Stranica 181 od 383 PrviPrvi ... 81131171179180181182183191231281 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,001 do 9,050 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #9001
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam rizična i zvali su me još 10. 12., ali teško da bih mogla stići do ožujka na red
    Prije mene minimalno 900 tisuća ljudi
    Doduše, pitanje je i kakav će odziv biti...
    Zvala te opca da te stavi na listu?

  2. #9002
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Još da dodam, ina - ima smisla cijepiti što više ljudi u što kraćem roku, da se što ranije dosegne kolektivni imunitet
    Korona nije sezonski virus i cilj je smanjiti njegovu koncentraciju u populaciji
    Na taj način se također smanjuje "igralište" za mutacije
    To smanjenje moguće je postići zatvaranjima kako je bilo proljetos, i to se naravno želi izbjeći, ili procjepljivanjem
    Uštede na cjepivu - ako budu nužne - mogu se ostvariti tako da se privremeno odgađa cijepljenje onih koji su nedavno preboljeli koronu, ali taj prozor nije velik
    Tx!

  3. #9003

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zvala te opca da te stavi na listu?
    Da, mislim da sam bila napisala (sry ako nisam)
    Redovito se cijepim protiv gripe kod nje, sad me nazvala čim su počeli kakvi-takvi planovi, sjećam se datuma jer mi je bitan Ali nakon toga sam svima tko me pitao (i nerizičnima) savjetovala da se jave svojim doktorima u primarnoj zaštiti, da iskažu interes.
    Neki LOM su zvali svoje kronične, neki nisu jer su čekali detaljnije planove, neki su se navodno protivili ideji da se cijepljenja obavljaju po ambulantama obiteljske medicine, itd.

  4. #9004
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam poslala mail svom doktoru, a od njega ni pisma ni razglednice. Odnosno, dobila sam automatski odgovor u kojem piše da nema vremena čitati nevažne mailove

    MM se upravo sad cijepio protiv pneumokoka, pa mu njegov dr kaže da nema ama baš nikakve informacije o cijepljenju protiv korone, a da ljudi stalno zovu i agresivno se raspituju. Tako da očito svatko pjeva svoju pjesmu. Najradije bih da cijepljenje bude u sportskim dvoranama.

  5. #9005
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A kak on zna kaj je važno a kaj ne?ako ne čita
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.01.2021. at 12:53

  6. #9006
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako ne bi znao, doktor je to.

  7. #9007

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Hvala cure svima. Jutros smo ga sahranili. Nas 12 sami. Koliko bilo sve čudno i preteško oko ovih corona ispraćaja, toliko mi je bilo nekako i srcu toplo da su tu bas njemu najbliži ljudi. Jedino mu brat nije bio, jer je i sam u bolnici od korone i kritično. Strašno sve skupa.
    Šta se tiče cijepljenja, rekla sam već kako su se svekrva i svekar zapisali i jučer je zvala liječnicu da je obavijesti da je preminuo i pitala za cjepivo i kaže ona da ne vjeruje prije kraja ljeta da će doc na red. Sad odakle njima info, ima li svaki liječnik svomu teoriju, nemam pojma.

  8. #9008
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ne bi znao, doktor je to.
    ??
    Ha ha
    Automatski odgovor je automatski
    Znači ne pročitan

  9. #9009

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Šta se tiče cijepljenja, rekla sam već kako su se svekrva i svekar zapisali i jučer je zvala liječnicu da je obavijesti da je preminuo i pitala za cjepivo i kaže ona da ne vjeruje prije kraja ljeta da će doc na red. Sad odakle njima info, ima li svaki liječnik svomu teoriju, nemam pojma.
    Užasno mi je žao zbog svega što ste prošli

    Za ovo oko cijepljenja, možda je tako procijenila ako tvoja svekrva ima manje od 65 godina? Ali moguće je da griješi oko toga, nije sasvim jasno hoće li jako rizični a mlađi od 65 ići paralelno sa 65+, ili tek nakon njih.
    Dodatno, moguće je da je uzela u obzir činjenicu da je svekrva upravo preboljela koronu, pa se cijepljenje može odgoditi na neko vrijeme.

  10. #9010

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Pa da, ja joj kažem da nema potrebe da se ona uopće sad cijepi par mjeseci imunitet traje sigurno.
    Dok izgubi antitijela, doc će valjda i na red za cijepljenje.

  11. #9011
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    naplavomzalu iskrena sućut!

  12. #9012
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Cijepio se danas sogor koji je stomatolog. Starci se upisali kod LOMa.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.01.2021. at 22:05

  13. #9013
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U Rijeci u ponedjeljak počinje masovno cijepljenje.
    Malo se bojim te riječi "masovno"
    Radije bih pričekala da to bude "individualno".
    Ili ne. Ne znam.

  14. #9014
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    U Rijeci u ponedjeljak počinje masovno cijepljenje.
    Malo se bojim te riječi "masovno"
    Radije bih pričekala da to bude "individualno".
    Ili ne. Ne znam.
    Pa dogovoriš to sa svojim obiteljskim liječnikom. Mi smo našeg sina prijavili odmah čim se moglo (astma, rizična skupina) i dr. je odmah pitala je li još netko iz obitelji zainteresiran, tako da smo sad svi na listi. U tom trenutku rekla je da možemo očekivati poziv u veljači ili ožujku. To se još ne zna. Vjerojatno će njega zvati među prvima, a nas ostale kasnije - kako cjepivo bude dostupno.

    Da se vratim na tu riječ - masovno cijepljenje - to je možda samo naziv koji podrazumijeva da cjepivo više nije dostupno samo zdravstvenim djelatnicima i visokorizičnim skupinama, nego i svima ostalima. Vidjet ćemo kako će se distribuirati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.01.2021. at 07:44

  15. #9015
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Čitam na fejsu, kažu da su i neka cijepljenja koma organizirana. Zvali kroničare, cijepili ih, i svi skupa čekali 15 min poslije u maloj čekaonici bez distance

    Ja sam zapisala svoje, tata 82 god, mama 70, valjda budu uskoro na redu. Uskoro- idućih mjesec dana

  16. #9016

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da se vratim na tu riječ - masovno cijepljenje - to je možda samo naziv koji podrazumijeva da cjepivo više nije dostupno samo zdravstvenim djelatnicima i visokorizičnim skupinama, nego i svima ostalima. Vidjet ćemo kako će se distribuirati.
    Tako je. Mislim da u ovom kontekstu ne treba zazirati od riječi "masovno". Osobno, bila bih sretna da i za Zagreb najave "masovno" cijepljenje, i da ono postane dostupno i ne-rizičnim skupinama.
    Ja sam se zapisala kod svoje LOM, pa kad dođem na red, dobro dođem. Nisam ni po čemu ugrožena, ali radije bih se cijepila ako mi cjepivo bude dostupno.

  17. #9017
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni je potpuno nejasno kako krece masovno cijepljenje kad nije cijepljeno ni 30% zdravstvenih radnika i sigurno i manje ugrozenih skupina.

  18. #9018
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije niti meni, ne znam kakvo masovno cijepljenje. Neće biti masovnog cijepljenja dok se ne odobri oxfordsko cjepivo, ove količine cjepiva koje sad dolaze u HR su vrlo male.

  19. #9019
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    loše su odabrali izraz, bolje bi bilo reći "cijepljenje opće populacije", tako nešto

  20. #9020
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je potpuno nejasno kako krece masovno cijepljenje kad nije cijepljeno ni 30% zdravstvenih radnika i sigurno i manje ugrozenih skupina.
    Eh, novinari....

    Ovako izgleda članak: https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20210113

    Meni se čini da je to još daleko od masovnog cijepljenja. I da - svakako bi trebali zdravstveni djelatnici imati prioritet.

  21. #9021

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Pa jasno
    I imaju zdravstveni radnici prioritet

    Ovo je vrlo približno ali pokušala sam malo "nacrtati" brojke iz dostupnih podataka. Već sam stavljala neke linkove, iz njih sam vadila:
    Hrvatska ima 4,1 miliona ljudi, oko 19% su mlađi od 19 godina (nisam našla podatak koliko je mlađih od 18)
    Cjepivo se do daljnjeg neće davati mlađima od 18, koliko znam.

    Kakogod, ukupni broj koji se može cijepiti je oko 3,4 miliona ljudi, ili malo manji

    Od toga je:
    ~31,5 tisuća ljudi u domovima za starije i nemoćne
    ~15,8 tisuća je osoblje u domovima
    ~90,2 tisuća radnika u zdravstvu (u taj broj spadaju svi zdravstveni radnici, uključivši i privatni sektor, ali i zaposleni u administraciji u zdravstvenim ustanovama i slično)
    ~732,1 tisuća starijih od 65 godina
    ~455,5 tisuća mlađih od 65 s kroničnim stanjima koja predstavljaju umjereni i visoki rizik
    ~100,5 tisuća zaposlenih u vrtićima, školama i visokim učilištima

    To daje zbroj od oko milion i 410 tisuća ljudi (1 410 000) - zaokruživala sam brojke pa je ovo neprecizno, nemam vremena provjeravati koliko

    Ispada da je preostalog stanovništva koje se može cijepiti oko 2 miliona.

    Ne da mi se istraživati kad će i koliko cjepiva dolaziti, ne znam planira li se davati po jedna doza što većem broju ljudi a druga kad stigne (kod Pfizera najranije se druga doza može dati nakon 3 tjedna od prve, kod Moderne i Astra-Zenece je to 4 tjedna - edit: ali može se dati i kasnije)
    Teško je procijeniti kad će tko doći na red, ali "masovno" u smislu cijepljenja cijele populacije teško da može početi u ponedjeljak.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 14.01.2021. at 11:15

  22. #9022
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Evo i ovdje 'vecine populacije' da ce bit cijepljena do kraja travnja u izjavi premijera, valjra nije dodao il nisu prenijeli, 'starije od 65 i kron. bolesnika'. Mozda kod medicinara nema interesa, a nije obavezno slicno sa gripom.

    https://m.vecernji.hr/vijesti/vlada-...irusom-1460889
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.01.2021. at 14:13

  23. #9023

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Zašto misliš da kod medicinara nema interesa? To što ih nije cijepljeno niti 30% ne znači da ne žele, nego da nisu stigli na red.
    Što se tiče ovoga u članku, takve izjave trebaju se potkrijepiti brojkama.

  24. #9024

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Evo ja primila drugu dozu prike par dana. Juce sam se osjecala tako umorno, pospano, svi misici su me boljeli i tempratura. Danas vec bolje samo malo jos umorna. Ostali koji rade samnom, nista osjetili nisu posle druge doze. Nemojte da vas ja plasim sad, upozorili su me da je sve ovo moguce, i da izmem ibiprofen.

  25. #9025
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Baš zanimljivo kad svi naglašavaju ne taj lijek

  26. #9026

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Baš zanimljivo kad svi naglašavaju ne taj lijek
    E ne znam Jelena, ja nista i tome nisam cula. Meni su ovako rekli, a i eto ziva sam sto je najbitnije
    Posljednje uređivanje od Mala88 : 14.01.2021. at 16:46

  27. #9027
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    To su na proljeće govorili, odavno su rekli da to vise ne vrijedi. Ako dobro pamtim

  28. #9028
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A Mala kolika je to temp bila kod tebe?

  29. #9029

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A Mala kolika je to temp bila kod tebe?
    Oko 38, normalizovala se sat vremena posle ibuprofena i nije se vracala za sad.

  30. #9030
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja primila drugu dozu prike par dana. Juce sam se osjecala tako umorno, pospano, svi misici su me boljeli i tempratura. Danas vec bolje samo malo jos umorna. Ostali koji rade samnom, nista osjetili nisu posle druge doze. Nemojte da vas ja plasim sad, upozorili su me da je sve ovo moguce, i da izmem ibiprofen.
    Ovakve nuspojave su kod nas jasno prepoznate, odnosno upozorava se stanovnistvo da racunaju na potencijalan dan bolovanja/izostanak s posla nakon druge doze. Nije rijec ni o kakvim katastrofalnim posljedicama, vec bas ovo sto opisujes.


    Jelena, odavno su odbacili tu teoriju s ibuprofenom. Smijes ga uzimati ako trebas i zelis.

  31. #9031
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jel idu uz koronu pucketanja u plucima kod kaslja?
    Mala imala kasalj i inhalacije za blagdane, ja pokupila od nje. Sad bas iskasljavam sluz, al ne iz pluća,nego gornji disni putevi
    Muz jučer počeo po malo kasljati i kaze da mu se nekad cuje pucketanje u plućima

    Nismo nigdje ni bili, nitko nema nista drugo od simptoma ni temperaturu. Zadnje kad mu tak pucketalo imao je upalu pluća, pred 3mj

  32. #9032
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tko ce znati, vjerojatno je moguce, s obzirom da je rijec o respiratornoj bolesti. KOd nas se i dalje testira za svaki simptom.

  33. #9033
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo sam pročitala da kafići zbog korone ne rade već 47 dana. Uopće mi se nije činilo toliko dugo.
    Žao mi je ljudi koji zbog toga ne rade. Žao mi je sebe, jer ne mogu uživati u kavi na terasi kafića.
    A s druge strane...to je bar 1000 nepotrošenih kuna iz mog novčanika.
    Hmmm. Da se zamisliš.

    Ali, kava u kafiću. Mmm, kava u kafiću. Plitko razmišljanje? Nije. Hoću kavu u kafiću. U Barceloni. U Beču. U...uf. Nesanica čuda radi. U mojoj glavi
    Pandemija.
    Potresi.
    Stvarnost. Ne kava. Ne putovanja. Pomirena.
    Uskoro je novi dan.

  34. #9034
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kad smo vec kod cudnovatih stvari...

    Danas na taekwondou (trenutno smo opet u studiju, u malim grupama) sam na trenutak pomaknula masku i popila par gutljaja vode (nije lako na strunjaci s KN95, lol) i, prvi put od ozujka, udahnula u zatvorenom prostoru koji nije moja ili prijateljicina kuca. Ono, doslovno mi je bilo cudno osjetiti miris prostora koji nisam pomirisala od ozujka.




    (Ne brojim posjet zubaru u kolovozu; to se ionako ne trudim mirisati.)

  35. #9035

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Ali, kava u kafiću. Mmm, kava u kafiću. Plitko razmišljanje? Nije. Hoću kavu u kafiću. U Barceloni. U Beču. U...uf. Nesanica čuda radi. U mojoj glavi
    Pandemija.
    Potresi.
    Stvarnost. Ne kava. Ne putovanja. Pomirena.
    Uskoro je novi dan.

    je l ovo prvi haiku na ovu temu? i to još pokretačice teme

  36. #9036
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mene kafići ne diraju zbog pijenja kave jer smo osim ljeti rijetko u njima. Razumijem zbog čega su zatvoreni, ali imamo puno klijenata ugostitelja i nije im lako. Čak mogu reći, manje više vlasnici imaju i neke ušteđevine, ali radnicima nije lako. I sve mi ostale djelatnosti koje smo indirektno pogođene. Kod nas upitno kako ćemo isplatiti plaće ovaj mjesec jer nemamo od koga naplatiti usluge.

  37. #9037
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    mitovski, "moj" je kafić na samoj obali, oko jedan metar od mora. Tik do privezanih barki.
    I ljeti i zimi jednako lijep.
    Da ne pričam o proljeću kad koprivići(stabla ladonja) iznad krova terase zazelene.
    Ili jeseni, kad jedrilice lupaju jarbolima po jugu.
    Kao moj drugi dnevni boravak
    Gdje sam sretala drage ljude.

    Vrijeska, baš sam pjesnički nastrojena danas. Moram naći nešto da me drži. Ova korona life style je malo već previše.

  38. #9038
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto misliš da kod medicinara nema interesa? To što ih nije cijepljeno niti 30% ne znači da ne žele, nego da nisu stigli na red.
    Što se tiče ovoga u članku, takve izjave trebaju se potkrijepiti brojkama.
    Sirus mi je bila dala taj dojam - nismo nešto zaintersirani, prekratka kampanja, cijepe se samo oni koji se i inače cijepe protiv gripe (mali broj). Ne samo sirius, nego X članaka u medijima - u ovoj bolnici samo ovoliko zainteresiranih, u onoj samo onoliko, trebamo raditi kampanje medicinara prema mediniramima, pitalo je i Kaića pa zašto kolege tako, pa on nešto a novo je itd. itd. Nisam ja alfa i omega toga kako diše svekupno zdravstvo, logično mi je da prvo zdravstvo, pa onda ja i meni slični, al onda pak onda zbunjujuće izjave da će građanstvo bit u travnju, pa eto.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.01.2021. at 12:05

  39. #9039
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Da sirius je napisala, a i ja sam čula od mojih prijatelja medicinara istu info.

    Iskreno se nadam da su se njihova razmišljanja na temu cijepljenja promijenila.

  40. #9040
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ma, to je bila vladajuća percepcija i u početku zabrinjavajuće za ostatak ljudi - ono, di je bug, ako medicinari neće - što li znaju što "mi" ne znamo... Možda se sad mijenja, hopefully se mijenja. Enivej, slažem se apsolutno da prvo oni, onda najmanje ugroženi. Ali, ako neće, logično mi je da se ide dalje do onog koji hoće.

  41. #9041
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, to je bila vladajuća percepcija i u početku zabrinjavajuće za ostatak ljudi - ono, di je bug, ako medicinari neće - što li znaju što "mi" ne znamo... Možda se sad mijenja, hopefully se mijenja. Enivej, slažem se apsolutno da prvo oni, onda najmanje ugroženi. Ali, ako neće, logično mi je da se ide dalje do onog koji hoće.
    U meduvremenu se odredeni postotak jos dodatno javio.
    Moj odjel jos nije dosao na red, pa su mogli.
    Ono sto mislim da ce se dogoditi nakon nekog vremena ( kad cjepivo vise ne bude imalo privremeno odobrenje
    nego stalno)je da ce cjepivo postati obavezno za one koji rade s rizicnim skupinama . Tako je bilo sa cjepivom za hepB kad se pojavilo , ne sumnjam da ce bilo sto drugacije biti s cjepivom protiv covida.
    Samo je potrebno pricekati dovoljnu kolicinu i stalno odobrenje.

  42. #9042
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ima li tko saznanja o učinku cjepiva na osobe s autoimunim poremećajima (konkretno Hashimoto)?

  43. #9043
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ima li tko saznanja o učinku cjepiva na osobe s autoimunim poremećajima (konkretno Hashimoto)?
    Imas super grupu na faceu o cikepljenju nankoju je uputio berecki, provax je grupa, masu iskustava nakon cijepljenja se razmjenjuje, nuspojave, tko se smije cijepit, tko ne, mislik da hashimoto nije nikakav problem sudeci po odgovorima tamo.

  44. #9044
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Evo brzinskog i lako citljivog (prilagodjrnog pacijentima, bez trilijuna brojki i linkova) q&a s pliva zdravlja:

    https://www.plivazdravlje.hr/aktualn...-cjepivom.html

  45. #9045
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    hvala Ina, pogledat ću
    pratim Bereckog ali ne toliko redovito pa mi je izgleda promaklo

  46. #9046
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Nismo komentirali ovo istraživanje iako su ga prenijeli mnogi naši portali, a o njemu je govorio i ministar zdravstva.
    I da se lako preboli covid, činjenica da je 76% ljudi iz istraživanja i 6 mjeseci nakon bolesti osjećalo umor ili slabost u mišićima, a četvrtina ih imala psihičke poteškoće, meni je dovoljan poticaj za cijepljenje i aktivan trud da izbjegnem zarazu dotad.

  47. #9047
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I tak, u petak nam u open space uredu bila šefica. Danas valjda ide na brzi test, ali pretpostavlja da je pozitivna (muž pozitivan). U petak ju boljela glava, kao i 3 prethodna dana.

    Jesmo udaljeni u uredu, ali nismo imali maske svih 8 sati.

    Tako da, baš me zanima hoće li prijaviti tu glavobolju kao simptom ak je pozitivna i idemo li u SI.

  48. #9048
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I tak, u petak nam u open space uredu bila šefica. Danas valjda ide na brzi test, ali pretpostavlja da je pozitivna (muž pozitivan). U petak ju boljela glava, kao i 3 prethodna dana.

    Jesmo udaljeni u uredu, ali nismo imali maske svih 8 sati.

    Tako da, baš me zanima hoće li prijaviti tu glavobolju kao simptom ak je pozitivna i idemo li u SI.
    Da radis u bolnici i ako ste bili udaljeni vise od 2 metra u velikoj prostoriji ne bi bilo nikakve samoizolacije.

  49. #9049
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Uf sad mi malo lakše...
    Išla je na brzi test, ali nema nikakvih info, tako da je možda (za sad)negativna. Vidjet ćemo dalje, ali izbjegla sam valjda

  50. #9050
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, i ja se prijavila za cjepivo kod opce prakse.
    Prijavila se i ja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •