Stranica 198 od 383 PrviPrvi ... 98148188196197198199200208248298 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,851 do 9,900 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #9851
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Deda ima ffp2 masku. Moze ih primiti u krilo. Istina, ne bi ih trebao ljubiti, ali moze ih vidjeti. Dva tjedna od cijepljenja bi vec trebao biti relativno dobro zasticen.

    Deda je tuzan, ali prilog nekako pada u kontraproduktivne kategorije promocije za cjepivo. Tipa, sto ce vam to, kvragu, kad cemo i dalje (do daljnjeg, barem) nositi maske.

    Nisam bezosjecajna, ali ne volim dramu.

  2. #9852
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne volim niti ja, a nažalost čini mi se da ljudi dosta dramatiziraju oko stvari gdje nema stvarne drame.

    OK nije mi se dalo pogledati ovog djeda, ali mislim da nema razloga da djedovi i bake vide unuke i druže se s njima (bez ljubljenja i grljenja)

    Mislim da su recimo stariji ljudi u domovima prošli pravu dramu.

  3. #9853
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I ja se slažem s Mimom. Sad imamo ok epidemiološku situaciju, ako ne živi u mjestu gdje je stvarno sad dosta zaraženih, mogli su se već vidjeti i podružiti.

    Realno oko sebe ne vidim više nikog tko se s obitelji ne viđa

  4. #9854
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moji se ne druze s unucima od kraja studenog. Planiraju za 10-ak dana kad prva doza cjepiva profunkcionira. Po meni, to im je ok odluka. Dica su u skoli/vrticu/kod cuvalice. Mislim da je sansa da su u nekom trenutku bili/ili jesu zarazeni, nezanemariva.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 25.02.2021. at 14:48

  5. #9855
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Možda su unučice male i jedino što žele je zagrljaj i kontakt - a jedino što i on želi. Rekao je da su se već vidjeli uz mahanje rukicom. Pitao je smije li ih poljubiti - ne. Smije li ih staviti u krilo - ne još. Mislim, da, nek natakne na sebe FFP2 kljun i npr. možda na neko dijete od 2 god - baš situacija koju će svi lijepo prihvatit i djeca joj se proveselit. Da, ima i većih drama - dosta dedeka je i umrlo, plus zatvaranje domskih stanovnika. Bok te pita, kako je krenulo s AZ-om opet, hoće li dočekat 2. dozu ili će proglasit da je i 1 ok. Ko je moralna instanca koja će određivat što je "stvarna drama"? A na to da će ovo loše sjest na populariziranje cijepljenja - u sadašnjoj HRV situaciji mogu samo reći - LOL!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.02.2021. at 14:49

  6. #9856
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja nisam pogledala video , ali sam se rasplakala... moja djeca su svog dedu (mog svekra) zadnji put vidjeli iza nove godine 2020. pa su bili bolesni, onda je došla korona i njega sad više nema... mm i ja smo ga vidjeli u lipnju prošle godine kad smo dobili pravo na posjet od 15 minuta bez fizičkog kontakta. svekrvu od sprovoda u 12 mjesecu nismo vidjeli, jer iako je procjepljena , posjeta u domu nema zbog pacijenata koji još nisu cijepljeni ( iz xy razloga...)

    neka utjeha je što barem moje roditelje imaju priliku vidjeti, ne ljubimo se i ne grlimo, ali se podružimo jednom u dva tjedna s mamom (nju su prije korone viđali svaki dan!), a tata navrati kad ulovi vremena . čuvaju se, ali i njima je dosta i s obzirom na tu nedavnu tugu i dječje izjave da im je najveći žal to što dedu nisu uspjeli godinu dana zagrliti, ne pada mi napamet sprečavati i izbjegavati druženje s njima. uz oprez , naravno.

  7. #9857
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Deda se družio s unukama, ali mu teško pada što ih ne može zagrliti, a tako kaže da je i unukama teško.
    Svakom od nas je nešto drugo drama. Vjerujem da je dedi ovo stvarno jako teško, a i da ima još puno djedova i baka kojima to jako teško pada kao i onih kojima uopće ne pada teško. Tko od nas ima pravo određivati što i u kojoj mjeri nekome smije biti teško.

  8. #9858
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nitko nema pravo određivati, ali svatko ima pravo komentirati, a u situaciji s toliko brojem mrtvih, bolesnih, ljudi kojima je egzistencija u pitanju i uništeni su im poslovi, meni to da netko ne može zagrliti unuka stvarno ne zvuči kao drama, i mislim da imam svako pravo to reći. Mi nismo i nikad nismo niti bili u karanteni, znači uvijek smo mogli slobodno izlaziti van, i nitko ne brani unucima da viđaju djedove i bake i druže se s njima, a naravno da je pametno to raditi oprezno. I ja imam mamu od 80+ godina, i viđam ju cijelo vrijeme, kako ja tako i njena unučica.

  9. #9859
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma naravno da je dedi tesko i da nitko ne odredjuje sto ce ljudima biti tesko ili tuzno. Tesko je i meni jer nisam jos uopce upoznala necaka i sto nemam pojma kad cemo sljedeci put vidjeti moje preko bare. Da ne pricam o svakodnevnim "teskocama" jer zbog situacije s muzem zivimo zatvorenije od vecine.

    Osvrnula sam se na to da se situacije poput ovog dede precesto vrte po medijima u situaciji kad je (uz nedostatak cjepiva) jos i pretesko nagovoriti ljude da ga uopce uzmu. Nije problem samo u potencijalnom cipiranju vec i eto, jos ce se nositi maske ili ce postojati ogranicenja. Hoce, sigurno, ali to ne umanjuje potrebu za cijepljenjem.

  10. #9860
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nitko nema pravo određivati, ali svatko ima pravo komentirati, a u situaciji s toliko brojem mrtvih, bolesnih, ljudi kojima je egzistencija u pitanju i uništeni su im poslovi, meni to da netko ne može zagrliti unuka stvarno ne zvuči kao drama, i mislim da imam svako pravo to reći. Mi nismo i nikad nismo niti bili u karanteni, znači uvijek smo mogli slobodno izlaziti van, i nitko ne brani unucima da viđaju djedove i bake i druže se s njima, a naravno da je pametno to raditi oprezno. I ja imam mamu od 80+ godina, i viđam ju cijelo vrijeme, kako ja tako i njena unučica.
    Pa dobro, ajmo reći da nije drama, ali je tužno i teško. Pogotovo starim ljudima kojima je to sve u životu.
    Ja sam svoju mamu koja je bila u domu u 2020. vidjela mislim 4 puta. Nije mi bila drama, ali mi je bilo teško.
    Mojoj prijateljici kojoj je mama isto u domu je bila drama. Što da joj ja na to kažem... Daj ne drami, mama ti je dobro, živa i zdrava, pogledaj koliko je umrlih, tebi je dobro.
    Meni je baš žao tih starih ljudi. Žao mi je svih, mladih još i više, ali ti stariji, koji su na kraju svojih života i ostalo im je još malo tih radosti... nije im lako.

  11. #9861

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Mi smo svekra isto čuvali i nije viđao unuke, a sad je pokojan i meni je iskreno jako teško šta ih nije viđao. Koronu nije izbjegao, a umro je znajući da nije unuke koje je obožavao poljubio mjesecima. Nismo mogli znat, ali da sam znala, drukčije bi.

  12. #9862
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da je skroz promasena poanta oko cjepiva i ovakvih tuznih prica. Nije ni vrijeme ni mjesto za takvu vrstu promocije, s obzirom na situaciju.


    Mogli su napraviti pricu o tuznom djedu neovisno o cijepljenju.

    A onda i drugu pricu u kojoj su djed ili baka koji se vesele tome sto ce za nekoliko tjedana moci zagrliti unuke jer su primili cjepivo.


    (Radim u marketingu; tesko mi je ne primjecivati ovakve stvari.)

  13. #9863
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ovdje su vjer dobili direktivu da malo tone down pozitivu i marketing jer cjepiva nece bit za sve pa da za 3 tjedna opet novinari ne seciraju ko je koga od vladajucih preko reda cijepio. Ti govoris iz persp. zemlje u kojoj svako moze do cjepiva za gripu bez ludkvanja po apotekama, u kojoj se testiras na sve kad god treba, i kojoj je na celu sad predsjednik kojemu je covid prio 1, plus je jedna od najbogatijih zemalja. Govoris u odnosu na zemlju koja je zadnja eu rupa na svirali, a plus je eu u koma situaciji, plus je zemlja siromasna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.02.2021. at 18:25

  14. #9864
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gripa, svakako, a i testiranje na covid su lako dostupni... u Minnesoti, barem. No cjepiva protiv covida nema za sve, plus je ogroman dio stanovnistva skeptican, sto vidim/cujem da je problem i u Hrvatskoj. Koliko sam pohvatala, u manjim mjestima se cijepe i mladji ljudi bez komorbiditeta jer se starija populacija sablaznjava ideje o cijepljenju.

    Govorim samo i iskljucivo o vijestima (nisu bas medijske kampanje niti tu) u kojima se cijepljenje protiv covida povezuje uz raznorazne negativne situacije, od tuznog dede do vec spomenute cinjenice da je cjepivo beskorisno jer se i dalje moraju nositi maske. To je jedina perspektiva iz koje govorim, a da je rijec o ovom dedi i njegovog tuznoj prici.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 25.02.2021. at 18:37

  15. #9865
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ma da, pa ja to nisam cula za ta mala mjesta, pray tell, evo me, da se ne baci .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.02.2021. at 18:49

  16. #9866
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, pa ja to nisam cula za ta mala mjesta, pray tell, evo me, da se ne baci .
    kako nisi cula? eno nasih vrsnjaka cijepljenih jer penzici ne zele AZ

  17. #9867
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vi to mene u djir il sta?

  18. #9868
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kaae,
    uopce ne bih rekla da je takva situacija kod nas (pricam za Zg) upravo suprotno. Ljudi se grabe za cjepivo a ne da ga ne zele primiti.

    Evo moji roditelji, svekiji, njihovi prijatelji, susjedi, kumovi sve redom penzici ne mogu docekat da ih pozovu na cjepljenje, s bilo kojim cjepivom.

    Meni ni na kraj pameti nije da je poanta onog videa anti propaganda za cjepljenje.
    Ja sam je dozivjela na nacin da je dida sad tuzan sto ih ne moze zagrliti (sto je posve ljudski), ali kad primi drugu dozu to ce moci.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.02.2021. at 21:56

  19. #9869
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Znam i ja da nije tako u Zagrebu; u Zagrebu mi je sva rodbina i nitko od 65+ nije cijepljen, niti ocekuje da ce im uskoro netko ponuditi cjepivo. No nije Zagreb cijela Hrvatska.



    Poanta videa nije sigurno planirana antipropaganda, ali tako je ispalo (a ocito nitko ne razmislja dalje od toga da je bas zgodno pustiti tuznog dedu i ne promisliti bi li to moglo imati nepovoljnih konotacija).
    Posljednje uređivanje od Kaae : 25.02.2021. at 23:08

  20. #9870
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A ne znam moja mama ga je vidjela i njena reakcija je da je dedi isto kao njima i da jedva cekaju primit cjepivo kao dida da se mogu druzit s unucadi.

    Moj tata ima 85 i jos nije dobio poziv sta reci....
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.02.2021. at 08:08

  21. #9871
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...i-smo-15053572

    Ni ovaj clanak bas nije marketinski ok srocen :/.

  22. #9872

  23. #9873

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Mi u Hrvatskoj imamo veliki problem. Zdravo propitivanje i kritiku sustava miješamo sa čistom negativom. Na koncu nam postane još teže jer umjesto aktivnih sudionika promjene postajemo žrtve. Sve je odvratno, mi smo posljednji u svemu, sve je crnilo.

  24. #9874
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Joj ta negativa, stalno kritiziranje i pljuvanje svega i svačega mi je oduvijek blago receno islo na živce,a nasi mediji ko da se samo time hrane.
    Ni vecina svekolikog pučanstva nije drugačija

  25. #9875
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Ako nema kritike onda nema niti poboljšanja sustava.
    Da se nije kroz medije osudilo cijepljenje preko veze kao nemoralan čin, danas bi se cijepilo samo i isključivo preko rodbinskih veza i HDZ iskaznica.
    Ovako će toga biti, ali ipak u manjoj mjeri jer se boje da će završiti u novinama (zatvora se nitko ne boji).

  26. #9876
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kovid putovnica postaje stvarnost.
    Uf. Bit ćemo označeni jasno tko vrijedi, tko ne, tko može, tko ne.
    Traka na rukavu?
    U koji mi to svijet ulazimo...
    Nadam se da se varam.

  27. #9877
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Evo kako to izgleda u izraelu trenutno. S tim da tamo (valjda) svi mogu odlucit zele li cjepivo ili ne, dostupno je.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...blemi-15053731

  28. #9878
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hm... pa ni sad necijepljena djeca ne mogu u vrtic. Razlika je, ipak, sto tih "djecjih"cjepiva ima za svu djecu, a ovoga jos nema za sve ljude.

  29. #9879
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ako imaju razlog zbog čega nisu primili određeno cjepivo mogu u vrtić,mora biti zdravstveni problemi ,a ne svjetonadzorni

  30. #9880
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Hm... pa ni sad necijepljena djeca ne mogu u vrtic. Razlika je, ipak, sto tih "djecjih"cjepiva ima za svu djecu, a ovoga jos nema za sve ljude.
    Ja ocekujem da ce ovo cjepivo postat jednog dana obavezno...ako ga bude dovoljno, a korona ne nestane.

  31. #9881
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kovid putovnica postaje stvarnost.
    Uf. Bit ćemo označeni jasno tko vrijedi, tko ne, tko može, tko ne.
    Traka na rukavu?
    U koji mi to svijet ulazimo...
    Nadam se da se varam.
    U Ameriku preseliti nisi mogla ni do sad bez super uredne knjizice cijepljenja ukljucujuci i cjepiva koja oni sami vise ne dobivaju. Npr. za tuberkulozu.
    Tako da me uopce ne bi cudilo da bude obavezno za sve i svasta jednom kad bude dostupno. Postala su obavezna i ona zbog kojih svijet nikad nije stao , tako da bi bilo cudno da ovo ne postane.
    Posljednje uređivanje od sirius : 26.02.2021. at 18:07

  32. #9882
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ocekujem da ce ovo cjepivo postat jednog dana obavezno...ako ga bude dovoljno, a korona ne nestane.
    Samo da ne nastanu novi sojevi koje ne reagiraju na ovo sad cjepivo... ako ce stalno morat mijenjat cjepiva i ljudi se docjepivat, ko zna kad cemo mi doc na red za cijepljenje...

  33. #9883
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da ne nastanu novi sojevi koje ne reagiraju na ovo sad cjepivo... ako ce stalno morat mijenjat cjepiva i ljudi se docjepivat, ko zna kad cemo mi doc na red za cijepljenje...
    Pa zato sam ja i nervozna....ajmo, pustite az, hoce-nece dostavit, ajmo na sputnika il sta mozemo dobit da se procijepimo.

  34. #9884
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da ne nastanu novi sojevi koje ne reagiraju na ovo sad cjepivo... ako ce stalno morat mijenjat cjepiva i ljudi se docjepivat, ko zna kad cemo mi doc na red za cijepljenje...
    Tako nam je rekla i obiteljska liječnica. U ožujku eventualno informacije, a cijepljenje kad bude...

    Na sreću, moji roditelji su danas primili prvu dozu cjepiva. Iduća za tri tjedna, ako sam dobro zapamtila. Oboje su 83 godine i kronični bolesnici. Nadam se da će ih to bar donekle zaštititi.

  35. #9885

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A jel se zna kad će biti na redu stariji od 70 godina ? Moja mama ima 73 godine.

  36. #9886
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ovisi gdje

    Ja ocekujem da moja, 71 god, bude pozvana u iducoj rundi kad naša dr dobije posiljku. Al ne znam kad bude to.

  37. #9887
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moj suprug ima 73 godine i metastazirani karcinom koji se sad pogoršao, te nije više u remisiji.
    Nitko mu ne zna reći kad će se moći cijepiti.
    Vjerojatno nakon svih majki, žena, stričeva... ako doživi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #9888
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    A jel se zna kad će biti na redu stariji od 70 godina ? Moja mama ima 73 godine.
    Moji ne žive u Zagrebu. U manjim mjestima to možda ide lakše, ali njihova je liječnica rekla da broj doza cjepiva koji je u prvoj rundi dobila Hrvatska (8000) nije dosta ni za manji grad, a kamo li za cijelu državu. To je problem, nema dovoljno cjepiva, ne samo kod nas.

  39. #9889

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nije mi jasno to tempiranje druge doze - kakve su sad preporuke?
    Moj tata (83 godine) neki dan je dobio prvu dozu Astra Zenece, rečeno mu je da po drugu dozu dođe za 3 mjeseca (12 tjedana). Istog tjedna, teta (77 godina) je dobila prvu dozu istog cjepiva i rečeno joj je da po drugu dozu dođe za 3 tjedna (ne živi u Zagrebu). Nije mi jasno, zar postoje toliko različite preporuke o drugoj dozi ili je to samo još jedan kaotičan detalj u cijelom sustavu?

  40. #9890
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Za Astru je bila priča druga doza od 3 -12 tjedana

  41. #9891
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da je druga doza za sva cjepiva preporucena unutar 12 tjedana. Pfizer ide s razmakom od minimalno 3, Moderna minimalno 4. Tako da vjerojatno razlike u konkretnom cijepljenju najvise imaju veze s tim koliko tko ima cjepiva na raspolaganju i sto zeli s njima: procijepiti sto vise ljudi barem jednom dozom ili zavrsiti ciklus obje doze.

  42. #9892
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nedavno sam citala nova istrazivanja koja kazu da druga doze ide nakon 3 mj po novim spoznajama,al se ne mogu sjetit za koje cjepivo sam to procitala.
    Uglavnom pisalo je da ce ubuduce najvjerojatnije tako davat 2.dozu nakon 3 mj/12tj.

  43. #9893
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Moram reci da je jako velika razlika u razini antitijela nakon prve i nakon druge doze.
    Istina je da je mozda i manja razina jest dovoljna za zastitu odredeno vrijeme kod vecine ljudi( ona kod vecine bude u razini onih koji su preboljeli u blazoj verziji).

  44. #9894
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moje su za drugu dozu AZ narucili za sest tjedana. Vidit cemo hoce li tako i bit.

  45. #9895
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni se tata sutra cijepi pa javim sta su njemu rekli.

  46. #9896
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja druga doza Moderne je bila tocno 28. dan.

  47. #9897
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno to tempiranje druge doze - kakve su sad preporuke?
    Moj tata (83 godine) neki dan je dobio prvu dozu Astra Zenece, rečeno mu je da po drugu dozu dođe za 3 mjeseca (12 tjedana). Istog tjedna, teta (77 godina) je dobila prvu dozu istog cjepiva i rečeno joj je da po drugu dozu dođe za 3 tjedna (ne živi u Zagrebu). Nije mi jasno, zar postoje toliko različite preporuke o drugoj dozi ili je to samo još jedan kaotičan detalj u cijelom sustavu?
    Ne znam. Moji su dobili Pfizer. Nisu pitali koje je, saznali su to tek kad su dobili potvrde na kojima je to pisalo zajedno s terminom druge doze.

  48. #9898
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I na koliko su dobili?

  49. #9899
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Rekli na jednom od zadnjih stozera da će AZ ici na 12 tj zbog istrazivanja da tako najbolje stiti.
    Mom tati nisu dali drugi termin,samo su rekli da ce ga zvati

  50. #9900
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli na jednom od zadnjih stozera da će AZ ici na 12 tj zbog istrazivanja da tako najbolje stiti.
    Mom tati nisu dali drugi termin,samo su rekli da ce ga zvati
    E da to sam citala i cula.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •