Stranica 237 od 383 PrviPrvi ... 137187227235236237238239247287337 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,801 do 11,850 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11801
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle vijest od 31.3. ove godine je

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2265395

    Ne znam.
    Mislim, meni je jasno da fali ljudi, fali materijala, fali svega u ovoj...sad bih rekla čemu, samo velim da nije ni to humano, ako već potezemo humano.

    Što se klinaca tiče, vijest iz susjedne Slovenije, recimo:
    https://www.delo.si/novice/slovenija...j-pri-otrocih/

    No, okej, velim, mora da krivo gledam na stvari.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Pa naravno da otkazuje . Sad je covid preplavio odjele.
    Da je situacija ostala koliko toliko pod kontrolom ne bi otkazivali.
    Ne otkazuju se zahvati da bi se osoblje ostavilo za sjeme nego zato sto je osoblje rasporedeno na covid odjele.

    Sto se djece tice i ja imam djecu. I jasni mi je da sve utjece na njih na puno razina. Jedino bih dodala da se vecina nase djece zivi prilicni bezbrizno unatoc covidu jer nikad nismo imali neke posebno stroge mjere . Osim onih da ne rade kafici.

  2. #11802
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    I ne stitimo zdravstveni sustav od preopterecenisti zbog njega samoga. Nego da bi usluge u njemu bile dostupne gradanima koji ga trebaju.
    Meni stvarno nije jasno kako ljudi misle da su resursi ( bilo koji, ne samo novac ) neograniceni.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.04.2021. at 17:10

  3. #11803

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nehumano je puno toga, ali nije trenutno in.
    Nehumano je otkazati sve ili većinom sve operacije jer covid.
    Nehumano je klincima sve pozatvarati i pustiti da se snalaze kako znaju i umiju, jer kovid.
    Nehumano je, na koncu konca, znati da je deset tisuca ljudi umrlo (ili već koji broj) i umire ih svaki dan od gladi, a ti, eto, jedeš već treći put danas.

    Joj, kvragu... najgore od svega po mene jest to da sam vrlo humana i empaticna osoba, barem bila, a vidi me sad.

    No, uživam u svakom aspektu rasprave, šteta što sam stavljena na ovu stranu crnobijelog spektra.
    Bude možda i neko šarenilo kroz koju godinu.
    A možda se i vratim na početnu premisu, vidjet ćemo.
    A kako bi ti rešila ovu situaciju sa koronom, onako globalno?
    Rizični neka se drže svojih kuća i promene svoje živote potpuno (a koji bi ti kriterijumi bili za rizičan?), ostali ignorišu koronu?
    Zar nisi primetila da su mnoge države probale pa odustale, iako su se silne bolnice izgradile?
    Šta misliš zašto?

  4. #11804
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    U ovim raspravama sit gladnom nikad ne vjeruje.

  5. #11805
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I ne stitimo zdravstveni sustav od preopterecenisti zbog njega samoga. Nego da bi usluge u njemu bile dostupne gradanima koji ga trebaju.
    Meni stvarno nije jasno kako ljudi misle da su resursi ( bilo koji, ne samo novac ) neograniceni.
    Prvenstveno zbog toga sto sami ne sudjeluju u alokaciji tih resursa pa je onda uvijek netko drugi kriv.

    Nego, da se vratim na ono gdje nije ok rezati veze s neistomisljenicima.

    Sto, recimo, ako zamijenimo "stajaliste o koroni" nekim drugim stajalistem ili praksom. Recimo, nasi dragi prijatelji svi puse i piju i smatraju da je sasvim ok to raditi u sobi prepunoj djece, a kad dijete navrsi 10 godina da je sasvim legitimno ponuditi mu cigaretu i alkohol barem u vrijeme vecih obiteljskih i slicnih okupljanja, ako ne i svake nedjelje nakon rucka. Kazu, tako su radili i njihovi babe i djedovi, nakon toga i roditelji, a evo sad i oni i nikome nije nista. Svi su prozivjeli solidan zivot, a i evidentno su neki i dan danas zivi. Nema veze sto pise neka znanost tamo da dim cigarete i nikotin stete i odraslima, a kamoli djeci, a i da djeca ne bi trebala konzumirati alkohol. Njima ne smeta pa to onda vjerojatno i nije neki problem. U krajnjem slucaju, nije da malom Petru daju tri pive i sedam cigareta, vec samo po jednu, nekad i manje. Ne pretjeruju pa je, eto, to sasvim ok. Uz to jos ova obitelj udara stenad nogom u bubreg i smatra da je psovanje majke susjedu isto sto i dobar dan.

    S druge strane, vasa obitelj ne pije i ne pusi, a kamoli da u te rituale ukljucuje djecu.

    Idete li onda i dalje na druzenja? Cuvaju li vam ovi prvi djecu? Nema veze sto se ne slazete i sto vam zapravo nista od ovoga gore ne odgovara, i dalje skupa rucate i gledate kako oni udaraju stenca i psuju susjedu. Jer, osim ovih nesuglasica, zapravo i jedni i drugi jednako volite jorgovane i fazane i to vam je dovoljno dodirnih tocaka za uspjesnu vezu.

    U kontekstu korone i moje obitelji, meni je neprihvatljivo odrzavati veze (osim nuznih, npr. posao ili cak nesto susjedski) s bilo kim tko smatra da je nosenje maske idiotizam, cijepljenje nesigurno, a i sve ostale antipandemijske mjere gluparija. Cak i ako uzmem u obzir da je "ok razilaziti se u misljenjima", ne smijem dozvoliti da mi netko s takvim stavovima ubije muza. I tu prica prestaje, isto kao sto bi prestala (a i prestala je) da udaraju stence nogom ili pljuju na BIPOC ili LGBTQ+ populaciju.

  6. #11806

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A što se tiče jadne dece, Evelina, molim te dođi i reci svoje mišljenje o jadnoj uskraćenoj deci jedanaestogodišnjaku koji ne govori, ne smeje se, i sedi na časovima potpuno odsutan otkako mu je otac umro od korone pre 2 nedelje.
    Sigurna sam da bi jako cenio tvoje objašnjenje o tome da njegov rizični otac nikad nije trebao da ide na operaciju u bolnicu gde je pokupio koronu, i da je njegov gubitak beznačajan naspram ugroženog mentalnog zdravlja dečice zarobljene u okrutnim kućama uz žive roditelje i rodbinu...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 29.04.2021. at 17:21

  7. #11807
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    A osobito ne razumijem kako su nejasne posljedice previše hospitaliziranih koronaša.

  8. #11808
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A osobito ne razumijem kako su nejasne posljedice previše hospitaliziranih koronaša.
    Ne znam...meni su jasni oni najekstremniji koji ne vjeruju da uopce ljudi leze na tim odjelima vec da je sve to predstava za javnost.
    Ali oni koji misle da stvarni ljudi leze na tim odjelima , oni mi nisu jasni.
    Jer u Dubravi lezi 400+ljudi u ovom trenutku. To je 400+ kreveta za nesto drugo. Jasno da ne mozemo samo krevete brojati nego i osoblje koje skrbi za te ( vrlo teske) pacijente.

  9. #11809

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pulinka, ne bih se htjela tebi zamjeriti, odgovorit ću detaljnije sutra, s moba mi je teško pisati kako bih željela.
    I svima ostalima, naravno.
    Samo se nemojte ljutiti na mene, to teško podnosim.
    Samo pričamo, mislim, barem ja.
    A i ovo sa Tanči me malo uznemirilo, ne samo što čovjek brine za nju, nego to da osoba od stava "cijepiti odmah i sad" dođe do "da sam znala ne bih se nikad" isto ne djeluje dobro na živce.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Evelina : 29.04.2021. at 17:36

  10. #11810

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Može se zameniti i ovo "rizični neka se čuvaju a ostali ne" i sa bilo kojom drugom civilizacijskom normom.

    Ograničenje brzine na putu- hej, oni stari, jadni, siromašni i plašljivi, neka voze svoje krntije sporo i čuvaju se jer su objektivno u riziku. Pešaci biciklisti i ostali isto tako, ko vam kriv.
    Mi, zdravi, brzi, mladi, bogati, sposobni, ćemo da vozimo naše prelepe mašine bilo kojom brzinom. Jer možemo. Jer smo odlično zaštićeni u njima čak i u sudaru.
    Jer je sva ta frka oko sudara prenaduvana. Masu puta se ne sudariš. A kad moraš da voziš sporo onda zakasniš- na posao, na pregled, na ispit, na sastanak sa devojkom, na preuzimanje deteta iz vrtića, itako to. Na gooomilu vaaažnih događaja. Kašnjenja mogu imati ogromne posledice.
    I sve se te komplikacije kašnjenja izbegnu kad voziš koliko god brzo možeš. Ionako masu puta nikoga ne udariš kad juriš i lepo stigneš na vreme bez neprijatnosti spore vožnje.
    A ako se zakucaš u kamion- pa dešava se. Vrlo retko. Obično samo jednom u životu, ređe više puta.
    Sve je to deo života i ne treba ga traćiti na ograničenja koja su tu samo da štite te neke rizične.

  11. #11811
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jel se javila Tanci danas? Preskocila sam rasprave, pa možda i nju

  12. #11812
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Vrci, nije :/

  13. #11813
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    I meni danas Tanci prolazi kroz glavu.

  14. #11814
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A osobito ne razumijem kako su nejasne posljedice previše hospitaliziranih koronaša.
    Ni meni. Kao da postoji neograničen broj kreveta, med. osoblja, boca s kisikom ili respiratora.
    Mm je trebao hospitalizaciju, ali je redovnim putem nije mogao dobiti jer su u bolnicu primali samo ljude koji su na rubu smrti. On je srećom bio (samo) na rubu života.
    I jedno 50x sam rekla hvala bogu da sam se cijepila. Da sam imala istu ili sličnu kl.sliku kao on, i da nisam zdravstveni djelatnik, ne znam da li bi on preživio. Cca 3 dana je 90% mog vremena bilo posvećeno isključivo održavanju njega na tom rubu života i sebe od totalnog psihičkog sloma uz dvoje male djece u kući. Ne ponovilo se... a ponoviti se može za šta? 3-6mj? Happy thoughts.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  15. #11815
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Eryngium da li si mozda radila seroloski nakon 2.doze Pfizera ?

  16. #11816
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Eryngium da li si mozda radila seroloski nakon 2.doze Pfizera ?
    Nisam. S obzirom da sam prošla sa simptomima teže prehlade, rekla bih da nisam totalni non-responder i vjerojatno smo pobrali britanski soj.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  17. #11817
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    evelina, ja se u dosta napisanog slazem s tobom

  18. #11818
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    evelina, ja se u dosta napisanog slazem s tobom
    Takodjer

  19. #11819
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    I meni danas Tanci prolazi kroz glavu.
    i meni

  20. #11820
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    i meni
    I meni

  21. #11821
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Evo, da informiram da sam se danas cijepila Pfizerom, super organizirano na Velesajmu. Sad sam na poslu i još nemam nikakve nuspojave.
    Inače imam trombofiliju i neki će se i sjetiti da sam davne 2008. zbog uznapredovale tromboze bila u bolnici, a imala sam i recidiv prošle godine u siječnju.

  22. #11822
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Super, Svimbi!

    Tanci, i ja cekam cut kako si.

  23. #11823
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Capak Reko
    Ako je netko imao korinu onda se cijeli s jednom dozom nekog cjepiva,nije reko koliko najmanje ni max razmak od oboljenja

    Ukoliko se cijepi ,a u međuvremenu do druge doze dobe koronu,trebaju se cjepiti s drugom dozom

  24. #11824
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Super, Svimbi!

    Tanci, i ja cekam cut kako si.
    Svi čekamo

  25. #11825
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dobro sam.
    I negativna.
    Na kraju je početak upale pluća u pitanju.
    Kako, zašto... nitko ne zna.
    Ja i dalje mislim da su mi sve ovo nuspojave cjepiva.
    Krvna slika je ok.
    Ja i dalje kašljem, ali nešto manje nego prije. Valjda je Sumamed to malo ublažio.
    Hvala svima na brizi i dobrim željama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #11826
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro sam.
    I negativna.
    Na kraju je početak upale pluća u pitanju.
    Kako, zašto... nitko ne zna.
    Ja i dalje mislim da su mi sve ovo nuspojave cjepiva.
    Krvna slika je ok.
    Ja i dalje kašljem, ali nešto manje nego prije. Valjda je Sumamed to malo ublažio.
    Hvala svima na brizi i dobrim željama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ajde super da nemaš koronu Tanči, točno sam predosjetila da će biti nešto ovako.
    Dijelim tvoje razmišljanje.

    Sad je najbitnije da se oporaviš i dođeš k sebi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.04.2021. at 15:26

  27. #11827
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Draga Tanci, pusa, dobro da si se pregledala. Ja ne bih rekla da ti je od cjepiva. Inace, ima nesto za prijavu nuspojava, mogu i osobe prijavljivat, ne mora ic preko lom-a, mislim da ima na hzjz link. I moja mala je znala iz rel. cista mira razvit uslijed astme upalu pluca do sumameda, cak ni temp ne bi imala.

  28. #11828
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Tanči, super da nije korona, odmaraj i želim brz oporavak!

  29. #11829
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni. Kao da postoji neograničen broj kreveta, med. osoblja, boca s kisikom ili respiratora.
    Mm je trebao hospitalizaciju, ali je redovnim putem nije mogao dobiti jer su u bolnicu primali samo ljude koji su na rubu smrti. On je srećom bio (samo) na rubu života.
    I jedno 50x sam rekla hvala bogu da sam se cijepila. Da sam imala istu ili sličnu kl.sliku kao on, i da nisam zdravstveni djelatnik, ne znam da li bi on preživio. Cca 3 dana je 90% mog vremena bilo posvećeno isključivo održavanju njega na tom rubu života i sebe od totalnog psihičkog sloma uz dvoje male djece u kući. Ne ponovilo se... a ponoviti se može za šta? 3-6mj? Happy thoughts.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Eryngium, užas. U pravu si 100%. Moj brat je imao sve simptome i odvijalo se kao kod tvog M, samo što je živio u manjem gradu i imao odličnu i organiziranu liječnicu da brzo reagira i uputi ga u dubrovačku bolnicu. On je dobivao Remdesivir. U Rijeci je kaos, znam obitelj koja je sahranila člana, hitna nije došla kad su zvali, umro je za tri dana.

    Tanči drži se, bitno da nije corona.
    Ja sam završila u SI, kolegica iz mog ureda ima coronu, sinoć mi javila. Danas je 14 dan kako sam se cijepila prvom dozom. Inače smo se zajedno cijepile, ona ima blage simptome, nije imala temp.

  30. #11830
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro sam.
    I negativna.
    Na kraju je početak upale pluća u pitanju.
    Kako, zašto... nitko ne zna.
    Ja i dalje mislim da su mi sve ovo nuspojave cjepiva.
    Krvna slika je ok.
    Ja i dalje kašljem, ali nešto manje nego prije. Valjda je Sumamed to malo ublažio.
    Hvala svima na brizi i dobrim željama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Super da si bolje!

    Moja mama je zavrsila s upalom pluca prakticki niotkuda. Na rentgenu su zakljucili da izgleda kao post-covid upala, ali nije stigla izvaditi antitijela jer su je, prije planiranog odlaska na vadjenje krvi pozvali na cijepljenje. Ako je bila post-covid upala, onda je od asimptomatskog covida koji nije uhvatila ni na jednom od PCR-ova na kojima je bila (nakon potencijalnih izlaganja i/ili zbog nekih simptoma unazad godinu dana).

  31. #11831
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Tanci, drago mi je da si bolje!

    Moj cijepljeni i zadnjih par dana pozitivni muz je jako dobro.
    Vjerujem da je 1.doza cjepiva ipak umanjila tijek razvoja bolesti.

  32. #11832
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Eryngium, užas. U pravu si 100%. Moj brat je imao sve simptome i odvijalo se kao kod tvog M, samo što je živio u manjem gradu i imao odličnu i organiziranu liječnicu da brzo reagira i uputi ga u dubrovačku bolnicu. On je dobivao Remdesivir. U Rijeci je kaos, znam obitelj koja je sahranila člana, hitna nije došla kad su zvali, umro je za tri dana.

    Tanči drži se, bitno da nije corona.
    Ja sam završila u SI, kolegica iz mog ureda ima coronu, sinoć mi javila. Danas je 14 dan kako sam se cijepila prvom dozom. Inače smo se zajedno cijepile, ona ima blage simptome, nije imala temp.
    Nadam se da ćeš izaći iz SI neokrznuta.

    Sustav u Rijeci je u teškom rasulu, domet su im kortići, a hitna je priča za sebe. Nama nisu došli prvih 7x kroz ta tri dana najgoreg. Tek 8. put su došli, ustanovili da nije na rubu smrti, dali savjete u stilu probajte pojesti nešto i poželjeli nam sreću. Njegovoj LOM-ici sam uputila 72 poziva u jednom danu i dobila je ni jednom.
    I takvih ubojitih kombinacija "loš LOM, loša sreća i pretrpane hitne službe" nažalost znam previše. Kolegici je tata umro baš zbog toga, čovjek bi ove godine napunio 50 a da do sada u životu na bolovanju nije bio. Bolje da se ni ne prisjećam, odmah mi se plače.

    Tanči, drago mi je da si se javila i da si bolje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  33. #11833
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Eryngium hvala ti. Možda i bude sve ok. Cijelo vrijeme smo sa maskama bile, prozor širom otvoren, zadnji kontakt u ponedjeljak.

    Jedino, čini mi se, dobro je organizirano cijepljenje na Zametu u dvorani.

  34. #11834
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Eryngium hvala ti. Možda i bude sve ok. Cijelo vrijeme smo sa maskama bile, prozor širom otvoren, zadnji kontakt u ponedjeljak.

    Jedino, čini mi se, dobro je organizirano cijepljenje na Zametu u dvorani.
    Ako ti je neka utjeha, od mene se nije nitko na poslu zarazio a nemamo prozore za prozračivanje nego neku brižnu ventilaciju. Uzdamo se u maske i dezinfekciju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  35. #11835

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja cu opet ponoviti pitanje s prethodne stranice :D Kolika je vjerojatnost da je Tanci zakasnila s testiranjem, obzirom da simptomi traju vec dulje vrijeme i da je pod terapijom ? Je li pouzdanije u ovoj situaciji izvaditi IgM antitijela na koronu ? Pitam cisto jer sam vec u okolini imala slicnih slucajeva, pa me to interesira.
    Tanci, drzim fige da sve prodje dobro !

  36. #11836
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja znam par osoba koje su u zadnje vrijeme imale upale pluca.Jedna cak i hospitalizirana drugi je isao svaki dan u dnevnu bolnicu i sve su bile negativne na pcr-u.
    Nisu do tada bile cijepljene.

  37. #11837
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu opet ponoviti pitanje s prethodne stranice :D Kolika je vjerojatnost da je Tanci zakasnila s testiranjem, obzirom da simptomi traju vec dulje vrijeme i da je pod terapijom ? Je li pouzdanije u ovoj situaciji izvaditi IgM antitijela na koronu ? Pitam cisto jer sam vec u okolini imala slicnih slucajeva, pa me to interesira.
    Tanci, drzim fige da sve prodje dobro !
    IgM antititijela su relativno niska (u odnosu na IgG at i pocnu padati vrlo brzo. ako imas viska novca, odi radi, ali ne znam sto bi s tim dobila. jedina pouzdana potvrda je pcr u jeku bolesti

  38. #11838
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Eryngium, bome ste prosli pakao, veliki zagrljaj!

  39. #11839
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Eryngium, bome ste prosli pakao, veliki zagrljaj!
    Hvala!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  40. #11840
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Tanci, pusa, dobro da si se pregledala. Ja ne bih rekla da ti je od cjepiva. Inace, ima nesto za prijavu nuspojava, mogu i osobe prijavljivat, ne mora ic preko lom-a, mislim da ima na hzjz link. I moja mala je znala iz rel. cista mira razvit uslijed astme upalu pluca do sumameda, cak ni temp ne bi imala.
    kako prijaviti nuspojave

  41. #11841
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Za ljude iz ZG zupanije, ravnatelj ZJZZ je rekao da uopce još nece koristiti prijave s Cijepise, samo preko lijecnika. I najavio 3 masovna cijepljenja i dodatne doze u ordinacijama

    Masovna kaze idu 8., 9. I 15.5.

  42. #11842
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    E brate mili ova masovna sve stavili na vikende, ja recimo nikako ne mogu nijedan taj vikend (uplaceno davno ranije, van Zg sam tada). Pa sta nikome od njih nije palo da stave masovna i kroz tjedan?
    Ma ostajem bez texta.

    Ona nasa zbunjola lijecnica uopce ne cijepi u svojoj ordinaciji tako da ta prica o dozama lomovima nas kao da se i ne tice.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.05.2021. at 10:00

  43. #11843
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    E brate mili ova masovna sve stavili na vikende, ja recimo nikako ne mogu nijedan taj vikend (uplaceno davno ranije, van Zg sam tada). Pa sta nikome od njih nije palo da stave masovna i kroz tjedan?
    Ma ostajem bez texta.

    Ona nasa zbunjola lijecnica uopce ne cijepi u svojoj ordinaciji tako da ta prica o dozama lomovima nas kao da se i ne tice.
    Lili, ti si grad Zagreb, a ne Zagrebacka zupanija.

    Mene su isto cijepili vikendom, na mom poslu na koji dolazim samo preko tjedna. Nije da su me bas pitali da li mi odgovara termin. Da mi nije cekas drugu rundu, za mjesec dana.
    Posljednje uređivanje od sirius : 02.05.2021. at 10:57

  44. #11844
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Za ljude iz ZG zupanije, ravnatelj ZJZZ je rekao da uopce još nece koristiti prijave s Cijepise, samo preko lijecnika. I najavio 3 masovna cijepljenja i dodatne doze u ordinacijama

    Masovna kaze idu 8., 9. I 15.5.
    Što nisu bili hrabri i stavili i 16.5.?
    Kod muževe ekipe popisali ko bi se cijepio,a navodno da će timovi dolaziti u organizacije bar su tako rekli na radiju neki dan.

    Gdi piše za ZG cijepljenje,?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2021. at 10:59

  45. #11845
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Rekli su da idu i dodatne doze po ordinacijama za cijepljenje od strane LOM. Za županiju jel

    Moj susjed već ima poziv za 8.5.
    Ja imam osjecaj da nikad necu biti cijepljena, nekad stvarno ocajavam. Po ZG mi pola ureda već dobiva pozive, svi ne puno stariji od mene.

  46. #11846
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ah nisam pazljivo procitala...

  47. #11847
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli su da idu i dodatne doze po ordinacijama za cijepljenje od strane LOM. Za županiju jel

    Moj susjed već ima poziv za 8.5.
    Ja imam osjecaj da nikad necu biti cijepljena, nekad stvarno ocajavam. Po ZG mi pola ureda već dobiva pozive, svi ne puno stariji od mene.
    Moja kći je u petak zvala LOma i između ostaloga ga zatražila cijepljenje, a on se slatko nasmijao i doslovno joj rekao da će ju zapisati, ali da nije još ni starije od 70 cijepio pa da se ničemu ne nada.
    Isto Zagrebačka županija.

  48. #11848

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Muž je službeno u izolaciji od četvrtka do subote zbog kontakta sa svojim ocem koji je pozitivan, sutra ide na testiranje, ako bude negativan da li se izolacija prekida? Meni se to čini logičnim no neki nas uvjeravaju da se izolacija nastavlja unatoč testu...

  49. #11849
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Cappy, šta ide na testiranje a nema simptome? Ja mislim, bez obzira na negativan test, mora biti u SI do subote jer se simptomi mogu, valjda, razviti i deveti/deseti dan.

  50. #11850
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Muž je službeno u izolaciji od četvrtka do subote zbog kontakta sa svojim ocem koji je pozitivan, sutra ide na testiranje, ako bude negativan da li se izolacija prekida? Meni se to čini logičnim no neki nas uvjeravaju da se izolacija nastavlja unatoč testu...
    Ne prekida se samoizolacija zbog negativnog testa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •