Stranica 31 od 383 PrviPrvi ... 2129303132334181131 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #1501
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pišem napamet, ali mislim da kod njih igra ulogu i to što se već desetljećima trude iznimno zdravo i kvalitetno živjeti - hrana i kretanje. Baš sam računala, da imaju u udjelu opko 5-6 puta više zaraženih od nas. Znači nije da ne obolijevaju, ali se izvlače. Što se tiče zdravstvenog sustava u Njemačkoj, ja sam prilično razočarana njima. Opremu sigurno imaju bolju, ali ono što sam ja vidjela, a dosta sam vidjela (nažalost), nije bolje nego kod nas. Naprotiv. I prilično je nehuman pristup bez obzira što je sustav bolje razrađen od razina intenzivne skrbi do prehrane i wc-a u bolnicama. Gdje sam ležala, npr. je wc kao neka plastična kabina u sobi i kad peru, peru od poda do stropa sa šmrkovima, prilično učinkovito. Na neka mjesta si sam nosiš svoj jastuk pa ga doma iskuhavaš poslije. Tako da su bolnice bakterijski sigurnije, ali osoblje ne vidiš. Malo je osoblja po glavi. Ja sam se rasplakala kad mi sestra nije htjela pomoći da ustanem iz kreveta do wc-a pa se smilovala na kraju. A znala sam da je velika šansa da kolabiram ako ustanem, toliko se poznam. Mi imamo sigurno više medicinskog osoblja, a manje respiratora, wc-a i hrane. Jesu oni učinkoviti, ali ja sam im se jednom zbilja srušila na intenzivnoj. Tada su odnekud svi izletili poput mrava, a jednom su dali nekoj neiskusnoj da mi vadi braunile iz vrata, nek vježba na meni, i ostavili je samu. E kad sam to preživjela, valjda sam žilava. Terapije koje sam dobivala - krive. Suosjećajnost 0. Medicinske sestre - odlične strankinje i loše Njemice. Savjetovanje jako u rukavicama - mene dovelo do krivog zaključka, naivka. I tako...

    Ono što je sigurno bolje je kvaliteta života svakodnevnog.
    Vidis kako se to razlikuje. Iskustvo mog strica koji tada jos nije imao drzavljanstvo a sada ga ima jest da uvijek kaze da je imao srece da je u njemackoj. Imao je ozbiljnu upalu mozga i jedva ostao ziv. U nekoliko dana izgubio preko 30kila i rehabilitacija je trajala mjesecima, obitelj je mogla biti kod njega 24h, osigurali su im smjestaj pored bolnice, trebao je neku sicu doplatiti i to je to . Ozbiljan osjecaj zahvalnosti gaji prema bolnici u koblenzu i svim institucijama u kojima je tada boravio i osoblju. Jedino psuje doktora koji je propustio simptome i poslao ga kuci sa antb.

  2. #1502
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj, je l moram napisati da je 55 kg mršavo?
    Pa je, ako imaš 170 cm visine
    Nisam ja predebela, samo sam preniska
    A i sad imam 63 kg, što je baš previše

  3. #1503
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis kako se to razlikuje. Iskustvo mog strica koji tada jos nije imao drzavljanstvo a sada ga ima jest da uvijek kaze da je imao srece da je u njemackoj. Imao je ozbiljnu upalu mozga i jedva ostao ziv. U nekoliko dana izgubio preko 30kila i rehabilitacija je trajala mjesecima, obitelj je mogla biti kod njega 24h, osigurali su im smjestaj pored bolnice, trebao je neku sicu doplatiti i to je to . Ozbiljan osjecaj zahvalnosti gaji prema bolnici u koblenzu i svim institucijama u kojima je tada boravio i osoblju. Jedino psuje doktora koji je propustio simptome i poslao ga kuci sa antb.
    Pa to se i meni dogodilo i to na duge staze, dok nisam na hitnoj završila. I tamo su me zamalo neoperirali, da se jedna mlada nije zauzela za mene. Inače se radi o velikoj poznatoj sveučilišnoj klinici, što se operacije tiče, a ovo krivo dijagnosticiranje od primarnog ginekologa. Ne znam koliko su dobro napravili OP, a koliko je viša sila, ali sam morala ponovo na OP za 6 mjeseci jer se zakompliciralo. Činjenica je da sam u hitnoj operirana. Mislim da taj luksuz u njihovim bolnicama može zavarati. Kvaliteta domaćih liječnika i medicinskih sestara u prosjeku je bolja ovdje. A moguće je i da ja ovdje ipak idem dobro informirana who is who...

  4. #1504
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sve je u ocima promatrača Jelena . Ja isto nemam ni 170 cm, a imam 78 kg trenutno .
    I ne smatram se debelom, nego onako “ima me na nekim mjestima”. Kad smršavim 10 kg me svi zabrinuto ispituju zašto sam tako mršava. Najmanje sam imala 65 i tad sam bila stalno u kategoriji “zašto si tako mršava”... dakle, ovisi i o tvom kontekstu i ljudima oko tebe .
    U mom kontekstu si ispod 60 mršav, osim ako si visok 130 cm .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 17.03.2020. at 15:18

  5. #1505
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A moguće je i da ja ovdje ipak idem dobro informirana who is who...
    Moguće. Ne bi ti palo na pamet ušetati s ceste - dobar dan, evo mene. Vjerojatno . Možda si bila i mlađa pa si bila u modusu ležernijem. A možda i ja lupetam - ovi razmaknuti na 3 metra:

  6. #1506
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to se i meni dogodilo i to na duge staze, dok nisam na hitnoj završila. I tamo su me zamalo neoperirali, da se jedna mlada nije zauzela za mene. Inače se radi o velikoj poznatoj sveučilišnoj klinici, što se operacije tiče, a ovo krivo dijagnosticiranje od primarnog ginekologa. Ne znam koliko su dobro napravili OP, a koliko je viša sila, ali sam morala ponovo na OP za 6 mjeseci jer se zakompliciralo. Činjenica je da sam u hitnoj operirana. Mislim da taj luksuz u njihovim bolnicama može zavarati. Kvaliteta domaćih liječnika i medicinskih sestara u prosjeku je bolja ovdje. A moguće je i da ja ovdje ipak idem dobro informirana who is who...
    Naravno, fulali su i to na tvoju stetu. On cak nije toliko govorio o luksuzu nego o tome da su bili zaista ok i uvidjeli koliko npr.blizina obitelji znaci. On je zivnuo tek kada su dosli. I tada je krenuo oporavak koji ke trajao mjesecima. On tvrdi da bi tu ostao invalid. Tamo radi sam u kuhinji high class malog restorana i sve odraduje sam a u godinama je za mirovinu, radi dvokratno i level energije mu je apsurdan. On je bez posla mrtav covjek a oni su ga postavili na noge. Tu i tamo ga malo zavalja u stranu ali neuroloski je ok Zao mi je radi toga kaj si prosla, to se ne bi smjelo nikome dogoditi

  7. #1507
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mom svekru gastarbajteru su u Njemačkoj isto potpuno krivo dijagnosticirali stanje, skoro je umro. Tako da ne treba precjenjivati njihovo zdravstvo, a podcjenjivati naše. Doduše, sad kad je hrpa liječnika otišla iz RH, vjerojatno će kod nas biti sve gore i gore...

  8. #1508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa je, ako imaš 170 cm visine
    Nisam ja predebela, samo sam preniska
    A i sad imam 63 kg, što je baš previše
    Taman na tu visinu

  9. #1509

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    A ne znam šta još da napišem, osim da su igrališta za klince prazna i da vidim da je Slovenija uvela strože zakone i pozatvarala sve što nije neobhodno (hrana, domovi zdravlja, ...).

    Danas sam šetala uz reku i bila su na trotoaru parkirana 2 policijska auta i nekih 5 policajaca je bio vani, prepala sam se znači, pa sam izbegla susret i izabrala stazu koja vodi do reke da ne moram proći pored policajaca

    A što se tiče krize, to sam u startu znala da će kriza biti dosta velika, čim je počelo sve to oko virusa i od krize ćemo se oporavljati još mesecima. Puno ljudi će i ovde ostati bez posla. Mislim da nam ne gine i neka karantena, da nećemo smeti nigde mrdnuti. Ovo mi recimo nema smisla, da se sve pozatvaralo, dok npr. radnici za trakom u velikim tvornicama još uvek rade, mislim ako je virus zaista opasan, onda bi svi trebali biti doma, osim liječnika, a hrana se može naručiti i online, pa neka se sve lepo zatvori.

    Od svega ovoga su profitirali samo prozvodjači wc papira, dezinfekcijskog sredstva i zaštitnih maski. Još uvek mislim da nam skreču pažnju na virus, da bi u pozadini odradili veće stvari, tipa 5G mreže, izbeglice, ... I da, sada vidimo koliko je sve u ovom svetu nestabilno i promenljivo. Kak će ljudi odplaćivati silne kredite zaista ne znam, ne bi im bila u koži.

    Moja rodjaka iz Hrvatske je imala kredit u Švicarcima, nemam pojma da li ga je sada več otplatila, a uzela je kredit za vikendicu, što je po meni izvan svake pameti. Dobiješ hipoteku na kuću i onda gde ćeš, na cestu, koma znači.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 17.03.2020. at 16:26

  10. #1510
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Isuse Kriste.

  11. #1511
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja sam ljuta jer su kod nas u kvartu igrališta i parkići prepuni djece. Strašno!

  12. #1512
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Tinki, u kakvoj nekretnini ti živiš i tko ju je kupio/sagradio od kojih sredstava?

  13. #1513
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ljuta jer su kod nas u kvartu igrališta i parkići prepuni djece. Strašno!
    Da, i mene to prilično živcira. Zato sve ove mjere imaju mali smisao ako nas ne stave u pravu karantenu.

  14. #1514
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ljuta jer su kod nas u kvartu igrališta i parkići prepuni djece. Strašno!
    Baš sam jučer prošla pokraj parka u Vrbiku. Isto prepun. Kod nas nije. Vidim roditelje iz kvarta kako biraju nenapućene punktove za igru s djecom. I ja isto radim. Mi smo na biciklu većinom.

  15. #1515
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Taman na tu visinu


    Ma samo neko tako ostane od kraja ove pandemije. Inače bih voljela 5 kg manje, ali stalno kukam, a zapravo se veselim kad ne ide gore.

  16. #1516

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Tinki, u kakvoj nekretnini ti živiš i tko ju je kupio/sagradio od kojih sredstava?
    živim u stanu kojeg rentam, znači nije moj, a renta je 270 eura plus troškovi, što dodje zimi oko 400 eura, a leti neki 350 eura.

    Bilo šta da se dogodi ili promeni (selidba) imam 1 mesec rok da sve otkažem i odem, a inače imam ugovor do 11. meseca. Produžavamo na godišnjoj bazi i super sam zadovoljna sa ljudima koji mi rentaju. Dodju mi 1x mesečno u stan po rentu zadnjih par meseci, a često sam im nosila novac na posao ili smo se nalazili na nekoj trećoj lokaciji. A i oni su sretni kad dodju i kad vide da je sve kako treba, lepo, uredno, mirišljavo i čisto

    Više volim potrošiti novac na putovanje ili nešto treće, a ne da imam ogroman stan na kredit i da ne mogu nikuda mrdnuti, jer mi je rata tipa 800 eura ili slično, a imam i takvih prijateljica koje su iz različih razloga kupile prevelike stanove i sada su same u 70 m2 sa kreditom (raztale se sa partnerom ili nešto treće).
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 17.03.2020. at 16:57

  17. #1517
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    živim u stanu kojeg rentam, znači nije moj, a renta je 270 eura plus troškovi, što dodje zimi oko 400 eura, a leti neki 350 eura.

    Bilo šta da se dogodi ili promeni (selidba) imam 1 mesec rok da sve otkažem i odem, a inače imam ugovor do 11. meseca. Produžavamo na godišnjoj bazi i super sam zadovoljna sa ljudima koji mi rentaju. Dodju mi 1x mesečno u stan po rentu zadnjih par meseci, a često sam im nosila novac na posao ili smo se nalazili na nekoj trećoj lokaciji. A i oni su sretni kad dodju i kad vide da je sve kako treba, lepo, uredno, mirišljavo i čisto

    Više volim potrošiti novac na putovanje ili nešto treće, a ne da imam ogroman stan na kredit i da ne mogu nikuda mrdnuti, jer mi je rata tipa 800 eura ili slično, a imam i takvih prijateljica koje su iz različih razloga kupile prevelike stanove i sada su same u 70 m2 sa kreditom (raztale se sa partnerom ili nešto treće).
    S tim da kad daješ novac na kredit, to je ulaganje jer će ta nekretnina nakon nekog vremena postati 100% tvoja, a kad daješ novac na stanarinu, nećeš ga više vidjeti.
    Naravno da ne potičem zaduživanje koje se neće moći otplatiti, samo mi u slučaju da osoba ima primanja kojima bi to mogla otplatiti, puno više smisla onda ima kredit i kupnja stana.

  18. #1518

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ovdje je službena stranica Vlade RH o koroni:

    https://www.koronavirus.hr/

  19. #1519

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Danka
    Hvalaaaa!!

  20. #1520
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nama svako malo zvoni netko na portafon da cure idu van na igraliste
    mislim, wtf, onda mogu i u skolu

  21. #1521
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Jeste li bili u kontaktu (preko 1 m) s osobama kojima je kasnije odobrena samoizolacija? Ja jesam pouzdano. Al ja nisam zato u samoizolaciji. Nama je došao dopis da idu u samoizolaciju svi koji su bili zadnjih 14 dana u samoizolaciji, a ne i svi koji oni su ih sreli, jer bi to značilo praktički da svi idemo u samoizolaciju. Pitam jer sam vidjela u apoteci da ne ulaze oni koji su bili u kontaktu s osobama kojima je odobrena samoizolacija.

    Odnosno prije tjedan dana još nije bila tako masovna samoizolacija pa nas je sigurno puno bilo s pametnjakovićima u nekom kontaktu.

  22. #1522
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    A pogotovo u tramvaju - ljudi su se morali voziti s povratnicima iz inozemstva sigurno. Još sam ja na preko metar bila, sigurno.

  23. #1523
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam u četvrtak sjedila u sobi s deset ljudi koji su tjedan prije bili u inozemstvu (vise različitih zemalja). I onda se vratila u ured među svojih 100 ljudi... kad se sjetim koliko je još prošli tjedan u raznim javnim institucijama bilo raznih skupova s hrpom ljudi koji su pretprošli tjedan bili u inozemstvu... mogu samo leći na pod i paničariti. A to svejedno i radim zbog tisuću drugih razloga .

  24. #1524
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Treba im reći ako ne znaju da ne mogu slobodno šetati okolo

    Ima posebno praćenje tekvih osoba i gadno nadrapaju ako ih nađu
    Kažu nije igra

  25. #1525
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, ali to su samo oni koji su došli iz vana nakon četvrtka. Oni koji su došli u prošli ponedjeljak su se susreli sa stotinama ljudi po gradu.

  26. #1526
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Moj sef je dosao iz Austrije u utorak ujutro, svi smo se iznenadili kad smo ga vidjeli, mrtav ladan "dobro jutro"
    U cetvrtak u podne nam je drzao govor da kolega koji je na skijanju u Austriji nije normalan i da ga ne pustamo u ured dva tjedna

  27. #1527
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A on poslije?

  28. #1528
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Veli sestrična koja radi u Dubravi na posebnom odjelu koji nema veze s hospitalizacijama da je odmah čim je rečeno za Dubravu morala u samoizolaciju a nije ni radila tjedan dana prije nije joj do igranja da izgubi posel

  29. #1529
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mene još živciraju i novinari... gdje ti sve nisu bili ovih dana... ulaze ljudima u kuće, trgovine, firme, stalno intervjui na sve strane... možda da se i oni malo suzdrže.

  30. #1530
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali to su samo oni koji su došli iz vana nakon četvrtka. Oni koji su došli u prošli ponedjeljak su se susreli sa stotinama ljudi po gradu.
    Da, ali kod nas je u četvrtak došao dopis da svi koji su zadnja 2 tjedna bili vani moraju u samoizolaciju do isteka 14 dana od povratka u RH. Tako su i moji dolazili do petka na posao. To je naravno vrijedilo samo za zaposlenike....
    Pa si mislim da je to nemoguće ispuniti, gotovo nitko ne bi smio u apoteku po tome.

  31. #1531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To bi trebalo bit bolovanje,? Vanja?

  32. #1532
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Zanimljivo mi je da Zagreb po broju oboljelih toliko vodi u usporedbi s Istrom i Rijekom i svima tamo koji su išli raditi u Italiju. Ispast će da se na skijanju lakše pokupi virus nego na poslu.

  33. #1533
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo mi je da Zagreb po broju oboljelih toliko vodi u usporedbi s Istrom i Rijekom i svima tamo koji su išli raditi u Italiju. Ispast će da se na skijanju lakše pokupi virus nego na poslu.
    Ljudi prešućuju.
    Evo i liječnici koji su najnovije pozitivni su elegantno prešutili vikend skijanje u inozemstvu i nastavili raditi kao da ništa nije bilo.
    Tko zna koliko su pacijenata zarazili?!?!

  34. #1534

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Kod nas su isto parkici puni, nevjerovatno..po citave dane su djeca vani..
    Ljuti me neodgovornost pojedinca, ali jos vise neodgovornost zdravstvenih djelatnika, kako mozes otici na skijanje, vratit se na posao u bolnicu medu rizicnu skupinu i pokusati zataskati sve to, prestrasno.
    Isto tako me ljute ljudi koji nakupuju brasna, mlijeka, pilica za cijeli kvart, ne misleci na druge..odkad smo postali takva nacija? Sebicna, bezobrazna, neodgovorna? Ili smo oduvijek takvi samo sad u ovakvim krizama to izlazi na vidjelo?

    Misljenja sam da nas tek ceka kaos i ko prezivi pricat ce

  35. #1535
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam samo u panici da ce mi nestati deterdženta za veš ili da ce mi se pokvariti vesmasina.

  36. #1536
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Oko toga jedino ne panicarim. Doma smo, nema pranja veša .

  37. #1537
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi prešućuju.
    Evo i liječnici koji su najnovije pozitivni su elegantno prešutili vikend skijanje u inozemstvu i nastavili raditi kao da ništa nije bilo.
    Tko zna koliko su pacijenata zarazili?!?!
    Meni je ovo prestrašno, još gore od onog lika koji je došao Klaićevu. Oni su zatajili i izravno izložili ogroman broj pacijenata.Sad nam se s time jako povećava broj zaraženih.
    Iskreno i njima bih opalila kazneno djelo kao i tom liku iz Klaićeve.

  38. #1538
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam ponovo prvu stranu. Kako naivne smo bile
    Ni slutile nismo. A vjerojatno ni sad ne slutimo što će biti za mjesec dana.
    Optimista u meni se nada da će biti bolje, a realista baš i ne. A onaj najskriveniji mi ne da noću spavati.
    Bas si me zainteresirala pa sam isla pogledati. Ja bas ne vidim da se nesto promijenilo. Ocito drugacije iscitavamo napisano. Isto vecina iskusnjara ponavlja da je opasnost realna. Samo je taj smjer malo ojacao. Nazalost.
    Isto kao sto sad malo tko vjeruje u ova dva tjedna. Ja sam bas danas na poslu pripremala posao do kraja travnja jer ne vjerujem da ce dotad u normalu.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 18.03.2020. at 00:09

  39. #1539
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski, ne znam kak je u RH, ali u AT ne testiraju i ne šalju epidemiologe dok je samo temperatura, može biti što drugih stvari uzrok temperaturi. Na "zdravstvenom" telefonu imaju 60 000 poziva dnevno trenutno, ne može ih se dobiti uopće. U školu i vrtiće idu samo djeca zdravstvenih radnika ili djeca ljudi koja su sad prijeko potrebna. Bake i dede nisu opcija za čuvanje , ne smiju im blizu.
    Izgleda da su nase preporuke slicne austrijskima. Ne testiramo sve bolesne, zapravo se savjetuje da svi kojima nije dobro, prvo i osnovno ostaju kod kuce u samoizolaciji. Ako im se cini da bi mogao biti coronavirus, moraju zvati obiteljskog lijecnika koji ce odluciti sto dalje. Minnesota se, onako generalno, fokusira na testiranje zdravstvenih djelatnika, hospitaliziranih pacijenata, i stanovnika domova (starackih i drugih), a sve u cilju sprjecavanja masovnih zaraza po bolnicama. Trenutno je hospitalizirano troje, od ukupno 60 s potvrdjenom zarazom. Jedan je (jos uvijek?) u kriticnom stanju.

    Imam drive-through test stanicu u klinici par blokova od kuce. Bijeli sator, hazmat odijela, posebna regulacija prometa.

    Od danas u 17h je zabranjen rad restorana i barova (moze se pokupiti takeout ili drive through do daljnjeg, a neki nude dostavu), muzeja, kina, teretana, svega. Rade ducani i neke usluzne djelatnosti. Ne moze se uci niti u jednu kliniku bez dogovora s lijecnikom. Limitirani su posjeti bolnicama. U nekim saveznim drzavama je stupio na snagu shelter in place, a vjerojatno ce i kod nas. Za sad smijemo van; danas smo isli u Williams Nature Center. 80 minuta setnje, od toga valjda 60 s cetverogodisnjakinjom na ledjima. Odradila sam cak i malo kardio vjezbe.

  40. #1540
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto se povratka na posao i u skole tice, racunamo na obustavu do skoro pa sredine svibnja. CDC nam trenutno preporuca 8 tjedana bez susreta u grupama vecim od 10 ljudi (a zapravo ni to ne preporuca, osim ako nije nuzno).

  41. #1541
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Oko toga jedino ne panicarim. Doma smo, nema pranja veša .
    Dođe mi jučer poruka u wh oprali smo bademantil da imate za posel

  42. #1542
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Bas si me zainteresirala pa sam isla pogledati. Ja bas ne vidim da se nesto promijenilo. Ocito drugacije iscitavamo napisano. Isto vecina iskusnjara ponavlja da je opasnost realna. Samo je taj smjer malo ojacao. Nazalost.
    Isto kao sto sad malo tko vjeruje u ova dva tjedna. Ja sam bas danas na poslu pripremala posao do kraja travnja jer ne vjerujem da ce dotad u normalu.
    Ja sam se valjda ako ne 2 tjedna, onda ziher 1 prije otvaranja topica cudila da kako nitko ne prica o tome na Rodi. Nisam tila bit ja prva jer je sam procijenila da bi bio modus - zasto siris paniku / infodemiju (tako je na poslu bilo kad bih to spominjala). Takav je na poslu bio. Kad se otvorio, promislila sam - ajde, evo ga, ok.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.03.2020. at 08:39

  43. #1543
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, ina, tako sam i ja mislila, pa otvorila. Vrlo rijetko otvaram novu temu, ali ova me pogodila na mnoge načine, pa jesam.
    Kako vi sa svojim starim roditeljima? Mama bi sjedila i pričala, a nije pametno da joj dolazim, a još manje moja djeca. Pričamo mi telefonom, naravno, ali to nije to.
    Kažu sadna konferenciji za medije (ups, rekla sam da neću slušati. I porekla) da su otvorili brojeve za pomoć onima koji osjećaju tjeskobu. Hah, a valjda pomažu. Moja se tjeskoba samo produljuje kako se udaljava datum muževa dolaska. Pomirila sam se na dugotrajno čekanje. Tako je, kako je. Ono čime me on tješi mi sada stvarno ne predstavlja utjehu. Samo nada da će sve ovo proći što prije. Mjerivo u tjednima. Mjesecima, prije.
    Kako je sada daleko od mene ona misao da mi je problem što ne mogu svaki tjedan u Italiju, o tempora, o mores!

  44. #1544

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Pa budemo izdržali bez putovanja par meseci, već se priroda polako oporavlja, vratili se delfini
    Mediji uvek traže senzaciju, pa zato ne pričaju koliko ih je uspešno i bez posledica prebolelo Coronu, puno više od onog malog broja koji je nažalost preminuo.

    Nekako verujem da su želeli veštački napraviti ekonomsku krizu, koja je započela još 2019, pa im je to i uspelo. Što manje slušati medije koji nam peru mozak i pune nas sa strahom. Svakako se treba pridržavati svojih uputu u vezi higiene i zaštite.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 18.03.2020. at 09:56

  45. #1545
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pa u danasnje doba medije pratis da vidis sta ti stozeri spremaju,
    a stanje s koronom pratis na nekoj od srtanica di su samo brojke npr.
    https://gisanddata.maps.arcgis.com/a...23467b48e9ecf6

    mi jos uvijek sretno radimo, ne znamo do kad. spadamo u javni sektor, koji ovoj pandemiji nikako ne moze pomoci.

  46. #1546
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Evo, s ovim se ja slazem:

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...nske/10104586/

    Nije bilo.izgledno da cemo se svi skupa u evropi moc obranit od utjecaja italije, ski sezona itd. Sad i dr-i i znanstvenici 'just saying' i 'sigurnosni pojasevi' hastagiraju ostani doma. Meni nije bilo jasno ko je tu lud. Iako, fakat ne znam, mislim da brit. eksperiment nece uspjet tj da ce, pod pritiskom.javnosti, ipak pocet s nekim mjerama. Da se ponasaju.kako su rekli - mozda bi fakat mogli usporedit i vidjet jel na kraju ispalo slicno s brojem umrlih, a laksim.udarom na ekonomiju.

    Stari je 80 i rizican 'po cijelom tijelu' (bajpas, secer). Sestra ce mu sve obavljat, a meni se cini da je jos prerano da ne bi smio izlazit iz kuce solo, tipa ujutro od 7.30-9, u djir, metar od svih udaljen. On je asocijalac ko i ja, plus turbo discipliniran ex sportas, i moc ce se toga pridrzavat - 1. kat.

    Sveki, 80, hipertenzija, vise je socijalna, 4. kat. Ona mislim da se ne moze pridrzavat.

    Strah me kako ce oni bit npr. da budu 3 mjeseca ograniceni na stan, tipa hoce li sveki vise moc ucinit skale (nema lift). I ona je manje disciplinirana (tipq isla je u postu, nije mas htjela za racune gnjavit), mij ce kruzit po stanu hodajuci sat vremena, ako treba.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.03.2020. at 10:53

  47. #1547
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nece tatko van, ima ex posl parntnera u bergamu koji mu prica kako je tamo, gleda tal vijesti i odlucio je da nece izlazit nego ce hodat po stanu (sva sreca da je velik, s velikim balkonom), a moji mu sve dostavljaju. Reko je da je poduplao dnevne vjezbe, cisti po kuci, kuha.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.03.2020. at 11:13

  48. #1548
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nece tatko van, ima ex posl parntnera u bergamu koji mu prica kako je tamo, gleda tal vijesti i odlucio je da nece izlazit nego ce hodat po stanu (sva sreca da je velik, s velikim balkonom), a moji mu sve dostavljaju. Reko je da je poduplao dnevne vjezbe, cisti po kuci, kuha.


    moja sveki je isto u stanu, ali može biti disciplinirana ako tako odluči, a ovaj puta je prilično svjesna velikog s.anja, tako da izlazi samo rano ujutro krug po kvartu

    moji su pod Sljemenom u kući s dvorištem i vrtom, pa imaju gdje izaći. ako bude trebalo seka će ih obići ili ja i donijeti što budu trebali

  49. #1549
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

  50. #1550

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku

    Nekako verujem da su želeli veštački napraviti ekonomsku krizu, koja je započela još 2019, pa im je to i uspelo. Što manje slušati medije koji nam peru mozak i pune nas sa strahom. Svakako se treba pridržavati svojih uputu u vezi higiene i zaštite.
    Ko su to ONI? Koji su želeli ek. krizu?
    Ljudi gušteri, masoni, vanzemaljci, dr. Mengele, uskrsli firer, Kinezi, Ameri, Jevreji, ono, možda sam propustila ako si već spominjala, pa me zanima kojoj struji teoretičara zavere pripadaš? Onako, razbibrige radi?
    Mali broj koji je preminuo trenutno čini 9% od zvaničnih ukupnih oporavljenih. Sitnica.
    Da pustimo prirodno celu planetu da se imunizuje, 9% nas će biti samo kolateralna šteta. To je 9 od svakih 100 ljudi koje poznaješ, statistički.
    Ali naravno ako je sve jedna velika laž, onda cela Italija samo fantastično glumi i ludo se zabavlja, kao i Kina pre njih.
    Realnost je ionako samo konstrukt u našoj glavi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •