Stranica 48 od 383 PrviPrvi ... 3846474849505898148 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2351
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A sad ozbiljno o djeci tri tjedna u stanu... s tim da mi imamo terasu na kojoj se može trčati, ima i sunca i zraka...

    Koja je dobrobit izlaska van? Zrak, sunce, fizički pokret... a sto je s psihološkim aspektom? Naravno da vani ima vise kretanja nego na terasi, ali ako je djeci isto nelagodno? Ne ko meni anksioznoj... nego gledaju i komentiraju tko ima masku, tko ne... kukaju u kojim uvjetima moraju biti (ne trčati među ljude, na nekom lijevom mjestu, nema prijatelja...). Pa nije ni njima to neki doživljaj. Da, suludo je biti 3 mjeseca biti zatvoren, no naš jučerašnji odlazak van je i njima vise bio nešto što ne žele nego žele, u psihološkom smislu to nije bio baš neki turbo pozitivan dobrobitni događaj za njih (neovisno o njihovoj majci).

  2. #2352
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To nisu preporuke HZJZ-a zar ne? Već smo prije par stranica komentirali 'blago' razmimoilaženje između "potrebno je izaći van" i policije koja rastjeruje ljude koji stvarno izađu van.
    To su preporuke sa službene stranice Vlade RH

    Ja nemam vremena u životu gledati svaku press konferenciju i čitati transkripte, ima službena stranica, što na njoj piše smatram točnom informacijom.

    Piše i ovo
    Izbjegavajte veće grupe ljudi i javna okupljanja
    održavajte razmak od barem 1m kod razgovora
    Znači pročitati upute od a do ž i pridržavati sve svih pravila i preporuka. Nisu u kontradikciji...

  3. #2353
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ako negdje piše 'boravite što više na otvorenom' a istovremeno policija rastjeruje ljude s otvorenog, i to ne samo kad se nalaze u većim grupama i ne drže 1 m razmaka, nego redom, očito kad dođe takva uputa, onda baš tvrditi da je preporuka da se izlazi van - ne stoji.

    Znači ne bih rekla da je preporuka da se izlazi van. Postoje preporuke o tome kako se treba ponašati ako se izlazi van. Preporuka je da se ostane doma.

  4. #2354
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako piše kao preporuka da se boravi što više na otvorenom onda ne možeš reći da je preporuka da se boravi doma.
    I ponavljam nije "negdje" nego na službenim stranicama Vlade RH posvećenim ovoj epidemiji.

    Ono što imamo je odluka da se
    zabrana održavanja svih javnih događanja i okupljanja više od 5 osoba na jednom mjestu
    Prema tome grupice ljudi do 5 osoba su službeno dozvoljene.

    A to što neko ima lokalne "šerife" i neiživljene male naciste u CZ je jedna druga tema, vezano općenito na uređenost ove države...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.04.2020. at 10:08

  5. #2355
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to je stvarno stvar interpretacije, da ne kažem želje. Uz čitavu #ostanidoma kampanju, tvrditi da je preporuka da se ide u šetnje.

    Ja bih recimo prije rekla da "boravi na otvorenom" znači nemoj čekati u čekaonici kod doktora ili veterinara, nego čekaj na otvorenom.

    Znači, ne, ne bih rekla da je službena preporuka ljudima da izlaze u šetnje, a mislim da nabijanje onih koji idu na stup srama po medijima + policija koja rastjeruje šetače dosta govori u prilog mog mišljenja.

  6. #2356

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I kako onda tumačite ono 'Ostanite doma' u ćošku TV ekrana?

    Kome je to namijenjeno?

    Svima, osim onima koji iz nekog razloga moraju van ?

  7. #2357
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Policija je jučer “upozoravala” na Sljemenu, ne znam je l to bas neiživljeno nešto...

    Neće vise biti “gdje si bio 41. i 91.”, nego “jesi šetao” .

  8. #2358
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Logički zaključak je da je namijenjeno onima koji ne mogu osigurati 1m razmaka i da se ne okupljaju u grupama više od 5.
    I dok se toga držim nemam namjeru biti isključivo doma.

  9. #2359
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    ajd još jednom Capak: https://sibenski.slobodnadalmacija.h...-metra-1013240

    Objasnio je i kako bi glasila konačna preporuka kada je u pitanju poruka "ostani doma" s obzirom na to da su građani malo zbunjeni oko toga smije li s boraviti vani ili ne.
    - Dakako da su boravak na zraku i tjelesna aktivnost strahovito važni za zdravlje. Vodimo računa o tome da ako se grupiramo, ako imamo socijalni kontakt da se na taj način prenosi koronavirus, a može se spriječiti širenje tako da nemamo socijalnih kontakata. Jasno mi je da je to zbunjujuća poruka.
    Zdravo je boraviti vani, ali ako niste u socijalnom kontaktu. Ako idete šetati, prošetati psa, ako idete u prirodu, nemojte se družiti s ljudima, budite sami ili držite distancu od dva metra, to je moja konačna poruka - kazao je Capak.
    Posljednje uređivanje od Willow : 06.04.2020. at 10:24

  10. #2360

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Policija je jučer “upozoravala” na Sljemenu, ne znam je l to bas neiživljeno nešto...

    Neće vise biti “gdje si bio 41. i 91.”, nego “jesi šetao” .
    Ovo si već spomenula, imaš li (ti ili netko drugi) detalje o tome gdje je bila policija na Sljemenu (u vršnom dijelu ili u podnožju, na markiranim stazama ili na cesti)? I je li zaista bilo tako puno ljudi gore jučer?
    Mi smo od raznih ljudi jučer dobili slike s Medvednice, izgledalo mi je prilično pusto to što sam vidjela, na kraju ne znam što zaključiti

  11. #2361
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je kao što rekoh preporuka kako boraviti vani ako se boravi vani, a ne preporuka da se ide van.

    S tim da policija kad dobije upute da rastjeruje, rastjeruje redom, bez obzira na broj ljudi i razmak. Šalje doma ljude koji sami šeću psa, na primjer.

    Znači u takvoj situaciji govoriti da je preporuka da se šeće ne bih rekla da stoji.

  12. #2362
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    Mima, ovo je službeni HZJZ plakat s preporukama:
    https://www.hzjz.hr/wp-content/uploa...-19_HR-ENG.pdf

    znači boraviti vani DA, grupirati se NE

  13. #2363
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo si već spomenula, imaš li (ti ili netko drugi) detalje o tome gdje je bila policija na Sljemenu (u vršnom dijelu ili u podnožju, na markiranim stazama ili na cesti)? I je li zaista bilo tako puno ljudi gore jučer?
    Mi smo od raznih ljudi jučer dobili slike s Medvednice, izgledalo mi je prilično pusto to što sam vidjela, na kraju ne znam što zaključiti
    ovo mi je jučer napisala kolegica: Ja nemam djecu, ali ovi moji od 80 su isti...jucer je moj tata htio ici u Konzum po burek ali srecom ih je murja vratila na 500 m od kuce jer su rizicna skupina a pola Zagreba se sjatilo tu kod nas pod Sljeme i policija ih tjerala da nista ne diraju (npr gelendere uz stazu prema Kraljicinom zdencu) i da se razidju

  14. #2364

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I slažem se da oni koji izlaze van to mogu i u velikoj mjeri zahvaljujući tome što je velika većina doma.

    Ne pričam o onima koji žive na periferiji, na rubu šume, na selu, itd...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 06.04.2020. at 10:43

  15. #2365
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A koji je to Konzum blizu staze prema kraljičinom zdencu?

  16. #2366
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    valjda policija kruži između tog konzuma i kraljičinog zdenca

  17. #2367
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Jedini Konzum mi pada na pamet u šestinama
    A Nedjeljom Konzum radi do 13
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.04.2020. at 10:49

  18. #2368
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ovo je bilo u petak... i to je onda valjda taj Konzum..

    Ajmo samo zaključiti da smo mi koji ostajemo doma zahvalni vama što se izlažete da se virus prije sredi u populaciji, a vi ste zahvalni nama što imate dovoljno prostora držati distancu

  19. #2369

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi je jučer napisala kolegica: Ja nemam djecu, ali ovi moji od 80 su isti...jucer je moj tata htio ici u Konzum po burek ali srecom ih je murja vratila na 500 m od kuce jer su rizicna skupina a pola Zagreba se sjatilo tu kod nas pod Sljeme i policija ih tjerala da nista ne diraju (npr gelendere uz stazu prema Kraljicinom zdencu) i da se razidju
    Ok, hvala! Iz tog bih zaključila da je gužva bila u podnožju (kao i inače lijepim vikendom) i vjerojatno na popularnijim stazama (Kraljičin zdenac, Bliznec, možda Medvedgrad, Grafičar, Bikčevićeva, tu i inače biva gužva u proljeće). Nekako mi je teško zamisliti policiju na vrhu Medvednice kako rastjeruje ljude, iako ni to nije isključeno.

  20. #2370
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ali nekako moraš proći podnožjem da dođeš na vrh .

  21. #2371
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možeš se popeti iz Gornje Kustošije na primjer

    Ili iz Planine Donje.

  22. #2372
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    I slažem se da oni koji izlaze van to mogu i u velikoj mjeri zahvaljujući tome što je velika većina doma.
    Ne pričam o onima koji žive na periferiji, na rubu šume, na selu, itd...
    Ja ću samo napisati da i inače znam u to doba ići na tu lokaciju i ljudi nema otprilike isto kao i danas. Ljeti još ranije odradim jer je u već pola 8 sparina. Jednostavno ranojutarnji termini nisu popularni u bilo koje doba

  23. #2373

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nekako moraš proći podnožjem da dođeš na vrh .
    Pa ne mora se uvijek ići baš na vrh, niti iz iste polazne točke kao većina
    Kraljičin zdenac sam, npr., izbjegavala već godinama, neovisno o epidemiji, jer je ondje nesnosna gužva.
    Vjerujem da je i sad situacija slična, tj. da se većina ljudi-šetača-izletnika koncentrira na nekoliko najpopularnijih staza i polazišta, odatle dojam gužve, pa se intervenira.
    I kladila bih se da takvih gužvi uopće ne bi bilo kad ne bi bilo zabrane napuštanja prebivališta. Ovako, svaka mjera ima i svoje naličje.
    Već je netko i ranije napisao da Zagreb ima premalo zelenih površina u odnosu na broj stanovnika i to ostaje činjenica neovisno o epidemiji, preporukama i potresu.

  24. #2374
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam policiju prvi put srela u subotu navečer na šetnici u Zaprešiću.
    Policajaka i policajac su zajedno hodali, a kći, pas i ja smo se mimoišli.
    Bilo je još ljudi, starih, mladih, sa psima, na biciklima.
    Svi su se kretali i ni jedna "grupa" nije bila veća od troje ljudi.
    Niti su policajci išta ikome rekli, niti su rastjerivali ljude, a ni legitimirali.
    Ja sam jedino očekivala da će nas možda legitimirati iako, realno nema razloga za to, ali ajde.
    Dakle, to je moje jedino iskustvo s policijom i uistinu mi nisu jasne priče o rastjerivanju ljudi.
    Ok, možda i rastjeruju, dokaza nema. Samo priče rekla- kazala. Ali, ponavljam, ja sam ih srelo samo jednom u zadnjih mjesec dana od kad traju mjere, a stanujem preko puta policijske postaje.

  25. #2375
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kako rekla kazala, ima na internetu snimki?
    A i zašto bi mi žena lagala da joj tata nije mogao po burek?

  26. #2376
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Neki dan petak je policija bila na Jarunu

  27. #2377
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa ja to shvacam da si je policija ipak dala malo previse slobode.
    Kao i kad su trgovine uvjetovala ulazak s maskama

    Nemaju pravo tjerati covjeka koji sece psa ni bracni par u setnji, jer jos nemamo proglasenu karantenu i zabranu izlazaka

  28. #2378
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja to shvacam da si je policija ipak dala malo previse slobode.
    Kao i kad su trgovine uvjetovala ulazak s maskama

    Nemaju pravo tjerati covjeka koji sece psa ni bracni par u setnji, jer jos nemamo proglasenu karantenu i zabranu izlazaka
    A šta da kažem, za vikend su u našem malom mjestu (u kojem sam već pričala da su zatvorili šumu) patrole kružile autom po ulicama gdje se nalaze privatne kuće i tjerale ljude iz vlastitog vrta u kuću, a parcele PRIVATNE i ogromne da su susjedi na min 30m.

  29. #2379
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    A šta da kažem, za vikend su u našem malom mjestu (u kojem sam već pričala da su zatvorili šumu) patrole kružile autom po ulicama gdje se nalaze privatne kuće i tjerale ljude iz vlastitog vrta u kuću, a parcele PRIVATNE i ogromne da su susjedi na min 30m.
    Trebali su ih ljudi traziti propis u kojem kaze da ne smiju boraviti u vlastitom dvoristu. Ocito im je dosadno pa krse ovlasti treniraju strogocu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.04.2020. at 12:09

  30. #2380
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uvijek ima onih koji prerevno shvate zadatak...

  31. #2381

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Trebali su ih ljudi traziti propis u kojem kaze da ne smiju boraviti u vlastitom dvoristu. Ocito im je dosadno pa krse ovlasti treniraju strogocu.
    X.

  32. #2382
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    A šta da kažem, za vikend su u našem malom mjestu (u kojem sam već pričala da su zatvorili šumu) patrole kružile autom po ulicama gdje se nalaze privatne kuće i tjerale ljude iz vlastitog vrta u kuću, a parcele PRIVATNE i ogromne da su susjedi na min 30m.
    To je pretjerivanje.
    Nije proglašena karantena kao ni policijski sat i to što kod vas rade nije u redu.
    Ja bih to prijavila.
    Policija ima unutarnju kontrolu i neka to istraže i poduzmu odgovarajuće korake jer mi se čini da je to čista samovolja.

  33. #2383
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    pa evo, da su par forumasica ovdje policajci u ophodnji... :D
    Posljednje uređivanje od summer : 06.04.2020. at 14:03

  34. #2384
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa mislim da se dosta razlikuje vezano za poziciju na kojoj se nalazite. Kad su to kuce, jedna je situacija, ali gledam sad sa terase zgrade oko sebe, da se jedna dvadesetina stanara sad sidje prosetat to bi bio show.. tako da u gusto naseljenim podrucjima stvarno oni koji uspiju izic iz zgrade da drze distancu to cine zahvaljujuci onima koji su procijenili da je imperativ da se ostane doma jaci od njihove potrebe da prosetaju

  35. #2385
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ali moze se i sjesti u auto, pa odvesti negdje
    a i dan ima dovoljno sati raspolozivih za setnju, ne bi rec da setnja otpocinje u 11:30
    Posljednje uređivanje od summer : 06.04.2020. at 14:17

  36. #2386
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    I dalje to negdje je slobodno samo zato sto je vecina ostala doma, nemas bas puno tih negdjeova, a oni koji rade od doma imaju na raspolaganju ista 3-4 sata
    Tocno je da je moguce da ja sad idem prosetat negdje di nema ljudi, evo vidim i di, ali to je zato sto je 99% ljudi doma

  37. #2387
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ne slazem se
    i dalje mislim da u danu ima dovoljno vremena da se proseta i udahne zraka tko god zeli, postujuci pravila
    ako mozemo na posao, mozemo prosetati pse, mozemo do ljekarne ili ducana, mozemo i protegnuti noge
    bez da ispadne da se 'sebicni' setaju dok 'pozrtvovni' sjede doma
    e sta sad to ne moze biti znjan, zapadna obala, maksimir ili whatever mjesto bez zive duse a da se mi ne bismo osjecali ugrozenima, ili u podne kad je najljepse, druga je stvar
    Posljednje uređivanje od summer : 06.04.2020. at 14:29

  38. #2388

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Iz moje zgrade više od polovice stanara ni inače baš ne izlazi. Neki 3 godine nisu izašli ( cijena starosti i života na 4. katu bez lifta).

  39. #2389
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa ja ne znam sta bih rekla. Jucer smo se predvecer isli prosetat u sumu blizu naseg stana, gdje idemo setat nekoliko puta tjedno godinama i redovito sretnemo svega par ljudi, vikendom do max 10, jucer smo ih sreli barem 100. I na mjestima gdje inace nikog nema bilo je sigurno 30ak ljudi. I da, grupe su drzale distancu, ali rekla je prof. Markotic da ako nas izadje puno na isto mjesto da to nije ok- cak ni uz distancu. Mi tamo vise necemo ici, moj muzsada pretrazuje (internetski) lokacije gdje nikog nema. Sretno mu bilo. Al ja mislim da, iako nemamo policijski sat niti punu karantenu, da ideja je da budemo puno/ maksimalno moguce doma, a da kad smo vani jer malo moramo, postujemo distancu.

  40. #2390
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    U mojoj sumi je bilo jucer more ljudi i okrenula sam se s psom nakon 300 m natrag kuci. I krenem nekom sporednim stazicom kroz grmlje, kad tamo neki lik reze grancice za prolaz.
    U 10 godina srela u tom siprazju srela sam valjda dvije starije osobe koje su sparoge trazile. Jucer neki lik 20 godina s ruksakom na ledima i skaricama u ruci rezucka grane.

  41. #2391
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću samo napisati da i inače znam u to doba ići na tu lokaciju i ljudi nema otprilike isto kao i danas. Ljeti još ranije odradim jer je u već pola 8 sparina. Jednostavno ranojutarnji termini nisu popularni u bilo koje doba
    Upravo tako. Ja sam jutros u 6:30h takodjer bila vani, nigdje nikoga na mojoj ruti, a ne bi bilo ni sat dva kasnije al imam dosta obveza danas, pa sam uranila.

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    A šta da kažem, za vikend su u našem malom mjestu (u kojem sam već pričala da su zatvorili šumu) patrole kružile autom po ulicama gdje se nalaze privatne kuće i tjerale ljude iz vlastitog vrta u kuću, a parcele PRIVATNE i ogromne da su susjedi na min 30m.
    Ovo zaista ne smiju.Iživljavanje.

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo, da su par forumasica ovdje policajci u ophodnji... :D


    Što se tiče polic rastjerivanja po Zg nije rekla kazala, bilo ga je. Doživjela jednom i to u šumi. Mi bili sami, nikoga sreli al taj dan ranije je bio cirkus a mi nismo znali (Mimin corona party). Bili na drugoj stazi
    Jarun svako malo rastjeruju al u terminu kad ljudi navale. Uvijek se može doći kad nije udarni termin ako se baš hoće samo i isključivo na Jarun.
    Ovo za Kraljičin me ne čudi na toj lokaciji, ja kao i tanja_b izbjegavam te glavne staze i inače upravo zbog gužve. Pa po Medvednici imao toliko drugih staza ..nema potrebe ići na te staze.Ne znam kako to ljudima padne na pamet.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.04.2020. at 15:17

  42. #2392
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Al ja mislim da, iako nemamo policijski sat niti punu karantenu, da ideja je da budemo puno/ maksimalno moguce doma, a da kad smo vani jer malo moramo, postujemo distancu.
    naravno, i ja pricam o kratkoj setnji da se udahne zraka i protegnu noge, psihicki i fizicki malo razdrma organizam

  43. #2393
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za Kraljičin me ne čudi na toj lokaciji, ja kao i tanja_b izbjegavam te glavne staze i inače upravo zbog gužve. Pa po Medvednici imao toliko drugih staza ..nema potrebe ići na te staze.Ne znam kako to ljudima padne na pamet.
    Ali da svi ti ljudi koje je policija otjerala s kraljičinog zdenca odu na te druge staze, opet je na tim drugim stazama gužva. Ima li dovoljno nepopularnih staza da apsorbiraju sve ljude na popularnim stazama?

    Jasno da pojedinac može reći "JA ću otići na manje popularnu stazu". Ali ako svi odu, opet dobiješ kraljičin zdenac, samo na drugom mjestu. Ili ima dovoljno staza?

  44. #2394

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da svi ti ljudi koje je policija otjerala s kraljičinog zdenca odu na te druge staze, opet je na tim drugim stazama gužva. Ima li dovoljno nepopularnih staza da apsorbiraju sve ljude na popularnim stazama?

    Jasno da pojedinac može reći "JA ću otići na manje popularnu stazu". Ali ako svi odu, opet dobiješ kraljičin zdenac, samo na drugom mjestu. Ili ima dovoljno staza?
    BB, mislim da radiš grešku u zaključivanju projiciranjem ja --> svi.
    Neće svi otići na druge staze. Neki hoće, a većina neće jer ili ne znaju za njih ili ne žele komplicirati ili su poslušni prema autoritetu ili... (nadopuni po želji)
    Isto tako, neće svi početi izlaziti u nepopularnim (npr. ranojutarnjim) terminima jer im se ne da rano ustati ili im je tada još hladno ili imaju drugih obaveza ili...
    Istina je da je sad više ljudi po zelenim površinama i po mjestima koja su nekad bila malo poznata, ali nije baš da se taj roj ljudi (ne znam koju imenicu bih upotrijebila, sve se odnose na životinje, roj mi je najmanje pogrdan izraz ), koji se ovih dana nalazi vani, ponaša homogeno i jedinstveno.

  45. #2395
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kolegica koja ima apsolutno sve simptome korone već 10 dana uz gubitak njuha i okusa zadnjih par dana testirala se u petak (uz velike muke da ju se testira- da ne idem u detalje) još uvijek nema nalaz i nitko ju nije kontaktirao.

  46. #2396
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma sve jasno Tanja, samo filozofiram .

    Mitovski, pod kolegica, misliš kolegica s kojom sjediš u uredu svaki dan?

  47. #2397
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis.

    Ne izlaze, drže hranu tri dana na balkonu, dezinficiraju sve...
    Evo, baš ovo je Rudanova preporuka za ove dane. Izać iz stana samo za nužno obavit. Ali, to nije preporuka Stožera - Stožer kaže možeš ići, ali ne onako kako je bilo na Jarunu prije nego što je policija tjerala.

  48. #2398
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam da će za to biti potrebno cca 60% onih koji su ga prebolili. Tako da klan izlazećih ustvari štite klan neizlazećih jer će podnijet žrtvu stvaranja kolektivnog imuniteta na svojoj grbači
    U perspektivi bi fakat mogla biti donesena mjera par-nepar izlaznica.
    Ja sam se nadala nekoj par-nepar mjeri, ne znam jesam li je bila napisala na topicu, ili samo izrekla u svojoj glavi. Nismo ni mi izašli zapravo, prisjelo mi je tjeranje policije onaj dan, a tjerala je i iz Maksimira, i s Jaruna itd., i s Bundeka, i s Bačvica itd., nije dopuštala raspravljanja jel 1,5 m ili je 2 ili je 80 cm.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.04.2020. at 17:26

  49. #2399
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako. Ja sam jutros u 6:30h takodjer bila vani, nigdje nikoga na mojoj ruti, a ne bi bilo ni sat dva kasnije al imam dosta obveza danas, pa sam uranila.
    Evo, ga, Bubilo - s djecom si lipo mogla u 6:30 si lipo mogla izać . Pusa, Lili! Moje je iskustvo da do 9 nema ljudi, ali mi je prestresno navijat sat tako rano da bi imala smislenu šetnju do 9 h, a to mi je neki cutoff kad trebam počet raditi.

  50. #2400
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kolegica koja ima apsolutno sve simptome korone već 10 dana uz gubitak njuha i okusa zadnjih par dana testirala se u petak (uz velike muke da ju se testira- da ne idem u detalje) još uvijek nema nalaz i nitko ju nije kontaktirao.
    Zato sto je negativna. Ne zovu negativne. Ona moze zvati njih ako zeli , ali iako pise da zovu za nalaz NE zovu negativne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •