Stranica 60 od 383 PrviPrvi ... 1050585960616270110160 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,951 do 3,000 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2951
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ja mislim da nećemo moći doći "ja bih se cijepila" - pretpostavljam da će cjepivo, kad ga razviju, ići po prioritetima - prvo zdravstveno osobljel pa stariji i kronično ugroženi, onda ostali. Ako budem imala pravo cijepiti se makar uz plaćanje - ja sam u prvim redovima. Redovno se cijepimo svi (suprug, ja, dijete, bake i djedovi na obje strane) protiv gripe, cijepila sam dijete i sebe (negativan titar) protiv kozica, sad sam htjela sebe protiv krpeljnog encefalitisa, ali me ovo omelo. Kad su se zbog necijepljenja probile ospice u Dubrovniku išla sam provjeriti titar na ospice (samo jednom cijepljena, stara berba), bila sam negativna, docijepila sam se i protiv ospica.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.04.2020. at 09:51

  2. #2952
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Istovremeno od ospica umire puno, puno vise ljudi globalno svake godine nego sto je od korone do sada.
    Zašto se ne cijepe? Ospice su strava zarazne.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.04.2020. at 09:53

  3. #2953
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da nećemo moći doći "ja bih se cijepila" - pretpostavljam da će cjepivo, kad ga razviju, ići po prioritetima - prvo zdravstveno osobljel pa stariji i kronično ugroženi, onda ostali. Ako budem imala pravo cijepiti se makar uz plaćanje - ja sam u prvim redovima. Redovno se cijepimo svi (suprug, ja, dijete, bake i djedovi na obje strane) protiv gripe, cijepila sam dijete i sebe (negativan titar) protiv kozica, sad sam htjela sebe protiv krpeljnog encefalitisa, ali me ovo omelo. Kad su se zbog necijepljenja probile ospice u Dubrovniku išla sam provjeriti titar na ospice (samo jednom cijepljena, stara berba), bila sam negativna, docijepila sam se i protiv ospica.
    Da, slažem se. Moj sin astmatičar će vjerojatno biti u nekoj od prioritetnih grupa, a mi ostali - kako nam padne grah. I dobro je da je tako.

    Offt. Meni cjepivo protiv gripe često izazove reakciju goru nego sama bolest (isprobala više puta) pa sam to počela preskakati, iako se mm uredno cijepi, kao i njegova mama i moji roditelji, zbog godina. Dalje ćemo vidjeti. Konzultirat ćemo se s liječnicom obiteljske medicine, pa kako nas savjetuje - tako ćemo i napraviti.

  4. #2954
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto se ne cijepe? Ospice su strava zarazne.
    I zasto se o tome ne prica, nego o cjepivu na koronu?

  5. #2955
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    I zasto se o tome ne prica, nego o cjepivu na koronu?
    zato što je slaba procijepljenost i velika smrtnost u zemljama subsaharske Afrike, a na takve vijesti smo navikli

  6. #2956
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Nije problem u cinu cijepljenja, mislim da nitko od nas ne porice njegovu vaznost, nego sigurnosti cjepiva. Da bi se razvilo dobro cjepivo, treba vremena. Presing je da se sto brze izbaci na trziste i citam jucer da neki americki proizvodjac istovremeno testira i na zivotinjama i ljudima, a trebalo bi prvo na zivotinjama. Kako ono ide onaj vic, hocete li brzo, kvalitetno ili povoljno, odaberite dvoje?
    Naznake su da je puno veci postotak populacije bio zarazen nego sto sluzbeni podaci za sada govore, s blagim simptomima ili bez njih. Ako se ovo pouzdano dokaze, mislite li da ce se inzistirati na masovnom cijepljenju, da ce ga drzave htjeti financirati, a tek obican Ivan Horvat iz svoga dzepa? Ne vjerujem. U tom slucaju ce obustaviti i razvijanje cjepiva jer nece biti profitabilno. Nije li tako bilo s ebolom?
    Nisam paranoik niti teoreticar zavjere, ali postoji li mogucnost da ga zele sto prije izbaciti na trziste da bi nesto zaradili na panici? Pticja gripa je bila smrtonosnija pa opet nismo bas hrlili na cijepljenje.
    Istovremeno od ospica umire puno, puno vise ljudi globalno svake godine nego sto je od korone do sada.
    Kakva ptičja gripa?

    Niti se efikasno prenosila među ljudima, zabilježeno je par slučajeva prijenosa unutar obitelji, niti postoji cjepivo za ptičju gripu.

  7. #2957
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Nije samo Afrika, takodjer istocna Evropa, u Srbiji postotak raste.

  8. #2958
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Pa priča se puno o necijepljenju protiv ospica i kako nepotrebno djeca umiru.
    A što se tiče "troška" za "običnog Ivana Horvata" - imati u vidu da nas sad ova epidemija košta direktno 500.000 radnika x 3 mjeseca x 4000 kn subvencije jer ne rade. Plus ogroman gubitak PDV. Plus potencijalno izgubljena ili skoro izgubljena turistička sezona (20% BDP!)

    Misli li netko uistinu da se državi ne isplati platiti svima cjepivo? Iti jednoj državi na svijetu a da nije Indija, Nigerija i sl?

    Što se tiče "želje kompanija da zarade na cjepivu" (pričamo o komercijalnim kompanijama) - to je i smisao postojanja tih kompanija. I na tom principu funkcionira 99% današnjih tvrtki (a i funkcionira otkad je netko izmislio robnu razmjenu - znači otprilike oduvijek). Za ostalo ima država i državne agencije, instituti itd... koji ne funkcioniraju na profitnom načelu - ali da bi mogli funkcionirati trebaju poreze iz kojih će se financirati... Znači opet ono gore.

  9. #2959
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Misliš da u Srbiji umre više ljudi od ospica nego od korona virusa?

  10. #2960
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Cjepivo protiv gripe košta manje negi što trenutačno košta pola litre alkohola.

  11. #2961
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Cjepivo protiv gripe košta manje negi što trenutačno košta pola litre alkohola.
    Mislila sam na svinjsku naravno, lapsus.
    Nemam ja sto misliti koliko ovo i ono, postoje podaci, pa se moze provjeriti.
    Ne znam ni koliko placate cjepivo gripe, ja sam jednu dozu platila 25 eura.
    To mi nista nije bitno.

  12. #2962
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Svinjska gripa nije bila smrtonosnija od korona virusa, bila dapače i manje smrtonosna od uobičajene sezonske gripe.

  13. #2963
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo Afrika, takodjer istocna Evropa, u Srbiji postotak raste.
    https://www.who.int/news-room/detail...urge-worldwide

    subsaharska Afrika i Ukrajina

  14. #2964
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Svinjska gripa nije bila smrtonosnija od korona virusa, bila dapače i manje smrtonosna od uobičajene sezonske gripe.
    It's been a little over a decade since the world experienced its last pandemic, the 2009 H1N1 swine flu. Between the spring of 2009 and the spring of 2010, the virus infected as many as 1.4 billion people across the globe and killed between 151,700 and 575,400 people, according to the Centers for Disease Protection and Control.

    https://www.livescience.com/covid-19...swine-flu.html

    Korona za sada ima cca 2.5 mil zarazenih i cca 165 tis mrtvih.

    Sezonska gripa ima koliko najvise umrlih, oko 500 tis?

  15. #2965
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    It's been a little over a decade since the world experienced its last pandemic, the 2009 H1N1 swine flu. Between the spring of 2009 and the spring of 2010, the virus infected as many as 1.4 billion people across the globe and killed between 151,700 and 575,400 people, according to the Centers for Disease Protection and Control.

    https://www.livescience.com/covid-19...swine-flu.html

    Korona za sada ima cca 2.5 mil zarazenih i cca 165 tis mrtvih.

    Sezonska gripa ima koliko najvise umrlih, oko 500 tis?
    Broj umrlih ce se znati tovni tek kad epidemija zavrsi. Do sada se broje samo oni dokazani u labobosu. Nekako je prilicno jasno da to nije pravi broj.

  16. #2966
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Sillyme, to je samo jedan pokazatelj. Potrebno je znati i barem priblizan broj zarazenih. Koliko citam, testiranja za sada ne daju jednoznacne odgovore. Neki preboljeli uopce nemaju antitijela. Ili antitijela ostaju samo kratko vrijeme. Puno je tu nepoznanica.. zato kazem ne treba zuriti. Za svaku kvalitetnu spoznaju treba vremena, bez obzira sto smo eto high tech skroz.

  17. #2967
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Broj umrlih ce se znati tovni tek kad epidemija zavrsi. Do sada se broje samo oni dokazani u labobosu. Nekako je prilicno jasno da to nije pravi broj.
    Da baš sam pomislila kad usporede sezonski smrtnost kako rade s gripom biti će očito drastično više.
    A tek kakva je bila u najteže pogođenim zemljama prije nego su krenuli s restrikcijama,.. Pa NY ima već 1000 mrtvih na milijun stanovnika.

  18. #2968
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    I zasto se o tome ne prica, nego o cjepivu na koronu?
    Pričao je Bill Gates, ili kao što bi dr. Sladovljev rekao, Sotona . Samo su ga slabo slušali prije.

  19. #2969
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Pa prica se o ospicama. Ali je populacija procijepljena na zapadu , pa nema sirenja cak i ako se pojave pojedinacni slucajevi .

  20. #2970
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Osim toga ospice prije izuma cjepiva su nosile dozivotni imunitet. Pa je odredeni broj ekipe umro , ali se sirenje lokaliziralo jer je bilo imuniteta krda.

  21. #2971
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Perem ruke ovih dana jednako kao i onih prije dana, a prilicno sam sigurna da cu prati ruke svih dana, sve dok postojim.
    U sridu.

  22. #2972

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro, vi koji se ne biste cijepili kad dođe cjepivo, zašto ovih dana perete ruke?
    Ruke perem oduvek i praću ih i kad prodje ovaj virus. To mi nekako najosnovnija higiena koju naučiš još kada si dete. Ono peri ruke pre svakog jela, posle toaleta i slično
    A kvake i mobitel sam dezinficirala redovno i pre ovog virusa, za poneverovati

    A svako ima pravo da odlučuje za svoje telo što želi i što ne, pa bilo to cijepivo, lek u kapsuli, čaj o lekovitog bilja ili nešto deseto Budući da zadnjih 5 godina ne uzimam nikakve tablete i lekove iz ljekarne, ne planiram dozvoliti da mi otrove i kemiju uštrcaju u obluku cijepiva. Pijem ajurvedske lekove na bazi bilja (tipa shatavari i slično) i temperaturu ne pamtim kada sam imala zadnji put, pa stoga smatram da se telo jako dobro bori i da mu paše takav tretman

  23. #2973
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Cuj, ako imunizacija bude obavezna ne vjerujem da ce te netko puno pitati sto ti zelis ili ne.
    Jasno nitko nece trcati s iglom za tobom, ali moze se ograniciti ulaz u drugu drzavu ili zaposlenje .
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.04.2020. at 14:19

  24. #2974
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Pijem ajurvedske lekove na bazi bilja (tipa shatavari i slično) i temperaturu ne pamtim kada sam imala zadnji put, pa stoga smatram da se telo jako dobro bori i da mu paše takav tretman
    Jer biljke tobože nisu kemijski spojevi. One su tkane od bioenergije, ljubavi i malo šećera.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.04.2020. at 14:33

  25. #2975
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jer biljke tobože nisu kemijski spojevi. One su tkane od bioenergije, ljubavi i malo šećera.

  26. #2976
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jer biljke tobože nisu kemijski spojevi. One su tkane od bioenergije, ljubavi i malo šećera.
    Bravo, zutaminuta!
    A ja se više bojim piti neprovjerene biljne lijekove, jer podosta znam o sastavu i toksičnosti, nego dobro provjerene lijekove. Naravno da mi nije drago uzimati lijek, ali ponekad stvarno moraš. Ili sam trebala reći: neću se bosti s Clexanom, neka priroda odluči. A-ha.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 20.04.2020. at 15:39

  27. #2977
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jer biljke tobože nisu kemijski spojevi. One su tkane od bioenergije, ljubavi i malo šećera.

    sjećam se da sam kao klinka u nekoj travarici čitala da se dijabetes liječi tako da se smrvi opeka, to pomiješa s vodom i nanese na kičmu da odstoji dan-dva
    ili da se na zagnojene oči stavi trula jabuka i da će za tjedan dana oči ozdraviti

  28. #2978
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    offt - kod te iste tete kod koje sam čitala knjigu o bilju sam u sanjarici pročitala da će mi pobjeći rob

  29. #2979
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    offt - kod te iste tete kod koje sam čitala knjigu o bilju sam u sanjarici pročitala da će mi pobjeći rob
    Eh, moja djeca bi imala štošta reći na ovo, hehehe.... Doduše, sad su već stariji, ali u pubertetu su mislili da ih baš tako tretiram, kao roblje. Btw. što je dalje bilo, je li rob pobjegao?

  30. #2980
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    https://www.vecernji.hr/autori/igor-rudan-34380/profil

    Odličan članak, glavni hajlajti: čuvajmo dobre rezultate vrlo pažljivim suživotom s koronom jer vrlo brzo bismo mogli od 10 ljudi doći do preplavljivanja kapaciteta, zarazniji je nego što se mislilo, smrtnost je manja, gripa nije gripica, ni virozica nego ozbiljna bolest, dilema ekonomija ili karantena - velika nepoznanica jer o kakvoj ekonomiji možemo npr. govoriti u NY trenutno - tj. ekonomije, ako bolest divlja, ni nema - ne smije joj se dozvolit divljanje. Pa onda za kraj izgledi - ovo je maraton, osim ako čovječanstvo ne bude imalo lude sreće, ne možemo očekivati da toplo vrijeme smanji broj oboljelih, fizičko udaljavanje će ostat jedini način za zemlje kulture i tehnologije kao što je naša (da nemamo svu silu ljudstva i tehnike koji će lovat kontakte, pratit mobitele itd.). Bitno je da se Stožer i dalje respektira jer imamo dobar start. Glavni problem korone je ogroman broj istovremeno oboljelih kojima treba pomoć za preživljavanje (i koji mogu preživjeti, ako im se pomogne), za što u moderno vrijeme (ranije od španjolske gripe) nemamo primjera - niti jedan zdrav. sustav nije za to kapacitiran.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.04.2020. at 18:35

  31. #2981
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    ...i konkretni primjer Singapura gdje je labavljenje mjera brzo dovelo do novog velikog vala zaraženih.

  32. #2982
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,528

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ...i konkretni primjer Singapura gdje je labavljenje mjera brzo dovelo do novog velikog vala zaraženih.
    Da, s ovim trebamo bit oprezni.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cuj, ako imunizacija bude obavezna ne vjerujem da ce te netko puno pitati sto ti zelis ili ne.
    Jasno nitko nece trcati s iglom za tobom, ali moze se ograniciti ulaz u drugu drzavu ili zaposlenje .
    Baš me zanima hoće li doći do toga u budućnosti, mislim da neće, no vrijeme će pokazati.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.04.2020. at 18:46

  33. #2983
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Zapravo su pred neki dan procurili preliminarni rezultati istraživanja američkog državnog laboratorija, po kojima je korona virus ipak prilično osjetljiv na temperaturu i vlagu, pa bi se ipak moglo očekivati smanjenje širenja po ljetu.

  34. #2984
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo su pred neki dan procurili preliminarni rezultati istraživanja američkog državnog laboratorija, po kojima je korona virus ipak prilično osjetljiv na temperaturu i vlagu, pa bi se ipak moglo očekivati smanjenje širenja po ljetu.
    Baš je Rudan istaknuo (a to mi je rekla i sestra koja je znanstvenica) da se sad masa toga objavljuje zbog potrebe brze reakcije, rijetko što je peer reviewed, tako da je sve to tapkanje u mraku. U zemljama gdje je sad ljeto i gdje je vlažno isto kruži. Zapravo smo i ljeti dosta u zatvorenom - mallovi gdje se ljudi dolaze hladit, rad u open spaceovima s klimom itd. Strpljen - spašen, vidjet ćemo, samo uvijek oprezno i bez ono jupi, ap-cap, mi gotovi, prošlo je i ovo. To ćemo kad nađu lijek / cjepivo, ili ako se ostvari onih 10% šanse da spontano nestane ovaj sad virus.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.04.2020. at 18:59

  35. #2985
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Što se tiče Singapura, njima su ti novi slučajevi najvećim brojem među stranim radnicima, koji moraju živjeti u kampovima u ne baš sjajnim uvjetima.

  36. #2986
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je Rudan istaknuo (a to mi je rekla i sestra koja je znanstvenica) da se sad masa toga objavljuje zbog potrebe brze reakcije, rijetko što je peer reviewed, tako da je sve to tapkanje u mraku. U zemljama gdje je sad ljeto i gdje je vlažno isto kruži. Strpljen - spašen.
    Pa ne znam, ovo nije uopće objavljeno, ali se smatra za prilično veliku vijest.

  37. #2987
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče Singapura, njima su ti novi slučajevi najvećim brojem među stranim radnicima, koji moraju živjeti u kampovima u ne baš sjajnim uvjetima.
    A u Japanu? A kad kod nas dođe turizam, ne znam koliko su uvjeti sjajni. Vidjet ćemo, ali morat ćemo pazit...

  38. #2988
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam, ovo nije uopće objavljeno, ali se smatra za prilično veliku vijest.
    Baš je ovo "smatranje velikom vijesti" on dotaknuo u članku - novinari sve prenose i smatraju svašta da je velika vijest, a zapravo je velika vijest tek ako peer znanstvenici to potvrde. Daj bože, ja navijam za lito!

  39. #2989
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ne mislim na novinare, nego na ljude koji ozbiljno prate događanja oko virusa.

  40. #2990
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A u Japanu? A kad kod nas dođe turizam, ne znam koliko su uvjeti sjajni. Vidjet ćemo, ali morat ćemo pazit...
    Ne znam za Japan, nisam pratila.
    Za Singapur znam da je valjda 90% tih novih slučajeva u kampovima za strane radnike, gdje spava 12 ljudi u sobi, i nisu sjajni higijenski uvjeti.

  41. #2991
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ako su ti ljudi znanstvenici i to je doživilo peer review - svaka čast. On se toga nije dotakao, nije ni on bog, znam... ali, evo, samo to što on tvrdi upravo suprotno (da lito neće donijeti olakšanje jer da se prenosi i po toplome i vlažnome) - za razliku od onog dr. lauca - mi govori koliko se to sve još ne zna i ljulja.

  42. #2992
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za Japan, nisam pratila.
    Za Singapur znam da je valjda 90% tih novih slučajeva u kampovima za strane radnike, gdje spava 12 ljudi u sobi, i nisu sjajni higijenski uvjeti.
    Rudan je u članku baš istaknuo Japan, a oni su super čisti. Vidjet ćemo...

  43. #2993
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Već sam rekla da se ne radi o znanstvenom istraživanju, nego o preliminarnim rezultatima istraživanja američkog državnog laboratorija.

  44. #2994
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    https://www.washingtonpost.com/weath...r-coronavirus/

    Ali to je bilo davno. Prije skoro mjesec dana. K'o tamo negdje cetrdestrece.


    Kod nas se virus siri sad kad je toplije. Izmigoljili iz pecina i toplih krevetaca.

    Rudana vise ne mogu probavljati, trkelja da boli glava. Malo u jednom smjeru, onda u drugom, pa opet nazad.

  45. #2995
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nije, bilo je prije nekoliko dana.

  46. #2996
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku

    Rudana vise ne mogu probavljati, trkelja da boli glava. Malo u jednom smjeru, onda u drugom, pa opet nazad.
    Pa on kao znanstvenik i treba imati širu sliku, što u ovom slučaju, što u onom, daje izvrstan pregled.

  47. #2997
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Rudana vise ne mogu probavljati, trkelja da boli glava. Malo u jednom smjeru, onda u drugom, pa opet nazad.
    Rudan se trudi komplicirane stvari prevesti na jednostavan jezik koji obični ljudi razumiju. Ja mislim da mu jako dobro ide.

  48. #2998

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku

    Rudana vise ne mogu probavljati, trkelja da boli glava. Malo u jednom smjeru, onda u drugom, pa opet nazad.
    Ajde, drago mi je da nisam jedina

  49. #2999
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Nisi tanja.
    Svi koji su svakodnevno u medijima sa savjetima su mi previse.
    Poznata mesiceva kao da iskacu iz pastete.

  50. #3000
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    meni je rudan u pocetku bio ok, iako je i onda ima sklonost predugim tekstovima sto priprosto pucanstvo ne moze progutati, a oni koji mogu, ionako s razumijevanjem vise-manje citaju i druge kompetentne izvore pa im rudan niti ne treba.
    drugi njegov problem je sto je covjek posto posvidusa koja samu sebe gura i pocinje pomalo iritirati. steta, mogao je biti korisniji
    Posljednje uređivanje od magriz : 21.04.2020. at 08:30

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •