Stranica 64 od 383 PrviPrvi ... 1454626364656674114164 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,151 do 3,200 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #3151
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    ma tko je prije glasao za njih, glasat će i dalje
    Posljednje uređivanje od Willow : 28.04.2020. at 07:18

  2. #3152
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ma tko je prije glasao za njih, glasat će i dalje
    Pa jasno. Potpuno je nevazno kad su izbori.

    Ono sto moram primjetiti na konferencijama stozera, nama je u zemlji zaista dobro po pitanju korone i potresa.
    Novinarska pitanja su svako gluplje od onog prije. Kao da zivimo sami na ovom planetu , a ne u srcu Evrope .
    Jucer pitanje : Sto ce biti s festivalima na koje dolaze tisuce ljudi iz cijelog svijeta? Da li da ih organiatori planiraju?


    Nadam se da ce uskoro ukinuti te konferencije stozera . Vise ne mogu slusati glupa pitanja.
    ( da, ne slazem se s izrekom da nema glupih pitanja.)

  3. #3153
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja nisam konferencije gledala već ima mjesec dana. Sve što treba saznam na forumu i računovodstvenoj grupi .
    Doduše znaju doprijeti vijesti do mene o masonima, 5g mreži, nije to ništa, pobit će nas sve itd...

  4. #3154
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nisam gledala niti jednu. U 14 radim svaki radni dan a vikendom pogotovo ne želim gubiti vrijeme na političare.
    Koliko vidim nisam puno propustila, u prvih 5 min toga objave bitne brojke a to pročitam na bilokojem portalu. Ostalo pročitam točno (bez da mi netko prepričavam) što piše i opet na Internetu.

    Čini mi se da sam si dosta živaca sačuvala, iako mene nikad ne iznerviraju glupa pitanja kao činjenica da se na tim svim konferencijama kolektivno prave glupima i ne pitaju očigledna pitanja... A onda se bezveze ja živciram što se svi prave blesavi da ne vide slona u sobi.

  5. #3155

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A sto bi ti covjek rekao nego, eto, bas mi je drago da nisi umrla, a ocito nisi izgubila ni blisku osobu.
    potpis

    I dodatni komentar na tinkilinkixyz:
    i očito nisi netko od medicinskog osoblja koje po bolnicama radi u noćnim smjenama
    cijelo vrijeme u pelenama jer ne smiju skidati svoju ne bas udoban plastični oklop, pokusavajuci
    spasiti ljude koji umiru od nepostojece bolesti...

    ne razumijem kako netko tko je imalo pismen moze samo tako povjerovati nekvalificiranim xy- onima koji po internetu pisu kako
    ovo sve zapravo nije nista i jos ne razumjeti koliko je stetno takve teorije siriti...

    Upravo zbog onih koji nisu vjerovali da je virus opasan su mnoge mame, bake, tate zavrsile u onim hrpama lijesova u Bergamu,
    bez sprovoda, a prije toga u poprilicnom mukama, ali koga briga....
    ”ako nisam ja, niti nitko od mojih, onda bolest ne postoji. oni koji su sprijecili sirenje, zapravo nas bez veze maltretiraju, a da nisu sprijecili, opet bi bili krivi sto nisu itd. ”
    Užas. Zapravo opasni uzas.

  6. #3156
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

  7. #3157

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    da, ali malo previše sarkazma koji ljudi neće shvatiti

  8. #3158
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Odlican intervju!

  9. #3159
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Odlican intervju!
    Je, zbilja odličan.

  10. #3160
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

  11. #3161
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nekako mi se čini kao “general poslije bitke” analiza.

  12. #3162
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kako misliš poslije bitke? Cijela situacija još traje i itekako je bitno koji će se odluke donositi. To i jest glavna poruka.

  13. #3163
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    JA bih rekla da je to još jedan primjer psotojanja prevention paradoxa, ili naški: lako je biti general nakon bitke.

    Tko je prije mjesec i pol dana, nakon događaja u sjevernoj Italiji s kojom je Hrvatska povezana na tisuću različitih načina, mogao predvidjeti da će razvoj događaja u Hrvatskoj biti ovakav?

    Još je bolje pitanje zašto je razvoj događaja u Hrvatskoj ovakav, i zašto su općenito tolike razlike između zemalja.

    May Rosner na ourworldindata.org ima neke dobre grafove na kojima uspoređuje situaciju u UK i Njemačkoj, na kojima točno označava datume na koje se u tim zemljama događalo s jedne strane zatvaranje, a s druge još uvijek velika okupljanja. Probat ću to naći.

  14. #3164
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Uopće nije u tome poanta. Poanta je u baratanju situacijom od sada pa nadalje. Ako smo na 5% zauzetosti bolničkih kapaciteta, onda coronom i predobro vladamo. Treba se pobrinuti i o drugim brojnim aspektima života i smrti.
    Posljednje uređivanje od vertex : 29.04.2020. at 11:45

  15. #3165
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    JA bih rekla da on itekako kritizira ono kako se epidemiju do sad rješavalo, a sad se ionako prelazi na drugi način upravljanja i sve se postepeno otvara, uključujući i bolnice.

  16. #3166
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Onda super, sve riješeno :D

  17. #3167
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Trebamo tek vidjeti je li riješeno I kako će se epidemija ponašati uz #novonormalno.

  18. #3168
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    To bi sad moglo ići kao valcer, dva naprijed, jedan nazad i stalno zatezanje-popuštanje mjera ovisno o situaciji. Bar se meni čini da bi tako moglo biti dobro.

    #jošjednasamoprozvanaepidemiologinja

  19. #3169
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Prvo, svaka usporedba s gripom pada u vodu jer imamo cjepivo.
    Drugo, Drljača zanemaruje banalnu činjenicu - da je naš narod jako pametan oko svega i da NEĆE POSLUŠATI preporuke dok ga se nečim pošteno ne isprepada (ne uvedu debele novčane kazne, ne prikaže stanje dramatično itd.). Takvi smo, nedisciplinirani. Evo, sad sam izašla iz taksija u kojem frajer nema ni pleksi pregradu, niti nosi bilo kakvu masku, hračka i pljucka. U jeku najvećeg porasta oboljelih vozio me tip koji me uvjeravao da iz Italije dolaze lažne vijesti da se namjerno uništi voljena Hrvatska. Na Rebru danas 50% pacijenata bez maske. O čemu govorimo?

  20. #3170
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Velika je razlika između preporuka i moraš,za moraš te može kazniti i oteti ti novce za preporuku ne smiju

  21. #3171
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Jučer hodam po pločniku, kraj mene prođe biciklistica i mene zapuhne miris njezinog parfema kroz masku. Koja korist onda od iste, osim da ja ne pljucnem na nekoga? Pretpostavljam da je virus manji od molekule parfema.

  22. #3172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    To bi sad moglo ići kao valcer, dva naprijed, jedan nazad i stalno zatezanje-popuštanje mjera ovisno o situaciji. Bar se meni čini da bi tako moglo biti dobro.

    #jošjednasamoprozvanaepidemiologinja
    Ovo mi zvuči kao glas zdravog razuma. I meni se čini da će tako biti - kad brojevi oboljelih porastu, ljudi se malo povuku u kuće, a kad su u opadanju - evo ih opet vani... To je naša realnost.

  23. #3173
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Malo pilim sa svojim koronaškim idolima: ali evo još jedan interview, Jeremy Farrar : https://www.zeit.de/wissen/gesundhei...irus-impfstoff

    na trećoj stranici govori neke zanimljive stvari o tome kako ljudi mijenjaju ponašanje u ovakvim opasnostima (instiktivno)

    (inače nisu samo naši novinari senzacionalisti, naslov je prilično senzacionalistički, nije Farrar to baš tako rekao)

    Ja ne idem baš okolo pa ne mogu reći kako se većina ljudi ponaša, ono što u malo izlazaka vidim i čujem mi ipak daje nadu da je dosta ljudi promijenilo ponašanje.

  24. #3174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ti stvarno šetaš s maskom po naselju, Cathy?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.04.2020. at 12:40

  25. #3175
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ti stvarno šetaš s maskom po naselju, Cathy?
    A ti stvarno postavljaš takva pitanja?

  26. #3176
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer hodam po pločniku, kraj mene prođe biciklistica i mene zapuhne miris njezinog parfema kroz masku. Koja korist onda od iste, osim da ja ne pljucnem na nekoga? Pretpostavljam da je virus manji od molekule parfema.
    Virus ne isparava kroz kožu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.04.2020. at 12:50

  27. #3177
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    potpisujem mimu u potpunosti.
    bojim se što će biti dalje, jer sam neki dan ostala šokirana kad sam išla po doznaku u dom zdravlja.
    znači kvart krcat, 10 godina sam tu, nikada nisam vidjela toliko ljudi, djece, mladih, starih.
    svi parkići puni, na svim klupicama se nazdravlja kavama, pivama ili se samo ćakula, šetnice pune.
    u dućanu možda 10 posto ljudi s maskicama. bojim se da bi nam se ovo moglo obit o glavu.

    a inače mi hrvati smo poznati po tome da nam nikad ništa ne paše i ne valja,
    sad odjednom mjere nisu bile potrebne, jer eto šta smo vam rekli, nije to ništa, obična gripa blablablba...
    da je bilo obrnuto, onda bi bilo pljuckanja kako smo nesposobni, kako ništa ne valja itakodalje.
    tinkili jesi ti sigurna da nisi iz hrvatske?
    rado bih ti poklonila svoj karcinom i svoje strahove i razmišljanja o tome kako te na konferenciji spominju kao nekog tko je ionako imao od prije poznat komorbiditet i eto bio i otišao.
    sasvim svejedno imao netko 18 ili 88 to je nečija voljena osoba ili još bolje osoba koja je još željela i htjela.
    prijateljica mi radi sa covid pacijentima i ja bih rado sve ove skeptike poslala tamo na volontiranje.

    jedan veliki fulanac u ovim novim mjerama je javni prijevoz.
    umjesto da uvedu što više linija, oni srezali na nedjeljni red vožnje,
    onako, ne znam, da mi je ući u glavu onoga tko je odlučivao o tome.
    gnijezdo zaraze.

  28. #3178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Isto komentar novinarke kak nikad nije bila toliku gužvu u budu kakvu je vidla jučer na slici
    Mislim si za novinarka očito nije bila nikad u busu i javnom prometu prije korone
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.04.2020. at 12:57

  29. #3179
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nitko se više ne drži mjere ili rijetki se drže mjera. Do prije 10 dana svaki drugi je imao masku, sad masku ima svaki 10-ti. Jučer sam ženu u trgovini zamolila da stane iza označene crte a ne meni za vrat. U parkiću ispred zgrade do prije par dana nije bilo nikoga. Idem jučer s posla i ne vjerujem. Na jednoj klupici 6 muških u razmaku od 20cm piju pivce, na drugoj isto njih 6-7. Malo dalje 5-6 mama s djecom koja se druže.

  30. #3180
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nisu jos nista takvo objavili (opet pricam samo o Minnesoti); imamo samo podatke o dobi. I isto tako, grozota je koliko su starackih domova zarazili u metro regiji, odnosno okrugu Hennepin.
    Kaae imaš možda info o ovome, što kažu vaši izvori?
    https://www.reuters.com/article/us-h...4FbJ4E3G_8Lz6I

  31. #3181

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Jedna maska sada košta otprilike 7 kn. Mogu li penzioneri sebi priuštiiti bar 2 maske dnevno?
    Nije li logičnije da šeću bez maske i drže razmak a masku stavljaju kad ulaze u tranvaj/ trgovinu/ ambulantu/ poštu..?

  32. #3182
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna maska sada košta otprilike 7 kn. Mogu li penzioneri sebi priuštiiti bar 2 maske dnevno?
    Nije li logičnije da šeću bez maske i drže razmak a masku stavljaju kad ulaze u tranvaj/ trgovinu/ ambulantu/ poštu..?
    Dodes doma, maskicu u lonac prokuhale vode pa na cistu krpu da se osusi i voila.
    Ne treba ti 28 kn dnevno za maskice.
    Inace, to mi je preporucila sestra na onkologiji u pocecima korone.

  33. #3183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Tash pričaš o onima jednokratnim maskama?

  34. #3184
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ne mogu linkati, ali u Slobodnoj Dalmaciji ima članak o obolijevanja djece od upale mozga i sličnih bolesti u Engleskoj. Povezano sa Covid19 infekcijom.

  35. #3185

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Cathy
    mozda je povezano, a mozda i nije ...
    ja biram da nije

  36. #3186
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    https://picsociety.uk/news/pics-stat...atory-disease/

    Evo možete pročitati ovu informaciju sa izvora

  37. #3187
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tash pričaš o onima jednokratnim maskama?
    Da

  38. #3188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    I koliko to puta smiješ raditi?

  39. #3189
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu linkati, ali u Slobodnoj Dalmaciji ima članak o obolijevanja djece od upale mozga i sličnih bolesti u Engleskoj. Povezano sa Covid19 infekcijom.
    javlja mi kum da su u njemačkoj došli do nekih otkrića (ili preuzeli nečije) da su pušači, pazi, pušači! - više zaštićeni i manje obolijevaju nego nepušači i da je za to zaslužan nikotin. ljudi sad kao ludi kupuju nikotinske flastere, ali opet, kažu, da nisu sigurni imaju li flasteri tako dobro djelovanje kao cigareta.
    nije li bilo govora na početku da su pušači više ugroženi zbog pušačkih pluća? evo, sad više nisu.

    mislim da je jako rano govoriti o tome što je covid uzrokovao, što nije. neće se to tako brzo sa sigurnošću znati.

  40. #3190

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer hodam po pločniku, kraj mene prođe biciklistica i mene zapuhne miris njezinog parfema kroz masku. Koja korist onda od iste, osim da ja ne pljucnem na nekoga? Pretpostavljam da je virus manji od molekule parfema.
    Ma kakvi
    Virus je čestica veličine 60 (do 160) nanometara, to bi bilo nekih 600 angstroma za najmanje čestice virusa
    On u sebi sadrži tzv. makromolekule poput proteina i RNA

    Parfem je smjesa molekula, a ove koje su odgovorne za miris obično nisu veće od ~6 angstroma ako ih promatramo kao kuglice (pa bi to bio promjer)


    Virus se širi u kapljicama sline i vlage u onome što izdišu zaražene osobe (aerosol). Dakle, ako netko zaražen bez maske izbacuje iz sebe te sitne kapljice (naročito pri govoru, nije nužno kihanje i kašalj) a mi to udahnemo, ili ostane na nama pa to rukom unesemo na sluznicu itd., tada može doći do zaraze.

  41. #3191
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    javlja mi kum da su u njemačkoj došli do nekih otkrića (ili preuzeli nečije) da su pušači, pazi, pušači! - više zaštićeni i manje obolijevaju nego nepušači i da je za to zaslužan nikotin. ljudi sad kao ludi kupuju nikotinske flastere, ali opet, kažu, da nisu sigurni imaju li flasteri tako dobro djelovanje kao cigareta.
    nije li bilo govora na početku da su pušači više ugroženi zbog pušačkih pluća? evo, sad više nisu.

    mislim da je jako rano govoriti o tome što je covid uzrokovao, što nije. neće se to tako brzo sa sigurnošću znati.
    Ja sam citala da obolijevaju vise,al da se zbog nikotina lakse izlijece.
    Trebalo bi naci originalnu vijest

  42. #3192
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    aha.
    on mi reče da oboljevaju čak manje.

  43. #3193
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakvi
    Virus je čestica veličine 60 (do 160) nanometara, to bi bilo nekih 600 angstroma za najmanje čestice virusa
    On u sebi sadrži tzv. makromolekule poput proteina i RNA

    Parfem je smjesa molekula, a ove koje su odgovorne za miris obično nisu veće od ~6 angstroma ako ih promatramo kao kuglice (pa bi to bio promjer)


    Virus se širi u kapljicama sline i vlage u onome što izdišu zaražene osobe (aerosol). Dakle, ako netko zaražen bez maske izbacuje iz sebe te sitne kapljice (naročito pri govoru, nije nužno kihanje i kašalj) a mi to udahnemo, ili ostane na nama pa to rukom unesemo na sluznicu itd., tada može doći do zaraze.
    Hvala na pojašnjenju.

  44. #3194
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae imaš možda info o ovome, što kažu vaši izvori?
    https://www.reuters.com/article/us-h...4FbJ4E3G_8Lz6I
    O zatvorima nemam puno, ali evidentno je da ima puno ljudi koji su posve asimptomaticni, odnosno simptomi su im dovoljno benigni da se ne bi pretjerano zabrinjavali van neke ciljane skupine. Prijateljici u Virginiji su dijagnosticirali COVID-19 prosli cetvrtak. Rutinski je testirana jer je zdravstveni djelatnik (medicinska sestra, sto je ovdje, u njenoj ulozi, slicno opcoj praksi kod nas). Morala je na test jer je pacijent na odjelu razvio simptome i imao pozitivan test. Unazad tjedan dana, dok sjedi doma u zakljucanoj sobi s kupaonom, a trogodisnja kcer place ispred vrata jer ne smije unutra, razvila je samo glavobolju i pritisak u sinusima. Nista drugo nema, cak niti temperaturu. Kaze da je jedan dan izmjerila 37.7, ali samo zato sto mora svaki dan prijavljivati brojke, ne zato sto se osjecala bolesno.

    Minnesotanski zatvori nemaju puno: https://www.health.state.mn.us/disea...tion.html#ccf1 pri dnu je tablica. Mi i dalje sistemski nosimo zaraze u staracke domove, nazalost, i tvornice u kojima rade uglavnom imigranti. Od ukupnog broja svih oboljelih, najveca grupa (22%) su osobe od 70 godina navise. Stvarno mi dodje da uzmem nekakve vile i pocnem okolo nabadati.

    Konkretno tu kod nas je dobro. Nasa dva isprepletena okruga imaju oko 100,000 stanovnika i mi smo uspjeli pronaci (samo) 43 zarazene osobe, od kojih je dvoje umrlo (zaraza u domu; ali nema vise zarazenih, ovo je bilo relativno davno). Gore u metro predjelu, 80-ak milja sjeverno, tamo je ludnica.

  45. #3195
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu linkati, ali u Slobodnoj Dalmaciji ima članak o obolijevanja djece od upale mozga i sličnih bolesti u Engleskoj. Povezano sa Covid19 infekcijom.
    Kod nas se sluzbeno zna za jedno dijete: https://www.usatoday.com/story/news/...im/5170070002/

    A ovo su najnovije informacije o mladjim osobama: https://www.washingtonpost.com/healt...oung-patients/ (nije mi bas neki #1 izvor, ali informacije su ok)

  46. #3196
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

  47. #3197
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ovo je u stilu kog starijeg kolege prst puta oko
    Plus rezerva

  48. #3198
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Mogu pitat
    Osoba koja je zadnjih 6 mjeseci bila u Njemačkoj putuje u Bosnu i tamo planira biti u samoizolaciji,nakon nekog vremena treba početi raditi u Hrvatskoj jer je to zajednička firma njemačko hrvatska,mora li poslije u Hrvatskoj imati samoizolaciju?

  49. #3199
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Koliko znam, da

  50. #3200
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Tko to zna točno ima li negdje propis?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •