Stranica 72 od 383 PrviPrvi ... 2262707172737482122172 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,551 do 3,600 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #3551
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Tko točno su točno ti "oni" koji su toooooooliko profitirali od svega?
    Stvarno me zanima...
    Pa farmaceutska industrija i Bill Gates. Tko ce drugi.

  2. #3552
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Eno me cijeli svijet pretekao. Tko mi kriv kad imam otvoreno previse tabova i nista ne vidim kako treba.

  3. #3553
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Eno me cijeli svijet pretekao. Tko mi kriv kad imam otvoreno previse tabova i nista ne vidim kako treba.

  4. #3554
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To mi je zbog kolaca od jagoda.

  5. #3555
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Da, kaj znace ti grafiti?
    čuj, ovo sa zidarima je isto sumnjivo, to su sigurno masoni

  6. #3556
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...a-slikom-10208

    Nejvjerojatno mi je sto je u nekom novinskom clanku izasao navod neimenovanog dra iz kbc-a da im sticenici iz domova stizu svakakvi i bez dokumentacije i da su pisali imena pacijenata u evakuaciji (valjda onoj s plucnog odjela) flomasterima na ruku pacijentima.


    Sjecam se koliko se dom moje pokojne mame bio kod njene hospit. pobrinuo da posalju njene nalaze i zadnju terapiju koju je primala s njom, pa tablete za 7 dana jer ko zna imaju li na tom odjelu, paket stoma. 7 dana smo sestra i ja svaki dan pitali uzima li svoju standardnu terapiju, svaka smjena sestara rekla oce, pitat ce dra, di su ti lijekovi, pa smonsestra i na isle trazit lijelokove i tamo je bila uredna koverta s njenim imenom, al valjda nepregledana. Mislim da je bilo proslo 4 dana prije nego su joj konacno to poceli davati-moguce da je trebao bolnicki psihijatar potvrditi terapiju. To je bio zadnji tren jer se vec bila pocela gubiti. Pa cirkus sa stomama - ne trebaju stome, a nabavite nam vi stome, kako se to stavlja itd. Jedina nam je zelja bila da ne umre tamo, nego u domu, tako je i bilo. Zao mi je da se to ne mijenja, to nije nikav high tech, a tada je bilo normalno stanje, nije bila korona . Svakodnevno je sestra bila u bolnici, vise puta dnevno, da bi provjeravala jel dobila terapiju..i jer je 'znala da se to tako treba'.

    Moram prestat pratit ovaj slucaj...prebolno mi je.

  7. #3557
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Klikni na link. Mislim da nije pravi.

  8. #3558
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://www.who.int/news-room/detail...e-and-covid-19

    Evo sto WHO kaze o covidu i pusenju- nikakvo iznenadjenje, pusaci losije prolaze- za sada nema dokaza o tome da bi nikotin bio povezan sa laksim oblicima covida.
    Stavljam jer se ranije na temi spominjalo nesto slicno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #3559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koja je razlika da ti napiši na ruku ili stave narukvicu s imenom ? Po meni je ista stvar,i kod jednog i drugog di označen jedino kaj možeš narukvicu bez problema skinuti napose starije osobe

    I sad jedna temica koja naizgled nema veze s koronom,danas na vijestima zadnja vijest kvočka izlegla pačiće i uvjerava ih kak im je mama. Novinar veli zanimljivo očito ne zna kako se ležu pačići!

  10. #3560
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Narukvice koje stavljaju kod nas u bolnicama su od materijala kojeg mozes jedino odrezati, a obicno to ljudima ne pada na pamet, ili nemaju nozeve i skare pri ruci.

    Nikakvi lijekovi, terapije, otpusna pisma, dokumentacija bilo kakve vrste, ukljucujuci i otpusna pisma se ne daju pacijentu bez da se skenira barkod na narukvici i na lijeku/papirima/cemu vec. Sigurno nije 100% efikasno, ali svakako izuzetno smanjuje mogucnost pogreske.

  11. #3561
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod nas te narukvice u bolnicama osim i rodilištima su od materijala koji se lako može strgati bilo namjerno bilo slučajno,napose ako te nešto smeta,što je češći je kod starijih,tako da.....

  12. #3562

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Narukvice koje stavljaju kod nas u bolnicama su od materijala kojeg mozes jedino odrezati, a obicno to ljudima ne pada na pamet, ili nemaju nozeve i skare pri ruci.

    Nikakvi lijekovi, terapije, otpusna pisma, dokumentacija bilo kakve vrste, ukljucujuci i otpusna pisma se ne daju pacijentu bez da se skenira barkod na narukvici i na lijeku/papirima/cemu vec. Sigurno nije 100% efikasno, ali svakako izuzetno smanjuje mogucnost pogreske.
    Tako bi trebalo i kod nas, možda sad ipak novi protokol uvedu
    Iako, narukvica košta... a tek čitač barkoda... eto novog posla za javnu nabavu (isto kao 10000 laptopa s dvije kamere za popisivače stanovništva...)

  13. #3563
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ... eto novog posla za javnu nabavu (isto kao 10000 laptopa s dvije kamere za popisivače stanovništva...)
    Da napisem, ili ne, da smo se mi upravo popisali klikom na link na internetu?

  14. #3564
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nemoj, napisat će ti da pola svijeta nema Internet pa nije relevantno za Hrvatsku

  15. #3565

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Zbog tih laptopa rezultati se neće čekati 2 godine, kako je bilo do sada.

  16. #3566
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj, napisat će ti da pola svijeta nema Internet pa nije relevantno za Hrvatsku
    Dobili smo i kovertu postom, za svaki slucaj. Placena postarina.

    A uz to je i pisalo da, ako se oglusimo na opciju A) ili B) da ce nas nekad u buducnosti netko vec pronaci.

  17. #3567
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma navodno ćemo se i mi moći popisati preko e-građana. Tako se barem pisalo... Čak i ova država napreduje, nedavno sam sve neke stvari s gruntovnicom riješila poštom i dokumentima s e-građani, online sam promijenila podatke u poreznoj i sl... puževskim koracima ali ipak se kreće. Sad ih možda ova korona kriza malkice natjera da se pomaknu još više.

  18. #3568
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Da napisem, ili ne, da smo se mi upravo popisali klikom na link na internetu?
    !!!

  19. #3569
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...slikom-1020858

    Evo linka, sirius. Word is da je ravnatelj ok, al ne vjerujem da su dosle iz domova bez dokumentacije.

  20. #3570
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Slušam sad radio- dozvoljava se ulazak stranaca u Hr jer he turizam važna gospodarska grana. O školi i dalje ni slova.

  21. #3571
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Meni dobar clanak na temu komunikacije i povjerenja:

    https://lupiga.com/kolumne/gradjanin...dakQJXMoIIeh-I

  22. #3572
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Da li je u Zg raspisan natječaj za upis u vrtiće?
    U Ri još ništa, a jučer mi sestra kaže (neprovjerena info) da ga neće ni raspisati jer očekuju drugi val Corone u 9mj.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  23. #3573
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Na stranicama našeg vrtića piše da se zahtjevi mogu predavati od 26.svibnja, isključivo elektroničkom poštom. Moja bi mala trebala krenuti u jaslice, ali ako se to opet rasplamsa, ne znam šta ćemo.
    Stariji je pak prvašić...prije nekoliko dana je na stranicama Grada Zagreba osvanula obavijest da od 11.svibnja ponovno kreću upisi u I. razred. Jučer je ta ista obavijest osvanula na stranicama naše škole i tražili su da se termin zatraži putem emaila. Kad sam poslala upit, stiže odgovor da još ništa ne znaju, a obavijest su istog trena maknuli s weba

  24. #3574
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    U našem vrtiću natječaj za upis već traje, isto tako i su u školi krenuli ovaj tjedan upisi u 1 razred.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  25. #3575
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod mene prijave u vrtic vec gotove (islo mailom). ZG zupanija krenula sa sistematskima za skolu, testiranja u skoli se jos ne provode. Imate na stranicama zjz zg zupanije obavijest

  26. #3576
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    eryn ne brini, ja imam provjerenu info da će ići i u Ri uskoro

  27. #3577
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja sam odustala od upisa u vrtić. U ovakvim uvjetima privikavati dijete na vrtić mi ne pada na pamet. Raditi ću i dalje od doma, tako da nije da moram, bilo bi lakše ali što se može.
    Pričaju mame koje sada imaju adaptaciju da je to sve bez njih i nekako ofrlje.... a posljedice na djecu će se tek vidjeti.

  28. #3578
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    eryn ne brini, ja imam provjerenu info da će ići i u Ri uskoro
    Tnx!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  29. #3579

  30. #3580
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dobar tekst [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #3581
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ja fakat ne kužim svi pričaju/pišu u Danskoj super situacija, dječica idu u školu, a meni jučer frend Danac šalje poruke da im je stanje koma, da su u banani, da je morao zatvorit svoju uspješnu communication agency nakon 10-15 poslovanja, da su zatvoreni po kućama, da se posvetio pisanju...ja više ništa ne kužim majke mi moje. Znam samo da mi čovjek sigurno govori istinu.

    S takvim profilom firme sad je mogao imati itekako posla jer mu je u opisu poslovanja i komunikacija tijela državne uprave s medijima.

    Na upit kako je kod nas, nakon mog odgovora on je bio vidno šokiran. Kod nas stvari izgledaju kao "normala" u odnosu na situaciju kod njih.

    Al brate mili kad su naši sve živo pootvarali (uključujući i granice), neka više otvore i škole.

  32. #3582
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja stvarno ne znam kako je kod nas super situacija kada nam je državna riznica prazna, u deficitu smo milijarde kuna i moramo se zaduživati ili otpuštati/smanjivati plaće kako bi se napravio rebalans proračuna
    državna blagajna nije prazna bezveze, prazna je jer se u nju ništa ne uplaćuje, a ne uplaćuje se jer je ekonomija kolabrirala.

    možda ne bi bilo loše pogledati činjenično stanje kada se govori o tome kako je u Hrvatskoj, a ne suditi samo po osobnom iskustvu
    Posljednje uređivanje od betty blue : 19.05.2020. at 15:34

  33. #3583
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa i u Hrvatskoj su mnogi zatvorili firme i podijelili otkaze nakon destljeca uspjesnog poslovanja. To ne mijenja cinjenicu da u Danskoj imaju otvorene skole i povoljnu epidemiolosku situaciju. Doduse oni puno opreznije od nas popustaju mjere, mi smo u 10 dana popustili valjda bas sve- jos se jedino tekme, konceri i svadbe ne organiziraju- vidjet cemo hoce li nam se to obiti o glavu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #3584
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja stvarno ne znam kako je kod nas super situacija kada nam je državna riznica prazna, u deficitu smo milijarde kuna i moramo se zaduživati ili otpuštati/smanjivati plaće kako bi se napravio rebalans proračuna
    državna blagajna nije prazna bezveze, prazna je jer se u nju ništa ne uplaćuje, a ne uplaćuje se jer je ekonomija kolabrirala.

    možda ne bi bilo loše pogledati činjenično stanje kada se govori o tome kako je u Hrvatskoj, a ne suditi samo po osobnom iskustvu
    x

    Tvrtke koje su se otvorile nakon zabrana a i one koje su ostale raditi u prosjeku ostvaruju 25-50% prihoda u odnosu na razdoblje prije korone. Situacija je izuzetno teška a nismo još ni približno došli do vrhunca ekonomske krize...tek nam slijedi.

  35. #3585
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    E da o popuštanju mjera sam pričala, možda nisam jasna bila, ne u gospodar.smislu nego to da su oni još u lockdownu (i on mi zvuči depresivno inače je pozitiva lik).

    Kad usporediš kod nas, sve živo otvoreno, ljudi se muvaju nema di ih nema, ko da nije bila corona situacija uopće u RH :/
    Ja mislim da idemo previše s popuštanjem mjera, u ekstrem i da bi nam se to moglo obit o glavu. Iako shvaćam da ne možemo živjeti u lockdownu do sudnjeg dana nego se prilagodit i oprezno svakim danom.

    On se šokirao da nam rade kafići, restorani, teretane i sl. Rekla bih s pravom
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.05.2020. at 15:45

  36. #3586
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

  37. #3587
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se. Sve je otvoreno jer epidemioloska situacija to dozvoljava. Jedini paradoks su skole u koje djeca ne mogu ici jer nisu 1-4 razred

  38. #3588
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa sad, i nije baš tako da je sve otvoreno. Otvoreno je, ali uz propisane mjere. Na primjer, ja još uvijek radim od kuće, i nastavit ću i dalje kao i 50% zaposlenih u mojoj firmi.

  39. #3589
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Mima, da to je to. Statistika sve govori.

  40. #3590
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gdje se mogu naci podaci o broju testova, dnevno, u Hrvatskoj?

  41. #3591
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Sve se može naći na ourworldindata.org

  42. #3592
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da sam nasla, ne bih pitala. Vidim samo prosjecan broj testova unutar 7 dana, na tisucu osoba.

    Ima li negdje podatak koji tocno kaze da su, stajaznam, 16. svibnja testirali 1,000 ljudi, a pozitivan je ispao samo jedan. Ili pet.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 19.05.2020. at 20:18

  43. #3593
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Hvala ti na tom pitanju, to možeš vidjeti na twitteru ministra Beroša.

  44. #3594
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koliko sam ja pratila (a nisam previse), svaki dan su govorili koliko su ljudi testirali. Pa mozes i citat arhivu indexa

  45. #3595
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ili bilo kojeg drugog portala, čak i po županijama objave, i naravno po Braču u zadnje vrijeme

  46. #3596
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U zadnje vrijeme je Slavonski brod

  47. #3597
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Da sam nasla, ne bih pitala. Vidim samo prosjecan broj testova unutar 7 dana, na tisucu osoba.

    Ima li negdje podatak koji tocno kaze da su, stajaznam, 16. svibnja testirali 1,000 ljudi, a pozitivan je ispao samo jedan. Ili pet.
    Imas po danima i na sluzbenoj stranici. Ne pise koliko taj dan ( kao na portalima) ali lako se izracuna obzirom na dan ranije https://www.koronavirus.hr/najnovije...ronavirusom/35

  48. #3598
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Bude pozitivnih, ali na srecu ne puno novooboljelih.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 19.05.2020. at 21:35

  49. #3599
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene zanima jedno - piše npr tamo da je testirano 55.000 osoba
    E sad - je li to stvarno 55.000 osoba ili je to 55.000 testova? Jer koliko se sjećam ipak nisu proveli onu "pretpostavti ćemo da su nakon 4 tjedna izliječeni" nego i dalje npr svakog pozitivnog (1x test) testiraju još bar 2x da dobiju negativni test. To bi značilo da je broj testiranih puno manji nego broj testova... Ili te kontrolne ne broje u statistiku jer već znaju da su oboljeli?
    Posljednje uređivanje od sillyme : 19.05.2020. at 22:09

  50. #3600
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •