Stranica 92 od 383 PrviPrvi ... 42829091929394102142192 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,551 do 4,600 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #4551

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moras mi reci da zahtjeva dodatni trud roditelja. Roditelji djece s poteskocama su vecinom navikli da moraju dodatni raditi sa svojom djecom. Ono na sto ja ne pristajem je odradivati kompleti posao ucitelja jer je nacin na koji oni djetetu drze (?) nastavu pisanim uputama uz : procitaj-napisi nije nastava. Po tome sto ti pises valjda je ok da mi kao roditelji otvaramo virtualni razred i citamo joj sve upute i gradivo jer ona ne cita dobro? Potpuni je jasno da ako je nastava u razredu ona je izlozena usmenim uputama nastavnika i predavanju nastavnika. Dakle nastavnik odraduje svoj posao , a ja pomazem kod kuce sa nejasnocama i zadacom.
    Da ne pricam da je moja kolegica koja ima dijete sa autizmom radila cijelo vrijeme , a cuvanje djeteta je morala organizirati kako zna i umije. Plus sve je morala odradivati nakon posla kad dode doma jer se njihova nastava svodila na poruke sto treba obraditi na WA grupi.
    Zasto mislis da ja sugeriram da je ok da roditelji preuzmu potpunu odgovornost na sebe i da otvarate virtualni razred za tvoju kcer i slicno ? Pa ako je itko u poziciji da potpuno razumije tu problematiku, i da stoji uz roditelje, mislim da sam to ja (sa strucne strane gledajuci).
    To je nemar predavaca i nije vezan ekskluzivno za djecu s teskocama u razvoju.
    Ja sam s uciteljicama svoje djece bila prezadovoljna i stvarno ne mogu reci da su im ostale rupe u znanju. S druge strane neki iz moje okoline su imali jako lose iskustvo gdje se djeci nisu niti pregledavale zadace, niti objasnjavalo gradivo, nista.. Samo se posalje sto treba raditi i to je to. I njihova djeca su diskriminirana u odnosu na moju iako nemaju teskoce u razvoju. Mislim da je ovo bila odlicna prilika da se konacno evaluira i ocijeni rad predavaca ali to ocito nikome nije palo na pamet..

  2. #4552

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Usput receno, ti sati od 30 minuta, skupine s manjim brojem djece i slicno, po meni su samo zavaravanje. Dovoljna je sekunda i jedno dijete nosioc virusa da se zarazis. Ta prica mi je isto kao da netko stavi u stog sijena 10 sibica i zapali samo jednu. Isto ti je, zapalio jednu ili 10 sibica, stog ce izgorjeti.

  3. #4553

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Kako ja vidim zasad mjere koje se rade i vode najmanje jesu u interesu djece
    tko (onda) treba braniti njihove interese i njihovo temeljno pravo da budu djeca i njihovo pravo na skolovanje?

    Jeste li citale da zbog (zasad) nekoliko stotina tisuca umrlih u svijetu, a od cega su vecinom jako stari i jako bolesni ljudi, vise od 10 milijuna djece nece nastaviti skolovanje!?!
    i da velika vecina te djece su curice..

    zar imamo mi odrasli pravo oduzeti im sansu za zivot?!

    zar su zdrava djeca kriva kaj na svijetu ima milijuna imunokompromitiranih odraslih?
    da, ima i imunokompromitirane djece, ali nazalost, samo u dovoljno bogatim zemljama, jer u siromasnim ih nema

    I sigurna sam da ce u nasim, srecom dovoljno bogatim, zemljama ta djeca srecom kako god je moguce ostati doma

  4. #4554
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto mislis da ja sugeriram da je ok da roditelji preuzmu potpunu odgovornost na sebe i da otvarate virtualni razred za tvoju kcer i slicno ? Pa ako je itko u poziciji da potpuno razumije tu problematiku, i da stoji uz roditelje, mislim da sam to ja (sa strucne strane gledajuci).
    To je nemar predavaca i nije vezan ekskluzivno za djecu s teskocama u razvoju.
    Ja sam s uciteljicama svoje djece bila prezadovoljna i stvarno ne mogu reci da su im ostale rupe u znanju. S druge strane neki iz moje okoline su imali jako lose iskustvo gdje se djeci nisu niti pregledavale zadace, niti objasnjavalo gradivo, nista.. Samo se posalje sto treba raditi i to je to. I njihova djeca su diskriminirana u odnosu na moju iako nemaju teskoce u razvoju. Mislim da je ovo bila odlicna prilika da se konacno evaluira i ocijeni rad predavaca ali to ocito nikome nije palo na pamet..
    Ja cu ti reci da je nasa strucna sluzba ocito zadovoljna predavacima u nasoj skoli. Cak na moj svaki prijedlog nastave u realnom vremenu ili snimljenih predavanja od strane njihovih nastavnika dobila sam odgovor da je to vrlo škakljiva stvar jer ulazi u privatnist profesora i djece ( jer se doticni javljaju /snimaju) u svom prostoru.
    Stricnoj sluzbi je bilo dovoljno sto su pregledali pisane upute koje profesori daju djeci i po tome su zakljucili da su jasne.
    Tako da tu prestaje svaka logika.
    I da, vec sam puni puta pisala da u ovoj vrsti nastave mije dijete nije imalo niti malo samostalnosti.
    Svaki dan smo nakon povratka s posla otvarali virtualni razred i citali joj predmet po predmet.
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.07.2020. at 22:15

  5. #4555
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Usput receno, ti sati od 30 minuta, skupine s manjim brojem djece i slicno, po meni su samo zavaravanje. Dovoljna je sekunda i jedno dijete nosioc virusa da se zarazis. Ta prica mi je isto kao da netko stavi u stog sijena 10 sibica i zapali samo jednu. Isto ti je, zapalio jednu ili 10 sibica, stog ce izgorjeti.
    Pa zapravo dovoljno je malo vise od sekunde da se zarazi. Pogotovo ako se nose maske. Zapravo zdravstvenjaci vise ne idu niti u samoizolaciju kad su bilu u relativno kratkom kontaktu ( ali vrlo bliskom) sa zarazenim ako su koristili maske ( obicne) i drugi preporucene mjere zastite ( rukavica, dezinfekcija ruku).
    Pretpostavljam da bi kod jednog zarazenog djeteta stavili cijeli razred u samoizolaciju, ali to ne znaci da bi razred bio pozitivan.
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.07.2020. at 22:20

  6. #4556

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ja vidim zasad mjere koje se rade i vode najmanje jesu u interesu djece
    tko (onda) treba braniti njihove interese i njihovo temeljno pravo da budu djeca i njihovo pravo na skolovanje?

    Jeste li citale da zbog (zasad) nekoliko stotina tisuca umrlih u svijetu, a od cega su vecinom jako stari i jako bolesni ljudi, vise od 10 milijuna djece nece nastaviti skolovanje!?!
    i da velika vecina te djece su curice..

    zar imamo mi odrasli pravo oduzeti im sansu za zivot?!

    zar su zdrava djeca kriva kaj na svijetu ima milijuna imunokompromitiranih odraslih?
    da, ima i imunokompromitirane djece, ali nazalost, samo u dovoljno bogatim zemljama, jer u siromasnim ih nema

    I sigurna sam da ce u nasim, srecom dovoljno bogatim, zemljama ta djeca srecom kako god je moguce ostati doma
    Ovo zvuci jako ruzno i nadam se da sam te krivo razumjela. Pravo na zdravlje i zivot je iznad prava na skolovanje. Ne znam kako bih podnijela pomisao da moje zdravo dijete zarazi svog imunokompromitiranog kolegu.

  7. #4557

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zapravo dovoljno je malo vise od sekunde da se zarazi. Pogotovo ako se nose maske. Zapravo zdravstvenjaci vise ne idu niti u samoizolaciju kad su bilu u relativno kratkom kontaktu ( ali vrlo bliskom) sa zarazenim ako su koristili maske ( obicne) i drugi preporucene mjere zastite ( rukavica, dezinfekcija ruku).
    Pretpostavljam da bi kod jednog zarazenog djeteta stavili cijeli razred u samoizolaciju, ali to ne znaci da bi razred bio pozitivan.
    Mah, pola sata nastave je i vise nego dovoljno da se svi zaraze. Ne znaci da hoce ali u teoriji..

  8. #4558

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu ti reci da je nasa strucna sluzba ocito zadovoljna predavacima u nasoj skoli. Cak na moj svaki prijedlog nastave u realnom vremenu ili snimljenih predavanja od strane njihovih nastavnika dobila sam odgovor da je to vrlo škakljiva stvar jer ulazi u privatnist profesora i djece ( jer se doticni javljaju /snimaju) u svom prostoru.
    Stricnoj sluzbi je bilo dovoljno sto su pregledali pisane upute koje profesori daju djeci i po tome su zakljucili da su jasne.
    Tako da tu prestaje svaka logika.
    I da, vec sam puni puta pisala da u ovoj vrsti nastave mije dijete nije imalo niti malo samostalnosti.
    Svaki dan smo nakon povratka s posla otvarali virtualni razred i citali joj predmet po predmet.
    Opet kazem, evaluacija, ocjenjivanje, vrednovanje predavaca... Nesto na sto je sindikat skocio kao oparen vrelom parom kad je to spomenuto tijekom strajka.

  9. #4559

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Rehab
    Jesi
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 28.07.2020. at 22:25

  10. #4560
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mah, pola sata nastave je i vise nego dovoljno da se svi zaraze. Ne znaci da hoce ali u teoriji..
    Ja cu ti samo reci da sutra u moju cekaonu useta zarazena osoba pod maskom , odsjedi pola sata u cekaoni i nakon toga dode meni u sobu i mi imamo bliski kontakt na desetak minuta -nitko od nas tamo ne bi dobio mjeru samoizolacije.

  11. #4561

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mah, pola sata nastave je i vise nego dovoljno da se svi zaraze. Ne znaci da hoce ali u teoriji..
    Mene ovo licitiranje nekako nesrećno podseća na onu efikasnost kontracepcije - teorijska efikasnost vs. praktična. Pa je tako u teoriji maska efikasna 99% ako je svi nose, ali u praksi je jedan nosi na bradi, drugom viri nos, treći je malopre čačkao nos pa obrisao o masku a četvrtom spada jer je prevelika . I onda naravno da efikasnost pada...

  12. #4562

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo zvuci jako ruzno i nadam se da sam te krivo razumjela. Pravo na zdravlje i zivot je iznad prava na skolovanje. Ne znam kako bih podnijela pomisao da moje zdravo dijete zarazi svog imunokompromitiranog kolegu.
    hoces reci da ti vodiš brigu da tvoja djeca inace ne prenose virus? pa to je tek besmisleno
    pa viruse, ovaj pogotovo, nitko namjerno ne siri, kak bi to bila necija odgovornost!?

  13. #4563

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Rehab
    Jesi
    Ne razumijem ?

  14. #4564

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    hoces reci da ti vodiš brigu da tvoja djeca inace ne prenose virus? pa to je tek besmisleno
    pa viruse, ovaj pogotovo, nitko namjerno ne siri, kak bi to bila necija odgovornost!?
    Pazim koliko mogu paziti i nisam rekla da itko namjerno siri virus. Ali ne mogu shvatiti to razmisljanje da nasa zdrava djecica pate zbog nekih imunokompromitiranih staraca koji su umrli ili djecice koja su u riziku. To su neciji roditelji. Necija djeca. Voljeni, zeljeni u potrebni svojoj obitelji jednako kao i tvoji i moji roditelji i djeca. Ono sto se nama predstavlja kao statistika, neciji su stvarni zivoti.

  15. #4565

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Slazem se rehab, ne mozes

  16. #4566

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    hoces reci da ti vodiš brigu da tvoja djeca inace ne prenose virus? pa to je tek besmisleno
    pa viruse, ovaj pogotovo, nitko namjerno ne siri, kak bi to bila necija odgovornost!?
    Kako to misliš? Svako ko se ponaša kao da virus ne postoji širi ga namerno. Na kraju krajeva svako ko ne poštuje propisane mere. I ako je stariji od 18 onda je to njegova odgovornost, ako je mlađi odgovornost roditelja. Postoje zakoni i o izazivanju opšte opasnosti, i pravilnici i kazne. A baš ako u zakonu i postoji neka rupa, trebalo bi da u našem osećaju za odgovornost, moral, empatiju itd. ne postoji. Ipak smo, bar neki, odmakli od srednjeg veka pa smo sigurni šta izaziva bolesti, i šta ih, bar donekle, sprečava.

  17. #4567

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A bila sam svedok da deca, i ne samo deca, iz zabave tobože kašlju na druge iz blizine. Na mene lično klipan od 25-30 godina sa drugarom, znači ne dečkić i nedorasli tinejdžer nego idiot koji će nekom biti roditelj. U ostalim slučajevima bili su to mlađi srednjoškolci, što još donekle i mogu da oprostim pod mlado ludo. Ali ako to nije namerno širenje, ne znam šta bi bilo?

  18. #4568

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se nista jos ne spominje. Skraceni satovi i blok nastava su samo ideje koje nabacujem , a mogle bi se primjenjivati.
    ( koliko me pamcenje sluzi jednu skolsku godinu u srednjoj sam i imala satove od 30 minuta )
    Evo, čuo te je naš ministar . Koga zanima šta su razradili kod nas, evo:
    https://zelenaucionica.com/sarcevic-...Mk4YzTc7A-oKoY

    Naravno, uvek postoji mogućnost da će se štošta menjati još sto puta...
    A ćirilicom je, zaboravila sam, nađem nešto latinično valjda
    Posljednje uređivanje od pulinka : 28.07.2020. at 23:12

  19. #4569

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Evo, mada prezirem Blic nemam živaca da tražim sada dalje: https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ne...a-od-1/qsvx455

  20. #4570
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pulinka, stvarno ne znam kako je kod vas. Ali u Hrvatskoj ima zupanija u kojima danima nije bilo sluzbeno novo pozitivnih osoba. Zaista ne vidim niti jedan jedini razlog da ta djeca ne idu u skolu ako situacija ostane mirna kako i do sad. Sto se tice ostalih treba pratiti u jednim trenutku mozda ce se u nekim ( ili svim) djelovima morati preci na nastavu na daljinu zbog epidemioloskog stanja ili ce puno djece imati respiratorne smetnje zbg sezone gripe.
    Ali scakako treba iskoristiti povoljno vrijeme dok ne pocne sezona respiratornih infekcija.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.07.2020. at 04:15

  21. #4571
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu ti samo reci da sutra u moju cekaonu useta zarazena osoba pod maskom , odsjedi pola sata u cekaoni i nakon toga dode meni u sobu i mi imamo bliski kontakt na desetak minuta -nitko od nas tamo ne bi dobio mjeru samoizolacije.
    Stvarno? Zapravo, rekla bih da ni tu zdravstveno osoblje ne bi islo u samoizolaciju (i kad ne rade u COVID klinikama), osim ako bi bas bila rijec o zubaru ili nekom drugom tko je radio nesto gdje se virus mogao aerosolizirati ili drugacije rasprsiti na sve strane.

    Ali recimo samoizolacija bi bila u igri da se slican scenarij dogodio u vrticu -- ne cijela zgrada, mozda cak ni vrticka grupa, ali MDH (Ministarstvo zdravstva Minnesote) bi im pomoglo identificirati tko treba nestati na 14 dana. Kad je u nasem vrticu student teacher imao pozitivan test, na 14 dana su poslani u izolaciju svi iz sobe u kojoj je ta osoba radila (znaci sva djeca koja su u toj vrtickoj grupi i svi student teacheri koji su radili u isto vrijeme). Igrom slucaja je bila postedjena trudna glavna uciteljica (nije bila na poslu).


    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, stvarno ne znam kako je kod vas. Ali u Hrvatskoj ima zupanija u kojima danima nije bilo sluzbeno novo pozitivnih osoba. Zaista ne vidim niti jedan jedini razlog da ta djeca ne idu u skolu ako situacija ostane mirna kako i do sad.
    Bilo bi skroz logicno da se situacija temelji na lokaciji i stanju u tom predjelu. Ima li dovoljno testova u HR da nezabiljezeni slucaji znace da nema bolesti? Koliko sam pohvatala po forumu i Facebooku, i dalje je otprilike nemoguce doci do testa.

  22. #4572
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sad su najnovije preporuke da se ne testiraju bliski ( obiteljski ) kontakti ako nemaju simptoma nego im se odredi samo samoizolacija 14 dana.
    Prioritet u testiranju i njih se testira uvijek i bez simtoma su zdravstveni radnici i osoblje koje radi sa drugom rizicnom skupinama, te bolesnici koji se zaprimaju u bolnicu.
    Kad skola pocne vjerojatno ce se preporuke prosiriti i na tu populaciju .
    Za osobe s simptomima postoje drugacije upute.


    Da, kratki kontakt sa zarazenim u zastitnoj opremi na mjestima gdje nisu primarno covid pozitivni se ne smatra vise kontaktom ako osoba i djelatnik nosi masku.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.07.2020. at 07:41

  23. #4573
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Iskreno, ne znam kako je doci do testa ako nisi zdravstveni djelatnik, a imas simptome ili si bio u kontaktu. Vjerojatno tesko ili nikako.

  24. #4574
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne znam kako je doci do testa ako nisi zdravstveni djelatnik, a imas simptome ili si bio u kontaktu. Vjerojatno tesko ili nikako.
    Narucis se u drive in i platis.

  25. #4575
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Narucis se u drive in i platis.
    Naravno . Zato su i pojeftinili .

  26. #4576
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S 1500 na 1200?

  27. #4577

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, stvarno ne znam kako je kod vas. Ali u Hrvatskoj ima zupanija u kojima danima nije bilo sluzbeno novo pozitivnih osoba. Zaista ne vidim niti jedan jedini razlog da ta djeca ne idu u skolu ako situacija ostane mirna kako i do sad.
    Ne znam za celu Srbiju, jer se kod nas sve i svašta sakriva.
    Ali poslednji zvaničan i svima dostupan podatak je da u Vojvodini nema opštine bez pozitivnih, dakle u svakoj opštini je min. jedan, brojevi su obično između 1-20 za manja mesta, za veća od 10-50 službeno potvrđenih. U našoj opštini zvanično 30 (manje dvoje preminulih).

    Dobro, i kakvo ti se čini ovo novo rešenje školovanja kod nas, sveukupno, i epidemiološki i što se nastave tiče? Meni se čini manje loše nego što bih očekivala, ali naravno manje dobro nego što želim, jer već vidim gde bi moglo biti manjkavo i loše sprovedeno u praksi.
    Časovi su eto skraćeni, broj dnevnih časova samo 4 po razredu, razredi odvojeni fizički i vremenski bar donekle, maske su obavezne, dezinfekcija prostora isto.
    Kao što sam rekla, napravljen je kompromis između znanja i zdravlja, na mlađa odeljenja neće uticati toliko koliko na starija, što se tiče same nastave.

    P:S. Imate drive in u Hrvatskoj? Wow to je za nas SF.

  28. #4578
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Koliko sam ja cula iako u drivein ti uzmu uzorak onda moraš na salter u red platiti - nase zdravstvo slabo zna da postoje kartice i beskontaktno placanje (ono što ima svaki kafic). Cijena je navodno sad 500-600kn

    Ali recimo kolega mi je rekao da mu je žena pozitivna i njega su isto testirali "na uputnicu", sad pred par dana (ne znam sto je na kraju bilo jer sam otišla na GO a nepristojno mi je zvati i pitati ga rezultate. Bili smo samo u videoconf kontaktu, što je i preporučeno na nivou cijele firme...)

  29. #4579

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Suprug je jutros bio na drive in-u na testiranju iz osobnih razloga, Niije išao preko uputnice. Nema naručivanja i čekanja i može se platiti karticom. Cijena 698,21 kn za skuplju verziju. Jeftinija je oko 500kn. Rekli su mu da danas dobija rezultate na mail.

  30. #4580
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    S 1500 na 1200?
    500 ili 700, tako nešto je nova cijena

    Kasnim
    Posljednje uređivanje od Vrci : 29.07.2020. at 10:36

  31. #4581
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    500 ili 700, tako nešto je nova cijena

    Kasnim
    Ako si nacrtaš... Bili su moji kolege u inozemstvu na sl. putu i po povratku su se išli testirati, mislim da je to bilo prošli tjedan. Odluka o sniženju cijena testiranja bila je već donijeta i objavljena, ali kad su dečki došli na HZJZ, uzeli su im punu cijenu. Ne znam da li se što promijenilo u zadnjih nekoliko dana.

  32. #4582
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa evo piše iznad da je tako naplaćeno
    Iako ne znam po čemu bismo mi trebali procjenjivati koju verziju testa hoćemo, skuplju ili jeftiniju

  33. #4583
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj olana prvotno napisa Vidi poruku
    Suprug je jutros bio na drive in-u na testiranju iz osobnih razloga, Niije išao preko uputnice. Nema naručivanja i čekanja i može se platiti karticom. Cijena 698,21 kn za skuplju verziju. Jeftinija je oko 500kn. Rekli su mu da danas dobija rezultate na mail.
    Super. Znaci ipak pozitivni pomaci...
    Je li mogao i drive-in placanje obaviti (kao u mcD) ili ipak na salter?
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.07.2020. at 11:01

  34. #4584

  35. #4585

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo piše iznad da je tako naplaćeno
    Iako ne znam po čemu bismo mi trebali procjenjivati koju verziju testa hoćemo, skuplju ili jeftiniju
    Niža cijena je za određivanje dvije sekvence genoma, a viša (700 kn) za tri sekvence. Ljudi obično trebaju test na zahtjev npr. poslodavca u inozemstvu, ili slično. Vjerojatno je mnogima dovoljan ovaj jeftiniji, ali neki (poslodavci ili naručitelji testa) žele biti sigurniji pa traže i taj s tri. Ako netko odluči ići na testiranje a ne zadovoljava kriterije da dobije testiranje na uputnicu, svakako treba razgovarati unaprijed s onima koji rade test, kao i naravno znati koji test će priznati poslodavac ili tko je već tražio rezultate testa na uvid (kao uvjet za ulazak u zemlju, ili povratak na posao, ili što već, npr. dolazak na sjednicu :D )

  36. #4586

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    ipak je na šalteru, ali bar ne moraš imati keš i nema nikakvog reda

  37. #4587
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Olana, super, to je ipak dostupnije i drzim palceve za neg. nalaz!

    Mama pticica, ti razumijes da se ovdjr ne radi samo o 'borbi' osjetljivi vs neostjetljivi i da je glavni problem preplavljenost bolnica ako korona divlja? Npr, da i neosjetjivo dijete ili odrasli ima neku benignu stvar - prsnuce slijepog crijeva, prometna, dovodi se u situaciju da je kao u nekom kutku svijeta u kojem ne postoji zdrav. sustav? Mozes li potpisat da ti je ok zivjet bez zdrav. sustava - jer o tome se radi ako korona divlja?

    Rehab, ja sam protov 0-1 simplicistickog raumisljanja stila 'jedna sibica'. Vec maske, soc. distanca i smanjenje cirkulacije ljudi (ne na 0!) cine suzivot s koronom podnosljivijim.

  38. #4588

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Rehab, ja sam protov 0-1 simplicistickog raumisljanja stila 'jedna sibica'. Vec maske, soc. distanca i smanjenje cirkulacije ljudi (ne na 0!) cine suzivot s koronom podnosljivijim.
    Tocno. Ja se samo pitam hoce li to biti dovoljno na zimu.

  39. #4589
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vidjet cemo, od sijecnja do ozujka mozda nece. A mozda hoce, ako izostane standardno mijesanje ljudi za bing.

  40. #4590
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Neću sad citirat, ali da pulinki odgovorim. Vraćam se na školu u doba korona. Moja očekivanja: maske za učitelje, kupila 10 kom dvoslojnih pamucnih s đepićem za gazu ilu maramicu. Pranje ruka, kupujem sapune i gelove za svoje ucionice. Srednja skola (to sam ja) preporuka maski učenicima, poticat, ne zahtjevati, educurati ih sto mi je i posao. Inace sam nastavnik biologije i planiram stalno educirat svoje ucenike u duhu zdravstvenog odgoja kao i dosad bez obzira na koronu. Ne ići tijekom odmora u zbornicu i stalno nositi masku u zatvorenom. Nastava s maskama.... Inače sam lajava, neć me maska spriječiti da pričam. Ucenici mogu odgovarat s mjesta, moja nastava sadrži puno razgovora i diskusije koje vrednujem.
    Nastava online, nužno zlo po meni. Nisam ju radila, roditeljski dopust i nemam materijale. A ako zatvore vrtiće i cure budu sa mnom doma neću ih ni imat i bit će samo čitaj i napiši i kod mene jer ja s njih 2 doma ne mogu ništa radit.

  41. #4591

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Vera, hvala !
    Zvuči da si dobro razradila taktiku rada . Ako nemaš učenike koji moraju da čitaju sa usana, i nisi sklona promuklosti, onda ti maska neće biti problem.
    Jedino se lako može desiti da budeš jedina sa maskom u učionici, ako su maske samo preporuka a ne i obaveza, ali moguće da se varam jer sudim po našem mentalitetu. Naravno da nećeš imati problema da ih čuješ i razumeš (i prepoznaš, ako dobijaš novu generaciju) ako su bez maski, ali čak i maskirani, svakako su srednjoškolci uglavnom dovoljno glasni u poređenju sa osnovcima...
    Niko nije imao neke posebne on line materijale, odakle bi imali , osim onoga što inače spremaju za nastavu- radne listiće, prezentacije, sakupljen edukativni video materijal itd.
    Sve nedostajuće se pisalo, snimalo, štampalo itd. u hodu (i uz svoju decu kod kuće), uključujući i IP-e, i svakako opet niko nema neki poseban on line materijal prilagođen za ovo polugodište, jer je svima najavljeno da se kreće "uživo".
    Jedino što oni koji su radili sad otprilike znaju šta bi menjali, a šta zadržali u svom online radu, imaju donekle iskustva, i deo povratnih informacija od roditelja i učenika. Tako da, bude li opet prelaska na el. nastavu u neko skorije vreme, većina će je dočekati jednako (ne)spremno, pa nećeš biti u nekom posebno lošem položaju u odnosu na druge, čak ćeš imati priliku da dobiješ pomoć i učiš na tuđim iskustvima, što nisu mogli nastavnici u prvom talasu.

  42. #4592

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    kad govorim o slanju djece u skolu podrazumijevam da je situacija pod kontrolom
    i da u bolnicama nema frke i puno pacijenata
    probalo se i funkcioniralo je s djecom 1-4 raz, vrtici normalno rade...
    zato, meni je jedino normalno da dok je mirno i RH ima savladiv broj bolesnika djeca trebaju ic u skolu

  43. #4593
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino se lako može desiti da budeš jedina sa maskom u učionici, ako su maske samo preporuka a ne i obaveza, ali moguće da se varam jer sudim po našem mentalitetu.
    ja mislim da bi mogla biti obaveza. Kod nas je obavezna i za studente i svi je uredno nose.

  44. #4594
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pulinka kod nas maske lagano ulaze kao obavezne.
    obavezno ih je imati:
    ducanima
    poštama
    bankama
    svim drzavnim institucijama
    javnim institucijama
    zadravstvenim ustanovama
    javnom prijevozu
    .....
    vjerujem da sam nesto preskocila, tako da ja sam osobno uvjerena da ce biti obavezne i u skoli. ja klincima trazim pamucne koje ce im se svidjeti. pa sad ve lagano imaju na biranje.
    jucer sam isla u shopping i pozvala sam mladju kcer koja je moj modni kriticar. u trenu kad se sjetila da mora imati masku odlucila je ipak da sve sto kupim i nece biti tako lose, ali mi je dala i detaljne upute sta je dobro da kupim

  45. #4595
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da se nadovežem na Spajku:
    I kod frizera treba imati masku.
    Ali u teretanama ne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #4596
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mam pticica, slazem se s tim, tako i ja razmisljam. Ja ocekuje da ce maske u nekom trenu u sk. bit mus, za sve osim za pacice male u prva 4. Visoj osnovnoj i srednjoj je to savladivo, i sad ih nose, neki decki tinejdzeri vani i bike s njima voze vec sad i nije vise takvo ruganje.

  47. #4597
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Spajalice, fine platnene maske sam nasla na Asosu. Imaju gumice koje se mogu skratiti i zicu na nosu. Ima boja, dezena Malo su skuplje, al jako fine
    Meni su puno ugodnije od medicinskih (koje mi jako smrde). Mi smo se opremili za jesen ako djeca budu trebala nositi maskice u skoli. Svakom po par platnenih.

  48. #4598
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Spajalice, fine platnene maske sam nasla na Asosu. Imaju gumice koje se mogu skratiti i zicu na nosu. Ima boja, dezena Malo su skuplje, al jako fine
    Meni su puno ugodnije od medicinskih (koje mi jako smrde). Mi smo se opremili za jesen ako djeca budu trebala nositi maskice u skoli. Svakom po par platnenih.
    Gdje u Zagrebu ima njihovih trgovina?

    Ili si naručila online?

    ***
    Ja sam u trgovini Ontario na Kvatriću vidjela platnene pamučne maske, ali kako sam za vlastite potrebe sama sašila, nisam kupila. Umjesto žice ušila sam plastični remenčić za pertlanje kabela, tako da se bez greške može prati, ali nije savitljiv.

  49. #4599

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kad je o maskama reč, ja sam se samo nadovezala na rečenicu koju je originalno napisala Vera:

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Neću sad citirat, ali da pulinki odgovorim. Vraćam se na školu u doba korona. Moja očekivanja: maske za učitelje, kupila 10 kom dvoslojnih pamucnih s đepićem za gazu ilu maramicu. Pranje ruka, kupujem sapune i gelove za svoje ucionice. Srednja skola (to sam ja) preporuka maski učenicima, poticat, ne zahtjevati, educurati ih sto mi je i posao.
    E sad, ako piše PREPORUKA, to nije obaveza. Ako piše POTICATI; NE ZAHTIJEVATI, to opet nije obaveza. Ja sam prihvatila njenu rečenicu kao informaciju iz prve ruke jer radi u srednjoj školi.
    Tj. malkice ne razumem zašto su primedbe o maskama upućene samo meni ali ne i Veri .
    Mislim, razumem da će se odluke o školi verovatno još menjati u skladu sa situacijom, ali ja sam samo komentarisala trenutno postojeću informaciju, ništa preko toga .

    Inače, kod nas se opet podigla bura oko ministrovog rešenja nastave- tačno kako sam i pretpostavila.
    Ispada, niko nije hteo baš ovakvu nastavu. Ni roditelji ni nastavnici.
    Svi su zapravo hteli onu staru nastavu, kao da se ništa ne dešava. Jer bi izgleda trebalo da samo dovoljno jako zažmurimo i korona će nestati .

  50. #4600

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jucer sam isla u shopping i pozvala sam mladju kcer koja je moj modni kriticar. u trenu kad se sjetila da mora imati masku odlucila je ipak da sve sto kupim i nece biti tako lose, ali mi je dala i detaljne upute sta je dobro da kupim
    A ovo mi je jako poznata scena . Klinci nisu oduševljeni maskama. Nose kad treba, ali ne vuče ih da idu u šoping sa njima. I ja imam šivene maske za njih, ali nemaju metalni deo na nosu. Tražim neke bolje :/.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •