Stranica 289 od 383 PrviPrvi ... 189239279287288289290291299339 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 14,401 do 14,450 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #14401
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Evo upravo sam hjela napisati ovu ogromnu razliku u smrtnosti u Australiji i Hr; dakle kad se to uzme u obzir njihova taktika više ne zvuči taklo loše.

  2. #14402
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ok, al onda priznaj da si nas malo zavaravala na nekoliko stranica navodeći da su tvoji razlozi za necijepljenje neki sasvim drugi, jer sad ispada da bi ti razlozi bili nevažni da je ovaj uvjet zadovoljen
    Naravno da nisam, Tangerina. Svi ti razlozi koje sam navela i dalje su mi vrlo, vrlo bitni, ali prije svega za moju djecu. A to sam ti i odgovorila - da njih ne bih dala cijepiti. Ja sa sobom i nemam neki veliki problem. Možda suvišno, jedan detalj iz privatnog života - nedavno sam na Rebru operirala poprilično velik tumor u kralježnici. Nije ni da sam tada nešto dramila oko nalaza i slično. Jednostavno sam to prihvatila. Tako da i ne brinem previše za sebe.

  3. #14403
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ovo nije nevjerojatan, ali je malo vjerojatan scenarij. Kad bi i bio iz laboratorija, znacajno je veca vjerojatnost da je da je doslo do greske. Nije to americki film u kojem ruski znanstvenici rade zle poslove
    To ne možemo sada znati ni ti, ni ja.
    Vrijeme će pokazati.

  4. #14404
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    To ne možemo sada znati ni ti, ni ja.
    Vrijeme će pokazati.
    Meni sad nebitno. Bitno je kako rijesiti suživot. To mi je kao da mi netko pregazi sina, kao da bi me utjesilo da ode u zatvor i da se ustanovi da je vozio bez vozacke (neinformiran ili da negira opravdanost prometnih pravila) i da je moje dijete bilo na zebri.

  5. #14405
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Prvo, pozivanje na odgovornost, ako je se pokaže, je bitna na milijun načina, kao i uvijek, a pogotovo kad su zdravlje i životi u pitanju.
    Drugo, ako se virus bildao u labu, a o tome se, koliko čujem, već godinama razgovara u znanstvenoj zajednici i vode se rasprave za i protiv, dakle ako se jest bildao u labu, onda bi znanje što i kako se radilo valjda nemalo utjecalo na očekivanja o ponašanju virusa, a onda i na način borbe protiv njega.

  6. #14406
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo, pozivanje na odgovornost, ako je se pokaže, je bitna na milijun načina, kao i uvijek, a pogotovo kad su zdravlje i životi u pitanju.
    Drugo, ako se virus bildao u labu, a o tome se, koliko čujem, već godinama razgovara u znanstvenoj zajednici i vode se rasprave za i protiv, dakle ako se jest bildao u labu, onda bi znanje što i kako se radilo valjda nemalo utjecalo na očekivanja o ponašanju virusa, a onda i na način borbe protiv njega.
    vertex, kao i inače - u sridu!

  7. #14407
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo, pozivanje na odgovornost, ako je se pokaže, je bitna na milijun načina, kao i uvijek, a pogotovo kad su zdravlje i životi u pitanju.
    Drugo, ako se virus bildao u labu, a o tome se, koliko čujem, već godinama razgovara u znanstvenoj zajednici i vode se rasprave za i protiv, dakle ako se jest bildao u labu, onda bi znanje što i kako se radilo valjda nemalo utjecalo na očekivanja o ponašanju virusa, a onda i na način borbe protiv njega.
    Kad god se to dogodi u nekom filmu nitko nema pojma kako se bori protiv virusa.
    Samo kazem.
    I onda ekipa koja nije imala nista s tim smislja taktike kako spasiti svijet.
    Meni uopce nije nevjerojatno da neki virus ( posebno sa ovakvim karakteristikama ) pobjegne iz labosa.
    Ali ono , realno, cak i da se to dogodilo , oni koji su u teoriji cackali po njemu ne bi mogli tocno predvidjeti u kojem bi sve to smjeru islo. Tako da smo mi u ovom trenutku jako daleko od Kine 2019.

  8. #14408
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa možda bi ipak mogli zeru bolje, znali bi bar malo iskoristit tu informacijicu, nadam se :D

  9. #14409
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo, pozivanje na odgovornost, ako je se pokaže, je bitna na milijun načina, kao i uvijek, a pogotovo kad su zdravlje i životi u pitanju.
    Drugo, ako se virus bildao u labu, a o tome se, koliko čujem, već godinama razgovara u znanstvenoj zajednici i vode se rasprave za i protiv, dakle ako se jest bildao u labu, onda bi znanje što i kako se radilo valjda nemalo utjecalo na očekivanja o ponašanju virusa, a onda i na način borbe protiv njega.
    Mozda bi. Premda ja sumnjam. Ja sam u svojoj znanstvenoj karijeri proucavala znacajno jednostavniji sustav. Bottom up. Sad se vecinom radi top down, ako sam ja to dobro shvatila. Bottom up vjerujem da je pekompleksan za razumno vrijeme. Mozda sam u krivu. Ne znam da se netko na forumu bas fundamentalno bavi virusima da pomogne.
    U trenutku dok sam slusala biofiziku, proteini su bili vec prilicno slozeni za bottom up, ali radilo se. Stanice nemoguce. Moj tadasnji prof je upravo bio objavio rad u Natureu za simulaciju prolaska molekule vode kroz proteinsku membranu. Meni se to s virusima cini puno kompleksnijim.

  10. #14410
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih sjela na prste, ali ne ide.

    https://lozierinstitute.org/update-c...ed-cell-lines/

    Ovako, na linku je tablični popis svih trenutno korištenih cjepiva i onih koja su trenutno u fazi ispitivanja i odobravanja. Stranicu drži pro life organizacija.

    Nadam se da to nikome samo po sebi neće biti toliko odbojno da ne baci pogled, jer su cjepiva izvrsno razvrstana prema strategiji djelovanja (oslabljeni virus, mRNA, vektorska, bazirana na proteinu, itd, uz reference publikacija koje su opisivale ispitivanje/dobivanje. Također je za svako cjepivo navedeno da li koristi fetalne/embrionalne stanične llinije u proizvodnji/ispitivanju i što je konkretno korišteno, a navodi se i faza ispitivanja u kojoj se cjepivo nalazi. Meni je osobno stranica izuzetno informativna, ne samo radi te etičke strane, nego mi je bilo zanimljivo vidjeti koliko se na tome istovremeno radi; mi imamo dostupno adenovirusna-vektorska i mRNA cjepiva, a koriste se i mnoge druge strategije. Mislim da link može biti interesantan svima koji su nekom doticaju s biologijom, medicinom i biotehnologijom.

    Freya, tebi bi vjerojatno bio prihvatljiv Sinopharm koji se koristi u Srbiji.

    Čitala se već ranije i link koji je Čokolada stavila. Što je loše u tome da se preispituje etičnost cjepiva i da mnogim ljudima smeta ako su korištene fetalne i embionalne linije (nisu zato svetiji od pape, ali tu su povukli svoju granicu i to treba poštivati)? Ja sam itekako svjesna da je u znanosti napravljeno i radi se puno toga što je na granici etičnosti ili ju je debelo prelazilo i to treba preispitivati i mijenjati. Pa ispitivanja na životinjama su se u današnje vrijeme isto primijenila tako da se žrtvuje što manji broj životinja. I mislim da je tanjab negdje spominjala knjigu "Besmrtni život Henriette Lacks"; žena je zaslužna za nebrojena otkrića, njene stanice koristi valjda svaki bio. labos u svijetu, ali sve u vezi dobivanja tih stanica bilo je neetično.

    Pa ako se prihvaća da hrpa proizvoda ima oznaku "vegan" i nitko se ne isprdava s ljudima kojima je to bitno, ako na forumu imamo poziv da se bojkotira neetična kompanija i nitko ne proziva one koji bojkotiraju da glume moralne veličine, mislim da bi bilo OK da se isto primjeni i prema Freyi.
    Ja cu opet potpisat Mariju, a i Tang (po pitanju da vlastita moralna nacela mogu biti iznad autoriteta). Razumljivo mi je kako nekom cjepivo moze biti neprihvatljivo zbog vlastih moralnih nacela.

  11. #14411
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu opet potpisat Mariju, a i Tang (po pitanju da vlastita moralna nacela mogu biti iznad autoriteta). Razumljivo mi je kako nekom cjepivo moze biti neprihvatljivo zbog vlastih moralnih nacela.
    Moze. Meni je to OK. Al onda zivis tim nacelom. I spreman si na posljedice.
    Mene nerviraju onda kad pocnu s pricom tretiraju nas kao gradjane drugog reda. Sorry tvoj izbor. Ovo se ne odnosi na nikod tu konkretno vec opcenito. Da se neko ne osjeca prozvanim.
    Tao mi je. Zivimo u coporu. I pravila copora su tu.

  12. #14412
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Tesko mi je povjerovati da nemamo svi neka moralna nacela iznad autoriteta. Cak i cinjenica da copor radi jedno, ne vidim kao ultimatum da i ti radis isto to. Jedino vidim kao neopravdano ocekivanje za razumijevanje copora prema pojedincu, ako neko djelovanje ili nedjelovanje ugrozava taj copor mjerljivo, dokazano, objektivno i vidljivo.

  13. #14413
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Moze. Meni je to OK. Al onda zivis tim nacelom. I spreman si na posljedice.
    Mene nerviraju onda kad pocnu s pricom tretiraju nas kao gradjane drugog reda. Sorry tvoj izbor. Ovo se ne odnosi na nikod tu konkretno vec opcenito. Da se neko ne osjeca prozvanim.
    Tao mi je. Zivimo u coporu. I pravila copora su tu.
    Po meni su posljedice prije svega prirodne. Ako se zarazis moglo bi ti biti gore nego da si se cijepio. No, i to jako ovisi o rizicnoj skupini u kojoj se covjek nalazi.

  14. #14414
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni su posljedice prije svega prirodne. Ako se zarazis moglo bi ti biti gore nego da si se cijepio. No, i to jako ovisi o rizicnoj skupini u kojoj se covjek nalazi.
    Stvari bi bile tako jednostavne da nije u pitanju zarazna bolest koja se siri kapljicnim putem i prije pojave simptoma.

  15. #14415
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Tesko mi je povjerovati da nemamo svi neka moralna nacela iznad autoriteta. Cak i cinjenica da copor radi jedno, ne vidim kao ultimatum da i ti radis isto to. Jedino vidim kao neopravdano ocekivanje za razumijevanje copora prema pojedincu, ako neko djelovanje ili nedjelovanje ugrozava taj copor mjerljivo, dokazano, objektivno i vidljivo.
    oprosti, ne razumijem zašto bi to trebala povjerovati kad to nitko nije tvrdio?

    bez obzira na to je li to racionalno ili nama razumljivo, ako postoji određena skupina ljudi koja bi se cijepila cjepivom XY koje im je moralno prihvatljivo, a dovoljno je učinkovito, ne vidim zašto vlada, kojoj je cilj što veća procijepljenost, ne bi nabavila I TO cjepivo da pokrije tu skupinu ljudi. To bi nam svima bilo u interesu.
    I to bi bio puno učinkovitiji i lakši način rješavanja problema od svađanja i raspravljanja i uvjeravanja sa osobama kojima su ova cjepiva moralno dvojbena.

  16. #14416
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti, ne razumijem zašto bi to trebala povjerovati kad to nitko nije tvrdio?
    Mozda sam se nespretno izrazila. Tu se naglasavalo da ima ljudi kojima su njihovi moralni stavovi iznad autoriteta, a ja mislim da je debeloj vecini tako.

    Zasto su neka cjepiva prihvacena ili nisu, pretpostavljam da nije pitanje meni usmjereno. Nemam pojma.

  17. #14417
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti, ne razumijem zašto bi to trebala povjerovati kad to nitko nije tvrdio?

    bez obzira na to je li to racionalno ili nama razumljivo, ako postoji određena skupina ljudi koja bi se cijepila cjepivom XY koje im je moralno prihvatljivo, a dovoljno je učinkovito, ne vidim zašto vlada, kojoj je cilj što veća procijepljenost, ne bi nabavila I TO cjepivo da pokrije tu skupinu ljudi. To bi nam svima bilo u interesu.
    I to bi bio puno učinkovitiji i lakši način rješavanja problema od svađanja i raspravljanja i uvjeravanja sa osobama kojima su ova cjepiva moralno dvojbena.
    Zato sto je takvih ljudi relativno malo pa nisam sigurana da ekipa koja razmislja o cjepivima razmislja o tome.
    Da su takve osobe zaista zainteresirane za cijepljenje mogle bi pisati epidemiolozima u Zavodu za javno zdravstvo pa bi se mozda nasla neka opcija za njih.

  18. #14418
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda sam se nespretno izrazila. Tu se naglasavalo da ima ljudi kojima su njihovi moralni stavovi iznad autoriteta, a ja mislim da je debeloj vecini tako.

    Zasto su neka cjepiva prihvacena ili nisu, pretpostavljam da nije pitanje meni usmjereno. Nemam pojma.
    To sam ja pisala, nisam naglašavala da "ima ljudi" nego sam objašnjavala da upravo zbog toga što i ja i velika većina ljudi imamo neka moralna načela ili vjerovanja kojih se neću tek tako odreći zato što je to rekao "autoritet", već ću se vjerojatnije odreći tog autoriteta, mogu razumjeti frejino ne slušanje autoriteta pape ako papa kaže suprotno, ili ikog drugog.

  19. #14419
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sto je takvih ljudi relativno malo pa nisam sigurana da ekipa koja razmislja o cjepivima razmislja o tome.
    Da su takve osobe zaista zainteresirane za cijepljenje mogle bi pisati epidemiolozima u Zavodu za javno zdravstvo pa bi se mozda nasla neka opcija za njih.
    Sirius, ja stvarno ne znam koliko je takvih ljudi, ali nije nas malo, to je sigurno. Da mi nitko ne zamjeri na još jednom linku (mogu se ja posuti pepelom), ali stavljam ga samo zato da vam pokažem kako je ovaj problem već iznesen u javnosti. NIPOŠTO da potaknem neku raspravu/svađu. Samo da naglasim kako taj problem nije samo moj. A problem je iznio Marin Miletić, saborski zastupnik MOST-a.


    https://www.youtube.com/watch?v=VhhqJB5hkTE

  20. #14420
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Eto ti prilike. Da se javis epidemiologu i upitas da li postoji mogucnost da se na nade nacin da se cijepis .
    Jer ti i tvoji istomisljenici bi to obavili rado ako vam se omoguci prihvatljivo cjepivo.
    Pa nam javi sto kaze.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.08.2021. at 14:21

  21. #14421
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ja stvarno ne znam koliko je takvih ljudi, ali nije nas malo, to je sigurno. Da mi nitko ne zamjeri na još jednom linku (mogu se ja posuti pepelom), ali stavljam ga samo zato da vam pokažem kako je ovaj problem već iznesen u javnosti. NIPOŠTO da potaknem neku raspravu/svađu. Samo da naglasim kako taj problem nije samo moj. A problem je iznio Marin Miletić, saborski zastupnik MOST-a.


    https://www.youtube.com/watch?v=VhhqJB5hkTE
    Meni ovo zvuci sasvim u redu. Vjerujem da ima dosta ljudi kojima je ovo problem, a i dosta onih koji bi bili kloniji tradicionalnijem tipu cjepiva. Bilo bi dobro da vlada nabavi i ovo i druga slicna cjepiva. Ako ce trebat potpisat kakvo pismo/peticiju, tu sam.

  22. #14422
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovo zvuci sasvim u redu. Vjerujem da ima dosta ljudi kojima je ovo problem, a i dosta onih koji bi bili kloniji tradicionalnijem tipu cjepiva. Bilo bi dobro da vlada nabavi i ovo i druga slicna cjepiva. Ako ce trebat potpisat kakvo pismo/peticiju, tu sam.
    Hvala ti, Jadranka, od srca

  23. #14423
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ja stvarno ne znam koliko je takvih ljudi, ali nije nas malo, to je sigurno. Da mi nitko ne zamjeri na još jednom linku (mogu se ja posuti pepelom), ali stavljam ga samo zato da vam pokažem kako je ovaj problem već iznesen u javnosti. NIPOŠTO da potaknem neku raspravu/svađu. Samo da naglasim kako taj problem nije samo moj. A problem je iznio Marin Miletić, saborski zastupnik MOST-a.


    https://www.youtube.com/watch?v=VhhqJB5hkTE
    Vjerujem da bi se u HZJZ naslo sluha kad bi vas se vise pokrenulo. Moju podrsku imate. Sve samo da se umanji rizik od daljnjih sirenja/mutacija.

  24. #14424
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    I ja bih potpisala peticiju
    Poanta je da imamo što veću procjepljenost, ne vidim razloga zašto Vlada ne bi nabavila i to cjepivo.

  25. #14425
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih potpisala peticiju
    Poanta je da imamo što veću procjepljenost, ne vidim razloga zašto Vlada ne bi nabavila i to cjepivo.
    Hvala, Lili i Rosa.
    Dosta se nas već pokrenulo. Ali mislim da je kupljena vrlo velika zaliha cjepiva za Hrvatsku (ne znam čijeg) pa bi u tome mogao biti problem. Ali i dalje ćemo se truditi, u svakom slučaju.

  26. #14426
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ne zelim kvariti zabavi ali nisam sigurna da je kinesko cijrpivo odobreno od EMA.
    Moguce je da grijesim. Tako da ukoliko zelite to cijepivo morat cete van granica EU.
    A isto tako ne mislim da u nasoj Vladi ima volje ka otporu EU. Jer mi smo vec s kinezima i peljesackim mostom napravili problrm u EU.

  27. #14427
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Edit:
    Da u nasoj Vladi NEMA volje

  28. #14428
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sad sam procitala da je ZG presao iz zelene u narancastu.
    Dakle gdje god imamo veliki broj turista promijenili smo boju.

  29. #14429
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislis da uglavnom turisti šire?

    Na moru je bilo i puno hrvata iz ostalih dijelova hrvatske, pa ocito oni nisu uhvatili i krenuli širiti dalje
    Posljednje uređivanje od Vrci : 12.08.2021. at 15:52

  30. #14430
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ne znam. Ali tamo di je puno turista je narancasto. To je sve sto znam.
    Ali moguce da je broj ljudi iz ZG pokupio koronu u raznim dijelovima RH.

  31. #14431
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jucer

    Broj novozaraženih po županijama: Grad Zagreb (92), Splitsko-dalmatinska (69), Zagrebačka (34), Šibensko-kninska (33), Zadarska (28), Dubrovačko-neretvanska (12), Primorsko-goranska (11), Istarska (10), Ličko-senjska (7), Osječko-baranjska (7), Brodsko-posavska (6)
    Bjelovarsko-bilogorska (5), Varaždinska (5), Međimurska (4), Koprivničko-križevačka (3), Sisačko-moslavačka (3), Karlovačka (2), Krapinsko-zagorska (1), Vukovarsko-srijemska (1), Požeško-slavonska (0) i Virovitičko-podravska (0).

    Zagreb i zagrebačka, plus more. Ostalo mali brojevi.

    Bas ispada kao da su turisti najveci problem. Ili se tamo vise testira pa se otkrije. Al fascinantno mi

  32. #14432
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Imate li dojam da ljudi vjeruju u nase covid brojeve ili vecina misli da se frizira zbog sezone i pristajemo na taj igrokaz? Pitam jer se Bakic cudi da im znanstvenici iz dijaspore ne vjeruju. A ja imam dojam da Vladinim brojevima (Bakic, Lauc) malo tko vjeruje. Citam u slobodnoj kako je jako velik udio pacijenata u Splitu na respiratoru (12 od 40) pa je logicno pitanje je li osnovica (ukupan broj oboljelih) znacajno veca.
    Je l samo kod mene poljuljano povjerenje? Jos Bakic poziva na prijavu onih koji lajkaju postove dijaspore.

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...dokaze-1119577

  33. #14433
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Meni su ovi brojevi i dalje svi mali s obzirom kakve brojke smo imali.
    No tendencija rasta je tu sigurno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.08.2021. at 16:27

  34. #14434
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Edit: Brojke se friziraju sigurno.

  35. #14435
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mali s obzirom na proslu godinu u isto vrijeme ili pak s obzirom na vrhunce valova?

  36. #14436
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Moze. Meni je to OK. Al onda zivis tim nacelom. I spreman si na posljedice.
    Mene nerviraju onda kad pocnu s pricom tretiraju nas kao gradjane drugog reda. Sorry tvoj izbor. Ovo se ne odnosi na nikod tu konkretno vec opcenito. Da se neko ne osjeca prozvanim.
    Tao mi je. Zivimo u coporu. I pravila copora su tu.
    Upravo ovo.

    Da i ja malo potpisujem, umjesto da pisem.

  37. #14437
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Meni to izgleda kao teški Bakicev spin. Ili tko im je vec strucnjak za spinove.

  38. #14438
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja bih rekla da su premali, a na temelju onoga sto imamo ovdje u Minnesoti (gdje nemam razloga vjerovati da je netransparentno), recimo u Kaliforniji i u jos nekim saveznim drzavama gdje je procijepljenost puno veca od one u HR, a i gdje su mjere stroze (a i labavije) od onih u HR. Ne drzi mi vodu, s logicke strane, a uzimajuci u obzir sve sto znam(o) o virusu.


    Izgleda da cemo dobiti mandat maski za svu osnovnoskolsku djecu (K - 5. razred), glasa se u ponedjeljak. Jos je lobiranje u tijeku, ali izgleda da ce prevladati glas razuma i znanosti.

  39. #14439
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ne da mi se kopati na odmoru ali da ni se da pogledala bi kad smo došli do 4x sadašnji broj hospitaliziranih jesenas (ovo je odokativna procjena da su prebolijevanje i cijepljenje smanjili pool onih koji su kandidati za respirator za recimo 75%) I pogledala koji je broj tad bio zaraženih.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 12.08.2021. at 17:07

  40. #14440
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li dojam da ljudi vjeruju u nase covid brojeve ili vecina misli da se frizira zbog sezone i pristajemo na taj igrokaz? Pitam jer se Bakic cudi da im znanstvenici iz dijaspore ne vjeruju. A ja imam dojam da Vladinim brojevima (Bakic, Lauc) malo tko vjeruje. Citam u slobodnoj kako je jako velik udio pacijenata u Splitu na respiratoru (12 od 40) pa je logicno pitanje je li osnovica (ukupan broj oboljelih) znacajno veca.
    Je l samo kod mene poljuljano povjerenje? Jos Bakic poziva na prijavu onih koji lajkaju postove dijaspore.

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...dokaze-1119577
    Bakic i lauc imaju love tuzit svakog plus spamaju 'protivnike'. U sezoni ne vjerujem brojkama, sig se malo friziraju, vecina nas prati broj na respiratorima, u stvari su hospitalizirani najrelrvantniji, glavna stvar je da zdravstvo funkcionira. Imam u kb du neki pregled redovni u 8-me nakon velike apstinencije jer vidjet cemo na 50 posto necijepljene starcadi na sto ce jesen/zima licit, a nece se starcad imat di skrit, svi ce u dodir s unucima koji nece imat pojma da su bolesni.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.08.2021. at 17:35

  41. #14441
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kod nas su iznenada odlucili da svi ucitelji i zaposleni u skolama moraju ili da budu vakcinisani, ili da se testiraju jednom nedeljno. maske su obavezne unutar skolskih zgrada, a na dvoristu prema vlastitom nahodjenju.

  42. #14442
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su iznenada odlucili da svi ucitelji i zaposleni u skolama moraju ili da budu vakcinisani, ili da se testiraju jednom nedeljno. maske su obavezne unutar skolskih zgrada, a na dvoristu prema vlastitom nahodjenju.
    Tako je bilo kod nas prosle godine, s obzirom da smo imali skolu gotovo cijele godine (napravljena je pauza od studenog do kraja sijecnja i zbog ogromnog povecanja broja pozitivnih, a i radi prevencije dodatne zaraze zbog tranzicije i druzenja oko blagdana). S obzirom da su testovi u Minnesoti od gotovo samog pocetka testiranja izuzetno lako dostupni i besplatni svima, neovisno o osiguranju, testiranje je bilo ponudjeno u vecem broju skola, uz sva ostala mjesta gdje se moze testirati. Preporuka je bila da se svi ucenici testiraju barem svakih 14 dana, neovisno o potencijalnom izlaganju virusu i/ili cinjenici da se osjecaju zdravima. Ucitelji i ostalo osoblje su, ako se ne varam, bili testirani jednom tjedno sve dok cjepivo nije postalo dostupno i toj kategoriji.

    Sad cekamo plan za ovu skolsku godinu; glasanje je u ponedjeljak. Vjerojatno ce ga objaviti prilicno brzo jer skola pocinje 10.09.

    Vama je bas nesto rano pocela ove godine, kli_kli.

  43. #14443
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Danas smo dobili ovaj mail, kao dio Roll Up Your Sleeves, Minnesota kampanje: https://mdhvaccineinfo.org/vaccine-advocates-aug12

    Trebalo bi biti vidljivo.

  44. #14444
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Vidjela sam neki komentar da Arkansas ima jos samo 12 ICU kreveta slobodnih? Pa sto je tako lose tamo?

  45. #14445
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nije rano, uvek pocinje polovinom avgusta. Novo je za vaccination mandate, a testiranje je uvek bilo. Neko vreme nedeljno, pa na dve nedelje i na kraju ukinuto. Obavezno testiranje je, trenutno, samo za nevakcinisane ucitelje i staff.

  46. #14446

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    MIslim da je to itekako bitno, za potencijalne slijedeće pandemije, jer se postavlja pitanje dopustivosti određenih ispitivanje i puno strožije regulative i transparentnosti financiranja.

    Evo iz linka kojeg sam navela, ako sam dobro pokopčala, ti si biološke struke? pa baci pogled ako ti se da
    Sada sam konačno pročitala na kompu tabelu vakcina sa linka, i deo koji si citirala. Što se citata tiče, naravno da kod ispitivanja himeričnih virusa treba dobro odmeriti rizike i dobiti, ali to je opšta istina i važi za mnogo toga u nauci.

    Ja sam više mislila na nas, mene, tebe, Lili, i ostale "obične" ljude sa foruma, da nama ne znači u životu ništa posebno saznanje da je virus ovog ili onog porekla, mi se moramo nositi sa njim pa taman da je poreklom sa Marsa...

    Što se tiče nečije primedbe da bi poznavanje porekla virusa pomoglo da nađemo lek, nisam ni blizu virusolog ali mislim da to nije tačno. Već dosta dugo je moguće sekvencionisati genom bilo kog virusa, tj. utvrditi tačno redosled DNA ili RNA u njemu, i naravno uporediti sa drugim virusima.
    (Koliko se sećam iz prošle godine, to je i urađeno sa SARS - CoV 2 virusom- između ostalog i na osnovu toga se zaključilo da je virus poreklom iz prirode.)

    Međutim, samo poznavanje strukture i građe virusa i upoređivanje sa već postojećim virusima neće nam dati čarobno rešenje - jer za većinu virusa nema mnogo super delotvornih lekova, a da su jeftini, lako dostupni i bez nuspojava. Zato je vakcina i najbolje rešenje protiv korone, jer i pored vrlo dugog spiska isprobanih lekova, nema ih mnogo koji su makar delimično efikasni.

    Puno sreće svima u borbi za dobijanje moralno prihvatljivih vakcina - i to mislim bez sarkazma. Ja bih najviše volela da je velik % vakcinisan.
    Samo se nadam da nije u pitanju taktika- aha, takvih vakcina kod nas nema pa se možemo držati argumenta o moralu, a ako odgovarajuće vakcine slučajno i stignu, izroniće neki novi moralni postulat, evo, recimo, o nemoralnosti probijanja kože iglom jer je ljudsko telo sveto, napravljeno po Božjem liku, ili nešto slično, pa će se vakicna odložiti do razvoja nazalne, itd, itd.
    Jer meni ta logika- vakcinisaću se ali samo ako moram, i bude punkt u mom mestu, i odgovarajućom vakcinom ... zvuči baš tako- na dobar izgovor, a zapravo nema neke posebne volje za vakcinom, što se bar pošteno ni ne krije.

  47. #14447
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Nije rano, uvek pocinje polovinom avgusta. Novo je za vaccination mandate, a testiranje je uvek bilo. Neko vreme nedeljno, pa na dve nedelje i na kraju ukinuto. Obavezno testiranje je, trenutno, samo za nevakcinisane ucitelje i staff.
    Ma skuzila sam zapravo da je 12.8., a ne sredina ljeta.

  48. #14448
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Puno sreće svima u borbi za dobijanje moralno prihvatljivih vakcina - i to mislim bez sarkazma. Ja bih najviše volela da je velik % vakcinisan.
    Samo se nadam da nije u pitanju taktika- aha, takvih vakcina kod nas nema pa se možemo držati argumenta o moralu, a ako odgovarajuće vakcine slučajno i stignu, izroniće neki novi moralni postulat, evo, recimo, o nemoralnosti probijanja kože iglom jer je ljudsko telo sveto, napravljeno po Božjem liku, ili nešto slično, pa će se vakicna odložiti do razvoja nazalne, itd, itd.
    Jer meni ta logika- vakcinisaću se ali samo ako moram, i bude punkt u mom mestu, i odgovarajućom vakcinom ... zvuči baš tako- na dobar izgovor, a zapravo nema neke posebne volje za vakcinom, što se bar pošteno ni ne krije.

    Pulinka, hvala i tebi što si nam poželjela sreću u borbi za dobivanjem moralno prihvatljivih cjepiva.
    A što se ovog drugog dijela tiče: „Samo se nadam da nije u pitanju taktika- aha, takvih vakcina kod nas nema pa se možemo držati argumenta o moralu, a ako odgovarajuće vakcine slučajno i stignu, izroniće neki novi moralni postulat, evo, recimo, o nemoralnosti probijanja kože iglom jer je ljudsko telo sveto, napravljeno po Božjem liku, ili nešto slično, pa će se vakicna odložiti do razvoja nazalne, itd, itd.“
    stvarno ne mogu govoriti u tuđe ime i o njihovim taktikama, ali vjerujem da nisi mislila na mene. Međutim, ako ipak jesi, još ću se jednom citirati:
    „...cijepljena sam svim cjepivima prema redovnom kalendaru cijepljenja, djeca i mi (MM i ja) smo se cijepili i cjepivom protiv hepatitisa B dok još nije bio u redovnom kalendaru cijepljenja...“ (to sam napisala već prije kad sam vas pitala jesmo li i mi antivakseri).
    Dakle, dosad nisam imala problema s pitanjem nemoralnosti probijanja kože iglom zbog svetinje ljudskog tijela pa neću ni ubuduće.

  49. #14449
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U proizvodnji cepiva protiv vodenih kozica, rubele (MMR), hepatitisa A i bjesnoce su, kao i cjepiva protiv kovida, koristene fetalne stanice.

    Neka od njih su ok, a neka nisu. Mozda je do porijekla fetusa?

  50. #14450
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Danasnji clanak o breakthrough slucajevima:

    https://www.google.com/amp/s/www.cnb...an-pfizer.html

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •