Stranica 53 od 383 PrviPrvi ... 343515253545563103153 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2601
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma kod nas je i dalje dobro; i dalje imamo najmanje oboljelih po glavi stanovnika u SAD-u, a testiraju svi otprilike jednako. Iako ima nesto ekipe koja se dize na straznje noge, u pravilu ni oni ne krse preporuke, vec uglavnom samo zvocaju i preokrecu sve na politiku.

    To s brojkom testiranih je jedna od mjera koju guverner zeli osigurati prije labavljenja restrikcija i nekakvog pokretanja povratka u kakav god novi normalni zivot. Ali to nije jos sad, a i tko zna kad ce biti. Trenutne mjere traju do 4.5., ali vec ih je jednom produzio. Djeca se ne vracaju u skolu ove godine, a faksevi mozda ni na jesen.

  2. #2602
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nego je si li iskoristila propusnicu?

  3. #2603
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    čim se politika umiješa ode sve u krasni kuki
    dijele se propusnice opet po babi i stričevima

  4. #2604
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pojam normalni život će se bitno promijeniti. ono što smo do pred koji mjesec uzimali zdravo za gotovo više neće postojati, barem ne dok se populacija ne procijepi, znači naredne 2-3 godine.
    a do tada uz koronu koja je mačji kašalj, svjedočimo požaru kod černobila i potencijalnom širenju radijacije kako nije bilo od eksplozije. mene to puno više brine od korone

  5. #2605
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može propusnicu svatko svagdje dobiti. Kod mene ne daju više od jednom članu za brigu o noni. Nema šanse da daju obiteljsku za posjetu, par km od mog mjestašca.
    A susjedi je iz Zagreba došla cijela obitelj. Doduše oni su na položaju na kojem se vjerojatno drugačije gleda podobnost.
    I silno me to ljuti. Nepravda. Nejednakost.
    Zatvor. Ma, još gore. Logor. Postala sam tako apatična zbog svega toga. Tješim se da je mnogima gore, ali slaba mi ta utjeha.
    Nemoj tako na to gledati. Ovakvi koji su došli čoporativno, donijeli su virus u Udbinu i sad tamo imaju cirkus.

    Bolje puhati na hladno i strpiti se još par tjedana... Ja svoje roditelje isto nisam vidjela duuuugo, a stari su i žive u drugom gradu. Ne mogu bez propusnice, možda bih je mogla i dobiti ali pitanje je koliko je pametno da sad idem k njima iz Zagreba u kojem je veća koncentracija oboljelih i sigurno dolazim u dodir s većim brojem ljudi nego oni i njihove lokalne veze.

    Proći će i to... samo nek svi ostanemo zdravi.

  6. #2606
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ovaj tjedan bude super sa posljedicama za 14 dana. Baš mi je svekar jučer najavio kako svekrva planira danas sa njim u Konzum u kupovinu. Ljepote popusta za umirovljenike.
    Umjesto da riješi dostavom ili uslugom pokupi bez popusta.
    A koliko ih bude takvih istih ovih dana....

  7. #2607
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Samo što je dobiti termin na dostavi je do nedavno bio ravan dobitku na lutriji, možda se malo stabiliziralo u zadnje vrijeme. Popust vrijedi za bilo koga tko pokaže odrezak mirovine u dućanu, ja ću iskoristiti onaj od moje mame i za nju i za roditelje od mm a usput i za nas. Prema tome - to što netko želi ići iskoristiti popust u dućan nije greška dućana nego njih što ne čitaju upute ili ne žele tražiti da netko odradi umjesto njih.

  8. #2608
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Samo što je dobiti termin na dostavi je do nedavno bio ravan dobitku na lutriji, možda se malo stabiliziralo u zadnje vrijeme. Popust vrijedi za bilo koga tko pokaže odrezak mirovine u dućanu, ja ću iskoristiti onaj od moje mame i za nju i za roditelje od mm a usput i za nas. Prema tome - to što netko želi ići iskoristiti popust u dućan nije greška dućana nego njih što ne čitaju upute ili ne žele tražiti da netko odradi umjesto njih.
    A kaj misliš koliko je takvih? Suprug im je rekao da ću im ja kupiti kaj god treba i kada god treba. I znaju to jako dobro....

  9. #2609
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj misliš koliko je takvih? Suprug im je rekao da ću im ja kupiti kaj god treba i kada god treba. I znaju to jako dobro....
    Pa vjerojatno ih je puno ali to nije do dućana i popusta već do tih pojedinaca. Moje je iskreno uvjerenje da su punoljetne osobe odgovorne za svoje odluke i posljedice, mi ih možemo savjetovati ali odluka je na kraju na njima. U dućan imaju pravo ići, dostave nisu organizirane na nivou da bi mogle supstituirati odlaske u dućane a dalje svatko po savjesti i traženju izgovora i opravdanja pred samim sobom.

    Ali u svakom slučaju podupire moju brigu da do pada broja novooboljelih neće doći uz postojeće mjere, u stvari mislim da će ići možda i na gore kako ljudima popušta strpljenje...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 15.04.2020. at 09:48

  10. #2610
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Čitam vijesti iz danske da od srijede vrtičanci,jasličari,i učenici do petog razreda od srijede idu u školu,sveukupno 10 hiljada djece,jel stvarno ima tek malo djece do 10-12 godina?

  11. #2611
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kojih je izdano preko 800000. vrlo opravdanih
    Aktivnih ili ukupno izdanih?
    Jer meni ih je do sada izdano 5 zbog posla. I vrijede mi samo za one dane kada radim. I tako u cijeloj firmi na par stotina zaposlenika.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  12. #2612
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj tako na to gledati. Ovakvi koji su došli čoporativno, donijeli su virus u Udbinu i sad tamo imaju cirkus.

    Bolje puhati na hladno i strpiti se još par tjedana... Ja svoje roditelje isto nisam vidjela duuuugo, a stari su i žive u drugom gradu. Ne mogu bez propusnice, možda bih je mogla i dobiti ali pitanje je koliko je pametno da sad idem k njima iz Zagreba u kojem je veća koncentracija oboljelih i sigurno dolazim u dodir s većim brojem ljudi nego oni i njihove lokalne veze.

    Proći će i to... samo nek svi ostanemo zdravi.
    A što drugo, nego (s)trpiti.
    No, da trebaš papir za printanje školskih zadataka, a nemaš ga gdje kupiti, ne možeš pitati propusnicu za to. Ili možeš? Ili ima papira u pošti? To mi je tek sad palo na pamet. Druže, snađi se! Od kuda mi ova parola pala na pamet?
    Opet došlo doba za traženje nove propusmice. Mrzim tražiti propusnicu. M. R. Z. I. M
    I mrzim ju koristiti.
    I ne mogu protiv toga, ma što mi tko rekao.
    Ma kako mudri bili argumenti.
    Ma kako ja inače pozitivno gledala na sve.
    Zar nije dovoljno reći ljudima da ne idu nikamo osim u prijekoj potrebi?
    Razumni smo. Ne treba nas strpati u geta.

  13. #2613
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A što drugo, nego (s)trpiti.
    No, da trebaš papir za printanje školskih zadataka, a nemaš ga gdje kupiti, ne možeš pitati propusnicu za to. Ili možeš? Ili ima papira u pošti? To mi je tek sad palo na pamet. Druže, snađi se! Od kuda mi ova parola pala na pamet?
    Opet došlo doba za traženje nove propusmice. Mrzim tražiti propusnicu. M. R. Z. I. M
    I mrzim ju koristiti.
    I ne mogu protiv toga, ma što mi tko rekao.
    Ma kako mudri bili argumenti.
    Ma kako ja inače pozitivno gledala na sve.
    Zar nije dovoljno reći ljudima da ne idu nikamo osim u prijekoj potrebi?
    Razumni smo. Ne treba nas strpati u geta.
    razumni? ljudi su sve samo ne razumni. zar su razumni bili ovi po crkvama za vikend? po kafićima/restoranima/čoporativnim obiteljskim druženjima?
    ti gunđaš i ventiliraš na forumu, drugi to u RL toliko o razumu

  14. #2614
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nismo razumni. Tj. najugrozenija populacija uopce nije razumna. Penzici haraju naokolo. Idu u Konzum po spizu na popustu za penzice. Idu na pijacu iako se jedva krecu, idu u ljekarnu jer samo oni znaju sta trebaju, idu na postu po pare, idu u sparoge, idu kod tetke na kavu, i to sve iako im CK nosi sve sta im treba, samo se trebaju javiti ako ih vec nisu kontaktirali. Ali sta ce njima netko govorit, oni su prirodno pametni, knjige procitali nisu, al su prirodno pametni, ocima su zanat krali, prirodno pametni...
    I btw, bas si dosadna s tim propusnicama.

  15. #2615
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moji su do pred koji dan sami prepisivali zadatke,jer muž nije na vrijeme kupio toner,onda je ispalo da nema mi papira.ok mi smo u velikom gradu našli su papir i toner,ali im je trebalo dobrih dva i više tjedna .

  16. #2616
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znam da sam dosadna.
    Ovdje to i mogu biti. Jedino ovdje.
    Drugdje šutim.

  17. #2617
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma ljudi razumni Beti?
    ljudi su totalno nerazumni
    ovo ludilo je po meni tek uvod
    i trenutno mislim da će biti belaja
    i mislim da će trebati još dugo vremena da nam život počne nalikovati na nešto normalno
    dugo
    a nikad neće biti kao što je bio, što prije to usvojimo u svojim glavama, to bolje

  18. #2618
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    a nikad neće biti kao što je bio, što prije to usvojimo u svojim glavama, to bolje
    To stalno čitam po portalia a nigdje objašnjenja zašto ne? Što to konkretno jednom kad pronađu cjepivo, cijepe ugrožene grupe a mi ostali do tad vjerojatno prebolimo i steknemo prvotni imunitet ili se isto cijepimo neće biti isto u svijetu kao što je bilo do nedavno? Ovo je samo još jedna zarazna bolest kakvih je čovječanstvo preživjelo na tisuće u dosadašnjoj povijesti...

  19. #2619
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ljudi jako brzo zaboravljaju.
    Tako budu i ovo.

  20. #2620
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Sillyme, prvi put je dobar dio covjecanstva u izolaciji, otkad je globalnog drustva.
    Za dobro cjepivo ce trebati barem par godina, a do tada cemo prolaziti periode lock downa i popustanja, ali cijelo vrijeme cemo biti na oprezu. Izbjegavati ne nuzna putovanja, malo vise raditi zalihe, puno nas ostati bez posla, trebat ce jos koja godina za izvuci se iz recesije. Bit ce puno vise obiteljskog nasilja, a to kad se zarola kroz generacije... Puno vise depresije, alkoholizma, anksioznosti, zdravstveni problemi ce zbog netretiranja postajati kronicni. To su sve stvari koje ostavljaju dugorocne posljedice.

  21. #2621
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Da ne spominjemo sve diy frizure za koje ce trebati godine da se oporave... sala mala.

  22. #2622
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    evo, Konfuzija je fino sažela ono na što sam mislila
    najprije koliko će nas ostati bez posla
    ili sa bitno smanjenim prihodima
    bojim se i posljedica po psihičko zdravlje svih nas, a pogotovo djece
    koja su stavljena u nenormalnu situaciju, bez socijalne interakcije, prekinut im je njihov ritam
    meni je lakše razumjeti zašto ne viđam svoje prijateljice i mogu si to objasniti
    bojim se da djeca iako im objasnimo neke stvari naprosto ne mogu pojmiti
    i da će ostati oštećeni na neki način, što će se ispoljiti možda kroz naredne godine

    dok se cjepivo pronađe, može potrajati mjesece, godine
    ne znam , čini mi se da ne može biti isto...
    Posljednje uređivanje od flopica : 15.04.2020. at 11:27

  23. #2623
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zaboravljate na jednu jako vaznu ljudsku sposobnost koja se kroz stoljeca stalno iznova dokazuje, sposobnost da se nista ne nauci.

  24. #2624
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Sillyme, prvi put je dobar dio covjecanstva u izolaciji, otkad je globalnog drustva.
    Za dobro cjepivo ce trebati barem par godina, a do tada cemo prolaziti periode lock downa i popustanja, ali cijelo vrijeme cemo biti na oprezu. Izbjegavati ne nuzna putovanja, malo vise raditi zalihe, puno nas ostati bez posla, trebat ce jos koja godina za izvuci se iz recesije. Bit ce puno vise obiteljskog nasilja, a to kad se zarola kroz generacije... Puno vise depresije, alkoholizma, anksioznosti, zdravstveni problemi ce zbog netretiranja postajati kronicni. To su sve stvari koje ostavljaju dugorocne posljedice.
    i ja mislim da će nas ovo promijeniti
    bile su i prije pandemije, ali nekim drugim ljudima, nekim drugim generacijama

    da nam je netko na početku ove godine rekao kako ćemo živjeti krajem ožujka, NITKO mu ne bi vjerovao, ono - nemoguće. Danas imaš sve dostupno, ideš kud hoćeš i trebaš, brineš se o svemu o čemu se trebaš brinuti - a onda HOP, ne možeš do roditelja, sjediš doma i radiš (ili, ako si lošije sreće, doma si bez posla i prihoda), čekaš u redovima ispred dućana, loviš vezu da nabaviš kvasac, treba ti PROPUSNICA za otići u drugi grad ili općinu, heeeeeej PROPUSNICA!
    anbilivbl
    neki scenariji iz filmova i sf romana su nam postali itekako životni

  25. #2625
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravljate na jednu jako vaznu ljudsku sposobnost koja se kroz stoljeca stalno iznova dokazuje, sposobnost da se nista ne nauci.
    s ovim se slažem u smislu da ćemo se instantno vratiti na staro, čim nam to dopuste
    nema razmaka u redovima, nema pažnje da ne pušeš nekome za vrat dok čekate na blagajni, nema više kihanja i kašljanja u lakat, nema pranja ruku - jer to više nije potrebno

  26. #2626
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam nedavno išla u Muller po glinamol i kolaž papir jer je J. imala zadatak napraviti scenu iz lektire. Sad vi meni recite da je to normalno? Je li stvarno potrebno zadavati takve zadatke u ovoj situaciji?

  27. #2627
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mitovski ne znam što bih rekla
    ako je situaciaj takava kakva jest, smatram da je razumno za pretpostaviti da nemaju svi u zalihama glinamol
    i onda je možda primjerenije reći djeci da naprave po svom izboru, od materijala koje roditelji već imaju kući
    bez potrebe da se izlaže riziku zbog takvih banalnosti...

    mislim da bih ja tu kao roditelj zauzela stav da ćemo zadatak napraviti s dostupnim materijalom

  28. #2628
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A to se nije moglo napraviti od starog papira i pobojati?

  29. #2629
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nedavno išla u Muller po glinamol i kolaž papir jer je J. imala zadatak napraviti scenu iz lektire. Sad vi meni recite da je to normalno? Je li stvarno potrebno zadavati takve zadatke u ovoj situaciji?
    Stvarno je nepotrebno ako je učiteljica uvjetovala korištenje glinamola i kolaž papira. Ali ako je bila dozvoljena improvizacija - uopće ne vidim problem. Pa svi imamo doma kojekakve furde koja se može uredno iskoristiti.

    Umjesto glinamola - slano tijesto, umjesto kolaž papira - bilo kakve stare novine. Umjesto ljepila - brašno i voda. Ništa me ne bi moglo iznenaditi.

  30. #2630

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    da nam je netko na početku ove godine rekao kako ćemo živjeti krajem ožujka, NITKO mu ne bi vjerovao, ono - nemoguće. Danas imaš sve dostupno, ideš kud hoćeš i trebaš, brineš se o svemu o čemu se trebaš brinuti - a onda HOP, ne možeš do roditelja, sjediš doma i radiš (ili, ako si lošije sreće, doma si bez posla i prihoda), čekaš u redovima ispred dućana, loviš vezu da nabaviš kvasac, treba ti PROPUSNICA za otići u drugi grad ili općinu, heeeeeej PROPUSNICA!
    anbilivbl
    neki scenariji iz filmova i sf romana su nam postali itekako životni
    Pa sad, za puno toga što se desi u jednoj godini ne bi vjerovali da su nam to najavili na početku godine.
    Zapravo, sva sr**a se dese u godini za koju smo si na početku svi uzajamno željeli da bude "sretna".
    Zadnjih nekoliko godina pribojavam se fraze "sretna nova godina"

  31. #2631
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A mislili smo da će nam glavna preokupacija biti predsjedanje EU (u kakvu se ironiju to sve skupa pretvorilo ) i kako će Rijeka isfurati to što je Europska prijestolnica kulture (a to tek )

  32. #2632
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nedavno išla u Muller po glinamol i kolaž papir jer je J. imala zadatak napraviti scenu iz lektire. Sad vi meni recite da je to normalno? Je li stvarno potrebno zadavati takve zadatke u ovoj situaciji?
    Ja bih ignorirala zadatak i trazila alternativu.

  33. #2633
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam se baš mislila žaliti ovdje kako mi je depresivno što svuda pišu da nikad neće biti isto, a i ovdje to pišete.
    Možda i neće.. Ja se i dalje nadam da će sve brzo proći i da će već za ljeto sve biti po starom. Nadam se da me neće lupiti realnost. I da će brzo naći cjepivo.

    Baš kako Emily kaže, da nam je netko rekao da će ovako biti..

    Mi smo još u samoizolaciji. Još dvije osobe iz zgrade su pozitivne. Mi nemamo nikakve simptome i nadam se da će tako i ostati. Koliko god da sam prihvatila da ćemo se možda i mi zaraziti, ipak s nekim strahom svaki dan idem u obiteljsko mjerenje temperature. Za utjehu odem na Worldometers pa gledam grafove. Drugih zemalja naravno, ne Srbije, to mi je bolje da ne gledam.

  34. #2634
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se baš mislila žaliti ovdje kako mi je depresivno što svuda pišu da nikad neće biti isto, a i ovdje to pišete.
    Možda i neće.. Ja se i dalje nadam da će sve brzo proći i da će već za ljeto sve biti po starom. Nadam se da me neće lupiti realnost. I da će brzo naći cjepivo.
    pa ono... neće biti više nikad isto. cjepivo će se riješiti u najboljem slučaju kroz godinu-godinu i pol. dok se populacija procijepi, pa jave antivakseri, pa mutacije virusa, koji je i sad mutiran u nekoliko sojeva...
    restrikcijske mjere će se popuštati, pa pojačavati, pa popuštati, pa pojačavati... optimistično se nadam da ćemo još sigurno 2 godine biti u limbu. a onda... tko će vjerovati drugome? da je cijepljen, nezarazan? bez testa na antitijela, bojim se nitko. to bi nam mogle postati nove propusnice

  35. #2635

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Marta, od srca hvala, nisam se još danas ovako nasmejala naglas

    Riri, propustila sam totalno tvoju situaciju, cela zgrada je u izolaciji? Mislila sam da kod nas nema takvog pristupa :/.
    Nemoj gledati Srbiju, ne gledam je ni ja. Uostalom, koliko podaci odgovaraju realnosti, veliko je pitanje...

  36. #2636
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno je nepotrebno ako je učiteljica uvjetovala korištenje glinamola i kolaž papira. Ali ako je bila dozvoljena improvizacija - uopće ne vidim problem. Pa svi imamo doma kojekakve furde koja se može uredno iskoristiti.

    Umjesto glinamola - slano tijesto, umjesto kolaž papira - bilo kakve stare novine. Umjesto ljepila - brašno i voda. Ništa me ne bi moglo iznenaditi.
    Bile su upute s materijalom koji treba koristiti. Nije pisalo da se može improvizirati. Mogla sam ja napisati da nemamo i da ćemo improvizirati kao što sam kasnije napisala za neke druge stvari ali je uopće nepotrebno da to moramo napisati i da dobivamo ovakve zadatke. Sve u svemu kod nas nema sluha za izvanrednu situaciju u kojoj se nalazimo.

  37. #2637
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se baš mislila žaliti ovdje kako mi je depresivno što svuda pišu da nikad neće biti isto, a i ovdje to pišete.
    Možda i neće.. Ja se i dalje nadam da će sve brzo proći i da će već za ljeto sve biti po starom. Nadam se da me neće lupiti realnost. I da će brzo naći cjepivo.

    Baš kako Emily kaže, da nam je netko rekao da će ovako biti..

    Mi smo još u samoizolaciji. Još dvije osobe iz zgrade su pozitivne. Mi nemamo nikakve simptome i nadam se da će tako i ostati. Koliko god da sam prihvatila da ćemo se možda i mi zaraziti, ipak s nekim strahom svaki dan idem u obiteljsko mjerenje temperature. Za utjehu odem na Worldometers pa gledam grafove. Drugih zemalja naravno, ne Srbije, to mi je bolje da ne gledam.
    Ja bih voljela da ne bude isto u smislu da ljudi više cijene život i druge ljude, da prestane biti bitnije materijalno, da shvatimo da nam nije puno potrebno da bismo živjeli sretno, da budemo osjetljiviji jedni prema drugima ali mislim da prvi dan kad izađemo iz izolacije će ljudi po starom.

  38. #2638
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e onda je trebalo komentirati učiteljici

    našaje jednom reklako ima printer nek printa ko nema nek se snađe

    isto zadaća za Uskrs i običaji, ko slavi nek piše zadaću ko ne slavi nek ne piše

  39. #2639
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Moja je morala napraviti za fiziku magnet sa baterijom i žicom. Tko normalan ima po kući viška bakrene žice i čavala? Ok, snašli smo se, ali ono

  40. #2640
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma nitko se ne bi trebao snalaziti. Ok, snađemo se, jedva, a što onda s onima koji se nisu snašli? Umjesto da svi kažemo "alo ljudi, jel vam dobro?"
    Kakve žice i baterije, kakvi glinamoli i hamer papiri?

  41. #2641
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku

    Riri, propustila sam totalno tvoju situaciju, cela zgrada je u izolaciji? Mislila sam da kod nas nema takvog pristupa :/.
    Nemoj gledati Srbiju, ne gledam je ni ja. Uostalom, koliko podaci odgovaraju realnosti, veliko je pitanje...
    Da, svima nam je mjera određena. Naša zgrada je mala i imamo zajedničko dvorište i zajedničku terasu na krovu pa se svi smatramo kontaktima osobe koja je prva oboljela. Mi nismo provodili vrijeme sa susjedima ni na koji način, ali svejedno smo stavljeni u kontakte. Nisam sigurna da li se ovako radi i kad su u pitanju velike zgrade u kojima ljudi ne dolaze toliko u doticaj jedni s drugima.

    Dali su nam upute, moramo pratiti temperaturu i opće stanje, dali nam brojeve telefona i eto, sjedimo i čekamo da prođe.

    Mitovski, i ja bih voljela da u tom smislu ne bude isto. Ali kad se tako kaže, odmah pomislim na to da ću do iduće godine gledati u ova 4 zida pa malo poludim. Nadam se da će nam od tih mogućih pozitivnih posljedica barem nešto svima ostati.

  42. #2642
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nitko se ne bi trebao snalaziti. Ok, snađemo se, jedva, a što onda s onima koji se nisu snašli? Umjesto da svi kažemo "alo ljudi, jel vam dobro?"
    Kakve žice i baterije, kakvi glinamoli i hamer papiri?
    Iskreno ne kuzim kome se uopce da s tim zafrkavati. Nemam vremena i zivaca za snalazenje. Radim i pomazem u ucenju, jos da kopam okolo oko projekata jer dijete ne moze samo. Malo sutra.

  43. #2643
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno ne kuzim kome se uopce da s tim zafrkavati. Nemam vremena i zivaca za snalazenje. Radim i pomazem u ucenju, jos da kopam okolo oko projekata jer dijete ne moze samo. Malo sutra.
    A kaj bi ga pustila da ne riješi zadaću?Moj je već dobio ocjenu u e-dnevnik da nije dovoljno brz u rješavanju zadataka.
    A to kaj je sustav preopterecen i ne može poslati zadaću mogu objesiti mačku o rep.

  44. #2644
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj bi ga pustila da ne riješi zadaću?Moj je već dobio ocjenu u e-dnevnik da nije dovoljno brz u rješavanju zadataka.
    A to kaj je sustav preopterecen i ne može poslati zadaću mogu objesiti mačku o rep.
    Naravno da bi. Pogotovo ako je dijete u osnovnoj skoli. Jos bi i poslala mail profesoru.

  45. #2645
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Cathy svakako reagiraj ako je do sistema

  46. #2646
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Spremam se za van. Duge nogavice, dugi rukavi, rukavice uguraj u rukav, da se koža ne vidi, kosu čvrsto skupi, naočale, masku na lice da ne proviruje koža. Pogledam se u ogledalo: bilo bi mi lakše nikab obući.
    Stanem, zamislim se. Hahaha, možda ima u tome nešto... Možda je to idući korak
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 15.04.2020. at 13:50

  47. #2647
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Radiš u infektivnoj klinici?

  48. #2648
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da bi. Pogotovo ako je dijete u osnovnoj skoli. Jos bi i poslala mail profesoru.
    Pa jesam, i rekla ok. A ocjena i dalje stoji.

  49. #2649
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Spremam se za van. Duge nogavice, dugi rukavi, rukavice uguraj u rukav, da se koža ne vidi, kosu čvrsto skupi, naočale, masku na lice da ne proviruje koža. Pogledam se u ogledalo: bilo bi mi lakše nikab obući.
    Stanem, zamislim se. Hahaha, možda ima u tome nešto... Možda je to idući korak
    fakat, zasto? gdje ides?
    mislim, ja te takvu ni s tri propusnice ne bih pustila

  50. #2650
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    fakat, zasto? gdje ides?
    mislim, ja te takvu ni s tri propusnice ne bih pustila
    Zašto, i ja sada idem van sa sakupljenom kosom i dugim rukavima. Jedino različito je da ja ne nosim naočale. Ali ja ih ne koristim, osim sunčanih.Masku i rukavice isto stavljam.
    Ne kužim kaj je krivo napisala?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •