Stranica 59 od 383 PrviPrvi ... 949575859606169109159 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2901
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je moj trenutak: ja ne bojim kosu! Naime, nemam nijednu sijedu, unatoč poznim godinama u koje sam zašla (49).

    Znam da je infantilno što se hvalim time LOL

    Ali šta sad, korona je.
    evo i mene u klubu bezsijedih. doduse, tek mi je 48

    inace ne volim frizere i idem prilicno rijetko, ali sad mi vec stvarno treba jer mi je izrast ogroman. imala sam nekakve pramenove pa sad to vise ne lici na nista. ne usudim se sama farbati jer mi je kosa dosta duga i ako zeznem to je teska muka za popraviti. govorim iz iskustva od prije par godina kad sam iz kucne radinosti izasla ko uskrsnje pile. grozno nesto kad sam nosila kratku frizuru nije me bilo toliko briga pa sam eksperimentirala s bojama, ali sad se ne usudim.

    meni su problem i obrve. bila sam u prosincu na japanskom iscrtavanju i trebala sam do sad imati dvije korekcije, ali sam u startu kasnila jer sam bila u inozemstvu, a poslije je stiglo ovo s koronom. bile su super prvih 2 mjeseca, a sad su dosta izblijedile i opet kao da nista nisam radila. mislim, nisu neki zivotni problemi, ali sam se bas veselila sto cu napokon imati super obrve

  2. #2902
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je švedski model bio smislen do juče, ono, ne možeš zaustaviti ekonomiju samo tako, a danas čujem čovjeka na aljazeeri da oni imaju smrtnost 10%, dok mi imamo oko 1% i ne mogu, a da ne osjetim lagani ponos. Naši su to odlično srezali. Danas samo 18 novozaraženih. Vidim i cjepivo će uskoro. E, što je znanost dala.
    Gdje citas za cjepivo? I mislis li zaista da ce ta prva varijanta biti ok? Sto je s cjepivom protiv svinjske gripe koje je ostavilo ljude s narkolepsijom? Ja cu jos malo pricekati s cijepljenjem...

  3. #2903
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Odlično, nadam se da će što više ljudi čekati

  4. #2904
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,629

    Početno

    Bome Konfuzija ni ja mu ne bih ni blizu, fala lipa.

    Ima drugih dobrovoljaca za isprobavanje

  5. #2905
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Mima, nacekat ces se i ti.

  6. #2906
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoje li kakvi suvisli zaključci o tome stiče li se uopće ikakv imunitet na koronu s obzirom da je to virus iz porodice onih koje uzrokuju prehladu za koju nemamo ni lijeka ni cjepiva (ako sam ja to dobro shvatila)?

  7. #2907
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Mima, nacekat ces se i ti.
    Bumo vidli, ja sam optimistična što se tiče brzine proizvodnje cjepiva.

  8. #2908
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje li kakvi suvisli zaključci o tome stiče li se uopće ikakv imunitet na koronu s obzirom da je to virus iz porodice onih koje uzrokuju prehladu za koju nemamo ni lijeka ni cjepiva (ako sam ja to dobro shvatila)?
    Pa i ne postoje, bolest je stara max 5 mjeseci.

  9. #2909
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sve koji se ne zele cijepit stavit u karantenu pa nek se prokuzuju

  10. #2910
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tak nekak

  11. #2911
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    sve koji se ne zele cijepit stavit u karantenu pa nek se prokuzuju
    Bar imamo otoka za to... nakon 2 mjeseca ak imaju antitijela mogu van

  12. #2912
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je moj trenutak: ja ne bojim kosu! Naime, nemam nijednu sijedu, unatoč poznim godinama u koje sam zašla (49).

    Znam da je infantilno što se hvalim time LOL

    Ali šta sad, korona je.
    Super, Danka, baš mi je drago za tebe!


    Više se ne igram s tobom

  13. #2913
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Iako nemam apsolutno ništa protiv cijepljenja, mislim da se neću cijepiti i to samo zato jer mislim da mi ne treba. Isto kao što se nikad nisam cijepila protiv gripe, a prije deset godina sam prebolila baš gadnu gripu.
    Muž kaže da će se on cijepiti. Iako se niti on nije nikada cijepio protiv gripe, a spada u ugroženu skupinu.
    Kćer još nisam pitala za mišljenje o cjepivu protiv Covid 19 pa ne znam što misli/namjerava.

  14. #2914
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nije stvar treba li tebi osobno. stvar je da ne siris dalje osobama koje se iz raznih razloga ne smiju cijepiti
    a odbit cijepit se jer tebi ne treba je sebicno i ja bih to kaznjavala

  15. #2915
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,629

    Početno

    Ja se bojim raznoraznih nuspojava. A nisam se cjepila ni protiv gripe, ni bilo čega drugoga osim onog što je obvezno kalendarom cjepljenja. Tako i svoju djecu.

    Dok nije obvezno cijepljenje, ne cijepimo se. Primamo samo obvezvna cjepiva
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.04.2020. at 16:27

  16. #2916
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja mislim da ce ovo cjepivo biti preduvjet za ulazak u mnoge drzave, jednom kad ga proizvedu, a potencijalno i za mnoge druge aspekte zivota- razna okupljanja i tome slicno. Ja mu se bome jako veselim. I kao i kod mnogih cjepiva, sto je rekla i Magriz, koristit ce nam da visokom procjepljenoscu stitimo one koji se ne smiju cijepiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2917
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,339

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se bojim raznoraznih nuspojava. A nisam se cjepila ni protiv gripe, ni bilo čega drugoga osim onog što je obvezno kalendarom cjepljenja. Tako i svoju djecu.

    Dok nije obvezno cijepljenje, ne cijepimo se. Primamo samo obvezvna cjepiva
    Nije to baš isto... Moj E.je rizična skupina zbog astme, iako mu je sad dobro. Za njega bi cjepivo bilo spas. Mi ostali iz obitelji isto bi se cijepili.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.04.2020. at 17:00

  18. #2918
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    A dobro, vi koji se ne biste cijepili kad dođe cjepivo, zašto ovih dana perete ruke?

  19. #2919
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro, vi koji se ne biste cijepili kad dođe cjepivo, zašto ovih dana perete ruke?
    U sridu


    Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

  20. #2920
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro, vi koji se ne biste cijepili kad dođe cjepivo, zašto ovih dana perete ruke?
    e to

  21. #2921
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Pa ako je antibakterijskim sapunom radi bakterija

    Ja imam doma kronicara i alergicara sa samanjenim kapacitetom pluca.
    Mislim da nam se samo namece sta trebamo napraviti.

  22. #2922
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Od pranja ruku ne možeš dobiti narkolepsiju.

  23. #2923

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,150

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro, vi koji se ne biste cijepili kad dođe cjepivo, zašto ovih dana perete ruke?
    Pa točno to.

    Sad se naveliko piše o tome kad možemo očekivati cjepivo, mislim da se to očekuje kao slamka spasa, a ako je virus toliko zarazan kao što se dosad pokazalo da jest, ne vjerujem da će se ljudima masovno prepustiti na volju žele li se cijepiti ili ne.

  24. #2924
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Istina, moglo bi biti i obavezno.

  25. #2925
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako je antibakterijskim sapunom radi bakterija

    Ja imam doma kronicara i alergicara sa samanjenim kapacitetom pluca.
    Mislim da nam se samo namece sta trebamo napraviti.
    Moj suprug se htio kao alergičar cijepiti protiv gripe.
    Hvala bogu razumu njegove doktorice što je upotrijebila svoje znanje i odgovorila ga. Cjepivo protiv gripe je rađeno na jajima i sadrži proteine jaja. A on je na ista alergičan.
    Baš me zanima na čemu će se razvijati cjepivo protiv korone.

  26. #2926
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,911

    Početno

    Ja sam skontala da se mi koji možemo trebamo procjepiti Recimo mm ne smije primiti cjepivo protiv gripe ali djeca i ja smo se cjepili, vise da zastitimo njega

  27. #2927
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam skontala da se mi koji možemo trebamo procjepiti Recimo mm ne smije primiti cjepivo protiv gripe ali djeca i ja smo se cjepili, vise da zastitimo njega
    tocno to. svi koji se smiju cijepiti, trebaju se. da bi zastitili one koji se ne smiju

  28. #2928
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Protiv gripe smo se cijepili muž i ja, i dvoje starijih koji imaju astmu. Djecu su primila sva obavezna cjepiva, dakle, nismo antivakseri.

    Ali ne mogu uopće reći da me veseli obavezno cijepljenje protiv potpuno nove bolesti, s cjepivom koje će vjerojatno proći turbo-ubrzanu kliničku proceduru, za koje ćemo svi biti pokusni kunići za nuspojave, s tim da se neće znati kolika je imunogenost i koliko dugo štiti.

    A kao trebalo bi biti obavezno?! Pa još se nema blagog pojma da li prebolijevanje bolesti izaziva imunitet i na koliko dugo. A ni znanstvenici se nisu 100 % uskladili je li virus prirodno izmutirao ili je nastao u labosu. (virolog koji je dobio NObela za HIV tvrdi da je virus laboratorijski, e sad, jel njega vrijeme pregazilo i tko je u pravu, a tko je u krivu, ja nisam kompetentna...)

  29. #2929
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Polako, cjepivo još niti ne postoji, kamoli da bi bilo obavezno.

  30. #2930
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Protiv gripe smo se cijepili muž i ja, i dvoje starijih koji imaju astmu. Djecu su primila sva obavezna cjepiva, dakle, nismo antivakseri.

    Ali ne mogu uopće reći da me veseli obavezno cijepljenje protiv potpuno nove bolesti, s cjepivom koje će vjerojatno proći turbo-ubrzanu kliničku proceduru, za koje ćemo svi biti pokusni kunići za nuspojave, s tim da se neće znati kolika je imunogenost i koliko dugo štiti.

    A kao trebalo bi biti obavezno?! Pa još se nema blagog pojma da li prebolijevanje bolesti izaziva imunitet i na koliko dugo. A ni znanstvenici se nisu 100 % uskladili je li virus prirodno izmutirao ili je nastao u labosu. (virolog koji je dobio NObela za HIV tvrdi da je virus laboratorijski, e sad, jel njega vrijeme pregazilo i tko je u pravu, a tko je u krivu, ja nisam kompetentna...)
    Točno to, Marija.
    Zanima me tko će se usuditi proglasiti cjepivo obaveznim i preuzeti odgovornost.
    Cjepivo protiv velikih boginja sam jedva preživjela, mnogi nisu.
    Nisam protivnik cjepiva, dapače.

  31. #2931
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nazalost ili nasrecu, tehnologija je otisla tako daleko da je gotovo nemoguće dokazati jel nesto nastalo prirodnom mutacijom ili u labosu.


    Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

  32. #2932
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Polako, cjepivo još niti ne postoji, kamoli da bi bilo obavezno.
    Ma istina, samo, uz oprez zbog bolesti, više me plaši kolektivni strah od izoliranih/oboljelih, zazivanje nadzora itd.

  33. #2933
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nisam protivnik cijepljena ali ne bih baš trčala biti prva u redu cijepiti se novostvorenim cjepivom na brzinu.
    Nisam liječnik ali moja liječnica me nije htjela trudnu cijepiti cjepivom protiv svinjske gripe upravo iz istog razloga. Jel bila u pravu ili ne ne znam, ali ja sam jij kao so

  34. #2934
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ode post... Htjela sam napisati da samo joj kao svojoj liječnici vjerovala.

  35. #2935
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Naravno da stoji činjenica da se trebamo cijepiti mi koji možemo, kako bismo zaštitili one koji ne mogu. Slažem se s tim 100%. Ali isto se slažem i sa curama koje kažu da neće trčati prve u red na cijepljenje.. Neću ni ja. Imam neku moralnu obavezu da kao osoba koja može primiti cjepivo zaštitim one koji ne mogu, ali isto želim i da se mene zaštiti i da mi se osigura što je moguće sigurnije cijepljenje.

  36. #2936
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ne brinite, ja ću biti prva.
    Ako ću moći dobiti cjepivo.

    I protiv H1N1 sam se odmah cijepila.
    Posljednje uređivanje od Mima : 19.04.2020. at 21:18

  37. #2937
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Je, ko da ce nas pitati da biramo ili ne cim naprave efikasno cjepivo. Ako ce se moci nabaviti sigurni ce postati obavezno. Kad se nabavi prvo za one koji rade s rizicnim skupinama, a onda za ostale.
    To u slucaju da rizicne skupine nece imati dobar imunoloski odgovor i da cjepivo ne bude efikasno na njima. Ako slucajno bude jako efikasno , mozda ce se onda moci birati.

  38. #2938
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ko da ce nas pitati da biramo ili ne cim naprave efikasno cjepivo. Ako ce se moci nabaviti sigurni ce postati obavezno. Kad se nabavi prvo za one koji rade s rizicnim skupinama, a onda za ostale.
    To u slucaju da rizicne skupine nece imati dobar imunoloski odgovor i da cjepivo ne bude efikasno na njima. Ako slucajno bude jako efikasno , mozda ce se onda moci birati.
    Pa niti protiv jedne gripe kod nas nije obavezno, a i ovi koji se moraju cijepiti jedva ga dobiju.

  39. #2939
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Zbog gripe se niti zemlja ne zatvara na ovaj način.

    Realno, AKO se pokaže da se virus vraća, ako svako malo krene novi outbreak i rast broja slučajeva, ako se zatvaranje bude vraćalo, a život se nikako ne bude mogao normalizirati, onda bi cijepljenje stvarno moglo biti obavezno. Ili bi moglo biti uvjet da možeš normalno raditi, putovati itd.

    Ali to je sve nepoznanica, a niti cjepivo nije na vidiku.

  40. #2940
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa niti protiv jedne gripe kod nas nije obavezno, a i ovi koji se moraju cijepiti jedva ga dobiju.
    Mislim da smo do sad zakljucili da ovo nije gripa.
    Cijeli svijet je stao, u nekim drzavama zdravstveni sustav je na koljenima , a mrtve niti ne mogu prebrojati.

    Kad se podvuce crta za koji mjesec, nakon raznih testova i analiza biti cemo.pametniji. ali sigurno niti jedna drzava nece dozvoliti da se dovede opet u istu situaciju ako ce imati bolju alternativu.

  41. #2941
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da smo do sad zakljucili da ovo nije gripa.
    Cijeli svijet je stao, u nekim drzavama zdravstveni sustav je na koljenima , a mrtve niti ne mogu prebrojati.

    Kad se podvuce crta za koji mjesec, nakon raznih testova i analiza biti cemo.pametniji. ali sigurno niti jedna drzava nece dozvoliti da se dovede opet u istu situaciju ako ce imati bolju alternativu.
    Zato mi otvaramo granice i dozvoljavamo turistima da dolaze. Bar prema ovome što se priča....
    Ebeš domaće, ima nas.

  42. #2942
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,420

  43. #2943
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moj suprug se htio kao alergičar cijepiti protiv gripe.
    Hvala bogu razumu njegove doktorice što je upotrijebila svoje znanje i odgovorila ga. Cjepivo protiv gripe je rađeno na jajima i sadrži proteine jaja. A on je na ista alergičan.
    Baš me zanima na čemu će se razvijati cjepivo protiv korone.
    Osobe alergicne na jaja se smiju cijepiti protiv influenze. Ne smiju samo i iskljucivo ako su odreagirali na bas to cjepivo (ili ako potezu prizive savjesti, bogova i antivaksera).

    Ne lupetam; kcer se cijepi protiv gripe od sestog mjeseca zivota. Bila je alergicna na jaja do trece godine, dijagnosticirana testiranjem, a ne gatanjem iz kave. Alergicar je rekao - smije. Pedijatar je rekao - smije. Prvi put su je cijepili kod alergologa, sljedecih 4 puta kod pedijatra.

  44. #2944
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Osobe alergicne na jaja se smiju cijepiti protiv influenze. Ne smiju samo i iskljucivo ako su odreagirali na bas to cjepivo (ili ako potezu prizive savjesti, bogova i antivaksera).

    Ne lupetam; kcer se cijepi protiv gripe od sestog mjeseca zivota. Bila je alergicna na jaja do trece godine, dijagnosticirana testiranjem, a ne gatanjem iz kave. Alergicar je rekao - smije. Pedijatar je rekao - smije. Prvi put su je cijepili kod alergologa, sljedecih 4 puta kod pedijatra.
    Budem prenijela informaciju. Hvala

  45. #2945

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,150

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zato mi otvaramo granice i dozvoljavamo turistima da dolaze. Bar prema ovome što se priča....
    Ebeš domaće, ima nas.
    Polako, ništa od toga još nije odlučeno, "priča" se po novinama svašta jer je to sad aktualna tema.
    Koliko sam shvatila, svako ministarstvo zaduženo je da donese prijedloge, onda to ide na Vladu, pa na Stožer, pa... pitanje je što će na kraju biti od svega toga, ne treba se unaprijed bojati najezde turista. U ovom trenutku mi se čini vjerojatnije da turista neće ni biti. O otvaranju granica još nitko nije dao ozbiljne izjave.

  46. #2946
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Božinović je rekao da granice ostaju zatvorene još mjesec dana.

  47. #2947
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,339

    Početno

    Meni će dobro doći ukidanje propusnica između Grada Zagreba i Zagrebačke županije - sad možemo otići pokositi travu na gruntu. Bilo mi je bzvz tražiti propusnicu za to.

  48. #2948
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,911

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Osobe alergicne na jaja se smiju cijepiti protiv influenze. Ne smiju samo i iskljucivo ako su odreagirali na bas to cjepivo (ili ako potezu prizive savjesti, bogova i antivaksera).

    Ne lupetam; kcer se cijepi protiv gripe od sestog mjeseca zivota. Bila je alergicna na jaja do trece godine, dijagnosticirana testiranjem, a ne gatanjem iz kave. Alergicar je rekao - smije. Pedijatar je rekao - smije. Prvi put su je cijepili kod alergologa, sljedecih 4 puta kod pedijatra.
    isto tako, jedino nam je školska medicina negodovala pred upis u školu no taman je i nalaz novi stigao da je alergija prošla.

  49. #2949
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro, vi koji se ne biste cijepili kad dođe cjepivo, zašto ovih dana perete ruke?
    Perem ruke ovih dana jednako kao i onih prije dana, a prilicno sam sigurna da cu prati ruke svih dana, sve dok postojim.

  50. #2950
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Nije problem u cinu cijepljenja, mislim da nitko od nas ne porice njegovu vaznost, nego sigurnosti cjepiva. Da bi se razvilo dobro cjepivo, treba vremena. Presing je da se sto brze izbaci na trziste i citam jucer da neki americki proizvodjac istovremeno testira i na zivotinjama i ljudima, a trebalo bi prvo na zivotinjama. Kako ono ide onaj vic, hocete li brzo, kvalitetno ili povoljno, odaberite dvoje?
    Naznake su da je puno veci postotak populacije bio zarazen nego sto sluzbeni podaci za sada govore, s blagim simptomima ili bez njih. Ako se ovo pouzdano dokaze, mislite li da ce se inzistirati na masovnom cijepljenju, da ce ga drzave htjeti financirati, a tek obican Ivan Horvat iz svoga dzepa? Ne vjerujem. U tom slucaju ce obustaviti i razvijanje cjepiva jer nece biti profitabilno. Nije li tako bilo s ebolom?
    Nisam paranoik niti teoreticar zavjere, ali postoji li mogucnost da ga zele sto prije izbaciti na trziste da bi nesto zaradili na panici? Pticja gripa je bila smrtonosnija pa opet nismo bas hrlili na cijepljenje.
    Istovremeno od ospica umire puno, puno vise ljudi globalno svake godine nego sto je od korone do sada.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •