Stranica 341 od 383 PrviPrvi ... 241291331339340341342343351 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 17,001 do 17,050 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #17001
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Cure gore su objašnjavale da se ljudi tako štite od korone i na otvorenom, bez kontakta s ljudima, da je to normalno, da ne trebaju biti takvi razlozi poput samoizolacije. Možda su zaboravili skinuti maske, pretpostavljam da je to

    Moram se malo zezat cure, ne zamjerite.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2021. at 15:25

  2. #17002
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Netko je napisao da se ljudi planirano stite od korone maskom na otvorenim mjestima gdje su potpuno sami? Bit ce sam propustila te postove.

  3. #17003

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Da, po centru Zagreba. Iako ih ima puno koji ne nose maske gdje bi trebali.

  4. #17004

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Neki dan na roditeljskom sastanku prevladavala su dvije struje straha. Prva je strah od zaraze a druga strah od psihičkih posljedica izolacije djece. Rekla bi da su oba straha itekako opravdana. Uglavnom sebe ne doživljavamo kao čudne. Moja mama je znala reći: ‘ Kad bi Bog ponovno pustio pamet, svatko bi potčao za svojom...’

  5. #17005
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,527

    Početno

    Lili pojam friško kod mene je netom iza,a ne nakon dva šest mjeseca

  6. #17006
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koje su trenutne mjere izolacije djece u Hrvatskoj? Iskreno pitanje, jer ne znam/ne razumijem iz onog sto cujem i vidim sama.

    Mi nemamo nikakve, osim obaveznih maski u skolama. Naravno, usprkos tome, a i s tim, zbog prijasnjih mjera, zbog opcenitog stanja u drustvu (svijetu) i zbog situacija u pojedinim obiteljima gdje je bilo teske bolesti i smrti, naravno da postoje i potvrdjene psihicke posljedice i opravdan strah od njih. Ali da trenutno postoje mjere izolacije djece, toga bas i nema, a pogotovo van okvira obitelji koje ne prezentiraju (obavezne skolske) maske kao napad na djecu i njihovu psihu.

    Odredjena kolicina straha je, sama po sebi, dobra. Ima veze s prezivljavanjem i zapravo nas sprjecava od samoozljedjivanja ili ulazenja u stvarno opasne situacije. Lose je kad nas strah sprjecava u obavljanju svakodnevnih rutinskih aktivnosti ili necega u cemu bismo inace stvarno uzivali. Tako da, na primjer, cak i ova obitelj od Lili koja pusta ljude u kucu i ide u restoran ne mora biti uopce u nekom iracionalnom strahu, vec su se prilagodili situaciji i nasli nacin kako da i dalje uzivaju u onome sto vole.

    Npr. kod nas maske nisu vise obavezne na taekwondou, ali moja djeca ih nose jer ja (i muz) smatramo da je to potrebno sve dok se ne cijepe. I njima je to ok. Uzivaju o onome sto vole, a prilagodjeni situaciji u kojoj se nalaze. Ne vidim nikakve naznake da im to steti na psihickoj bazi (ili fizickoj).

  7. #17007
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Strah koji osoba prozivljava ne mora biti proporcionalan ponasanju koje osoba ispoljava. Lako moguce da ova obitelj od Lili (ili bilo tko drugi) zaista zivi u velikom strahu - ali iz daleka, mi koji sudimo samo po opisanom ponasanju, to ne mozemo osjetiti. Dok netko tko je blizi, moze. Mozda otud Lilin drugaciji pogled na situaciju. U jednom zivotnom razdoblju i sama sam bila u velikom iracionalnom strahu. Izvana sam vjerojatno izgledala kao da normalno funkcioniram. Al iznutra me taj strah, koji je prozimao veci dio mojih budnih trenutaka, izjedao - i mogla bih ga opisati kao paralizirajuci strah (iako ne totalno). Al ne vjerujem da su ga mogli primjetiti ljudi koji me nisu dobro poznavali.

    Ja znam ljude koje je korona bas pogodila, psihicki. Ne mislim da su oni bili bolesni, vec cijela situacija. I uglavnom su ti koje znam mladji, skoro pa djeca, il negdje na prijelazu.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 18.10.2021. at 16:57

  8. #17008
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski hvala
    Francesca,ina33 kao da pricamo o kruskama i jabukama

    Ja o voznji auta solo, ina o voznji auta s drugim ljudima. No nema veze.

    U nasoj zgradi nitko ne nosi masku ni u haustoru,ni u liftu apsolutno nitko, ni u drugim zgradama u kojima sam bila.
    Na poslu lifta nemamo, maske nosimo po hodniku i wc-u.
    Nije valjda i kad ste solo u wc-u ? Zasto je to normalno, a lift naznala panike i paraliziranog straha ? U autu masku solo nosim samo ako je neposredno bilo na popravku pa je unutra bio majstor s maskom do brade il sam nekog povezla.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 17:27

  9. #17009
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Jedan-tri prvotno napisa Vidi poruku
    Da, po centru Zagreba. Iako ih ima puno koji ne nose maske gdje bi trebali.
    E, vidis, nela srsen je bila sokirama da ljudi unzg u centru i vani u guzvi ne nose maske. I ona je paralizirana..

    Uz visoku procijepljenost neki zive bez maski i to mi je ok. Npr u klubu gdje vrijrde covid potvrde mi.je to ok (ako klub nije cro muljaza). Al u liftu (i solo, oj paralize) - nije. Dok god je bih crna od broja smrti, srbija crvena, a nas manje od 50 posto cijepljeno, a za ulaz u haudtor ne stoji kucemajstor i skenirava potvrde Zati treba pratit sotuaciju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 17:30

  10. #17010
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Upravo tako Jadro, ja jako dobro znam u kakvom strahu oni zive.

    Ona nije bila kod frizera od veljace 2020.-te, a ima vrlo nezgodnu frizuru. Mozes zamislit na sto sad slici i samoj joj je koma na sto slici, ali strah je jaci. Ne usudi se ni s maskom uci u frizerski.

  11. #17011
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    A super mi je i "argument" kruške i jabuke, pravi političarski . Sjećate li se onog jednog videa kao fešte svi u hazmat odijelima i gumenim bijelim kaljačama i neka umpa umpa muzika, s početka korone, kao "novo normalno". Ti valjda, lili, zamišljaš mene da i tako planinarim .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 17:33

  12. #17012
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Nisam ina bas te vidim u punoj planinarskoj opremi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2021. at 17:54

  13. #17013
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja sam shvatila da je lili osetila njihov strah, koji oni verovatno i svesno odasiljaju jer misle da ce se tako bolje zastititi, s obzirom da je zarazna bolest u pitanju.
    Isto tako se slazem da su mnogi obrasci ponasanja koji spolja izgledaju kao deo straha cesto vezani za neke druge navike/oklonosti. Npr ja sam poslednji put bila kod frizerke kad sam trebala da rodim Theu (pre 6 godina), a ukupno sam bila 2 ili 3 puta u poslednjih 10 godina. Prosto ne idem(o) frizeru :D Ja se sama sisam i farbam, imam zahvalnu kosu i vesta sam u frizeraju, sisam i ostale clanove porodice, osim celavog muza :D
    U koroni sam pocela (ponovo) da iskljucivo narucjujem namirnice, ali opet, radila sam to i ranije iz drugih razloga.
    Ja pak mislim da strah nikad nije pozitivan, iako je nekad neminovan. Cesto deluje da je strah nekom pomogao da bude oprezniji i izbegne problem, ali ja mislim da se moze biti svestan rizika (oprezan) i bez osecaja straha.

  14. #17014
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Bas vam javim iduci tj kako je to u zemlji koja za sve trazi covid potvrde, jel trebaju maske, za kakve situacije, kako se ponasaju.

  15. #17015
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Kli kli slazem se. Moze se biti svjestan,a da covjek nije u strahu i grču.

    Ona bi silno htjela frizeru jer ne zna s kosom, ali strah je koči u raznim aktivnostima, pa i u tome hebiga. Ima toga jos cijeli niz, al i dosad vec previse rekla, pa tu stajem.

  16. #17016
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Ja sam u pocetku bila ta paralizirana. I dalje me strah,ali ne mogu zaustaviti živote
    Sin ide u skolu i na 2 aktivnost. Kcer u vrtić i na jednu

    Ja osobno izbjegavam kina i takve zatvorene prostore, nisu mi dragi kafici, ali nisam više tako ukocena

  17. #17017
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ali je li lili u mogucnosti ocijeniti njihov strah opravdanim ili neopravdanim?

    Moju svekrvu je strah zaraze vise nego mene, prvenstveno jer je takav tip. Sigurno se i ponasa suludo u ocima prosjecnog bystandera. No tko je ta osoba koja moze i smije suditi je li njen strah opravdan ili neopravdan, odnosno pretjeruje li u onome sto radi ili ne radi?

  18. #17018
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas vam javim iduci tj kako je to u zemlji koja za sve trazi covid potvrde, jel trebaju maske, za kakve situacije, kako se ponasaju.
    Jupiii, put ! Obavezni napisi koja je zemlja, of kors, da mozemo odmah ceknut procijepljenost i to korelirat. Svedska maskun zadnje na aerodromu nosis, 80 posto (a mi nit 50).

    A propos kazalista, idem s fensi crnom obicnom, bas sam bila na fest svj kazalista, al vidim nitko nista ne pise. To jr event em putovnica em maske, bez distance. Al u lift s ffp2 ulazim . I kad sam solo....ajajaj caramba!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 22:06

  19. #17019
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Ina hebate aktivnija si 10x vise od mene po eventima caramboooo
    Ja nisam bila vec godinu i pol u kinu, kazalistu, na koncertu,...

    No planiram uskoro u Cinestar ijuju...

  20. #17020
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Uh, ja odgledala vec i sijaset filmova (i isto ne pisah kad nitko ne pisase dojmove), al po alter kinima, ne volim bonda ni ekranizirane stripove ni 20 min trailera - mos mislit maske plus earplugs (to sam i prije korone, strah incarnated ). Za mall cine starove cekam novog cumberbatcha, onda idem .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 22:40

  21. #17021
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Kaae, nikoga ne sudim, ni ne ocjenjujem. Samo prenosim svoje dojmove i iskustvo.

    Ja znam kako se ti moji ljudi osjecaju jer sam jako bliska s njima. Nista ne pretpostavljam kao mnogi, ja to znam jer to ne skrivaju od mene. Pokusavam ih povremeno umirit i pomoc glasom razuma, malo ih to smiri, al cesto je dovoljna samo jedna losa vijest da opet potonu do dna.

    A nastojim ih umirit zato sto mi je stalo do njih i zao mi ih je gledat tako da se pate i zive u tolikom strahu, koji im u konacnici prouzrokuje mozda i vise stete od korone jer su mu konstantno izlozeni vec godinu i pol.

    Evo sad smo se uspjele dogovorit da ce ipak zakazat frizera u jutarnjim satima kad nema ljudi a i vrata salona su otvorena, pa ima zraka. Ijuju nadam se da ce se uspjet osisat i sredit jer stalno kuka na sto slici.

    Ina33, ne idem daleko, u SLO. Nije im neka procjepljenost bas bila do prije mjesec dana, ne znam jel se sad povecala s covid potvrdama, al uzdam da cete vi na temi sve znat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2021. at 22:43

  22. #17022
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Joj, zamisli tu sliku u Cinestaru - earplugs (to sam i prije korone, prebučno mi je - dok ne krene film, a kreću bombardirajući traileri - ili bismo kasnili, doduše, programatski bismo ušli 15 min nakon početka filma), plus FFP2, još da blebnem "I believe in pharma" - očistio bi se radijus oko mene vrlo efikasno .

  23. #17023
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    A ništa od Slovenije... to već znam dojmove od muža - oni su isto jadni, slabo procijepljeni... nisu mi ti toliko napeti. Frendica sad u ovim lijepo procijepljenim zemljama, zanimaju me njeni dojmovi. Ali, napiši ti, ali iz te tvoje specijalne vizure ko zna koju ćeš ti sliku steći - vjerojatno teške panike i terora na n-tu, ajde, baš me zanima, ako ti je i kod nas takva patnja kako će ti tamo izgledat - mom mužu normalno sve to skupa.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 22:44

  24. #17024
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Ajme ja sam mislila da je meni jedinoj prebucno, isto nosim cepice za usi u kino

    Nego u kinu i je razmak medju ljudima po par mjesta sta ne?
    Evo i MM pristao u kino jer sam mu rekla da mu njegova istomisljenica, soul mate ide i u kino i u kazaliste
    Znas da se vas dvoje pratite u korak tijekom pandemije

  25. #17025
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A ništa od Slovenije... to već znam dojmove od muža - oni su isto jadni, slabo procijepljeni... nisu mi ti toliko napeti. Frendica sad u ovim lijepo procijepljenim zemljama, zanimaju me njeni dojmovi. Ali, napiši ti, ali iz te tvoje specijalne vizure ko zna koju ćeš ti sliku steći - vjerojatno teške panike i terora na n-tu, ajde, baš me zanima, ako ti je i kod nas takva patnja kako će ti tamo izgledat - mom mužu normalno sve to skupa.
    Ma ja ne mislim da mi uopce imamo ikakve mjere, a kamoli teror. Samo mi sve pomalo gubi smisao jer ne vidim napredak, a cjepljenje tesko da cemo "podic", pa smo u nezgodnoj situaciji. Na tragu sam razmisljanja od Vrci.

    Jako se veselim Ljubljani jer idem na neku vrstu dogadjanja napokoon i cini mi se zasad da mi nista nece smetat. iće, piće, zabava, šušur...i tako to. samo da mi je preci granicu....aj aj aj
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2021. at 22:56

  26. #17026
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Na mjestima u zg gdje se ocitavaju putovnice samo maske, 0 razmaka (hnk, bas pise nema razmaka) festival svj. kmjozevnosti, fully packed, bez razmaka, ista klikentela s maskama, vidila i zene s 2 maske. Kako su klijentela ugl bapci, niko se ne folira s maskom ispod nosa il ono ajoj, ma sad cu je stavit itd. Dakle, bila sam na ful rasprodanim predstavama. Kino Tuskanac, alter mladjarija, s prvim mrakom se skidaji maske, kise i kaslje odasvud, al ono...prosjecna projekcija 20 ljudi pa ok. U starovima nisam jps bila, ne volim ih inace.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 23:18

  27. #17027
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Thanx za report, muza se ne bi usudila ni vodit na te rasprodane predstave

    A za Lju mi je obvezna oprema koju nosim sa sobom, moja očale, one jedine koje imam pinky of course
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2021. at 23:22

  28. #17028
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    U nekom klubu jos nisam bila, u kafice moja ekipa starcadi ugl. ne ulazi unutra pa se smrzavamo van. Podijeljeni smo na 2 struje, necjepise i cjepise) - necjepisa mozda 1/5. Necjepise bi usle, ono kaj mi korona moze. Cjepise se paze i nece, dok god nema ocitavanja putovnica za kafice - mislim da to negdje vani ima, barem za restorane, tipa zemlje ala njemacka i lux. Tako da ti ne mogu rec za kafice. U nekim malo prozracnijim restoranima koji imaju neku otv. stijenu i nisu djir 'lift kubni prostor zraka po osobi', odem, al zapravo samo par puta sam bila. Muz bio na cro conf s putivnicana 3000 ljudi, al velike sale. Nije nosio masku. U liftu i u taxiju je obavezno nosi. Ta it konf nije bila spreder event, cjepiva zasad djeluju. Nesto ih se je zarazilo, al ne previse.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 23:24

  29. #17029
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    E, da, na toj konf. nitko nije nosio masku - iako većinom je to mlađarija bila, rijetki dobi MM, pa onda se još zbog ageisma nisu ti njegove dobi (ti rijetki ITjevci) htjeli legitimirat ko komorbiditetna starčad, a maska bi ih tako "brendirala". To je prošlo OK, na tome sam čula za par slučajeva, ali kako su bili cijepljeni, to prošlo u ležernom tonu bez većih komplikacija, iako se radilo baš o takvom nekom starijem ITjevcu plus komorbiditetašu. Cijepljenje puno pomaže, hvala znanosti, ma koliko mi tvrdili ma nije baš itd. Svi podaci na to ukazuju. Samo da ne izmutira u nešto gore, a što ćemo se cijepit 1 godišnje, a svo zlo u tome.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2021. at 23:28

  30. #17030
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja nisam bila u kinu od tamo negdje kraja 2019., ali ne volim bas kino i isla sam samo zbog djece. Ni njima ne fali tako da se ne zurimo nikamo. Nerviraju me tu uzasno male dvorane gdje mi je glava u ekranu i moram doslovno okretati cijelo tijelo lijevo desno ne bi li se ista vidjelo. Bila sam na jednom poslovnom eventu pocetkom kolovoza gdje se skupilo 750 ljudi. Da sam znala da ce biti toliko, ne bih bila otisla, a ovako sam sjedila u maski i nabrzinu pojela sto se nudilo i jedva cekala da sve zavrsi jer smatram da nije ni vrijeme, a ni mjesto za nesto takvo.


    Anegdota iz okoline: jutros je (ok, sad vec skoro pa jucer ujutro), nakon hitne voznje helikopterom u sredisnjicu Mayo klinike, hospitalizirana osmogodisnja kcer bivse kolegice. Kasno poslijepodne je potvrdjena dijagnoza MIS-C, a daljnjim pretragama su nadjena antitijela na koronavirus. Naravno, obitelj ne zna da je dijete imalo kovid jer nisu nikad otisli na test, niti im je palo na pamet da bi to trebali/mogli uciniti, ako nikad prije (ili poslije), onda prosli mjesec kad se na sest dana zatvorila vjerska osnovna skola ove djevojcice zbog masovne zaraze koronom. Tamo se ne nose maske; o njima sam vec pisala. Cuva ih bog, za razliku od nas ovaca koji se bavimo glupim, besmislenim mjerama i maskama te slusamo guvernera (napominjem da su ovo rijeci roditelja ucenika te skole izrecene pred kamerama, a ne zla hiperbola iz moje kucne radinosti). Long story short, MIS-C nisu mogli izbjeci jer se moze dogoditi bilo kome, ali sad im je krivo sto nisu testirali i obracali paznju na simptome, opcenito, znali da je imala koronu... je bi mogli ranije prepoznati da nesto nije ok. Zao je i onome covjeku iz prethodne anegdote, cija je partnerica umrla od kovida prije tjedan dana i ostavila ga s petoro malodobne djece (a on je jedva izvukao zivu glavu i sad ne moze docekati cijepljenje).

    Nadam se da ce se djevojcica oporaviti. Poznajemo se dugo godina, ali prestali smo se vidjati pocetkom pandemije (van slucajnih susreta).

  31. #17031
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Kaae, kad pišeš o takvim anegdotama, molim te probaj ublažiti ton, da ne zvuči zlurado, vjerujem da ti to nije namjera.

  32. #17032
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, nikoga ne sudim, ni ne ocjenjujem. Samo prenosim svoje dojmove i iskustvo.
    pa, paušalno tvrditi da je netko "otišao na kvasinu" možda nije osuda, al je svakako ružno
    ja sam stvarno mislila da smo vremena kad smo ljude dijelili na "normalne" i "lude" (ili one koji su otišli na kvasinu) iza nas

  33. #17033
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Sori, tu imas krivi zeleni avatar - ja se tu javljam za krivca, to sam ja napisala za Radmana. Koji bi bio politicki korektan izraz za to? Ovo s kvasinom je moj lingo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.10.2021. at 09:26

  34. #17034
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Ne znam, meni i dalje nisu "normalna" pravila u HR. Neku večer sam bila u HNK, nitko me nije pitao za covid potvrdu. A da ne velim da se gomila frendica grupirala i sjedila zajedno iako je pravilo da su razmaci između sjedala.

    Kći pak za svaki koncert mora potvrdu pokazivat, a sad polako, mladi koji se nisu cijepili i odustaju od koncerata jer im je prekomplicirano i preskupo svaki put se testirat

  35. #17035
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mene totalno zbunjuje HNK, bila sam prošli tjedan, nisu bile potrebne potvrde. Sad gledam raspored, za neke izvedbe u pojedinim terminima treba potvrda a iste te u drugim terminima ne treba. Tko je tu lud? Ja ili oni?

  36. #17036
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    A naravno oni, u mom idealnom svijetu potvrde bi se postivale ko auto pojas, a procijepljenost bi bila velika. Ja sretna ako mi je bilo gdje itkucaju. Ja sam bila samo na Festivalu svj. kazalista, mozda su tad bili angazirali studente za to, a kao kad je normalno se prave tose.

  37. #17037
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,527

    Početno

    Možda za predstave na kojima ima predviđeno manje gledatelja nema covid potvrde ko recimo u subotu za ZG kvartet, u istom prostoru tu večer je trebalo covid potvrda jer je bilo 200++ ljudi,ujutro u istom prostoru Max 30

    Neki recimo Lisinski uz pretplatu daju besplatni test,ali treba doći puno ranije od termina ili dan ranije se testirati

  38. #17038
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    ina33, opet se postavlja pitanje zakinutosti preboljelih kad govorimo o EU potvrdama. Na nacionalnoj razini trenutno vrijedi preporuka HZJZ o izuzeću od potrebnog testiranja za preboljele unutar 12 mjeseci ali EU potvrda je i dalje ograničena na 6mj od preboljenja.

    Baš jutros na tu temu piše Jutarnji
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-dana-15111092

  39. #17039
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda za predstave na kojima ima predviđeno manje gledatelja nema covid potvrde ko recimo u subotu za ZG kvartet, u istom prostoru tu večer je trebalo covid potvrda jer je bilo 200++ ljudi,ujutro u istom prostoru Max 30

    Neki recimo Lisinski uz pretplatu daju besplatni test,ali treba doći puno ranije od termina ili dan ranije se testirati
    Radi se o istoj predstavi u istom prostoru.

  40. #17040
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Nije to tvoj idealni svijet - u nekim zemljama se tako i ponašaju. Pa mi se za sada čini da im život ide prema normali. Sam kaj se to ipak nikad ne zna. Odnosno sve se može i promijeniti.

    Spadam u one kojima je žao mladih. Isto kao kad smo na početku lockdowna svi "sjedili" doma, dok su parkovi i dzućani bili puni starije populacije. Tako se i sada valjda tolerira HNKu - gdje ne ipak većinu gledališta čine stariji, dok se na koncertima za mlade "trenira" strogoća.

    U stvari, mišljenje nisam promijenila od početka. Odmah je nastao nered, ako dobro pamtim s Uskrsnom procesijom na Hvaru. Od tada, jednostavno ništa ne može ići dobro. Čim za jedne vrijede jedna pravila, za druge ne, reda ne može biti.

    Onak, kao pri odgoju djece ako nisi dosljedan

  41. #17041
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A ja sasvim suprotno nego ina, ne želim pokazivati svoju covid potvrdu.
    Imam ju, ali mi je ponižavajuće pokazivati je nekom random liku. Smatram da je dovoljno to da ju imam.
    Općenito sam protiv te diskriminacije i podjele na imaoce i neimaoce.
    Kao što sam bila protiv propusnica lani.
    Netko će moj stav smatrati blesavim, jer ionako sam cijepljena i ne bi me trebalo biti briga, ali je. Mrzim potvrde
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 19.10.2021. at 11:15

  42. #17042
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,298

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sasvim suprotno nego ina, ne želim pokazivati svoju covid potvrdu.
    Imam ju, ali mi je ponižavajuće pokazivati je nekom random liku. Smatram da je dovoljno to da ju imam.
    Općenito sam protiv te diskriminacije i podjele na imaoce i neimaoce.
    Kao što sam bila protiv propusnica lani.
    Netko će moj stav smatrati blesavim, jer ionako sam cijepljena i ne bi me trebalo biti briga, ali je. Mrzim potvrde
    Eh, potvrde imaju svrhu... Bili smo nedavno u posjetu u domu umirovljenika i na ulazu su nas pitali za potvrde. Bilo mi je drago da o tome vode računa, jer to znači da pitaju i sve druge ljude koji onamo dolaze.

  43. #17043

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    ina33, opet se postavlja pitanje zakinutosti preboljelih kad govorimo o EU potvrdama. Na nacionalnoj razini trenutno vrijedi preporuka HZJZ o izuzeću od potrebnog testiranja za preboljele unutar 12 mjeseci ali EU potvrda je i dalje ograničena na 6mj od preboljenja.

    Baš jutros na tu temu piše Jutarnji
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-dana-15111092
    I nazalost, nema promjena na vidiku (na razini EU).

  44. #17044
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nemaju oni naš Znanstveni savjet (EU)

  45. #17045
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,527

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Radi se o istoj predstavi u istom prostoru.
    Je ali možda u terminu od 12 je prodano 40 ulaznica,a u terminu od 19 150

  46. #17046

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Mene totalno zbunjuje HNK, bila sam prošli tjedan, nisu bile potrebne potvrde. Sad gledam raspored, za neke izvedbe u pojedinim terminima treba potvrda a iste te u drugim terminima ne treba. Tko je tu lud? Ja ili oni?
    HNK i inače ima prilično zbunjujuće upute i pravila, tako da me ovo uopće ne čudi. Nema logike.

    Mene dosad nigdje nisu tražili Covid potvrdu, osim na već spomenutom Festivalu svjetske književnosti. Ovaj mjesec sam bila u HNK i Komediji, nikakve potvrde nisu gledali. U Komediji se čak i striktnije pridržavaju mjera razmaka, u smislu da je svaki drugi red prazan, a između svaka dva zauzeta sjedala je po jedno sjedalo razmaka. U HNK nema pravila.

    Kako god bilo, mene veseli ponovo ići u kazalište, nadam se da ću imati još prilike, i nimalo mi ne smeta što moram nositi masku ili potvrdu.

  47. #17047
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Mene smeta kaj mene ne traže potvrdu, a u isto vrijeme mlade traže na "njihovim" događanjima. Ak ju nemaju - treba se testirati.

    Danas juniorka ide u HNK . Baš me zanima bude kaj komentirala.

    Al valjda stožer pretpostavlja da penzići koji kupuju pretplatu nemaju novce za test, a klincima ga lijepo isfinanciraju roditelji. Odnosno kad nemaju love, klinac ostane doma..

    I to je tak - kod nas nema pravila i zato je takav nered od početka.

  48. #17048
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    ina33, opet se postavlja pitanje zakinutosti preboljelih kad govorimo o EU potvrdama. Na nacionalnoj razini trenutno vrijedi preporuka HZJZ o izuzeću od potrebnog testiranja za preboljele unutar 12 mjeseci ali EU potvrda je i dalje ograničena na 6mj od preboljenja.

    Baš jutros na tu temu piše Jutarnji
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-dana-15111092
    Ok, pa cjepivo je tu, nece ni prrboljenje stitit gofinama, govorimo, cini se, o krwcem razdoblju, ti pitanje smo vec razrijesili, ajmo rec, a sve drugo su lokalne nijanse.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.10.2021. at 12:10

  49. #17049

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sasvim suprotno nego ina, ne želim pokazivati svoju covid potvrdu.
    Imam ju, ali mi je ponižavajuće pokazivati je nekom random liku. Smatram da je dovoljno to da ju imam.
    Općenito sam protiv te diskriminacije i podjele na imaoce i neimaoce.
    Kao što sam bila protiv propusnica lani.
    Pa nije to baš isto. Ono s propusnicama je bilo ograničavanje kretanja, propusnice nije mogao dobiti bilo tko i za bilo kakav razlog. To je i meni ozbiljno smetalo i nadam se da se neće ponovo uvoditi. A ove covid potvrde... pa dođe ti na isto, kako na ulazu u kazalište, kino ili koncertnu dvoranu moraš pokazati ulaznicu, tako pokažeš i covid potvrdu. Ne vidim po čemu bi to bilo ponižavajuće. Cjepivo je dostupno svima i ne vidim diskriminaciju osim po vlastitom izboru.

  50. #17050

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    Al valjda stožer pretpostavlja da penzići koji kupuju pretplatu nemaju novce za test, a klincima ga lijepo isfinanciraju roditelji. Odnosno kad nemaju love, klinac ostane doma..
    Mislim da stožer ništa ne pretpostavlja, nego je prepustio odluke o potvrdama i testiranju samoj ustanovi (kazalištu, organizatoru koncerta, itd.), a onda imamo kupus od mjera i provjera.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •