Stranica 80 od 383 PrviPrvi ... 3070787980818290130180 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,951 do 4,000 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #3951
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sve više i više službeno zaraženih. Ne smeta virusu ni toplina ni suhoća zraka.
    Nije dobro.
    Na glasanje sigurno neću. Bespotreban rizik. A od sutra i kroz Sloveniju će biti usporeno. Ma, sve ide u 3 pm. Optimizam, nada u bolje, mi je na silaznom putu.

  2. #3952
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ti osciliras od crnila do njeznih suncevih zraka na ranojutarnjij kavi. sorry, ali zar si mislila da je sve zavrsilo? pa nisi dijete od 5 godina

  3. #3953
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Znam, posve si u pravu.

  4. #3954
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Bez komentara, a imala sam dobro mišljenje o njoj.
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...inNrBg54cqz6Hk

  5. #3955
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Uopce me ne cudi. Od te zene mi se nakostrijese dlake na vratu.

  6. #3956
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne kužim čemu? Pa za djecu je virus gotovo bezopasan. Roditelji ajde, mogu međusobno rasijati virus, ali ni oni nisu rizična grupa, uglavnom, a ni medicinsko osoblje. Ok, možda pretjerujem, ako se zaraze svi koji koriste bolnice onda će virus krenuti dalje kao požar, zarazi sve liječnike i tko će onda liječiti, ali jbm, djeca se teško mogu oporaviti ako su iscrpljena plačem jer ne vide roditelje. Kako ćeš se oporaviti kada ne spavaš? Ne shvaćam.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.07.2020. at 00:55

  7. #3957
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da se mogu sakriti kad osamdeset posto njih ni nema simptome i sasvim slučajno i saznaju da su pozitivni
    Kako slucajno? Nemaju simptome pa nista ne znaju, ali se slucajno spotaknu na test i udje im stap u nos, a onda im netko posalje rezultat? :?

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim čemu? Pa za djecu je virus gotovo bezopasan. ...
    Ovo nije istina, da je virus bezopasan za djecu, a i da djeca ne sire zarazu. Ovo je novija informacija od/uz onog o simptomima slicnim Kawasakiju: https://www.mprnews.org/story/2020/0...-covid19-in-mn Apsolutno sam protiv odvajanja djece i roditelja kod bolnickog lijecenja ili bilo kakvih procedura, naravno, neovisno o potencijalnom sirenju bilo kakvih virusa i bolescuga.


    Kod nas nije lose, sto se Minnesote opcenito tice. Nas okrug je uzasno, ali sta's. Birtije i to. Muz doma slavi, primili su ga u COVID Tracking Project Team. Steta jedino sto je angazman na volonterskoj bazi. Bar mislim.

  8. #3958
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kako slucajno? Nemaju simptome pa nista ne znaju, ali se slucajno spotaknu na test i udje im stap u nos, a onda im netko posalje rezultat? :?
    Ne nego ih nazovu i kažu da se moraju testirati jer X s kolega kojom su bili jučer u uredu ima koronu ili sl. I dobiju uputnicu. Nitko se ne spotakne da im štapić uđe u nos.

  9. #3959
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne nego ih nazovu i kažu da se moraju testirati jer X s kolega kojom su bili jučer u uredu ima koronu ili sl. I dobiju uputnicu. Nitko se ne spotakne da im štapić uđe u nos.
    Aha. Ne bi mi taj scenarij pao na pamet kao slucajan, s obzirom da dobar broj testiranih tu kod mene ide na test upravo iz tih razloga - posao, prijatelj, krivo mjesto u krivo vrijeme...

  10. #3960
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Eto. Srbi su pukli.
    Podrška Srbiji!

  11. #3961
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bilo je pitanje dana, a ponovni pokušaj uvođenja policijskog sata na cijeli vikend je kap koja je prelila čašu nakon mjeseci ovog totalitarizma.

    Tko ima vremena, volje i želje, neka podijeli ovaj video po društvenim mrežama. Važno je da što više ljudi izvan Beograda vidi tko vrši nasilje nad kim zapravo, a tko piše lažne natpise po medijima o navodnim beogradskim huliganima.

  12. #3962

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    A što vam smeta karantena?

    Vidim da i kod nas počele negativne priče oko Kriznog stožera... ne valja više ni Markotić ni Beroš...
    a ljudi se ne pridržavaju preporuka ...
    ne znam zašto Španjolci ili Talijani nisu prosvjedovali kad su bili u karanteni ...

  13. #3963

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kada bar sve to ne bi bilo uzalud ... Moja zahvalnost svima koji su na ulicama noćas jer žele da budu građani, a ne podanici.
    Bojim se ipak da je premalo ljudi ostalo u Srbiji. A previše govana.

  14. #3964
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Vrijeska, smeta nam što su se predizborni skupovi mogli održavati. Smeta nam što su se izbori mogli održati. Smeta nam što je izborna noć protekla u vrlo bliskim kontaktima, naravno ne običnih građana. I onda kad je sve to prošlo.. ajde vi građani na cijeli vikend u stan, imate par minuta dnevno za šetanje psa u krugu 100 m i to naravno ako ste dovoljne sreće da imate psa, a za dalje ćemo vidjeti. Smeta. Kroničan nedostatak demokracije, nepravda, bolesni umovi.

    Da ne pričam o brutalnosti policije zadnja dva dana. U medijima naravno samo ozljeđeni policajci, jer je jasno da sloboda medija ovdje postoji samo u rječniku stranih riječi. Ozljeđeni građani se ne prikazuju. Jer ne smiju. Osobu koja je dala dokaze da joj je otac preminuo jer nije bilo respiratora za njega se danas na konferenciji prozvalo najvećim kriminalcem. O ženi kojoj je policija slomila nogu ni traga ni glasa. O dečkima koji su mirno sjedili na klupi dok nisu došli policajci do njih da ih namlate isto ni traga ni glasa. Samo o tim veeelikim beogradskim huliganima koji maltretiraju jadnog predsjednika koji je eto danas umoran morao u Pariz, parafrazirano.

    Zato mi je jako drago da se Srbija ustala, da se skupio dio građana koji će pretrpiti čak i ovo za slobodu i da se ne boje prosvjedovati. Da nemam malu bebu kući i spavala bih na ulici da treba. Ovako mogu davati podršku samo s balkona i biti dio druge, mirnije vrste aktivizma.

    Pulinka, slažem se, kad barem sve to ne bi bilo uzalud. Nadam se da nije. I da će ova država napokon postati ono što bi mogla biti. I ja sam zahvalna svima koji su dio ove (nadajmo se) velike promjene prema slobodi.

  15. #3965

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    A što vam smeta karantena?

    Vidim da i kod nas počele negativne priče oko Kriznog stožera... ne valja više ni Markotić ni Beroš...
    a ljudi se ne pridržavaju preporuka ...
    ne znam zašto Španjolci ili Talijani nisu prosvjedovali kad su bili u karanteni ...
    Ti ozbiljno?
    Stari ljudi su bili zatvoreni nedeljama. Mi ostali svaki dan na 12 sati. Skoro svaki vikend na 48 sati. Za Uskrs na 72h.
    Dva meseca.
    U dve nedelje ukinuli sve zabrane. Iako broj obolelih nikad nije pao, jer su "epidemiološke" mere bile kontraproduktivne, naravno. Ako ograničiš ljudima vreme kretanja, biće ih više na istom mestu u isto vreme, jer svi moraju nabaviti namirnice.

    Održali izbore. Lažirali broj umrlih i obolelih. Ljudi se ponašali kao da epidemije nema: jer je krizni štab davao takve izveštaje. Dopustili derbi, mature, proslave, glasanje na izborima i proslave nakon. Zarazio se ceo politički vrh.
    Kada je sve otišlo u očekivanu piiip materinu, ponovo zatvaranje za vikend. Jer su se ljudi ponašali u skladu sa izveštajima kriznog štaba.
    Uradili su sve da ljude slude, diskredituju realnu opasnost od virusa, umesto da organizuju realnu pomoć obolelima. Novac se daje crkvama, bolnice vape za opremom. Policija bije sugrađane umesto da pomaže bolesnima koji padaju u redovima ispred kovid bolnica. Umesto da se makar pobroje umrli od virusa, i pruži uteha porodicama, imena i broj umrlih se zataškavaju i sakrivaju. Doktori koji apeluju za pomoć se kažnjavaju. Testova nema, doktori nisu dostupni ni za kakav problem, a kamoli za koronu. Svekra smo sahranili prošle nedelje, doktor je došao dva sata nakon njegove smrti (ne, nije korona, ali i on je posredna žrtva). Tako je dosta...

  16. #3966
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bravo Pulinka, skroz se slažem. To je realna slika događanja u ovoj državi.

    Žao mi je zbog svekra.

  17. #3967

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hvala Riri
    Nije tajna da se sa svekrom nisam slagala, posebno je bio težak ove godine u nekoj psihotično-agresivnoj demenciji.
    Svejedno je poražavajuće da u svom haosu nismo došli ni blizu prave dijagnoze za njega niti neke veće pomoći od zdravstvenog sistema.
    Njegova smrt nam je samo pokazala kako ćemo i mi otići kad dobijemo virus, ako krenemo tim smerom bolesti.
    Sad se obistinjuje ona: "Dabogda vas lečili ti stranački dovedeni kadrovi sa kupljenim diplomama". Samo što takvi leče nas raju, za bitne su valjda rezervisani pravi stručnjaci, dok ih još ima živih i voljnih da rade.
    Kako god, koliko vidim vesti, puno povređenih, puno policijskog nasilja . Medijski mrak i laži u standardnoj dozi. Krizni štab u rasulu.
    U opštini su ponovo na snazi vanredne mere, a ljudi se dele na one koji ih poštuju i one koji otvoreno zaje... ove prve. Proporcija jednih i drugih zavisi od doba dana, lokacije u selu, uzrasne i polne strukture u tom trenutku. Sinoć sam ispsovala lika koji je u prodavnici kašljao bez maske na mene iz sprdnje jer ja nosim (po merama obaveznu!) masku, a prodavačicama saopštila da ću ih prijaviti jer to dopuštaju. Trebalo je drugačije, da skinem masku, poljubim ga i kažem da sam upravo došla iz smene u kovid bolnici... Kao što rekoh, previše je kod nas govana, a premalo ljudi.

  18. #3968
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I od mene podrška. Lakoća s kojom je i prvi put uveden policijski sat me prenerazila. To su bili pravi kućni zatvori. Ja sam iz dostupnih informacija sklopila ovakvu sliku koju pulinka opisuje, i stvarno želim da ta tiranija koju trpite više prestane.

  19. #3969

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja pucam jer su preporuke nedosljedne, nelogicne i ovisne o raznim cimbenicima a najmanje o broju zarazenih.
    Ono, otvorite sve i nek sve ide u pm ili budite normalni i dosljedni. Ovo poigravanje zivcima je uzasno.

  20. #3970
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nema velike razlike u mišljenjima kod susjeda i kod nas,kao ni kod izbornih tulumarenja

    Inače susjedna škola jučer imala podijeli svjedodžba
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.07.2020. at 09:49

  21. #3971
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Jako mi je žao. Zagrljaj od mene. I kod nas ima svasta, ali su razmjeri neusporedivi.

  22. #3972
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I moja podrška.

    Mene ta nedosljednost, pišem za HR, ide užasno na živce. Počelo je s procesijom na Hvaru. I to ja dan otkada ja kriznom stožeru više ništa ne vjerujem

  23. #3973
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, smeta nam što su se predizborni skupovi mogli održavati. Smeta nam što su se izbori mogli održati. Smeta nam što je izborna noć protekla u vrlo bliskim kontaktima, naravno ne običnih građana. I onda kad je sve to prošlo.. ajde vi građani na cijeli vikend u stan, imate par minuta dnevno za šetanje psa u krugu 100 m i to naravno ako ste dovoljne sreće da imate psa, a za dalje ćemo vidjeti. Smeta. Kroničan nedostatak demokracije, nepravda, bolesni umovi.
    cure u Srbiji, podrška i od mene
    Vezano za izdvojeni citat, ja sam se nakon cmakanja i grljenja našeg stožera u izbornoj noći (uz porast broja zaraženih) zaklela da ću izać na ulicu i sve svoje odvući na ulicu ako u rujnu zatvore škole zbog korone.

    Nadam se da vaši prosvjedi neće biti uzaludni.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 09.07.2020. at 10:20

  24. #3974

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ok, jasno mi je. vjerujem da je situacija teža nego u HR, općenito društvena klima, sloboda i sl.

    ali isto tako ljudi (mislim na HR, a karakter dijelimo s ostalim Balkancima) ne pridržavaju se preporuka

    nisu se ni pridržavali preporuka kad smo bili u izolaciji u ožujku i travnju (obiteljska okupljanja od 10+ ljudi na statusima su bila redovita), i dalje posprdno gledaju na sve to, i dalje se spominju urote itd.

    ljude boli briga za druge, i dalje misle da je ovo sve nečija igra ...
    da se pridržavamo svi preporuka, ne bi bilo potrebe stalnog prilagođavanja i mijenjanja stavova i naputaka stožera
    stožer mora balansirati između života i smrti - što ljudskog što ekonomskog ... dio ljudi je svjestan da nam se ekonomski loše piše i da što više poštujemo preporuke to će nam lakše biti preborditi krizu, ali za većinu je to i dalje udar na slobode ... ne vide dalje od vlastitog nosa...

  25. #3975

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Znam da nije tema, ali ode Vučić u Srbiju ... Kod Macrona po savjet ...
    Brz je ...
    Ide i nas tužiti majčici Francuskoj ...

  26. #3976
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    cure u Srbiji, podrška i od mene
    Vezano za izdvojeni citat, ja sam se nakon cmakanja i grljenja našeg stožera u izbornoj noći (uz porast broja zaraženih) zaklela da ću izać na ulicu i sve svoje odvući na ulicu ako u rujnu zatvore škole zbog korone.

    Nadam se da vaši prosvjedi neće biti uzaludni.
    Iskreno smo suprug i ja bili u soku gledat Berosa i Bozinovica kako se grupisu s plenkovicem! Al svi su na kraju zavrsili s plesom i pjevanjem bez maski, s tim da je najgori bio Most. Ja jedva cekam da donesu dekret o obaveznim maskama, to ocito pali, vidimo i kod Njem, i kod Svic, i kod Kine. Cak i platnene, ako ih nose svi, i distanciraju se - izgleda pale. A ne da se sprdaju s ljudima koji ih nose.

  27. #3977

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Dekret bi jedino mogao pomoći, sve dok bude "ljutitih mladenki koje šalju mailove" nećemo puno postići.
    Oni i dalje preporuke daju za okupljanja ... nek zabrane više "vlakić" pa će se ljudi malo osvijestiti...

    I za ples ćemo dati neke preporuke. Mi vlakić ne bismo preporučili. Ljudi tad ubrzano dišu i pritom stvaraju kapljice koje se mogu prenositi - objasnio je Capak.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 09.07.2020. at 13:09

  28. #3978
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pulinka, ❤!

  29. #3979
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ahahaha zabraniti vlakić

  30. #3980
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ok, jasno mi je. vjerujem da je situacija teža nego u HR, općenito društvena klima, sloboda i sl.

    ali isto tako ljudi (mislim na HR, a karakter dijelimo s ostalim Balkancima) ne pridržavaju se preporuka

    nisu se ni pridržavali preporuka kad smo bili u izolaciji u ožujku i travnju (obiteljska okupljanja od 10+ ljudi na statusima su bila redovita), i dalje posprdno gledaju na sve to, i dalje se spominju urote itd.

    ljude boli briga za druge, i dalje misle da je ovo sve nečija igra ...
    da se pridržavamo svi preporuka, ne bi bilo potrebe stalnog prilagođavanja i mijenjanja stavova i naputaka stožera
    stožer mora balansirati između života i smrti - što ljudskog što ekonomskog ... dio ljudi je svjestan da nam se ekonomski loše piše i da što više poštujemo preporuke to će nam lakše biti preborditi krizu, ali za većinu je to i dalje udar na slobode ... ne vide dalje od vlastitog nosa...
    Imamo potpuno drugu sliku. Radila sam cijelo vrijeme. Ljudi gotovo da nije bilo na ulicama. U trgovinama su se svi ili gotovo svi pridržavali i razmaka i maski. Na statusima mojih prijatelja nikakvih obiteljskih ni drugih okupljanja nije bilo. Ljudi iz mojeg okruženja, prijatelji i kolege se 2 mjeseca nisu vidjeli s nikim osim s onima s kojima žive ili s kojima moraju. Mojoj J. su preko Skype-a pjevali rođendansku pjesmu krajem 4.mj. Ja sam izuzetno ponosna kako smo mi kao narod odradili to u 3. i 4. mjesecu.

    Ovo što se sad događa - izborna noć, hrpe političara, ljubljenje, grljenje i sad očekuju da ih ljudi slušaju i pridržavaju se mjera a sam Beroš je bio u bliskom klinču sa stotinama ljudi.

    Ovo što se događa u Srbiji je strašno. Vidjela sam sliku brutalno pretučenih mladića koji su mirno sjedili na klupi. Sjetila sam se iste scene iz moje mladosti. Želudac mi se dignuo.

  31. #3981
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lagano nas pripremaju na postrozenje - sad je 'velik porast', a kad je bilo 90 prije izbora 'situacija je dobra'. Ljudi se ne prirrzavaju mjera dokle god su preporuke, bez kaznjavanja. Plenki ne mora u samoizolaciju, niti itko od politicara. U biti - samo 'essentialsi' (koja je to ironija naziva) moraju slusat. Iovi su Iovi, bovi su tu da slusaju.

  32. #3982

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hvala svima na podršci !

    Eto, krizni štab je prelomio da nema policijskog časa za vikend. Valjda se policija umorila od lomljenja sunarodnika.

    Vi ste trenutno tamo gde smo mi bili pre dve nedelje. Ali generalno je vaš pristup epidemiji bio u mnogo čemu uspešniji. Ako vaši izvuku neke pouke mogli biste opet proći puno bolje nego mi.

    Sa jedne strane, da, ima puno neempatične šizofrene stoke koja, uostalom, i ne veruje da virus uopšte postoji, sa druge strane, prokockane su već prvim nastupom kriznog štaba (sa onim cerekanjem o najsmešnijem virusu) sve šanse da se autoritet države i "struke" shvati ozbiljno. Da li je ovakav narod posledica loše vlasti ili je takva vlast posledica karaktera naroda, ne znam. Samo ne vidim da će nam skoro biti bolje... Idem i ja kao Beti u svoju baštu, da plevim i zalivam. Malo sam u overload-u od snimaka noćašnjih događaja, i ja imam neke loše flashback-ove kao i mitovski...

  33. #3983
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno



    Ipak nije sve bilo uzalud, ja sam baš sretna.
    Sinoć se policija u Nišu vratila u stanicu. Odbili su tući svoje sugrađane. Baš vraća vjeru u ljude.

    Mi smo prelomili - danas idemo. Idemo kao dio pokreta 1od5miliona, kao i prošle godine. Na miran prosvjed na kakav i pozivaju. Prvi dan je bilo spontano pa nisam ni znala dok nisam vidjela vijesti, drugi dan sam bila u strahu od prvog, danas sam isto u strahu ali idem. Valjda nas neće prebiti.
    Bojim se, ali bojim se i budućnosti u ovakvom sustavu. Sve se u meni prelomilo nakon bacanja suzavca na rodilište. Svekrva je pristala doći biti sa djecom dva, tri sata (uz puno 'ubit će vas' i 'vi ste ludi kao i oni' ). Pa, držite fige.

  34. #3984
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Suzavac na rodilište?!? Ne pratim baš tv niti vijesti pa tu čitam o događanjima...ma strašno kuda ide ovaj svijet... imam frenda koji je u politici i stalno mi govori vidjet ces ne bude dobro...kao nešto "dolazi" i samo to govori ništa konkretno. Nije me strah ali sam zabrinuta. Još kad sam vidjela danas video...kako je 2012.g.na otvorenju olimpijskih predviđena korona. Pogledam video i sjetim se kako sam to gledala prije 8g. Stadion pun bolnickih kreveta a plesači obuceni u medic.sestre i doktore plesu...jezivo malo...

  35. #3985
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, cure u Srbiji, drzim fige da prosvjedi donesu samo dobro.

    Nama ce od sutra, na razini grada, biti obavezne maske u svim zatvorenim prostorima. Za sad je tako u Minneapolisu i jos jednom ili dva mjesta. Veselim se sto su uveli propis (uz blage kazne), ali ne vjerujem da ce se promijeniti puno toga jer ljudi misle da virus nikako nece njih (samo starce i studente!) ili da zapravo uopce ne postoji da se svi dobro zahebavamo (a osobito demokratska vlada).

    Nama je na lokalnoj bazi nedobro, ali s obzirom da opcenito ima puno prostora, mozemo naci mjesta cak i na plazi. Vec nekoliko tjedana se u selu korona ne dogadja nekom drugom, vec ljudima koje znamo--uglavnom mlada populacija, rane dvadesete. Od sredine ozujka pa do sad, zbroj testova nasih bliskih kontakata (zaposlenici u ranim dvadesetima, njihovi cimeri i cimerice, prijateljicina pokcerka i cura joj.. itd), sigurno vec prelazi 30 (a 25 sigurno je sad, zadnjih tjedana). Muz je bio na testu tri puta. Nekoliko je pozitivnih. Ali eto, ljudi ne vjeruju.

  36. #3986

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku


    Ipak nije sve bilo uzalud, ja sam baš sretna.
    Sinoć se policija u Nišu vratila u stanicu. Odbili su tući svoje sugrađane. Baš vraća vjeru u ljude.

    Mi smo prelomili - danas idemo. Idemo kao dio pokreta 1od5miliona, kao i prošle godine. Na miran prosvjed na kakav i pozivaju. Prvi dan je bilo spontano pa nisam ni znala dok nisam vidjela vijesti, drugi dan sam bila u strahu od prvog, danas sam isto u strahu ali idem. Valjda nas neće prebiti.
    Bojim se, ali bojim se i budućnosti u ovakvom sustavu. Sve se u meni prelomilo nakon bacanja suzavca na rodilište. Svekrva je pristala doći biti sa djecom dva, tri sata (uz puno 'ubit će vas' i 'vi ste ludi kao i oni' ). Pa, držite fige.
    Riri, budite jako, jako, jako oprezni ako ipak idete (mada bih ja kukala kao i tvoja svekrva) i gledajte da imate uvek blizu odstupnicu iz mase! Ne znam da li si videla po fb snimke kolone nekakvih crnih, pretpostavljam blindiranih, džipova danas na autoputu ka Bg...Bojim se da će danas samo napraviti obruč oko ljudi svom raspoloživom silom , savet za večeras je ne stojati dugo na istom mestu, koliko vidim... Suzavac je gadna stvar, ne znam koliko imaš iskustva sa prethodnih protesta, ali razmisli o zaštiti za oči i ostalim uputstvima koja kruže po mrežama... Čuvajte se

  37. #3987
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Još kad sam vidjela danas video...kako je 2012.g.na otvorenju olimpijskih predviđena korona. Pogledam video i sjetim se kako sam to gledala prije 8g. Stadion pun bolnickih kreveta a plesači obuceni u medic.sestre i doktore plesu...jezivo malo...
    Mislim da nije baš predviđena korona - to su bile one u Londonu, right? To su oni slavili svoj NHS kao jedan od glavnih achievementa UK-a...

    Riri, sretno!!! Razumijem te!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.07.2020. at 19:02

  38. #3988
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala cure

    Krećemo kroz koju minutu. Sad me još više strah haha. Zapravo, uuuusrala sam se!

    Vidjela sam blindirane džipove, uf. Nosimo sve moguće za zaštitu od suzavca iako mi je to samo za svaki slučaj jer se planiram maknuti ako krene suzavac i neredi. Stvarno želim promjenu ali stvarno i ne želim da me tuku. Idemo u mirni prosvjed, u mirnu inicijativu sjedenja na podu da se vidi tko je plaćen da pravi nerede, a tko se samo brani. Bit ćemo oprezni i pokušati se izvući na vrijeme kad krene. Ipak je ovo viši cilj pa ignoriram strah!

  39. #3989

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Riri, čuvaj se, mislit ću na tebe .

  40. #3990
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sretno, Riri, neka vam prođe što mirnije...

  41. #3991
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Vidim da je tema, pa samo zelim izraziti podrsku svima u Srbiji koji su ustali protiv predsjednika koji u 2020godini provodi medijsku cenzuru, radi sta hoce i kako hoce, i pritom kontrolira informacije koje izlaze u javnost.
    Ovo kaj radi policija necu ni komentirati. To brijem ni "milicija" nije radila.
    Nadam se da cete se izboriti uz minimalne fizicke ali i psihicke posljedice!

    Ovu Riri blesavu necu ni komentirati
    Aktivista nas! cuvaj oci od suzavca i koljena od pendreka!

    (Pen-drek... Tek sad sam skuzila....)

  42. #3992
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Sretno Riri!

    Jesu li kod nas na kraju maske obvezne ili ne?
    I zna li tko gdje ima kupiti onih kul maski koje ne idu oko uha nego se nekako ljepe (cicak? Magnet?) na potiljku/vratu? I jesu li doista kul?

  43. #3993
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno Riri!

    Jesu li kod nas na kraju maske obvezne ili ne?
    I zna li tko gdje ima kupiti onih kul maski koje ne idu oko uha nego se nekako ljepe (cicak? Magnet?) na potiljku/vratu? I jesu li doista kul?
    Znam da sada na moru, skoro nitko u dućanima nema masku. A stranaca ko u priči.

  44. #3994
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Riri sretno, nadam se da će proći što mirnije!
    Vijesti su užasne, ono gledaš i ne možeš vjerovat

    Betty nisam shvatila da su za sad obavezne, nego da će nekad uskoro postati. Kod nas ni u busu ne nose, možda pola, neki ih nose u ruci i kažu "evo imam"
    Nisam dosad vidila nijednu da mi je cool, sve izgledaju ko brnjica

  45. #3995
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Riri sretno! Strasno je to sto vam se dogadja, no nema tko osim vas da stvari mjenja. Srecom cini se da imate puno hrabrih sugradjana.
    Kod nas jos maske nisu obavezne, ali sve mi se cini da ce uskoro biti. Ja na poslu nosim stalno i mogu vam reci da je stvarno jako neugodno. Nadala sam se da cu se s vremenom naviknuti, no nista od toga. Citavo vrijeme nemam zraka. Ali sta je tu je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #3996
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da sada na moru, skoro nitko u dućanima nema masku. A stranaca ko u priči.
    Na Murteru su obavezme u ducanu vec 2.5 tjedna, svi ih nose.

  47. #3997
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Baš obavezne? Ili svi nose pa mislim da su obavezne?

  48. #3998
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Riri sretno, i bravo što ideš
    imam soft spot za građansku hrabrost
    nadam se izvještaju sutra

  49. #3999
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Riri sretno! Strasno je to sto vam se dogadja, no nema tko osim vas da stvari mjenja. Srecom cini se da imate puno hrabrih sugradjana.
    Kod nas jos maske nisu obavezne, ali sve mi se cini da ce uskoro biti. Ja na poslu nosim stalno i mogu vam reci da je stvarno jako neugodno. Nadala sam se da cu se s vremenom naviknuti, no nista od toga. Citavo vrijeme nemam zraka. Ali sta je tu je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Budes usla u trening nakon 2-3 mjeseca. Sad ih vise i ne dozivljavam. Ali ako mozes birati uzmi one na vezanje. Te su najugodnije i najprozracnije ( i hrvatski proizvod).

  50. #4000
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Riri sretno, i čuvajte se!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •