Stranica 96 od 383 PrviPrvi ... 46869495969798106146196 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,751 do 4,800 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #4751
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ljutim se ja na Slovence zbog zaraze, nego zato jer mi nismo dobrodošli u Sloveniji. A i za tranzit kroz Sloveniju rade probleme ako imaš hrvatski pasoš.
    Recimo otac hrvat nije mogao sa djetetom koje je slovenski državljanin niti sa negativnim testom u bolnicu na naručeni zahvat.
    A oni kod nas bez ikakvih restrikcija. I niko ih nista ne pita.
    Mislim da se radi o par medijski prenapuhanih slucajeva, vecina I dalje prodje bez problema. Ali generalno, kad se gleda broj zatlrazenih kod nas - imaju svako pravo tako odlučiti kao mi za Srbiju, BiH i sl.

  2. #4752
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prosli kroz Sloveniju 2 puta bez problema. Pitali su samo kuda idemo.
    Da prosla si, ali da si htjela ići tjedan dana u Čatez ili Kranjsku goru to se ne može. A oni mogu kod nas na ljetovanje.
    Baš me zanima kako će biti po zimi kada im rade skijališta. Da li onda Hrvati budu dobrodošli....

  3. #4753

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    dobro pitanje Cathy

  4. #4754
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Moja frendica planinarka je imala probleme prilikom prelaska granice, išla je na jednodnevno planinarenje i tražili su je dokaz,a ona nije imala rezerviran smještaj u Italiji jer je išla na 1 dan. Morala je otići na drugi prijelaz HR-Slo :rolleyes:

    Inače puno mi je tu susjeda na moru Slovenaca i dragi su mi
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.08.2020. at 13:56

  5. #4755
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da prosla si, ali da si htjela ići tjedan dana u Čatez ili Kranjsku goru to se ne može. A oni mogu kod nas na ljetovanje.
    Baš me zanima kako će biti po zimi kada im rade skijališta. Da li onda Hrvati budu dobrodošli....
    Pa rekla si da je tranzit problem. Samo kazem da nije.
    Oni i za svoje drzavljane koji se vracaju u Sloveniju traze dokaz da nisu bili u Bosni i Srbiji. Zapravo, to je bilo prije 3 tjedna. Ne znam kakav je sad rezim.

  6. #4756
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa rekla si da je tranzit problem. Samo kazem da nije.
    Oni i za svoje drzavljane koji se vracaju u Sloveniju traze dokaz da nisu bili u Bosni i Srbiji. Zapravo, to je bilo prije 3 tjedna. Ne znam kakav je sad rezim.
    Rekla sam jedan od problema.

  7. #4757
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    Ne puštaju u Sloveniju za tranzit. Kolegicu koja ima kupljenu slovensku godišnju vinjetu nisu pustili da preko Slovenije (tranzit) ode u svoju vikendicu u Istri. Vraćena je sa granice.

  8. #4758
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Eto, mi smo valjda posebni pa su nas pustili 2 puta.

  9. #4759
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nisam sigurna da kracenje puta kroz Sloveniju spada pod tranzit. Mislim da je tranzit kad prolazis kroz neku zemlju s ciljem ulaska u trecu a ne povratka u vlastitu. Za to mozes voziti i po svojoj...

  10. #4760
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A kak je onda kad ideš u Dubrovnik?

  11. #4761
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Dozvoljen je tranzit bez zaustavljanja.

    Vjerojatno je razlog ovo sto Sillyme kaze jer znam mnoge koji su nakon nas prolazili kroz Sloveniju bez problema.

  12. #4762
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Za Du ne smiješ dulje od tipa 10, 15 min od granice do granice. Toliko ti treba za proć kroz Neum , nema stajanja.

  13. #4763
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Da li bi vi uveli kazne za nenošenje maske? Ja u početku nisam bila za to... Sad sam promijenila mišljenje. Mladi su toliko neodgovorni, baš ih boli djon za druge. U autobusu na relaciji Zagreb Dubrovnik 20% putnika putuje s maskom, ostali ništa, uključujući i vozače. Bus pun mladih izmedju 18-25 godina, kašlju, kišu, svi bez maske. U Splitu i Makarskoj ulaze cijele ekipe iz noćnog provoda, idu kući. Ja i kćer ko idioti s maskama.
    .

  14. #4764
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ma lako Neum prođeš za taman toliko,a što ako iz ZG ideš do Neuma preko Sarajeva?

  15. #4765
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ah, ne moramo se vrijeđati na Slovence, pa ne puštamo mi njih ovdje jer ih volimo nego jer nam trebaju njihove pare.
    Vidjet ćemo na zimu hoće li nam uzvratiti ljubav, možda ipak ne punim srcem, ne znam s kolikim postotkom im turizam puni budžet?

  16. #4766
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, ne moramo se vrijeđati na Slovence, pa ne puštamo mi njih ovdje jer ih volimo nego jer nam trebaju njihove pare.
    Vidjet ćemo na zimu hoće li nam uzvratiti ljubav, možda ipak ne punim srcem, ne znam s kolikim postotkom im turizam puni budžet?
    I turisti iz BiH i Srbije donose pare, pa smo im uveli da smiju doći samo ako imaju neg. test i na taj način ostali bez velikog broja gostiju
    Jer imaju puno lošije brojke od nas
    Kao što mi imamo puno lošije brojke od Slovenaca, nije to nešto osobno

    Za makarsko primorje malo i kozmička pravda, toliko inače pljuju te Hercegovce, moram priznat da uživam vidjet kako ove godine plaču za njima

    Sara, piši mail prijevozniku, oni su odgovorni za to što bar vozači ne nose masku. Traži novce nazad jer si bila uvjerena da će se provoditi obveza nošenja maske kako je preporuka stožera. Kažnjavanje nenošenja nije moguće jer je to preporuka, a ne zakon, ali prijevoznik ne želi loš pr pa možda i reagiraju

  17. #4767
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma lako Neum prođeš za taman toliko,a što ako iz ZG ideš do Neuma preko Sarajeva?
    Bilo je pitanje za Du, pa sam odgovorila kako se ode iz Hr do Du u Hr.

  18. #4768
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Makarska je krcata ko šipak, ne znam o kakvoj kozmičkoj pravdi pričaš tang. I sve je puno auta s BiH tablicama, kako su došli ne znam. Možda zabrana ne važi za one s HR putovnicama a to je većina Hercegovine.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 09.08.2020. at 10:23

  19. #4769
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zabrana ne važi za HR putovnice

  20. #4770
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Tako je, tko ima hr državljanstvo može bez ikakvih restrikcija, a tko nema može preći granicu samo sa negativnim testom. Iako su možda susjedi ili bili na istom vjenčanju večer prije.
    Neki hoteli nude povrat troška testiranja za veći broj noćenja

  21. #4771
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Makarska je krcata ko šipak, ne znam o kakvoj kozmičkoj pravdi pričaš tang. I sve je puno auta s BiH tablicama, kako su došli ne znam. Možda zabrana ne važi za one s HR putovnicama a to je većina Hercegovine.
    A početkom sedmog i krajem 6. je bilo zabranjeno svima i tad je bila tuga i panika

  22. #4772
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Super clanak, a ovako bi i js povratak u skolu, po jedan u klupi/smjene, ne da svi nahrupe:

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...zasto-15012881

  23. #4773
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    A sto u skoli s 800 djece, po 4 odjeljenja u jednoj smjeni, 4 u drugoj, od 1.do 8.razreda. kako da oni idu, noćnu mozda.
    Dasmo na čisto, ne zagovaram life as before, ali nemože se jednoznačno dat za cijelu drzavu ista uputa. Svaka skola je posebna.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 11.08.2020. at 14:37

  24. #4774
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    tjedan dana jedni tjedan dana drugi

    svaki po tri sata dnevno kao u Srbiji

  25. #4775
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Muz je tajnik u skoli s 20-ak djece, najveći razred njih 5. Tu ne trebaju nikakve nove mjere, samo ih češće slat prat ruje3.

  26. #4776
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Kriva tema
    Posljednje uređivanje od rosa : 11.08.2020. at 14:49

  27. #4777
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

  28. #4778
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vera preporuka može biti jednoznačno tipa: max 15 djece u razredu. Onda škola od tvog muža nema problem, a ove po Zagrebu nek se snalaze

  29. #4779
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Nekako sam uvjerena da ce se ici prema online-nastavi u sto vecoj mjeri,nazalost, iz cisto materijalnih razloga: mjesecno se stede milijuni na smjenskom radu, subvencioniranoj prehrani i prijevozu ucenika kao i na prijevozu nastavnika.
    Posljednje uređivanje od rosa : 11.08.2020. at 14:53

  30. #4780
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku

    ahahaha tri scenarija: online, mješovito i svi u školi. Kakav surprise!

  31. #4781
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ta tri imamo i mi i zapravo jos nikome nije najjasnije sto je sto i kako ce se provoditi. Do te mjere se ne zna da nam ravnatelji, skolski odbor, a i sire, nisu u stanju pruziti ikakve odgovore i informacije. Imaju sve na papiru, ali ni sami ne znaju objasniti sto je to u praksi.

  32. #4782
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    U Njemackoj u NRW su jedna cetvrtina pozitivnih povratnici s putovanja, i to Kosovo, Turska i Hrvatska.
    Bojim se da će mali broj testiranja kod nas rezultirati velikim boomom zarazenih.
    https://www.welt.de/vermischtes/arti...rueckkehr.html

  33. #4783
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa kad nam sezona taman traje da se epidemija razbukta. Koliko je ono pisalo da je bilo u Bergamu? Prvi slučajevi "ispod radara" u 12-om a epidemija na najjače u 3-em. Sad izgleda da ljeti su simptomi slabiji pa se manje uocava, ne znam koliko vremena imamo da opet smanjimo lokalnu transmisiju nakon kraja sezone a prije početka zime. Ako ce biti u školskoj populaciji, uz ovako mizerno testiranje i općenito slabije simptome kod djece, sanse su po meni vrlo velike da u 11-i mjesec ulazimo s dobro ukorijenjenim lokalnim zaristima i transmisijom. A sto ce biti dalje - sumnjam da itko zna...

  34. #4784
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Meni je odrzavanje alke skandal. Jos i vela gospa i procesije pa da se popnemo na 200 dnevno testiranih (a ko zna koliko ne).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.08.2020. at 14:40

  35. #4785
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Slszem se sa sylleme.

  36. #4786
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Po onome što kaže Capak, nema za sad zaraženih sa Alke. Više od pola zaraženih danas su mladi koji su se zarazili po klubovima na moru.

  37. #4787
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I nije samo NRW, spominjali smo i Baden Württemberg, onih 8 partijanera su dalje zarazili, min. 14 novih, jer su nakon Novalje otisli na rodjendan u Stuttgartu, gdje je bilo cca 40 ljudi.

    Acht junge Menschen haben nach einer Reise in die kroatische Partyhochburg Novalja bei einer Geburtstagsfeier in Stuttgart mindestens 14 weitere Menschen mit dem Coronavirus angesteckt. Die Gruppe, alle etwa Ende 20, sei im Juli nach Kroatien gereist und danach positiv auf das Virus getestet worden, teilte ein Sprecher der Stadt am Mittwoch mit. Es sei davon auszugehen, dass sie zum Zeitpunkt der Geburtstagsfeier am 1. August noch nicht von ihrer Infektion wussten. Derzeit versuche man herauszufinden, ob sich von den rund 40 Geburtstagsgästen weitere Menschen angesteckt haben. Zunächst hatten andere Medien über die neuen Coronafälle berichtet.

  38. #4788
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I opet BW - Göppingen, 12 od ukupno 14 maturanata se zarazilo nakon Novalje.

    Auch im Kreis Göppingen gibt es derzeit vermehrt Neuinfektionen, nachdem eine Gruppe Abiturienten in Novalja auf der Insel Pag Party-Urlaub gemacht hatte. Wie eine Sprecherin des Landratsamts am Mittwoch mitteilte, sind inzwischen zwölf Teilnehmer der Abi-Fahrt mit dem Coronavirus infiziert. Teilgenommen hätten insgesamt 14 Abiturienten aus dem Raum Donzdorf

  39. #4789
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Po onome što kaže Capak, nema za sad zaraženih sa Alke. Više od pola zaraženih danas su mladi koji su se zarazili po klubovima na moru.
    Vidjet cemo za 14 dana. I pitanje je hoce li priznat da je alka uzrok, vjer. nece.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.08.2020. at 18:35

  40. #4790
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma Alku i Sinjsku gospu idu domaći, njih ne testiramo. Pa se neće ni znati
    U medjuvremenu 130 novozarazenih, Italija uvodi obavezan test za sve koji dolaze iz Hr, a mi istražujemo gdje su se zarazile dvije turistkinje na Hvaru. Komedija.
    Ovim tempom, za tjedan-dva smo na crvenoj listi vecine EU zemalja....

  41. #4791
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Alku i Sinjsku gospu idu domaći, njih ne testiramo. Pa se neće ni znati
    U medjuvremenu 130 novozarazenih, Italija uvodi obavezan test za sve koji dolaze iz Hr, a mi istražujemo gdje su se zarazile dvije turistkinje na Hvaru. Komedija.
    Ovim tempom, za tjedan-dva smo na crvenoj listi vecine EU zemalja....
    Svejedno. Nama sezona i tako zavrsava 30.08.
    treba izdrzati do tad.

  42. #4792
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    U Njemackoj u NRW su jedna cetvrtina pozitivnih povratnici s putovanja, i to Kosovo, Turska i Hrvatska.
    Bojim se da će mali broj testiranja kod nas rezultirati velikim boomom zarazenih.
    slažem se s tobom.
    a capak razmišlja o puštanju kruzera
    sami sebi stavljamo omču oko vrata.
    i neka nas stave svi na crvenu listu, treba nam.
    samo ne znam, ako bukne kod nas, tko će to i kako držat pod kontrolom, nemamo mi tih kapaciteta.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 13.08.2020. at 09:20

  43. #4793
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I što će biti ako/kad nastavi ovaj trend zaraze?
    Da se zatvorimo u kuću, pečemo kruh i uzgajamo kokoši?
    Izračunali su da je omjer 1:3300000 da se prosječan građanin Hrvatske, prosječno zdrav zarazi i umre od Covida.
    Duplo manja šansa nego dobitina Lotu.
    Ali, strah je tu. Svaka čast onima koji nemaju strah.

    Ludo je sve.

  44. #4794
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se s tobom.
    a capak razmišlja o puštanju kruzera
    sami sebi stavljamo omču oko vrata.
    i neka nas stave svi na crvenu listu, treba nam.
    samo ne znam, ako bukne kod nas, tko će to i kako držat pod kontrolom, nemamo mi tih kapaciteta.
    Gradonačelnik Dubrovnika je to tražio. Očigledno je dole financijski kolaps. A kunu se da ovi sa kruzera nisu opasni.

  45. #4795
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sta uopce ide neko na kruzere? Vidjela sam jako puno onih turističkih brodova na vezu. Pa sam zaključila da tog zapravo i nema. Jasne su mi jedrilice i manji brodovi.

  46. #4796
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nema. Frend koji radi na kruzeru je doma vec 6 mjeseci.

  47. #4797
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pa koji kruzeri ce onda pristat u Dubrovniku? Sad sam se sjetila i one price s pocetka pandemije. Onaj kruzer s kojeg niko nije zelio da pristane pa su bili usidreni ne znam koliko i da su se svi pozarazavali na tom brodu.
    Meni ljetovanje na kruzeru nije odbojno al bome u ovo doba me niti malo ne privlaci. Kao ni putovanje avionom. Da moram isla bih bez problema. Al kako imam izbor bome ne gledam jeftine karte i ne sanjam o putovanju

  48. #4798
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Neki kruzer je već mjesecima usidren u dubrovačkoj luci.
    Bez putnika, navodno je posada na njemu i čeka završetak pandemije.
    Navečer svijetli poput Betlehema.
    Meni isto nije jasno kakvi kruzeri bi trebali doći u Dubrovnik i tko uopće plovi sada.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #4799
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    180, ranije nego sto sam mislila. 300 dnevno je navodno brojka koju sustav moze jos izdrzati. Ajde, jod 15 dana sezone, nocnih klubova, cruisera (???) i procesija pa cemo 1.9. na 300 dnevno :/.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.08.2020. at 15:10

  50. #4800
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni čak nije bitno koliko je dnevno novozaraženih, bitnije je broj u bolnicama i na respiratoru, i ozbiljnijih slučajeva
    Ako je virus oslabio, onda možemo biti sretni

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •