Stranica 138 od 383 PrviPrvi ... 3888128136137138139140148188238 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,851 do 6,900 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6851
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zar nije ona preboljela koronu? Nisu joj valjda već nestala antitijela.

  2. #6852
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nije ona preboljela koronu? Nisu joj valjda već nestala antitijela.
    S obzirom kako ju je preživjela pretpostavljam da nema namjeru riskirati s ponovnom zarazom, sa i bez antitijela...

  3. #6853
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jasno mi je, zezam se malo jer je i ona na početku epidemije bila stava dajte nam da dišemo dajte nam da živimo.

  4. #6854
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...o/2226522.aspx

    Da iz zamolimo par tisuća testova da ovi naši stignu zaostatke... i par tih od 40.000 ljudi koji provode testiranja? U zemlji koja ima stanovnika ko i RH.
    Do podneva je testirano 828.518 ljudi od kojih je 7947 bilo pozitivno, rekao je ministar obrane

    Samo tako malo?
    I ne kužim Belgiju, što se njima dogodilo? 15.000 dnevno? Jeste to već komentirale, samo nisam pazila na satu?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 31.10.2020. at 21:56

  5. #6855

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Zašto misliš da je malo? Malo ih je testirano, ili misliš da je malo pozitivnih?
    Ako je ovo drugo - to nije testiranje na prisustvo antitijela, nego se iz brisa određuje tzv. antigen, i pozitivan rezultat znači da je virus prisutan u organizmu. Dakle to su ljudi koji bi imali pozitivan PCR test
    A antitijela su obično prisutna i mjesecima nakon preboljene bolesti i tu bi broj bio veći, ali to nije rađeno u Slovačkoj

  6. #6856
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa da, malo pozitivnih.
    U usporedbi s Belgijom koja ima duplo više u jednom danu.

  7. #6857
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je jako zanimljiv podatak, samo bi trebalo vidjeti kakve Slovačka inače ima brojeve. Jer govori nešto o tome koliko je puta više ljudi zaraženo od potvrđenih slučajeva.

  8. #6858
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome Slovaka ima 5.5 miliona
    Ako imaju 5×8000 pozitivnih onda je stvarno 10x više ljudi zaraženo nego što se otkriva

  9. #6859
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bome Slovaka ima 5.5 miliona
    Ako imaju 5×8000 pozitivnih onda je stvarno 10x više ljudi zaraženo nego što se otkriva
    Bas sam bacila pogled. Imaju sluzbeno kao i mi oko 2.800 dnevno zaraženih ali iz skoro 20.000 testova a mi ispod 10.000. Znaci da im je % pozitivnih na testiranjima upola manji nego kod nas. Ako su ovo novootkriveni to bi značilo da im je 1% populacije zaraženih a da nisu službeno do sad otkriveni.

    S obzirom na puno veći posto pozitivnih kod nas, pogotovo u zg, čini mi se logicnim da je i % zaraženih u općoj populaciji kod nas veci. Ako je npr 2% to bi bilo 80.000 građana koji su ovaj tren zarazeni, a ukupno od početka ocito vise. Vidjela sam danas clanak koji procjenjuje dosadašnji broj zaraza na oko 120.000 kod nas, sto je jos jako daleko od "svi ćemo se zaraziti...."

  10. #6860
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo.. Dijete iz razreda koje je u ponedjeljak bilo u školi i u utorak ostalo doma zbog pozitivnog roditelja i razvilo u utorak simptome tek je jučer testiran i danas je pozitivan. Sad jedna mama javlja da je dijete iz razreda razvilo simptome. Razred je cijeli tjedan u školi.
    Ja sam toliko razočarana sa situacijom u našoj školi i razredu. Još jedna mama je sad javila da je dijete razvilo simptome i obje mame te djece koja su razvile simptome au razvile simptome. Djeca su cijeli tjedan bila u školi.

  11. #6861
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I još uvijek nemamo nikakvih uputa.

  12. #6862
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    I još uvijek nemamo nikakvih uputa.
    Kod nas je jedno dijete iz razreda pozitivno, ali s obzirom da je to ustanovljeno za vrijeme dok su svi bili u samoizolaciji zbog drugog djeteta vraćamo se u srijedu u školu.
    i kod nas su epidemiolozi relativno dobro odradili stvar, iako je bilo par velikih gafova.

  13. #6863
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja se bojim da će ovo kod nas biti rasulo. Ukoliko netko i odredi SI odredit će ju prema ovom pozitivnom djetetu i djeca i četvrtak ili petak idu u školu a što je s ovom djecom koja sunjučer i danas razvila simptome a bila su u petak u školi. Sad bi njih trebalo testirati i odrediti novu SI a prema ovom kako je do sada išlo čini mi se nemoguća misija.

  14. #6864
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moj je sin u petak poceo razvijati simptome- no vrlo blage- tek malu temperaturu koja je popustila navecer. No jucer je ujutro osjecao i bol u misicima ruku sto mi je bio signal- i zakljucila sam da ga moram testirati prije pon kako ne bih ja isla na posao, u bolnicu, ako je on slucajno zarazan. Nakon nesto ulozenog vremena u telefoniranje dezurnim sluzbama, testiran je i pregledan na FranuM. Pozitivan je. Danas su nas vec zvale sluzbe te je razredu s kojim je bio na solfeggiu odredjena samoizolacija. U skoli nije bio- tako da je to rijeseno. U nasem slucaju, zasada su sluzbe odradile dobar posao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #6865
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Eh da, nama nitko nije poslo rješenje o samoizolaciji . Tj, za nas 4 nisu, za razred nisu, samo zarazenom djetetu , a to ističe sutra. Razredu je isteklo jučer. Nitko nema simptome i nije zarazen, neka djeca su se preventivno testirala.
    Tako da, mi smo doma iz odgvornosti.

  16. #6866
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Jedno dijete cim je dobio pozitivan nalaz, epidemioloska je u roku par sati poslala sluzbeno roditeljima i skoli. Drugo dijete, test pozitivan drugi dan-subota...jos uvijek nista,nisu poslali..navodno su zatrpani iako u sub je dezurna rekla evo upravo pisem. Nije djelovala da joj se zuri i da je frka s vremenom jer se razgovarala lqganini dok je uzimala sve podatke.

  17. #6867
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kojim kanalima šalju obavijest?

  18. #6868
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni su mailom, slala ga je nadlezna lijecnica skolske medicine za tu skolu.

  19. #6869
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Možda otiđe u spram? Mašnice

  20. #6870
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Ne...mislim na pismo koje posalju roditeljima skupno, mi sm odobili od uciteljice u whapp grupu.

    Pitanje...ako je samoizolacija do npr.srijede...u cetvrtak idem normalno na posao? Ili dr.jos cetv i petak radi predostroznosti pise bolovanje?

  21. #6871
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    do srijede si u ponoc u samoizolaciji a u cetvrtak ides normalno na posao pod uvjetom da nemas simptome.

  22. #6872
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ja stvarno nista ne kuzim. Ne zivim u Hr, ali pratim vijesti i cujem se s rodbinom i prijateljima tamo. Stanje je jako lose, sto se ceka s ozbiljnijim mjerama? Koji je sluzbeni stav? Zasto ne moze lockdown sada, a u ozujku je mogao? Zasto se ne mogu zatvoriti restorani i kafici, tj. mjesta s velikom cirkulacijom ljudi? Zasto se ne moze testirati ljude ako imaju samo jedan simptom? Razumijem da se zele rijesiti penzica, ali tko ce im placati poreze na kraju?

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...h/2226767.aspx

    Ovo je da se zaledi krv u zilama.

    Kao da je Trump u Banskim dvorima.

  23. #6873
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo konačno se nešto pokrenulo.. Dakle tjedan dana od kad je dijete pozitivnog roditelja dobilo simptome.
    Cijelo jutro zovu epidemilozi mamu pozitivnog dječaka.. Liječnica panično močo da se dođe do učiteljice. Sad kad au shvatili da se zaraza proširila i na učenike i njihove roditelje očito je nastala panika. Rasulo.

  24. #6874
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarno nista ne kuzim. Ne zivim u Hr, ali pratim vijesti i cujem se s rodbinom i prijateljima tamo. Stanje je jako lose, sto se ceka s ozbiljnijim mjerama? Koji je sluzbeni stav? Zasto ne moze lockdown sada, a u ozujku je mogao? Zasto se ne mogu zatvoriti restorani i kafici, tj. mjesta s velikom cirkulacijom ljudi? Zasto se ne moze testirati ljude ako imaju samo jedan simptom? Razumijem da se zele rijesiti penzica, ali tko ce im placati poreze na kraju?

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...h/2226767.aspx

    Ovo je da se zaledi krv u zilama.

    Kao da je Trump u Banskim dvorima.
    Moje mišljenje je da nema para, ali ozbiljno teška financijska situacija o da amo mi pristali na što bude bit će. Ajmo sve u kednu bolnicu i tamo nek bude kolaps.. Koliko mrtvih bude.. Bude i to je to. Kad kažu švedski model... Ma koji švedski.. Švedski model je za nas bio lockdown.

  25. #6875
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarno nista ne kuzim. Ne zivim u Hr, ali pratim vijesti i cujem se s rodbinom i prijateljima tamo. Stanje je jako lose, sto se ceka s ozbiljnijim mjerama? Koji je sluzbeni stav? Zasto ne moze lockdown sada, a u ozujku je mogao? Zasto se ne mogu zatvoriti restorani i kafici, tj. mjesta s velikom cirkulacijom ljudi? Zasto se ne moze testirati ljude ako imaju samo jedan simptom? Razumijem da se zele rijesiti penzica, ali tko ce im placati poreze na kraju?

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...h/2226767.aspx

    Ovo je da se zaledi krv u zilama.

    Kao da je Trump u Banskim dvorima.
    ne kuzim ko se zeli rijesiti gradjana starije dobi
    mjere svakako da su preliberalne, ali napisati da su usmjerene ka ubojstvu cijele jedne generacije je pretjerano.

    Inace dobar dio starije generacije se ne pridrzava mjera, kao ni mladje. dakle nije samo do godina.

    Lockdown nigdje ne ide kao u ozujku, a kod nas za sad nece ici, jer mi zivimo od usluzne djelatnosti. pa se valjda vaze sta je bitnije usluzna djelatnost ili zdravstveni sustav.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 02.11.2020. at 10:57

  26. #6876
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Što se tiče zagreba, objavljuju broj pozitivnih u cijelom zg, bilo gdje se testirali. A broj testiranih je samo iz Štampara. Logike nula i ti brojevi nisu usporedivi

  27. #6877

  28. #6878
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ne kuzim ko se zeli rijesiti gradjana starije dobi
    mjere svakako da su preliberalne, ali napisati da su usmjerene ka ubojstvu cijele jedne generacije je pretjerano.

    Inace dobar dio starije generacije se ne pridrzava mjera, kao ni mladje. dakle nije samo do godina.

    Lockdown nigdje ne ide kao u ozujku, a kod nas za sad nece ici, jer mi zivimo od usluzne djelatnosti. pa se valjda vaze sta je bitnije usluzna djelatnost ili zdravstveni sustav.
    Ne, ubojstvo bi bilo previse poduzetno. Ostavljanje da umru je bolji opis.

    Jedan dio populacije se nikad nece pridrzavati mjera. Posao je odgovornih doskociti i tome... Moji se pridrzavaju, zive u strahu i ne mrdaju nikuda.

    Mislim da opet nece proci bez lockdowna, samo sto ga kasnije uvedu, duze traje i posljedice su gadnije.

  29. #6879
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    NE znam gdje živiš Konfuzija, ali vjerojatno se sjećaš da su razne zemlje imale razne pokušaje i u proljeće.

    Hrvatska je sirotinjska zemlja, i očito se smatra da ekonomski ne bi preživjeli novi lockdown.

    Ja isto mislim da će do lockdowna doći i da će to biti skuplje nego da se uveo na vrijeme, ali stručnjaci koji savjetuju vladu izgleda misle drugačije.

    Najbolje je za to vidjeti što piše G. Lauc koji smatra da smo na vrhu epidemije, odnosno da nam krivulja zapravo pada. Neobično je to što ga neki smatraju zlogukim prorokom dok je on zapravo vrlo optimističan (samo ne znam kakvo mu je pokriće).

  30. #6880
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kad smo kod starijih, gledala sam ovaj izvještaj i po njemu iako stariji od 60 čine 90% umrlih u ukupnom broju pozitivnih ih je samo 10%
    Tako da mi se čini da još uvijek koliko-toliko se po staračkim domovima ne širi, ne znam kako je po kućanstvima gdje žive s obitelji.

    https://www.koronavirus.hr/covid-19-...-listopada/844


    Moja mama se pazi i može si organizirati život da nije u opasnosti (ja joj donosim stvari, u zet ne ide, s djecom se ne viđa a ni s nama itd...)
    Svekiji s druge strane se po meni puno manje paze ali kako vidim neke druge njihovih godina još su sasvim ok...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 02.11.2020. at 12:06

  31. #6881
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tko može, stvarno je najbolje da sad #ostanedoma . Ako je čovjek doma i izlazi samo u šetnju na zrak, stvarno je minimalna šansa da će se zaraziti.

  32. #6882
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarno nista ne kuzim. Ne zivim u Hr, ali pratim vijesti i cujem se s rodbinom i prijateljima tamo. Stanje je jako lose, sto se ceka s ozbiljnijim mjerama? Koji je sluzbeni stav? Zasto ne moze lockdown sada, a u ozujku je mogao? Zasto se ne mogu zatvoriti restorani i kafici, tj. mjesta s velikom cirkulacijom ljudi? Zasto se ne moze testirati ljude ako imaju samo jedan simptom? Razumijem da se zele rijesiti penzica, ali tko ce im placati poreze na kraju?

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...h/2226767.aspx

    Ovo je da se zaledi krv u zilama.

    Kao da je Trump u Banskim dvorima.
    Konfuzija, ne znam što tebi nije jasno - novca za testove nema, nema ni ljudstva ni aparature.
    Zašto ne idu jače mjere je jer će nastati novi socijalni slučajevi. Mene čudi kako uopće ljudi idu na takva mjesta gdje ima puno ljudi, a da ne moraju. Meni bi bilo logično da se kafići, restorani i sl. sami zatvore zbog premalog prometa.

    Ali, s druge strane, meni nije jasno kako prozivaš baš te kafiće i restorane. Moglo se zabraniti pričesti i krizme i posjete groblju i obiteljima u rodnim mjestima i sve sastanke uživo (ja sam neki dan javila organizatoru da ne mogu doći na sastanak uživo, ima takvih još masu nepotrebno održanih kontaktno), raznorazna okupljanja obitelji. Ako je točno što sam čitala, obiteljska okupljanja i radna mjesta su detektirana kao glavne prenositelje, a ne restorani sami po sebi. Prema njemačkom tisku, restorani u Hrvatskoj nisu bitno doprinijeli širenju zaraze, već klubovi i obiteljska okupljanja.

    Ja sam mamu vozila neki dan. Bile smo zajedno nekoliko sati. Ona je skinula masku. Ja sam svoju ostavila, premda mi je čak malo smetala u vidnom polju za vrijeme vožnje. Uopće nema taj impuls kao ja kad ulazim nekamo, stavljam masku, kad se vani približavam većoj skupini ljudi, stavljam masku.

    Slučajeve koje ja poznajem, zarazili su se doma ili u gostima kod nekoga, na druženjima. Crkvene institucije su cijelo vrijeme neka žarišta i nikome ništa. Sad je opet neki samostan žarište. U tom kontekstu uzimati kruh nekome, dok je puno veći problem negdje drugdje nije opravdano.

  33. #6883
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    percepcija ljudi je razlicita u tome koliko se izlazu mogucoj zarazi.
    jedna starija osoba iz mog okruzenja smatra da je u samoizolaciji, ali svaki dan malo proseta, ode sama na kavu i do ducana.
    dakle toj osobi je u glavi da se ona samoizolirala, iako joj ista mjera nije propisana. ali mjesta na koja ode nije da su najsigurnija na svijetu.
    ali odrekla se koncerata, izlozbi, druzenja s prijateljima...
    da li mozemo reci da ta osoba jako pazi na sebe ili ipak je ugorzena?

  34. #6884
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ta osoba poprilično jako pazi na sebe, ako ode sama na kavu i u dućan.

  35. #6885
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kafići i restorani u Zagrebu su prepuni, tako da se sami od sebe sigurno neće zatvoriti.

  36. #6886
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Razgovarala sam s jednim vlasnikom kafića, nije u centru, ali dobra lokacija, tvrdi da ima 300 kn prometa dnevno i ne zna što da radi. To nije dosta ni za njegovu plaću, ne znam koliko mu pojedu režije, održavanje i pića koja nabavlja.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 02.11.2020. at 12:27

  37. #6887
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ne znam, ja ne idem, ali ljudi mi kažu da je špica u Zg puna.

  38. #6888
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ta osoba poprilično jako pazi na sebe, ako ode sama na kavu i u dućan.
    Samo ako sjedi na propuhu u kaficu. Inace je u riziku.

  39. #6889
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Apsolutno, ako sjedi vani na kavi u riziku je 4,26% a ako sjedi unutra to se penje na 22,18%

  40. #6890
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, ja ne idem, ali ljudi mi kažu da je špica u Zg puna.
    Lažu. Meni grad tjednima izgleda prazan. Puno manje ljudi šeta, tramvaji su poluprazni, autom ne zapneš u gužvi kao inače. Ok, ja baš ne udem u kafiće al letimično bacim oko na pokoju terasu. I izgleda mi da ima puno manje ljudi. Plac je poluprazan (to me najviše žalosti). Ok, možda je gužva vikendom, to ne znam
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 02.11.2020. at 12:54

  41. #6891
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovu subotu sam sa tri strane čula da su kafići u centru puni. A i ono što sam iz auta vidjela na Bukovačkoj je isto bilo puno.

    A i čitala sam negdje o restoranima, možda na Plavakamenica, evo, da:

    U subotu popodne Zagreb je, ne računajuči maske na koje smo već navikli, izgledao kao da nikad nismo čuli za epidemiju. Poslije sedam dana apstinencije od restorana i kafića uvjetovane lošim vijestima o koroni, lokali u centru grada dobro su se napunili. Theatrium je bio solidno pun uključujući jedno veće društvo. Carpaccio je, naravno, bio prepun: njegovom prometu ništa ne nogu ni tri epidemije.

    https://plavakamenica.hr/2020/11/01/svi-razlozi-protiv-lockdowna-u-hrvatskoj-i-jedan-jaki-za/

  42. #6892
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno, ako sjedi vani na kavi u riziku je 4,26% a ako sjedi unutra to se penje na 22,18%
    U, sta ste dobre u postocima . Blazeni dalmatinci, sad ce doc na svoje, mogu penzici cijelu god na juznim terasama kafica kafenisat i normalnije zivit. Zasad je i u zg tako da se jos moze popit kava vani u podne na suncu, pa ja brijem da taj penzic sjedi solo il na 2 m od nekog vani popije kavicu, procita novine, i da je ok. U ducanu stavi masku i ok.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.11.2020. at 13:00

  43. #6893
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Hrvatska je imala lockdown u proljece, kada joj, osim zbog javnog imidza i turisticke promidzbe, realno javno-zdravstveno nije ni trebao. Mozda je trebalo misliti o tome, pa bi ga mogli imati sada, kada zapravo treba.

    Ekonomiju nose ljudi, zdravi ljudi. Bez covjeka nema nista. Da ne govorim o moralnoj odgovornosti.. Kako mogu mirne duse sjediti u kaficu ili crkvi ili bilo kojem slicnom mjestu okruzena ljudima znajuci da sam mozda pridonijela necijoj bolesti ili smrti? A ljudi idu na takva mjesta jer su otvorena, dostupna, nece staviti ni masku... Znam ih nekoliko koji su se zarazili u crkvi. Eno u CG Antilohija preminulog od korone ljube. Jbga, nisu pametni. Moras ih natjerati, moras im dati zakon, propis i globu ako nece.

    Pa eto barem da su uzeli dio onoga sto je utrzeno u toj turistickoj sezoni zbog koje je bio taj nepotrebni lockdown i ulozili u zdravstvo.

    Ma, zivcira me kako nikog to ne zivcira i cini mi se da su ljudi opcenito pomireni sa sudbinom.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 02.11.2020. at 13:06

  44. #6894
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa kaj nije rečeno da nema novina u b?

  45. #6895
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Hrvatska je imala lockdown u proljece, kada joj, osim zbog javnog imidza i turisticke promidzbe, realno javno-zdravstveno nije ni trebao. Mozda je trebalo misliti o tome, pa bi ga mogli imati sada, kada zapravo treba.

    Ekonomiju nose ljudi, zdravi ljudi. Bez covjeka nema nista. Da ne govorim o moralnoj odgovornosti.. Kako mogu mirne duse sjediti u kaficu ili crkvi ili bilo kojem slicnom mjestu okruzena ljudima znajuci da sam mozda pridonijela necijoj bolesti ili smrti? A ljudi idu na takva mjesta jer su otvorena, dostupna, nece staviti ni masku... Znam ih nekoliko koji su se zarazili u crkvi. Eno u CG Antilohija preminulog od korone ljube. Jbga, nisu pametni. Moras ih natjerati, moras im dati zakon, propis i globu ako nece.

    Pa eto barem da su uzeli dio onoga sto je utrzeno u toj turistickoj sezoni zbog koje je bio taj nepotrebni lockdown i ulozili u zdravstvo.

    Ma, zivcira me kako nikog to ne zivcira i cini mi se da su ljudi opcenito pomireni sa sudbinom.
    Lockdown na proljeće je definitivno imao gospodarskog smisla - imali smo kao "sigurna zemlja" turizam koji inače ne bismo imali. Živcira te kako nikog ne živcira... Di ti ono živiš, Njemačka? Svako se pokriva s koliko može, mi vjerojatno više ne možemo (ekonomski)... zasad. Pa se onda "ne živciramo". Živcirali se ili ne - na isto će nam doć. Vidjet ćemo, 2 po 2 tjedna. Živi u sadašnjosti . Ko je odgovoran - već je mogao shvatit što treba radit. Al kad Lauc krene - korona je opasna / nije opasna, prebolio sam lagano / to je najteži virus skojim sam se susreo / ne treba paničariti / situacija je ozbiljna. Jedino što je kontanstno je ono o vlazi što priča. Predviđam mu baš dobru političku karijeru, dušu je dao za to.

  46. #6896
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na proljeće su svi išli u lockdown, ja bih rekla da je to bila i koordinirana akcija. Lako je sad govoriti je li trebao ili nije - sa današnje točke gledanja očito da nije.

  47. #6897
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Na proljeće su svi išli u lockdown, ja bih rekla da je to bila i koordinirana akcija. Lako je sad govoriti je li trebao ili nije - sa današnje točke gledanja očito da nije.
    Moj kolega je rekao da je to bila generalna proba. Iz sadašnje perspektive, rekla bih da je imao pravo.

  48. #6898
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jučer sam iz auta vidjela ljude kako izlaze iz jedne crkve. More ljudi na jednoj hrpi. Ispred crkve su neki imali maske neki nisu a ramak je definitibmo bio premali.

  49. #6899
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Po meni - je, omogućilo je normalnu sezonu. A sad se vjerojatno ide u lockdowne diljem EU da se donekle omogući Christmas business i malo skijanja. Da možemo ko Kina cijeli svijet istovremeno zatvorit na par mjeseci ... možda bi ovome bio kraj, to bi bio zanimljiv SF film.

  50. #6900
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Na proljeće su svi išli u lockdown, ja bih rekla da je to bila i koordinirana akcija. Lako je sad govoriti je li trebao ili nije - sa današnje točke gledanja očito da nije.
    Pa vidi Europu sa strogim mjerama, koje su skoro lockdown, ali ne puni. Španjolska, Njemačka, Austrija, Francuska, Irska, Belgija, UK, ima ih još....
    Kod nas ništa osim "radite od doma ako možete" i "nosite maske"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •