Stranica 81 od 383 PrviPrvi ... 3171798081828391131181 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,001 do 4,050 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #4001
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nqs cekaju krstitke iduci vikend 50 ljudi...blizak jako blizak rod za sada se nista ne otkazuje, jos k tome zatvoren prostor. Jos se premisljam da li idemo...

    U posjetu doktoru i bolnici i ducanu nosim masku i mogu reci da za to malo me jako uha bole...imam pamučnu...neudobna nakon par minuta
    Posljednje uređivanje od mašnica : 09.07.2020. at 23:45

  2. #4002
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja ne bih isla, al ne znam cijeli tviju situaciju - zivite li sa starcima, imate li osjetljivih s komorbiditetima u vasem krugu tj mozes li pak onda 2 tj. apstinirat od takvih u tvom okruzenju. Nabavi kiruske, ocito su te pamucne kojenimas il premale il s losim lastikom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.07.2020. at 23:56

  3. #4003
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Riri, nek ste išli, tko će ako ne vi i ja bih da sam tamo. Korona je k’o naručena došla i našoj vladi i Vučiću, s tim da je on izgubio kompas pa - što vi u Srbiji mislite koliko će još potrajati do konačnog pada?

    A bome je i on Indexu došao k’o naručen; izbori su prošli, nova vlada još nije formirana, korona kriza će se odrađivati ispod tepiha do kraja sezone...lijepo ga obrađuju

  4. #4004
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala na podršci! Evo izvještaj!

    U početku je bilo super, mirno smo sjedili, zviždali, pjevali. Bilo me malo strah policije na konjima sa jedne strane i hrpetine policijske pješadije sa druge strane. Osjećala sam se neslobodno. Ali dobro, samo su stajali tamo pa nije bilo strašno. Onda su počele pristizati one čudne grupice nabildanih zamaskiranih tipova. Provocirali su narod da se ustanu i da se ne prosvjeduje sjedeći. Jasno je zašto i od koga su poslani, jel. Policija se prigodno primaknula bliže, očito da nas krenu tući kad nas ovi isprovociraju, postalo je malo napeto, ali prošlo je.

    Bio je mir neko vrijeme i onda je postalo opasno. Provokatori su krenuli tući prosvjednike, mi smo krenuli kući. Dok smo se izvlačili iz gužve, počeli su bacati kamenje po prosvjednicima. Dva su me pogodila, a mogla su još dva. Muž me zagrlio da me zaštiti pa je on primio druga dva. Sad se zezamo da smo podijelili kaznu.

    Drago mi je jako da sam sudjelovala! Ali drago mi je i da smo se izvukli na vrijeme i došli kući djeci. Sad dalje pratim sa balkona i sa laptopa i nadam se da neće doći do onakvih brutalnosti.

  5. #4005
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja se isto ne mogu na maske naviknuti. Kao i kod tebe Saša, uvijek fali zraka.
    Najgore mi je bilo imati je na porodu definitivno, ali ubije me i u trgovini čak za to kratko vrijeme.

    Argente, pad Vučića ili korone? Za Vučića mi srce govori da ćemo ga riješiti prosvjedima, a razum da bi taj preživio nuklearni rat skupa sa žoharima.

  6. #4006

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moj Novi Sad, konačno su na ulicama ponovo ljudi https://nova.rs/drustvo/proteest-novi-sad-treci-dan/ Samo neka se ne daju isprovocirati i dalje. To je pristojna Srbija!

    U Beogradu opet razbijaju glave novinarima... Dobro je Riri da si stigla kući.
    E Argente, da je jedan Vučić, bilo bi lako. Ali u svakoj profesiji, na svim pozicijama i radnim mestima, od spremačice preko prodavačice, med. sestre, policajca, prosvetara, lekara, sudije, akademika itd, itd, sede Vučići u bezbrojnim kopijama, gladni moći, novca, položaja, privilegija, svesni da zauzimaju mesto koje ni po čemu ne zaslužuju, mesto koje su oteli od boljih od sebe, spremni da za sitan ćar i dobrobit svoje guzice prodaju i oca i mater i dete i same sebe na parče ako treba. Vojsku kriminalaca svih vrsta koji ovde cvetaju ne treba ni pominjati. Zato će biti užasno teško srušiti Vučića, a da ne uskrsne novi Vučić. Ja sam jednog davnog 5. oktobra mislila da je sa Miloševićem otišla i takva Srbija, i da nikad više nećemo hodati ulicom u masi demonstranata. Kako sam samo bila naivna...




  7. #4007
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se isto ne mogu na maske naviknuti. Kao i kod tebe Saša, uvijek fali zraka.
    Najgore mi je bilo imati je na porodu definitivno, ali ubije me i u trgovini čak za to kratko vrijeme.

    Argente, pad Vučića ili korone? Za Vučića mi srce govori da ćemo ga riješiti prosvjedima, a razum da bi taj preživio nuklearni rat skupa sa žoharima.
    Vučića...neće se taj povući pred mirnim prosvjedima. A što duže korona traje, on sve jače stišće, toliko se osilio da se više ni ne trudi sakriti diktaturu.
    Naši su mekši, ali svakako dvotrećinska većina u Saboru nije dobra nigdje.
    Ispričavam se na ovoj maloj fuziji ove i “Poništiti glasački listić“ teme.
    Posljednje uređivanje od Argente : 10.07.2020. at 00:36

  8. #4008
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj Novi Sad, konačno su na ulicama ponovo ljudi https://nova.rs/drustvo/proteest-novi-sad-treci-dan/ Samo neka se ne daju isprovocirati i dalje. To je pristojna Srbija!

    U Beogradu opet razbijaju glave novinarima... Dobro je Riri da si stigla kući.
    E Argente, da je jedan Vučić, bilo bi lako. Ali u svakoj profesiji, na svim pozicijama i radnim mestima, od spremačice preko prodavačice, med. sestre, policajca, prosvetara, lekara, sudije, akademika itd, itd, sede Vučići u bezbrojnim kopijama, gladni moći, novca, položaja, privilegija, svesni da zauzimaju mesto koje ni po čemu ne zaslužuju, mesto koje su oteli od boljih od sebe, spremni da za sitan ćar i dobrobit svoje guzice prodaju i oca i mater i dete i same sebe na parče ako treba. Vojsku kriminalaca svih vrsta koji ovde cvetaju ne treba ni pominjati. Zato će biti užasno teško srušiti Vučića, a da ne uskrsne novi Vučić. Ja sam jednog davnog 5. oktobra mislila da je sa Miloševićem otišla i takva Srbija, i da nikad više nećemo hodati ulicom u masi demonstranata. Kako sam samo bila naivna...



    Da, pulinka, kužim, i muka mi je dok ovo čitam jer mi smo vaša bljeđa kopija. Hoćemo li se ikada svi skupa iskoprcati iz balkanskog gliba. Sve sam sigurnija da za mog života ne.

  9. #4009
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A što duže korona traje, on sve jače stišće, toliko se osilio da se više ni ne trudi sakriti diktaturu.
    Da.. Doslovno tako nažalost.

    Pulinka, taman gledam Novi Sad i snimke.

  10. #4010

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se isto ne mogu na maske naviknuti. Kao i kod tebe Saša, uvijek fali zraka.
    Najgore mi je bilo imati je na porodu definitivno, ali ubije me i u trgovini čak za to kratko vrijeme.
    Wow ja sam oba deteta rodila ne skidajući naočare, ali maska je stvarno whole new level, svaka čast!
    Inače mi maska ne smeta previše osim što se jako znojim sada po vrućini, a po zimi mi se magle naočare . Prvih par puta sam mislila da ću se ugušiti dok nisam osvestila sebi da je to samo napad panike zbog pokrivenog nosa. Bolje je bez maske, naravno, ali ona pruža bar placebo osećaj sigurnosti jer moji sugrađani slabo mare za držanje distance...

  11. #4011

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Da, pulinka, kužim, i muka mi je dok ovo čitam jer mi smo vaša bljeđa kopija. Hoćemo li se ikada svi skupa iskoprcati iz balkanskog gliba. Sve sam sigurnija da za mog života ne.
    Ne, najverovatnije ne. Ali nada umire poslednja, i dobro je dok je tako :/.

  12. #4012
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala Pulinka, ali nisam bila baš nešto vrhunska u tome, pala sam tri puta u nesvijest.

  13. #4013
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    hvala ti riri i pulinka na informacijama.
    brat mi živi u novom sadu i svaki dan se čujemo kakva je situacija.
    živjela sam u srbiji prvo desetljeće svog života i znam iz prve ruke kakva zna biti medijska cenzura.
    s obzirom da sam rodbinski vezana, bila sam prisutna i tijekom anti miloševićevskih prosvjeda
    podrka iz sveg srca
    i moram reći
    srbi stvarno imaju muda
    Posljednje uređivanje od jennifer_gentle : 10.07.2020. at 01:16

  14. #4014

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Uopšte me ne čudi, Riri, maska za lice je ok za hodanje i stajanje, ali za višesatni napor porođaja, huh Dobro si ti to sve uradila!

    Moja starija ima fotke od pre dve nedelje, knjižice i oproštaj sa učiteljicom, komplet pod maskama, u učionici. Njima je to bila fora, meni baš i ne, bilo bi pametnije da su bili u dvorištu tih skoro sat vremena. U jednom momentu su naravno svi poskidali maske da bi jeli tortu i pravili grupne selfije, moš misliti držanje odstojanja . Ipak, male mature su sve bile na otvorenom, moram reći da su me rukovodstva lokalnih škola pozitivno iznenadila.

    Jeniffer, hvala, neki Srbi stvarno imaju muda. Neki su izgubili i to malo najosnovnijeg obraza i ljudskog dostojanstva kad su uzeli pendreke u ruke. Videla sam privatne snimke sa NS protesta. Tačno se vidi da su provokatori totalno pogubljeni, štrče stojeći u gomili ljudi koja sedi oko njih i peva Branka Kockicu. Izrazi lica su im neprocenjivi i zapravo je vrlo žalosno gledati tu njihovu totalnu zbunjenost dečjom pesmicom.

  15. #4015
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    ❤. Hm nije.bas isto al me podsjetilo kad su upali uzurpatori u hnk split protestirat protiv 'antihrvatske i antikrscanske' predstave na dan pada vukovara, a publika otpjevala pjesmu iz jalte, jalte, kad bi cijeli ovaj svijet.

    O maskama od relevantnog izvora:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...bliku-15007281

  16. #4016
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ina mislim da je bila kad bi svi ljudi na svijetu
    Al možda i obje

  17. #4017
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bravo za mirni prosvjed

  18. #4018
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ina mislim da je bila kad bi svi ljudi na svijetu
    Al možda i obje
    Ne, u pravu si, ta je bila.

  19. #4019
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas jos maske nisu obavezne, ali sve mi se cini da ce uskoro biti. Ja na poslu nosim stalno i mogu vam reci da je stvarno jako neugodno. Nadala sam se da cu se s vremenom naviknuti, no nista od toga. Citavo vrijeme nemam zraka. Ali sta je tu je.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sve više ljudi nosi masku, u zatvorenom, ali i po cesti ih viđam (što mislim da nije potrebno niti preporuka)
    ja sam jučer stavila u DM.u kad sam vidjela da više od pola kupaca ima masku na nosu
    na poslu ju nosim čim izađem iz sobe, takva je uputa
    i koma mi je isto, vruće, nemam zraka, nakon 3 minuta pošizim i moram ju pomaknuti s nosa da udahnem
    (imam platnenu)

  20. #4020
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Maska na licu dok rađaš je totalni teror, mislim borimo se za slobodu kretanja, pratnju na porodu, a sad i disanje ograničavaju.

    OK ako si dokazano pozitivna, pa naravno imaš posebni tretman, ali vani se svi tiskaju po birtijama, turisti odasvud neometano dolaze, znojni političari se grle kraj janjca koji kaplje po prascu, a žene u rađaonama (pogotovo gdje ginekologija izdvojena zgrada) u agoniji sopću i padaju u nesvijest pod maskama? Ne može ih se, u krajnjoj liniji, umjesto u boks staviti u sobu s prozorom?
    Ma daj me nemojte...radije bih rodila doma.

  21. #4021
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Riri, nek si se vratila. Mi smo bili u dva nezgodna prosvjeda u Zg. U jednom su konzervativci imali u Harmici na Trgu pripremljene molotovljeve koktele, ali je to otkriveno prije nego su baceni (pride), a u drugom su isti ti dovezeni busevima u Zg bacali predmete na prosvjednike, a onda je policija prosvjednike odvezla maricama na sigurno (mislim da sam bila s ivaricom u marici ) , jer je bilo rizicno pustiti prosvjednike da se mirno raziđu.
    U oba slucaja nas je policija štitila. Ovo je uzas kad te policija proganja

    Sva sam se najezila na niške policajce. Svaka cast!

    Meni je ta policija na konjima nevjerojatna stvar. To nisam nikad dozivjela, strah me i od slika, a kamoli uživo.

    Nek ste se vi vratili. Cuvajte se!

  22. #4022
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja nosim dosta vremena na poslu masku. Nije mi strašno. Imam blažu, platnenu i bolju onu ffp2 masku. Ffp2 stavljam kad idem u kontakt (na nesto vise od 1,5 m udaljenosti) s mladima. Neki su mi se cudili, a sad se manje cude.

  23. #4023
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ffp2 stavljam kad idem u kontakt (na nesto vise od 1,5 m udaljenosti) s mladima. Neki su mi se cudili, a sad se manje cude.
    Jel ta jednokratna?

  24. #4024
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ta maska je zapravo za majstore, ako sam ja dobro shvatila. Platnene ja stavim u zdjelicu i prokuham, a ovu ffp2 stavim da odlezi, ne nosim svaki dan. Istu recikliram, platila sam ju 100 kn, ne mogu imati puno takvih. Sad su i jeftinije, mislim. Ali sam ja ovu u Muelleru kupila pred par mjeseci i tek sam ju nedavno pustila u opticaj. Izgledam si kao pas s njom na nosu. Ugodnija je jer se ne prcvrsti za uši. Ali iskreno i uši su se vec navikle na platnene.

  25. #4025
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    ffp2 tj kn95 cak i prpizvodjac kaze da jw visekratna, mislim, ipak mi ne intubiramo kovidase, za one koji to rade je jednokratna Mi smo takve na poslu dobili al zasad ih aamo rijetki nose. Na uputstvu pise masku ne prati u ves masini, ne ostavljati na suncu i ne iskuhavati, lagano pospricati alk. dezinf. o ostaviti 5 min. ako se koristi cijelo vrijeme rok trajanja 7-10 dana. Ako se koristi samo povrrmeno tipa ducan, rok duzi. To su one msske koje izgledaju ko kljun, imas dzepic zraka ispred usta i nosa i ne mozes je, za razliku od kirurske i robene, tek tako navlazit dahom. Kirursku bi trebalo mijenjat cim se navlazi, svakih par sati, ako je po ps-u.

  26. #4026
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Na Aliju ima dobar izbor maski i dječjih i za odrasle, čak i sa besplatnom poštarinom . Ali ne usudim se naručiti jer se ljudi žale da im ne dolaze paketi sa Alija.

  27. #4027

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ffp2 tj kn95 cak i prpizvodjac kaze da jw visekratna, mislim, ipak mi ne intubiramo kovidase, za one koji to rade je jednokratna Mi smo takve na poslu dobili al zasad ih aamo rijetki nose. Na uputstvu pise masku ne prati u ves masini, ne ostavljati na suncu i ne iskuhavati, lagano pospricati alk. dezinf. o ostaviti 5 min. ako se koristi cijelo vrijeme rok trajanja 7-10 dana. Ako se koristi samo povrrmeno tipa ducan, rok duzi. To su one msske koje izgledaju ko kljun, imas dzepic zraka ispred usta i nosa i ne mozes je, za razliku od kirurske i robene, tek tako navlazit dahom. Kirursku bi trebalo mijenjat cim se navlazi, svakih par sati, ako je po ps-u.
    Kod nas tu imaju samo članovi vladajuće stranke, jer ih je bilo nemoguće naći drugim kanalima . Možda ih sad ima ponovo u opticaju, čak sam i Asepsol našla u radnji prošle nedelje, ali juče opet prazni rafovi sa dezinficijensima.
    Videla sam naizgled dobar trik protiv klempavih ušiju od maske - napravi se trakica od rastegljive gume za dečje pantalone ili slične, sa dugmetom na jednom kraju, ta trakica se provuče kroz gumice za uši i pričvrsti nazad preko potiljka tako da zapravo ona drži masku preko cele glave. Glupo sam objasnila, možda nađem link posle... Isprobaću ovih dana da li stvarno pomaže, bila sam pre podne u kupovini i mojim ušima je pomalo dosta kombinacije naočara i maske...

  28. #4028
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Na Aliju ima dobar izbor maski i dječjih i za odrasle, čak i sa besplatnom poštarinom . Ali ne usudim se naručiti jer se ljudi žale da im ne dolaze paketi sa Alija.
    Ovo je istina - mom sinu je paket s nekakvim elektroničkim komponentama putovao dulje od 2 mjeseca.

  29. #4029
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas tu imaju samo članovi vladajuće stranke, jer ih je bilo nemoguće naći drugim kanalima . Možda ih sad ima ponovo u opticaju, čak sam i Asepsol našla u radnji prošle nedelje, ali juče opet prazni rafovi sa dezinficijensima.
    Videla sam naizgled dobar trik protiv klempavih ušiju od maske - napravi se trakica od rastegljive gume za dečje pantalone ili slične, sa dugmetom na jednom kraju, ta trakica se provuče kroz gumice za uši i pričvrsti nazad preko potiljka tako da zapravo ona drži masku preko cele glave. Glupo sam objasnila, možda nađem link posle... Isprobaću ovih dana da li stvarno pomaže, bila sam pre podne u kupovini i mojim ušima je pomalo dosta kombinacije naočara i maske...
    Može i traka za kosu ona sportska
    Tak sam ja velikom vezala uši kad je bio bebač

  30. #4030

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ovo je slično onome što sam ja zamislila da ću napraviti od gumene trake: https://www.youtube.com/watch?v=aYbrs3VXOH4

  31. #4031
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Argente, je, stvarno je teror. Ja sam bila glupa što sam to samo tako prihvatila da moram rađati s njom, nisam se ni pokušala izboriti. Tad je to još uvijek bilo relativno novo, 24.3. sam rodila. I kako su mi je dali tako sam je odmah stavila, kao ono pa normalno, korona je, moram. I imala mi je rađaona prozor, ali eto baš mi nije palo ni na pamet da zdravim razumom zaključim da uz sve ostale izlučevine na porodu moje disanje i nije toliki problem. Pogotovo jer je cijelo osoblje imalo i maske i zaštitna odijela.

    Jelena, i meni je policija na konjima nevjerojatna stvar. Kao u nekom filmu o Američkom građanskom ratu. Na to me prvo podsjetilo nekako. Ne mogu podnijeti kako muče te životinje. Nekidan, kad je policija krenula na ljude sa psima, 7 pasa je uginulo od posljedica suzavca. Prestrašno.

  32. #4032
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    KN95 moze podnijeti pecnicu na sat vremena, na 70 stupnjeva.

    Informacije je muz pronasao na pocetku krize kad su KN95 maske bile neuhvatljive. Tako ih je steriliziralo medicinsko osoblje u nevolji.

  33. #4033
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    https://www.medscape.com/viewarticle...eAbPGjq_rRFcm0

    Evo objektivno o maskama i ko ima pravo na izuzece i koje su alternative. Zapravo se slazem s tom hanskom - wear a mask, social distance and wash your hands. U luxembourgu su svadbe npr ogranicene na 20 ljudi, i da, ljudi biraju tko ce doc. I tamo je druzenje s frendovima u zatvorenome detektirano kao izvor zaraze.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.07.2020. at 18:13

  34. #4034
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Vidim da je dobro staviti najlonku preko maske. Ima smisla, al je smijesno malo.

  35. #4035
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da je dobro staviti najlonku preko maske. Ima smisla, al je smijesno malo.
    lol what, s koje strane?

  36. #4036
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    https://www.tportal.hr/tehno/clanak/...-foto-20200710

    Ima stvarno smisla, razmisljala sam. Najlon (PA) je hidrofilan, zadrzi vodu.

  37. #4037
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako navučeš najlonku preko glave, riješiš pitanje šminke, frizure i klempavih ušiju.

  38. #4038
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako navučeš najlonku preko glave, riješiš pitanje šminke, frizure i klempavih ušiju.
    A mozda dobijes povoljnije i robu u ducanu ili novac iz banke

  39. #4039

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam takodjer cijeli dan na poslu pod punom ratnom spremom ali navikla sam se.. Cak mi se dogodi da s maskom krenem u grad poslije posla i onda kad vidim da me ljudi cudno gledaju, sjetim se da je skinem :D
    O svim tim mjerama vise ne znam sto da mislim. Koliko sam uspjela pohvatati, virus trenutno nije opasan kao sto je bio na pocetku, ima li onda smisla da se ide dalje s ovim cirkusom ili ?

  40. #4040
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gdje to virus nije vise opasan kao sto je bio? Za sad se pokazalo da su to samo neke sulude interpretacije, odnosno izvori na koje, izgleda, nije pozeljno ni bicikl nasloniti.


    Kod nas trenutno obolijevaju puno mladji ljudi nego na pocetku (18 - 30 godina, najvise) koji, u usporedbi sa starijim stanovnistvom koje je mahom obolijevalo u "prvom valu", lakse podnose bolest i rjedje zavrsavaju na intenzivnoj, odnosno na respiratoru. Broj umrlih je takodjer u padu, upravo zbog dobne skupine koja trenutno i siri i uziva zarazu.

    Tu je, konkretno, ta dobna skupina poprilican problem jer rade u starackim domovima i bolnicama kao ispomoc, odnosno u djecjim vrticima. Uz to, posjecuju barove i slicna okupljalista, druze se u velikim grupama, itd.

    Sumnjam da cemo ovdje zaokretati unazad i dodatno poostravati mjere, barem za sad, ali maske su obavezne od jucer.

  41. #4041
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mene vise zanima sto ce kad dode jesen/zima, druge respiratorne bolesti. Jel ce škole biti online, hoce li vrtići svakog smrkavca s malo kaslja slati doma, tko ce pokrivati bolovanja i kako ce se roditelji uopce snalaziti ak bude tako? Ne mogu ni svi raditi od doma

  42. #4042

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    [QUOTE=Kaae;3168754]Gdje to virus nije vise opasan kao sto je bio? Za sad se pokazalo da su to samo neke sulude interpretacije, odnosno izvori na koje, izgleda, nije pozeljno ni bicikl nasloniti[7/QUOTE]

    Iskreno, letimicno citam vijesti, tu i tamo mi u oko upadne neki naslov, ne mogu reci da sam dobro informirana.
    Na pocetku sam imala jasan stav o svemu, ali kako vrijeme odmice toliko je zbunjujucih informacija da sam se pogubila.

  43. #4043

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod nas je raspad sistema na svim nivoima.
    Ne nasedajte na tu priču o virusu koji više nije tako opasan, kod nas su je prodavali do pre dve nedelje. Dovoljno je pogledati naše vesti- juče umro menadžer, godina 39, danas momak od 26 a prošle nedelje njegov brat od 36 . Svake nedelje umre bar jedna osoba četrdesetih godina...

    Bolnički kapaciteti puni, nema testova, nema respiratora, kiseonika, nema doktora...Statistiku korone ne vredi gledati jer se ništa ni sa čim ne slaže, lažira se toliko amaterski i očigledno da je dovoljno sabrati podatke sa lokalnih glasila pa shvatiti da je npr. dnevni zbir umrlih već premašio zvanično objavljene podatke za državu...
    U Vojvodini nema opštine bez zaraženih, a mi smo region u kome je situacija još najbolja. Graničimo se sa opštinom koja je proglašena za najveće lokalno žarište osim Novog Sada. Trenutno u selu ima bar dvoje obolelih. Ali opšte mišljenje je da virus u stvari ne postoji...
    Proteste su uništili desničari, oni tome i služe.

  44. #4044
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pise Dauenhauer da je gotova studija o zarazenima kod nas. Capak je stvarno nejasnim recenicama objasnio da nema dugorocnog imuniteta, odnosno da je tek 2% od svih osoba s antitjelima, dugorocno zasticeno. Takodjer da je puno vise zarazenih medju nama, nego je potvrdjenih.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2197636

    Ono sto mi je u najmanju ruku neobicno je da je studija zavrsena istodobno s njemackom. Odnosno u Njemackoj su isto bas danas pokazali da broj antitijela pada i da nema imuniteta. Jedino, sto oni javljaju da kod 4 od 9bosoba pada broj neutralizirajucih antitijela

    https://www.welt.de/wissenschaft/art...Impfstoff.html

    Mozda sam ja sve krivo shvatila. Noc je. Ili su Nijemci otporniji od nas.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.07.2020. at 03:50

  45. #4045
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ili i ta druga antitijela nestanu s vremenom kod svih? A nasi su bili ranije zarazeni?

    Pulinka, strasno :/

  46. #4046
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pise Dauenhauer da je gotova studija o zarazenima kod nas. Capak je stvarno nejasnim recenicama objasnio da nema dugorocnog imuniteta, odnosno da je tek 2% od svih osoba s antitjelima, dugorocno zasticeno. Takodjer da je puno vise zarazenih medju nama, nego je potvrdjenih.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2197636
    ja sam ga jučer slušala na tv.u i zaista je bio konfuzan, tj njegovo objašnjenje nije bilo dovoljno precizno
    na kraju mi nije bilo jasno jel 2% ljudi ima antitijela ili ih 2% nema

  47. #4047
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Samo 2% ima antitjela od 2,4 % kod kojih je serološko testiranje dokazalo da su bili pozitivni.
    Ja sam tako skužila.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  48. #4048
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam isto tako shvatila - od tih koji su ikad bili testirani kao pozitivni, kod njih 2% nije pao taj broj antitijela. Dok u njemačkoj studiji pokazuje da kod 4 od 9 ne pada broj antitijela, to je nekih 45 %.

    Mislim, čovjek se jako nejasno izražava. Vjerojatno je premoren. Meni nešto tu ne štima ili u metodama ispitivanja ili u analizi rezultata. Ili u predstavljanju.

  49. #4049
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Mislim, čovjek se jako nejasno izražava. Vjerojatno je premoren. Meni nešto tu ne štima ili u metodama ispitivanja ili u analizi rezultata. Ili u predstavljanju.
    meni je on do sada uvijek bio jasan. Ali sada kao da se pretjerano trudio objasniti, pa je na kraju postalo nejasno

  50. #4050
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda dobijes povoljnije i robu u ducanu ili novac iz banke

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •