Stranica 44 od 383 PrviPrvi ... 3442434445465494144 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2151
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nema država te smještajne jedinice, što da radi, da nacionalizira hotele?
    Lijepo im plati, i kuhare - ionako su prazni i zatvoreni. Ovak bi bar plaćali rad a ne da ljudi sjede doma.

  2. #2152
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Inace tezina stanja ovisi i o kolicini virusa kojom je netko izlozen. Barem nam to pokazuje situacija do sad. Tako da nije bas pozeljno stavljati na hrpu zarazene ljude ako se bas ne mora.

  3. #2153
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Aha, plati smještaj, kuhare i sobarice, nađe hotele koji bi na to uopće pristali - jer tko će ići u koronaški hotel, kasnije plati raskuživanje, novu posteljinu, ručnike, a možda i namještaj, a o bolesnim ljudima se treba i brinuti, pa odvoji za to i dio medicinskog osoblja. Možda Švajcarska to napravi. Ili Kuvait.

  4. #2154
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo im plati, i kuhare - ionako su prazni i zatvoreni. Ovak bi bar plaćali rad a ne da ljudi sjede doma.
    Konobari , kuharice i spremacice u koronaskom hotelu?
    Ma daj ? !

  5. #2155
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nema nikakvog smisla odmah testirati. KAže se da su ljudi zarazni dva dana prije pojave simptoma. Prema tome, testiranje nekoga tko nema simptome - to nije smisleno. Kad bi imali neograničeno testova, onda bi se moglo pričati o takvim stvarima, ovako nema smisla.
    30-50% pozitivnih kad se testiralo nasumično nije imalo ikad nikakve simptome. A zarazni su bar dio vremena... Ali nisu se zarazili "po duhu svetom", morali su prethodno imati kontkat s nekim zaraženim.

    Ali uzaludno tu pišemo, jasno je da država ne ide u tom smjeru (još) pa ćemo uskoro u većem broju pisati na temi "kako preživljavate na minimalcu"

  6. #2156
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Konobari , kuharice i spremacice u koronaskom hotelu?
    Ma daj ? !
    Rekoh kuhare. Zašto dostava hrane i dalje postoji? U bolnicama ne služe hranu? Bolesnici sami kuhaju?
    Uostalom odjavljujem se, svaku ideju se može secirati do apsurda i nazad, naći bar jedan razlog zašto ne može i onda tvrditi "evo vidite da se ne može"

    Hrvati su šampioni excuse igara..
    Posljednje uređivanje od sillyme : 02.04.2020. at 10:52

  7. #2157
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Trenutačno u tom smjeru ne ide niti jedna država, osim nekoliko azijskih država koje su tehnološki prema nama i cijeloj Evropi space shuttle + imaju iskustva sa ovakvim epidemijama jer su imali SARS + imaju stanovništvo koje ima takav mentalni sklop da razmišlja o drugome a ne samo o sebi, i vrlo je disciplinirano.

    Sigurno da države smišljaju svakakve izlaze iz ove situacije, jer je opća karantena neodrživa na duge staze. Ali za sad cijeli svijet uz par iznimaka provodi ove metode iz 19. stoljeća.

  8. #2158
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, plati smještaj, kuhare i sobarice, nađe hotele koji bi na to uopće pristali - jer tko će ići u koronaški hotel, kasnije plati raskuživanje, novu posteljinu, ručnike, a možda i namještaj, a o bolesnim ljudima se treba i brinuti, pa odvoji za to i dio medicinskog osoblja. Možda Švajcarska to napravi. Ili Kuvait.
    Još samo jedno - oni koji trebaju njegu idu valjda u bolnicu. Ovi s laganim simptomima ili bez njih bi mogli bit u hotelu/apartmanu i sami se brinuti za sebe. Uostalom već je bio članak da "korona-rent" je uzeo maha po Splitu, stranci zaglavili, ljudi koji dolaze izvana i ne žele doma zarazati familiju itd... Dok se tu filozofira tržište već radi svoje... Samo što to ljudi plaćaju iz vlastitog džepa (tko može) a tko ne može - pa bude država baki u kući platila respirator za koji tjedan...

  9. #2159
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako bi sami brinuli za sebe? Jasno je da im netko treba kuhati, donositi hranu, prati veš i posteljinu. Pitanje je i što se smatra laganim simptomima.
    Kad imaš gripu i temperaturu, ne ideš u bolnicu, ali ležiš, ne kuhaš i ne pereš veš, netko brine o tebi.

    Ja koliko sam razumjela doktoricu na onim presicama, tko izjavi da ne može osigurati uvjete za samoizolaciju ako je bolestan, može u bolnicu.
    Postoje i karantene. Samo nisam sigurna koliko se ljudi odlučuju na te opcije.

    Što se tiče plaćanja iz vlastitog džepa, naravno. (premda sad pričaš o ljudima u samoizolaciji a ne o bolesnima)
    Najvažnija lekcija ove pandemije, koju svi trebamo zapamtiti je: uzdaj se u se i u svoje kljuse.

  10. #2160
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi sami brinuli za sebe? Jasno je da im netko treba kuhati, donositi hranu, prati veš i posteljinu. Pitanje je i što se smatra laganim simptomima.
    Kad imaš gripu i temperaturu, ne ideš u bolnicu, ali ležiš, ne kuhaš i ne pereš veš, netko brine o tebi.

    Ja koliko sam razumjela doktoricu na onim presicama, tko izjavi da ne može osigurati uvjete za samoizolaciju ako je bolestan, može u bolnicu.
    Postoje i karantene. Samo nisam sigurna koliko se ljudi odlučuju na te opcije.

    Što se tiče plaćanja iz vlastitog džepa, naravno. (premda sad pričaš o ljudima u samoizolaciji a ne o bolesnima)
    Najvažnija lekcija ove pandemije, koju svi trebamo zapamtiti je: uzdaj se u se i u svoje kljuse.
    Jako idealiziraš kako bolesni samci žive... ali nema veze. Dobro da znamo da su po Splitu i ostalim iznajmljenim apartmanima sve sami zdravi u izolaciji - a to smo jednostavno osigurali tako da ih ni slučajno ne testiramo pa da ne bi isapli bolesni Osim, jel, ako uspiju nakon 10-ak pozvia LOMu uvjerit ju/ga da jedva diše i da bi ga ipak mogli testirati...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 02.04.2020. at 11:28

  11. #2161
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne idealiziram, naravno da je teško biti sam i bolestan. Ja sam pred par godina prebolila streptokoknu anginu kad sam bila sama kod kuće po ljetu, i nije mi uopće bilo lako, imala sam jako visoku temperaturu. Ali mislim da bi od države bilo vrlo okrutno da šalje bolesne ljude pod obavezno na nekakvu lokaciju gdje bi se morali brinuti sami o sebi.
    Osim toga, svakako bi bilo obavezno osigurati čišćenje i dezinfekciju takvog mjesta.

    Što se tiče testiranja, to ne znam, čujem sa strane svakakve informacije, i da se testira i da se ne testira.

    Glavni problem pandemije nije bolest, glavni problem je broj bolesnih. Tako da, da, neće svatko biti testiran, niti će uopće svatko dobiti pomoć liječnika, niti krevet u bolnici.
    TO je ono što je problem u pandemiji. Sad, ja ne kužim kako to ljudi koji zagovaraju popuštanje mjera ne shvaćaju. Popuštanje mjera=veći broj bolesnih.

  12. #2162
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi sami brinuli za sebe? Jasno je da im netko treba kuhati, donositi hranu, prati veš i posteljinu. Pitanje je i što se smatra laganim simptomima.
    Kad imaš gripu i temperaturu, ne ideš u bolnicu, ali ležiš, ne kuhaš i ne pereš veš, netko brine o tebi.
    Kuham, perem ves, ne lezim... samo se nadam najboljem. Jedino sto ne odlazim na posao, zbog drugih, a i zbog sebe, jer mi ipak treba nekakva posteda, a jedino se posla mogu rijesiti u takvoj situaciji. I djece, ako je radni dan, a ona su zdrava (sto obicno nisu jer influenzu pokupim od njih).

    Vjerujem da bi se dio zarazenih mogao brinuti sami za sebe. Ipak vecina ne treba hospitalizaciju i vjerojatno su sposobni jesti i otici na WC. Posteljina i ves mogu pricekati, nece biti bolesni 40 tjedana, valjda.

    Vjerojatno nije ok da drzava salje ljude bilo kamo, ali sigurno bi bilo izvedivo u praksi. U krajnjem slucaju, sto nisu uredili Arena centar za prihvat onih kojima treba nekakva medicinska pomoc? Trenutno kod nas pripremaju nesto slicno--mjesta za prihvat onih kojima nesto treba, ali ne previse (to ce ici u neke nase arena-centre), neke bolnice ce lijeciti samo koronu i u njima se povecava broj ICU soba i ventilatora, izmedju ostalog. Nas guverner je rekao da, kad dodje dan da nas puste iz stay-at-home situacije, da cemo se polako vracati u normalu (iliti novu normalu) koja ce ukljucivati dodatno testiranje, testiranje na antitijela, a onda i posebnu, dodatnu, novu zastitu ugrozenih i ugrozenijih grupa stanovnistva. Ne znam detalje u ovom trenutku, ali pretpostavljam da je odrzivo, sto god je to na cemu rade. Do sad nas nisu zeznuli.

    (To pricam o Minnesoti. Na federalnoj razini ima svega, a najvise gluposti.)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 03.04.2020. at 02:57

  13. #2163
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mrzim, mrzim, mrzim propusnice!
    Osjećam se kao u logoru. Odvratno. Zarobljena na oko 3 kvadratna km. Bez ičega na što sam navikla. Jedan jadni dućan. A svi centri na par km, nedostižnih par km.

    Ne moram nikuda ići, ali spoznaja da ne smijem me toliko silno muči. Zašto bi me policija kontrolirala?! Čitav život poštujem zakone, zašto netko misli da ih sada ne bih poštivala?
    Ni ne palim auto, ali ako moram mami, pa pustite me bez da me policija zaustavlja. Mrzim policijske punktove. Kao stoku su nas stjerali u tor. Ma gore od stoke. Pa, zar je naš narod toliko neposlušan?

    Prvi puta u svom već poprilično dugom životu mrzim išta tako jako.

  14. #2164
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Pa ponašanje nekih naših sugradjana je upravo na razini toga što si ti Beti opisala.
    Meni ne smetaju polic. punktovi jer su ljudi neodgovorni a i ja doduše živim u većem gradu .

    Neki dan su nas zaustavili, pokazali smo osobne i prošli, čas posla.
    A velika većina nas ne ide roditeljima iako su u Zg jer ih želimo zaštitit prema preporukama, hoću reć možemo bez propusnica al ih ne vidjamo. Proći će i ovo.

    Možda da promijeniš perspektivu da je policija tu da nas zaštiti a ne maltretira kontroliranjem .
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.04.2020. at 15:37

  15. #2165
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim, mrzim, mrzim propusnice!
    Osjećam se kao u logoru. Odvratno. Zarobljena na oko 3 kvadratna km. Bez ičega na što sam navikla. Jedan jadni dućan. A svi centri na par km, nedostižnih par km.

    Ne moram nikuda ići, ali spoznaja da ne smijem me toliko silno muči. Zašto bi me policija kontrolirala?! Čitav život poštujem zakone, zašto netko misli da ih sada ne bih poštivala?
    Ni ne palim auto, ali ako moram mami, pa pustite me bez da me policija zaustavlja. Mrzim policijske punktove. Kao stoku su nas stjerali u tor. Ma gore od stoke. Pa, zar je naš narod toliko neposlušan?

    Prvi puta u svom već poprilično dugom životu mrzim išta tako jako.
    Kod nas ljudi idu manje prometnim cestama između dva mjesta (Gorica i Zagreb), možda da tako ideš u dućan. Znam da nije ok, ali možda ipak možeš.

  16. #2166
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ja ne bih tako sugerirala.Nije mi to ok. A što kao je u povratku negdje ipak presretne policija a nema propusnicu?

    Uostalom vjerujem da dole nemate puno izbora s cestama kao mi u Zg.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.04.2020. at 15:52

  17. #2167
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Imam propusnicu. Smeta me što ju moram imati. Smeta me kontrola.
    Bolje se koncentrirati na bijes nego na strah i neizvjesnost

  18. #2168
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih tako sugerirala.Nije mi to ok. A što kao je u povratku negdje ipak presretne policija a nema propusnicu?

    Uostalom vjerujem da dole nemate puno izbora s cestama kao mi u Zg.
    A što bi oprosti sugerirala ljudima koji žive na Krku a u općini nemaju pumpu. Da guraju aute možda?
    Neše općine su u ovo vrijeme oprosti smiješne.
    Krk ima 7 općina čini mi se, neke imaju jedan dućan, nekoliko nema pumpu, dom zdravlja sa laboratorijem ima 1.
    Pa ti živi....

  19. #2169
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pa super da ti samo kontrola smeta, posebno jer ti ne utjece na svakodnevni zivot ( obzirom da imas propusnicu)...

  20. #2170
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Trebalo bi biti super, ali nije.

    Ne želim kontrole, znam, neracionalna sam.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 03.04.2020. at 16:12

  21. #2171
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa super da ti samo kontrola smeta, posebno jer ti ne utjece na svakodnevni zivot ( obzirom da imas propusnicu)...
    Ustvari, imam onu klasičnu , nemam novu. Ne znam ni kako do nje kad nisam e-građanin. Ni ne znam da li ova stara vrijedi do datuma na njoj ili kraće.
    Ljudi imaju silnih problema sa tim propusnicama. Naročito u manjim mjestima.
    Neka nam to bude najveći problem u ovim danima.
    Ali da sam ljuta, jesam.

  22. #2172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Stara vrijedi do nedelje navečer pa iskoristi dotle
    Od ponedjeljka važe samo nove

  23. #2173
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Beti, stvarno mi se cini da bi ti pomoglo da porazgovaras s nekim. Nije nikom divno, ali da je bas tako strasno, nije. Sto se vise ljudi pridrzava propisa, to ces se prije rijesiti propusnice.

  24. #2174
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa super da ti samo kontrola smeta, posebno jer ti ne utjece na svakodnevni zivot ( obzirom da imas propusnicu)...
    Sirius, Lili, mislim da je ipak teško shvatiti kako to izgleda u malom mjestu.. evo ja živim u mjestu kao i Beti veličine 2 km2. I ne mogu ništa. Dućan udaljen 300 m je u drugoj općini. Trčati vani? Nemoguća misija, pa svako raskršće je nama izlaz iz općine, i svuda su kontrole, i svi te tjeraju doma. I imamo i šumu u našoj općini, koju su lijepo zatvorili znakom zabrane i patrolama vatrogasaca. Pa kako bi se čovjek trebao osjećati.. prvi veći grad do nas je na samo 1000m..nedostižan. A oni koji tamo žive se mogu slobodno kretati do drugog kraja tog istog grada koji je ipak dugačak puno km.. znači mi ne samo da ne možemo ni trčati, ni šetati ni u trgovinu. .ne možemo doslovno ni sekundu na zrak, odmah nas potjeraju doma. Teško zamislivo u Zg gdje ipak možeš bilo kako bar malo protegnuti noge. Ja sam jako pozitivna osoba, ali je stvaarno teško otati zdravog razuma u ovakvoj stuaciji. Nije stvar u kontroli. I nije Beti pukla, nego to jednostavno ne možete zamisliti.

  25. #2175
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Istina, priča mi danas prijateljica da po Lungo mare nije mogla pješice proći od Lovrana do Ičića jer su druge administrativne jedinice! Pješadija isto ima kontrolne punktove, nisam mogla vjerovati...

  26. #2176
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Upravo tako, Angie, i nema veze što ima tumačenja ministra i objava za javnost da je poželjno boraviti na zraku, naša općina je ipak poduzela mjeru zatvaranja šume, a bome i ostalih par m2 što općina ima, i kako se sada raspravljati sa njima. Dok Lili na drugoj temi piše da je danas trčala 7km. Znači nisu svuda isti uvjeti, Beti je u zatvoru isto kao i ja, nema tog savjeta daj popričaj s nekim koji to može promijeniti.

  27. #2177
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Istina, to je jedna od jako loših odluka stožera. Ne to da se ljudi ne smiju kretati po cijeloj zemlji, nego sama podjela tih administrativnih jedinica.

    Kad su rekli da će uvažavati mjere, nadala sam se da će tu nešto mijenjati, ali oni razmišljaju o otvaranju tržnica.

    Doduše, kako su ljudi danas opet izašli van, bojim se da bi nam se mogla dogoditi full karantena.

  28. #2178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Očito treba ujediniti male općine u veću i smanjiti administraciju

  29. #2179
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Očito treba ujediniti male općine u veću i smanjiti administraciju
    Upravo to pokušavaju trenutno stanovnici postići na Krku koji ima 7 općina.

  30. #2180

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako, Angie, i nema veze što ima tumačenja ministra i objava za javnost da je poželjno boraviti na zraku, naša općina je ipak poduzela mjeru zatvaranja šume, a bome i ostalih par m2 što općina ima, i kako se sada raspravljati sa njima. Dok Lili na drugoj temi piše da je danas trčala 7km. Znači nisu svuda isti uvjeti, Beti je u zatvoru isto kao i ja, nema tog savjeta daj popričaj s nekim koji to može promijeniti.
    Da, stanovnici manjih mjesta tu su u bitno nepovoljnijem položaju od stanovnika gradova koji ipak, i uz sve mjere, imaju kakvu-takvu mogućnost kretanja.

  31. #2181
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A Gde će s viškom .ko će biti nepogodan ili pet?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.04.2020. at 19:57

  32. #2182

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, Lili, mislim da je ipak teško shvatiti kako to izgleda u malom mjestu.. evo ja živim u mjestu kao i Beti veličine 2 km2. I ne mogu ništa. Dućan udaljen 300 m je u drugoj općini. Trčati vani? Nemoguća misija, pa svako raskršće je nama izlaz iz općine, i svuda su kontrole, i svi te tjeraju doma. I imamo i šumu u našoj općini, koju su lijepo zatvorili znakom zabrane i patrolama vatrogasaca. Pa kako bi se čovjek trebao osjećati.. prvi veći grad do nas je na samo 1000m..nedostižan. A oni koji tamo žive se mogu slobodno kretati do drugog kraja tog istog grada koji je ipak dugačak puno km.. znači mi ne samo da ne možemo ni trčati, ni šetati ni u trgovinu. .ne možemo doslovno ni sekundu na zrak, odmah nas potjeraju doma. Teško zamislivo u Zg gdje ipak možeš bilo kako bar malo protegnuti noge. Ja sam jako pozitivna osoba, ali je stvaarno teško otati zdravog razuma u ovakvoj stuaciji. Nije stvar u kontroli. I nije Beti pukla, nego to jednostavno ne možete zamisliti.
    ja sam u velikom gradu, ali u dva tjedna sam otišla dva puta 100 metara od kuće i nazad i to je to.
    U lokalni minimarket.

    Ne znam zašto sad svi imaju potrebu ići okolo naokolo... Opskrbite se u malom dućanu, nećete biti gladni ...
    Možda netko ide u veći grad na posao, pa zamolite da svrati u ljekarnu ili poštu ili što već ...

    Baš zbog drame oko propusnica i nepoštivanja, dobit ćemo kompletnu karantenu...
    Sunce vani, ono šetnica puna ...

  33. #2183
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Baš zbog drame oko propusnica i nepoštivanja, dobit ćemo kompletnu karantenu...
    ...
    Ma da, potpuno te razumijem, znači sebi ne bi željela potpunu karantenu, ali nemaš ništa protiv da su je nama uveli. Još se usudimo i progovoriti, umjesto da smo se na vrijeme opskrbili namirnicama da možemo slijedećih par mjeseci biti u kući, jer nije ljudski sada povremeno poželjeti udahnuti malo zraka. Ma u pravu si, ispričavam se na uzurpiranju teme, neću više, idem „popričati s nekim“.

  34. #2184
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u velikom gradu, ali u dva tjedna sam otišla dva puta 100 metara od kuće i nazad i to je to.
    U lokalni minimarket.

    Ne znam zašto sad svi imaju potrebu ići okolo naokolo... Opskrbite se u malom dućanu, nećete biti gladni ...
    Možda netko ide u veći grad na posao, pa zamolite da svrati u ljekarnu ili poštu ili što već ...

    Baš zbog drame oko propusnica i nepoštivanja, dobit ćemo kompletnu karantenu...
    Sunce vani, ono šetnica puna ...
    Otisla nakon 17 dana u lokalni minimarket, nemam ni 50m do njega. NIKAD VIŠE.
    Toliko bezobrazno su podigli cijene da je to degutatno: maslac sam platila 27kn, narezana cajna Gavriloviceva koju inace placam 14kn pakiranje, sad su digli na 19kn i s time da je rok prolazio taman taj dan kad sam bila u ducanu i sve tako nizom...da ne govorim da je u malim ducanima i inace voce i povrce jad i bijeda, suho i staro, a sad je totalna koma, crne banane...

    Zao mi je sto se nisam okrenula i otisla van.

    I teorija da cu sresti manje ljudi je samo donekle opravana: unutra nas je bilo dvoje i prodavac, ali kako je kasa nabijena na sam ulaz, dok je trajala naplata, uslo je jos dvoje koji su nas maltene okrznuli na tom uskom prolazu i vec je bila guzva.
    Kakva dva metra, bili smo si na manje od pol metra.

    U pon idem u Lidl, pa kako bude, bar me nece opeljesiti.
    Posljednje uređivanje od rosa : 04.04.2020. at 06:52

  35. #2185
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Alga, Beti sad mi je jasnije cure, hvala na pojašnjenju. Nije lako.

    Cathy pitaš kako do pumpe, pa kako sam i rekla s propusnicom. Meni ne bi bio bed zatražit je da mogu do pumpe i dućana, nadam se da je to opravdan razlog za dobit je. Iako kad se jednom natanka rezervoar ne vidim razloga za ići ponovo jer se ne možemo vozikat okolo nit sad ima potrebe za tim. Dućan je druga priča.

    Nije mi jasno ovo zatvaranje šuma i boravak na zraku pogotovo u malim mjestima gdje je zapravo malo ljudi i nema gužvi.

  36. #2186
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ni većina ljudi u Zg ne mrda iz stanova, mi odemo u dućan 1x u 4-5 dana i to ide samo muž (ne da mi se teglit te količine).

    Ja sam točno 3tj u izolaciji s djecom i dugooo nisam mrdala iz stana dok nisu rekli iz Szožera da je dobro ipak izaći na otvoreno,al dalje od ljudi. Tako da sad odem i otrčim jutrom kad nema žive duše na neobična mjesta, a ako vodimo djecu van što je fakat rijetko idemo negdje gdje nikoga ne sretnemo. Nema nahodavanja po kvartu, gradu, a kamoli Jarunu, Maksiću, Bundeku i sl. Ni u ludilu.

    Alga, ja bi valjda išla zorom gore-dole tih tvojih 2km imamo jednu našu forumašicu koja je isto u manjoj općini, pa trči amo-tamo.

    Al fakat bi trebalo spojit te male općine u jednu adm.cjelinu bar što se propusnica tiče pod hitno, to bi vam olakšalo bar u administr.smislu.

    A ako bude potpuna zabrana kretanja, a ništa borvait ćemo na balkonima i tamo udisat svježi zrak.

    Samo da sad opet ljudi ne izmile van s lijepim vremenom p au čoporativnu šetnju.:rolleyes:
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.04.2020. at 07:32

  37. #2187
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u velikom gradu, ali u dva tjedna sam otišla dva puta 100 metara od kuće i nazad i to je to.
    ...
    Hoćeš da ti napišem suštinsku razliku osjećaja moje i tvoje zarobljenosti?
    Ne izlaziš, ali smiješ, bez dozvole.
    Ne izlazim, ali NE smijem bez dozvole.

    Meni ne smeta izolacija, ja se rijetko družim i inače. Isto bih poštivala #ostanidoma. Meni smeta što moram imati dozvolu ako, rijetko, hoću išta, odnijeti mami namirnice i lijekove, kupiti sebi kremu protiv bora
    Još bih dozvolu i prožvakala, hihi, ali to da su policijske kontrole te dozvole na svakom koraku, to ne mogu.
    Pa što ta policija nema što drugo raditi?


    Proletio još jedan tjedan. Nisam očekivala da je već subota
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 04.04.2020. at 08:57

  38. #2188

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Evo kako je u mojoj općini... Parkovi zatvoreni, ali nije nam zabranjeno prošetati u brdo. Jedini problem jest trgovina, ove dvije koje imamo u mjestu nemaju dosta osnovnih namjernica.. ne govorim o cijeni već o činjenici da neki dan nije bilo krumpira, mesa ima jednom tjedno ujutro kad nastaje red pred trgovinom i tad ga nestane prije nego svi u redu kupe. Mm riskira kaznu i jednom u deset dana odlazi u mjesto do s velikim marketom jer nas šestero ne može pojesti što pronađemo u našoj općini, roba koju ovi dobiju za tjedan dana je otprilike naša potrošnja ( dvije koke, pet kola banana). I ovo definitivno netko tko živi u ZG teško teško može razumjeti. Ja prva bih mislila da ljudi pretjeruju..
    Posljednje uređivanje od casa : 04.04.2020. at 09:17

  39. #2189
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne mislim da pretjerujete, ovo su konkretni i jako veliki problemi. I nama u ZG se može slično dogoditi, toga se stvarno grozim.

    Ne znam žalite li se negdje, javite se medijima, ionako one stožeraše svašta pitaju, pa bi trebalo pokrenuti i ovo pitanje.

    Ali ovo što se tiče roditelja, pa i u ZG ljudi imaju roditelje koji žive izvan grada, i ne mogu do njih bez propusnice. Znam nekoliko ljudi u toj situaciji, napravili su si propusnice, i osim filozofskog promišljanja o gubitku slobode nemaju nikakvih problema.

    Ali ova priča s dućanima, ljekarnama, benzinom, to je stvarno loše i besmisleno, i očito je da treba povećati administrativne jedinice kroz koje se ljudi mogu kretati bez propusnice.

  40. #2190

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I propusnice za posjet roditeljima osim u slučaju neke bolesti ne može se dobiti. Niti bi ih trebalo dijeliti zato da netko malo vidi mamu i tatu.

  41. #2191
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Po iskustvima ljudi koje znam, a evo i Beti, može ih se dobiti bez ikakvog problema, digitalno, u roku pola dana.

    Mislim da ih nitko ne uzima da malo vidi mamu i tatu, nego da brine o roditeljima, nosi im namirnice. Radi se o ljudima s vrlo starim roditeljima.
    Ja isto nosim svojoj mami namirnice, a nisam ju niti jednom vidjela od početka epidemije, osim kad mi se pokaže na balkonu, a ja joj mahnem sa parkirališta.

  42. #2192

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Očito mjere nisu jednake svugdje. U ZG je gotovo uvijek sve jednostavnije i smislenije uređeno.

  43. #2193
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Beti je isto dobila propusnicu, a ne živi u Zagrebu.

    Ali istina, pretpostavljam da si u manjim mjestima možda nekakvi lokalni šerifi vole dati još malo više na važnosti.

  44. #2194
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I zakaj ne iskoristi?

  45. #2195
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nisu mi jasna ta dvostruka mjerila.
    Ako živiš u Zagrebu onda možeš bez propusnice od Podsuseda do Sesveta što je razdaljina od, koliko, 40-50 kn?
    Isto tako i na sve druge strane.
    Ja ne mogu tako. Iako živim u gradiću koji je Zagrebov satelit i svega 5 km udaljen od Zg.
    Ne fali mi Zagreb i ne treba mi nikakvo bauljanje okolo, samo konstatiram.
    U Zaprešiću imam sve i Lidl i sve ostalo.
    Imamo kilometre "divlje" prirode u kojoj kći, pas i ja svaki dan pretrčimo cca 15 km.
    Uz jednu rijeku pa drugu pa uz jezero, kroz šumu...divota.
    Nigdje nismo sreli niti jednog policajca.
    Nikad i nigdje pa ni u samom centru mjesta.

  46. #2196
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Mi smo 99% vremena zatvoreni u stanu, pa mi svejedno jesam li u Zg, Parizu, Stonu, Baškoj Vodi, Tkonu, Ninu, Opatiji, Buzinu wherever.

    To malo što izadjemo na svjež zrak to je negdje gdje uopće nema ljudi, kao Tanči.

    Evo primjer od jutros, ljude vraćaju s Jaruna al sve čak i samce šetače, trkače, bicikliste, rolere SVE zato jer naši ljudi nemaju mjere. I sad su neki zatečeni ma daj molim te.

    Hoćeš trčat, izvoli navij sat u 6:30h (kao ja jutros), razbudi se i kreni negdje u (ne)poznatom smjeru gdje znaš da nema ljudi.

    Ja sam baš happy da policija reagira jer da nisu jutros tako postupili vjerujte mi u podne bi Jarun bio kao za 1.maj a neki i roštilj pristave :rolleyes:
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.04.2020. at 11:07

  47. #2197
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Bilo bi logičnije da stave zabranu kretanja u krugu većem od 3km bez propusnice, a za zabiti tipa Lika i sl 10km. To bi bilo normalnije i logičnije. Samo... Treba to znat provesti
    Ovak smo na još jednoj 19. St mjeri u kombinaciji s našim apsurdnim unutarnjim ustrojstvom s jednom općinom na 3 stanovnika...

  48. #2198
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    For the record podsused-sesvete su 27km autom, zračne linije još manje.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.04.2020. at 11:14

  49. #2199
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Sillyme,
    to je nemoguće kontrolirati za veće gradove recimo Zg pa kako bi ja ili neka starija susjeda znala dokud su mi ta 3km??!! Z amanje hradove je izvedivo,za velike apsolutno neprovedivo i nemoguće za kontrolirta. Bilo bi samo mrtvo slovo na papiru.

  50. #2200
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni je poznanica rekla da su ih dva puta odbili za propusnicu za otići iz Zagreba u Zaprešić odnijeti hranu mami/ baki

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •