Stranica 352 od 383 PrviPrvi ... 252302342350351352353354362 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 17,551 do 17,600 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #17551
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ona ne zivi na Balkanu, tako da je moguce bas tako kao sto pise.
    Nažalost, živim u najgorem dijelu Balkana, BiH.
    Da, kod su dali pratnju uz uslov da je pratnja ženska osoba i da je pozitivna. Tada kod nas nije bilo vakcina, ne znam sad kakvo je stanje.
    Mužu nisu dali da joj bude pratnja na odjelu jer eto oni primaju samo mame pa da ostalim mamama ne bude neugodno.
    Kod nas daju pratnju, i inače, ne samo u Covid odjelima.

  2. #17552
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, budi realna - ako smo došli do toga da je problem pokazati covid putovnicu, da je cjepivo otrov, da je cijepljenje djece maltene... ne znam, čedomorstvo, problem je cijepljenje, očito je. Kao što je bio problem i zavezat auto pojas i počistit WC u turizmu. Mislim da nije sve u kampanji, ima nešto i u prisili.
    Slažem se. Marketing može do neke granice, ali nekad nema više smisla. Iako je ovo sve i u Hrvatskoj i u Srbiji bio stvarno katastrofalan marketing. Loše istraživanje tržišta ja bih rekla, kampanja temeljena na poruci da se cijepiš jer trebaš misliti na druge, a realno ljudi ovdje ne vjeruju da uopće postoje ljudi koji se cijepe zbog drugih, pa imali smo i forumskih komentara.

    Dosad sam mislila da se možda i može nešto postići edukacijom, jer mi je bilo i nevjerojatno, a i žalosno da zaista postoje ljudi koji cjepivo smatraju otrovom/čipiranjem/mrežom, ali sad više ne mislim. Tko je htio, mogao je i shvatiti, džaba očito. Covid propusnice i prisila i amen.

  3. #17553
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Toliko o svemu, moj malac iduci vikend pozvan na rođendan u igraonici.
    Najfrend mu slavi

    U ovo doba.

  4. #17554

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Naši su bili na školskom izletu (3 sata busa u jednom smjeru, 60+ djece u jednom busu). Bilo mi žao djetetu zabraniti da ide ... Sad se nadam da ne bude nikakvih posljedica.
    Čekam cca 7 dana ... taman za praznike da nam pokvari ...

  5. #17555
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Konkretno: 48.9% of the world population has received at least one dose of a COVID-19 vaccine.
    6.92 billion doses have been administered globally

    Kad će se toj svoti pribrojiti i oni koji su zaraženi?

  6. #17556
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kad će se toj svoti pribrojiti i oni koji su zaraženi?
    A prebrojit ces ih kako? Posebno u zemljama gdje testovi nisu dostupni .

  7. #17557
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kad će se toj svoti pribrojiti i oni koji su zaraženi?
    A koji broj bi ti pribrajala? Dio je već unutra, oni koji su prebolili pa se cijepili
    Inače imaš broj registriranih preboljenih na onom worldmeter

  8. #17558
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Toliko o svemu, moj malac iduci vikend pozvan na rođendan u igraonici.
    Najfrend mu slavi

    U ovo doba.
    A naravno da slave. Meni to nije čudno, ljudi razmisle zdravorazmski da ako se djeca druže 8h u boravku svaki dan što se ne bi družila i 2h u igraonici. Isti efekt. Plus, obično rezerviraš bar mjesec dana unaprijed ako želiš vikend i popularna igraonica, bar u zg...

  9. #17559
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Cijepljena jesam. I muž je, ali je on nažalost izašao iz remisije i u velikom je pogoršanju bolesti i sigurno mu ne želim donijeti koronu jer bi ga to sigurno dotuklo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tanci ~~~~~~~~~~~~~~~~za muza, cuvajte se

  10. #17560
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A naravno da slave. Meni to nije čudno, ljudi razmisle zdravorazmski da ako se djeca druže 8h u boravku svaki dan što se ne bi družila i 2h u igraonici. Isti efekt. Plus, obično rezerviraš bar mjesec dana unaprijed ako želiš vikend i popularna igraonica, bar u zg...
    Mi smo nedavno bili na rodjendanu u nekakvoj igraonici. Djeca iz razreda (vecinom petogodisnjaci), nosili su maske, kao sto ih nose na nastavi, a i vecina roditelja je bila s maskama. Djeca su pojela tortu u par minuta i to je to, sto se tice druzenja bez maski. Nitko se nije razbolio.

  11. #17561
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo nedavno bili na rodjendanu u nekakvoj igraonici. Djeca iz razreda (vecinom petogodisnjaci), nosili su maske, kao sto ih nose na nastavi, a i vecina roditelja je bila s maskama. Djeca su pojela tortu u par minuta i to je to, sto se tice druzenja bez maski. Nitko se nije razbolio.
    Meni je nevjerojatno da mi ne mozemo tako, nrfo djetinjasto 0-1. Il odgadjanje za sveto nigdarjevo il filozofije ahaha 'virus nema stopericu' pa ako smo vec to i to, onda ne besmisleno ne radit jos i to i to i sad nesto pazit. Nije besmisleno. Da, virus ima stopericu. Moze se i pijest kratko i boravit ako su svi maskirani jos dio cijepljen - nije receno da se nece nitko zarazit al nema ove poplave ko sad. Meni je to, majke mi, kao kad dijete kaze a cemu spremat krevet ujutro kad cu ga opet navecer zbucat. Ono...ne razumijem kako se kao nacija ne mozemo izmaknut iz djetinjastog modea.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.10.2021. at 09:30

  12. #17562
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A naravno da slave. Meni to nije čudno, ljudi razmisle zdravorazmski da ako se djeca druže 8h u boravku svaki dan što se ne bi družila i 2h u igraonici. Isti efekt. Plus, obično rezerviraš bar mjesec dana unaprijed ako želiš vikend i popularna igraonica, bar u zg...
    Nisu isti razred jel

    I nije ništa rana rezervacija, igraonica u našem selomjestu

    A vidjet ćemo, muka mi više od svega. Iz škole i od učiteljice ni a ni b što ćemo idući tjedan. Očekujem nastavu tipa "napravite zadatak na xy strani i pošaljite sliku na mail". Doduše ne znam kako bude vjeronauk, informatiku i glazbeni, to mogu i preskočiti jel

  13. #17563
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Tanči, jako mi je žao nisam htjela pisati na drugoj temi da je ne zagušujem jer tamo tražiš i trebaš konkretne praktične infomacije.
    Držite se!

  14. #17564
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Tanci, grozna situacija i za tebe i za muza. Zao mi je i drzim palceve da vas korona ne dotakne.

  15. #17565
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Tanči

  16. #17566
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Austrijanci se ne šale. Planiraju posebna pravila za necijepljene, neovisno o negativnom testu.
    https://www.euractiv.com/section/pol...-unvaccinated/

  17. #17567
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Tanči, žao mi je, držite se.

  18. #17568
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kod nas smo mali i ja i dalje bez simptoma. Testirala sam sebe kućnim danas, negativan je. Njega nisam jer sam smotana pa me bilo strah, ali nema simptoma.
    Mužu prošlo sve, jedino je naknadno izgubio okus i miris. L. ide na bolje, danas napokon uspjevam iskontrolirati temperaturu, a Tari su bome pojačavali kisik.

  19. #17569
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Tanči, jako mi je žao zbog muža
    Riri, puno pusa i dobre želje za T

  20. #17570
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Tanci,!

  21. #17571
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, puno pusa i dobre želje za T

  22. #17572
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Eto, LOMovi će morati nagovarati sve svoje necijepljene 65+ pacijente da se cijepe. Ne razmišlja se o uvođenju šire primjene covid passa ni o lockdownu.
    Zanima me jako kako će ovo s LOMovima ići

  23. #17573

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Samo se pitam zašto se sve dosad čekalo s tom odlukom.

  24. #17574
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Slušam obraćanje javnosti i posve se slažem.
    Represija NIJE rješenje.

    Rješenje su cjepivo i pridržavanje epidemioloških mjera.

    Kakva crna represija u 21.stoljeću! Svi koji ju prizivaju, vraćaju svijet desetljećima unazad.

  25. #17575
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Samo se pitam zašto se sve dosad čekalo s tom odlukom.
    Iako kad pogledaš npr Slovence, koji su oko 15.9. uveli covid pass za sve živo, to im je dovelo porast procijepljenosti sa 51% na 56% (dakle ne ludo velik)đ, što ih nije spasilo od porasta broja slučajeva koji je još veći nego kod nas, jedino broj smrti im je malo manji
    sa ourworldin data kako vidim

  26. #17576
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Slušam obraćanje javnosti i posve se slažem.
    Represija NIJE rješenje.

    Rješenje su cjepivo i pridržavanje epidemioloških mjera.

    Kakva crna represija u 21.stoljeću! Svi koji ju prizivaju, vraćaju svijet desetljećima unazad.
    pa beti, i vlada bi htjela da se ljudi cijepe i pridržavaju epidemioloških mjera bez da oni moraju bit zločesti policajci, a što kada neće?

  27. #17577
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Znači umjesto da država plati neki call centar da zove te umirovljenike to će raditi LOM-ovi, pretpostavljam u svoje radno vrijeme. I prije ih je bilo teško dobiti na telefon, sad će valjda bit nemogće.

    Eto još jedna krasna posljedica toga da nećemo represijom, ne, bolje da svi kolektivno trpimo.

  28. #17578
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uostalom čemu se čuditi, mi smo država koja ne voli represijom ni protiv obiteljskog nasilja, gospodarskog kriminala, kriminalaca svih vrsta i svih ostalih koji krše zakone. Pa sad ne želi represijom ni protiv epidemije. Zato nam je točno onako kako nam je.

  29. #17579
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Slušam obraćanje javnosti i posve se slažem.
    Represija NIJE rješenje.

    Rješenje su cjepivo i pridržavanje epidemioloških mjera.

    Kakva crna represija u 21.stoljeću! Svi koji ju prizivaju, vraćaju svijet desetljećima unazad.
    a ne znam, ako neka vrsta slobode ugrožava više skupina ja bih se složila da je represija dobar izbor. Ok ne prisilom na cijepljenje, ali ima tu drugih metoda koje su mi ok u ovim "fašistički zemljama"

  30. #17580
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Samo se pitam zašto se sve dosad čekalo s tom odlukom.
    Jos sam u proljece rekla da je najbolje da LOM zove pacijente. Njemu vjeruju vise nrgo Plenkiju.

  31. #17581
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Slušam obraćanje javnosti i posve se slažem.
    Represija NIJE rješenje.

    Rješenje su cjepivo i pridržavanje epidemioloških mjera.

    Kakva crna represija u 21.stoljeću! Svi koji ju prizivaju, vraćaju svijet desetljećima unazad.
    Ne slazem se ni najmanje. Pogledaj oko sebe bez roze optike, represije i u ovom stoljecu koliko hoces. Iluzija je da svijed ide samo naprijed...pa evo, pogledaj te teorije zavjere, trumpa itd. Svijet se vrti u ciklusima.

  32. #17582
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto mislim da je to najbolja ideja. Ljudi, posebno stariji, ipak imaju povjerenja u svoje LOM-ove. Mislim da je bolja investicija platiti liječnicima ev. prekovremene sate nego investirati u call centar. Jedino je pitnaje hoće li se LOM-ovi htjeti toga primiti.

  33. #17583
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A vezano za lomove se slazem. Nema sanse da ce sad, u ovoj komunikacijskoj papazjaniji koja je nastala u rh, s lauc-bakicem, matpisima plandemija po cijelom zg, nstpisima 5g=smrt i slicno, radmanovim statementima da cemu panika, starcad pozitivno reagirat na pozive iz call centra, to.bi za njih bio orwell. Na poziv svog lijecnika hoce. Nadam se samo da mu ti isti lijecbici pred god i pol nisu rekli 'a ne znam, ja vam to ne bih savjetovao' (blisko iskustvp upita pacijenata od 80 god prema njohovom LOM).

  34. #17584
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam, ako neka vrsta slobode ugrožava više skupina ja bih se složila da je represija dobar izbor. Ok ne prisilom na cijepljenje, ali ima tu drugih metoda koje su mi ok u ovim "fašistički zemljama"
    Meni bi i prisila na cijepljenje te skupine ljudi bila sasvim OK. No, nadam se da će ideja s LOMovima uroditi plodom.

  35. #17585
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom čemu se čuditi, mi smo država koja ne voli represijom ni protiv obiteljskog nasilja, gospodarskog kriminala, kriminalaca svih vrsta i svih ostalih koji krše zakone. Pa sad ne želi represijom ni protiv epidemije. Zato nam je točno onako kako nam je.
    Baš tako.

  36. #17586
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bi i prisila na cijepljenje te skupine ljudi bila sasvim OK. No, nadam se da će ideja s LOMovima uroditi plodom.
    I meni - u stili pas de vaccine, pa de service medical.

  37. #17587
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jos sam u proljece rekla da je najbolje da LOM zove pacijente. Njemu vjeruju vise nrgo Plenkiju.
    je slažem se al šta to znači kad su stariji ljudi zvali smai LOMove a ovi ih otkantavali samo tako i nisu htjeli cijepiti.
    Oboje mojih roditelja se cijepilo neki mdrugim putem kojim smo morali zaobići njihove LOMove.
    svekiji su mi se maltene svađali s LOMicom da ih stavi u prioritetnu skupinu za cjepljenje, što oni i jesu. Jedva isto došli do cjepiva, stalno je zivkajući i gnjaveći.
    strašno kako su se ponašali.

    Slažem se da u ovoj fdzi bi to moglo imat efekta,al poznajući naše LOM-ove ne mislim da će se polomit zivkajući svoje pacijente.

  38. #17588
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja isto mislim da je dobro da lom-ovi zovu starije i pozovu ih na cijepljenje. Meni npr. kad god nazovem pedijatricu, a djeci doslo vrijeme za cijepljenje,sestra uvijek sama napomene da ih dovedem. Mislim da me jednom cak, kad je zavrsio lockdown, i nazvala sama da dodjemo.

    Mozda to je vise posla kratkorocno za doktore i sustav, al dugorocno je to vjerojatno puno manje posla. 10 min poziva i 10 min cijepljenja naspram nekoliko tjedana lijecenja.

    I slazem se s Beti
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 29.10.2021. at 14:21

  39. #17589
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jos sam u proljece rekla da je najbolje da LOM zove pacijente. Njemu vjeruju vise nrgo Plenkiju.
    je slažem se al šta to znači kad su stariji ljudi zvali smai LOMove a ovi ih otkantavali samo tako i nisu htjeli cijepiti.
    Oboje mojih roditelja se cijepilo neki mdrugim putem kojim smo morali zaobići njihove LOMove.
    svekiji su mi se maltene svađali s LOMicom da ih stavi u prioritetnu skupinu za cjepljenje, što oni i jesu. Jedva isto došli do cjepiva, stalno je zivkajući i gnjaveći.
    strašno kako su se ponašali.

    Slažem se da u ovoj fdzi bi to moglo imat efekta,al poznajući naše LOM-ove ne mislim da će se polomit zivkajući svoje pacijente.

  40. #17590
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jadranka, evo 1. put na ovoj temi da se nas dvije ne slažemo oko nečega

  41. #17591
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, evo 1. put na ovoj temi da se nas dvije ne slažemo oko nečega

  42. #17592
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Beti i Jadranka, malo me podsjećate na jednu priču iz prastarog Bontona, kojeg su valjda sve naše bake imale kod kuće. Priča je iz dijela knjige u kojem se objašnjava kako koristiti koji dio pribora za jelo, pa je autor umetnuo anegdotu u kojoj su se nakon brodoloma, u moru našli lord i njegov batler, lord je još držao nož i vilicu u ruci, jer su taman bili za večerom.
    I batler primijeti kako prema njima kreće morski pas i poviče u panici "probodite ga, gospodine, brzo!", na što mu lord odgovori- "Na ribu nožem? Nikada!"
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 29.10.2021. at 14:46

  43. #17593
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Eto, jucer i nicas dvije trudnice na respiratoru porodene CR.
    U isto vrije dr.Markotic izjavljuje da se trudnicama ne preporuca cijepljenje.
    Jasno, samo u Hrvatskoj valjda. Jer cini se da vani ipak preporucuju obzirom na broj covid pozizivnih trudnica na intenzivnoj njezi.

  44. #17594
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ona je stvarno izjavila da ne postoje preporuke da se trudnice cijepe

  45. #17595
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Beti i Jadranka, malo me podsjećate na jednu priču iz prastarog Bontona, kojeg su valjda sve naše bake imale kod kuće. Priča je iz dijela knjige u kojem se objašnjava kako koristiti koji dio pribora za jelo, pa je autor umetnuo anegdotu u kojoj su se nakon brodoloma, u moru našli lord i njegov batler, lord je još držao nož i vilicu u ruci, jer su taman bili za večerom.
    I batler primijeti kako prema njima kreće morski pas i poviče u panici "probodite ga, gospodine, brzo!", na što mu lord odgovori- "Na ribu nožem? Nikada!"
    Ja to mogu shvatit. Jer nije zapravo rijec o ribi i nozu, nego o odustajanju od vrijednosti koje smatras temeljnima (cak, i ako je prica u bonton ubacen smijeha radi).
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 29.10.2021. at 15:06

  46. #17596
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Cek, Markotic stvarno ne preporucuje cijepljenje trudnica?! U Belgiji su trudnice prioritetna skupina za cijepljenje.

  47. #17597
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

  48. #17598
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja to mogu shvatit. Jer nije zapravo rijec o ribi i nozu, nego o odustajanju od vrijednosti koje smatras temeljnima (cak, i ako je prica u bonton ubacen smijeha radi).
    Pa ne znam, meni se očuvanje života i zdravlja čini The Temeljnom Vrijednosti. A ustrajanje na finijim nijansama po svaku cijenu, pa čak i ne samo vlastitog, nego i tuđeg života (siroti batler nije očito držao do bontona toliko, ali je i njega vjerojatno pojeo morski pas) nije nešto što me impresionira.

  49. #17599
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam, meni se očuvanje života i zdravlja čini The Temeljnom Vrijednosti. A ustrajanje na finijim nijansama po svaku cijenu, pa čak i ne samo vlastitog, nego i tuđeg života (siroti batler nije očito držao do bontona toliko, ali je i njega vjerojatno pojeo morski pas) nije nešto što me impresionira.
    Tesko da bi vilica i noz nekoga spasili od morskog psa. A tako je, cini mi se, i s tom represijom. A mozda i nije tako, al evo Tang je navela primjer Slovenije. Poznajem ljude (neke poznajem, za neke cujem) samo tako bolesne (pretpostavljam od korone, al testirat se nece) koji se doslovno boje otic kod doktora, boje se infuziju primit, boje se tko zna cega, i sve ih je vise, cini mi se... nece njih represija na nista natjerat osim na jos vece povlacenje. A cjepivo ce valjda uzet samo ako im ga netko da protiv njihove volje. Al na vladi je naravno da procijeni sto je izvadivije/korisnije i sto ce imat manje negativnih posljedica.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 29.10.2021. at 15:27

  50. #17600
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Cek, Markotic stvarno ne preporucuje cijepljenje trudnica?! U Belgiji su trudnice prioritetna skupina za cijepljenje.
    Markotic je inace poznata po pametnim izjavama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •