Stranica 349 od 383 PrviPrvi ... 249299339347348349350351359 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 17,401 do 17,450 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #17401
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Je, grozno je, Riri. Samo neka što prije malena bude dobro i dođe kući.

  2. #17402
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bi zanimalo kako izgleda slična statistika s vaše strane bare?
    Previse mi je posla izvlaciti statistike za cijele SAD, tim vise sto je procijepljenost razlicita, a i mjere, odnosno njihovo postojanje i nepostojanje.

    Ovo je za Minnesotu (5,64 milijuna stanovnika 2019. godine).

    S 21. listopada, procijepljeno je 74.5% stanovnistva 16+ i 94.7% stanovnistva 65+ cijepljeno barem jednom dozom, a 71% 16+ i 92.1% 65 i vise godina cijepljeno s barem dvije doze.

    https://www.health.state.mn.us/disea...stats/vbt.html


    COVID-19 Vaccine Breakthrough Data

    All data is preliminary and may change as cases are investigated. Case and vaccine totals reflect only the results from laboratory testing and vaccinations that have been reported.
    Updated weekly, on Mondays at 11 a.m.

    Updated 10/25/2021


    Case Overview

    Total number of fully vaccinated Minnesotans age 12 and older (as of the week beginning 9/19)* 3,182,159
    Number of vaccine breakthrough cases Percent of fully vaccinated people
    Total cases 51,586 1.441%
    Total cases hospitalized** 2,425 0.085%
    Total deaths*** 331 0.008%


    *
    Fully vaccinated means that at least 14 days have passed since a person completed their COVID-19 vaccination series. A complete series can mean 1 or 2 doses of vaccine have been given, depending on the product. The number of fully vaccinated people will not be the same as the number with a complete vaccination series found on COVID-19 Vaccine Data. Case reporting and vaccine reporting have delays in addition to the time it takes to match case data to the Minnesota Immunization Information Connection. Case counts will typically reflect cases reported one or more weeks ago.

    ** Total cases hospitalized includes patients admitted for any reason within 14 days of a positive SARS-CoV-2 test.

    *** Total deaths (also known as total deaths with laboratory testing) are deaths due to COVID-19 with a positive PCR test (confirmed case) or antigen test (probable case) for SARS-CoV-2, and either COVID-19 is listed on the death certificate or clinical history/autopsy findings that provide evidence that the death is related to COVID-19 without an alternative cause (e.g., drowning, homicide, trauma, etc).

  3. #17403
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za opciju 1. i ne kuzim zašto baš uvijek kasne sa zaključcima.
    Ma da? Nisi mi ostavila taj dojam. Jer to znaci nametanje obaveze cijepljenja i inzistiranje na covid potvrdama. U Luxembourgu i Njemackoj poslodavac cak zaobilazi i GDPR zbog covid-a i smije znati tko je cijepljen, a tko ne. Ne mogu zamisliti to kod nas, nazalost. Sumnjam, lili, da si bas za to i cini mi se da ces izmigoljit u neki treci put ala vuk sit i koza cijela cim se javi netko kome je bas tuzno i ponizavajuce vadit covid potvrdu, a toga nema. To je - ili - ili. Ako nije a), idemo u b) po logico stvari, al da, znam sto slijedi - zasto samo krajnosti itd.

    Btw, dali su preporuku da i cijepljeni nakon kontakta idu na pcr, nema vise potrebe za portskom slobodom u opisu simptoma u pokusaju moljenja uputnica, odn
    privatnih placanja jos i toga. Hopefully. Dok bude testova valjda barem.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.10.2021. at 21:27

  4. #17404
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    autorsku slobodu u opisu simptoma mislim

  5. #17405
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari nisam baš skroz shvatila tu preporuku za cijepljene, je li isključivo PCR test preporuka ili bilokakav test a da se antigenski potvrđuju PCR-om?
    Mi smo se testirali kućnim i svi smo negativni, ne mislim da nam treba potvrda PCR-om pogotovo što nitko nema simptome. A i nemam vremena niti mi se da žicati PCR kad za 30kn mogu provjeriti kućnim antigenskm.

    PS - sin već 7 dana nema rješenje o samoizolaciji, očito više nitko ni ne zove, možda čak i nije u evidenciji (ne znam gdje se to može provjeriti ako igdje). Jedino su kontakti iz razreda dobili rješenja.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.10.2021. at 21:35

  6. #17406
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kod nas su uveli te propusnice za ugostiteljske objekte, ali samo iza 22h. Bezveze. Doduše bolje išta nego ništa, kažu da će od idućeg tjedna ići na proširenje.

    Imali smo čak i za to neku šaku prosvjednika, ali šta sad, nek plaču, manje će pišat.

  7. #17407

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    U stvari nisam baš skroz shvatila tu preporuku za cijepljene, je li isključivo PCR test preporuka ili bilokakav test a da se antigenski potvrđuju PCR-om?
    Piše, brzi antigenski ili PCR.

  8. #17408
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    U stvari nisam baš skroz shvatila tu preporuku za cijepljene, je li isključivo PCR test preporuka ili bilokakav test a da se antigenski potvrđuju PCR-om?
    Mi smo se testirali kućnim i svi smo negativni, ne mislim da nam treba potvrda PCR-om pogotovo što nitko nema simptome. A i nemam vremena niti mi se da žicati PCR kad za 30kn mogu provjeriti kućnim antigenskm.

    PS - sin već 7 dana nema rješenje o samoizolaciji, očito više nitko ni ne zove, možda čak i nije u evidenciji (ne znam gdje se to može provjeriti ako igdje). Jedino su kontakti iz razreda dobili rješenja.
    Pa ne zovu odavno. Kad dobijes pozitivan test sam se prijavis kod obiteljskog ili pedijatra.
    Javis i skoli koja sama sastavi listu kontakata, a to onda poklika skolska.
    Kod nas je islo ovako:

    Pozitivan pcr-zvala dr.iz labosa koja potpisuje nalaz ( to je kbc zagreb, pa imaju testove samo za pacijente, djelatnike i obitelji djelatnika)
    -javila skoli
    -javila pedijatrici koja je upisala na platformu i otvorila mi bolovanje za njegu
    -javila obiteljskoj da otvori bolovanje, ne samoizolaciju jer sam cijepljena
    -zvala me skolska, potvrdila da sam prijavila dijete pedijatru, ona pisala samoizolaciju samo za kontakt
    -nakon 48 sati stigla cudna masovna poruka HZJZa u wa da mi je dijete u samoizolaciji , da javim kontaktima i da obavim sve sto sam vec obavila

  9. #17409
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ko kaže da ne zovu, zovu ali im treba vremena

  10. #17410
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam po dobivanju nalaza zvala njenu dr. i slala joj nalaz, zvala rasku, skupljala popis njenih kontakata u školi i slala raski, obaviještavala rasku od mlađeg... jedino me zvala školska medicina da joj pošaljem nalaz. I nakon par dana sam dobila na email generičku "obavijest o propisivanju izolacije" u kojem nema aposlutno ničeg nego da je XY (kći) propisana izolacija od-do i da se javi doktorici.

    To je sve. Od nikog drugog ni a ni b...

  11. #17411
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam po dobivanju nalaza zvala njenu dr. i slala joj nalaz, zvala rasku, skupljala popis njenih kontakata u školi i slala raski, obaviještavala rasku od mlađeg... jedino me zvala školska medicina da joj pošaljem nalaz. I nakon par dana sam dobila na email generičku "obavijest o propisivanju izolacije" u kojem nema aposlutno ničeg nego da je XY (kći) propisana izolacija od-do i da se javi doktorici.

    To je sve. Od nikog drugog ni a ni b...
    Tako je. I ja tako. Genericka poruka na wa u kojoj pise da se javim na OVAJ mail ako radim u sustsvu zdravstva.
    Koji mail kad ga nema u poruci, a poruka je stigla na WA
    Srecom mi na poslu imamo svoje epidemiologe i propisani protokol koji sam odradila par dana prije poruke.

  12. #17412
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. I ja tako. Genericka poruka na wa u kojoj pise da se javim na OVAJ mail ako radim u sustsvu zdravstva.
    Koji mail kad ga nema u poruci, a poruka je stigla na WA
    Srecom mi na poslu imamo svoje epidemiologe i propisani protokol koji sam odradila par dana prije poruke.
    JA nemam WA pa je stigao mail. Ne spominje se ništa osim javljanja doktorici, a najbolje mi je da u potpisu piše s poštovanjem, i onda ništa
    Nema ni generičkog potpisa a sender je "no-reply@..." za ne povjerovati

  13. #17413
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Javim vam ja friško hoće me tko zvati.
    J. u petak došla iz škole i požalila se na glavobolju, izmjerili temperaturu.. 37.2...testirali brzim u subotu ujutro, pozitivna. Javila raski, raska odmah poslala mail učenicima klupa ispred i iza za samoizolaciju.
    Javila sam na razrednu grupu, nakon par sati javlja još jedna mama da im je brzi test pozitivan. U nedjelju javlja još jedna mama i cijeli razred ide u samoizolaciju i online. Danas se javila još jedna mama.
    Navodno je škola puna korone, doalovce pola razreda nema, tražili su ministarstvo da cijela škola prijeđe online dok se ne smiri, nisu dozvolili.
    Popodne smo dobili za J. pozitivan PCR i sad me zanima hoće tko zvati.
    Raska je tražila da joj proslijedim nalaz. Nisam morala ništa što se škole tiče odraditi osim javiti raski.
    Za sada troje pozitivnih na kućnom potvrđeni PCR-om.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 25.10.2021. at 22:53

  14. #17414
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Sretno mitovski, nadam se da je J. okej, želim joj brz oporavak!

  15. #17415
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno mitovski, nadam se da je J. okej, želim joj brz oporavak!
    Hvala Riri.. Sretno i vama! Baš čitam, jako mi je žao za T... Nadam se da će čim prije izaći iz bolnice.. Siroče malo
    J. isto ima astmu pa osluškujem svaki kašalj... Za sad je ok.

  16. #17416
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ovaj put je izgleda moja jedina pozitivna u razredu (očito se negdje drugdje zarazila) tako da nema online nastave za njih. Pa provode jako puno vremena igrajući igrice. I gledajući serije.

    Trenutno je na kućnom negativna pa smo joj rekli da može s maskom po kući hodati da nije baš non-stop u sobi, ali ne previše

  17. #17417
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Moram priznati da vam je raska poduzetna,i preventivna mitovski, tako je i kod moje bilo prošle godine. Ove puno drugačije

  18. #17418
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da vam je raska poduzetna,i preventivna mitovski, tako je i kod moje bilo prošle godine. Ove puno drugačije
    Takav je dojam ostavila na prvom sastanku a sad i potvrdila. 20 minuta nakon što sam ja poslala da je kućni test pozitivan, roditelji su već dobili mail od nje.

  19. #17419
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Riri.. Sretno i vama! Baš čitam, jako mi je žao za T... Nadam se da će čim prije izaći iz bolnice.. Siroče malo
    J. isto ima astmu pa osluškujem svaki kašalj... Za sad je ok.


    Super, nek tako i ostane!

  20. #17420
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj put je izgleda moja jedina pozitivna u razredu (očito se negdje drugdje zarazila) tako da nema online nastave za njih. Pa provode jako puno vremena igrajući igrice. I gledajući serije.

    Trenutno je na kućnom negativna pa smo joj rekli da može s maskom po kući hodati da nije baš non-stop u sobi, ali ne previše
    Sretno i vama, sillyme!

    Ovo "ne previše" me baš nasmijalo, ja sam nama podijelila stan gdje tko smije hodati, loše funkcionira, ali barem imam dojam da radim nešto.

  21. #17421
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    mitovski, bas mi je zao za pozitivan test. Drzim fige da brzo prodje i bez ikakvih komplikacija!

  22. #17422
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    sretno mitovski, vjerujem da će curka biti ok. Riri isto nadam se da će brzo na bolje i tvojoj T
    U školama je totalni i potpuno očekivani scenarij, ne znam po običaju što su naši mislili, da je Lauc u pravu da su skoro svi već preboljeli pa nema brige? A kad ono...

  23. #17423
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su uveli te propusnice za ugostiteljske objekte, ali samo iza 22h. Bezveze. Doduše bolje išta nego ništa, kažu da će od idućeg tjedna ići na proširenje.

    Imali smo čak i za to neku šaku prosvjednika, ali šta sad, nek plaču, manje će pišat.
    Meni je ova mjera luda
    Zamisli, sjednes u restiran u 21h i u 22 ti konobar servira glavno jelo, otvara drugu butelju i pita za covid pass
    I ako nemas, sto onda, van?

    Mitovski, sretno!
    I Sillyme također

    Vidim da je u ovoj sezoni bas puno pozitivne djece

  24. #17424
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ova mjera luda
    Zamisli, sjednes u restiran u 21h i u 22 ti konobar servira glavno jelo, otvara drugu butelju i pita za covid pass
    I ako nemas, sto onda, van?
    Imali smo i mi konja za ovu trku, ili možda još imamo
    okupljanja u kafićima i slično su ljetos bila do ponoći bez covid putovnica, a poslije ponoći s putovnicama
    Onda su ugostitelji trebali u 23:45 rastjerat goste, pa u ponoć ponovo otvarat samo za one sa covid putovnicom
    kako su to u stvarnosti realizirali, ne znam, jer sam dosadna baba koja ne izlazi baš, ali se sjećam da su se žalili na apsurd toga u medijima

  25. #17425
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Svi su zatvarali u ponoć.

  26. #17426
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Zar nije bilo do 23 sata, ne zalazim u njih ali mi stoji negdje da je tako

    Nedavno mjesec dvai pol bilo slavlje najavljeno do 23, pa par minuta sve mrtvo , pa onda opet dernjek uz tamburaše ko i prije,i tak onda i tjedan posle toga, što reć nije se spavalo tih dana

  27. #17427
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Današnji broj je jako velik za utorak jer su dosad srijedom bili duplo veći brojevi od utorka.

    Kažu mi da je povučena odluka da učenici prije povratka u školu nakon bolesti koja sliči na covid moraju imati negativan test. Svejedno će mi trebati hrpa kućnih testova jer je više ukućana bilo u kontaktu s pozitivnima pa idem tražiti gdje ste pisale da su najjeftiniji.

  28. #17428
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas na razrednoj grupi svako malo stiže da je netko nov pozitivan na kućnom. Sad ih je već 6. Jedna asimptomatska jutros.
    Aki ništa drugo, bar znamo da su kućni testovi pouzdani.

  29. #17429
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Pa drago mi je čut da su pouzdani jer sam ja sinoć testirala malenu, koja šmrcka i začepljen joj je nos, a imaju jedan potvrđen covid u razredu. Ispala je negativna al sam ipak dogovorila s učiteljicom da ostane dan-dva
    Ovaj je bio 45kn, čula sam da ima i jeftinijih

  30. #17430
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam za J. u subotu platila 31kn u Gradskoj ljekarni Zagreb. Znam da sam prije 2 mjeseca platila oko 60.

  31. #17431
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja platila 33kn pred par dana. Mjesec dana ranije 42kn
    Bar nečemu pada cijena kad sve ostalo poskupljuje

  32. #17432
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa drago mi je čut da su pouzdani jer sam ja sinoć testirala malenu, koja šmrcka i začepljen joj je nos, a imaju jedan potvrđen covid u razredu. Ispala je negativna al sam ipak dogovorila s učiteljicom da ostane dan-dva
    Ovaj je bio 45kn, čula sam da ima i jeftinijih
    Preporuka našeg epidemiologa je da se uvijek naprave 2 kućna testa, s nekim razmakom. Mi smo FlexFGlow platili oko 35 kn, sad vidim da je to dobra cijena.

  33. #17433

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Koliko najčešće traju nuspojave cijepljenja? Jučer primila Pfizer, nocas dobila temp. Sad stoji na 37, osjećam se skroz iscrpljeno i shvaćam da ne znam mirovat : )

  34. #17434
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja platila 33kn pred par dana. Mjesec dana ranije 42kn
    Bar nečemu pada cijena kad sve ostalo poskupljuje
    ja isto ovako
    ali sam bila kupovala u različitim ljekarnama (prva je bil privatna, a druga gradska), pa sam mislila da je do toga

  35. #17435
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko najčešće traju nuspojave cijepljenja? Jučer primila Pfizer, nocas dobila temp. Sad stoji na 37, osjećam se skroz iscrpljeno i shvaćam da ne znam mirovat : )
    Oko 24 sata, a možda i malo duže.

  36. #17436
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Do 48 sati se smatra da je nuspojava cjepiva. Meni je nakon prve doze trajalo dva dana. Prvi dan temperatua do 39, drugi dan oko 37.5.

  37. #17437
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko najčešće traju nuspojave cijepljenja? Jučer primila Pfizer, nocas dobila temp. Sad stoji na 37, osjećam se skroz iscrpljeno i shvaćam da ne znam mirovat : )
    oko 2 dana

  38. #17438
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko najčešće traju nuspojave cijepljenja? Jučer primila Pfizer, nocas dobila temp. Sad stoji na 37, osjećam se skroz iscrpljeno i shvaćam da ne znam mirovat : )
    Na onim uputama što sam dobila nakon cijepljenja, piše da nuspojave mogu trajati do 7 dana

  39. #17439
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Etnološko-antropološki pogled na teorije zavjere u vrijeme pandemije Covida: https://www.theguardian.com/world/ng...old-the-answer

    Jako zanimljivo, a ima i grafičke prikaze.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 26.10.2021. at 11:31

  40. #17440
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod mene nema ni školske grupe roditelja, ni vrtićke. Oko mene može bujati covid, a da mi roditelji nemamo pojma

    Doduše po temperaturnoj listi u vrtiću ima 23 od 26 djece, a malac kaže da u razredu fali samo jedan :rofl:

  41. #17441
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je ta razredna grupa super, pogotovo u vrijeme pandemije. Ovo im je druga izolacija, a i grupa je pomogla u tome. Nema gluposti na grupi nego baš korisne informacije.

  42. #17442
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko najčešće traju nuspojave cijepljenja? Jučer primila Pfizer, nocas dobila temp. Sad stoji na 37, osjećam se skroz iscrpljeno i shvaćam da ne znam mirovat : )
    ja uopće nisam imala nuspojave. Ni nakon 1. ni nakon 2. doze.

  43. #17443
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo, izgleda da epidemiolozi više ne zovu. Dobila sam poruku na wup da se javim liječniku koji će odrediti izolaciju i školi.

  44. #17444

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Kažu mi da je povučena odluka da učenici prije povratka u školu nakon bolesti koja sliči na covid moraju imati negativan test. Svejedno će mi trebati hrpa kućnih testova jer je više ukućana bilo u kontaktu s pozitivnima pa idem tražiti gdje ste pisale da su najjeftiniji.
    Na kojoj razini, škole, lokalno ili nacionalno?
    Pitam jer sam dijete ostavila jučer kući, nisam uspjela dobiti jučer doktoricu, ona danas radi popodne, pa ako je šalje na PCR, ispada da će morati ostati 4 dana do negativnog testa (a kućni je negativan).

  45. #17445
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, izgleda da epidemiolozi više ne zovu. Dobila sam poruku na wup da se javim liječniku koji će odrediti izolaciju i školi.
    Mene su bili zvali čak par minuta prije no što mi je nalaz stigao na e-mail.
    Nakon odrađenog razgovora, dobila sam i ja noreply potvrdu o propisivanju izolacije.
    Sve se dešavalo polovicom ovog mjeseca

  46. #17446

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Nama je sa školama sve odrađeno ekspresno što se tiče izolacija. Isti dan bi dobili mail od razrednice (zapravo isti sat, čim bi netko od roditelja javio), a par sati kasnije bi stiglo i rješenje o izolaciji od školske medicine.

    Nažalost, naša OŠ je trenutno pravo žarište, ravnatelj je tražio da cijela škola ide on-line ali nije mu odobreno.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 26.10.2021. at 12:45

  47. #17447
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Prijavljujem uneventful boosteriranje svekra i tate. Oboje 80 plus, oboje samo bol ruke. Doduse, nisu ni ranije imali nuspojave ni na 1. ni na 2. dozu, ipak su to stari ljudi s imunitetom koji ne reagira burno.

  48. #17448
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Očito imaju sreću, da i potraje tako

  49. #17449
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem uneventful boosteriranje svekra i tate. Oboje 80 plus, oboje samo bol ruke. Doduse, nisu ni ranije imali nuspojave ni na 1. ni na 2. dozu, ipak su to stari ljudi s imunitetom koji ne reagira burno.
    meni je frendica savjetovala razgibavanje ruke jer me nakon 1. doze boljela. I fakat sam "mlatila" i "vježbala" već na Velesajmu, i malo su me čudno gledali, al je upalilo i nakon 2. doze nikakve boli u ruci

  50. #17450
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da? Nisi mi ostavila taj dojam. Jer to znaci nametanje obaveze cijepljenja i inzistiranje na covid potvrdama. U Luxembourgu i Njemackoj poslodavac cak zaobilazi i GDPR zbog covid-a i smije znati tko je cijepljen, a tko ne. Ne mogu zamisliti to kod nas, nazalost. Sumnjam, lili, da si bas za to i cini mi se da ces izmigoljit u neki treci put ala vuk sit i koza cijela cim se javi netko kome je bas tuzno i ponizavajuce vadit covid potvrdu, a toga nema. To je - ili - ili. Ako nije a), idemo u b) po logico stvari, al da, znam sto slijedi - zasto samo krajnosti itd.

    Btw, dali su preporuku da i cijepljeni nakon kontakta idu na pcr, nema vise potrebe za portskom slobodom u opisu simptoma u pokusaju moljenja uputnica, odn
    privatnih placanja jos i toga. Hopefully. Dok bude testova valjda barem.
    Aleluja da su se i ovoga dosjetili, a ne da kao asimptomatski nemaš pravo na PCR, a živiš s pozitivnim ukućanima kao Riri. Srećom U Srbiji daju uputnicu za PCR i kad si asimptomatski a bio si u kontaktu pogotovo s ukućanima.

    Mitovski i Riri, jako mi je žao, Držim fige da što prije krene nabolje!
    Riri, jel T. barem malo bolje? Pa to je fakat nehumano da tako malo dijete bude potpuno samo i izdvojeno, da bar daju posjet uz negativan PCR. Al tako je, kako je, nadat se da će što prije doma.

    ina33, bez obzira na moje unutarnje borbe na temu diskriminacije i propitikivanje etičke upitnosti istoga, mislim da jednostavno nema drugog rješenja nego uvesti potvrde za određene aktivnosti (restorani, benzinske, kina, kazališta, teretane.., znači ne nužno na određene skupine građana nego baš na aktivnosti) kako bi se građane motiviralo na cjepljenje. Ponovne mini lockdowne teško da si više ijedna država može priuštiti u ekonomskom i bilo kojem drugom smislu. U takvim okolnostima, uvođenje potvrda mi izgleda bolja varijanta.
    Naravno trebalo bi sad uzeti u obzir i ljude koji imaju određene autoimune bolesti i sl., za koje cjepljenje nije baš bezazleno. Evo kolegicu s posla jučer odbili cijepiti na Velesajmu i poslali je u Rockfellerovu da to tamo obavi jer se oni ne usude. Treba voditi računa da ima i takvih ljudi iako se tu radi o promilima. Tim putem je krenula većina zemalja EU, da postoji više izbora/rješenja bilo bi super, no izbora baš i nema ili-ili.

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno je škola puna korone, doalovce pola razreda nema, tražili su ministarstvo da cijela škola prijeđe online dok se ne smiri, nisu dozvolili.
    Ne znam kojim čudom, al kod nas nije opsadno stanje u školi. Razredi moje djece i djece naših prijatelja zasad normalno u punom sastavu (ili vrlo rijetki izostaju) idu u školu. Rijetko tu i tamo čujem da je neko dijete pozitivno.
    Inače vidim da korona buja u školama tako da ćemo tek vidjeti što slijedi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.10.2021. at 13:22

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •