Stranica 349 od 349 PrviPrvi ... 249299339347348349
Pokazuje rezultate 17,401 do 17,422 od 17422

Tema: Korona virus, panika ili?

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Je, grozno je, Riri. Samo neka što prije malena bude dobro i dođe kući.

Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bi zanimalo kako izgleda slična statistika s vaše strane bare?
    Previse mi je posla izvlaciti statistike za cijele SAD, tim vise sto je procijepljenost razlicita, a i mjere, odnosno njihovo postojanje i nepostojanje.

Ovo je za Minnesotu (5,64 milijuna stanovnika 2019. godine).

S 21. listopada, procijepljeno je 74.5% stanovnistva 16+ i 94.7% stanovnistva 65+ cijepljeno barem jednom dozom, a 71% 16+ i 92.1% 65 i vise godina cijepljeno s barem dvije doze.

https://www.health.state.mn.us/disea...stats/vbt.html

COVID-19 Vaccine Breakthrough Data

All data is preliminary and may change as cases are investigated. Case and vaccine totals reflect only the results from laboratory testing and vaccinations that have been reported.
    Updated weekly, on Mondays at 11 a.m.

Updated 10/25/2021

Case Overview

Total number of fully vaccinated Minnesotans age 12 and older (as of the week beginning 9/19)* 3,182,159
    Number of vaccine breakthrough cases Percent of fully vaccinated people
    Total cases 51,586 1.441%
    Total cases hospitalized** 2,425 0.085%
    Total deaths*** 331 0.008%

*
    Fully vaccinated means that at least 14 days have passed since a person completed their COVID-19 vaccination series. A complete series can mean 1 or 2 doses of vaccine have been given, depending on the product. The number of fully vaccinated people will not be the same as the number with a complete vaccination series found on COVID-19 Vaccine Data. Case reporting and vaccine reporting have delays in addition to the time it takes to match case data to the Minnesota Immunization Information Connection. Case counts will typically reflect cases reported one or more weeks ago.

** Total cases hospitalized includes patients admitted for any reason within 14 days of a positive SARS-CoV-2 test.

*** Total deaths (also known as total deaths with laboratory testing) are deaths due to COVID-19 with a positive PCR test (confirmed case) or antigen test (probable case) for SARS-CoV-2, and either COVID-19 is listed on the death certificate or clinical history/autopsy findings that provide evidence that the death is related to COVID-19 without an alternative cause (e.g., drowning, homicide, trauma, etc).

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za opciju 1. i ne kuzim zašto baš uvijek kasne sa zaključcima.
    Ma da? Nisi mi ostavila taj dojam. Jer to znaci nametanje obaveze cijepljenja i inzistiranje na covid potvrdama. U Luxembourgu i Njemackoj poslodavac cak zaobilazi i GDPR zbog covid-a i smije znati tko je cijepljen, a tko ne. Ne mogu zamisliti to kod nas, nazalost. Sumnjam, lili, da si bas za to i cini mi se da ces izmigoljit u neki treci put ala vuk sit i koza cijela cim se javi netko kome je bas tuzno i ponizavajuce vadit covid potvrdu, a toga nema. To je - ili - ili. Ako nije a), idemo u b) po logico stvari, al da, znam sto slijedi - zasto samo krajnosti itd.

Btw, dali su preporuku da i cijepljeni nakon kontakta idu na pcr, nema vise potrebe za portskom slobodom u opisu simptoma u pokusaju moljenja uputnica, odn
    privatnih placanja jos i toga. Hopefully. Dok bude testova valjda barem.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.10.2021. at 20:27

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

autorsku slobodu u opisu simptoma mislim

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

U stvari nisam baš skroz shvatila tu preporuku za cijepljene, je li isključivo PCR test preporuka ili bilokakav test a da se antigenski potvrđuju PCR-om?
    Mi smo se testirali kućnim i svi smo negativni, ne mislim da nam treba potvrda PCR-om pogotovo što nitko nema simptome. A i nemam vremena niti mi se da žicati PCR kad za 30kn mogu provjeriti kućnim antigenskm.

PS - sin već 7 dana nema rješenje o samoizolaciji, očito više nitko ni ne zove, možda čak i nije u evidenciji (ne znam gdje se to može provjeriti ako igdje). Jedino su kontakti iz razreda dobili rješenja.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.10.2021. at 20:35

Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019

Početno

Kod nas su uveli te propusnice za ugostiteljske objekte, ali samo iza 22h. Bezveze. Doduše bolje išta nego ništa, kažu da će od idućeg tjedna ići na proširenje.

Imali smo čak i za to neku šaku prosvjednika, ali šta sad, nek plaču, manje će pišat.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    U stvari nisam baš skroz shvatila tu preporuku za cijepljene, je li isključivo PCR test preporuka ili bilokakav test a da se antigenski potvrđuju PCR-om?
    Piše, brzi antigenski ili PCR.

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Mi smo se testirali kućnim i svi smo negativni, ne mislim da nam treba potvrda PCR-om pogotovo što nitko nema simptome. A i nemam vremena niti mi se da žicati PCR kad za 30kn mogu provjeriti kućnim antigenskm.

PS - sin već 7 dana nema rješenje o samoizolaciji, očito više nitko ni ne zove, možda čak i nije u evidenciji (ne znam gdje se to može provjeriti ako igdje). Jedino su kontakti iz razreda dobili rješenja.
    Pa ne zovu odavno. Kad dobijes pozitivan test sam se prijavis kod obiteljskog ili pedijatra.
    Javis i skoli koja sama sastavi listu kontakata, a to onda poklika skolska.
    Kod nas je islo ovako:

Pozitivan pcr-zvala dr.iz labosa koja potpisuje nalaz ( to je kbc zagreb, pa imaju testove samo za pacijente, djelatnike i obitelji djelatnika)
    -javila skoli
    -javila pedijatrici koja je upisala na platformu i otvorila mi bolovanje za njegu
    -javila obiteljskoj da otvori bolovanje, ne samoizolaciju jer sam cijepljena
    -zvala me skolska, potvrdila da sam prijavila dijete pedijatru, ona pisala samoizolaciju samo za kontakt
    -nakon 48 sati stigla cudna masovna poruka HZJZa u wa da mi je dijete u samoizolaciji , da javim kontaktima i da obavim sve sto sam vec obavila

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Ko kaže da ne zovu, zovu ali im treba vremena

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Ja sam po dobivanju nalaza zvala njenu dr. i slala joj nalaz, zvala rasku, skupljala popis njenih kontakata u školi i slala raski, obaviještavala rasku od mlađeg... jedino me zvala školska medicina da joj pošaljem nalaz. I nakon par dana sam dobila na email generičku "obavijest o propisivanju izolacije" u kojem nema aposlutno ničeg nego da je XY (kći) propisana izolacija od-do i da se javi doktorici.

To je sve. Od nikog drugog ni a ni b...

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Ja sam po dobivanju nalaza zvala njenu dr. i slala joj nalaz, zvala rasku, skupljala popis njenih kontakata u školi i slala raski, obaviještavala rasku od mlađeg... jedino me zvala školska medicina da joj pošaljem nalaz. I nakon par dana sam dobila na email generičku "obavijest o propisivanju izolacije" u kojem nema aposlutno ničeg nego da je XY (kći) propisana izolacija od-do i da se javi doktorici.

To je sve. Od nikog drugog ni a ni b...
    Tako je. I ja tako. Genericka poruka na wa u kojoj pise da se javim na OVAJ mail ako radim u sustsvu zdravstva.
    Koji mail kad ga nema u poruci, a poruka je stigla na WA
    Srecom mi na poslu imamo svoje epidemiologe i propisani protokol koji sam odradila par dana prije poruke.

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. I ja tako. Genericka poruka na wa u kojoj pise da se javim na OVAJ mail ako radim u sustsvu zdravstva.
    Koji mail kad ga nema u poruci, a poruka je stigla na WA
    Srecom mi na poslu imamo svoje epidemiologe i propisani protokol koji sam odradila par dana prije poruke.
    JA nemam WA pa je stigao mail. Ne spominje se ništa osim javljanja doktorici, a najbolje mi je da u potpisu piše s poštovanjem, i onda ništa
    Nema ni generičkog potpisa a sender je "no-reply@..." za ne povjerovati

mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

Javim vam ja friško hoće me tko zvati.
    J. u petak došla iz škole i požalila se na glavobolju, izmjerili temperaturu.. 37.2...testirali brzim u subotu ujutro, pozitivna. Javila raski, raska odmah poslala mail učenicima klupa ispred i iza za samoizolaciju.
    Javila sam na razrednu grupu, nakon par sati javlja još jedna mama da im je brzi test pozitivan. U nedjelju javlja još jedna mama i cijeli razred ide u samoizolaciju i online. Danas se javila još jedna mama.
    Navodno je škola puna korone, doalovce pola razreda nema, tražili su ministarstvo da cijela škola prijeđe online dok se ne smiri, nisu dozvolili.
    Popodne smo dobili za J. pozitivan PCR i sad me zanima hoće tko zvati.
    Raska je tražila da joj proslijedim nalaz. Nisam morala ništa što se škole tiče odraditi osim javiti raski.
    Za sada troje pozitivnih na kućnom potvrđeni PCR-om.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 25.10.2021. at 21:53

Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019

Početno

Sretno mitovski, nadam se da je J. okej, želim joj brz oporavak!

mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno mitovski, nadam se da je J. okej, želim joj brz oporavak!
    Hvala Riri.. Sretno i vama! Baš čitam, jako mi je žao za T... Nadam se da će čim prije izaći iz bolnice.. Siroče malo
    J. isto ima astmu pa osluškujem svaki kašalj... Za sad je ok.

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Ovaj put je izgleda moja jedina pozitivna u razredu (očito se negdje drugdje zarazila) tako da nema online nastave za njih. Pa provode jako puno vremena igrajući igrice. I gledajući serije.

Trenutno je na kućnom negativna pa smo joj rekli da može s maskom po kući hodati da nije baš non-stop u sobi, ali ne previše

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Moram priznati da vam je raska poduzetna,i preventivna mitovski, tako je i kod moje bilo prošle godine. Ove puno drugačije

mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da vam je raska poduzetna,i preventivna mitovski, tako je i kod moje bilo prošle godine. Ove puno drugačije
    Takav je dojam ostavila na prvom sastanku a sad i potvrdila. 20 minuta nakon što sam ja poslala da je kućni test pozitivan, roditelji su već dobili mail od nje.

Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019

Početno

Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Riri.. Sretno i vama! Baš čitam, jako mi je žao za T... Nadam se da će čim prije izaći iz bolnice.. Siroče malo
    J. isto ima astmu pa osluškujem svaki kašalj... Za sad je ok.

Super, nek tako i ostane!

Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019

Početno

Ovaj put je izgleda moja jedina pozitivna u razredu (očito se negdje drugdje zarazila) tako da nema online nastave za njih. Pa provode jako puno vremena igrajući igrice. I gledajući serije.

Trenutno je na kućnom negativna pa smo joj rekli da može s maskom po kući hodati da nije baš non-stop u sobi, ali ne previše
    Sretno i vama, sillyme!

Ovo "ne previše" me baš nasmijalo, ja sam nama podijelila stan gdje tko smije hodati, loše funkcionira, ali barem imam dojam da radim nešto.

Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

mitovski, bas mi je zao za pozitivan test. Drzim fige da brzo prodje i bez ikakvih komplikacija!

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

sretno mitovski, vjerujem da će curka biti ok. Riri isto nadam se da će brzo na bolje i tvojoj T
    U školama je totalni i potpuno očekivani scenarij, ne znam po običaju što su naši mislili, da je Lauc u pravu da su skoro svi već preboljeli pa nema brige? A kad ono...

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •