Stranica 109 od 383 PrviPrvi ... 95999107108109110111119159209 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,401 do 5,450 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5401
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Dovoljna mi je inokulacija kanalima koje ne mogu izbjeci ili ih nisam svjesna. Ne zelim bas hodati okolo i ljubiti ljude da bih postigla prirodnu vakcinaciju.
    Mislim da tako svatko normalan razmišlja. I da nema razloga za zgražanja.

  2. #5402
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Mos mislit, ne trebaju high skills 'zametanja traga'. Ima li baka iz starackog doma koronu ili ne - ne znam. Sto cemo s njom - vodite je ca. Ali, ona nije sa mnom u kucanstvu - ne znam. Itd.

    https://slobodnadalmacija.hr/split/s...-ulici-1044893

  3. #5403
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Bas si zadnjih dana razmisljam o svemu dobrome sto nam je virus donio. Peremo ruke, ne disemo jedni drugima za vrat, javni prostori se bolje ciste.. i onda procitam ovo o kopanju nosa i dijeljenju bocice. Ah.
    ja osobno nikad ali nikad ne bih pila iz iste boce s nekim tko mi nije muz ili dijete. Cak i da nema korone, ima masu drugih bestija. Bas mi je to bez veze.
    To su djeca . Vecina ponekad pije iz iste boce. Prije covida to nije bila posebna drama.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.09.2020. at 12:10

  4. #5404
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Možda im je dao kriva imena i brojeve da zamete trag.
    Ma kakvi, bila sam prisutna kad je razgovarao i pobrinula se da sve bude točno (tražili su i brojeve OIBa) - meni je itekako trebala službena izolacija jer sam, kad je konačno stigao njegov nalaz (čekali smo ga 4 dana), već tjedan dana trošila godišnji za samoizolaciju.

  5. #5405
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Dovoljna mi je inokulacija kanalima koje ne mogu izbjeci ili ih nisam svjesna. Ne zelim bas hodati okolo i ljubiti ljude da bih postigla prirodnu vakcinaciju. Niti se zaraziti mononukleozom, npr.
    Meni nije nikakav bed popiti iz iste boce od prijatelja ili članova obitelji uže/šire
    (pričam o razdoblju kad nije korona)
    . Isto tako, normalno da se pozdravljam, grlim i ljubim s dragim ljudima, ne bih mogla živjeti bez tjelesnog kontakta, tog osjećaja bliskosti s meni dragim ljudima, baš sam taktilni tip osobe meni zapravo taj dio u ovom korona razdoblju teško pada jer instinktivno krećem prema ljudima da ih zagrlim, pa kočim samu sebe. Pun mi kofer više "samokočenja"

    I da nikad nisam imala mononukleozu, gripu... i općenito ni ja, ni djeca koju odgajam na isti način nismo bolesni, iznimno dobrog zdravlja smo u odnosu na prosječnu populaciju.

    Tako da vjerujem u "prirodnu vakcinaciju" i da se ne trebamo non-stop štititi, brisati i dezinficirati (u normalnim uvjetima života naravno, ne pričam o koroni).

  6. #5406
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Ma baš. Pa kud bismo došli da se svako toliko malo ne inokuliramo tuđim beštijama. To je prirodna vakcinacija.

    Evo što Gordan Lauc kaže za svoje korona simptome: "Osobno nisam mao nikakve respiratorne simptome. Imao sam vrlo visoku temperaturu, neugodnu gastrointestinalnu upalu, bio sam van stroja pet dana i oporavljao se još tjedan dana." Slično je imala moja kćer (samo što je kraće trajalo - jako intenzivno 2-3 dana, a 4/5. dan već je bila kao nova) u doba kad je mogla razviti simptome u slučaju da se zarazila od brata. Tad nisam uopće znala da korana može ići na probavu, mislila sam da je to neka obična viroza, sad me kopka je li i ona prebolila koronu.
    Lako moguce. Mozes izvaditi seroloski test na antijela. Nema jos sluzbeno na uputnicu i ne znam koji je najpouzdaniji.

  7. #5407
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Kako mene zivciraju sada taktilni tipovi koji me bas 'moraju' zagrlit i taj cijeli cmok cmok mentalitet i "pun im je kufer' sto ne mogu na mene navalit, teski kuluk malo pripazit LOL. Nema sanse, ne dam ni ruku. Grli sam sebe ako bas moras . 'Babunisemo' se samo unutar kucanstva, ostali - halt!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.09.2020. at 13:10

  8. #5408
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Ne znam koliko ce ljudima trebat ponavljanja da usvoje novo, jer ovo nece bas skoro proc. Jedna je na grljenje i ljubljenje rizicne osobe dobila psovku pa ostala u soku...ne znam.cemu se cudi (a nema 18) i koliko mora bit u svom svijetu da joj je to -sok.

  9. #5409
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Nisam tip od grljenja, jedino sam jako navikla na rukovanje u poslovnom svemiru i tu trznem i imam osjećaj da sam nepristojna, maltene gledam u pod od neugode, dok povlačim ruku iza leđa da ne bi onaj drugi slučajno mislio da treba pružiti.
    Jedino s roditeljima i svekrvom mi je zbilja žao da ih ne zagrlim. A ponekad se ipak zagrlimo, štaš. Ili kad se mali zaleti baki u zagrljaj, što sad reći - nemoj! Ne znam što nosi veću štetu.

    Kad mi netko dođe doma, odmah mu pokažem gdje će oprati ruke i dajem ručničić Nije baš da je neki autobusni kolodvor kod nas što se tiče posjeta. Nije ni prije bio.

  10. #5410
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mene zivciraju sada taktilni tipovi koji me bas 'moraju' zagrlit i taj cijeli cmok cmok mentalitet i "pun im je kufer' sto ne mogu na mene navalit, teski kuluk malo pripazit LOL. Nema sanse, ne dam ni ruku. Grli sam sebe ako bas moras . 'Babunisemo' se samo unutar kucanstva, ostali - halt!
    Iksam.

    Ja se ni inače ne ljubim s ljudima tako kad ih vidim, eventualno se zagrlimo, ali samo s nekima. To je uglavnom nakon dužeg razdoblja neviđanja. Sad otkad je korona, ni s njima. Ne može. Baš to - grli sam sebe, ne briga me. Ali u biti ni inače dok nije bilo ove situacije nisam imala potrebu za tim prebliskim kontaktom ali eto, grlim se iz pristojnosti kad netko navali i raširi ruke na 5 metara, šta ću, bilo bi baš nekako glupo da zaobiđem. Neugodna situacija.

    Iz tuđih boca nikad nisam pila, to mi se gadi. I nije bilo vezano samo za moguće bolesti (iako donekle i jeste), nego mi se jednostavno gadi tuđa slina. Popijem samo iz muževe boce i to je to.

  11. #5411
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Kanga, tek sam sad ovo uočila. Znači vas uopće nije zvao epidemiolog i odredio vam samoizolaciju?
    Nas su zvali pet minuta nakog što su nazvali sina i obavijestili ga o pozitivnom nalazu, sve kontakte koje je naveo nazvali su odmah u idućih sat vremena.

    Je li pozitivan nalaz tvog sina bio u ovim danima kad je bilo 300+ pozitivnih? Možda su tad bili zbilja prebukirani.
    Članu moje obitelji koji je bio pozitivan, s jačim simptomima (hospitalizacija) 2 dana nisu ni pitali za kontakte. On je njih zvao da ih podsjeti da im to još nije rekao.

  12. #5412
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mene zivciraju sada taktilni tipovi koji me bas 'moraju' zagrlit i taj cijeli cmok cmok mentalitet i "pun im je kufer' sto ne mogu na mene navalit, teski kuluk malo pripazit LOL. Nema sanse, ne dam ni ruku. Grli sam sebe ako bas moras . 'Babunisemo' se samo unutar kucanstva, ostali - halt!
    potpis do neba
    sad vise ne moram glumit kad se takvi bacaju da te zagrle

  13. #5413
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Ma baš. Pa kud bismo došli da se svako toliko malo ne inokuliramo tuđim beštijama. To je prirodna vakcinacija.

    Evo što Gordan Lauc kaže za svoje korona simptome: "Osobno nisam mao nikakve respiratorne simptome. Imao sam vrlo visoku temperaturu, neugodnu gastrointestinalnu upalu, bio sam van stroja pet dana i oporavljao se još tjedan dana." Slično je imala moja kćer (samo što je kraće trajalo - jako intenzivno 2-3 dana, a 4/5. dan već je bila kao nova) u doba kad je mogla razviti simptome u slučaju da se zarazila od brata. Tad nisam uopće znala da korana može ići na probavu, mislila sam da je to neka obična viroza, sad me kopka je li i ona prebolila koronu.
    Kaže Lauc i ovo
    Dodao je da ne zna gdje se zarazio. “Bio je vrlo atipičan, uopće nisam pomislio da se radi o koroni dok nisam napravio test i vidio da imam koronu”, kazao je Lauc i naglasio da se odlučio na test zato što mu je nekoliko dana bilo loše. Kaže da je imao samo povišenu tjelesnu temperaturu, nikakve respiratorne probleme. “Ali sam rekao OK, ajmo za svaki slučaj provjeriti. Pandemija je. Možda je to. Ispalo je da je”, rekao je.

    Prvo uopće nije rekao da je bio van stroja

    Otkrio je u emisiji da je prebolio Covid-19.
    "Jedan atipični ljetni Covid-19 bez respiratornih simptoma. Ali sam dva puta napravio test na protutijela i imao sam protutijela. Što znači da sam ja trenutno, u biti, zaštićen i ne mogu se zaraziti i ne mogu prenijeti na vas", otkrio je Lauc.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 17.09.2020. at 14:29

  14. #5414
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je laknulo što se ne moram ni na poslu rukovati sa klijentima. Stvarno ne volim fizičke dodire s nepoznatima

  15. #5415
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Ma, nije meni da mi je fizički dodir inače mrzak, kako s kim, ali mislim se da je sad u ovim uvjetima, za odrasle osobe govorim, ne za djecu, to stvarno - vrhunac samoživosti i smiješno mi je da je sad to pak neki problem, ono... možda smo malo ipak razmaženi? "Svaka čast" onom jednom saborskom zastupniku koji se nije rukovao - pa jel' to toliko teško, slijedit preporuku po kojoj cijeli svijet "pili" od 1.2.2020.? Za bračni par Milanović - "ja se rukujem" i "karijes" - nemam riječi, stvarno, ono... konkurencija Trumpu "I don't wear a mask", pa onda "wear a mask", dječji vrtić.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.09.2020. at 15:09

  16. #5416
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Probajte jednom reći "ja se ne rukujem", "ne grlim", bez izvijanja ruke iza leđa itd. Oslobađajuće je i OK ljudi to prime - zapravo se na kraju sami posrame jer bi zapravo njima sad trebalo bit neugodno što se prave ludi kao da će sve ovo nestati ako se samo pretvaramo - ma, nema tu toga, puj-puj od mene. Ne razumijem taj djetinjasti stav, ono, fakat ne razmijem.

  17. #5417
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ja se "rukujem" sa svim svojim klijentima. Nekad bude 50 dnevno. Ne smeta im ako imam rukavice kod te radnje.

  18. #5418
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Zašto bi bilo djetinjasto rukovati se ili zagrliti s nekim? Nije li to osobni izbor te dvije osobe, kao i puno drugih osobnih izbora koje vrlo snažno zagovaramo?
    Iako sam više u struji ovih koji se ne vole grliti i dirati sa svakim i nisu mi preporuke razmaka neki problem u tom smislu, zaista ne mislim da je nečije rukovanje toliko štetno nekim tamo drugim ljudima koji nemaju ništa s to dvoje koji se rukuju.
    Pomalo me podsjeća na osude brakova homoseksualnih parova jer je to "neprirodno" i smeta svim ćudorednim "prirodnim" obiteljima.

    I ne mislim da se rukovanjem baš tako virusi prenose, ako ne ideš cuclati prste odmah poslije toga.

    Ja ne voliim taj osjećaj javne osude nekog ponašanja, posebno nekog koje je do jučer bilo prirodno i normalno.
    Nemoj ina misliti da tebe direktno proizvam, molim te, uopće ne. Samo me podsjetilo na svakodnevne komentare koje slušam.

  19. #5419
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi bilo djetinjasto rukovati se ili zagrliti s nekim? Nije li to osobni izbor te dvije osobe, kao i puno drugih osobnih izbora koje vrlo snažno zagovaramo?
    Iako sam više u struji ovih koji se ne vole grliti i dirati sa svakim i nisu mi preporuke razmaka neki problem u tom smislu, zaista ne mislim da je nečije rukovanje toliko štetno nekim tamo drugim ljudima koji nemaju ništa s to dvoje koji se rukuju.
    Pomalo me podsjeća na osude brakova homoseksualnih parova jer je to "neprirodno" i smeta svim ćudorednim "prirodnim" obiteljima.

    I ne mislim da se rukovanjem baš tako virusi prenose, ako ne ideš cuclati prste odmah poslije toga.

    Ja ne voliim taj osjećaj javne osude nekog ponašanja, posebno nekog koje je do jučer bilo prirodno i normalno.
    Nemoj ina misliti da tebe direktno proizvam, molim te, uopće ne. Samo me podsjetilo na svakodnevne komentare koje slušam.
    Zato jer nemamo u pandemiji "osobne izbore" i jer nitko nije otok. Zar je toliko teško slušati preporuke stručnjaka? Ako su rekli svi svjetski epidemolozi - rukovanje je rizik, zar ne možemo vjerovati u stručnost te osobe? Ovo o homoseksulanim parovima i prirodno/neprirodno - kud si to povukla sa svjetskom pandemijom, fakat ne razumijem. Ti si neki stručnjak epidemiolog - ako jesi, ukrsti svoje mišljenje s dr. Faucijem i svim WHO sturčnjacima, koji, eto, baš to misle? Kako ne razumiješ da "naša mišljenja" nisu jednako vrijedna - ja ne znam kako se vozi avioni i što ja mogu "imat mišljenje" jel neki luping ok il nije ok, mogu "imat mišljenje" o pojasu, ali mišljenje prometnog stručnjaka ima svoju težinu i ja nemam "osobni izbor" ne vezat pojas u autu - mogu, ali ću platit kaznu. Isto tako za svaku božju struku. Otkad su struke postale ono - pih, ja o tome imam ovo mišljenje, o onome ono mišljenje i briga me što tamo neki sturčnjaci kažu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.09.2020. at 15:59

  20. #5420
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    A prilagodba i promjena su nešto što nas je kao ljude održalo. I što ima veze što je nešto jučer bilo normalno. Traži se prilagodba na danas.

  21. #5421
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jako cijenim svaku struku i čitam i pratim od postanka korone do danas baš struku. E, to je problem što je struka u nesuglasju međusobno, što su preporuke nedosljedne i što su samo preporuke. Nikakav službeni propis, nikakve kazne za nepoštovanje propisa nisu uvedene, stalno se apelira na neku osobnu svijest i odgovornost, i to u društvu gdje se niti zakoni ne poštuju.
    U tom kaosu ja biram vlastiti zdrav razum, sad već i vlastito iskustvo. Sve propise poštujem. Nikad nisam ušla u trgovinu bez maske, javnim prijevozom se ne vozim. Rukovanje nije zabranjeno.

  22. #5422
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Jako cijenim svaku struku i čitam i pratim od postanka korone do danas baš struku. E, to je problem što je struka u nesuglasju međusobno, što su preporuke nedosljedne i što su samo preporuke. Nikakav službeni propis, nikakve kazne za nepoštovanje propisa nisu uvedene, stalno se apelira na neku osobnu svijest i odgovornost, i to u društvu gdje se niti zakoni ne poštuju.
    U tom kaosu ja biram vlastiti zdrav razum, sad već i vlastito iskustvo. Sve propise poštujem. Nikad nisam ušla u trgovinu bez maske, javnim prijevozom se ne vozim. Rukovanje nije zabranjeno.
    Struka je a propos rukovanja jasna - od početaka preporučaju da se izbjegava, znači, ne svodi se na mišljenja. Znanstvenici neće nikad bit sto posto suglasni - to je i sukus znannosti, pogotovo u nečemu što se tek pojavilo, kao što je korona, ali od početaka, od Day 1, izmislili su laktopozdrav, znači, od početaka je bila preporuka da se rukovanje izbjegava. OK, znači treba da nas lupaju kazne. Da, možda je to lakše onda za prihvaćanje, nitko se više ne buni protiv pojaseva i ljudi plaćaju kazne. Ja sam se zapravo veselila odluci Ustavnog suda, jer se nadam da će sad kazne, kao što Amerikanki u Bavarskoj koja je išla naokolo i ignorirala simptome korone (čekala je test, u međuvremenu žestoko partijala i grlila se i ljubila naokolo) navodno prijete i kaznom zatvora. Ja vjerujem da ona nije psihopata nego ono - ma da, pa samo me malo boli grlo, pa nije to to. Zarazila nekih 70 ljudi, superspreader. Jučer je nitko ne bi prozivao. Danas je neki Kinez pojeo pagolina i svijet se promijenio i tu smo di jesmo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.09.2020. at 16:26

  23. #5423
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Rukujem se normalno u privatnom zivotu. Malo i rijetko, ali ne odbijam takav pozdrav ili upoznavanje.
    Isto tako ne odbijam " daj 5" ili cak zagrljaj djece s posebnim potrebama na poslu.
    Masku nosim, dezinficiram od glave do pete , na svadbe ne idem, ali odbijam biti robot.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.09.2020. at 16:58

  24. #5424
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Rukujem se normalno u privatnom zivotu. Malo i rijetko, ali ne odbijam takav pozdrav ili upoznavanje.
    Isto tako ne odbijam " daj 5" ili cak zagrljaj djece s posebnim potrebama na poslu.
    Masku nosim, dezinficiram od glave do pete , na svadbe ne idem, ali odbijam biti robot.
    U potpunosti se slazem
    Najbolja mi je bila preporuka koju sam cula jednom na radiju- da roditelji smanje fizicki kontakt sa djecom sad kad su krenuli u skolu( ne sjecam se vise tko je to rekao) ili preporuka jedne am.doktorice da se prilikom sexa partneri ne ljube...preporuka ima svakakvih, ocito se znanstvenici nisu jos oko svega usuglasili, a do onda cu po svojoj savjestii razumu

  25. #5425
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Daj 5 i grljenje djece s posebnim potrebama na poslu u rukavicama mi je jedno, a rukovanje mi je drugo. Ne rukujem se s odraslima koji mogu razumjet zasto se ne rukujem. Koja je poanta rukovanja pa iste sec dezinf ruku il trcat na pranje il pazit onda xy vremena da ne taknes usta i nos? Imam paradu majstora po kuci, sef se jedan stalno hoce rukovat, il sakovat, il high fiveat, i stalno ne, ne, ne.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.09.2020. at 18:06

  26. #5426
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    ina33, ja maksimalno izbjegavam rukovanje, ali znacajno vise puta uhvatim kvaku negdje, udjem u lift i stisnem gumb, nego sto nekome pruzim ruku. Meni je to s rukovanjem skoro na razini simbolike, odnosno cini mi se veci problem sto ti je osoba na dohvat ruke.

    Odnosno, nije upitno epidemioloski je li se bolje rukovati ili nije. I vjerojatno bi svi koji brane rukovanje itekako poskocili da znaju da se rukuju s pozitivnom osobom, a ovako si misle - ma nije valjda.

  27. #5427
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Rukujem se normalno u privatnom zivotu. Malo i rijetko, ali ne odbijam takav pozdrav ili upoznavanje.
    Isto tako ne odbijam " daj 5" ili cak zagrljaj djece s posebnim potrebama na poslu.
    Masku nosim, dezinficiram od glave do pete , na svadbe ne idem, ali odbijam biti robot.
    Ovako i ja.
    Neugodno mi kad netko krene i u sekundi mi već pružena ruka,a šta ću, rukujem se, pa poslije operem ruke. Ako dolazim iz daljine obično uz osmijeh već pripremam teren:Korona je, ne rukujemo se i to prodje bez neugode. Ili pripremim lakat.Te fore na zezanciju njabolje mi prolaze s nepoznatima koje moram upoznat #majstori u stanu

    Al kad me zaskoče, tad se ne snadjem, al ni ne radim dramu od toga ko da ću riknut u naredne 2 minute
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.09.2020. at 19:49

  28. #5428
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni se nekako cini da je tu opsesija s (ne)rukovanjem puno manja mozda zbog toga sto su (konkretno u nasem okruzenju) ljudi porijeklom Germani i Skandinavci i opcenito ne umiru bas od zelje za grljenjem i rukovanjem. Naglasava se stalno pranje ruku, ali stvarno je puno veci fokus na aerosoliziranom virusu i maskama, odnosno izbjegavanju boravka u zatvorenim prostorima s ljudima koji nam nisu bliski. Jasno, u kontekstu skole i poslova koji se ne mogu obavljati od kuce, to sve skupa zvuci malo suludo, ali trude se.

    Diramo kvake, gumbe u liftovima, kolica u ducanu... ne dezinficiram ambalazu. Rukovala bih se, da netko trazi. Onda uzmem hand sanitizer pa protrljam (ako nisam negdje gdje mogu oprati ruke isti cas).

  29. #5429
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi bilo djetinjasto rukovati se ili zagrliti s nekim? Nije li to osobni izbor te dvije osobe....

    I ne mislim da se rukovanjem baš tako virusi prenose, ako ne ideš cuclati prste odmah poslije toga.

    Ja ne voliim taj osjećaj javne osude nekog ponašanja, posebno nekog koje je do jučer bilo prirodno i normalno.
    Slažem se s tobom Barbi.

  30. #5430

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    U mojoj palančici novo žarište korone.

    Naravno od onih koji misle da su nedodirljivi i da će ih korona preskočiti , a svi mi ostali se kuhamo pod maskama i gulimo kožu s ruku dezinficijensom.

  31. #5431
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj palančici novo žarište korone.

    Naravno od onih koji misle da su nedodirljivi i da će ih korona preskočiti , a svi mi ostali se kuhamo pod maskama i gulimo kožu s ruku dezinficijensom.
    Crkva?

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  32. #5432
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Crkva?

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    A što drugo? MM ih zove "koronaparty" kad nedjeljom vidi hrpu ljudi ispred crkve.

    Tja, ljudi odlaze onamo kao i na druga mjesta, ali imam dojam da se o zarazama u okviru župnih zajednica puno manje izvještava o medijima nego o drugim mjestima gdje se ljudi mogu zaraziti.

  33. #5433
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Koje su kod nad preporuke za ukucane samoizoloranog? Oni moraju isto ili su free to go?

  34. #5434
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ako je samo kontakt onda su free to go ja mislim.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  35. #5435

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Od nasih poznatih kćer je u samoizolaciji jer je kontakt učiteljice iz škole koja je pozitivna (cijeli razred je u izolaciji).
    Ostatak obitelji nije u izolaciji (idu u školu, na posao itd.). Jedino je mama doma (otvorila je bolovanje) jer je ne želi ostavit samu (niži razredi OŠ). Pitali smo kako to izgleda: malena je navodno u svojoj sobi, mama joj s maskom donosi obroke na vrata i sve što joj treba, nastoje da ne šeta po kući. Ugl, u svojoj sobi je više-manje stalno, ima online nastavu, ostalo zuji po mobu, cita, spava... Za sad nema nikakvih simptoma. Jel to tako po ps-u ne znam, al oni tako funkcioniraju.

  36. #5436
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Čitam da se preporuča nakon boravka u rizičnim zatvorenim prostorima ispiranje usta s antiseptičkim tekućinama s ciljem smanjenja koncentracije eventualnog virusa u ustima. Neću ništa komentirati

  37. #5437
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    I to ne bilo koji samo Betadine.
    Nositi ga sa sobom i biti ćeš covid free [emoji16].

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  38. #5438
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Koji su to rizični prostoru,tj. koji zatvoreni nisu rizični?

  39. #5439
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam da se preporuča nakon boravka u rizičnim zatvorenim prostorima ispiranje usta s antiseptičkim tekućinama s ciljem smanjenja koncentracije eventualnog virusa u ustima. Neću ništa komentirati
    najbolje je svako malo popit rakije

  40. #5440
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    najbolje je svako malo popit rakije
    za nešto će već pomoći

  41. #5441
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    za nešto će već pomoći

  42. #5442
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Ima od WHO-a Covid myth busters quizz, zbog Trumpa (i njegovog utjecaja) su morali stavit pitanje: Covid can be cured by bleach - True or False. Kratak je, prema tom kvizu više nema priče da se može prenijeti cipelama (u našoj školi dezinficiraju obuću, špricaju ih valjda po rukama i cipelama kad ulaze).

  43. #5443
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    najbolje je svako malo popit rakije
    Možda bi najbolje bilo promućkati pa ispljunuti. Ali šteta da se baci dobra rakija pa možda može cijela obitelj promućkati istu, ha?

  44. #5444
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kaj nisu neki s varikinom ispirali usta?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #5445
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    he he. Bome sam ja nakon potresa svaki dan popila po čašicu. Bolje od normabela. No nakon nekog vremena sam ipak prestala da mi ne pređe u naviku.


    Al nisu ni naši stari bili ludi - ipak je to narodni lijek

  46. #5446
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I u školi od M. se isto dezinficira obuća, tako da po meni ne treba previše ni krivit ljude za razne ideje koje dobiju. Uostalom, i dalje stoji da peremo ili dezinficiramo ruke, kako ne bismo prljavim rukama dirali nos, usta, oči. A šta onda ne bismo i ove potonje dezinficirali, moram reći da logika nije nerazumna :D.

  47. #5447
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam da se preporuča nakon boravka u rizičnim zatvorenim prostorima ispiranje usta s antiseptičkim tekućinama s ciljem smanjenja koncentracije eventualnog virusa u ustima. Neću ništa komentirati
    Pretpostavljam da je rijec o zaboravila sam kojem omjeru povidon joda i vode. Imamo mi, u obliku kapi za nos. Svasta dodje u ruke ovima sto se bave koronom (npr. moj muz ). Prema tim studijama koje je on gledao, hebi ga, pomaze.

  48. #5448
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni se cini da vi mislite da se ja zezam
    Ne, zbilja pise. A ja sam kod zubara morala isprati usta s necim na dolasku.
    https://www.mdr.de/brisant/mundspuel...orona-100.html

    Veli da treba 1 min grgljati. Testirali su neka sredstva iz drogerija, neka od njih nisu za one s problemima sa stitnjacom, a neka farbaju zube. U svakom slucaju smanjuje se kolicina virusa pa stitis okolinu, a mozda se smanji i intenzitet zaraze.

    Rizicni prostori su zatvoreni prostori. Javni prijevoz, kafici i sl. Nista posebno.

    Negdje je pisalo da nije jasno koliko cesto bi trebalo grgljati. (nista ne pise koliko rakije treba drmnuti, ni koliko cesto )

  49. #5449
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne kuzim ni zasto svuda pise da bi trebalo to kao standard uvesti odmah nakon uzimanja brisa.

  50. #5450
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I u školi od M. se isto dezinficira obuća, tako da po meni ne treba previše ni krivit ljude za razne ideje koje dobiju. Uostalom, i dalje stoji da peremo ili dezinficiramo ruke, kako ne bismo prljavim rukama dirali nos, usta, oči. A šta onda ne bismo i ove potonje dezinficirali, moram reći da logika nije nerazumna :D.
    Pa ono - 50% ide na nešto gdje ne treba, u tom smislu mi nije logično. Sumnjam da će im davat da grgljaju .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.09.2020. at 17:56

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •