Stranica 116 od 383 PrviPrvi ... 1666106114115116117118126166216 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,751 do 5,800 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5751

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Naše je dan u frižideru i cijepljeni, ništa ne čeka 15.10. Ni pedijatrica ni LOM.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #5752
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo ina ja sam danas mjerila s kemikalijom koja je stajala u zamrzivacu od 15.5.2019. a jako je osjetljiva na termperaturu. i imala sam signala kao da sam je jucer otopila.
    cuvana u beko hladnjaku.
    pa vjerujem da ce i tvojih 25 dana prezivjeti.

    a sad ovrsena bakice idemo dalje
    Posljednje uređivanje od spajalica : 30.09.2020. at 18:21

  3. #5753

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno Korona virus, panika ili?

    Niti bih rekla da bi apoteka čuvala, pa imaju oni svoje kapacitete, nisu Ledo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od angelina1505 : 30.09.2020. at 18:23

  4. #5754

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću samo dodati da i u ljekarnama imaju obične, najobičnije kuhinjske frižidere barem u nekima u kojima sam osobno bila u backstage-u i vidjela na svoje oči.
    Možda imaju i nekih posebnih, ali nije me zanimalo pa nisam obraćala pažnju.

    Bitna razlika je u tome sto je u svakom takvom obicnom frizideru mjerac temperature i temperatura je pod stalnim nadzorom.

  5. #5755

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zar ljekarne ne zbrinjavaju stare lijekove, uključivo valjda i cjepiva? Ne možeš ono čemu je istekao rok frcnut u smeće ili odvod... barem ne ako si savjestan. Ne očekujem da mi vrate lovu, pobogu, i izdaju nekom drugom, nego, ono, ne mogu to u smeće šusnut il štrnut višak u kokošji batak.
    Ako si mislila na vracanje cjepiva samo u smislu zbrinjavanja onda naravno nikakav problem s tim u vezi. Bila sam shvatila da bi vratila cjepivo, jer ti ne treba.

  6. #5756
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo moj muž ide na testiranje sutra. Ja sam uvjerena da je korona, i moram priznati da me strah za moje

  7. #5757
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bitno da je on izoliran što više može biti, kako si i napisala prije, više manje za testiranje.

  8. #5758
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Tjeram ga da ode u slobodan stan u Slavoniju jer ću ga ubiti ako je pozitivan i mora biti 10 dana zatvoren...ali ne da se

  9. #5759
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jadan poginut će od ženine ruke prije nego od korone

    Ako je pozitivan bilo bi super da ode negdje, to je stvarno istina, jer se dosta prenosi unutar kućanstva. Premda, i sama si imala prilike ovdje čitati da je bilo n slučajeva da je jedna osoba u kući imala a drugi se nisu zarazili. Neka se izolira koliko je moguće, nemojte skupa jesti. Kaže neka dr na Twitteru, odnosno proanalizirala je razne studije pa je napisala da se korona najviše prenosi za zajedničkim obrocima i kad se igraju društvene igre , pa eto, nemojte jesti skupa, niti igrati Monopoly.

  10. #5760

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Imali dva slucaja testiranja u obitelji, ispalo da je samo viroza bila, mogu samo reci da je moje koji su se testirali bilo jako frka
    vjerujem da je tebi vrci stvarno tesko, ali njemu je mozda jos teze..

    drzim palce da bude neg test!

  11. #5761
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    ajde falatiBože odmaklo se na temi od hladnjaka i upitnosti čuvanja cjepiva na određenoj temperaturi

    Vrci držim fige da je negativan!

  12. #5762
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Muž je uvjeren da je gripa, i dalje I ide na test samo jer je dr rekla da ide, a ne jer on misli da je nešto

    Danas mu temp ide do 38 samo, i više ga ne bole mišići.
    Ja sam nekako uvjerena da je korona, ali meni je uvijek čaša poluprazna

  13. #5763
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas nije sezona gripe, tako da je vjerojatnost da je gripa stvarno minimalna.

    Može naravno biti bilo kakva viroza.

  14. #5764
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Muž je uvjeren da je gripa, i dalje I ide na test samo jer je dr rekla da ide, a ne jer on misli da je nešto

    Danas mu temp ide do 38 samo, i više ga ne bole mišići.
    Ja sam nekako uvjerena da je korona, ali meni je uvijek čaša poluprazna
    Ako je gripa onda je nulti pacijent . Ma može biti korona a i može stvarno biti bilo kakva viroza. Nije sad da ne možemo obolijevati od svih ostalih viroza, prehlada, upala svega i svačega. No, svakako sretno, nadam se da nije. Znam kako vam je jer smo i mi to prošli u 7.mj kad se MM testirao. Čekali smo rezultate na iglama. Na sreću nije bila korona.

  15. #5765
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Muž je uvjeren da je gripa, i dalje I ide na test samo jer je dr rekla da ide, a ne jer on misli da je nešto

    Danas mu temp ide do 38 samo, i više ga ne bole mišići.
    Ja sam nekako uvjerena da je korona, ali meni je uvijek čaša poluprazna
    Nemoj previše brinuti - ima hrpa drugih viroza osim korone i gripe. Sve smo to zanemarili sad od silnog straha...

    S druge strane - ako je korona, stigneš početi brinuti kad/ako test bude pozitivan. Do tada - samo se držite podalje. Sretno!

  16. #5766
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A inače danas nam je godišnjica braka
    Stvarno romantična, nema što

  17. #5767
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Niti bih rekla da bi apoteka čuvala, pa imaju oni svoje kapacitete, nisu Ledo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prije odmaka od mog guslanja po temi za bakice - moje je istraživanje tržišta sad da mahom pristaju čuvati - ne mogu ih oni baš toliko povući da bi im držanje cjepiva radilo kraval. Pa bih zapravo uputila sudruge bakice ako će neka nabavljat da se tako s apotekom dogovore, da se ne zezaju ko ja, ako su štreberi.

    Vrci, držim palčeve i dobro je da se testirao! Neće bit gripa, možda je neka druga viroza, a da nije covid.

  18. #5768
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Vrci, sretno. Ja se svog ne bih usudila poslati u Slavoniju, što ako mu naglo pozli?

  19. #5769
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ili samog bez da mi neko nekaj donese

  20. #5770
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ima tamo brata koji se ne boji korone i upravo dosao iz austrije, a nastavlja za par tj državu koja ima po 2 tis dnevno zarazenih.

    Al necu ga nikud slati, to mi prva misao bila.

  21. #5771
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Te sam kombinacije i ja već vrtila, mi smo u premalom stanu da se itko može izolirati unutar njega. Ako nekog od nas velikih obori korona, meni se najlogičnije čini da mi odrasli ostanemo skupa, a djecu da špedimo nonićima. Ali što ako su i djeca već pokupila pa dokrajče starce? Da ostanemo svi skupa pa tko živ-tko mrtav? Opcija izdvajanja bolesnog mi nije privlačna iz gore navedenog razloga. Najpraktičnije bi bilo imati stan kat ispod, bar neku konobu ili garažu )

  22. #5772
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Te sam kombinacije i ja već vrtila, mi smo u premalom stanu da se itko može izolirati unutar njega. Ako nekog od nas velikih obori korona, meni se najlogičnije čini da mi odrasli ostanemo skupa, a djecu da špedimo nonićima. Ali što ako su i djeca već pokupila pa dokrajče starce? Da ostanemo svi skupa pa tko živ-tko mrtav? Opcija izdvajanja bolesnog mi nije privlačna iz gore navedenog razloga. Najpraktičnije bi bilo imati stan kat ispod, bar neku konobu ili garažu )
    Kamp kucicu u dvoristu.

  23. #5773
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kamp kucicu u dvoristu.
    Mislis da nismo?

    Ne mi, vec kcer od prijateljicine partnerice i njena partnerica. Strpali smo ih u kamper na 14 dana i ostavljali hranu na stepenici. Prosle su bez covida; izvukle su se na vrijeme iz stana koji su dijelile s asimptomaticnom, sluzbeno pozitivnom cimericom.

  24. #5774
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jutros testiran. Nalaz će biti prema svemu sudeći u ponedjeljak. Rekli da nalaz dolazi doktorici, kao sutra možda. A ona sutra ne radi

    Tako da super organizacija, nema što

  25. #5775
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Moja poznanica je dobila broj na koji može nazvati 24h nakon testiranja za rezultat a službeno je isto kao bilo tek nalaz u ponedjeljak kod dr.
    Zvala je i bila neg.
    Možda da se raspita jel može gdje prije nazvati.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  26. #5776
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros testiran. Nalaz će biti prema svemu sudeći u ponedjeljak. Rekli da nalaz dolazi doktorici, kao sutra možda. A ona sutra ne radi

    Tako da super organizacija, nema što
    A nije dobio broj telefona za provjeru? Moji kolege s posla su dobili broj.

    ***
    Sad vidim da je ki ki napisala isto.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.10.2020. at 09:10

  27. #5777

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Može provjeriti na portalu zdravlja u e- građani
    Posljednje uređivanje od Jedan-tri : 02.10.2020. at 09:19

  28. #5778

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ili Broj je 0800 9999

  29. #5779
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Vrci, bude li pozitivan zvat će ga epidemiolog odmah po nalazu. U pravilu je nalaz gotov za 24 sata. Ako ga nitko ne nazove sutra, može biti prilično miran.

  30. #5780
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Te sam kombinacije i ja već vrtila, mi smo u premalom stanu da se itko može izolirati unutar njega. Ako nekog od nas velikih obori korona, meni se najlogičnije čini da mi odrasli ostanemo skupa, a djecu da špedimo nonićima. Ali što ako su i djeca već pokupila pa dokrajče starce? Da ostanemo svi skupa pa tko živ-tko mrtav? Opcija izdvajanja bolesnog mi nije privlačna iz gore navedenog razloga. Najpraktičnije bi bilo imati stan kat ispod, bar neku konobu ili garažu )
    Ovo i mene muči. Mi možemo jednu sobu ne koristiti, odnosno prepustiti odraslom bolesnom, ali imamo 1 wc i 1 kupaonu. Jedino da se zdravi povuku na 2 tjedna nekamo. Što je s tim hotelima za samoizolaciju, je l toga ima, je l to radi?

  31. #5781
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci, bude li pozitivan zvat će ga epidemiolog odmah po nalazu. U pravilu je nalaz gotov za 24 sata. Ako ga nitko ne nazove sutra, može biti prilično miran.
    Je l nije netko pisao da ga nije nikakav epidemiolog nazvao?

  32. #5782
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pisao je netko, ali taj netko je bio kontakt a ne pozitivna osoba ako sam dobro zapamtila. Nisam još čula da nekog potvrđeno pozitivnog nisu zvali.

  33. #5783
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ima e građanine pa bude vidio.Nisu mu ostavili niti rekli nikakav broj gdje može zvati

    On je sam u sobi, ali u wc odem ja. Svaki dan ga dezinficiram, kvake, prekidač za svjetlo... perem ruke nakon wc-a i još ih dezinficiram. Pa ono, vidjet ćemo

  34. #5784
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

  35. #5785
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros testiran. Nalaz će biti prema svemu sudeći u ponedjeljak. Rekli da nalaz dolazi doktorici, kao sutra možda. A ona sutra ne radi

    Tako da super organizacija, nema što
    MM je bio testiran u subotu oko 11 a u nedjelju oko 17 mu je došla poruka na mobitel da je negativan.
    Kolegica je bila testirana u 4.mj u petak i tek u utorak je saznala da je negativna kad je nazvala svoju doktoricu. Ukoliko ga sutra nitko ne nazove mislim da može biti miran a pogotovo ako ni u nedjelju ne dobije poziv.

  36. #5786
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Slučajno sam vidjela broj novozaraženih danas. Pa malo naraste panika. Malo. Navikla sam živjeti sa tom, kao i svi mi, ali da je lako, nije.
    Bila sam i u Slo u šopingu, i na kavu odem. Ali..., ne znam više što "ali"

  37. #5787
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Slučajno sam vidjela broj novozaraženih danas. Pa malo naraste panika. Malo. Navikla sam živjeti sa tom, kao i svi mi, ali da je lako, nije.
    Bila sam i u Slo u šopingu, i na kavu odem. Ali..., ne znam više što "ali"
    Neki dan sam se sjetila tebe dok sam čitala ovaj članak :

    https://www.poslovni.hr/hrvatska/hrv...-idite-4252997

  38. #5788

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mene sve do sada nije bilo strah, ali bome, promijenila sam mišljenje o svemu.
    Strah me je.
    Znam da je individualno i da ne reagiraju na virus svi jednako.
    Imam svjedočanstvo iz bliže okoline, meni bliska osoba je oboljela.
    Bome, ne znam što bi rekla.
    Bilo je gadno. Gadno do bolnice. Oporavak je u tijeku i nije prošlo sa šmrc - šmrc, pčiha.... nego sa kisikom.
    Isto tako, poznajem dvije osobe koje su bile pozitivne, no bez simptoma.
    Pa sad, kako kome grah padne, ali meni više nije svejedno.

  39. #5789
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene sve do sada nije bilo strah, ali bome, promijenila sam mišljenje o svemu.
    Strah me je.
    Znam da je individualno i da ne reagiraju na virus svi jednako.
    Imam svjedočanstvo iz bliže okoline, meni bliska osoba je oboljela.
    Bome, ne znam što bi rekla.
    Bilo je gadno. Gadno do bolnice. Oporavak je u tijeku i nije prošlo sa šmrc - šmrc, pčiha.... nego sa kisikom.
    Isto tako, poznajem dvije osobe koje su bile pozitivne, no bez simptoma.
    Pa sad, kako kome grah padne, ali meni više nije svejedno.
    Nije ni meni svejedno pogotovo jer doma imam 2 astmatičara ali ne mogu i ne želim živjeti u strahu. Možemo se ponašati odgovorno i to je sve što trenutno možemo. Opet, ne želim nam zaustaviti život i da nigdje ne idemo i ništa ne radimo ali nećemo se izlagati nekom nepotrebnom riziku. Trudim se što manje misliti o koroni i brinuti.
    Tek nakon što je završio lockdown sam zapravo shvatila koliko nam je svima naštetio. Djeci pogotovo. J. je toliko sretna što ide u školu. Neki dan je rekla da se nada da više nikada neće imati online školu.

  40. #5790

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    I ja sam presretna da se ide u skolu, a sve ostalo drzim nam svima palce da prođemo sa sto manje teskih bolesnika

  41. #5791
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj muž dobio info od dr da ne bude rezultat na e-građanima, ali da bi mu se trebali javiti na mobitel. Pogotovo ako je pozitivan.

    Sad kaže da mu kreće kašalj i nos se puni kao kod prehlade jel. Nema temp jer se preznojio

    Ovo iščekivanje je koma. Djeca stalno ispituju za tatu i druženje. OK njega izdvojiti, ali da se moram samo ja, ne znam kak bi to išlo

  42. #5792

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ja sam bila testirana kada je bila gužva, krajem 8. isto u petak. Nalaz je bio prvo vidljiv u portalu zdravlja, uz podatak o izdavanju uputnice. (Pisalo je COVID-19, nije identificiran) Nalaz u standardnoj formi je bio vidljiv kasnije. Jučer je testiran moj sin, on nema e građane, kontaktirala sam 0800 broj i oni su me uputili dalje kome da se javim za nalaz jer je dr opće prakse bila danas popodne a kod kuće imamo rizične osobe.
    Ovo sa čekanjem potpuno razumijem. Ja sam bila izolirana i s temperaturom 39.

  43. #5793
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jesi u subotu već vidjela tad ili?

  44. #5794
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam presretna da se ide u skolu, a sve ostalo drzim nam svima palce da prođemo sa sto manje teskih bolesnika
    X

  45. #5795
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ponekad uspije ako se i pošalje mejl i odmah zahvali,bar su tako poznati napravili išli su na put

  46. #5796

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Da, u subotu

  47. #5797
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci, bude li pozitivan zvat će ga epidemiolog odmah po nalazu. U pravilu je nalaz gotov za 24 sata. Ako ga nitko ne nazove sutra, može biti prilično miran.
    Tako je.
    Ako nalaz bude pozitivan, odmah zovu.

  48. #5798
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam presretna da se ide u skolu, a sve ostalo drzim nam svima palce da prođemo sa sto manje teskih bolesnika
    i meni je samo do škole stalo

    shoppingirati mogu online ako treba i do kraja života

  49. #5799
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Dva dana od testiranja nitko zove, na portalu zdravlje nema niceg. Tako da se nadam da je to dobar znak

  50. #5800
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Dva dana od testiranja nitko zove, na portalu zdravlje nema niceg. Tako da se nadam da je to dobar znak
    Iz iskustva to bi trebao biti znak da je negativan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •