Stranica 162 od 383 PrviPrvi ... 62112152160161162163164172212262 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,051 do 8,100 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #8051
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa Slovačka je te koji se nisu htjeli testirati elegantno riješila - ne želiš se testirati dobiješ 10 dana samoizolacjie jer te vode kao potencijalno zaraženog.
    Bio im je dobar odaziv nakon toga

    Mislim, generalno, država uvijek ima i "batinu" ako poželi. Samo treba poželjeti...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.11.2020. at 11:29

  2. #8052

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Testiraju tako djecu u školi u Austriji od jeseni, ispalo je da je 40 pozitivno na 10.000 djece i 60 na 10.000 profesora/učitelja. Znači, 0.4 % i 0.6 %. Znači vrlo, vrlo mali postotak.

  3. #8053

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Slovačka je te koji se nisu htjeli testirati elegantno riješila - ne želiš se testirati dobiješ 10 dana samoizolacjie jer te vode kao potencijalno zaraženog.
    Bio im je dobar odaziv nakon toga

    Mislim, generalno, država uvijek ima i "batinu" ako poželi. Samo treba poželjeti...
    Može biti dobrovoljno, sve drugo je po meni vrlo upitno -etički, pravno i moralno gledajući.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 30.11.2020. at 11:33

  4. #8054
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Testiraju tako djecu u školi u Austriji od jeseni, ispalo je da je 40 pozitivno na 10.000 djece i 60 na 10.000 profesora/učitelja. Znači, 0.4 % i 0.6 %. Znači vrlo, vrlo mali postotak.
    A ipak su škole prešle online.

    Jedna naša ex forumašica koja živi u Austriji ima dvoje djece i oboje je bilo u samoizolaciji radi pozitivnog učenika u razredu, i oba puta je testiran cijeli razred (ne znam kojom vrstom testa), i mislim da je oba puta rekla da je bilo još pozitivnih u razredu.

  5. #8055

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A ipak su škole prešle online.

    Jedna naša ex forumašica koja živi u Austriji ima dvoje djece i oboje je bilo u samoizolaciji radi pozitivnog učenika u razredu, i oba puta je testiran cijeli razred (ne znam kojom vrstom testa), i mislim da je oba puta rekla da je bilo još pozitivnih u razredu.
    Kod nas je bilo isto, radi profesora u školi i teta u vrtiću i sva djeca su bila testirani i svi su bili negativni.

  6. #8056

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Škole su prešle na distance learning iz razloga što su tako busevi prazni i minimalno jedan roditelj mora ostat doma i tako je automatski manje ljudi u firmama. Sama radim u školi, mi u školi u Grazu imamo vrlo malo pozitivnih slučajeva od profesora i asistenata, od djece vrlo, vrlo malo je pozitivnih bilo do sada. To je taktika bila da je u najgorem slučaju samo jedan roditelj aktivan i u kontaktu s više ljudi/kolega.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 30.11.2020. at 11:42

  7. #8057

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kod nas testiraju PCR testom.

  8. #8058
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se sviđa što će ipak uvesti kazne za kršenje mjera, čak i za privatna okupljanja tipa novogodišnje proslave.

    Evo ja sam već dobila poziv da družimo za NG u jednom stanu, nas 3-4 obitelji s djecom, šta reći osim da sam ostala užasnuta samom idejom, pa šta ljudima pada na pamet za ne vjerovat...
    Ali kod nas mjere možda i ukinu za Novu, pa će se svi po kućama lijepo družiti...
    I mislim da jako puno ljudi sad planira dočeke s frendovima/obitelji u zatvorenom, više nego nas što ćemo biti solo doma

  9. #8059
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je bilo isto, radi profesora u školi i teta u vrtiću i sva djeca su bila testirani i svi su bili negativni.
    Ha, čuj, očito su različita iskustva, a možda ovise i o dobnoj skupini, ja ovdje govorim o teenagerima.

    Ja sam i od prijatelja u Njemačkoj čula da testiraju cijele razrede, i isto da su nalazili asimptomatske pozitivne.

    Tako da mislim da bi svakako bilo pametno testirati razred kad se pojavi pozitivni učenik, mi ovako nemamo pojma kakva je stvarna situacija.

  10. #8060
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Istina.
    Mom danas završava SI i više bih voljela da je testiran, nego što ga ja svako jutro šaljem da njuška origano i nadam se najboljem.

  11. #8061
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Može biti dobrovoljno, sve drugo je po meni vrlo upitno -etički, pravno i moralno gledajući.
    Po meni prepuštanje dobrovoljnosti pojedinaca javnozdravstenog interesa o kojem doslovce ovise tuđi životi je etički, pravno i moralno jako upitno... a to ovdje gledamo već mjesecima. S jasnim posljedicama.

  12. #8062
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Po školi ide tri po razredu. Koji se prijave, za škole koje su odabrane.
    Dobili smo mail, pa znam.
    Ovo tvoje bi bilo super, ali uvijek ima određeni postotak roditelja koji ne žele potpisti pristanak pa pada u vodu.
    I sad bio na radiju ZG stožer i kad su pitali koje tri srednje idu danas na testiranje čovjek nije htio reći,zašto bi to trebalo biti tajna?

  13. #8063
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Istina.
    Mom danas završava SI i više bih voljela da je testiran, nego što ga ja svako jutro šaljem da njuška origano i nadam se najboljem.
    Eh... nije ni to kod svakoga problem. Baš nam se vratila kolegica nakon više od dva tjedna izbivanja, nije izgubila ni okus ni miris, ali bila je pozitivna i mučio ju je gadan kašalj. Temperaturu je imala jedan dan 37,2 i da toga nije bilo, ne bi se ni javila liječniku.

  14. #8064
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi bila u jednoj stranci do devedesetih, tada presla u drugu stranku i s kolegama zakuhala rat na Balkanu pa zicala novce za oruzje koje si onda preprodavala, ne vidim zasto bi taj komentar za tebe bio uvredljiv.
    Shvatila sam da je to komentar na komentar da nam ne odgovara da nam dijaspora glasa i određuje politiku zemlje u kojoj ne žive. U smislu - sad bi nam pasalo da ih isključimo iz glasanja, a kad nam trebaju pare, onda su nam dobri. Osim što je većina glasačke dijaspore iz Hercegovine, kojoj Hrvatska šalje pomoć u financijskom obliku, kao i u "iznajmljivanju" stručnog kadra koji dobiva plaću za taj rad iz RH.

    Tko kome želi dati donaciju je pitanje vlastitog odabira.

  15. #8065
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    pulinka, ono što si linkala meni nije nerealno, ali nisam to željela ni pročitati.
    A propos šoping centara i crnog petka, jučer sam morala nešto u Av Mall, još su bili popusti od crnog petka. Već se po parkiralištu vidjelo da je prilično prazan, a u dućanima isto vrlo malo ljudi. Tako da ja nisam vidjela nekakve ludnice povodom popusta, naprotiv, više kao grad duhova. Sigurno je bilo puno više prodavača, nego kupaca.

  16. #8066

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    jedna od srednjih je 4. gimnazija, jutros su ih testirali
    ne znam zašto bi bila tajna ...
    pa toliko je djece u tim školama da će se ionako saznati

    (inače od mojih troje, dvoje ih je upalo u tu kvotu gradskog testiranja... u OŠ ih je bilo prijavljenih moje dijete, jedan nastavnik i to je to ... mislim da je danas ipak malo više prijavljenih, ali ljudi ne žele da im se djeca testiraju ... valjda se boje da se ne bi otkrilo da je netko pozitivan... ne razumijem taj moždani sklop... u srednjoj ih je bilo malo više prijavljenih, ali isto nije bila navala; ja sam svoje prijavila s napomenom da ako ima više zainteresiranih nek bude rezerva jer se već jednom testiralo pa da ne prolazi opet bris nosa)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 30.11.2020. at 12:33

  17. #8067

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I sad bio na radiju ZG stožer i kad su pitali koje tri srednje idu danas na testiranje čovjek nije htio reći,zašto bi to trebalo biti tajna?
    Ne znam zašto je sada tajna, ali u jednom trenutku nije bila.
    Spojler, drugi forum.
    http://www.forum.hr/showpost.php?p=8...postcount=4178

  18. #8068
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    U našoj školi prije par tjedana jedan razred, više od pola učenika visoku temperaturu imalo. Dobili roditelji po nosu da kako ne mjere temperaturu prije odlaska u školu, da ne paze, da su nemarni, da su svi sve zarazili...
    Neka djeca su imala temperaturu i do 39, s istom tom temperaturom su nonšalantno odšetali kući, očito su se malo i ohladili jer roditelji javljaju da doma nisu više imali temperaturu, taj, a ni ostale dane. Na eventualno sugeriranje roditelja da im toplomjeri možda nisu ispravni se zgražaju svi redom od razrednice do ravnatelja.
    Razrednica organizira dolazak epidemiologa da ih sve testira, ipak nema nitko koronu osim jedne male koja je i sa tim toplomjerom imala 36,6 temp te niti ijednog drugog simptoma.
    jel moram napomenuti da su se moji sinovi družili s tom malom
    Al ajde, barem je taj razred tada testiran...

  19. #8069
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ahahaha kakvi moroni

    mislim na ovo s forum.hr , akko su zamaglili nazive škola
    Posljednje uređivanje od Mima : 30.11.2020. at 12:35

  20. #8070

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni prepuštanje dobrovoljnosti pojedinaca javnozdravstenog interesa o kojem doslovce ovise tuđi životi je etički, pravno i moralno jako upitno... a to ovdje gledamo već mjesecima. S jasnim posljedicama.
    Ja govorim o masovnim testiranjima i cjepivima. Ti isto? Ne želiš imat mogućnost izbora?

  21. #8071

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mima, ovdje se radilo o vrtićkoj djeci (3-6 godina) i djeci od 10-11 godina (kod vas 5. razred OŠ).

  22. #8072

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka, ono što si linkala meni nije nerealno, ali nisam to željela ni pročitati.
    Žao mi je, ni meni nije drago da razmišljam na taj način, ali kad pročitam i čujem i ovde jednako kao i svuda da je super da mi svi to što pre odradimo, jednostavno ne znam šta bih uvijenije rekla od gole statistike.
    Nisam kockarski tip i uopšte mi nije ništa od toga super.
    Kako reče lik na fb povodom male smrtnosti od 0,2%: zamislite da ulazite u avion sa 500 putnika. Na pola leta jedan od vas će nasumično biti izbačen iz aviona. Ući ćete u avion ili ipak ne?

  23. #8073
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Evo danas svi mediji vec satima najavljuju manji broj novozarazenih- i je manji- 1830, ali samo zato sto je ponovo malo testiranih. Postotak je 36% pozitivnih u udjelu testiranih. Broj mrtvih da ne spominjem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #8074
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kao i svaki ponedjeljak.
    Prosli ponedjeljak ih je bilo 1973, a u petak smo tu brojku uduplali.

    edit sad sam isla pogledati brojke 74 osobe su preminule
    edit 2: dakle zavrsavamo ovaj mjesec s 1786 preminule osobe, jos je ona brojka od 1500 bila optimisticna

    edit3: %zarazenih od ukupnog borja testiranih je 36.4%
    te brojke nema u naslovima, jer nacija je puno mirnija s 1830 brojkom.
    vise necu geldati brojke. samo se uzrujavam.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 30.11.2020. at 13:25

  25. #8075
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bože

  26. #8076
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Istina.
    Mom danas završava SI i više bih voljela da je testiran, nego što ga ja svako jutro šaljem da njuška origano i nadam se najboljem.
    Baš ovako!
    U razredu kod mlađe samo kruži, svako malo svi idu u SI.
    Ne znam ni da li je ona imala, početkom listopada jedno popodne glavobolja, tt 37.5 i proljev 4 dana.
    Nisu je testirali iako smo bili na hitnoj zvog dehidracije od užasnog proljeva.
    Uglavnom, veselo.

    Slažem se sa sillyme vezano za moralnu etičku i svaku drugu dvojbenost-pokazali smo kolilo smo uspješni kad nam se kao pojedincima prepusti na savjest kako se ponašati. Mi smo za stroge zabrane i još strože kazne jer jednostavno nismo dorasli biti odgovorni i savjesni. Točka

  27. #8077
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ali na naš mentalitet će se ljudi i dalje zatvarati u kuće na privatne partije i druženja, bilo kazni ili ne

  28. #8078
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ali na naš mentalitet će se ljudi i dalje zatvarati u kuće na privatne partije i druženja, bilo kazni ili ne
    Ima na fb stranica o iznajmljivanju kucica i apartmana. Nema da je novogd. termin slobodan, a kuce su uglavnom de lux, nisu za 1 obitelj. Zatvaram oci i pokusavam razmisljati da su to i inace baloncici u kojima se druze i da nema tih nekretnina sad bas toliko.

  29. #8079
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima na fb stranica o iznajmljivanju kucica i apartmana. Nema da je novogd. termin slobodan, a kuce su uglavnom de lux, nisu za 1 obitelj. Zatvaram oci i pokusavam razmisljati da su to i inace baloncici u kojima se druze i da nema tih nekretnina sad bas toliko.
    Pa i svako malo netko objavi temu "gdje kupiti to i to za dječji rođendan doma".
    Kao, nema veze, djeca se druže u školi tako i tako,pa neka se provesele i doma kada već nema igraonica.

  30. #8080
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja govorim o masovnim testiranjima i cjepivima. Ti isto? Ne želiš imat mogućnost izbora?
    Ja pričam o masovnom testiranju jer postoji sumnja na koronu.
    Ne daš da se dijete testira - OK, onda nek bude doma 10 dana koliko je potencijanlo zarazno.

    Ništa drugačije nego kad u vrtiću imaju epidemiju šarlaha i onda svi dobiju uputu da moraju kod pedijtrice obaviti bris jer bez potvrde da nemaju šarlah nema povratka u vrtić. Ako je epidemija uši - bez provjere glave na ulaznim vratima grupe nema povratka u grupu. Itd. Standardne stvari. Epidamiološke. Nije da je korona prva epidemijska pojava da nemamo mehanizme kojima se takve stvari rješavaju u kolektivima. Samo treba htjet.

    Pa i najobičnija ispričnica od pedijatra da dijete može nazad u školu/vrtić nakon bolesti je epidemiološka mjere, kao i to da te zovu da odvedeš odmah dijete doma čim pokaže znakove bolesti.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.11.2020. at 14:55

  31. #8081
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Slovačka je te koji se nisu htjeli testirati elegantno riješila - ne želiš se testirati dobiješ 10 dana samoizolacjie jer te vode kao potencijalno zaraženog.
    Bio im je dobar odaziv nakon toga

    Mislim, generalno, država uvijek ima i "batinu" ako poželi. Samo treba poželjeti...
    Ja samo čekam da više izvadu tu batinu i zamašu s njom, možda grozno zvuči al nema druge za naš narod. :/ nažalost.

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ali kod nas mjere možda i ukinu za Novu, pa će se svi po kućama lijepo družiti...
    I mislim da jako puno ljudi sad planira dočeke s frendovima/obitelji u zatvorenom, više nego nas što ćemo biti solo doma
    Vrci, ti stvarno misliš da će se mjere ukinuti za NG? mogu biti samo strože,a ja mislim da bih bez grižnje savjesti prijavila tulum u svojoj zgradi jer ovo više zaista nema smisla.

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni prepuštanje dobrovoljnosti pojedinaca javnozdravstenog interesa o kojem doslovce ovise tuđi životi je etički, pravno i moralno jako upitno... a to ovdje gledamo već mjesecima. S jasnim posljedicama.
    upravo tako.

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka, ono što si linkala meni nije nerealno, ali nisam to željela ni pročitati.
    A propos šoping centara i crnog petka, jučer sam morala nešto u Av Mall, još su bili popusti od crnog petka. Već se po parkiralištu vidjelo da je prilično prazan, a u dućanima isto vrlo malo ljudi. Tako da ja nisam vidjela nekakve ludnice povodom popusta, naprotiv, više kao grad duhova. Sigurno je bilo puno više prodavača, nego kupaca.
    Trebala si otići u petak, pa bi vidjela što je gužva, ne bi pronašla mjesto na parkingu.

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Baš ovako!
    U razredu kod mlađe samo kruži, svako malo svi idu u SI.
    Ne znam ni da li je ona imala, početkom listopada jedno popodne glavobolja, tt 37.5 i proljev 4 dana.
    Nisu je testirali iako smo bili na hitnoj zvog dehidracije od užasnog proljeva.
    Uglavnom, veselo.

    Slažem se sa sillyme vezano za moralnu etičku i svaku drugu dvojbenost-pokazali smo kolilo smo uspješni kad nam se kao pojedincima prepusti na savjest kako se ponašati. Mi smo za stroge zabrane i još strože kazne jer jednostavno nismo dorasli biti odgovorni i savjesni. Točka
    X ko kuća.

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ali na naš mentalitet će se ljudi i dalje zatvarati u kuće na privatne partije i druženja, bilo kazni ili ne
    možda će sad 2x promislit prije nego organiziraju feštu jer postoji opcija da susjedi mogu prijaviti buku, u tom slučaju policija ima ovlasti doći na uviđaj i naplatiti kaznu. Kod nas ne funkcionira drugačije nego opaliti po džepu.

  32. #8082
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja sam namjeravala pustiti dijete na rodjendan kod prijatelja iz vrtica. Samo njih 3-4 iz grupe koji su ionako stalno skupa. Meni se to ne cini rizicnijim od poslati dijete u vrtić.

  33. #8083

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pričam o masovnom testiranju jer postoji sumnja na koronu.
    Ne daš da se dijete testira - OK, onda nek bude doma 10 dana koliko je potencijanlo zarazno.

    Ništa drugačije nego kad u vrtiću imaju epidemiju šarlaha i onda svi dobiju uputu da moraju kod pedijtrice obaviti bris jer bez potvrde da nemaju šarlah nema povratka u vrtić. Ako je epidemija uši - bez provjere glave na ulaznim vratima grupe nema povratka u grupu. Itd. Standardne stvari. Epidamiološke. Nije da je korona prva epidemijska pojava da nemamo mehanizme kojima se takve stvari rješavaju u kolektivima. Samo treba htjet.

    Pa i najobičnija ispričnica od pedijatra da dijete može nazad u školu/vrtić nakon bolesti je epidemiološka mjere, kao i to da te zovu da odvedeš odmah dijete doma čim pokaže znakove bolesti.
    Ja pričam o masovnim testiranjima bez simptoma, koji će se u Štajerskoj održat za otprilike dva tjedna. Kad je sumnja se uglavnom testira, ne testiraju se djeca mlađa od 10 godina ako nemaju simptome (ali su 10 dana u samoizolaciji) jer nemaju više kapacitete za testirat sve K1 i K2 bez simptoma.
    A izbor želim uvijek imat, ne želim cjepiva bez mogućnosti izbora.

  34. #8084

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    A vrtić je bio naravno zatvoren dva tjedna. Teško je uspoređivati AT i RH jer su mjere drugačije, mentalitet drugačiji i ljudi se u velikoj većini pridržavaju mjera. Em imamo drugi, strogi lockdown još barem tjedan dana.

  35. #8085
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam namjeravala pustiti dijete na rodjendan kod prijatelja iz vrtica. Samo njih 3-4 iz grupe koji su ionako stalno skupa. Meni se to ne cini rizicnijim od poslati dijete u vrtić.
    Meni bi ovisilo gdje će biti taj rođendan.
    Ako je kod nekoga od njih doma tko ima još sestru, braću, a tu su i roditelji djeteta domaćina, onako to mi nije isto kao ionako se druži u vrtiću s tom djecom.
    Općenito ne razmišljam o proslavama rođendana u ovom razdoblju i moram priznat da mi nisu jasni roditelji koji u ovom trenutku pandemije pozivaju na takve proslave pa makar i male grupe. I moja djeca su imala rodjendane al se ove godine iznimno nisu slavili. Kao ni 95% druge djece. Preživjet će. Jedan poziv na rodjendan koj ije bio u rujnu sam ljubazno odbila, a radilo se o djeci iz djetetovog razreda. Nisam bila jedina koja je odbila a tad je još bila dobra situacija s koronom.

    Sad mi tek ne bi dolazilo u obzir.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.11.2020. at 15:23

  36. #8086
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Potpisujem Lili. Kod nas od početka vrtićke godine nitko nije slavio doma rođendan niti zvao nikoga na proslavu.

    Dok u ZG frendica kaže da ih svako malo zovu

  37. #8087
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pričam o masovnim testiranjima bez simptoma, koji će se u Štajerskoj održat za otprilike dva tjedna. Kad je sumnja se uglavnom testira, ne testiraju se djeca mlađa od 10 godina ako nemaju simptome (ali su 10 dana u samoizolaciji) jer nemaju više kapacitete za testirat sve K1 i K2 bez simptoma.
    A izbor želim uvijek imat, ne želim cjepiva bez mogućnosti izbora.
    To masovno testiranje je dobrovoljno i mogu se na njega odazvati svi stariji od 6 godina. Nije obavezno, ako na to mislis.

  38. #8088
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ovaj ima sestru mladju od 1 god. I mama je s njima.

  39. #8089

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Dakle, od danas južnobački okrug zvanično više nema raspoloživih učiteljica za zamenu.
    MM je raspoređen sa kolegama da radi u mlađim odeljenjima, jer su sve učiteljice u njegovoj OŠ bolesne.
    Nemam komentar.

  40. #8090

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To masovno testiranje je dobrovoljno i mogu se na njega odazvati svi stariji od 6 godina. Nije obavezno, ako na to mislis.
    Nije obavezno, znam. Samo sam htjela reći- ne bi mi bilo OK da je obavezno i isto tako i za cjepivo - da nemamo mogućnost izbora. Bilo tko od nas.
    Bez obzira hoću li se (opet) dobrovoljno testirat ili ne, mislim da je to odluka koju ne bi smio donijet netko umjesto mene (osim u slučaju sumnje na bilo što -angine, covida, tumora..iako i tu je kod zadnjeg pitanje izbora što i kako nakon dijagnoze).
    Posljednje uređivanje od annie84 : 30.11.2020. at 15:45

  41. #8091
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije obavezno, znam. Samo sam htjela reći- ne bi mi bilo OK da je obavezno i isto tako i za cjepivo - da nemamo mogućnost izbora. Bilo tko od nas.
    Bez obzira hoću li se (opet) dobrovoljno testirat ili ne, mislim da je to odluka koju ne bi smio donijet netko umjesto mene (osim u slučaju sumnje na bilo što -angine, covida, tumora..iako i tu je kod zadnjeg pitanje izbora što i kako nakon dijagnoze).
    Pa nitko te nece niti siliti da se cijepis.
    Ali uvijek postoji mogucnost da ti neke stvari uvjetuju cijepljenjem kao i sada.

  42. #8092
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nitko te nece niti siliti da se cijepis.
    Ali uvijek postoji mogucnost da ti neke stvari uvjetuju cijepljenjem kao i sada.
    A to otprilike dođe na isto
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.11.2020. at 16:51

  43. #8093
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A to otprilike dođe na isto
    Pa ne dode. Ne moras letiti avionom, imati dijete u vrticu ili traziti smjestaj u starackom domu.

  44. #8094

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Iako moram dodat, u AT mogu u vrtić i djeca koja nisu cijepljena. Nije uvjet za upis u jaslice il vrtić.ili za bilo što drugo koliko znam. Niti za rad u socijalno-pedagoškoj struci, s djecom itd. I nije obavezno cijepljenje niti se kažnjava ako se ne cjiepiš.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 30.11.2020. at 17:42

  45. #8095
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Iako moram dodat, u AT mogu u vrtić i djeca koja nisu cijepljena. Nije uvjet za upis u jaslice il vrtić.ili za bilo što drugo koliko znam. Niti za rad u socijalno-pedagoškoj struci, s djecom itd. I nije obavezno cijepljenje niti se kažnjava ako se ne cjiepiš.
    Mogu u vrtic ako imaju medicinsku dokumentaciju , a bez dokumentacije u gradske vrtice prilicno tesko.
    Sto se tice rada u vrticu ocekuju da si cijepljen protiv djecjih bolesti . Da je u pitanju epidemija sigurni bi inzistirali da su i djelatnici cijepljeni npr. protiv ospica.
    U Zaraznoj bolnici je obavezno da djelatnici budu cijepljeni protiv hepatitisa i gripe.
    Obzirom na kaos koji je ovaj virus izazvao nisam sigurna koliko ce oni koji rade u kolektivima i s rizicnim skupinama imati pravo razmisljati i birati.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.11.2020. at 18:16

  46. #8096

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    U Split su se privatni vrtici izjednacili s gradskima tako da necjepljeno dijete ne može u vrtic nikako. Osim naravno uz medicinsku dokumentaciju.
    I na pocetku svake školske godine moramo donijeti potvrdu da je obavljen sistematski.

  47. #8097
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Tko privatnim poslodavcima brani uvjetovati radnicima preporuceno i besplatno covid cjepivo da radnici ne bi ugrozavali druge kolege ili korisnike usluga?
    To mi se cini prilicno moguce.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.11.2020. at 18:36

  48. #8098

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ne da mi više editad, a prekinula sam misao.
    Šta se tiče ovog cjepiva, očekujem da za dosta toga bude uvjet. Rad u zdravstvu, socijalnoj skrbi, školstvu, obrazovanju, možda i turizmu.
    Moguće da će ga mnoge avio kompanije pa čak i zemlje uvjetovati za ulazak.
    Ako oni odluče da se cijepimo, vrlo lako nam mogu zagorčat život.
    Ja osobno nisam protivnik cijepljenja, djeca su mi cijepljenja svim cjepivima.
    Međutim, s ovim se ne bih cjepila baš. Mogu oni nas uvjeravat da su prošli ne znam kakva ispitivanja.
    Ono šta ovom cjepivu fali je vrijeme. A to se ne da nadomjestit sa 1000 puta više ljudi koji na njemu rade.

    Kako je netko rekao ne može devet žena u mjesec dana iznijeti jednu trudnoću.

  49. #8099
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Jasno ti je da iz infekciju covidom fali -vrijeme?
    Jos uopce ne izlaze na vidjelo dugotrajne posljedice cak i blagih infekcija.
    Jer je lako moguce da i to postoji.
    ( itekako postoji, cak i medu djecom. Jedino sto je postotak mali, a mediji ne poroucavaju medicinska istrazivanja)
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.11.2020. at 18:43

  50. #8100

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Da, jasno mi je. I svejedno se ne bi cijepila ovim cjepivom. Ako budem prisiljena, odnosno ako mi naruši kvalitetu života činjenica da ga odbijam,
    stisnut ću zube i cijepiti se. Da ću biti sretna, neću.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •