Stranica 223 od 383 PrviPrvi ... 123173213221222223224225233273323 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,101 do 11,150 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11101
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Dva i pol ili ravno dva mjeseca. Tako nešto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Nisi si radila antitijela kasnije?
    Ja bas razmisljam da si provjerim mozda.

  2. #11102
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi si radila antitijela kasnije?
    Ja bas razmisljam da si provjerim mozda.
    Nisam. A i ne znam što bi mi taj podatak značio, nije kao da bi se išla ponovo cijepiti kad ima toliko ljudi koji nisu ni prvu dozu dobili.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #11103
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nadam se da ce bolest biti kratka i bezazlena, eryngium, kako kazu da treba biti kod onog postotka cijepljenih koji ce dobiti koronu.

  4. #11104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Eryngium, drzite se! :hugs:

  5. #11105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Svjetska zdravstvena organizacija ne preporucuje kombiniranje- zasad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A Nijemci kažu da ide to!

  6. #11106
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam. A i ne znam što bi mi taj podatak značio, nije kao da bi se išla ponovo cijepiti kad ima toliko ljudi koji nisu ni prvu dozu dobili.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ja bi htjela znati vise ako mi se netko od ukucana razboli da ostanem odmah u izolaciji ako imam nikakav broj antitijela.

  7. #11107
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni uopće nije neki problem i ako se cijepljena osoba zarazi - ako to znači da će proći kao prehlada, bez bolnice i frke.

  8. #11108
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A Nijemci kažu da ide to!
    A i u jednim i u drugim tijelima doktori... i nema bas nekog razloga da se netko pouzda vise u who nego u Njemacku zdravstvenu organizaciju (ili kako se vec zove), ili u Francusku, Norvesku..

  9. #11109
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Ja kao da sam prizvala sinoć, danas mi javili da se dođem cijepiti idući vikend, ide organizirano obzirom na posao koji radim. Pfizer cjepivo.

  10. #11110
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni uopće nije neki problem i ako se cijepljena osoba zarazi - ako to znači da će proći kao prehlada, bez bolnice i frke.
    Pa upravo to. Dio ljudi ce se zaraziti jer niti jedno od postojecih cjepiva nije djelotvorno u tolikoj mjeri da sprijeci zarazu kod svih osoba koje ih prime. Tu su rekli da cjepiva (odobrena u SAD-u, znaci Moderna, Pfizer, Johnson) sprjecavaju smrtni ishod, a i u pravilu hospitalizaciju.

    Ako funkcionira kao npr. cjepivo protiv gripe, meni je to skroz ok. Cijepimo se redovito, a influenzu A ili B smo imali preko nekoliko puta, samo sto je bila blaga i prilicno zanemariva.

  11. #11111
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa upravo to. Dio ljudi ce se zaraziti jer niti jedno od postojecih cjepiva nije djelotvorno u tolikoj mjeri da sprijeci zarazu kod svih osoba koje ih prime. Tu su rekli da cjepiva (odobrena u SAD-u, znaci Moderna, Pfizer, Johnson) sprjecavaju smrtni ishod, a i u pravilu hospitalizaciju.
    Baš zato sam se i cijepila. Jer sam najizloženija a ljudi su neodgovorni. Npr. samo ovaj tjedan ih je bilo troje koji su u izolaciji ali su došli obaviti što su si zamislili jer, kao, nije im ništa.
    Sama sam inzistirala na pcr testu jer po našim smjernicama ako nema temperature nema veze što su doma svi pozitivni.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  12. #11112
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Naš jedan kolega pozitivan prošli četvrtak. Rade se dežurstva, open space. Kolegica koja radi s njim danas dobila simptome. Iako od početka najviše pazi i često sam ju viđala da i na poslu sjedi s maskom cijelo vrijeme.
    Eto ne znam... vidjet ćemo kako će ostalo 4 iz ureda proći. Naše kolegice su bile dalje od zaraženog pa možda nisu uhvatile
    Posljednje uređivanje od Vrci : 09.04.2021. at 16:20

  13. #11113
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kod nas jos 6 dana do otvaranja vackinacije za sve. Jedva cekam! Zanimljivo, ali ona prica o etickoj dimenziji uzimanja vakcine 'blago preko reda' je isplivala na povrsinu u mom okruzenju sad kad je izvesno da cemo uskoro svi moci da se vakcinisemo. Ranije smo izgleda svi to kontemplirali u sebi.

  14. #11114
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Šefica u jednom poznatom dućanu došla ujutro u dućan, u svoj ured, sva u groznici, trese se od temperature, ima coronu i ona i muž, radne kolegice također su kući bolesne, zaštitar ju zamolio da se vrati doma. Grrrrr....

  15. #11115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Francuska se odlučila mlađima od 55 također ponuditi alternativno cjepivo, ukoliko odbiju AstraZeneca/Oxford.

  16. #11116
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Evo pocelo se pisati za Johnsona da isto ima kao rijetke nuspojave ugruske. To se predvidjalo. Kao i za Sputnik, vektorski.

  17. #11117
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo pocelo se pisati za Johnsona da isto ima kao rijetke nuspojave ugruske. To se predvidjalo. Kao i za Sputnik, vektorski.
    Tu je odobrena prije vise od mjesec dana, redovito je na rasporedu. Za sad nisam cula nista takve vrste. (Van novinskih napisa da EU nesto testira i oko toga.)

    Ovo je sluzbeni info o tom cjepivu: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...s/janssen.html
    Posljednje uređivanje od Kaae : 09.04.2021. at 18:00

  18. #11118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo pocelo se pisati za Johnsona da isto ima kao rijetke nuspojave ugruske. To se predvidjalo. Kao i za Sputnik, vektorski.
    Znam, cula sam.

  19. #11119
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kad me zovu, za što me budu zvali, ja ću se ići cijepiti. Najlakše mi je odluku prepustiti nekom drugom
    Pametno? "smile" ili posve suprotno pametnom...

  20. #11120
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo pocelo se pisati za Johnsona da isto ima kao rijetke nuspojave ugruske. To se predvidjalo. Kao i za Sputnik, vektorski.
    nis neocekivano

  21. #11121
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad me zovu, za što me budu zvali, ja ću se ići cijepiti. Najlakše mi je odluku prepustiti nekom drugom
    Pametno? "smile" ili posve suprotno pametnom...
    Ovako smo sin i ja napravili, kad su nas zvali - otišli smo i cijepili se. Tek tamo su nam rekli koje je cjepivo.

  22. #11122
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam što više reći, misliti, napraviti...
    Po ovome što čitam tu ispada da nema apsolutno nikakvog reda u cijepljenju.
    Cijepe se mladi, mlađi, srednja populacija, zdravi, sa ili bez dijagnoza... i meni je to grozno.
    Pa kako doći do cjepiva, a da to nije u Srbiji?
    Ne mogu kupiti/platiti.
    Ne mogu na Velesajmu uskočiti “da se ne baci”
    Ne mogu kampirati u DZ isto da se ne baci.
    Itd.
    Kako da se cijepimo i ja i moje dijete?
    Kako?
    Fakat ne razumijem ni ovu državu, ni ovo društvo.
    U mojem susjedstvu još uvijek ima staraca koji nisu pozvani na cijepljenje, a evo tu čitam da se po Zg cijepi omladina.
    Kako je to moguće?
    Zar ispada da nas, koji nismo u Zg, nije šteta pa nek pocrkamo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #11123
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Tanči, moja mama -75 godina, dva puta se prijavila, znaci u sustavu je, srcani bolesnik-ugradjeni su joj zalisci, nije jos pozvana za cjepljenje
    ujak-koji je godinu dana stariji, ona ga prijavila kada i sebe-pozvan prosli tjedan i cjepljen na velesajmu
    jos jedan primjer da ocito pravila nema
    nazalost.

  24. #11124
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, moja mama -75 godina, dva puta se prijavila, znaci u sustavu je, srcani bolesnik-ugradjeni su joj zalisci, nije jos pozvana za cjepljenje
    ujak-koji je godinu dana stariji, ona ga prijavila kada i sebe-pozvan prosli tjedan i cjepljen na velesajmu
    jos jedan primjer da ocito pravila nema
    nazalost.
    Meni je ovo prestrašno i pun mi je kufer svega.
    Mog bratića i ženu su isto zvali i cijepili. Moji su vršnjaci. Zdravi.
    Muž se cijepio slučajno, da se ne baci.
    Tvoja mama još nije.
    Strašno i prestrašno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #11125
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Moja svekrva i svekar nikako doci na red u Rijeci, ona nepokretna, kaže lom da je nema tko cijepiti, a za njega kazu da ih gledaju u konplwtu pa ako ne cijepe nju, nece ni njega wtf?!?... ni ja ne kuzim kako ide taj red, mislim, drago mi je da ide ali isto tako mislim da reda nema nikakvog, nego puno ovisi o LOM- u.

  26. #11126
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što više reći, misliti, napraviti...
    Po ovome što čitam tu ispada da nema apsolutno nikakvog reda u cijepljenju.
    Cijepe se mladi, mlađi, srednja populacija, zdravi, sa ili bez dijagnoza... i meni je to grozno.
    Pa kako doći do cjepiva, a da to nije u Srbiji?
    Ne mogu kupiti/platiti.
    Ne mogu na Velesajmu uskočiti “da se ne baci”
    Ne mogu kampirati u DZ isto da se ne baci.
    Itd.
    Kako da se cijepimo i ja i moje dijete?
    Kako?
    Fakat ne razumijem ni ovu državu, ni ovo društvo.
    U mojem susjedstvu još uvijek ima staraca koji nisu pozvani na cijepljenje, a evo tu čitam da se po Zg cijepi omladina.
    Kako je to moguće?
    Zar ispada da nas, koji nismo u Zg, nije šteta pa nek pocrkamo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sto nije bila runda u kojoj su cijepljeni studenti medicine?

  27. #11127
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ja se nadam da ce mama biti ovaj tjedan pozvana na Velesajam
    vidjet cemo
    od necaka mi umro prijatelj, isao je s njim u gimnaziju 4 godine...zdrav decko...23 godine...tako da smo bas u soku svi
    uzas

  28. #11128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mislim da su cijepljeni studenti medicine zavrsnih godina.

    Moj svekar nikad pozvan i jako puno starijih ljudi koje poznajem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.04.2021. at 14:54

  29. #11129
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Sto mislite o ideji cijepljenja dijete od 6mj na dalje? Cula sam na radiju da jedna tvrtka uskoro kreće u testiranja na tim mlađima

    Ja nekako tu povlačim crtu. Ne bih cijepila malu od 3god, a niti sedmogodišnjaka, dok ne prođe jos par godina razvoja cjepiva i ispitivanja dugorocnijih posljedica

  30. #11130
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su cijepljeni studenti medicine zavrsnih godina.

    Moj svekar nikad pozvan i jako puno starijih ljudi koje poznajem.
    Da, od treće na dalje, a moja kći završava drugu godinu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #11131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o ideji cijepljenja dijete od 6mj na dalje? Cula sam na radiju da jedna tvrtka uskoro kreće u testiranja na tim mlađima

    Ja nekako tu povlačim crtu. Ne bih cijepila malu od 3god, a niti sedmogodišnjaka, dok ne prođe jos par godina razvoja cjepiva i ispitivanja dugorocnijih posljedica
    Ni u ludilu ni ja.

  32. #11132
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o ideji cijepljenja dijete od 6mj na dalje? Cula sam na radiju da jedna tvrtka uskoro kreće u testiranja na tim mlađima

    Ja nekako tu povlačim crtu. Ne bih cijepila malu od 3god, a niti sedmogodišnjaka, dok ne prođe jos par godina razvoja cjepiva i ispitivanja dugorocnijih posljedica
    Testira se. Pfizer je prije dva dana zatrazio autorizaciju (u SAD-u) za skupinu od 12-16 godina, s obzirom da se vec koristi kod osoba starijih od 16 godina.

    Kad objave rezultate i odobre cjepivo, mi cemo vjerojatno cijepiti (sad imaju 8 i 5 godina).

  33. #11133
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Mi cijepljeni.
    Nemam pojma kako smo dosli "na red".
    Bili se zabiljezili prije par mjeseci kod LOM-a i to je to. (U pitanju je Zg županija).

    Pozvali nas , ostali smo u šoku, iskreno, jer nismo ni stari ni kronicni bolesnici.
    Da ne velim da naši stari rođaci niti svekrva nisu pozvani..al oni su svi kod drugih LOM-ova.
    Kaže doktor da je jako puno njegovih pacijenata odbilo cjepivo. Sto reci?
    Mi zahvalni da nam je tako pao grah.

    Vjerujem da ce kroz dva tjedna biti procijepljena prvom dozom vecina onih koji to zele.
    Posljednje uređivanje od rosa : 11.04.2021. at 17:29

  34. #11134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Testira se. Pfizer je prije dva dana zatrazio autorizaciju (u SAD-u) za skupinu od 12-16 godina, s obzirom da se vec koristi kod osoba starijih od 16 godina.

    Kad objave rezultate i odobre cjepivo, mi cemo vjerojatno cijepiti (sad imaju 8 i 5 godina).
    Ja ne bi ni moju s 15, a kamoli klinca,ne kužim priču oni bi cjepljenje nza 12+a Kaae odmah veli ja bi malu od 5?()
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.04.2021. at 18:00

  35. #11135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A dok se svi ne cijepe nece stat kolat, djeca su mahom vektori, a njima, hvala bogu, ugl. nista, ni simptoma, pa 'padnu' na testu za put npr. Vecina ljudi koji je imaju u mom malom krugu su dobila od djece.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2021. at 18:14

  36. #11136
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku




    Vjerujem da ce kroz dva tjedna biti procijepljena prvom dozom vecina onih koji to zele.
    Ne znam, nadam se. Ali mi se to cini kao turbo optimisticna prognoza.
    Mi smo isli na put i morali smo odbiti taj jedan jedini termin koji nam je LOM ponudila od danas do sutra. Rekla je da vise uopce nema termina. Zapravo sam shvatila da lijecnici obiteljske vise uopce nece cijepiti nego se ide na masovne punktove.

  37. #11137
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, nadam se. Ali mi se to cini kao turbo optimisticna prognoza.
    Mi smo isli na put i morali smo odbiti taj jedan jedini termin koji nam je LOM ponudila od danas do sutra. Rekla je da vise uopce nema termina. Zapravo sam shvatila da lijecnici obiteljske vise uopce nece cijepiti nego se ide na masovne punktove.
    I nama je bilo ponuđeno fiksno, dođite sutra u toliko sati, nema biranja..a mm i ja godisnjem i to nismo nikud otputovali zbog loseg vremena..sve su se zvijezde poklopile.

    Da, nas LOM je rekao da vise ne cijepi, od pon ide se samo na punktove. Strasno opterecenje je na ordinacijama, svaki dan ostaju najmanje sat vremena prekovremeno, no imam osjecaj da ih najvise od svega frustrira sto ljudi mahom ili odbiju ili se neckaju, pa ce razmisliti, pa ce pitati sina, pa ce javiti itd..

  38. #11138
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    I nama je bilo ponuđeno fiksno, dođite sutra u toliko sati, nema biranja..a mm i ja godisnjem i to nismo nikud otputovali zbog loseg vremena..sve su se zvijezde poklopile.

    Da, nas LOM je rekao da vise ne cijepi, od pon ide se samo na punktove. Strasno opterecenje je na ordinacijama, svaki dan ostaju najmanje sat vremena prekovremeno, no imam osjecaj da ih najvise od svega frustrira sto ljudi mahom ili odbiju ili se neckaju, pa ce razmisliti, pa ce pitati sina, pa ce javiti itd..
    Ne znam, moji su prioritetna skupina i danima kojima smo zvali stalno su dobivali odgovor -ne znam.
    Kad bi se okvirni znalo bar koji tjedan bi se moglo biti pozvano ljudi bi se mogli bolje organizirati. Ovako je dobar dio otpao zbog roka kraceg od 24 sata.

  39. #11139
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o ideji cijepljenja dijete od 6mj na dalje? Cula sam na radiju da jedna tvrtka uskoro kreće u testiranja na tim mlađima

    Ja nekako tu povlačim crtu. Ne bih cijepila malu od 3god, a niti sedmogodišnjaka, dok ne prođe jos par godina razvoja cjepiva i ispitivanja dugorocnijih posljedica
    Meni je sama ideja da se svi cijepe super jer želim da ovo završi, naravno. Ali isto povlačim crtu na djeci. T. ima 5 godina, L. godinu napunio nekidan. Ona ima i astmu, on nije još ni redovna cjepiva primio jer je imao odgodu i bilo bi super da su od korone zaštićeni, ali ne zasad. Kad prođe neko vrijeme i kad postane normalno da se i djeca cijepe, onda da, ovisno o nuspojavama zapravo.

  40. #11140
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ne razmišljam o cijepljenju djece. U ovih godinu dana smo saznali da, barem kratkoročno, djeca jako, jako rijetko imaju težih problema zbog korone. A nuspojave cjepiva tek se prikupljaju i analiziraju sad kad je cijepljenje krenulo u općoj populaciji, relativno nedavno.

    Osobno mi se trenutno i testiranje cjepiva na djeci ne čini baš etično.

  41. #11141
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Osobno mi se trenutno i testiranje cjepiva na djeci ne čini baš etično.[/QUOTE]

    Upravo to sam htjela napisati.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.04.2021. at 21:30

  42. #11142
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sto je sa djecom koja su u visokm riziku?
    Da li je ok njih cijepiti bez testne skupine po dobi ili ih uopce ne cijepiti?

  43. #11143
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Iskreno, ne znam. Bile su nekaki komentari da bi trebalo cijepiti mlade da se zaštite stariji; to mi je isto nekako neprihvatljivo.
    Meni se čini da bi bilo bolje procijepiti starije/odrasle populacije kako bi se postigao imunitet krda, tako da djeca koja su u visokom riziku budu zaštićena; ali ja nisam liječnica i ne znam zapravo, samo to sve toliko dugo traje da svi imamo neko (neutemeljeno) mišljenje.

    Ne znam što bih napravila da moram odlučiti za svoje dijete u takvoj situaciji; ako je procjena da je korona za dijete visoki rizik, pitala bih nekog imunologa u kojeg imam povjerenja; i tako je pitanje koliko će uopće dugo trajtati dok se skupi dovoljno podataka za djecu iz testne skupine.

  44. #11144
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne znam. Bile su nekaki komentari da bi trebalo cijepiti mlade da se zaštite stariji; to mi je isto nekako neprihvatljivo.
    Meni se čini da bi bilo bolje procijepiti starije/odrasle populacije kako bi se postigao imunitet krda, tako da djeca koja su u visokom riziku budu zaštićena; ali ja nisam liječnica i ne znam zapravo, samo to sve toliko dugo traje da svi imamo neko (neutemeljeno) mišljenje.

    Ne znam što bih napravila da moram odlučiti za svoje dijete u takvoj situaciji; ako je procjena da je korona za dijete visoki rizik, pitala bih nekog imunologa u kojeg imam povjerenja; i tako je pitanje koliko će uopće dugo trajtati dok se skupi dovoljno podataka za djecu iz testne skupine.
    Djeca ( pa i ona u visokm riziku) se ne cijepe dok ne dode sluzbeno odobrenje. Prije odobrenja treba cijepiti eksperimentalnu skupinu mlade dobi . I cekati nekoliko mjeseci da se dobiju informacije o rezultatima.
    Dakle, ni rizicna djeca se nece cijepiti dok cjepivo ne prode proces odobravanja za djecu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.04.2021. at 21:58

  45. #11145

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja ne razumem na kome/čemu bi se relevantnom mogla testirati vakcina za decu - osim na deci?
    Kako ćeš inače znati kako deluje baš na decu?
    Kako su starije vakcine testirane osim na deci?
    Uopšte nije pitanje etike nego medicine.
    Za decu inače odluke u svakom aspektu života i zdravlja donose njihovi roditelji, pa tako i za ovo.
    Ako roditelj nije izgubio svoje roditeljsko pravo, tj. dovoljno je mentalno zdrav i nije pod sumnjom za neki vid zlostavljanja deteta, onda on ima puno pravo da odluči da li će mu dete biti deo test grupe ili ne.

    Ja ne bi volela da je moje dete deo test grupe ali poštujem ljude koji su svesno rešili da imaju poverenja u procene naučnika, verujem da odluka nije laka i da ti ljudi imaju svoje jake argumente.
    Kada bi poznavala rizike nuspojava kod dece i kada bi imala relevantne podatke o smrtnosti i komplikacijama korone kod dece, a ne ćutanje, odbijanje testiranja dece i zataškavanje broja i ozbiljnosti bolesti kod dece, bar kod nas, mogla bi lakše da odlučim o vakcinisanju svoje dece.
    Mada sam ja svakako već bliže stavu da bi ih vakcinisala. Imam svoje razloge, prvenstveno jer oboje fiziološki "žure" ispred svojih godina, starija je fiziološki po svemu ravna tinejdžerki od 15, 16 godina, iako je tek napunila 12. To znači da koronu možda više neće preboleti lako kao vrtićka deca, i rizici za nju su rizici jednog srednjoškolca.

  46. #11146
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pulinka, pa ja evo tesko mogu zamislit koji bi roditelj dao svoje dijete da se na njegovom djetetu eksperimentira s lijekovima, cjepivima nastavi niz. I sama kazes da ne bi ni ti.

    Shvacam da je to opravdano i treba postojati, al valjda zato i kod tih raznih testiranja farmaceutske kompanije toliko placaju svojim "pokusnim kunićima", no za vecinu ljudi zdravlje nema cijenu pa ne pristaju na takve ponude ni za sebe a kamoli za svoju dječicu.

    A ne bi me zacudilo i da ima onih koji pristaju na svakojaka testiranja radi novaca.

    Koliko se ono love moglo dobit za testiranje covid cjepiva u Vel.Britaniji (sirius je bila linkala)? Neka velikaaaa lova.

    Nazalost bude tu i ljudi kojima treba novac za egzistenciju, pa pristaju na svasta.Svakakvih manipulacija, al to sad vec ide u OT,pa tu stajem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.04.2021. at 22:52

  47. #11147
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Znam da se mora testirati na djeci. Ali ne nakon ni godinu dana nakon sto su odrasli krenuli s cijepljenjem.
    Znaci pustiti par godina da se rascisti situacija i vidi kako ce na odraslima djelovati,kako dugo traju antitijela, nuspojave, kako reagira imuntet na mutacije i sl.
    A onda ici na nize dobne skupine

  48. #11148
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kao sto rece Kaae, Pfizer je vec testirao. Indirektno znam dete koje je bilo u trialu. Najnormalniji roditelji daju svoju decu za testiranje raznoraznih lekova, narocito kad se radi o hronicnim i tezim bolestima.
    Takodje direktno znam i decka od 16 god koji je vakcinisan, prijatelj je mog najstarijeg sina.
    Kod nas su otvorili za sve nekoliko dana pre najavljenog. Klikcem za appointment, nadam se ovih dana prvoj dozi Pfizera za muza i za mene.

  49. #11149
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni recimo 14-15god na dalje nisu tako upitni. Srednja skola.
    Ali bebe od 6mj, godine dana, ne znam, prerano mi jos za tu fazu

  50. #11150
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ispitivanje je izvrseno za 12-16. 16 pa na dalje su uklj u odrasle. Kod nas na Balkanu nema takvih studija (ili su retke), pa nam je neobicno, ali je na zapadu to normalna stvar, i mi svi imamo dobrobit od toga. Hvala svim roditeljima cija su deca ucestvovala u studiji.
    Meni licno isto nije svejedno, ali javno zdravlje je jedno, a moje zebnje nesto sesnaesto...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •