Stranica 128 od 383 PrviPrvi ... 2878118126127128129130138178228 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,351 do 6,400 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6351
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne izlaze baš normalno, i za zemlje u okruženju trebaš test.

  2. #6352
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto jedino zdravstvo brine. Ionako je bilo prejadno, a sad će past skroz na koljena.
    To je the razlog za mjere, nazalost. Korona, sama po sebi, kad ne bi isla ko tsunami, nego kao mali valici po stanovnistvu, ne bi bila sama po sebi neki uzas. Al kad svi obole odjednom, to je problem. Meni su se i zadnje iluzije i tjesenja razbile sad na cjepivu protiv gripe. Ok, odradila sam ivf privatno, op jajnika privatno, to je high tech, nije ugroza. Odradio muz op meniskusa privat, ok, ne umire, al nije mogao kao mlad radni covjek sepat 8 mjeseci, kuzim. Odradila necakinja iz istog razloga op menikusa privat. Jasno mi je. Ok, kupila cjepovo protiv gripe za sebe i malu astmaticarku, ok, nije astma bas takav bauk, puno su vise ugrozeni astmaticari penzici. Al da nema low tech stvari kao cjepivo protiv gripe za starce od 80 god (jedan pacemaker i sec bolest, drugi visok tlak, treci heparinska terapija), to mi je dno dna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.10.2020. at 13:40

  3. #6353

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Zdravstvo u nas ima dva problema. Prvi je opterećenost sustava covid bolesnicima, taj problem imaju sve zemlje.
    Drugi je totalna devastacija koja traje godinama i nedostatak love. Pogledaj samo situaciju sa veledrogerijama i cjepivom protiv gripe.
    Tako da me malo smeta prebacivanje totalne odgovornosti na građane. Oko mene se svi pridržavaju mjera, gosti u restoranu su isto svi imali maske, ako nisu mi smo imali zapakirane jednokratne koje smo im dali i nitko nije radio problem da je stavi do stola i do wc-a.

    Pa jesmo mi krivi šta nema cjepiva protiv gripe? Moja mama je rizična i cijepi se već 10 godina. Ove godine je njen LOM dobio 25 doza umjesto 150. Kaže čovjek morat ću na eci peci pec birat koga da cijepim. Zapisali smo se za kupit, valjda će doc u ljekarne.

  4. #6354
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Kad trazis vezu za cjepivo protiv gripe, meni je tu kraj. I ne, ne smatram se krivom za to. 2/3 svega sam napravila privatno, op stitne, op jajnika, ivf, sva bozja fizikalna, op meniskusa muz, dermato stvari, svaka gin upala, malo je falilo zbog kampanje 'previse carskih rrzova' da i to bude privatno, jer nema 0-1 ortopedsje indikacuje za to. Mama godinama privat psihijatar, drzavno hospitalizacije. Svi radimo i uplacuje se. Smatram da, ako mogu platit, oslobidim prostor nekome ko ne moze, nekom penzicu i nezaposlenome i dosad nisam kukala. Drzavno smo rjesavali 1/3 problema. Dodje mi da placem kad nas neko plasi tom groznom amerikom i njihovim zdravstvom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.10.2020. at 14:04

  5. #6355
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto jedino zdravstvo brine. Ionako je bilo prejadno, a sad će past skroz na koljena.

    Imali smo i dosad premalo zaposlenih koji su uplaćivali, sad će se taj broj smanjiti, a da ne govorimo da svi koji su na vladinim mjerama ne uplaćuju doprinose do iznosa mjera.

    Eto samo moj obrt je na osnovu zdravstveog osiguranja uplatio preko 200.000 kuna manje ove godine nego prošle.

    A gdje su svi ostali, gdje su svi hotelski lanci, kojima je svejedno lockdown ili ne, posla nema.

    Meni se place kad se toga sjetim. Sve ostalo će nekako doc na svoje, ali zdravstvo svi trebamo.
    A kaj nemate pravo na one neke potpore s obzirom na drastičan pad prihoda? Kaže netko ovdje na forumu da se još uvijek nekima isplačuju.

  6. #6356
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tak je jučer bilo na vijestima isto o potporama

  7. #6357
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tak je jučer bilo na vijestima isto o potporama

    Potpore idu cijelo vrijeme. Jučer su donesene neke izmjene i novi kriteriji. Potpore su za zaposlene. Ne zaboravimo da tvrtke imaju i razne druge troškove koje ne mogu pokrivati.

  8. #6358
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj nemate pravo na one neke potpore s obzirom na drastičan pad prihoda? Kaže netko ovdje na forumu da se još uvijek nekima isplačuju.
    A što misliš koliko još dugo država može, i za koliko djelatnosti i koliko tvrtki i koliko zaposlenih isplaćivati te potpore?
    Mislim da je točan odgovor da nije nikad ni mogla , a kamoli da može još ne znam koliko dugo.

  9. #6359
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je točan odgovor da nije nikad ni mogla , a kamoli da može još ne znam koliko dugo.
    x

  10. #6360

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Potpore idu cijelo vrijeme. Jučer su donesene neke izmjene i novi kriteriji. Potpore su za zaposlene. Ne zaboravimo da tvrtke imaju i razne druge troškove koje ne mogu pokrivati.
    Imam pravo na potpore, ali mi je hladni pogon i bez placa previsok. Najmanine, rezije, javna povrsina...Vec sam debelo zagrabila u fond za kucu u koji skupljamo godinama.
    Nema mi smisla potrosit sve sta sam skupljala uz velika odricanja da bi odrzala posao jos koji mjesec. Da se nazire kraj, vjerojatno bih. Ovako ne. Prihod mi je pao 78% zadnjih 7 mjeseci. To jednostavno nije izdrzivo.

  11. #6361
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pravo na potpore, ali mi je hladni pogon i bez placa previsok. Najmanine, rezije, javna povrsina...Vec sam debelo zagrabila u fond za kucu u koji skupljamo godinama.
    Nema mi smisla potrosit sve sta sam skupljala uz velika odricanja da bi odrzala posao jos koji mjesec. Da se nazire kraj, vjerojatno bih. Ovako ne. Prihod mi je pao 78% zadnjih 7 mjeseci. To jednostavno nije izdrzivo.
    Jasno..zato i kažem. Ljudi čuju da se dobivaju potpore pa misle kako je s potporama sve riješeno.
    Da ne ulazim u detalje, određene djelatnosti imaju pravo na pomoć ako imaju pad 60% a mikropoduzetnici ako imaju 50%. Veliki broj djelatnosti ima pad npr. 40-59% i nisu imali pravo na mjere. Sad su donesene neke izmjene i mjere će ovisiti o postotku pada, ali svejedno je to puno premalo za veliki dio djelatnosti. Za poduzetnike puno premalo a za državu puno previše.

  12. #6362
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravstvo u nas ima dva problema. Prvi je opterećenost sustava covid bolesnicima, taj problem imaju sve zemlje.
    Drugi je totalna devastacija koja traje godinama i nedostatak love. Pogledaj samo situaciju sa veledrogerijama i cjepivom protiv gripe.
    Tako da me malo smeta prebacivanje totalne odgovornosti na građane. Oko mene se svi pridržavaju mjera, gosti u restoranu su isto svi imali maske, ako nisu mi smo imali zapakirane jednokratne koje smo im dali i nitko nije radio problem da je stavi do stola i do wc-a.

    Pa jesmo mi krivi šta nema cjepiva protiv gripe? Moja mama je rizična i cijepi se već 10 godina. Ove godine je njen LOM dobio 25 doza umjesto 150. Kaže čovjek morat ću na eci peci pec birat koga da cijepim. Zapisali smo se za kupit, valjda će doc u ljekarne.
    Saljite mail u zavod za javni zdravstvo. Ljekarne ga nemaju , dobivaju ga tek u 12 mjesecu.
    Moja sogirica je rizicna i iako nije nista posebno zvala njezina dr. ima cjepivo za nju.
    I moja pedijatrica je dobila dozu za moju kcer koja je isto rizicna.
    Po ljekarnama pokusavan nabaviti za muza i sina, ali nema .

  13. #6363
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Inace, potrazna za cjepivom je puno veca u tome je kvaka.
    Rizicni zapisani jos u sijecnju od stane svojih lijecnika trebali bi dobiti svoje doze . Nije kasni niti cijepiti se u prosincu. Gripa krece tek oko Bozica.

  14. #6364
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Moj tata i svekrici su izvisili kod svojih LOM-ova, uz 'dobili smo samo 50, a ima vas 200'. Oboje su nazvali sredinom 9. i nije im receno 'ne racunajte na nas'. To nije populacija da obigrava ljekarne i pise mejlove. Nije u normalnoj sezoni kasno ni 11., ni 12. Koji nas armagedon tad ceka i hoce li sto funkcionirat, vidjet cemo. Snasli smo se ipak za svo 3, nakvjerokatnije, al, evo, ni ja pesimist nisam mogla mislit da ce 15.10. (nakon sto su zvali 15.9.), svi dobit 2 - nazalost nemam, nazalost nista ne znam kad ce i koliko.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.10.2020. at 16:28

  15. #6365
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj tata i svekrici su izvisili kod svojih LOM-ova, uz 'dobili smo samo 50, a ima vas 200'. Oboje su nazvali sredinom 9. i nije im receno 'ne racunajte na nas'. To nije populacija da obigrava ljekarne i pise mejlove. Nije u normalnoj sezoni kasno ni 11., ni 12. Koji nas armagedon tad ceka i hoce li sto funkcionirat, vidjet cemo. Snasli smo se ipak za svo 3, nakvjerokatnije, al, evo, ni ja pesimist nisam mogla mislit da ce 15.10. (nakon sto su zvali 15.9.), svi dobit 2 - nazalost nemam, nazalost nista ne znam kad ce i koliko.
    Ne znam niti ja. Pokusavam vec 2 tjedna nabaviti doze za muza i sina. Nas su popisla na poslu prije 2 tjedna, tko zeli. Ali jos nista. Interes je vrlo mali pa ce ostati vise za penzice kad stigne ta runda. Cisto da te utjesim, ina.

  16. #6366
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Cjepivo će doći još u 2 navrata, u studenom i prosincu.
    Koliko su LOM- ovi tražili (na početku ove godine) toliko će i dobiti.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  17. #6367
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja sam kupila prošli tjedan za sebe i muža, zvala ljekarne telefonom, treća po redu je imala.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  18. #6368

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nama su u firmi nudili, iako ispunjavam starosni uvjet nisam se odlučila.

  19. #6369
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nudili su i nama, odnosno organizirali, ali su i otkazali jer nisu dobili što su naručili.

  20. #6370
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam niti ja. Pokusavam vec 2 tjedna nabaviti doze za muza i sina. Nas su popisla na poslu prije 2 tjedna, tko zeli. Ali jos nista. Interes je vrlo mali pa ce ostati vise za penzice kad stigne ta runda. Cisto da te utjesim, ina.
    Jesi vidjela onu moju objavu u jutarnjem? mislim da je na prošloj stranici, nešto o naručivanju mailom na cijepljenje od danas.

  21. #6371
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A što misliš koliko još dugo država može, i za koliko djelatnosti i koliko tvrtki i koliko zaposlenih isplaćivati te potpore?
    Mislim da je točan odgovor da nije nikad ni mogla , a kamoli da može još ne znam koliko dugo.
    Ne mislim, ali sam mislila da bi joj to možda pomoglo održati glavu iznad vode.
    Mi smo srećom u vlastitom prostoru tako da bar najam ne moramo plaćati, ali isto su nam prihodi na 20% prošlogodišnjih, ako i toliko. Poslujemo sa onima koji imaju trenutno nikakav promet.

  22. #6372
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  23. #6373
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Poslat cu im mail pa vidjeti jer u clanku pise i ovo

    "Oni koji nemaju pravo na besplatno cijepljenje mogu se cijepiti kod izabranih liječnika ako sami kupe cjepivo. Pri kupnji cjepiva u ljekarni treba imati privatni recept za cjepivo koji liječnik propisuje na ime pacijenta. Cjepivo treba prema uputama čuvati na temperaturi hladnjaka i prenositi ga."
    Tako da sam shvatila da je tamk osigurano cjepivo samo za one koji imaju besplatno.

  24. #6374
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa sad tu su neke rekle da su cjepivo kupili bez papira!

  25. #6375

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    "Papir", tj. recept se može i naknadno donijeti, ali od ove godine je potreban za kupnju cjepiva, za razliku od prošlih godina.

  26. #6376

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nudili su i nama, odnosno organizirali, ali su i otkazali jer nisu dobili što su naručili.
    ja se nisam javila pa ne znam što se dalje dešava

  27. #6377
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Kaze stagljar neke studije kazu imunitet na covid 120 dana. Bas nedavno sam cula za slucaj covida na proljece i sad opet.
    Ako je to tocno, trebali bi se baren 3x godisnje cijepit, ko ce to napripravit.
    Mislim da nema sanse da se ovoga 'rijesimo' bez kolektivnog imunuteta pobolom, al dotad maske, razmak i.ova igra zivaca jer ne mozemo svi past odjednom u velikim brojevima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.10.2020. at 08:53

  28. #6378
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja znam za ženu koja preboljela covid ono nakon potresa, u rujnu je vadila antitijela i još ih imala

  29. #6379
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Od frendice mama takodjer evo i nakon 40 dana ih ima, od kume tata isto nakon 3 ili 4 mj (ne mogu se sjetit točno) još je bio pozitivan (premještaj u drugi dom pa je bio tražen test).

  30. #6380
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne mora imunitet od cjepiva trajati koliko i od bolesti.

  31. #6381
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ponovnih infekcija očito ima, ali su to rijetki slučajevi. Možda se nekad stvarno dogodi i da nije nova infekcija nego je netko pozitivan cijelo vrijeme.

  32. #6382
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ponovnih infekcija očito ima, ali su to rijetki slučajevi. Možda se nekad stvarno dogodi i da nije nova infekcija nego je netko pozitivan cijelo vrijeme.
    To je slučaj kod ovih mojih primjera.

  33. #6383
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja zbilja ne razumijem ljude.
    Kaže mi frendica, živi kod Doma sportova, jučer navečer šeće pesa, i neka gužva tamo na parkingu. I pita ono kaj se događa, ono hrpa penzića. Bio je nekakav koncert komorne glazbe ili tako nešto u jednoj od dvorana.
    A zaraženih koliko ono jučer?

  34. #6384
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam za ženu koja preboljela covid ono nakon potresa, u rujnu je vadila antitijela i još ih imala
    Klijent neki dan isto. Prebolio u ožujku, još ima antitijela. I on i cura. Nedavno su bili u kontaktu s pozitivnim pa su se išli testirati. Negativni su, antitijela imaju.

  35. #6385
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas je jučer bio klijent na sastanku koji je prije 3 tjedna bio pozitivan. Imao je 10 dana simptome, kaže da je bilo užasno, kao da tijelo nije njegovo bilo. Jučer je došao kod nas na sastanak. Test nije rađen na kraju nego je 3 dana morao biti bez simptoma. Nije mi bilo svejedno. Sjedili smo na velikom razmaku uz otvoren prozor. Nakon toga smo dezinficirali. Osjećala sam se glup, ali stvarno mi nije bilo svejedno.

  36. #6386
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ponovnih infekcija očito ima, ali su to rijetki slučajevi. Možda se nekad stvarno dogodi i da nije nova infekcija nego je netko pozitivan cijelo vrijeme.
    A mozda, mozda je on dobio nesto drugoy al kako je testiran i pozitivan, rekli covid.

  37. #6387
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je jučer bio klijent na sastanku koji je prije 3 tjedna bio pozitivan. Imao je 10 dana simptome, kaže da je bilo užasno, kao da tijelo nije njegovo bilo. Jučer je došao kod nas na sastanak. Test nije rađen na kraju nego je 3 dana morao biti bez simptoma. Nije mi bilo svejedno. Sjedili smo na velikom razmaku uz otvoren prozor. Nakon toga smo dezinficirali. Osjećala sam se glup, ali stvarno mi nije bilo svejedno.
    Naravno da ti nije svejedno

  38. #6388
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda, mozda je on dobio nesto drugoy al kako je testiran i pozitivan, rekli covid.
    U svijetu ih je oko 20 zabilježenih s ponovljenom zarazom.

  39. #6389
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    U svijetu ih je oko 20 zabilježenih s ponovljenom zarazom.
    Ne znam to pomiriti s izjavama stagljara i naseg chief epidemiologa koji spominju imunitet od 120 dana. Any thoughts?

  40. #6390
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Zabrijala sam, nije nas chief to rekao, nego stagljar, a evo nekog clanka oko toga koliko traje dok ne shvatimo koliko stvarno traje:

    https://www.google.com/amp/s/www.tel...ilja-tako/amp/

  41. #6391
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam to pomiriti s izjavama stagljara i naseg chief epidemiologa koji spominju imunitet od 120 dana. Any thoughts?
    A šta bih ja o tome mislila? Imunitet vjerojatno ima mnogo komponenti, pa bit će da oni, kad kažu imunitet, kolokvijalno govore samo o jednoj od njih. Ili tako nešto. Svakako, nekidan mi kolega liječnik reče da je svega par takvih slučajeva u svijetu, ja sam već isto bila zaključila između redaka (jer se dosad svega par puta objavilo kako je jedna osoba tamo negdje ko zna gdje ponovo oboljela), a i pročitala od Kolarića danas da je takvih 20-ak.
    Posljednje uređivanje od vertex : 23.10.2020. at 13:42

  42. #6392
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma ne kolega liječnik, nego prijatelj liječnik :D

  43. #6393

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Razvije se i stanična imunost, osim antitijela koja budu i prođu. Btw to koliko će antitijela nakon infekcije trajati nije kod svakog pacijenta jednako

    Ima radova o staničnoj imuniosti, evo npr.
    https://www.nature.com/articles/s41586-020-2550-z

  44. #6394

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je jučer bio klijent na sastanku koji je prije 3 tjedna bio pozitivan. Imao je 10 dana simptome, kaže da je bilo užasno, kao da tijelo nije njegovo bilo. Jučer je došao kod nas na sastanak. Test nije rađen na kraju nego je 3 dana morao biti bez simptoma. Nije mi bilo svejedno. Sjedili smo na velikom razmaku uz otvoren prozor. Nakon toga smo dezinficirali. Osjećala sam se glup, ali stvarno mi nije bilo svejedno.
    interesantno, da vas je zabrinulo za nekog tko je obolio prije 3 tjedna
    zbog čega vam je bila frka?
    pa taj je osoba po "zvanicnom"racunu preboljela bolest minimalno tjedan dana vec
    i samim time ne moze zaraziti okolo
    Meni bi laknulo jer od takve osobe ne mogu pokupiti..

    Iskreno se nadam da je ekipa koja je odradila bolest sad bar taj strah skinula s vrata, utoliko me jos vise čudi da ima ljudi koje brine druziti se s onima koji su preboljeli

    po meni su puno veca frka "neprimjetni"
    kod moje sestre na poslu, IT-evac mladi decko dok je saznal pol firme je zarazil...

  45. #6395
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I dalje brojevi rastu, idemo na 2000 uskoro, a naši ništa. Skoro bih rekla, nit čut nit vidjet

    Samo nam se premijer i predsjednik prepucavaju kao dva klinca,meni je to već neugodno
    Posljednje uređivanje od Vrci : 23.10.2020. at 16:28

  46. #6396
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    interesantno, da vas je zabrinulo za nekog tko je obolio prije 3 tjedna
    zbog čega vam je bila frka?
    pa taj je osoba po "zvanicnom"racunu preboljela bolest minimalno tjedan dana vec
    i samim time ne moze zaraziti okolo
    Meni bi laknulo jer od takve osobe ne mogu pokupiti..

    Iskreno se nadam da je ekipa koja je odradila bolest sad bar taj strah skinula s vrata, utoliko me jos vise čudi da ima ljudi koje brine druziti se s onima koji su preboljeli

    po meni su puno veca frka "neprimjetni"
    kod moje sestre na poslu, IT-evac mladi decko dok je saznal pol firme je zarazil...
    Nije me zabrinulo nego mi nije bilo ugodno i nije mi ugodno što mi nije bilo ugodno. Razumna sam osoba ali osjećala sam se nelagodno. Da, zvanično je prebolio, ali postoji li šansa da je još pozitivan i da nam nešto prenese nismo ato posto sigurni.

  47. #6397
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je jučer bio klijent na sastanku koji je prije 3 tjedna bio pozitivan. Imao je 10 dana simptome, kaže da je bilo užasno, kao da tijelo nije njegovo bilo. Jučer je došao kod nas na sastanak. Test nije rađen na kraju nego je 3 dana morao biti bez simptoma. Nije mi bilo svejedno. Sjedili smo na velikom razmaku uz otvoren prozor. Nakon toga smo dezinficirali. Osjećala sam se glup, ali stvarno mi nije bilo svejedno.
    Uz maske, trebalo bi biti razumno sigurno.

    Ja sam jucer bila na dva sastanka u velikim prostorijama, oba puta s osam ljudi. Nije bilo prozora, ali je zgrada nova i svi smo nosili maske. Prije bi mi bilo nelagodno, ali nakon sto nismo dobili COVID od pozitivne osobe koja je nosila masku, lakse mi je u takvim situacijama.

  48. #6398
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Uz maske, trebalo bi biti razumno sigurno.

    Ja sam jucer bila na dva sastanka u velikim prostorijama, oba puta s osam ljudi. Nije bilo prozora, ali je zgrada nova i svi smo nosili maske. Prije bi mi bilo nelagodno, ali nakon sto nismo dobili COVID od pozitivne osobe koja je nosila masku, lakse mi je u takvim situacijama.
    Ma naravno. Imali smo maske i jasno mi je da je mogućnost bilo kakvog prijenosa izuzetno mala i baš se glupo osjećaš što ti taj crv sumnje tažo negdje neda mira.

  49. #6399
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sve je to normalno,nemoj se sekirati mitovski

  50. #6400
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno. Imali smo maske i jasno mi je da je mogućnost bilo kakvog prijenosa izuzetno mala i baš se glupo osjećaš što ti taj crv sumnje tažo negdje neda mira.
    Ma mislim da je to skroz normalno. Ono, korona je svuda, tesko je iskljuciti razmisljanje o tome mozemo li je pokupiti usprkos svim mjerama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •