Stranica 383 od 383 PrviPrvi ... 283333373381382383
Pokazuje rezultate 19,101 do 19,127 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #19101
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam bas sretna sto nam je HDZ na vlasti sada, jer da je slucajno ljevica, mogu si zamisliti tko bi sve prijetio i s kakvim naoruzanjem.
    Na predsjednickim izborima je izbor jos gori nego na parlamentarnim.

  2. #19102
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Pod uvjetom da se do tada demokracija održi kao politički sustav
    Baš! Na temelju cega se to zakljucuje i tko bi bio taj autokrat? HBK?

  3. #19103
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Netko koga nije briga? Netko kome su građani zdravstvena prijetnja?

  4. #19104
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako i je u opasnosti nije ni zbog stožera ni zbog korone nego zbog laži i teorija zavjera po FB i sličnim mrežama. A najveća ironija je da dok pričaju o borbi protiv "big farma" zavjera i ekstraprofita istovremeno u stvari su sami predmet ekstraprofita tih firmi kroz koje primaju i šire svoje "informacije" a ujedno su roba na lukrativno marketinškom tržištu.

    Svakako bi bilo zanimljivo vidjeti socioekonomsku analizu društva koja odolijevaju tome a koja potpadaju pod taj utjecaj bez problema.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.11.2021. at 12:30

  5. #19105
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa neprekidno izjednacavas one koji su manje rizicni od jako rizicnih. I nekako bi ih u isti koš utrpala, a naprosto nisu. I to na nacin da kaznis manje rizicne za dobro ponasanje. Ni kod prebrze voznje se ne izjednacava onaj tko vozi 135 km/h s onim tko zavezanih ociju juri 200 km/h.

    Stalno pišeš da su cijepljeni jednako rizicni za drustvo kao necijepljeni.
    Jelena, molim te navedi tu famoznu rečenicu (ili rečenice) u kojoj sam ja izjednačavala omjer zaraženih cijepljenih i necijepljenih. Potrudi se i pronađi je, nemoj samo prijeći oko ovoga. Pronađi tu rečenicu. Gdje to izjednačavam?
    Na jutrošnji relativno objektivni prilog iz Jutarnjeg (u kojem se piše o tome kako je i Europska komisija uočila neke nelogičnosti oko covid potvrda), vi opet po svojem. Pa dokad? I to u članku sam ja napisala ili sam ih nahuškala da to napišu? Pa svi vide što se događa. Znači li to da je omjer zaraženih jednak? Ne, ali da ih ima, ima, itekako.

  6. #19106
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bas sretna sto nam je HDZ na vlasti sada.
    Meni je baš drago da si ti sretna. Ali mi je isto tako drago što ja tu rečenicu nikad u svojem životu neću izgovoriti niti napisati.

  7. #19107
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kaae, evo kako bi brzo mogli rragirat na viralne lijekove - uputnica za pcr (danas je srijeda) je moguca tek za iduci tjedan. S temp cekat par sati u zmijama redova za brzi antigenski bolestan... Znaci, svodilo bi se na slukanje tog lijeka napamet. Cjrpivo je svima bolja opcija. Mogu mislit kako je tek u 3. svijetu gdje ce ic taj lijek besplatno, ako je kod nas ovako.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.11.2021. at 12:37

  8. #19108
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Baš! Na temelju cega se to zakljucuje i tko bi bio taj autokrat? HBK?
    Eto, ti barem imaš prijedlog, ja ni to. Ali da u posljednje vrijeme mnogo razmišljam o demokraciji kao organizacijsko-društvenom uređenju, razmišljam. I o tome što nam je ona dobroga donijela. Ako me slučajno upitaš imam li bolje rješenje, nemam, ali razmišljam o tome, već godinama.

  9. #19109
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ako i je u opasnosti nije ni zbog stožera ni zbog korone nego zbog laži i teorija zavjera po FB i sličnim mrežama.
    Ne.
    FB je žestoko moderiran i sve što se tamo nalazi je prošlo "fact checking". Za probu pokušaj tamo napisati nešto radikalno po bilo kojoj osnovi - rodu, broju, padežu - pa vidi što će se dogoditi.
    Ne treba brkati provokatore sa stvarnim osobama.

  10. #19110
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je baš drago da si ti sretna. Ali mi je isto tako drago što ja tu rečenicu nikad u svojem životu neću izgovoriti niti napisati.
    Of kors, jer nisi racionalan tip. Nisam nikad glasala za njih, nego se bojim plinskih boca na Savskoj pa mi je ovo sigurnija opcija. I opet ne bih glasala za njih.

  11. #19111
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja sam se zabrinula čim su političari počeli govoriti - to je za vaše dobro
    i odjednom se počeli brinuti za naše zdravlje

  12. #19112
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Političari se ne brinu za tvoje zdravlje, kao uostalom niti epidemiolozi. Njima je baš svejedno hoćeš li se ti zaraziti. Oni se brinu za ukupni broj zaraženih jer to utječe na ekonomiju i zdravstveni sustav.

  13. #19113
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ne.
    FB je žestoko moderiran i sve što se tamo nalazi je prošlo "fact checking". ...
    LOL
    To je sve što ću reči. Moderiranje AI da se poveća timespan i servira što više reklama, to je sukus FB "moderiranja". Ostalo je kozmetika jer ih malo pritislo od regulatora (tih koji navodno nije briga za nas)

  14. #19114
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, molim te navedi tu famoznu rečenicu (ili rečenice) u kojoj sam ja izjednačavala omjer zaraženih cijepljenih i necijepljenih. Potrudi se i pronađi je, nemoj samo prijeći oko ovoga. Pronađi tu rečenicu. Gdje to izjednačavam?
    Na jutrošnji relativno objektivni prilog iz Jutarnjeg (u kojem se piše o tome kako je i Europska komisija uočila neke nelogičnosti oko covid potvrda), vi opet po svojem. Pa dokad? I to u članku sam ja napisala ili sam ih nahuškala da to napišu? Pa svi vide što se događa. Znači li to da je omjer zaraženih jednak? Ne, ali da ih ima, ima, itekako.
    Necu pretrazivati recenice, stalno zahtijevas identican tretman razlicito opasnih skupina. Na taj nacin ih izjednacavas. Toliko puta si ponovila i toliko puta se objasnjavalo da je istina da se zarazavaju, ali da su manja ugroza.

    S ogranicenim resursima rjesavas dominantan problem. A to su u ovom slucaju necijepljeni. Ako ti kapa pipa u kupaoni i istovremeno ti se otpojila sudjerica j imas poplavu u kuhinju, pustis vodu da kapa. Kad rijesis sudjericu, mozes dalje rjesavati probleme.

  15. #19115
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Of kors, jer nisi racionalan tip. Nisam nikad glasala za njih, nego se bojim plinskih boca na Savskoj pa mi je ovo sigurnija opcija. I opet ne bih glasala za njih.
    Evo, gotova mi je stanka za posao.
    Da sažmem - ja sam jedan neracionalni zloslutno-prijeteći tip. Zadovoljna?
    Ali ne moraš se ograđivati rečenicom da nikada dosad nisi glasovala za njih, s obzirom na određene simpatije koje trenutačno gajiš prema njima, ima vremena i za to, još si mlada.
    Pozdrav zasad.

  16. #19116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se zabrinula čim su političari počeli govoriti - to je za vaše dobro
    i odjednom se počeli brinuti za naše zdravlje
    Je, inace svaka vlast voli da im se neki sustav raspadne. Makar i onaj koji im je inace zadnja rupa na svirali , kao zdravstveni kod nas. Ako bas i nije stalo do ljudi , stalo im je do buducih glasova. Nekako tesko zaboravljas i ne gledas s veseljem na dane kad nisi ti ili netko tvoj mogao dobiti zdravstvenu skrb. Cesto to zapamtis i do drugih izbora.

  17. #19117
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je baš drago da si ti sretna. Ali mi je isto tako drago što ja tu rečenicu nikad u svojem životu neću izgovoriti niti napisati.
    Ni ja, ali treba se prisjetiti kako je većina ukinutih prava "dogodila" pod onima drugima. Uostalom, Roda je osnovana baš po tom pitanju, a iz prve ruke sam iskusio kako izgleda hraniti troja usta s rodiljnom naknadom ispod ljudskog dostojanstva. S te strane razumijem Jelenine sentimente.

  18. #19118
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Necu pretrazivati recenice, stalno zahtijevas identican tretman razlicito opasnih skupina.
    Selbstverständlich, kako bi se reklo.

  19. #19119
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ... stalo im je do buducih glasova...
    Daj se skoncentriraj

  20. #19120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Daj se skoncentriraj
    Ne mogu. Upravo sam cijepljena protiv gripe pa to utjece na moju moc rasudivanja. Ali mozda me prode.

  21. #19121
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    LOL
    To je sve što ću reči. Moderiranje AI da se poveća timespan i servira što više reklama, to je sukus FB "moderiranja". Ostalo je kozmetika jer ih malo pritislo od regulatora (tih koji navodno nije briga za nas)
    Pa da.

  22. #19122
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    (trolovi ne trigaju fact checking)

  23. #19123
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja, ali treba se prisjetiti kako je većina ukinutih prava "dogodila" pod onima drugima. Uostalom, Roda je osnovana baš po tom pitanju, a iz prve ruke sam iskusio kako izgleda hraniti troja usta s rodiljnom naknadom ispod ljudskog dostojanstva. S te strane razumijem Jelenine sentimente.
    To sam i ja napisala prije par stranica. "poznatih" 1.600,00 kn mjesečno

  24. #19124
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, gotova mi je stanka za posao.
    Da sažmem - ja sam jedan neracionalni zloslutno-prijeteći tip. Zadovoljna?
    Ali ne moraš se ograđivati rečenicom da nikada dosad nisi glasovala za njih, s obzirom na određene simpatije koje trenutačno gajiš prema njima, ima vremena i za to, još si mlada.
    Pozdrav zasad.
    Ne znam iz čega si zaključila da imam simpatije. Naprotiv, samo (još uvijek) imaju kontrolu nad jednim opasnim dijelom društva. Nad Kaptolom su očito izgubili (tj. tu je bila sinergija u pitanju).

    Ne znam kakav si tip izvan foruma, ali ovdje ne vidim nikakve dobre namjere u tvom opsežnom pisanju.

    Jednako dobro kao o mojoj političkoj orijentaciji si zaključila i o mojoj dobi.

  25. #19125
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja, ali treba se prisjetiti kako je većina ukinutih prava "dogodila" pod onima drugima. Uostalom, Roda je osnovana baš po tom pitanju, a iz prve ruke sam iskusio kako izgleda hraniti troja usta s rodiljnom naknadom ispod ljudskog dostojanstva. S te strane razumijem Jelenine sentimente.
    Koje sentimente? Misliš na strah od plinskih boca, pretpostavljam. Nemam sentimenta prema plinskim bocama.

  26. #19126
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    No dobro, sad sam se i ja ulovila u antivakserski spin. Taman je krenulo informativno. Ispričavam se na doprinosu spinu.

  27. #19127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    No dobro, sad sam se i ja ulovila u antivakserski spin. Taman je krenulo informativno. Ispričavam se na doprinosu spinu.
    Zapravo imas pravo. Kljucam temu .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •