Stranica 157 od 383 PrviPrvi ... 57107147155156157158159167207257 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,801 do 7,850 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #7801
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da u sav glas

  2. #7802
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pjevaju li btw vasa djeca na glazbenom?
    Da šta. Čak izvode u paru ili po troje.

  3. #7803
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da li je to samo rečeno ili već funkcinira?
    U šatorima jedu i imaju predavanja?
    U šatorima se ne odvija ništa jer taman kad su postavljeni je predklinici nastava prebačena online.
    Zamisao je bila da kad zahladi, studenti budu u šatorima da se ne smrzavaju ispred i ne stiskaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #7804
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pjevaju li btw vasa djeca na glazbenom?
    Nasa uopce nisu imala glazbeni. Odluceno je da, umjesto redovne nastave specialsa (za osnovnu, to su likovni, glazbeni, mediji, tjelesni) u kabinetima za te predmete, specials ucitelji dodju jednom tjedno u posjet i nesto malo predaju. Za nas koji smo pred ekranom od pocetka godine, uopce nije bilo nastave iz tih podrucja.

    Prezivjet cemo.

  5. #7805
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Tx, zanima me kako je po hrv osn. skolama jer se bojim da nasi pjevaju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.11.2020. at 10:52

  6. #7806
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da u sav glas
    Maskirani hopefully? Prozori otvoreni? Ja se sjecam da je u mom osnovnjaku glazbeni zapravio bio likovni i ne bi im nista falilo da bude tako.

  7. #7807
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moram pitat on je četvrti,maske nemaju
    Pitam za prozore
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.11.2020. at 10:56

  8. #7808
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    jel moguce da nitko nije danas nista napisao o koroni?
    pomislila sam da je topic obrisan ili zakljucan
    kaj kazete na nove mjere koje nam stizu?

  9. #7809

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ja sam se totalno isključila.
    Ionako sam samoj sebi nametnula mjere prije bilo kakvih predloženih mjera ...
    Ja online, odem samo do dućana.

  10. #7810
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    jel moguce da nitko nije danas nista napisao o koroni?
    pomislila sam da je topic obrisan ili zakljucan
    kaj kazete na nove mjere koje nam stizu?
    Tako dugo dok su mjere politički alat, a ne odluka struke (epidemiologa i liječnika općenito) ne vidim puno koristi od toga.

    Inače, iz ovog tvog posta jako se dobro vidi da se ljudi na sve naviknu, pa i na koronu - kao magarac na batine. Očekivano... Pa prolupali bi da nije tako.

  11. #7811
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    jel moguce da nitko nije danas nista napisao o koroni?
    pomislila sam da je topic obrisan ili zakljucan
    kaj kazete na nove mjere koje nam stizu?
    I ja sam sinoć gledala da li još postoji tema. Navikli se, što nam drugo preostaje. A nije lako. Nekima od nas i jako teško, bez obzira što nije direktno uključena bolest, nego sve ovo zbog te bolesti.

  12. #7812
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa koje su to nove mjere, šta nije da ih tek danas donose?

  13. #7813
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Vele do petka će ih obznaniti
    Uglavnom kafići,kina,prevoz,škole,crkve.....

  14. #7814
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa koje su to nove mjere, šta nije da ih tek danas donose?
    do kraja tjedna, još pregovaraju
    slušajući Capaka sinoć u dnevniku, kina se sigurno zatvaraju, dodatne restrikcije za kulturu (ne znam samo koja, već su sada kazališta na samo 1/3 gledališta dozvoljenog), srednja škola prelazak na B i C model, ograničenja u prometu (više vozila, manje ljudi po javnom prijevozu, smjenski rad tako da nisu špice ujutro i popodne kad svi u isto vrijeme ulaze u tramvaje i buseve) ...

  15. #7815
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nijemci su napravili istraživanje i zaključili da školarci nisu ništa pogođeniji od ostalih dobnih skupina, tako da škole nisu nikakva neslužbena žarišta, što se kod nas može čuti
    tko zna njemački, evo članka iz Spiegela https://www.spiegel.de/wissenschaft/...IU0NXWCG16t8Xw

  16. #7816

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ,crkve.....
    Aha, sve se bojim.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  17. #7817
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Postoji li ikakva moguca usporedba Njemacke i Hrvatske sto se tice dostupnosti testova? Ako tamo na test moze svatko tko zeli i treba, onda su skole skroz neusporedive.

  18. #7818
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, sve se bojim.
    Već je nešto i sad sad,recimo kod nas u kapelicu mogu stati po tom max,.8 ljudi, veli župnik da će vidjeti ako će moći zornice možda imati na livadi,vidjet ćemo kaj budu rekli .....
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.11.2020. at 09:08

  19. #7819
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Možda školarci nisu ,ali oni koji koriste javni prevoz su svakako opterečeniji.

  20. #7820

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nijemci su napravili istraživanje i zaključili da školarci nisu ništa pogođeniji od ostalih dobnih skupina, tako da škole nisu nikakva neslužbena žarišta, što se kod nas može čuti
    tko zna njemački, evo članka iz Spiegela https://www.spiegel.de/wissenschaft/...IU0NXWCG16t8Xw
    Internet je čudo, ko hoće nađe link na bilo šta.
    Ja zaista ne znam kako je u Nemačkoj, imam poverenja u nemačku tačnost, preciznost, i savesnost sprovođenja mera, do sada su se nosili sa epidemijom puno bolje od Balkana, i sigurna sam da su njihovi podaci za njihovu državu tačni. (ne znam nemački i nisam ni otvorila članak).
    I sve to je potpuno bezvredno kada je reč o mojoj državi, gde se podaci nameštaju kako kome odgovara, gde se ne testiraju ni deca ni prosvetari, gde se svi testiraju u pogrešno vreme bolesti pogrešnim tipom testa, gde se posthumno ljudi i deca ne testiraju na koronu, gde je sve netransparentno. Kakve je vrednosti analiza tako dobijenih podataka?

    Ja mogu napraviti presek stanja u dve opštine za 4 škole iz prve ruke, i stanje nije dobro. A Vojvodina je cela u vanrednoj situaciji. Nema odeljenja u srednjim školama bez bar jednog pozitivnog učenika, obično dvoje, nema prosvetnog kolektiva bez bar dvoje pozitivnih, a to su mali kolektivi od 50-80 zaposlenih. Da li je to statistički više ili manje nego u drugim tipovima kolektiva i generalno drugih grupacija, ne znam, ali menja li činjenicu da stanje nije dobro?
    Od kakvog je značaja reći da korone ima svuda jednako pa je svejedno idu li deca ili ne idu u školu, osim da se pošalje poruka da nam je svima sve svejedno?

    Uz poštovanje vašim dobrim rezultatima na početku epidemije, vaše brojke i iskustva sa ovog foruma govore da ste bliže Srbiji nego Nemačkoj.

  21. #7821
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Od kakvog je značaja reći da korone ima svuda jednako pa je svejedno idu li deca ili ne idu u školu, osim da se pošalje poruka da nam je svima sve svejedno?
    Od značaja je da škole nisu izdvojene kao posbena žarišta. Ako nisu posebna žarišta, a život se nastavlja u nekoj mjeri, onda je u redu da škole nastave s radom, budući da su izuzetno važne za živote djece i njihovih obitelji. Malo kome je svejedno, bilo bi dobro kad bi se prestalo s tim stalnim konstatacijama o bešćutnim ljudima kojima je svejedno. Zadesila nas je nevolja, nepogoda, nesreća, kako hoćeš. Ljudi (zemlje) se bore na razne načine, znanja nema puno, puno predviđanja se pokazalo pogrešnima (na bolje i na gore). Nije baš da se zna što treba, ali zli ljudi neće da to rade.
    Inače, "svejedno" ili "empatično" - od početka se previđa da će zatvaranja na zapadu imati silne posljedice na siromašne zemlje svijeta, koje će se brojiti gladnima i mrtvima. Možda se i to predviđanje pokaže pogrešnim. Ali svakako pokazuje da situacija nije jednostavna, i da bi podjelu na empatične i bešćutne trebalo izostaviti iz diskusija.
    Posljednje uređivanje od vertex : 25.11.2020. at 09:30

  22. #7822

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi (zemlje) se bore na razne načine, znanja nema puno, puno predviđanja se pokazalo pogrešnima (na bolje i na gore). Nije baš da se zna što treba, ali zli ljudi neće da to rade.
    Ozbiljno?

  23. #7823
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da, najozbiljnije.

  24. #7824

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ljudi ne znaju kada treba da nose maske i kako? Ne znaju šta su mesta i ponašanja visokog rizika? Ne znaju ko su rizične grupe?
    Država isto nema preporuke i savete epidemiologa?

  25. #7825
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Shvaćam, tvoje mišljenje je da se sve zna i predvidivo je, i jedina slaba karika su pokvareni ljudi. Moje mišljenje je da nikad nećeš imat suradnju 100% ljudi, a i kad bi imao, situacija bi i dalje bila teško predvidiva, odluke bi i dalje bile teške, a posljedice bi i dalje bile brojne, na ovaj ili onaj dio stanovništva.

  26. #7826

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ovome "svejedno" nije suprotnost "empatično" nego "nije svejedno" , jer nisam mislila na osećanja nego na akciju, tipa- svejedno je koje akcije i mere preduzimamo, ili nije svejedno.
    Takođe se ne bih složila da znanja nema puno, i da nema puno izlaza, naprotiv, nakon skoro godinu dana, znanje se baš nagomilalo a sad je već kristalno jesno koje države su obuzdale epidemiju i kojim načinima, ponuda je baš raznovrsna i nije da nema različitih a uspešnih scenarija.

    Ali s obzirom da pominješ empatiju, da, mislim da neki postovi na temi nisu empatični.

  27. #7827

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Shvaćam, tvoje mišljenje je da se sve zna i predvidivo je, i jedina slaba karika su pokvareni ljudi. Moje mišljenje je da nikad nećeš imat suradnju 100% ljudi, a i kad bi imao, situacija bi i dalje bila teško predvidiva, odluke bi i dalje bile teške, a posljedice bi i dalje bile brojne, na ovaj ili onaj dio stanovništva.

    Ali tvoje mišljenje su demantovale već brojne države, i dovoljna je saradnja od 95%. Odluke su sigurno bile teške, i posledice brojne, ali kratkotrajne, i ekonomski pokazatelji su im čini mi se odavno mnogo bolji nego državama koje mere sprovode napola i otprilike.

  28. #7828
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa, zatvaranja su svakako bila uspješna što se pandemije tiče. Ali su prouzročila, na primjer, ovo: https://www.who.int/news/item/01-06-...cable-diseases
    A to je sigurno samo jdna od brojnih posljedica.
    Meni se ne čini da je išta baš kristalno jasno, dapače, čini mi se da virus stalno donodi neka iznenađenja.
    Šteta što nemamo nekih dobrih statističara bez preuvjerenja, nego svatko izlazi sa svojom hipotezom za koju navija. Mislim u medijima.

  29. #7829
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Internet je čudo, ko hoće nađe link na bilo šta.
    Ovo nije link s nekog opskurnog portala nego iz najutjecajnijeg njemačkog tjednika, koji i inače pratim već 20-ak godina. Dakle, samo želim naglasiti da nisam svijećom tražila nešto što bi poduprijelo moje mišljenje.
    No što jest, jest, moje mišljenje je da škole nisu ugrožene više od ostalih institucija, i dok ostale rade, trebaju raditi i škole.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 25.11.2020. at 10:02

  30. #7830

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, zatvaranja su svakako bila uspješna što se pandemije tiče. Ali su prouzročila, na primjer, ovo: https://www.who.int/news/item/01-06-...cable-diseases
    A to je sigurno samo jdna od brojnih posljedica.
    Meni se ne čini da je išta baš kristalno jasno, dapače, čini mi se da virus stalno donodi neka iznenađenja.
    Šteta što nemamo nekih dobrih statističara bez preuvjerenja, nego svatko izlazi sa svojom hipotezom za koju navija. Mislim u medijima.
    Čekaj, pa zar su medicinari izmislili koronu da bi eliminisali ljude sa ostalim bolestima?
    Ne razumem.
    Korona postoji, koronom je ugroženo zdravlje određenog ne malog broja ljudi.
    Medicinari su se našli rastegnuti između naglo rastućih potreba obolelih od korone i konstantnog postojanja bolesnih od drugih bolesti.
    Negde su se snašli bolje i brže, negde manje dobro, negde očajno loše. Negde su iskoristili priliku da od ustanove naprave tvrđavu i rade manje nego što bi mogli i smeli.
    Ali u samom zatvaranju nikad nije bilo zabranjeno ljudima da potraže lekarsku pomoć, odu po lekove, itd. Medicinska pomoć mi je jednako (ne)dostupna sada kao i u martu, jedino su za vreme policijskog časa ulice bile prohodnije za hitnu pomoć. To što su neki naši lekari nemoralni pa je svaka prilika dobra da se ne radi teško da ima veze sa epidemiološkim principima zatvaranja?

  31. #7831
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    pulinka
    Taj link je za ilustraciju, kako pomoć na jednoj strani radi štetu na drugoj. Možda glupi ljudi nisu išli tražit pomoć, a mogli bi. Možda je i WHO glupa što se bavi tim glupim ljudima.

  32. #7832
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

  33. #7833

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije link s nekog opskurnog portala nego iz najutjecajnijeg njemačkog tjednika, koji i inače pratim već 20-ak godina. Dakle, samo želim naglasiti da nisam svijećom tražila nešto što bi poduprijelo moje mišljenje.
    No što jest, jest, moje mišljenje je da škole nisu ugrožene više od ostalih institucija, i dok ostale rade, trebaju raditi i škole.

    Sve se slažem za Spiegel, ali Nemci imaju više nego duplo manje obolelih na milion nego Hrvatska trenutno, proporcionalno tri puta manje zaraženih dnevno nego Hrvatska ovih dana, i eto, meni onda to nije relevantno da se poredi sa Hrvatskom. Jednako kao što mi ne znači ništa nemačka statistika primenjena za Srbiju.

  34. #7834
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam što može više ugroziti ljude bolesne od bilo koje bolesti od ovakvog nekontroliranog širenja epidemije radi kojega se stvorio ogroman pritisak na zdravstveni sustav.
    Znači ako si prisiljen jednu cijelu bolnicu prenamijeniti za liječenje covid pacijenata, onda si time automatski drugim ljudima oduzeo mogućnost liječenja. Što je još puno važnije, moraš angažirati i sve veći broj medicinskog osoblja na covidu. Ne mogu niti zamisliti kako je u malim sredinama gdje postoji samo jedna bolnica u gradu.

    Još k tome, virus prodire u bolnice, onesposobljava cijele odjele, radi toga se odgađaju hitne operacije. Sve je to puno vjerojatnije ako virusa ima puno nego ako ga ima malo.

  35. #7835

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka
    Taj link je za ilustraciju, kako pomoć na jednoj strani radi štetu na drugoj. Možda glupi ljudi nisu išli tražit pomoć, a mogli bi. Možda je i WHO glupa što se bavi tim glupim ljudima.
    Ti si napisala da je zatvaranje prouzročilo štetu. Ja se ne slažem sa time i link ne pominje zatvaranje kao uzrok štete. Da se zatvaranje iskoristilo kao prilika da se nakon njega dosledno sprovedu ostale mere kontrole, šteta bi bila kratkotrajna.

  36. #7836

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ako zamislimo i ponašamo se kao da korona ne postoji ovakvi efekti će nestati? Ne razumem.

  37. #7837
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma da, ja mislim da se treba ponašati kao da ne postoji, a čini mi se da je i Zemlja ravna, posebno kad odem u Sinjsko polje.

  38. #7838

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, ja mislim da se treba ponašati kao da ne postoji, a čini mi se da je i Zemlja ravna, posebno kad odem u Sinjsko polje.
    Žao mi je ali ne razumem poentu isticanja negativnih efekata postojanja korone, valjda smo ih svi svesni?

    Ja se ne slažem sa tobom da je teško obuzdati epidemiju.
    Teško je sada kada je sve otišlo u tri...
    Ali nositi masku pravilno i svuda, otvoriti prozor, oprati ruke, ne ići bolestan na posao, ne napraviti žurku, držati odstojanje uvek i svuda- ne, nije bilo teško za pojedinca.
    Pripisati suvisla pravila, ne štelovati rezultate, kontrolisati pravila, ne praviti izuzetke, pohvatati kontakte, uložiti u testove i edukaciju med. osoblja, ni to nije velika filozofija na državnom nivou.
    Uostalom ne mali broj država je uspeo.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 25.11.2020. at 10:45

  39. #7839

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pripisati suvisla pravila, .
    *propisati

  40. #7840
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nije teško obuzdati pandemiju? Ok...
    Ljudskoj vrsti ipak jest: https://www.google.com/search?q=coro...hrome&ie=UTF-8
    (ne znam na što će otvorit, može se na grafu pogledati broj novih i broj smrtnih slučajeva za cijeli svijet)

  41. #7841

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Nije teško obuzdati pandemiju? Ok...
    Ljudskoj vrsti ipak jest: https://www.google.com/search?q=coro...hrome&ie=UTF-8
    (ne znam na što će otvorit, može se na grafu pogledati broj novih i broj smrtnih slučajeva za cijeli svijet)

    I pri tome Kina, odakle je počelo, ima trenutno ravno pet novih slučajeva. Kina, koja ima oko petinu celokupnog broja ljudi na planeti, ako se pridodaju Vijetnam, Koreja, Novi Zeland, Australija i još par koje ne znam napamet, čini se da dobrom delu ljudske vrste ne ide tako loše. Možda je red da najbolji i preostanu.

  42. #7842

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Kako stvari sad stoje zatvorit će samo nas i kina. Ne znam kako bi se netko prije zarazio u restoranu nego u shopping centru ili crkvi, ali eto.
    Shopping centre valjda drže malo veći igrači pa im se ne smije dirati prosinački promet.
    Ma, bolje mi je da ništa ne govorim.

  43. #7843
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nažalost, ako želimo i dalje imati ikakvo zdravstvo, nadam se da je svima jasno da se nešto mora zatvoriti, da se mora smanjiti kolanje ljudi:

    https://www.telegram.hr/zivot/lijecn...kinemo-zivoga/

    Nadam se da Stožer i država neće opet popustiti pritiscima jer ono - nitko nije žarište, nismo mi, niste vi... Nema više the žarišta, ošlo je sve kvragu, virus je posvukud. Sad moraju, po meni, ostat otvorene samo esencijalne stvari, a udruge restorana se moraju izboriti makar za neko obešćenje. Bojim se da će se resotrani morati prebaciti na dostavu. Naprosto je nemoguće da sve bude as is, a da očekujemo da nas ima itko za bilo što liječiti. A na to se svodi, doslovno.

    Meni npr. je suludo da u školama pjevaju na glazbenom, ono... što će im se dogodit da crtaju dojmove s glazbe. Zna se da je pjevanje rizik, čula sam da su tražili u razredu od djece da se skidaju maske i meni je to stvarno ???

    S Kinom se ne možemo uspoređivati, kad bi kod njih prošli apeli vlasnika teretana npr., apeli mladenki. Ali, Kina nije društvo u kojem bih ja osobno htjela živjeti. Ali, nije ni društvo u kojem je na djelu preživljavanje fizički najačih ili onih s najboljim vezama u zdravstvu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.11.2020. at 12:30

  44. #7844
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što može više ugroziti ljude bolesne od bilo koje bolesti od ovakvog nekontroliranog širenja epidemije radi kojega se stvorio ogroman pritisak na zdravstveni sustav.
    Znači ako si prisiljen jednu cijelu bolnicu prenamijeniti za liječenje covid pacijenata, onda si time automatski drugim ljudima oduzeo mogućnost liječenja. Što je još puno važnije, moraš angažirati i sve veći broj medicinskog osoblja na covidu. Ne mogu niti zamisliti kako je u malim sredinama gdje postoji samo jedna bolnica u gradu.

    Još k tome, virus prodire u bolnice, onesposobljava cijele odjele, radi toga se odgađaju hitne operacije. Sve je to puno vjerojatnije ako virusa ima puno nego ako ga ima malo.
    ovo ljudi ne kuže.
    ja trenutno nemam ni jednog liječnika, osim onkologice, koja mi uskače gdje god može.
    svi su ostali u novoj bolnici, ali pokušavam se snaći kad mi nešto treba.
    a treba mi sad. jučer sam se išla naručit na rebru za to što mi treba jako hitno,
    i nema liječnika, na ispomoći je u dubravi, drugog nema za to što mi treba.
    o samoizolacijama liječnika zna samo onaj tko ih često treba.
    ljudi uopće ne kuže koliko nam je zdravstveni sustav već na klimavim nogama
    i ne vjerujem puno u pomoć ovih mjera što najavljuju.
    ali, živi bili pa vidjeli.

    o djeci neću, imam ih prilike gledat svaki dan, prolaze mi pod prozorom,
    i srednjoškolci i osnovnoškoci. ali nije popularno govoriti o tome.
    da se razumijemo od početka sam bila da djeca idu u školu,
    ali sad smo zaglibili.

  45. #7845

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    S Kinom se ne možemo uspoređivati, kad bi kod njih prošli apeli vlasnika teretana npr., apeli mladenki. Ali, Kina nije društvo u kojem bih ja osobno htjela živjeti. Ali, nije ni društvo u kojem je na djelu preživljavanje fizički najačih ili onih s najboljim vezama u zdravstvu.
    Ima i manje represivnih modela od Kine... Kina je pomenuta povodom primedbe da se globalno čovečanstvo teško bori sa pandemijom, koja se stalno plasira po medijima. A svi zaboravljaju zemlje Azije koje su pozamašne i teritorijom i ljudstvom.
    Sad prebrajam: policijski čas- imali smo. Zatvaranje- imali smo. Izlazak samo po namirnice - isto. Izolacija obolelih, izdvajanje u bolnice, praćenje kontakata- na papiru skoro sve isto kao kineski model.
    Gde je propalo- na privilegijama naravno. Što nisu važila ista pravila za sve. I niz ostalih brljotina nakon slavnog otvaranja letos.

    Sa druge strane, zašto smo ušli u treći talas kasnije od vas? - Jer su se kod nas mere sprovodile doslednije nakon letošnjeg talasa, a maske savesnije nosile po školama. Znači dopre do ljudi u jednom momentu, samo je cena vrlo visoka.

  46. #7846
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    https://www.dailymail.co.uk/news/art...tching-it.html
    Navodno je dostava namirnica rizicnija od odlaska u ducan.

  47. #7847
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pulinka, ne znam jesi li citala za Kinu. Oni su stvarno jako nadgledani.
    https://www.jutarnji.hr/scena/domace...-stop-15025219

    Nije to policijski sat, nego te puno zesce prate s Appom. Ja mislim da bih uvenula.

  48. #7848

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.dailymail.co.uk/news/art...tching-it.html
    Navodno je dostava namirnica rizicnija od odlaska u ducan.
    Članak govori o psima, dostava hrane je samo spomenuta u naslovu i jednom u tekstu.
    Higijena pasa, izvođenje u šetnju itd. Dječje parkove su zatvorili, a dozvolili šetnju sa psima.

  49. #7849

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Nemam ja problem s tim da su restorane zatvorili, ali da s druge strane crkve i shopping centri ostaju otvoreni? Ono, come on. Koja su oni to istraživanja proveli da su bas nas izolirali kao najrizičnije.
    Kao i uvijek, igra se igra velikih igrača i u liga se smiješ, a u koga ne dirat.

  50. #7850
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Članak govori o psima, dostava hrane je samo spomenuta u naslovu i jednom u tekstu.
    Higijena pasa, izvođenje u šetnju itd. Dječje parkove su zatvorili, a dozvolili šetnju sa psima.
    Pa navodi kojesta, najvise o psima, ali ovdje na forumu nas ima dosta koji narucujemo dostavu doma, i ja. Ispada da nije ni to dobro.
    Pitanje je tko otvara vrata s maskom i treba li sto potpisati i sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •