Stranica 75 od 383 PrviPrvi ... 2565737475767785125175 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,701 do 3,750 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #3701
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    svatko od nas misli da su njegovi problemi najveci, ali dramatizirati jer ne mozes u trst na kavu mi je u rangu marije antoanete i kolaca

  2. #3702
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Naš maturalac je u državu koja trenutno ima otvorenu granicu prema Hrvatskoj. Trebao bi biti krajem osmog mjeseca i mislim da budu išli.
    Ta država je imala iznimno dobru situaciju što se Korone tiče. A maturalac bi bio autobusom.

  3. #3703
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    kad vidim što vama sve nedostaje, i gdje ste sve hodali, onda si mislim da ja nisam živjela ni prije korone

    a sad mi se skoro pa sve vratilo u normalu (osim srednjoškolca i predškolarca koji ne ide u vrtić)

  4. #3704
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    kad vidim što vama sve nedostaje, i gdje ste sve hodali, onda si mislim da ja nisam živjela ni prije korone
    zato ti i nije bed, ko ni meni

  5. #3705
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    svatko od nas misli da su njegovi problemi najveci, ali dramatizirati jer ne mozes u trst na kavu mi je u rangu marije antoanete i kolaca
    Ako se referiraš ne mene, ja sam vrlo rijetko bila u Trstu na kavi. Poslovno sam vezana za Italiju, ali ne moram baš sve napisati. No, upravo sam čula da sutra otvaraju granice i pomalo se vraćamo na staro.

  6. #3706
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kod mene kao da sam sanjala sve vezano za koronu i jedno jutro se buđenjem sve vratilo na isto -
    osim starije i škole, ali sad mi je to toliko normalno da ni ne kužim da nije
    Posao, škola, aktivnosti koje i inače obavljam...
    Na more planiramo, ionako idemo u malo mjesto na jugu daleko od svega, putujem zbog posla, muž isto
    Zapravo sam u čudu kako je sve skupa (privremeno valjda, ili ne?) završilo
    Jesen što donese..
    Odbijam se unaprijed brinuti i živim od danas do sutra.
    Briga me.
    Ionako ja tu stvarno ne mogu puno učiniti.
    Jedino na sportska događanja ne idem i ne planiram. Ionako soliram po prekrasnoj prirodi i pustopoljini.
    Ali vidim da su mi živci nakon korone dosta tanji, upalili se

  7. #3707
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Upala kažeš Flopice nisi jedina, ima nas

  8. #3708

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Jedino što mi stvarno i intenzivno smeta je činjenica da djeca starija od 10 godina još uvijek ne idu u školu i neće više ni ići do kraja školske godine. Eto, to smatram protuprirodnim, zakidajućim i štetnim, a sve ostalo što se dotiče odraslih - manje-više podnošljivo, nisu to tako drastične promjene.

  9. #3709
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Točno ovo što tanjab kaže.
    To i meni smeta, da nisu sva djeca u školi.
    I opće mišljenje da je to dobro. Ne znam samo kome je dobro.

    Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

  10. #3710
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što mi stvarno i intenzivno smeta je činjenica da djeca starija od 10 godina još uvijek ne idu u školu i neće više ni ići do kraja školske godine. Eto, to smatram protuprirodnim, zakidajućim i štetnim, a sve ostalo što se dotiče odraslih - manje-više podnošljivo, nisu to tako drastične promjene.
    Baš tako.

    Evo, sutra moj sin maturant ima obranu završnog rada. Obrana je online - napisala sam to već na nekom drugom topicu. Uglavnom, potrošio je 2 dana da pripremi prezentaciju, snimi i obradi film. Ovo zadnje je uzelo najviše vremena i ne znam kako bi se proveo da mu nije dobro došlo iskustvo s filmskih radionica. Nemaju svi ljudi ni smisla ni softver za to, niti se znaju time služiti. Da su obranu organizirali u školi, 15 minuta bilo bi mu dosta, a ostalo vrijeme mogao bi se posvetiti pripremama za maturu ili držati sve četiri u zraku...

    Škola kaže da je obrana online organizirana zbog epidemioloških razloga, a na obrani je četvoro ljudi - tročlana komisija i učenik. Imam dojam da im se nije dalo, a moglo se organizirati.
    S druge strane - idući tjedan pristupit će ispitima državne mature u školi, u puno većem broju (15 po učionici + profesori). Tu ih ne brinu epidemiološki razlozi. Ma očaj...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.06.2020. at 08:01

  11. #3711
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Pisana je preporuka da se završni ispiti ("obrane") strukovnjaka obavljaju u školi!

  12. #3712
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Doduše, to je bilo za GŠ, ali ne vidim nikakvu razliku. Kod nas će svatko dobiti svoj termin, unutra je samo komisija, za svaki odsjek druga.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.06.2020. at 09:47

  13. #3713
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Možda je pisana
    Ali u ovom slučaju očito nije pročitana ili proučena

  14. #3714
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Doduše, to je bilo za GŠ, ali ne vidim nikakvu razliku. Kod nas će svatko dobiti svoj termin, unutra je samo komisija.
    osnovna? moje dijete se snimalo mobitelom za zavrsni ispit. temeljem toga je ocijenjen. a snimka puna sumova i krcenja

  15. #3715

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    osnovna? moje dijete se snimalo mobitelom za zavrsni ispit. temeljem toga je ocijenjen. a snimka puna sumova i krcenja
    Ne, ta preporuka se odnosila na završne ispite maturanata (maturalne koncerte).

  16. #3716
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    osnovna? moje dijete se snimalo mobitelom za zavrsni ispit. temeljem toga je ocijenjen. a snimka puna sumova i krcenja
    Ovo je važilo samo za završne ispite maturanata.

  17. #3717
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Onda ta priča nema veze s strukovnom školom

  18. #3718
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što mi stvarno i intenzivno smeta je činjenica da djeca starija od 10 godina još uvijek ne idu u školu i neće više ni ići do kraja školske godine. Eto, to smatram protuprirodnim, zakidajućim i štetnim, a sve ostalo što se dotiče odraslih - manje-više podnošljivo, nisu to tako drastične promjene.
    I meni. Al sam se pomirila nakon završetka nastave za maturanta i izjave mlađe da si sad nemre zamisliti povratak u školu.

    Možda nauče nešto iz domaćinstva - iako nekak sumnjam.

  19. #3719
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nama je škola prilično oštećena, tijekom svibnja se sanirala i osposobljavala dvorana da se mogu održati maturalni ispiti.
    Ne znam kako bi skoro 700 učenika jedan po jedan dolazili u taj krš i pristupali ispitima (iz više predmeta svaki!). Trajalo bi do kolovoza.

  20. #3720

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    i izjave mlađe da si sad nemre zamisliti povratak u školu.
    To i moj tvrdi, i razumijem ga, ali svejedno mislim da je to jako loše za sve njih. Mogla bih sad cijeli elaborat napisati zašto, i do kojih sam zapažanja došla ovih tjedana, ali neću, ipak ovo nije tema o školi, nego o koroni.

    Samo što u ostalom dijelu života (koji se ne dotiče škole) uopće više ne primjećujem neka ograničenja. Ajde, javni prijevoz po Zagrebu je koma, ali to nije zbog korone, nego zbog potresa.

  21. #3721
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To i moj tvrdi, i razumijem ga, ali svejedno mislim da je to jako loše za sve njih. Mogla bih sad cijeli elaborat napisati zašto, i do kojih sam zapažanja došla ovih tjedana, ali neću, ipak ovo nije tema o školi, nego o koroni.

    Samo što u ostalom dijelu života (koji se ne dotiče škole) uopće više ne primjećujem neka ograničenja. Ajde, javni prijevoz po Zagrebu je koma, ali to nije zbog korone, nego zbog potresa.
    Napiši na temi o školi.

  22. #3722
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ta priča nema veze s strukovnom školom
    Imaš pravo, glazbene nisu strukovne škole jer ne daju "završnost" (nakon mature u muzičkom razredu nemaš struku s kojom se možeš zaposliti).

  23. #3723
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš pravo, glazbene nisu strukovne škole jer ne daju "završnost" (nakon mature u muzičkom razredu nemaš struku s kojom se možeš zaposliti).
    Razlog više za organiziranje obrana završnih radova u školama. Vidjet ćemo danas hoće li se škola predomisliti, ali mislim da moj mlađi neće školu vidjeti ni izvana do ispita državne mature.

  24. #3724
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je važilo samo za završne ispite maturanata.
    aha, krivo sam polovila. hvala
    Posljednje uređivanje od magriz : 03.06.2020. at 10:27

  25. #3725
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Razlog više za organiziranje obrana završnih radova u školama. Vidjet ćemo danas hoće li se škola predomisliti, ali mislim da moj mlađi neće školu vidjeti ni izvana do ispita državne mature.
    Škole se ovdje moraju držati preporuke HZJZ od 13.5.
    https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiol...ije-preporuke/

    26.5. stigla je i sitna dopuna (o povećanju broja djece u razredu)

    Uglavnom, ovo je bit preporuke:

    "Nastava na daljinu, ako je moguća. Preporučuje se da se nastava u srednjim školama, kada god je to
    moguće, i dalje obavlja na daljinu, kao i sve prateće aktivnosti (sastanci, vježbe, konzultacije). Praktične
    vježbe koje se ne mogu provesti posredstvom tehnologije, mogu se provesti u školi ili kod poslodavca uz
    poštovanje svih epidemioloških uvjeta.
    Smanjeni broj učenika i kandidata. S epidemiološkog stajališta, ispite, vježbe, praktičnu i dopunsku
    nastavu, popravne i razlikovne ispite u srednjim školama (uključujući i umjetničke škole) te obranu završnog
    rada u srednjim strukovnim školama preporučljivo je organizirati na način da se tako organizira na razini
    škole kako bi se smanjio broj pristupnika (učenika ili kandidata) koji u istom terminu (danu) dolaze u
    ustanove. Na taj će se način rasteretiti javni prijevoz, omogućiti održavanje veće distance (2 m razmaka) te
    organizacija praktičnih vježbi i polaganja ispita u izdvojenom prostoru za veći broj pristupnika (vidjeti dalje u
    tekstu).
    Kod održavanja bilo kakvih spomenutih aktivnosti u prostoriji preporučuje se da u prostoriji ne bude više od
    10 učenika i nastavnika. Kod praktičnih vježbi i ispita preporučuje se da se jednom formirana grupa čim
    manje susreće i miješa s drugim grupama te da se učenici ne zadržavaju u hodnicima, zajedničkim
    prostorijama ili na dvorištu. U svakoj školi dežurni nastavnik ili drugi zaposlenik o tome treba voditi računa."

  26. #3726
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja se jos moram priviknuti na ovo novo normalno. sad mi je trebala riza za rucak, ali sve trgovine su stavile pauzu u isto vrijeme i sad moram cekati... nije drama, ali mi lagano dignulo zivac

    i ne znam zasto banka sada radi samo ujutro i jedan jedini dan u tjednu popodne hoce li se to vracati na staro?

  27. #3727
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Meni je najgore s poštom. Od 3 pošte najbliže u gradu, dvije ne rade, a jedna je promijenila radno vrijeme i radi od 8 umjesto od 7. Prije sam uvijek išla ujutro prije posla jer bi gužva bila najmanja.
    I inače imam prigovor na poštu otkada su spojili svoju primarnu djelatnost slanja pošiljaka s plaćanjem računa - nemaju odvojene šaltere pa ak te zapadne vrijeme plaćanja režija, potrošiš sat vremena čekajući za slanje ili preuzimanje pošiljke

  28. #3728

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    vrijeme je da online plaćaš račune

  29. #3729
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    vrijeme je da online plaćaš račune
    nisi dobro pročitala.

    U poštu idem po pisma/pakete a to isto i šaljem.

    I azato mi ide na živce kaj su spojili to s plaćanjem računa. poštar ne nosi paket. moraš na poštu. Ak imaš nesreću da je to u vrijeme kad penzići plaćaju račune, svoj paket ćeš čekati sat vremena

  30. #3730
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Znam da sam Antoaneta, ali meni fali grad. Ne sad samo zbog korone, nego sad vec godinama dobivam dozu "urbanstva" na kapaljku. Mislim na milijunske gradove. Ako kretanje dugorocno ostane rizicno, jedan dio mene ce skroz uvenuti.

    Inace idem na posao. Sretnem par ljudi. Neka kombinacija online i uredska. Ne stizem odraditi posao, budim se nocu i radim. Veseli me kad mi bar netko kaze da sam nesto dobro napravila. Fali mi feedback. Imam osjecaj da nekako u eter odlazi moj posao i veliki trud.

    Mali ide u vrtic. To mi je super. Kako je znatiželjno čeljade i jedinac, mislim da je za vrijeme korone savladao prva dva razreda osnovne, umjesto da se igra s djetinjastom djecom da ga malo korigiraju u preodraslom nastupu. Muz jos doma. Jucer sam usla u Lidl. Dosad sam samo u male ducane isla. Ne bojim se vise. Nije bilo ni dezinficijensa na ulazu, potrosio se. Potres sam sjajno potisnula, u gradu se ne bojim potresa, nego da ce mi past nesto na glavu ili na auto, bez potresa. Vec je i ranije po cijelom gradu bilo Oprez pada žbuka!

    Nije mi jasno kakav je ovo lipanj u jedva kratkim rukavima i carapama. Al bolje da je ovako.

  31. #3731

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Svi znamo da na žalost na maturalnim ekskurzijama teče alkohol u potocima, pa jim je totalno svejedno da li su u Dubrovniku ili Grčkoj/Španjolskoj,....barem po meni.

    Korona mi je odkazala par planiranih putovanja, ali se uopće ne sekiram previše oko toga. A život mi je manje više isti, osim što izbegavam shoping centre još više nego prije virusa. Budući da skoro nigde nisam išla ovih meseci, jako malo sam trošila, što je super. U Sloveniji bi navodno trebali dobiti neke bonove za turizam (200 eur/odraslu osobu i 50 eur/dijete). Pa budem otišla to izkoristiti, a na more kuda i kako to budem još videla.

    Od Korone je planeta Zemlja došla k sebi, zatvorile se ozonske rube, pojavili se delfini, ... A opet maske, rukavice i plastika da, šta je tu je. Najviše štete nanosi mesna industrija, jer ful zagadjuje okoliš. Ali ne očekujem da će ljudi samo zbog toga postali vegi, odnosno znam da neće.

  32. #3732
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mali danas napravio naplatne kućice na ulazu u sobu i podijelio e propusnice onima koji imaju razlog za ući a kojima je dizajnirao mjesto pečata i napisao uz to

    Voli vas B....ić
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.06.2020. at 17:54

  33. #3733

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Bravo! Kreativno

  34. #3734
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najgore s poštom. Od 3 pošte najbliže u gradu, dvije ne rade, a jedna je promijenila radno vrijeme i radi od 8 umjesto od 7. Prije sam uvijek išla ujutro prije posla jer bi gužva bila najmanja.
    I inače imam prigovor na poštu otkada su spojili svoju primarnu djelatnost slanja pošiljaka s plaćanjem računa - nemaju odvojene šaltere pa ak te zapadne vrijeme plaćanja režija, potrošiš sat vremena čekajući za slanje ili preuzimanje pošiljke
    ja pokušavam poslati neko pismo od ponedjeljka. triput sam poljubila vrata. dugo sam bila doma i sve uzimala online pa nikako da prihvatim tu pauzu koja je za sve trgovine različita. al dobro. krećem se )

  35. #3735
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mali danas napravio naplatne kućice na ulazu u sobu i podijelio e propusnice onima koji imaju razlog za ući a kojima je dizajnirao mjesto pečata i napisao uz to

    Voli vas B....ić
    Hehe, fora

  36. #3736
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jelena.o
    Malac je zakon!!

  37. #3737
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde pomoć

    Prijatelji Hrvatica / Hrvat-slo koji žive već četrdeset godina u slo žele putovati u hrvatsko selo iz kojeg oboje potječu u Slavoniji očevima na grob i posjet slavonskoj rodbini.na koji način prelaze granicu i jel moraju imati nešto posebno. Imaju slovenske osobne.

  38. #3738
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Slovenci najnormalnije mogu uci u hrvatsku, koliko znam. I vidim po shoppingu kod sebe

  39. #3739
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Eto odgovora



    Odlukom o dopuni Odluke o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prijelaza Republike Hrvatske od 28. svibnja 2020. godine državljani Republike Slovenije ne moraju dokazivati svrhu svoga ulaska i boravka, odnosno omogućiti će im se ulazak u Republiku Hrvatsku uz predočenje osobne https://entercroatia.mup.hr/ putem obrasca najave putovanja. Na svoju e-mail adresu će povratno dobiti potvrdu o zaprimljenoj najavi te sve potrebne informacije vezano uz upute i preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.06.2020. at 19:16

  40. #3740
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Jesmo li na ovoj temi govorili o Perkovčevoj koja zbog potresa i korone ne funkcionira?
    E, pa vratili su se poslu. Naša ortodontica radi 1 (jedan) dan u tjednu (ujutro ili popodne). Dijete će, izgleda, to željezo jalovo nositi do jeseni (imala je termin koncem ožujka).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.06.2020. at 15:51

  41. #3741
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jesmo li na ovoj temi govorili o Perkovčevoj koja zbog potresa i korone ne funkcionira?
    E, pa vratili su se poslu. Naša ortodontica radi 1 (jedan) dan u tjednu (ujutro ili popodne). Dijete će, izgleda, to željezo jalovo nositi do jeseni (imala je termin koncem ožujka).
    Moja je normalno primljena na dan kada je naručena. Istina, čekala je jedno sat duže, ali što se može.
    Zašto ju ti ne odeš naručiti. Ako prođeš trijažu smiješ ući unutra.

  42. #3742

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Slovenci smiju i ne moraju u karantenu kad se vrate, mi kad se vratimo u Austriju moramo (ili se testirat).

  43. #3743
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Annie84, ima li naznaka da ce se mijenjati pravila prolaska kroz Austriju? Obicno na putu do Hr spavamo u Austriji jer nam je to na pola puta, ali cini se da cemo morati mijenjati planove. Nadala sam se da ce oni s ostatkom Europe dozvoliti boravak bez karantene/testiranja 15.6., ali cini se da nece...

  44. #3744
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jesmo li na ovoj temi govorili o Perkovčevoj koja zbog potresa i korone ne funkcionira?
    E, pa vratili su se poslu. Naša ortodontica radi 1 (jedan) dan u tjednu (ujutro ili popodne). Dijete će, izgleda, to željezo jalovo nositi do jeseni (imala je termin koncem ožujka).
    meni se čini da je loše funkcionirala i prije ovoga.
    preporodili se kod drugog ortodonta, isto smo imali termin kod njih u Perkovčevoj i pitanje kada bi dobila aparatić (bili naručeni u svibnju). A dijete ga već nosi. S napomenom tog drugog ortodonta da smo prekasno došli. Nikad više u Perkovčevu! Ali to je za drugu temu.

  45. #3745
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ma, to se zapravo i ja cudim..kako itko uspijeva na vrijeme i ok ostvarit ortodontsko lijecenje u rh u hrvatskoj unutar sustava, ukljucivo ta perkovceva :/

  46. #3746

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    AndreaM
    mozes li pitati svog ortodonta jel prima nove?

  47. #3747

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Annie84, ima li naznaka da ce se mijenjati pravila prolaska kroz Austriju? Obicno na putu do Hr spavamo u Austriji jer nam je to na pola puta, ali cini se da cemo morati mijenjati planove. Nadala sam se da ce oni s ostatkom Europe dozvoliti boravak bez karantene/testiranja 15.6., ali cini se da nece...
    U Austriji možeš bez problema prespavat otkad su krajem svibnja otvorili hotele, bez karantene. To je sad do 16.6. za građane Austrije, koji idu u RH tako da, kad se vrate u Austriju, moraju u samoizolaciju ili platit test. Ali s 16.6. se i to srećom mijenja! To je bila čisto odluka Austrije za njihove građane, što znači kad netko iz RH dođe u AT i vrati se u RH - ne mora u karantenu jer RH to od njih ne traži.

  48. #3748
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mozda sam krivo shvatila jer na stranici austria.info je pisalo da jedino drzavljani odredjenih zemalja da ih sad sve ne nabrajam (osim Italije) smiju ostati bez testa i karantene, a ostali da moraju ili proci bez zaustavljanja ili predociti negativan test.
    Vidjela sam danas da su se Plenkovic i Kurtz dogovorili pa se cini da nece biti problema. Uglavnom, hvala na info.

  49. #3749
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sve je skoro kao prije.
    Granice su otvorene. Turista sve više. Talijani su jedva dočekali prvi dan otvaranja granica i pohrlili u zubne klinike. U gomilama. Kombiji voze maske nose, razmak više i nije bitan. Nitko ne provjerava ništa.
    Opet jedem talijansku hranu i pijem talijansku kavu. Da li smo ovaj užas u kojem smo živjeli samo sanjali?
    Kako se moglo ovako brzo vratiti, skoro na staro? Bar u našem dijelu planete.
    Avioni još ne lete kao prije i još je mnogo naših pomoraca zarobljeno na brodovima i još ne mogu kući, niti ovi koji su mjesecima doma bez posla, na brod.
    Doduše danas je na riječki aerodrom sletio prvi postcorona putnički let.
    I most za Krk je besplatan!

    Idemo dalje. Još nosim masku i rukavice u dućan i u zatvorene prostore. I mislim da ću još neko vrijeme. Bar kad putujem.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 18.06.2020. at 00:40

  50. #3750
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kao što rekoh već više puta:
    Ljudi brzo zaboravljaju.
    I dobro je da je tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •