Stranica 82 od 383 PrviPrvi ... 3272808182838492132182 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,051 do 4,100 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #4051
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno


  2. #4052
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto tako shvatila - od tih koji su ikad bili testirani kao pozitivni, kod njih 2% nije pao taj broj antitijela. Dok u njemačkoj studiji pokazuje da kod 4 od 9 ne pada broj antitijela, to je nekih 45 %.

    Mislim, čovjek se jako nejasno izražava. Vjerojatno je premoren. Meni nešto tu ne štima ili u metodama ispitivanja ili u analizi rezultata. Ili u predstavljanju.
    Koliko ja vidim, u Njemackoj su testirali pacijente, tj. one koji su bili dovoljno bolesni da se zna da su imali COVID. Kod nas je pak riječ o radnom populaciji, tj. ljudima koji vjerojatno i nisu bili dovoljno bolesni da bi se testirali. To može biti razlog za razliku, moguće i veliku.

  3. #4053
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to je svakako razlog za tu razliku, a rezultati iz Njemačke su baš zabrinjavajući.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  4. #4054
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja sam na trajektu, pola putnika nema maske!
    nitko ne kontrolira, nitko se ne uzrujava...

  5. #4055
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na trajektu, pola putnika nema maske!
    nitko ne kontrolira, nitko se ne uzrujava...
    Stavi masku, zaštiti sebe. Nema pomoći...

    Ja sam se danas dvaput vozila gradskim prijevozom, ljudi u tramvaju uglavnom nose maske, ali neke jednokratne su tako prljave (kao da ih vlasnici nose od ožujka, a možda i dulje) da mi je bilo muka gledati.

  6. #4056

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ajme stvarno?!?

    treba upozoriti stožer! da puste koju poruku na temu

  7. #4057
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Valjda ne misliš tu kod nas na temu?

  8. #4058
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na trajektu, pola putnika nema maske!
    nitko ne kontrolira, nitko se ne uzrujava...
    Nadam se da si rezervirala ipak apartman, a ne hotel . Stavi masku, zaštiti makar sebe koliko možeš, koliko te maska štiti. Naši se sad boje efekta Beograda - tj. da i ovdje ljudi ne polude, ne usude se više ništa, kad su se svi vodeći, uključivo Stožer, lijepo u izbornoj noći grupisali ko tinedjžeri na korona partyju. Sad moraju bit kuco i onako... preporuke davat. Ja sam prestala vjerovati brojkama više... iskreno. 50, 150...

  9. #4059
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Al kažu mi i frendovi iz Luxembourga da je i Austria vrlo relaxed ako se usporedi s Njemačkom...

  10. #4060
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja se i dalje borim s poslovnom okolinom - grljenje (pa sam odbila), približavanje na 50 cm od uha i došaptavanje - stavila masku i udaljila se - poštivanje rasporeda sjedenja, broja ljudu u liftu. To je svakodnevna borba, ali druge nema. Papirnato sve štima, ali dokle nema sankcija - te preporučice su za "naše krajeve" i naš mentalitet na vrbi svirala, nismo mi savjesni Nijemci ili Švedi koji se toga fakat drže. Drago mi je čuti da se u Italiji navodno svugdje u zatvorenome maske nose - ako to nije tako, nemojte me razočarati .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.07.2020. at 17:03

  11. #4061
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Taman kad sam pomislila da je ipak malo popustilo osjetim u bolnici i kod svog dr.pojačane mjere. Prošli tj.sam dogovorila danas podizanje nekih uputnica ali kad sam došla nisam ništa obavila, tj.dr.je okrenuo priču nije hitno može čekati. Ok, jasno mi je. Frendica koja radi u bolnici kaže da primaju samo hitne i da se bolnice pripremaju za jesen i novi val korone

  12. #4062
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    O visinama kazni za nenosenje maski u njemackoj i italiji:

    https://net.hr/danas/hrvatska/hoce-l...e-sef-stozera/
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.07.2020. at 18:26

  13. #4063
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mene čudi da nije i gore. Većina turista dođe na 7-10 dana. Uđu u Hrvatsku recimo dok još nisu bolesni, a zarazni su. Odu isto. A ovdje siju virus tih 7-10 dana. I onda ispada da su se zarazili kod nas.

  14. #4064
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto tako shvatila - od tih koji su ikad bili testirani kao pozitivni, kod njih 2% nije pao taj broj antitijela. Dok u njemačkoj studiji pokazuje da kod 4 od 9 ne pada broj antitijela, to je nekih 45 %.

    Mislim, čovjek se jako nejasno izražava. Vjerojatno je premoren. Meni nešto tu ne štima ili u metodama ispitivanja ili u analizi rezultata. Ili u predstavljanju.
    I kod nas su informacije da uzasno malen postotak osoba koje su preboljele COVID-19 ima antitijela.

    Ovo je samo jedna od studija: https://www.nih.gov/news-events/nih-...vered-covid-19

  15. #4065
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U ovoj Capkovoj studiji nisu ljudi koji su preboljeli koronu

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  16. #4066
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj Capkovoj studiji nisu ljudi koji su preboljeli koronu

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Ja sam iz ovog
    "Neutralizirajuća antitijela ima svega 2 posto od onih koji imaju IGG antitijela, što znači da nisu zaštićeni od ponovne infekcije"
    shvatila da su to oni koji su bili u kontaktu s virusom, bez obzira na to jesu li imali simptome ili ne.

  17. #4067
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Pa i taj postotak se kreće i vani

  18. #4068
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam iz ovog
    "Neutralizirajuća antitijela ima svega 2 posto od onih koji imaju IGG antitijela, što znači da nisu zaštićeni od ponovne infekcije"
    shvatila da su to oni koji su bili u kontaktu s virusom, bez obzira na to jesu li imali simptome ili ne.
    ako imaju IgG antitijela, onda su prebolili covid

  19. #4069
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A što znači prebolili, jesu li ovi svi bez simptoma prebolili?



    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  20. #4070
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A što znači prebolili, jesu li ovi svi bez simptoma prebolili?



    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    svi koji su razvili IgG antitijela bili su u kontaktu s virusom. imali simptome ili ne, bolest su prebolili. stekli su imunitet. pitanje je koliko dugo ce trajati

  21. #4071
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa po ovom istraživanju o kojem Capak govori ispada da baš i nisu stekli imunitet.
    Ako to znači izjava da nemaju neutralizirajuća antitijela.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  22. #4072
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ne, svega 2% (od par posto s IgG At) ima neutralizirajuca, koja pokazuju da nemaju vise imunitet
    krivo ste ga protumacili

  23. #4073
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Neutralizirajuća znači da nemaju imunitet?

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  24. #4074
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    "Neutralizirajuća antitijela ima svega 2 posto od onih koji imaju IGG antitijela, što znači da nisu zaštićeni od ponovne infekcije"

    eto, lijepo je covjek rekao

  25. #4075
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ti koji imaju neutralizirajuća antitijela nisu, ili ostali nisu. Odnosno pitanje je što znači neutralizkrajuća antitijela.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  26. #4076
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ti koji imaju neutralizirajuca nisu zasticeni

  27. #4077
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hm, koliko ja citam (po netu), oni koji imaju neutralizirajuca antitijela trebali bi biti zasticeni od ponovne infekcije. Tj. to su antitijela koja zaustave virus prije nego se razvije bolest - po tome, samo je tih 2 posto od 2,4 posto koji imaju ova prva antitijela imuno, bar trenutno.

  28. #4078
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ima smisla. sad sam ja zbunjena
    ne znam
    meni je na prvu zvucalo jasno, sad sto vise citam i googlam, zbunjenija sam

  29. #4079
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tako sam i ja shvatila iz komentara.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  30. #4080
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam isto kao Jadranka shvatila. Da oni kojima pada broj neutralizirajucih, da su oni dugorocno nezasticeni, a da samo 2% od 2,4% ima taj dugorocni imunitet.
    A po njemackom ispada da 4 od 9 onih koji su prebolili imaju ta neutralizirajuca koja ukazuju na dugorocni.

    Kod nas 2%, a kod njih 45%. Nesto ne stima.

    Ali ja sam isto na ininom tragu da mi to sto govore Capak i ekipa vise nema težinu. Ocito su ispolitizirani. Šteta
    Ionako je bilo konfuzno, sad se stvarno nemamo za što uhvatiti, al eto Norvežani su nas kao rizične procijenili. Bolje su Talijani prošli.

    Jedino sto mi je suludo su komentari zavjeraša da stožer laže u smislu da nema toliko zaraženih. To stvarno nema smisla.

    Nosim masku. Bez najlonke
    I drzim nam fige. Zaraznost je manja, nego sam ja mislila. Meni je taj famozni zadarski turnir baš neki dobar pokazatelj.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.07.2020. at 23:44

  31. #4081
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Capak tumaci rezultate testiranja vrlo.upitno pa onda umotava u neka cudna tumacenja.
    Sto se tice ostalog, vrijeme ce pokazati koliko je virus zarazan uz maske u zatvrenim prostorima. Jer ociti je da po brojkama samoizoliranih samo jako bliske kontakte stavljaju sad u samoizolaciju. Ocito zivot mora ici dalje pa sto bude.

  32. #4082
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Da, Norvežani su dosta oprezni i pomalo u strahu. Sestra mi je trebala stići iz Stavangera, ali je otkazala put. Ne isplati joj se na povratku trošiti godišnji odmor za karantenu. Brat je također otkazao put iz Engleske. Drugi brat je ostao s roditeljima. A sve mi se čini da ni mi nećemo na put iz Rijeke prema jugu Hrvatske gdje su mi roditelji. Raštrkali smo se po Europi ko rakova djeca, kaže moja mama... A curka toliko želi kod bake i djeda.

  33. #4083

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Sara
    A zakaj vi iz Ri ne bi isli u Dalmaciju?
    i ak sad necete zar ste spremni ne ici godinu? Dvije?
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 14.07.2020. at 09:08

  34. #4084
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jelena, vidjet cemo kako ce zaraznost izgledat najesen i sto ce na kraju ispast, jel samo kapljicni, jel aerosol itd. Zadarski event je ipak bio na otvorenome. Nema nam druge nego se naucit na maske, prica mi gdja cija sestra zivi u italiji da tamo neki i vani mose maske i da komunalni redari po gradovima upozoravaju ako nastaju grupe (sjever italije koji je bio najpgodjeniji al i gdje vlada sjevernjacki mentalitet) od tipa vise od 5-6 ljudi i vani. Meni je misao vodilja da, ako mogu kulturoloski nama slicni talijani, mozemo i mi..I kod njih su velike kazne za nenosenje maskica.

  35. #4085
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Benzinske ne spadaju pod trgovine? Jutros sam bila jedina osim prodavača s maskom na licu.

  36. #4086
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bila sam i ja jutros i bome je bila velika obavijest da je nosenje maski u unutrasnjem prostoru obavezno.
    svi koji su ulazili u tom trenu su je stavljali.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 14.07.2020. at 10:05

  37. #4087
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Što se tiče zadarskog slučaja, meni se on od početka činio prenapuhan jer se radi o seksi imenima, al baš da se proširi kroz posjetitelje mi se nije činilo vjerojatno. Zarazili su se praktički samo igrači i oni koji su bili s njima često u kontaktu, tipa vozač..
    za to vrijeme virus je tiho bujao u Đakovu i u Zagrebu, ali nitko od tih ljudi nije bio slavan pa su prolazili ko brojke. Više se ljudi zarazilo po pojedinačnim vjenčanjima nego na zadarskom turniru, mislim jedno splitsko da zasad ima 17 slučajeva, ako ne i više. Jer je to u zatvorenom, i aj ti ne čestitaj mladencima. i kumovima. i roditeljima.

    prošli tjedan u i oko Splita u autobusima maske je imalo maksimalno 30% ljudi, vjerojatno sam puno i rekla. Toliko o tome da bus neće krenuti. Najbolji su mi pametnjakovići koji kažu "imam ja masku" i drže je u ruci.
    Imali smo za vikend jedan događaj s dosta ljudi, većinom su bili vani na otvorenom, ali jedna grupa ljudi bila je u zatvorenom prostoru. Dali smo im maske, nitko ih nije htio nositi. Ali su me zato napali za kršenje GDPRa kad sam im skupljala podatke što smo obavezni čuvati za slučaj da se pojavi zaraza.
    Imam također ljude u facebook feedu koji dijele transparente tipa "imamo pravo disati stop corona teroru", to je navodno neki prosvjed mladih ispred HNK Zg. Pa dijele memeove "tata kako si ti preživio coronu 2020?" "pa sine tako što sam se postepeno izlagao virusu jer nisam nosio i stvorio antitijela kao i kod svake druge bolesti" tako nešto..
    uglavnom mantram često
    kaže mi frend da se u Češku nekoliko ljudi vratilo iz Hrvatske s coronom i sad se već izdaju upozorenja "ne idite u coronaland" tako da očekuje pad čeških turista

  38. #4088
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Al prvi naš ericssonovac je sa stadiona dosao zarazen iz Italije. Pa mi je bilo za ocekivati da ce i u Zadru. Hvala bogu da nije!
    Meni je jucer doslo tridesetak mladih na razgovor, ja s maskom, oni svi pitaju trebaju li. Rekla sam da cu na vrata staviti DA!
    Po dvoje sam ih primala. Usred razgovora skidaju maske, smeta im. Temperatura oko 23 stupnja. Upozorila sam ih pa su vratili. Ali mislim da je to opasna ekipa. I nema razlike musko-zensko. Da sam lezernija, nitko ne bi masku nosio. A ja brisem iza svih, brisem i stol za koji sjedaju i olovke s kojima pišu, kvake... Ruke su mi jadne.

  39. #4089
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    A česi su se mozda i u vlaku zarazili. Nije da nas branim, nego odakle znaju gdje su se zarazili.

  40. #4090
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Možda su i došli zaraženi...taman 2 tjedna da razviju simptome i vrate se s ljetovanja i zaključe da su se kod nas zarazili. Nemoguće da trenutno u Hrvatskoj nije niti jedan turist koji je ušao zaražen.

  41. #4091
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Al prvi naš ericssonovac je sa stadiona dosao zarazen iz Italije. Pa mi je bilo za ocekivati da ce i u Zadru. Hvala bogu da nije!
    Meni je jucer doslo tridesetak mladih na razgovor, ja s maskom, oni svi pitaju trebaju li. Rekla sam da cu na vrata staviti DA!
    Po dvoje sam ih primala. Usred razgovora skidaju maske, smeta im. Temperatura oko 23 stupnja. Upozorila sam ih pa su vratili. Ali mislim da je to opasna ekipa. I nema razlike musko-zensko. Da sam lezernija, nitko ne bi masku nosio. A ja brisem iza svih, brisem i stol za koji sjedaju i olovke s kojima pišu, kvake... Ruke su mi jadne.
    Bome, kod nas se ljude pri pozivu na razgovor/sastanak/dolazak uredno upozorava da ne mogu unutra ukoliko nemaju masku. Dezinfekcija ruku je obvezna, dezinfekcija prostora nakon sastanaka također.

    Imamo i dozatore dezinficijensa na zidu u hodniku ispred wc-a, ali se od korištenja to raspalo u roku 2 tjedna. Vraćamo se na raspršivače koje smo u prvom krugu dovukli od doma, a kolega ima veliki kanister dezinficijensa koji točimo po potrebi. Ruke su mi također u komi (što od rukavica, što od dezinficijensa ako nemam rukavice). Rukavice sam nosila jučer kad sam silom prilika završila u gradskom prijevozu.

  42. #4092
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam za vikend bila s prijateljima iz Austrije i iz Njemačke, i jedni i drugi su iznenađeni ležernošću ponašanja kod nas. I ne radi se o mentalitetu - kod jednih i kod drugih se naplaćuju kazne, i komunalni redari/policija su stalno u ophodnjama, upozoravaju i kažnjavaju. Ovi iz Njemačke kažu da su kod njih primjerice školske domare, koji su sad bili bez posla jer škole nisu radile, premjestili na takve poslove.
    Posljednje uređivanje od vertex : 14.07.2020. at 11:07

  43. #4093
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mislim da je 2 tjedna neki gornji limit za razvoj simptoma. Tako da tko je bio 2 tjedna u HR i pred kraj razvio simptome po meni se 99% zarazio u HR. A da ima zarazenih turista - sigurno ima. Kao sto ima zarazenih pjevaca po klubovima, uzvanika na svadbama, casnih sestara koje drze vrtice i sl... Ne vidim da su stranci ista veci faktor sirenja zaraze, dapace obicno se ne ljube s 300+ uzvanika na svadbi.

  44. #4094
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Gle kod nas nema ni policije koja kažnjava sumanute vozače po cesti a bit će redara koji će kažnjavati za nenošenje maske?

  45. #4095
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Ja sam se danas dvaput vozila gradskim prijevozom, ljudi u tramvaju uglavnom nose maske, ali neke jednokratne su tako prljave (kao da ih vlasnici nose od ožujka, a možda i dulje) da mi je bilo muka gledati.
    I ja sam ovo vidjela par puta, smrači mi se pred očima automatski, fuj.

    Inače, ja kod nas sve čekam onaj najavljeni porast od 40 000 oboljelih zbog prosvjeda.
    Mi smo svaki dan na prosvjedu od onog dana kad smo prelomili da idemo. Šteta što ih preuzimaju desničari pa u javnost ide kriva slika, ali drago mi je da se svi povlače i odvajaju od tih čudnih skupina kad krenu sa svojim ideologijama.

  46. #4096
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sumanuti vozači mogu bit opasni, a to policija baš ne voli. Prosječni nenositelj maske je ipak bezazlen, pa bi to taman mogao biti posao za njih.

  47. #4097
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Sumanuti vozači mogu bit opasni, a to policija baš ne voli. Prosječni nenositelj maske je ipak bezazlen, pa bi to taman mogao biti posao za njih.

  48. #4098
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    bi li onda nenošenje maske bio prekršaj?
    kazne nisu propisane, ali da jesu, tko bi ih naplaćivao i komu bi se plaćalo (državi, gradu)?
    ja računam da bi to bila kao kazna za parking, a to naplaćuju, tj kazne izdaju komunalni redari i plaća se gradu
    tko je naplaćivao kršenje samoizolacije u prvom valu?

  49. #4099
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bome, kod nas se ljude pri pozivu na razgovor/sastanak/dolazak uredno upozorava da ne mogu unutra ukoliko nemaju masku. Dezinfekcija ruku je obvezna, dezinfekcija prostora nakon sastanaka također.

    Imamo i dozatore dezinficijensa na zidu u hodniku ispred wc-a, ali se od korištenja to raspalo u roku 2 tjedna. Vraćamo se na raspršivače koje smo u prvom krugu dovukli od doma, a kolega ima veliki kanister dezinficijensa koji točimo po potrebi. Ruke su mi također u komi (što od rukavica, što od dezinficijensa ako nemam rukavice). Rukavice sam nosila jučer kad sam silom prilika završila u gradskom prijevozu.
    Pa ne mogu ni kod nas uci bez maske. Mjeri se temperatura na ulazu i dezinficiraju se ruke, ne moze ni uci tko nije pozvan. Maske su obavezne na sastancima. I opet se ljudi opuste i usred razgovora skinu masku.

  50. #4100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Sumanuti vozači mogu bit opasni, a to policija baš ne voli. Prosječni nenositelj maske je ipak bezazlen, pa bi to taman mogao biti posao za njih.
    Točno tako!

    Još samo moraju osvijestiti da se tako puni proračun i bujrum!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •