Stranica 95 od 383 PrviPrvi ... 45859394959697105145195 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,701 do 4,750 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #4701
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa sad, ako većina ostalih evropskih zemalja vidi svrhu ..

  2. #4702
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dobro, al koja je to svrha? Ja nisam stekla dojam da je time sto se kod nas malo ljudi testira nastao neki rusvaj? Cak mi trenutno izgleda da sve ide dosta dobro.

  3. #4703
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa da, Hrvatska i Rumunjska imaju najmanje para u EU
    BIt će je i Bugarska tu negdje s brojem pozitivnih testova?

  4. #4704
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ono, svrha bi bila da se nalaze kontakti, da se suzbije lokalna transmisija. Ako je točno da će se na jesen virus brže prenositi radi boravka u zatvorenim prostorima, onda je bolje da se jesen dočeka bez lokalnog prijenosa, koji na primjer u Zagrebu definitivno imamo. Svaki dan imamo nekoliko slučajeva koje se ne može povezati sa do tad poznatim slučajevima, znači ljudi se zaraze negdje, a ne znaju gdje.

  5. #4705
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pa svrha je da testirani i obitelj stoje doma x dana i ne cirkuliraju, a ne da zakljucuju ma ziher je to ljetna viroza bila i sire dalje?

  6. #4706
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ili znaju, a ne žele reći? :ne zna:

  7. #4707
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da je nerealno očekivati da se u potpunosti suzbije lokalna transmisija.

  8. #4708
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ako je prije bilo da se zarazi 1 osoba u obitelji, onda teatiraju ostale i svi budu pozitivni (iako se ne razbole) onda u statistici imamo 4 zaraženih. Ako im samo kažu da budu u samoizolaciji na papiru imamo 1 zaraženog iako ih je u stvarnosti stvarno 4. Tako da mislim da ove EU smjernice s brojem zaraženih u 14 dana na 100.000 stanovnika nemaju nikakvog smisla ako nisu i jedinstvene smjernice za testiranja. Jer nasi ocito tu se trude sto manje testirati asimptotske

  9. #4709

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Možda je i pametnije da se testovi čuvaju za jesen. Veći broj teško oboljelih po bolnicama u demokratskom društvu je nemoguće sakriti.

  10. #4710
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je i pametnije da se testovi čuvaju za jesen. Veći broj teško oboljelih po bolnicama u demokratskom društvu je nemoguće sakriti.
    Ja bih rekla da kod nas broj teško oboljelih nije moguće sakriti ne zato što smo mi napredno demokratsko društvo, nego zato što kod nas nema nikakve diskrecije.

  11. #4711
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Broj teže oboljelih sigurno nije moguće sakriti, što je dobro jer znači da nije veliki postotak teže bolesnih.

    Epidemija se može kontrolirati ili tako da se sve zatvori, a to ne želimo, ili tako da se zatvore oni koji su zaraženi, ja ne vidim neki treći način.
    A da znaš tko je zaražen, moraš testirati. Nisu problem članovi obitelji koje si stavio u izolaciju, problem je što i oni imaju kontakte.

  12. #4712
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Samo ako će na jesen samoizolacije biti kao što su sad, brzo ćemo imati poluprazne škole i vrtiće. Svi pričaju o tome što ako klinci odu u samoizolaciju. Ali ako će učitelji, nastavnici, profesori završiti u samoizolacijama, to će biti veći problem za provođenje nastave

  13. #4713

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Iskustvo iz prve ruke - brojke se ne kriju ali se ne testira dovoljno.
    Zapitala sam se par puta nakon silnih donacija koje je moja ustanova dobivala (maske, zastitna odijela, sredstva i aparati za dezinfekciju, koncentratori kisika, respiratori) kako se nitko nije sjetio donirati novac za testiranje ili slicno. Jedina mi je misao da mozda nema dovoljno reagensa i da zato nema smisla donirati novac za testiranja ali tu nemam info iz prve ruke pa ne znam kako to ide.

  14. #4714
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ako će na jesen samoizolacije biti kao što su sad, brzo ćemo imati poluprazne škole i vrtiće. Svi pričaju o tome što ako klinci odu u samoizolaciju. Ali ako će učitelji, nastavnici, profesori završiti u samoizolacijama, to će biti veći problem za provođenje nastave
    Meni osobno će ipak biti veći problem ako mi dijete ode u samoizolaciju što se realno može dogoditi i više puta tijekom godine.

    Kako kontrolirati epidemiju bez izolacije zaraženih, to stvarno ne znam.

  15. #4715
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jučer sam čitala članak nekih njemačkih novina, od 50 ljudi koji su zajedno bili na našoj obali na godišnjem 18 zaraženih za sada.
    simptomi su počeli na povratku u njemačku, zato su ih testirali.
    ne piše u kojem su mjestu bili, ali valjda su se negdje i od nekog zarazili.
    osobno ne želim vjerovati da se mulja oko broja zaraženih, možda sam naivna, ali sigurno se ne testira dovoljno.

    sin od prijateljice je petkom bio sa zaraženim (morao se testirati radi posla),
    u nedjelju je dobio temperaturu, dan nakon toga pozitivan test.
    ovaj od kojeg se zarazio potpuno asimptomatski.
    teško je sve to skupa kontrolirati, očito je dosta asimptomatskih ili onih koji se ne jave liječniku,
    jer imaju blaži oblik bolesti kao što je to bilo kod sina od prijateljice.
    da nije saznao da je ovaj prvi pozitivan, zbog dva dana temperature i malo bolova u tijelu
    sigurno ne bi išao doktoru, niti se testirao.

  16. #4716
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ako je u samoizolaciji vrtićko dijete, po tome uz njega mora biti i majka/otac jel? Ne možeš mu reći, evo ti soba,vidimo se za 2 tj

    Mislim i to samoizoliranje doma, tko ima uvjete za tako nešto, pogotovo uz djecu?

  17. #4717
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku

    sin od prijateljice je petkom bio sa zaraženim (morao se testirati radi posla),
    u nedjelju je dobio temperaturu, dan nakon toga pozitivan test.
    ovaj od kojeg se zarazio potpuno asimptomatski.
    teško je sve to skupa kontrolirati, očito je dosta asimptomatskih ili onih koji se ne jave liječniku,
    jer imaju blaži oblik bolesti kao što je to bilo kod sina od prijateljice.
    da nije saznao da je ovaj prvi pozitivan, zbog dva dana temperature i malo bolova u tijelu
    sigurno ne bi išao doktoru, niti se testirao.
    O ovome sam neki dan razmišljala - da li biste vi sve inzistirale na testu da dobijete neke takve simptome?

  18. #4718
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja ne znam na koji način možeš inzistirati na testu. Imam par primjera oko sebe gdje je obiteljski liječnik čuo simptome preko telefona, preporučio da se prati opće stanje kroz par dana pa tek u slučaju pogoršanja da dolazi tesitiranje u obzir. Dan, dva temperature i malaksalosti i treći dan poboljšanje nisu za test.
    Je li to bila korona ili nije, tko to može sad znati.

  19. #4719
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    jučer sam čitala članak nekih njemačkih novina, od 50 ljudi koji su zajedno bili na našoj obali na godišnjem 18 zaraženih za sada.
    Aj pliz pronadji. Ja nikako da pronadjem taj clanak. Nasla sam masu drugih tipa ucenici se vratili s 8dnevnog urlauba, nisu postovali higijenske preporuke pa ih se nekoliko iz Baden Württemberga zarazilo. Ili Austrijanci, partijaneri, isto grupa na Pagu, 8 ih se zarazilo. Ali ovih 18 ne mogu pronaci. Ovo sve sto sam pronasla, nista se nije odnosilo na obiteljske urlaubere, nego na mlade koji tulumare.

  20. #4720
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Aj pliz pronadji. Ja nikako da pronadjem taj clanak. Nasla sam masu drugih tipa ucenici se vratili s 8dnevnog urlauba, nisu postovali higijenske preporuke pa ih se nekoliko iz Baden Württemberga zarazilo. Ili Austrijanci, partijaneri, isto grupa na Pagu, 8 ih se zarazilo. Ali ovih 18 ne mogu pronaci. Ovo sve sto sam pronasla, nista se nije odnosilo na obiteljske urlaubere, nego na mlade koji tulumare.
    jelena mislim da i jesu bili mladi u pitanju, moram sad van, ali poslije ću pokušati pronaći.

  21. #4721
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    jelena mislim da i jesu bili mladi u pitanju, moram sad van, ali poslije ću pokušati pronaći.
    Meni je to bas bitno. Jer ako se zarazi neka grupa, i jos na nekom partyju, onda ne mozes ni pretpostaviti od koga su se zarazili. Ovo sto sam ja citala za te mlade Austrijance i Nijemce, nisam ni vidjela kao nesto osudjujuce u smislu hrvatskog turizma, vec u smislu neodgovornog ponasanja njihovih mladih.

    Odnosno njihovo ponasanje ne mora nuzno utjecati na epidemiolosku sliku kod nas. A moze, naravno.

  22. #4722
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    (Kud ces po toj vrucini van )

  23. #4723

  24. #4724
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Možda je to to?

  25. #4725
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    To su ovi iz Baden Württemberga, sto sam ih spomenula. Al njih je manje od 10.

  26. #4726
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Vjer bih platila 700 kn, a inzistiranje macku o rep, iako mozda s obz da je dijete astmaticar bi event proslo, al nisam ziher, da je odrasli astmaticar, druga prica. Ne mislim ja da kriju brojke nego em nedovoljnp testiraju (gpavni razlog), a vjer je i sad ljustvo koje testira dobri. dijelom na go i ne radi punom parom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.08.2020. at 17:19

  27. #4727

  28. #4728

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    A nitko ne kaže da je možda netko već bio zaražen kad su krenuli na put pa zarazio ostale... maturalci traju cca 7 dana...

  29. #4729

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    A naš maturalac ne otkazuju, ne daju lovu nazad...

  30. #4730

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ovi mladi koji su se pozaražavali u Hrvatskoj, jel' to 'greška' Hrvatske ili njihova ?

    Mislim, sad će njihovi mediji pisati o lošoj epidemiološkoj situaciji kod nas, a oni (su ti koji) se nisu pridržavali mjera...

  31. #4731
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čekaj nije bila garancija za odustajanje?
    Fino naplate dvostruko više nego da ideš solo i ne vraćaju lovu

  32. #4732
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    A nitko ne kaže da je možda netko već bio zaražen kad su krenuli na put pa zarazio ostale... maturalci traju cca 7 dana...
    Pa ako je otišla zdrava i po povratku se razbolila 99% sansa je da se zarazila u HR. Od koga se zarazila je nebitno. Ne kuzim dodusw zasto bas moramo i u ovm uvijetima imati partijanerski turizam koji će nas na kraju skupo koštati lošeg PR-a

  33. #4733
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Navodno partijaneri najvise trose, ne znam. Meni babcu je to koma i bizim od partijanerskih destinacija i guzvi i inace.

  34. #4734
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Možda Njemačka uvede obavezni test za povratnike iz HR (kao što je uvela za povratnike iz BIH). Tako bismo imali točnije brojke zaraženih.

  35. #4735
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vrijeska a kam bi trebali ići?

  36. #4736
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    https://www.rtl.de/cms/corona-ausbru...box=1596695126

    Sad sam citala na nekom nasem portalu da su se na pagu zarazili na partijanju i ovih 18 i tih 10 za koje si ti citala i mladi talijani.

  37. #4737

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Evo ovdje gdje sam trenutno(Istra) dosta turista, ali svi raštrkani po dugačkoj plaži. Kafići svi na otvorenom, razmaknuti stolovi, konobari s maskama, nema večernjih fešti. Danas sam morala u Dom zdravlja. Čekaonica na otvorenom, u zgradu ulazi jedan po jedan pacijent. U trgovinama svi imaju maske. Epidemiološki, meni se čini ok.
    Oni koji svadbuju ili partijaju u ovo vrijeme ,snose velik dio odgovornosti.

  38. #4738
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Makarsko i omisko primorje i Krk nema sanse distance, mislim, ima, al bojim se da je to vec za brod.

  39. #4739
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.rtl.de/cms/corona-ausbru...box=1596695126

    Sad sam citala na nekom nasem portalu da su se na pagu zarazili na partijanju i ovih 18 i tih 10 za koje si ti citala i mladi talijani.
    Moj se sutra vraca s Paga. Pa mozda dobijem izvjestaj.

  40. #4740

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Radim na 2 škole, a muž mi radi u državnoj službi sa suprugom jednog od naših glaševina. Ako se razbolim, zatvorim i Sabor i Vladu . i ove dvije škole, ofkors.

  41. #4741
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Radim na 2 škole, a muž mi radi u državnoj službi sa suprugom jednog od naših glaševina. Ako se razbolim, zatvorim i Sabor i Vladu . i ove dvije škole, ofkors.
    Nema ti toga vise.
    Do jeseni ce samo super bliski kontakti u samoizolaciju.

  42. #4742
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako je otišla zdrava i po povratku se razbolila 99% sansa je da se zarazila u HR. Od koga se zarazila je nebitno. Ne kuzim dodusw zasto bas moramo i u ovm uvijetima imati partijanerski turizam koji će nas na kraju skupo koštati lošeg PR-a
    Ne znam, ovo sto sam ja citala je prije imalo osuđujući ton prema svojim građanima.

    Mi smo na srednjem jadranu, ovdje mi se cini sve u redu, do sada.

  43. #4743
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dakle ako se niste u tom periodu poseksali, pujpik ne vazi, nije blizak kontakt.

  44. #4744

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Pa mi samo preko plahte

  45. #4745
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mi samo preko plahte
    Ako nije dvoslojna, nista od zastite

  46. #4746
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bolje troslojna. Za svaki slucaj.

    Zvala sam danas zubara da ih pitam kakvu su dodatnu zastitu uveli u prostor i opcenito u procedure, a kaze ona, ae... izmjerit cemo vam temperaturu, dati senitajzer za ruke, a provajderi nose cak tri maske!!! Eto, njima ce biti super, a ja cu sjediti u prostoru s potencijalno-aerosoliziranim virusom razjapljene celjusti preko sat vremena.


    Sto se testova tice, tu su problem asimptomaticni. Ovi sto se dave od simptoma, njih je lako zaobici. Zbog toga testiramo koliko god je moguce, uz padove kad nema reagensa.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 08.08.2020. at 10:08

  47. #4747
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Makarsko i omisko primorje i Krk nema sanse distance, mislim, ima, al bojim se da je to vec za brod.
    Evo Krk, sjednu ti u krilo bez problema ako im se sviđa mjesto gdje je tvoj ručnik.
    Već danima tako. Jedino kaj mogu je da se maknem.

  48. #4748
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    Inace ne vidim smisla na ljutnju na strane turiste koji dolaze iz npr Slovenije - pa ako cemo pricati o zaštiti lokalnog stanovništva veca im opasnost prijeti od nekog iz ZG ili Slavonije nego iz Slovenije...
    Ne ljutim se ja na Slovence zbog zaraze, nego zato jer mi nismo dobrodošli u Sloveniji. A i za tranzit kroz Sloveniju rade probleme ako imaš hrvatski pasoš.
    Recimo otac hrvat nije mogao sa djetetom koje je slovenski državljanin niti sa negativnim testom u bolnicu na naručeni zahvat.
    A oni kod nas bez ikakvih restrikcija. I niko ih nista ne pita.

  49. #4749
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle ako se niste u tom periodu poseksali, pujpik ne vazi, nije blizak kontakt.
    Ovo me podsjeća na kraj sedamdesetih, kad se počelo govoriti o aidsu, pa se nismo usudili, hehehe

    Danas sigurno ima puno više hiv pozitivnih ljudi i onih koji su razvili simptome bolesti, ali nitko ne smatra da je to vijest ili nešto neobično.

  50. #4750
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ljutim se ja na Slovence zbog zaraze, nego zato jer mi nismo dobrodošli u Sloveniji. A i za tranzit kroz Sloveniju rade probleme ako imaš hrvatski pasoš.
    Recimo otac hrvat nije mogao sa djetetom koje je slovenski državljanin niti sa negativnim testom u bolnicu na naručeni zahvat.
    A oni kod nas bez ikakvih restrikcija. I niko ih nista ne pita.
    Mi smo prosli kroz Sloveniju 2 puta bez problema. Pitali su samo kuda idemo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •