Stranica 122 od 383 PrviPrvi ... 2272112120121122123124132172222 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,051 do 6,100 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6051
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Nekim ljudima nema pomoći, ja imam neke prijatelje koji i dalje furaju foru da je sve prenapuhano, mediji ovo-ono, ja nisam paničarka uopće, ali brate mili de pogledaj malo oko sebe, otvori oči, uši, ok usta nemoj
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.10.2020. at 15:38

  2. #6052
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekim ljudima nema pomoći, ja imam neke prijatelje koji i dalje furaju foru da je sve prenapuhano, mediji ovo-ono, ja nisam paničarka uopće, ali brate mili de pogledaj malo oko sebe, otvori oči, uši, ok usta nemoj
    Ma znam, imam i ja takvih, još uvijek

  3. #6053
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja bi zapravo rado da se pobroje svaki dan oboljeli od šta ja znam enteroviroze, šarlaha, vodenih kozica, pneumokoka.... da mogu staviti ove brojke u neki kontekst.
    Ne radim u zdravstvu i nemam pojma koliko je to puno ili moźda i nije. Hrvatska je mala i naravno da znamo svatko nekog u samoizolaciji kad na jednog oboljelog ide barem 5 a nekad i 55.
    Mene ovo širenje ne iznenađuje, ne pratim više svakodnevno brojke pa me tisućica baš iznenadila. Kad se sjetim koliko smo dramili proljetos na +70, kako se perspektiva mijenja.
    Ne vjerujem da će biti lockdown.... iskreno ne vjerujem. Neke strože mjere možda, makar mi je i to upitno dok nemaju petlje zaista financijski kaźnjavati nepoštivanje.

  4. #6054
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi zapravo rado da se pobroje svaki dan oboljeli od šta ja znam enteroviroze, šarlaha, vodenih kozica, pneumokoka.... da mogu staviti ove brojke u neki kontekst.
    Ne radim u zdravstvu i nemam pojma koliko je to puno ili moźda i nije. Hrvatska je mala i naravno da znamo svatko nekog u samoizolaciji kad na jednog oboljelog ide barem 5 a nekad i 55.
    Mene ovo širenje ne iznenađuje, ne pratim više svakodnevno brojke pa me tisućica baš iznenadila. Kad se sjetim koliko smo dramili proljetos na +70, kako se perspektiva mijenja.
    Ne vjerujem da će biti lockdown.... iskreno ne vjerujem. Neke strože mjere možda, makar mi je i to upitno dok nemaju petlje zaista financijski kaźnjavati nepoštivanje.
    Biti ce , ako brojke krenu prema tome da ne mogu zbrinuti pacijente koji zahtjevaju bolnicko lijecenje.
    Ne potpuno kao u proljece, ali sigurni ne mozemo imati toliko pozitivnih svaki dan. Nije stvar u pozitivnima nego postotku onih koji trebaju bolnicko lijecenje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.10.2020. at 16:27

  5. #6055
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Slušam baš što govori ministerpresident njemačke pokrajine NRW. Žele zadržati otvorene vrtiće, škole i privredu, a zatvaranja prema broju zaraženih regulirati. Za regije s preko 50 na 100 000 u 7 dana (kod nas su trenutno 2/3 županija u tom rangu, Zagreb vodi), obiteljska okupljanja na 5 ljudi ograničiti. Nemam pojma kako to planiraju. Uglavnom, obiteljska okupljanja su jedan od najvećih problema.

    Maske vani samo u pješačkoj zoni gdje je gužva.

    Bavarci u Sueddeutsche pišu da putovanja i hotelski smještaji i restorani nisu pridonijeli širenju korone, s izuzetkom Ischgla i skijanja prošle sezone, ali da su svi u međuvremenu senzibilizirani i da je širenje korone u Hrvatskoj posljedica partijanja i obiteljskih okupljanja. Ono što mi je drago je da priznaju da zaraze nisu posljedica podneblja, nego ponašanja turista koji bi se na isti način i negdje drugdje ponašali, pa i doma. Pišu i da zatvaranje granica nije doprinjelo usporavanju virusa i da je WHO tu odluku i zabranu putovanja procijenilo kao pogrešne.

    Tvrde da jedino pridržavanje mjera doprinosi, u prvom redu reduciranje socijalnih kontakata, maske i dezinfekcija.

  6. #6056
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi zapravo rado da se pobroje svaki dan oboljeli od šta ja znam enteroviroze, šarlaha, vodenih kozica, pneumokoka.... da mogu staviti ove brojke u neki kontekst.
    Ne radim u zdravstvu i nemam pojma koliko je to puno ili moźda i nije. Hrvatska je mala i naravno da znamo svatko nekog u samoizolaciji kad na jednog oboljelog ide barem 5 a nekad i 55.
    Mene ovo širenje ne iznenađuje, ne pratim više svakodnevno brojke pa me tisućica baš iznenadila. Kad se sjetim koliko smo dramili proljetos na +70, kako se perspektiva mijenja.
    Ne vjerujem da će biti lockdown.... iskreno ne vjerujem. Neke strože mjere možda, makar mi je i to upitno dok nemaju petlje zaista financijski kaźnjavati nepoštivanje.
    Ajde da još jednom probamo objasniti - kontekst brojki je da šarlah, enteroviroze, vodene kozice i pneumokoki nisu toliko zarazni / imamo i lijekove i cjepiva za to / plus ljudi od toga obolijevaju - nije to sad nepoznato i ne dolazi kao jedan val da bi krčilo zdrav. sustav ko korona. Za ovo smo kao ono pleme koje je strijelom roknulo onog jednoga - tom plemenu bi i obična gripa bila genocid jer nemaju imunitet, a niti poznaju medicinu. Nama sad ovo dolazi na nepoznato, i na masovno.

    Mislim da je bilo dovoljno grafova, komunikacija, objašnjavanja, a da bi sad još na ovakve resurse postojali brojači na dnevnoj osobi za oboljele od ovoga, onoga itd. Ja sam prilično tupa osoba, a i ja sam shvatila u čemu je s koronom problem - nije u samoj smrtnosti, nego u tome što ih milijun dolazi s tim odjedanput. Treba imat i želje za shvatit, neki nemaju - neki u mom okruženju su još uvijek na maske i ne znam što bi im trebalo da shvate, a neupitno su inteligentiji od mene.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.10.2020. at 16:47

  7. #6057
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Možda je još nekome interesantno osim ini
    https://www.sueddeutsche.de/gesundhe...-who-1.5075327

    Doduše, nije zabavno - testirali su na 11 000 pacijenata iz 20 zemalja Remdesivir, Hydroxychloroquin, Lopinavir i Interferon beta. Premda su neke prethodne studije pokazivale da Remdesivir pomaže, u ovoj studiji se pokazalo da niti jedan lijek nije pomogao niti u ublažavanju simptoma, niti u smanjenju smrtnosti, niti u reduciranju broja hospitaliziranih, niti u skraćivanju boravka u bolnici. Jedino još steroid Dexamethason pokazuje da je značajno smanjio broj smrtnih ishoda.

  8. #6058
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je još nekome interesantno osim ini
    https://www.sueddeutsche.de/gesundhe...-who-1.5075327

    Doduše, nije zabavno - testirali su na 11 000 pacijenata iz 20 zemalja Remdesivir, Hydroxychloroquin, Lopinavir i Interferon beta. Premda su neke prethodne studije pokazivale da Remdesivir pomaže, u ovoj studiji se pokazalo da niti jedan lijek nije pomogao niti u ublažavanju simptoma, niti u smanjenju smrtnosti, niti u reduciranju broja hospitaliziranih, niti u skraćivanju boravka u bolnici. Jedino još steroid Dexamethason pokazuje da je značajno smanjio broj smrtnih ishoda.
    A onaj Regenevix ili što već što je Trump uzimao? A, ništa, we shall always have Dexamethason.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.10.2020. at 17:02

  9. #6059
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A onaj Regenevix ili što već što je Trump uzimao? A, ništa, we shall always have Dexamethason.
    A nema toga u ovoj studiji. Ovdje spominju na bbc-u Regeneron. Taj ni nisu mogli testirati na velikom broju pacijenata. Trump je iznimka da ga je dobio. Lijek se dobiva iz stanica abortiranih fetusa.

    https://www.bbc.com/news/health-54418464

    The Trump administration suspended federal funding in 2019 for future projects using foetal tissue from abortions. The cells used in Regeneron's treatment were from a foetus aborted in the 1970s, so predating that move.
    Ne znam što bih rekla na ovo...

  10. #6060
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ina, ja razumijem sve o čemu pišeš i u čemu je problem s koronom, odnosno što čini razliku. Moje se nedoumice odnose isključivo na brojke, neovisno jesu li kruške ili jabuke u pitanju. Jesu li te brojke zaista velike u usporedbi s.... nečim. Ne možeš ni matematički ni statistički jednu veličinu gledati zasebno, samu za sebe. Barem meni to ne daje jasnu sliku.

  11. #6061
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, ja razumijem sve o čemu pišeš i u čemu je problem s koronom, odnosno što čini razliku. Moje se nedoumice odnose isključivo na brojke, neovisno jesu li kruške ili jabuke u pitanju. Jesu li te brojke zaista velike u usporedbi s.... nečim. Ne možeš ni matematički ni statistički jednu veličinu gledati zasebno, samu za sebe. Barem meni to ne daje jasnu sliku.
    Jedine brojke koje su bitne su bolnicki kapaciteti. Koji se ne mogu u ovoj situaciji promatrati odvojeno od ljudi koji rade u sustavu.
    Ovim tempom za tri-cetri tjedna smo dosegli maksimum.
    I to jos u trenutku kad sezona gripe nije pocela.

  12. #6062
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znam kako ti / nam pomoci s brojkama ovima i onima i jasn(ij)om slikom. Sumnjam da iko ima jasnu sliku, imat cemo je kad ovo prodje, a sad se moramo ponasat po nejasnoj slici.

    Evo Kine. Imamo sad na izbor 'pametna rjesenja iz svedske' i 'pametna rjesenja iz kine':

    https://www.tportal.hr/showtime/clan...O21kDZ4MO-2Kjg

  13. #6063
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jedine brojke koje su bitne su bolnicki kapaciteti. Koji se ne mogu u ovoj situaciji promatrati odvojeno od ljudi koji rade u sustavu.
    Ovim tempom za tri-cetri tjedna smo dosegli maksimum.
    I to jos u trenutku kad sezona gripe nije pocela.
    evo, prilicno jasno.

  14. #6064
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pitanje za korona-eksperte (ja se nisam baš nešto puno udubljivala) - kako je rangirano plivanje u bazenu u smislu opasnosti od zaraze? Visoko, srednje ili nisko?
    Meni se laički čini relativno ok, veliki prostor, nitko ti ne diše u lice - tuševe preskačem a od ulaza do bazena i nazad imam masku.

  15. #6065
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za korona-eksperte (ja se nisam baš nešto puno udubljivala) - kako je rangirano plivanje u bazenu u smislu opasnosti od zaraze? Visoko, srednje ili nisko?
    Meni se laički čini relativno ok, veliki prostor, nitko ti ne diše u lice - tuševe preskačem a od ulaza do bazena i nazad imam masku.
    Plivanje je sigurno, pojačali su dezinfekciju bazena, negdje sam pročitala da je korona osjetljiva na klor. Izbjegavajte tuš i zajedničke prostorije.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  16. #6066
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nisko! Uzivaj u plivanju!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.10.2020. at 11:45

  17. #6067
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za korona-eksperte (ja se nisam baš nešto puno udubljivala) - kako je rangirano plivanje u bazenu u smislu opasnosti od zaraze? Visoko, srednje ili nisko?
    Meni se laički čini relativno ok, veliki prostor, nitko ti ne diše u lice - tuševe preskačem a od ulaza do bazena i nazad imam masku.
    Na ljestvici od 1 do 4, gdje je 1 najmanji, a 4 najveći rizik, plivanje je 2
    Samo je jedrenje 1 i plivanje na otvorenim vodama

    4 su odbojka i košarka
    Posljednje uređivanje od Jurana : 17.10.2020. at 11:52

  18. #6068
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nisam bila najpreciznija, ali evo: https://www.google.com/amp/s/m.vecer...zaraze-1398860

    Danas je plivačko natjecanje u Šibeniku otkazano, a u Zagrebu nije

  19. #6069
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hvala svima!

  20. #6070
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Evo, i tenis je skoro bez rizika: https://www.google.com/search?q=poly...Zig5nqAYGRjntM

  21. #6071
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    SUP isto .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.10.2020. at 15:29

  22. #6072
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I hodanje. Kad hodam sama. Samo ne smijem više po šumarcima,jer je svuda puno divljih svinja.
    Tako da hodam cestama i po rivi.

    No, teško je naći dovoljno vremena u kojem ne pada kiša. Trenutno pada kiša i sije sunce. Zanimljivo.

  23. #6073
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za korona-eksperte (ja se nisam baš nešto puno udubljivala) - kako je rangirano plivanje u bazenu u smislu opasnosti od zaraze? Visoko, srednje ili nisko?
    Meni se laički čini relativno ok, veliki prostor, nitko ti ne diše u lice - tuševe preskačem a od ulaza do bazena i nazad imam masku.
    Samo po sebi nije nesigurno, klor svakako cisti vodu. A ostalo, kao i sve drugo. Bitan je razmak izmedju plivaca i napor (koliko zustro drugi izdisu, a ti udises). I opcenito kvaliteta prostora. Nazalost se kod korone stalno zaboravlja da se vecina ljudi nece zaraziti zbog kvake koju nismo dezinficirali, vec zbog aerosoliziranog virusa u zraku (koji tako i boravi neko vrijeme).

  24. #6074
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Isli smo jutros da nam gurnu stapic u nosic. Sad cekamo rezultate, svi cetvoro. Za jednog je 6 dana od izlaganja, za druge 5, a ja sam zapravo samo kontakt kontakta u oba slucaja. Nitko nema simptome.

  25. #6075
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

  26. #6076
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Strašno [emoji849]

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  27. #6077
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, i tenis je skoro bez rizika:
    Da ali vjerojatno misli na otvorenom, sad je sezona pod balonom, pa mislim da je slično kao i plivanje na zatvorenom bazenu....
    Planiram onda ponekad i tenis

  28. #6078
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno! Ovoliki red na Štamparu a kod nas u N. Zagrebu u drive in-u opet 2 auta u redu. Zašto se dio ljudi ne preusmjeri? I z 12 sati šator zatvaraju i nema nikoga.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 18.10.2020. at 00:54

  29. #6079
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Meni najteže pada to što sad ne mogu obaviti nikakve preglede. Ono, mogla bih potezati svoju doktoricu za rukav, ali neću jer je riskantno, a meni nije tako prijeko neophodno, ali ipak. Morala bih obaviti pregled vida, provjeriti uši jer mi se onaj svrbež nikad nije povukao, otići provjeriti dijabetes jer nikad nisam napravila kontrolni pregled, popraviti zube. Sad sve to stoji.

    Kad ste kod plivanja, jedno glupo pitanje, oni griju te prostore unutarnjeg bazena sad, zar ne?

  30. #6080
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni najteže pada to što sad ne mogu obaviti nikakve preglede. Ono, mogla bih potezati svoju doktoricu za rukav, ali neću jer je riskantno, a meni nije tako prijeko neophodno, ali ipak. Morala bih obaviti pregled vida, provjeriti uši jer mi se onaj svrbež nikad nije povukao, otići provjeriti dijabetes jer nikad nisam napravila kontrolni pregled, popraviti zube. Sad sve to stoji.

    Kad ste kod plivanja, jedno glupo pitanje, oni griju te prostore unutarnjeg bazena sad, zar ne?
    Pa mogla si obaviti sve preglede do sad, posebno zubara.
    Sve se normalno narucivalo i obavljalo od 5 mj.

  31. #6081
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Evo, mene je dermatologica opt poslala n skidanje made6a. I sad je meni neugodno i tražit uputnicu i ići kirurgu.

  32. #6082
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, mene je dermatologica opt poslala n skidanje made6a. I sad je meni neugodno i tražit uputnicu i ići kirurgu.
    Nemoj tako razmisljat. Na prvom mjestu, moras brinuti u svom zdravlju!

  33. #6083
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nemrem si pomoć. Nisam ni otišla po uputnicu

  34. #6084
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Otišla sam doktorici radi bola u križima, ali kad sam vidjela taj oprez i strah od mogućnosti da prenesem virusa i kad su mi objasnili na više strana da ako se virus pojavi u domu zdravlja onda par (desetaka??) tisuća ljudi ostaje bez doktora, nije mi se više dalo ići.

  35. #6085
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja isto ne razumijem.... Bilo je 3 mjeseca relativno mirno. Ja sam poobavljala sistematski, holter, zubara i sad još trebam zamjenu mirene. Mm je jučer kod oral. kiruga vadio umnjak. Da imam pokvaren zub to bi rješavala odmah.

  36. #6086
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Otišla sam doktorici radi bola u križima, ali kad sam vidjela taj oprez i strah od mogućnosti da prenesem virusa i kad su mi objasnili na više strana da ako se virus pojavi u domu zdravlja onda par (desetaka??) tisuća ljudi ostaje bez doktora, nije mi se više dalo ići.
    To je onda tvoj problem.
    Sve se lako napravilo jednim pregledom i par uputnica preko telefona. Specijalistika normalno radi od 5 mj.
    Ok, nista sto si navela nije hitno, ali ljeto je bilo stvarno mirno pola toga si sigurno mogla obaviti.

  37. #6087
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Zar je sad zabranjeno ići na preglede?
    Žuta, ne znam što ti je od toga prioritet, ali ja bih išla na pregled onoga što me muči, uz sve normalne mjere opreza, uostalom baš ti ni ne ideš puno okolo, baš će zbog tebe 10000 ljudi ostat bez doktora, kakve su to emotivne ucjene?
    Ja planiram zubara i oralnog kirurga normalno, dok mi ne kažu da ne može.
    Nano pogotovo madez koji je dermatologica rekla da treba skidat, pa šta da je zlocudan i da krene na zlo jer je tebi bilo neugodno?

  38. #6088
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja sam neki dan vodila sina kod zubarice.
    Druge preglede kuc-kuc ne trebamo, ali da trebamo sve bih poobavljala u medjuvremenu.

    Jedino je telefonski nemoguće doći do moje dr., moguće da sad ima neku drugu proceduru, neki drugi broj telefona...zaista ne znam. Al da je nezgodno ne moći doć do dr. u današnjoj situaciji, bome je.

    Baš mi trebala naletit jedan dan da vidim šta piše na zgradi ambulante.

  39. #6089
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno! Ovoliki red na Štamparu a kod nas u N. Zagrebu u drive in-u opet 2 auta u redu. Zašto se dio ljudi ne preusmjeri? I z 12 sati šator zatvaraju i nema nikoga.
    Navodno u Štampar vikendom idu ljudi koji sami plaćaju,a na uputnice se uglavnom ide pon-pet na te drive ine.
    Prenosim kako mi je prijateljica koja se testirala objasnila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2020. at 09:50

  40. #6090
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Zar ne bi bilo logično reorganizirati posao kad vide kilometarske redove za Štampar pa uvesti još negdje na plaćanje ?

  41. #6091
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sve preglede, pretrage i zahvate (kći je vadila dva impaktirana umnjaka) smo obavili u protekla tri mjeseca: lipanj- rujan i to bez ikakvih problema.
    Izgovora za nemar prema vlastitom tijelu uistinu nema jer se sve moglo najnormalnije obaviti.
    Da ne velim da se muž cijelo vrijeme u Institutu liječi bez ikakvog zastoja ili odgoda ili čekanja.

  42. #6092
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sad možda će sutra u biti zastoja na institutu,odgođene su sve operacije ta sutra.

  43. #6093
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Zar je sad zabranjeno ići na preglede?
    Baš će zbog tebe 10000 ljudi ostat bez doktora, kakve su to emotivne ucjene?
    X. Stavi ffp2, ne diraj nista i nek te trijaziraju. Sumnjam da je uklanjanje madeza turbo hitno, da je hitno, to bi ti i rekli. Al ne vidim zasto ne bi mogla nazvat za uputnicu pa da je pusti u sustav, sad vise cak fizicki ni ne moras ici po uputnicu, eto, spaseno 10000 ljudi (da, treba vrtit po 3 dana koji put, so what). Pa nek te odgadjaju ako bude frka tada, al ces imat mir da si svoje odradila. Ako vec nisi mogla u medjuvremenu sve strpat, ne mogu se svi strpat ni u poluvrijeme.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.10.2020. at 10:34

  44. #6094
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Rodilište u Zagrebu zatvoreno. Vinogradska mislim, teško mi se snaći u tim duplim nazivima zagrebačkih bolnica, a nisam se ni potrudila snaći.
    A sto da se to dogodi u Rijeci? Imamo samo jedno rodilište. Nema alternative. Valjda su mislili o tome tamo gdje su misliti trebali.

  45. #6095
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Rodilište u Zagrebu zatvoreno. Vinogradska mislim, teško mi se snaći u tim duplim nazivima zagrebačkih bolnica, a nisam se ni potrudila snaći.
    A sto da se to dogodi u Rijeci? Imamo samo jedno rodilište. Nema alternative. Valjda su mislili o tome tamo gdje su misliti trebali.
    Ili recimo Kantrida kojoj gravitiraju i otoci i Istra, a pretpostavljam i Gorski kotar.

  46. #6096

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Hahaha Cathy!

  47. #6097

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Mi jucer na jarunu gledamo gde bumo sjeli na kavu, biramo kafice gde ima malo ljudi ( a svi imaju razmaknute stolove prema propisima)
    i dođe nam filmić ovih kaj čekaju u koloni za Štampar
    i komentiramo...
    ...
    20 metri dalje, u finom restoranu:
    u zatvorenom prostoru stol na stolu, ekipice jedne po drugima na rucku, razmaka nula bodova
    Vani; pocinje svadba..

    Dec lajf ...

  48. #6098
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sorry a kaj je tu smiješno?

  49. #6099

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    E da

    Kolko ce vas ekipica uzet g.o. i otic na tjedan odmora vrijedan?

    ili, kak veli reklama na Zg radijima:
    Zagrepcanci kaj ste doma? Kaj vam nije lepse u sopingu? CC1 vas ceka..

    dec lajf tuuu

  50. #6100
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha Cathy!
    Oprosti, tebi je mogućnost zatvaranja dječje bolnice smiješna?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •