Stranica 41 od 383 PrviPrvi ... 3139404142435191141 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2001
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa ja tu ne vidim ništa dvosmisleno. Tko može osigurati uvjete 2m distance, šetnju po praznoj šumi/lungomare, taj se može šetat. Tko se mora gužvat u liftu, nema okućnice i mora putovat javnim prijevozom do prve šetnice...taj stoji doma

  2. #2002

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Nedavno operirana, svojoj obitelji sam naložila strogu karantenu znatno prije nego je sve zatvoreno. Čim su zatvorili škole djeci sam zabranila igre s prijateljima, MM i ja smo u kategoriji onih koji ne mogu raditi zbog prirode posla,u trgovini nismo bili dva tjedna...ali svaki dan izlazimo iz stana, u auto i vozimo u šumu. Izlazna vrata otvaramo laktom.Niti jednom nismo sreli nekog na stubištu.Meni je to razumno i mislim da nikoga ne ugrožavamo.

  3. #2003
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Eto a policija je tjerala iz šume

  4. #2004
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja tu ne vidim ništa dvosmisleno. Tko može osigurati uvjete 2m distance, šetnju po praznoj šumi/lungomare, taj se može šetat. Tko se mora gužvat u liftu, nema okućnice i mora putovat javnim prijevozom do prve šetnice...taj stoji doma
    točno tako!

  5. #2005
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Neće biti iznimke ako svi krenu u šetnju, na zrak i rekreaciju.
    Ne izlaze svi, stalno, ali da se jednom dnevno izađe da se ne izgubi zdrav razum, zašto ne? Kaj bi sad trebalo pustit ljude da prošvicaju i postanu pijanice u potpunoj samoizolaciji, a i sami ministri i članovi kriznog stožera kažu da policija ne treba vršit represiju dok se ne radi o nekakvim skupovima gdje se ne poštuju mjere opreza.

    Danas je kod Mullera kvartovskog bilo oko šest osoba u radijusu 50 m, prošli caje u autu, nikog nisu rastjerali.

  6. #2006

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja tu ne vidim ništa dvosmisleno. Tko može osigurati uvjete 2m distance, šetnju po praznoj šumi/lungomare, taj se može šetat. Tko se mora gužvat u liftu, nema okućnice i mora putovat javnim prijevozom do prve šetnice...taj stoji doma
    Može ić pješke, umjesto liftom i prošetat se oko kvarta il do šume uz držanje razmaka. Ne vidim nista loše u tome da se izađe barem jednom dnevno, uz pridržavanje svih mjera opreza, inače će psiha nastradat s vremenom.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 30.03.2020. at 16:37

  7. #2007
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja tu ne vidim ništa dvosmisleno. Tko može osigurati uvjete 2m distance, šetnju po praznoj šumi/lungomare, taj se može šetat. Tko se mora gužvat u liftu, nema okućnice i mora putovat javnim prijevozom do prve šetnice...taj stoji doma
    Zašto bi morala putovati do šetnice? Prošetaj se do nje.
    Svaka normalna zgrada uz lift ima i stepenice, naravno, osim dječje bolnice u Klaićevoj.

  8. #2008
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi morala putovati do šetnice? Prošetaj se do nje.
    Svaka normalna zgrada uz lift ima i stepenice, naravno, osim dječje bolnice u Klaićevoj.
    A zašto misliš da je stubište sigurnije od lifta? Na metalu korona preživljava do 5 dana.

    https://hrvatska-danas.com/2020/03/0...im-predmetima/

  9. #2009
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne moraš se držati za rukohvat ili uzmeš rukavice, a doma opereš ruke 20 s.

  10. #2010
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Držala ili ne držala, ja vam kažem kako policija postupa, i da je to što na pressicama govore da je šetnja ok ako se pridržava pravila nije u skladu s onim što se događa u stvarnosti
    Mene baš zanima gdje. Ja sam zadnje policajce vidjela pred pekarnicom dan nakon potresa

  11. #2011
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Jučer u Splitu?

  12. #2012
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja tu ne vidim ništa dvosmisleno. Tko može osigurati uvjete 2m distance, šetnju po praznoj šumi/lungomare, taj se može šetat. Tko se mora gužvat u liftu, nema okućnice i mora putovat javnim prijevozom do prve šetnice...taj stoji doma
    Upravo tako.
    Sreća da imamo psa. I sreća da smo na selu.

  13. #2013
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mima, učinilo mi se da si napisala da policija tjera ljude negdje blizu tebe.

    Ja vrlo rijetko izlazim a kad izađem sretnem ljude same ili u parovima. Ili manja obitelj. Stvarno ne vifim velije grupe ljudi.

    Najgori su mi dućani, ne red ispred ili na blagajni, nego police. Tamo se ljudi baš grupiraju

  14. #2014
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U subotu prije potresa policija je rastjerivala ljude s raznih punktova u Zagrebu, od Zrinjevca do Jaruna, Dotrščine itd. Od tada je bilo loše vrijeme, pa ne znam je li bilo okupljanja i tjeranja.

  15. #2015
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ne idem u prodavnice (imam za sad mogucnost da sve narucim online, ali moram jako rano ujutro jer se razgrabe termini), ali izlazim na trcanje i u setnju. na trcanje idem rano ujutro i sretnem cca 6-7 ljudi na stazi od 7km. obidjemo se u sirokom luku.
    juce je bila nedelja i sticajem okolnosti sam trcala oko podne, bilo je puno ljudi ali su se svi izbegavali. kod nas ima dosta prostora (malo gusce naseljena suburbija).

  16. #2016
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja tu ne vidim ništa dvosmisleno. Tko može osigurati uvjete 2m distance, šetnju po praznoj šumi/lungomare, taj se može šetat. Tko se mora gužvat u liftu, nema okućnice i mora putovat javnim prijevozom do prve šetnice...taj stoji doma
    Točno to.
    Ne kužim što je nejasno ili dvosmisleno.

  17. #2017
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Točno to.
    Ne kužim što je nejasno ili dvosmisleno.
    A vjerojatno to što su ljudi skloni iskrivljavanju uputa kako njima paše, pa policija reagira pretjerano jer je lakše jednostavno zabranit nego se uzdat u zdrav razum pojedinca.

    Tako da ja vjerujem da se nađe i onih koji tjeraju iz puste šume. Samo, uđi s njima u dokazivanje, završit ćeš k’o one Splićanke.

  18. #2018
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Danas sam se čula s klijentom. Početkom ožujka se vratio sa skijanja. Nakon 2 dana on i njih 5 koji su bili s njim dobili temperaturu 37.5. Jedini simptomi su svima bili dan i pol temperatura 37.5 i gubitak njuha.

  19. #2019
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Jesu li u Hrvatskoj? Jesu li testirani?

  20. #2020
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ovo s gubitkom njuha je neka novost u simptomatici virusa, zna li ko? Ide li jos koji virus s tim simptomom?

  21. #2021
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne čitala sam da je to jedan od simptoma korone

  22. #2022
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    znaci s psom mozes setati dva puta dnevno, a s djetetom ne mozes...prekrasno
    znaci oni koji imaju pse mogu van, a mi koji imamo djecu bi trebali biti doma...

  23. #2023
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Vodite plišance

    Inače, kod nas to nije rečeno, jer mi nismo j karanteni, pa se službeno smije šetati i sa djetetom i sa psom, ali u zemljama gdje je karantena se sa psom ne smije šetati, ali ga se naravno smije voditi da obavi nuždu. Jer kako inače? Smije se voditi psa van na kratko i blizu zgrade ili kuće u kojoj stanuješ, 100 metara.

  24. #2024
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li u Hrvatskoj? Jesu li testirani?
    Jesu u Hrvatskoj i testirani su ali su se namučili da ih se testira. Čak nakon što je prvi iz grupe na jedvite jade uspio da ga se testira i nakon što je pozitivan ostali su također na tešku muku testirani.
    To su muškarci od 35-45 g. Niti jedan drugi simptom. Evo sad je već 3 tjedna prošlo od pojave prvog simptoma. Svi su u kućnoj karanteni i u njoj moraju biti još tjedan dana. Nakon toga mogu van i neće ih se testirati po završetku.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 30.03.2020. at 20:03

  25. #2025
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo s gubitkom njuha je neka novost u simptomatici virusa, zna li ko? Ide li jos koji virus s tim simptomom?
    Nedavno mi je prijateljica liječnica rekla kako se to dosta često navodi kao simptom.

  26. #2026
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    znaci s psom mozes setati dva puta dnevno, a s djetetom ne mozes...prekrasno
    znaci oni koji imaju pse mogu van, a mi koji imamo djecu bi trebali biti doma...
    pretpostavljam da je to zato jer djeca mogu biti prijenosnici virusa dok za pse kažu da ne mogu.

    kako smo mi u izolaciji tako je i naš pas osuđen na djelomičnu izolaciju jer njega ipak jednom dnevno izvede naš prijatelj da prošeta oko zgrade. ne dolazimo u kontakt s njim nego psu samo otvorimo vrata kad on dođe po njega. ostatak dana ima veliku terasu iako mu kretanje ne fali jer je srčani bolesnik i ima skoro 15 godina.

  27. #2027
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu u Hrvatskoj i testirani su ali su se namučili da ih se testira. Čak nakon što je prvi iz grupe na jedvite jade uspio da ga se testira i nakon što je pozitivan ostali su također na tešku muku testirani.
    To su muškarci od 35-45 g. Niti jedan drugi simptom. Evo sad je već 3 tjedna prošlo od pojave prvog simptoma. Svi su u kućnoj karanteni i u njoj moraju biti još tjedan dana. Nakon toga mogu van i neće ih se testirati po završetku.
    Stvarno zanimljivo, hvala. Imaju li ukućana, ili su bili sami u karanteni?

  28. #2028
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ljudi, pa psi MORAJU kakati i pišati, gdje bi to obavljali da ih se ne vodi van. Znači pas MORA van, mora, gdje da inače obavi nuždu ????

    U svim mjestima gdje su bile karantene ili jesu ljudi mogu voditi pse da pbave nuždu, i u Wuhanu, i u Italiji, ali kratko i blizu stana. NEma šetnje.

    p.s. zanimljivo kako to nevlasnici pasa doživljavaju kao privilegiju, meni to nije nikakva privilegija nego neželjena obaveza.
    Posljednje uređivanje od Mima : 30.03.2020. at 20:28

  29. #2029
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Osobno se već danima osjećam loše. I mislim da je razlog napisan ovdje iz usta suca ustavnog suda
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...ista/10150753/

  30. #2030
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno mi je prijateljica liječnica rekla kako se to dosta često navodi kao simptom.
    Ne znam jesam li jasno postavila pitanje - mislila sam koliko je to cesto kod ostalih virusa, ne covida-19.

  31. #2031
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ina, ja sam imala gripu prije par godina, i potpuno sam bila bez osjetila okusa i mirisa par dana.

  32. #2032
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam da je to zato jer djeca mogu biti prijenosnici virusa dok za pse kažu da ne mogu.

    kako smo mi u izolaciji tako je i naš pas osuđen na djelomičnu izolaciju jer njega ipak jednom dnevno izvede naš prijatelj da prošeta oko zgrade. ne dolazimo u kontakt s njim nego psu samo otvorimo vrata kad on dođe po njega. ostatak dana ima veliku terasu iako mu kretanje ne fali jer je srčani bolesnik i ima skoro 15 godina.
    svi koji su u samoizolaciju SMIJU izvest psa pisat/kakat. ne u setnju, nego da obavi nuzdu. SMIJU

  33. #2033
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Vidiš nano i Slovenci će ta koji dan isto uvesti
    tu mjeru

  34. #2034
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    znaci s psom mozes setati dva puta dnevno, a s djetetom ne mozes...prekrasno
    znaci oni koji imaju pse mogu van, a mi koji imamo djecu bi trebali biti doma...
    pretpostavljam da su djeca naucena nuzdu obavljati u kuci, ne izvodis ih van pisat/kakat, zar ne? ako da, onda slobodno, na uzicu i uzmi drek vrecice sa sobom

  35. #2035
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li jasno postavila pitanje - mislila sam koliko je to cesto kod ostalih virusa, ne covida-19.
    Meni se to kod svake jače prehlade dogodi. I miris i okus. Potraje i par dana nakon prehlade. Čitala sam nekad prije da se to dogodi zbog otečene sluznice.

  36. #2036
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja izvodim i djecu i psa
    na dvorište
    večeras 5 krugova oko kuće, hladno je i bura pa nije za duže biti
    inače kad je lijepo vrijeme budemo i puno duže, igramo se, čitamo knjige u vrtu, radimo oko kuće
    sve sam sretnija zbod odluke da napravimo kuću onomad
    iako kad je ljeto i vegetacija, ubijamo se od košnje

    ne šetam gradom, užasava me priča o virusu na asfaltu, uopće ne znam koliko je to moguće, ali eto.
    ljudi koji nemaju izbor, moraju izvesti psa
    mislim da se i djeca smiju izvesti na zrak, negdje gdje je udaljeno od ljudi ili barem na balkon tko ga ima
    jer u suprotnom, ne znam tko bi ovo preživio i psihički?

  37. #2037
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to kod svake jače prehlade dogodi. I miris i okus. Potraje i par dana nakon prehlade. Čitala sam nekad prije da se to dogodi zbog otečene sluznice.
    Navodno je kod korone kad se dogodi specifično da izgubiš njuh a nemaš začepljen nos niti curi. Znači samo njuh bez popratnih simptoma.

  38. #2038
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    svi koji su u samoizolaciju SMIJU izvest psa pisat/kakat. ne u setnju, nego da obavi nuzdu. SMIJU
    nama su iz epidemioloske sluzbe i ovi sto su bili u kontroli rekli da ne smijemo. znaci, iz dva izvora su nam rekli da ni jedno od nas dvoje ne smije niti u ulaz izaći

  39. #2039
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Magriz, izgleda da si ti ipak u pravu jer na stranici HZZJZ čitam da možemo izvesti psa vani u obavljanje nužde samo da moramo se držati pravila udaljenosti. ne znam zašto mi ranije nije palo na pamet provjeriti, ali vjerovali smo tim ljudima koji su nam dali tu informaciju. sad nisam pametna što napraviti, ali mislim da ću ga ipak izvesti iza zgrade sad prije spavanja.

    i hvala ti Magriz
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 30.03.2020. at 21:50

  40. #2040
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Magriz, izgleda da si ti ipak u pravu jer na stranici HZZJZ čitam da možemo izvesti psa vani u obavljanje nužde samo da moramo se držati pravila udaljenosti. ne znam zašto mi ranije nije palo na pamet provjeriti, ali vjerovali smo tim ljudima koji su nam dali tu informaciju. sad nisam pametna što napraviti, ali mislim da ću ga ipak izvesti iza zgrade sad prije spavanja.

    i hvala ti Magriz
    to sam prvo isla provjerit za slucaj da nas zadesi samoizolacija

  41. #2041
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno zanimljivo, hvala. Imaju li ukućana, ili su bili sami u karanteni?
    Ne znam za ostale, znam za njega. Živi s curom, oboje su pozitivni. Sreća u nesreći je bila što su tu subotu došli sa skijanja i bili vikend doma a u ponedjeljak dobili temperaturu i odmah posumnjali. Znam da se vidio nakratko s jednim prijateljem tu nedjelju i taj prijatelj je morao u izolaciju.

  42. #2042
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja znam jedan slučaj koji ima znakove, nit ga doktorica želi pregledati nit ga itko želi testirati. Samo "budite doma i ne izlazite" Al bitno da su brojevi novozarazenih u padu...

  43. #2043
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam nekako shvatila da je to “normalno”, odnosno uobičajeno... i kod mene poznanika nisu htjeli testirati.
    Naime, supruga mu radi u kolektivu u kojem je testirano i bilo pozitivno 6 djelatnika. Pa su svi djelatnici poslani u samoizolaciju. Supruga nije dobila nikakve simptome, no muž je dobio blage simptome. Zvao je, ali su mu rekli dokle god nema jace simptome da samo ostane u samoizolaciji.
    Meni se čak to čini i logično... i ja bih prije komunicirala broj ljudi u samoizolaciji nego broj pozitivnih na testu. Jer točna brojka zaraženih je zapravo između te dvije brojke.

  44. #2044
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Zapravo naravno da je broj zaraženih puno veći i da se broji u tisućama vjerojatno. Mene u tome tješi da svi oni imaju vrlo blage simptome.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 30.03.2020. at 22:28

  45. #2045
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Svi se uhvatili tog gubitka mirisa/okusa,ali u globalnim podacima uopce ga ne navode
    https://www.worldometers.info/corona...virus-symptoms

    A i citala sam da se to u ful malom postotku dogada

  46. #2046
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Isto kao što psi moraju izaći obaviti nuždu, i djeca moraju izaći van na zrak. Pa preporuke jasno kažu:

    Isto tako smo rekli da ljudi smiju izaći ako im treba nešto iz trgovine, smiju izaći i prošetati ako se drže mjera. Preporučio bih da se što više ostane kod kuće i drži preporuka koje su jasno propisane i objavljene na svim web stranicama i komunicirane - poručio je Capak.

    - Naravno da treba poštivati i to se radi od prvog dana sve ove preporuke. Znate i sami i u tome nam pomažete, glavna poruka je ostani doma. To već sve televizije imaju, osim ukoliko stvarno ne postoji potreba vezana ili za posao, opskrbu, a što se tiče šetnje tu je profesor Capak i stožer jasan. Bitno da se ljudi ne grupiraju
    Tog se držim i tako namjeravam i dalje, ova situacija će potrajati i bitno je sačuvati i psihičko i fizičko zdravlje (vlastito kao i zdravlje zajednice) i imunitet kojem pomaže boravak na zraku.

    Inače, na terapiji sam za tlak, dvoje djece mi ima astmu (sin je u remisiji, P. je nedavno dobila dijagnozu i trajnu terapiju, protiv gripe se cijepimo). To ne mijenja moje mišljenje o boravku na otvorenom uz pridržavanje mjera zaštite i udaljenost od drugih ljudi.

  47. #2047
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Svi se uhvatili tog gubitka mirisa/okusa,ali u globalnim podacima uopce ga ne navode
    https://www.worldometers.info/corona...virus-symptoms

    A i citala sam da se to u ful malom postotku dogada
    Pa evo na ovom uzorku 6 od 6 je imalo taj simptom a kažem prije 10 dana mi je prijateljica liječnica to navela kao simptom koje se počeo kod pozitivnih pojavljivati često.

  48. #2048
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da nadodam. Zvala sam prijateljicu liječnicu prije par dana da ju pitam za poznanicu koja je razvila simptome.
    Rekla je da simptomi mogu biti svakakvi.. temperatura, kašalj, kratak dah, gubitak njuha, okusa, glavobolja, mučnina, povraćanje, bolovi u mišićima, grlobolja... dakle svašta.

  49. #2049
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    proljev....
    nastavi niz

  50. #2050
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja se potpuno slazem s Marijom i jednako postupam. Ovo ce trajati, nije da cemo se dva tjedna stisnut pa smo mirni. Djeca ne moraju u ducan ni na posao, sta bi trebali, tri mjeseca ne izaci na zrak? Ja ih svakako ne namjeravam drzati bez ikakvih izlazaka dok/ako ne bude propisana potpuna zabrana. To koliko izlazimo se definitivno uklapa u glavnu poruku da se ostane doma te spada u nasu potrebu i nuznost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •