Stranica 83 od 383 PrviPrvi ... 3373818283848593133183 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,101 do 4,150 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #4101
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Puno više nedužnih ljudi strada od sumanutih vozača neg , barem za sada, od korone. Pogledaj statitiku saobraćajnih nesreća kod nas i u nekoj drugoj EU zemlji

  2. #4102
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nano, ja sam samo prenijela razgovor, odnosno dva različita pojedinačna iskustva iz dvije druge zemlje. Svakako nemam namjeru tvrditi da se policija ne treba baviti sumanutim vozačima, niti imam razrađene detalje tko bi i kako točno to kod nas trebao raditi, a ni u koju kasu bi trebali ići novci. A uostalom, možda nije ni potrebno - možda s preporukama sve bude funkcioniralo kako treba.

  3. #4103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sve OK, al spominjanje kazni me na to navelo. Zato imamo takvu zemlju kakvu imamo jer se postupci suprotni zakonu ne kažnjavaju.
    S tim da još uvijek ne znam kako su formulirali ovo s maskama, kao preporuku ili kao "zapovijed".

    Jučer zaboravim staviti masku i ulazim u dućan, žena me odmah upozorava, tak da nisam ni ušla dok ju nisam stavila. I onda dođem na blagajnu. Iza mene stane bakica na pol metra razmaka s maskom koja joj visi na bradi. U dućanu smo bile samo nas dve i prodavačica. Njoj nije rekla ni riječ -

  4. #4104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ne znam kako je završio na kraju onaj čovjek što je išao sam u traktoru pognojiti njivu, a bio je u samoizolaciji. On je dobio kaznu od 8000 kn. Meni je smisleno kažnjavati, ali uz neki zdrav razum. Problem je što je zdrav razum rastezljiv pojam. Osim toga, očekivala bih podmićivanje. Voljela bih da ne trebaju kazne, ali na ovom primjeru kojeg sam navela, sigurna sam da moraju platiti i 100 kn kaznu, da ne bi skidali maske da im bude komotnije.

    Isto tako, ja skidam i stavljam masku sigurno na način koji nije po pravilima, a još sam u svojoj okolini svjesna i savjesna. Jučer me stalno nešto svrbilo pa sam se htjela počešati, pa ne znaš kako bi, imala sam onu ffp2, pokušavam olovkom, ne znam kako bih, uglavnom komična situacija. Isto tako mi se u jednom slučaju počelo kašljati, jer sam satima govorila ispod maske. Trebam popiti vode. Što da radim, odlazim do prozora, skidam masku i kašljem, i dalje ne znam kako do vode. Ne znam što rade profiji kad im se kašlje.

  5. #4105
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Pisu mediji da po ceskoj i moslim engleskoj vratili ljudi iz hrvatake s koronom. Turisti jel

  6. #4106
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ako skidaš masku dok kašlješ fulala si poantu maske.

  7. #4107
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako skidaš masku dok kašlješ fulala si poantu maske.
    Pa da, al što radiš kad ti se kašlje jer ti je suho grlo, jer govoriš neprekidno 4-5 sati, kao što se meni događa, a ne možeš ni piti?
    Ja sam jedino mogla na prozor otići. Ne možeš ni u masku kašljati, jer ni to nije OK, onda je maska nevaljala. Staviti bačvu na sebe i sačekati da se kapljice slegnu

    Jadni doktori... Oni doduše ne govore non stop, ali im je koma.

    Vidim da je ministrica Divjak zaražena, na svadbi u Zadru se zarazila. Ne mogu vjerovati da je išla na svadbu. :/ I sad opet taj Zadar koji prema evidenciji nema baš zaraženih.

  8. #4108

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Gdje si pročitala da je B. Divjak zaražena? U svim novinama piše drugačije.

  9. #4109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije ona nego kolegica

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  10. #4110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Nije išla ministrica nek tajnica koliko sam čitala

  11. #4111
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Pisalo je negdje, ali vidim da ste u pravu. Bit će da sam naletila dok nisu korigirali vijest.

  12. #4112
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kod nas svi nose maske. Tu i tamo nekome viri nos i onda me odmah podsjeti na onu sliku kako penis viri iz gaća, jednaka korist
    Toliko sam se navikla na masku da je zaboravim skinuti vani i tek kad mob prinesem uhu, skužim da ju imam. No, nije toplo, oko 25 ° je, pa se ni ne oznojim ispod.

    Prilagodila sam se novom stilu zivota, nema mi druge. Ali, putovanja mi silno fale, jos uvijek mi previše fale. Ne ocekujem da će postati opet moguća. Sićušna nada ipak postoji, ali bolje je zaboraviti tu nadu. Realnije je nadati se samo zdravlju u okolini u kojoj jesam.

  13. #4113
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    beti, stvarno mislis da se vise nece putovati, nikad?
    zasto?
    pa evo putuju ljudi, i kod nas su turisti
    otvaraju se i letovi
    ne znam, ja vjerujem da ce sve doci blizu one stare normale, uz mjere opreza (vise dezinfekcije, maski, manje kontakta)

    masku nosim gdje je propisano, ali na poslu se, osim razmaknutog rasporeda sjedenja i mogucnosti rada od kuce za pojedine, sve vise manje odvija na nacin i kao prije korone, s izuzetkom rukovanja i bliskog kontakta
    Posljednje uređivanje od summer : 14.07.2020. at 15:20

  14. #4114
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Sara
    A zakaj vi iz Ri ne bi isli u Dalmaciju?
    i ak sad necete zar ste spremni ne ici godinu? Dvije?
    Muž je spriječen, pa bi išle samo ja i curka. Mislile smo busom, ali nakon karantene još uvijek ne voze busevi na relaciji Rijeka - Dubrovnik. Ne znam da li će biti promjena u 08. mjesecu. Ostaje mi opcija avionom Krk - Split - Dubrovnik.

  15. #4115
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, al što radiš kad ti se kašlje jer ti je suho grlo, jer govoriš neprekidno 4-5 sati, kao što se meni događa, a ne možeš ni piti?
    Ja sam jedino mogla na prozor otići. Ne možeš ni u masku kašljati, jer ni to nije OK, onda je maska nevaljala. Staviti bačvu na sebe i sačekati da se kapljice slegnu

    Jadni doktori... Oni doduše ne govore non stop, ali im je koma.

    Vidim da je ministrica Divjak zaražena, na svadbi u Zadru se zarazila. Ne mogu vjerovati da je išla na svadbu. :/ I sad opet taj Zadar koji prema evidenciji nema baš zaraženih.
    Ja nosim masku i govorim non stop 4 sata ( toliko radim direktno s pacijentima).
    Ne diram masku za to vrijeme, ne skidam ju, ne guram stvari pod nju da se ceskam, ne pijem vodu dok ju nosim...
    Ne znam kako je pod tim tvojim maskama sa filtetima , to nismo nikad imali na poslu, imamo samo obicne kirurske.
    Kad zavrsim dio s pacijentima, operem ruke , skinem masku , bacim masku, operem ruke i onda pijem vodu.
    Kad kisem i kasljem s maskom ne radim nista, ako je moguce odmaknem se ili barem okrenem od osobe u blizini.

  16. #4116
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Muž je spriječen, pa bi išle samo ja i curka. Mislile smo busom, ali nakon karantene još uvijek ne voze busevi na relaciji Rijeka - Dubrovnik. Ne znam da li će biti promjena u 08. mjesecu. Ostaje mi opcija avionom Krk - Split - Dubrovnik.
    Stranica Getbybus nudi prijevoz Rijeka Dubrovnik, ali ne znam koji prijevoznik. Pa pogledaj. A možda ima sa predsjedanjem u Splitu nešto.

  17. #4117
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Stranica Getbybus nudi prijevoz Rijeka Dubrovnik, ali ne znam koji prijevoznik. Pa pogledaj. A možda ima sa predsjedanjem u Splitu nešto.
    Fala ti.

  18. #4118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Ajme sirius dobro izdržiš ne piti vodu 4h.Divim ti se
    Ja svako malo pijem, s bocom hodam okolo na poslu, na sastancima obavezno, mislim da mi je sat vremena bez vode već onako suho nepce, živčeki bi proradili
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.07.2020. at 17:45

  19. #4119

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ovih dana se pitam je li se dovoljno brige posvetilo mentalnom zdravlju stanovnistva.
    Ne znam kako se vi nosite sa cijelom ovom situacijom ali mene sve vise pocinje prati osjecaj anksioznosti. Nije me strah zaraze, sa financijama smo jos uvijek ok ali vise me muci osjecaj da nista vise nije isto. Gdje god dodjem sve je pusto, neki ruzan osjecaj u zraku, nema nekog veselja, optimizma, upalim radio i otvorim internet, samo neke negativne zastrasujuce vijesti... Inace sam emocionalno stabilna osoba ali sad se pitam kako se osjecaju oni ranjiviji ako i ja osjecam da pocinjem polako klonuti duhom..

  20. #4120
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, rehab. Tu smo negdje po razmišljanju.
    Trgnem se povremeno, ali prečesto klonem.
    A gledam i čitam po fb i ono malo što se družim, kako mnogi ni ne percipiraju da je drugačije, uopće ne stavljaju koronu u svoje planove, kao da do njih nije doprla nikakva promjena. Čudno.

    O čemu ovisi poimanje promjene života radi pandenije? Čitala sam jedno istraživanje gdje su uzimali u obzir spol, rasu, godine, financije, obrazovanje, politicku pripadnost i dr, te su stvarno rezultati zanimljivi.

  21. #4121
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    bi li onda nenošenje maske bio prekršaj?
    kazne nisu propisane, ali da jesu, tko bi ih naplaćivao i komu bi se plaćalo (državi, gradu)?
    ja računam da bi to bila kao kazna za parking, a to naplaćuju, tj kazne izdaju komunalni redari i plaća se gradu
    tko je naplaćivao kršenje samoizolacije u prvom valu?
    Nece tu bit mudrovanja, vjerojatno ce najesen bit kopirano rjesenje iz susjednih zemalja, ma sto tko mislio o tome i koji su mu subjektivni dojmovi oko maske. Iz druge ruke za italiju - komunalni redari naplacuju kazne, navodno dobar br. ljudi (sjeverna it) nosi maske i vani, a komunalni redar reagira ako se pocne stvarat grupa bez maski. Sumnjam da ce drzava kupit boston dynamics robote-pse da to kontroliraju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 18:25

  22. #4122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Dobro je reko jedan americki znanstvenik - svi ce ljudi prihvatiti nosenje maski, samo je pitanje koliko ce mrtvih bit prije toga.

    Gledala danas spot Uae-a stila safety first, tourism second. Pazi, oni svima placaju covid test na ulasku (koji je obavezan). Maske posvukud u zatvorenome.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 18:28

  23. #4123

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, rehab. Tu smo negdje po razmišljanju.
    Trgnem se povremeno, ali prečesto klonem.
    A gledam i čitam po fb i ono malo što se družim, kako mnogi ni ne percipiraju da je drugačije, uopće ne stavljaju koronu u svoje planove, kao da do njih nije doprla nikakva promjena. Čudno.
    Ja niti ne smijem staviti koronu u svoje planove jer cu tek onda prosvikati :D Ovako hodim svijetom s maskom na licu uvjeravajuci se da se nista ne dogadja :D

  24. #4124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bit ce sve normalno za tipa 3 god valjda. Dotad cemo malo pazit, hodat s maskama, nemat svadbe s milijun ljudi i suzdrzavat se od ljubljenja. Nista meni tu nije strasna zrtva i grozno, osim oline skole :/. U italiju vec sad ljudi normalno putuju, koliko pratim.

  25. #4125
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    beti, stvarno mislis da se vise nece putovati, nikad?
    zasto?
    pa evo putuju ljudi, i kod nas su turisti
    otvaraju se i letovi
    ne znam, ja vjerujem da ce sve doci blizu one stare normale, uz mjere opreza (vise dezinfekcije, maski, manje kontakta)
    Da, stvarno mislim. Možda, jednom, ovi mladi koji ni ne znaju kako je bilo putovati prije korone, krenu. No, sumnjam da će se moći, kao prije manje od godine dana, preko noći odlučiti, kupiti kartu, odletjeti sa djetetom na drugi kontinent, bez agencije, samo ići, pa biti tamo i lunjati, pa se vratiti, pa stati putem, pa nastaviti. Bez straha, bez dezinfekcije, samo biti i uživati.

    A naš je život bio baš takav. No, nisu ni toliko bitna ta daleka putovanja, (iako meni jesu), ne možeš ni sjesti u auto i otići u, recimo, Beč, Graz, Veneziu. Mozda i prespavati usput, bilo gdje. Ma, ne možeš ni do prvog dućana u Slo. Ne usudim se ni u Zagreb, čemu izazivati.

    Putovanja su za mene gotova. I jako sam tužna radi toga. Znam, može biti puno gore i ne smijem biti razmažena, ali ovdje mogu pokazati svoju tugu.

  26. #4126

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, stvarno mislim. Možda, jednom, ovi mladi koji ni ne znaju kako je bilo putovati prije korone, krenu. No, sumnjam da će se moći, kao prije manje od godine dana, preko noći odlučiti, kupiti kartu, odletjeti sa djetetom na drugi kontinent, bez agencije, samo ići, pa biti tamo i lunjati, pa se vratiti, pa stati putem, pa nastaviti. Bez straha, bez dezinfekcije, samo biti i uživati.

    A naš je život bio baš takav. No, nisu ni toliko bitna ta daleka putovanja, (iako meni jesu), ne možeš ni sjesti u auto i otići u, recimo, Beč, Graz, Veneziu. Mozda i prespavati usput, bilo gdje. Ma, ne možeš ni do prvog dućana u Slo. Ne usudim se ni u Zagreb, čemu izazivati.

    Putovanja su za mene gotova. I jako sam tužna radi toga. Znam, može biti puno gore i ne smijem biti razmažena, ali ovdje mogu pokazati svoju tugu.
    Beti, ja te potpuno razumijem i ne mislim da si razmazena. Putovanja su bila sastavni dio tvog zivota, nesto sto ti je puno znacilo i sto si jako voljela i sasvim je razumljivo da se osjecas lose jer ti je to sada uskraceno.

  27. #4127
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da ces i ti putivati, beti. A, iskreno, mislim da je za sve nas skupa dobro da se putovanja smanje - i za planet Zemlju, i za ljude. Previse je tih hordi koje svaku malo idu vamo-tamo, ukljucujem tu i sebe, pa onda svugdje-guzva!. Venecija i ostale destinacije stenju pod teretom masovnog turizma. Preplavili smo.planet da je svugdje guzva. Gledam onog Savjetnika za putovanja, selfie ondje, selfie ovdje, jedva cekam krenut, aerodromi jupi!!!!...mozda ce bit i za dozivljaj i za planet bolje da se malo rjedje i promisljenije leta, da nije dostupno pas na ad hoc.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 18:56

  28. #4128
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    pas=bas

  29. #4129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo, nitko od Azijata vec ionako nije ni prije neoptereceno isao. Nije to njima njihova vjera i kultura nametnula. Odnosno, zbog sarsa i gripa i ogromne gustoce stavljaju maskice i paze i to im je normalno i putuju tako..Sto bi nama, u globalnom svijetu, bilo drugacije? Da nema tolikog letanja, ne bi mozda ovo mi doslo do nas. Hepi globalno selo i putovanja bez 'naplate' su vjer. i bila iluzija koja je sad, na neko vrijeme, prestala :/.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 19:01

  30. #4130
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ces i ti putivati, beti. A, iskreno, mislim da je za sve nas skupa dobro da se putovanja smanje - i za planet Zemlju, i za ljude. Previse je tih hordi koje svaku malo idu vamo-tamo, ukljucujem tu i sebe, pa onda svugdje-guzva!. Venecija i ostale destinacije stenju pod teretom masovnog turizma. Preplavili smo.planet da je svugdje guzva. Gledam onog Savjetnika za putovanja, selfie ondje, selfie ovdje, jedva cekam krenut, aerodromi jupi!!!!...mozda ce bit i za dozivljaj i za planet bolje da se malo rjedje i promisljenije leta, da nije dostupno pas na ad hoc.
    Slazem se i nadam se da ce se globalno putovanja smanjiti. Zadnjih 15ak godina su putovanja prerasla u profesiju nemalog broja ljudi (influenceri), znaci ne radi se tu o ljudima koji putuju poslovno na sastanak niti o obiteljskom odmoru (koji moze biti koliko? Dva puta godisnje? ) nego je putovanje postalo samom sebi svrha. I dok kraca, lokalna putovanja imaju ekoloski prihvatljiviju alternativu (doduse, kod nas bas u ne, jer su vlakovi sporiji od konjske zaprege) ona daleka ne mogu bez aviona za koji ne postoji alternativa a ogroman je zagađivac. Da ne govorim o opterecenju koje turizam nosi. Uglavnom, kada pokusavam vidjeti priliku u ovoj krizi, ponadam se da ce navike ljudi ipak promijeniti, da necemo raditi iste greske tako sto temeljimo gospodarstvo na turizmu, da cemo se doista okrenuti odrzivijem nacinu zivota u krizi i nakom krize. Najtragicnije bi mi bilo da sada platimo tu ogromnu cijenu a kasnije krenemo opet istim putem.

  31. #4131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kad dobro promislim, ja se nadam da ce se i jedno 50 posto posl. putovanja smanjiti. Mislim da mantra "to mozemo ipak samo uzivo" nije tocna i da ce se to sad tako pokazati.
    Brojne stvari su nam do jucer bile nezamislive - da cemo 3 mj. radit od doma o da cw to u nekim poslovima skroz funlcionirati, da ce voditeljica iz rtl-a odradjivat posao iz dn. boravka itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 19:59

  32. #4132
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da ce se dobivat e-potvrde...

    Skokovi uvis zena u haljinama a iza pustinja, pogledi s ledja na neke pejzaze...ono...dosadni ste.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 20:01

  33. #4133
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    I ja se zadnjih dana bavim takvim razmisljanjima. Gledam prazan ured i mislim si kad ćemo se opet skupiti. Kad cemo moci u dućane bez maske, normalno kod doktora...
    Ne zelim planirati more uz razmisljanje jel mi hotel opasan zbog zaraze i kakav apartman traziti.
    Ne zelim ici navečer na cugu i misliti jel u kafiću netko zarazen

    Do kad cemo tako, ima li smisla godinama?

  34. #4134
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se zadnjih dana bavim takvim razmisljanjima. Gledam prazan ured i mislim si kad ćemo se opet skupiti. Kad cemo moci u dućane bez maske, normalno kod doktora...
    Ne zelim planirati more uz razmisljanje jel mi hotel opasan zbog zaraze i kakav apartman traziti.
    Ne zelim ici navečer na cugu i misliti jel u kafiću netko zarazen

    Do kad cemo tako, ima li smisla godinama?
    Barem 3 god, ima smisla ako ne zelimo povecavat broj umrlih i da nam umiru bliznji. Sto se svi skupa prije osvijestimo i maknemo otuzni upitnik iz glave koji je na kraju naslova ovog topica - bit ce nam bolje. A neke stvari ne bih da se vrate na staro, moramo malo svi skupa usporit zujanje oko planeta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 20:05

  35. #4135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na vasem mjestu bih makla iz glave razmisljanje 0-1 i krenula zivjet novo-normalno, sa svim tim razmisljanjima. Dakle, ne ah, za mene su kafici i putovanja gotovi jer ne zelim razmisljati o tome i tome . Radi se o prihvacanju stvarnosti i ja mislim da si tako.otezavate jer necemo.ovako na kratki rok i ne mozete zaledit zivot na iducih par god i ono...a 'necu se onda igrat' dok ne bude opet sve kako je bilo prije (daj boze da traje krace, al vecina zasad daje takav timeline).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 20:10

  36. #4136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Eto moj veliki i njegovi dečki odlučili ipak ne ići ove godine na nagradno putovanje.ok imaju mogućnost to prebaciti na iduću godinu,pa ako sve bude ok će tad ići

  37. #4137
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Mene najviše muči što zapravo jako malo znamo o koroni. Jesu testovi pouzdani, jel otkrivaju samo covid 19 ili i ostale korone. Sto s antitijelima, zarazom..ono sve je upitnik. Pa cak i smrtnost

    Na početku me bilo jako strah da ne zarazim svoje, rizična su skupina. I dalje frka,ali ne tako panično

  38. #4138
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Mislim pricalo se da bude ljeti mirnije, lakse, manje zaraza simo-tamo...na kraju isto. Sad nas plase s jeseni, s iducih xy godina...a premalo ae uopce zna

  39. #4139
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Na vasem mjestu bih makla iz glave razmisljanje 0-1 i krenula zivjet novo-normalno, sa svim tim razmisljanjima. Dakle, ne ah, za mene su kafici i putovanja gotovi jer ne zelim razmisljati o tome i tome . Radi se o prihvacanju stvarnosti i ja mislim da si tako.otezavate jer necemo.ovako na kratki rok i ne mozete zaledit zivot na iducih par god i ono...a 'necu se onda igrat' dok ne bude opet sve kako je bilo prije (daj boze da traje krace, al vecina zasad daje takav timeline).
    Iksam.

    Meni su najgore stvari oko bebe. Za sebe se ne bojim, mislim si ako se i zarazim, a je*iga, trebalo bi proći. Muka mi je što ne mogu s njim ulaziti na vježbe i što plače čim ga predam tamo i jednako uplakan izlazi. To mi je naaajgore. I muka mi je što svoje nisam vidjela 100 godina. I ide mi na živce to novo normalno stanje, ali što Ina kaže, ne može se zalediti život.

    Fale mi putovanja jako, ja sam totalno taj dosadni tip sa pejzažima.
    Idemo u Bugarsku u četvrtak na more. Pazit ćemo se jednako, nosit ćemo maske jednako, u apartmanu smo jer nismo htjeli hotel, a nije baš ni tamo veća mogućnost zaraze nego ovdje, pa barem da se opustimo par dana donekle.

  40. #4140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Misliš da je Bugarska bolja od Srbije?
    Djeca na vježbama plaču dok ne savladaju to što treba,tak je i moj veliki u doba nekorone isto plakao

  41. #4141
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sirius dobro izdržiš ne piti vodu 4h.Divim ti se
    Ja svako malo pijem, s bocom hodam okolo na poslu, na sastancima obavezno, mislim da mi je sat vremena bez vode već onako suho nepce, živčeki bi proradili
    I ja sam tako prije covida. Sad to vise nije sigurno. Ako prtljam po maski to uvijek stvara rizik od kontaminacije. Zato sam prestala piti dok radim .

  42. #4142
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš da je Bugarska bolja od Srbije?
    Djeca na vježbama plaču dok ne savladaju to što treba,tak je i moj veliki u doba nekorone isto plakao
    Pa po broju slučajeva je puno bolja. Ali svjesna sam da se mogu zaraziti gdje god ima ijedan slučaj, pa mi je praktički i svejedno gdje sam.

    Znam da plaču, plakao je i on uvijek, htjela sam samo reći da mi je bilo lakše dok sam i ja mogla ulaziti.

  43. #4143
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Meni trenutno jako posao visi i brine me kako cu u ovo lose stanje na svim poljima naci drugi posao oglasa ni neme ili ih ima jako malo... jezivo mi je i tuzno vidjeti ljude s maskama, zabrinute, zamisljene, u mislima, ozbiljne, sve nesto napeto i neizvjesno kao da ocekujemo nesto da ce se dogoditi i ni sami ne znamo sto...ne mogu to objasniti. I mi volimo putovati, izlete i druzenja, feste s prijateljima...toga nista nema i jako mi fali i tuzna sam zbog toga. Plus jesen pred vratima i napetost zbog skole za koju se iskreno nadam da ne bude online iako sve ukazuje na suprotno...sretno nam bilo i nek ta korona šic čim prije

  44. #4144
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Fale mi putovanja jako, ja sam totalno taj dosadni tip sa pejzažima.
    Idemo u Bugarsku u četvrtak na more. Pazit ćemo se jednako, nosit ćemo maske jednako, u apartmanu smo jer nismo htjeli hotel, a nije baš ni tamo veća mogućnost zaraze nego ovdje, pa barem da se opustimo par dana donekle.
    Uzivaj i opali koji pejsaz, ono njih dvoje skacu u zrak, drze se za ruke, noge sa strane .

  45. #4145
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Vise i ne razmisljam o zarazi. Nema smisla. Prije ili kasnije svi cemo biti pozitivni.
    Nadam se blagog oblika.
    O maskama ne razmisljam. Izvan radnog mjesta nisu mi simpaticne, ali trudim se ne imati emocije.
    Skola na daljinu mi je najveca tragedija ovog nivog normalnog. To mi je nesto potpuno nenormalno na puno razina.
    Sto se tice putovanja u nasem zivotu nema razlike. Obiteljski gotovo nikad nismo putovali izvan Hrvatske, a po Hrvatskoj putujemo normalno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.07.2020. at 21:34

  46. #4146
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Vidim da nas je ogromna većina najviše zgrožena idejom on line škole na jesen, pa dobro jel se ne može organizirati neki prosvjed, čovječe neka odgovorni smisle neka polurješenja kao u Njemačkoj i drugim zemljama...barem nešto... Sigurna sam da bi odaziv na takav prosvjed bio ogroman. prva bih tamo bila i držala transparente ako treba danima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.07.2020. at 21:39

  47. #4147
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja cekam da vidim kako ce se razvijati zaraza, hoce biti kao gripa sezonski pa razni sojevi ili će možda ipak naći cjepivo za trajni imunitet, ili će cjepivo biti da makar oboliš od lakšeg oblika ako već dobiješ... pojma nemam. Ali ok, pandemije nove bolesti nisu baš česte pa eto i to smo doživjeli, a kao vrsta ćemo sigurno i preživjeti. Ja bi rado i da kao jedinke svi u familiji preživimo.

    A da će nakon par godina sve nazad u normalno - to svakako očekujem. Uključivo avionska putovanja, Možda će novost biti imati masku kao što je novost bila da skidamo čizme na kontroli ili limit na tekućine i škarice za nokte, ili da nas testiraju nasumično na eksploziv - ali navikne se čovjek i na to. Meni je putovanje vrednije od par sati s maskom u avionu, a vjerujem i mnogim drugim putnicima.

  48. #4148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa po broju slučajeva je puno bolja. Ali svjesna sam da se mogu zaraziti gdje god ima ijedan slučaj, pa mi je praktički i svejedno gdje sam.

    Znam da plaču, plakao je i on uvijek, htjela sam samo reći da mi je bilo lakše dok sam i ja mogla ulaziti.
    Je tada ni i vidjela kak vježbaju s njim da možeš doma podebljati

  49. #4149
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Trajni imunitet zasad ima najmanje sansi od svih opcija. Online skola mi je isto glavni bed. I meni se cini da ce nas dobar dio prebolit koronu, ja se nadam da ce maske posvukud u zatvorenome pomoci da ne preplavimo bolnice svi odjednom. Skuzila sam da ispod ffp2 mozes i nasminkana bit..nije za mene (ne prtlja mi se s ruzevima, mi smo makli i vjenc. prstenje da bolje mozemo ruke prat), al vidila..prijateljicu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.07.2020. at 22:04

  50. #4150
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Susjeda nastavnica u OŠ mi je rekla da koliko zna razredna nastava ne bi trebala biti online više. Osim ako ne bude nekih ogromnih sranja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •