Stranica 136 od 383 PrviPrvi ... 3686126134135136137138146186236 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,751 do 6,800 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6751

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Pa ovo ljeto već nije bilo testova. Konkretno Hvar, iz prve ruke sam čula da imaju naručeno 70 ljudi na testiranje, a imaju 14 testova.

  2. #6752
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure, vi znate sigurno, pls, da ne tražim...
    koliko u zadnjih 14 dana imamo pozitivnih na 100 000 stanovnika?

  3. #6753

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

  4. #6754
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hvala! 406/100 000 na dan 26.10.
    Gledala sam radi europskih preporuka za rad IVF laboratorija. Uglavnom ESHRE sve iznad 120 slučajeva na 100 000 kumulativno u 14 dana označava kritičnom zonom.

  5. #6755
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nadam se da nece nitko od vas trebati na testiranje. Ii smo na Velesajam jer se tamo ne narucuje. Preporucam doci svakako prije 7h, mi smo u 6.30 bili smo 40ti po redu. U 8h je pocelo testiranje, dosli smo na red u9h. Naoruzati se strpljenjem, sendvicima i tekucinom.

  6. #6756
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ocito ovisi od lijecnika do lijecnika. moji klinci su imali virozu. pregledani su i receno nam je da je viroza s cim sam se i ja slozila.
    zbilja nije bilo potrebe da ih se salje na testiranje.
    Pitanje više
    Treba li svaku temp provjeravati kod doktora?

  7. #6757
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da nece nitko od vas trebati na testiranje. Ii smo na Velesajam jer se tamo ne narucuje. Preporucam doci svakako prije 7h, mi smo u 6.30 bili smo 40ti po redu. U 8h je pocelo testiranje, dosli smo na red u9h. Naoruzati se strpljenjem, sendvicima i tekucinom.
    Više nemaju testova ni na velesajmu,razmišljaju neki sistem narudžbe i tam

  8. #6758
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Jelena valjda znas svoje klince. Ja svoje poznaje da znam kad je za brigu a kad nije.
    Naravno da je podlezno krivoj prosudbi.

  9. #6759
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Od prijateljice dijete je imalo sve simptome želučane viroze dr.ih poslala na testiranje i dijete pozitivno. Još djece u razredu ima takve simptome i temper.nisu testirani doktori rekli viroza. Tako da da..ovisi o doktorima

  10. #6760
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena valjda znas svoje klince. Ja svoje poznaje da znam kad je za brigu a kad nije.
    Naravno da je podlezno krivoj prosudbi.
    je većinom znam i kad gledam unatrag godine u cca iste dane imaju iste tegobe,a i mi veći ili veliki isto

  11. #6761

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ocito ovisi od lijecnika do lijecnika. moji klinci su imali virozu. pregledani su i receno nam je da je viroza s cim sam se i ja slozila.
    zbilja nije bilo potrebe da ih se salje na testiranje.
    i kod nas je bio takav slučaj, samo je u pitanju bila angina

  12. #6762
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Kod nasih prijatelja doc isto rekao da dijete ima virozu, isti simptomi koje je imao i prije mjesec dana, ali na inzistiranje mame jer se u klubu djeteta pojavila korona, poslala na testiranje i dijete pozitivno.
    Znaci, da nije bilo ovih pozitivnih u klubu, po simptomima mama kaze nikada ne bi posumnjala da nije viroza koju dijete imalo vec vise puta

  13. #6763
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Od prijateljice dijete je imalo sve simptome želučane viroze dr.ih poslala na testiranje i dijete pozitivno. Još djece u razredu ima takve simptome i temper.nisu testirani doktori rekli viroza. Tako da da..ovisi o doktorima
    Nas 4 smo imali zelucanu virozu pocetkom mjeseca. Sad si me s ovim zabrinula.
    Prvo je manja jedan dan povraćanje, drugi proliv. Zatim starija i ja, dva dana od prvog povraćanja kod male, ona povraćanje, ja proliv i temp 38.5 prvi dan, 37.4 drugi dan. Poslije me dobrih 5 dana bolio želudac i bila sam jako iscrpljena, sve me bolilo. Jesam i slinila, i bilo mi je čudno što stomačni virus izaziva problem i u tom dijelu.
    Mm samo ga malo stomak bolio.
    Sad se pitam trebam li makar seroloski uradit? Koliko su pouzdani.

  14. #6764
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Što bi ti značio nalaz serološkog testa, pozitivan ili negativan na antitijela?
    Meni osobno baš ništa, posebno ako se ista gube kroz par mjeseci. Zato nemam niti namjeru raditi test.

  15. #6765
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Što bi ti značio nalaz serološkog testa, pozitivan ili negativan na antitijela?
    Meni osobno baš ništa, posebno ako se ista gube kroz par mjeseci. Zato nemam niti namjeru raditi test.
    Značio bi joj da je najvjerojatnije barem 3 mjeseca sigurna. Neki ljudi su takvi da jednostavno vole znat. Ja bih npr. voljela znat.
    Od kolegice muž je vadio antitijela. U ožujku je bio bolestan, temperatura,malaksalost, grlo i trajalo je 10-tak dana. Mi kolegici nismo dali 2 tjedna da dođe na posao. Ima antitijela tako da je eto ispalo da je bila ispravna odluka ili možda nije...možda bi bilo bolje da smo se tada svi zarazili

  16. #6766
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Tri mjeseca od kad si miran? Možda tim antitijelima koje ti test pokaže baš sutra ističe rok trajanja.
    Evo, mom sinu od pozitivnog nalaza za dva tjedna ističe tri mjeseca. Ako smo mi od njega pokupili kakva antitijela i njima je istek uskoro. I šta mi sad ta spoznaja znači? Možda se možemo zaraziti ionako, možda ne, možda hoćemo a možda nećemo... baš kao i svi ostali.

  17. #6767

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    kad ovo citam izgleda da (bar tu na forumu) ni nakon kaj su imali koronu puno ljudi nije spokojno..
    baš šteta

  18. #6768
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Tri mjeseca od kad si miran? Možda tim antitijelima koje ti test pokaže baš sutra ističe rok trajanja.
    Evo, mom sinu od pozitivnog nalaza za dva tjedna ističe tri mjeseca. Ako smo mi od njega pokupili kakva antitijela i njima je istek uskoro. I šta mi sad ta spoznaja znači? Možda se možemo zaraziti ionako, možda ne, možda hoćemo a možda nećemo... baš kao i svi ostali.
    A gle, ništa nije sigurno ali nije loše znat da si ju već prebolio.

  19. #6769
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Po ovome ispada da se svi možemo masovno stalno testirati - jer ništa ne može reći imamo li koronu il ne

  20. #6770
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Meni bi dalo makar malo mira jer roditelje vidim samo ispred kuće na par sati, bez prilazenja. Oni lete djeci, ja galamim.
    Kad bih imala antitijela, otišla bih mami i tati da ih zagrlim. Eto makar to.
    Tata je dijabetičar, naši ljekari govore da oni najgore prolaze. Ne želim ja biti ta koja će ih zarazit.

  21. #6771
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jučer sam vidjela da dosta ljudi linka ovo istraživanje, na temu trajanja antitijela:

    https://science.sciencemag.org/conte...6alnBtLOkX7j24

  22. #6772
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Naslovi koji izluđuju!
    Novi rekord!
    Zašto smatraju da se broj pozitivnih treba nazivati rekordom?

  23. #6773

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ja se ovaj vikend spremam kod mojih none i dida. Imaju 89 i 96. Nisam ih dugo vidila, baš zbog korone, ali zvali su me i rekli da žele vidit mene i djecu i da njima nije puno ostalo i šta sad da čekaju da epidemija prođe, a možda kraj neće ni dočekat.

    Ima mi to smisla, tako da idemo. Nosit ćemo maske, neću ih baš ljubit, ali ih imam namjeru zagrlit. Na kraju će nam ti starci pomrijet od slomljenog srca. Evo muževa baka u domu, zatvorena u sobu, ne daju niti u boravak, ko najgori kriminalci. Samo plače.

  24. #6774
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naslovi koji izluđuju!
    Novi rekord!
    Zašto smatraju da se broj pozitivnih treba nazivati rekordom?
    Iz istog razloga kad pišu kad je manje SAMO i TEK

  25. #6775

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Moj poznati je prebolio na proljeće i svaki mjesec vadi serološki odonda i ima još ima antitijela. Pa, mislim da je bezbrižniji.
    Tako ću i ja, upravo prebolili!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #6776
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Zašto svaki mjesec i tko to plača?

  27. #6777

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Pa sam plaća naravno. Provjerava se sam da bude mirniji, pa ne nestaje to u sekundi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #6778
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bilo bi zgodno i da država provede takvo istraživanje ..

  29. #6779
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I što kad jednom više ne bude antitijela? Onda više neće moći mirno živjeti?
    Uvijek se iznenadim koliko su ljudi različiti i koliko različite potrebe imaju.

  30. #6780

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Pa moguće da će npr manje putovati, planirati skijanje, bavljenje kontaktnim sportovima smanjiti, kajaznam...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #6781
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ili će prestati viđati roditelje, kako ljudi gore pišu. Ako se ne može sam zaraziti, onda ne može zaraziti niti roditelje.

  32. #6782
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ovaj vikend spremam kod mojih none i dida. Imaju 89 i 96. Nisam ih dugo vidila, baš zbog korone, ali zvali su me i rekli da žele vidit mene i djecu i da njima nije puno ostalo i šta sad da čekaju da epidemija prođe, a možda kraj neće ni dočekat.

    Ima mi to smisla, tako da idemo. Nosit ćemo maske, neću ih baš ljubit, ali ih imam namjeru zagrlit. Na kraju će nam ti starci pomrijet od slomljenog srca. Evo muževa baka u domu, zatvorena u sobu, ne daju niti u boravak, ko najgori kriminalci. Samo plače.
    Baš razmišljam o tome i pokušavam se staviti u kožu tih starijih ljudi. Da sad imam 85 godina i da mjesecima ne viđam djecu, unučad ili praunučad a realno svaki dan mi može biti zadnji. Katastrofa. Ja bih isto kao i tvoji rekla da me nije briga i da vas želim vidjeti.

  33. #6783

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Je, stvarno strašno. Ok, mi smo sad prebolili pa možemo mirnije ići, ali da i nismo, išli bi.
    Ovi ljudi po domovima, to je prestrašno, najgori kriminalci nisu toliko obespravljeni.

  34. #6784
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Baš razmišljam o tome i pokušavam se staviti u kožu tih starijih ljudi. Da sad imam 85 godina i da mjesecima ne viđam djecu, unučad ili praunučad a realno svaki dan mi može biti zadnji. Katastrofa. Ja bih isto kao i tvoji rekla da me nije briga i da vas želim vidjeti.
    Ja sam na isti način prošli vikend obišla svoje roditelje. Djeca ovaj put nisu išla, a dalje ćemo vidjeti kako bude...

  35. #6785
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naslovi koji izluđuju!
    Novi rekord!
    Zašto smatraju da se broj pozitivnih treba nazivati rekordom?
    OK, znači da piše "Danas je u protekla 24 sata zabilježeno najviše pozitivnih PCR testova na COVID-19 u Repubilici Hrvatskoj otkad se rade testiranja" ta rečenica bi ti bila manje izluđujuća? Meni obje nose više-manje istu količinu informacija...

  36. #6786
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    JA to isto baš ne razumijem, ok, jasno da novine radi klika stave malo upečatljiviji naslov, ali to što su napisali je činjenica.

    Jučer recimo piše, rekordan broj umrlih. Pa i jest rekordan, ne kužim zašto bi nekoga više ili manje uznemirilo ako to pročita u naslovu ili ako sam pročita broj pa pomisli da je to najviše do sada.

  37. #6787

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Je, stvarno strašno. Ok, mi smo sad prebolili pa možemo mirnije ići, ali da i nismo, išli bi.
    Ovi ljudi po domovima, to je prestrašno, najgori kriminalci nisu toliko obespravljeni.
    Ne znam detalje o tome kako sad funkcioniraju domovi za umirovljenike, osim zabrane posjeta izvana, žao mi je ako ima još ograničenja. Za tu zabranu, mislim da je logika sljedeća: ako se netko od štićenika doma zarazi, postoji značajno velika šansa da će razviti težak oblik bolesti, što znači da će završiti na intenzivnom liječenju (često invazivnom, teškom za pacijenta, s neizvjesnim uspjehom).
    Da sam u poziciji da donosim odluke o drugima, ne bih mogla preuzeti odgovornost za takav scenarij.

  38. #6788

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Inače, muževa baka je na proljeće u domu neke dane doslovno gladovala. Ona je inače navikla van obroka još u sobi pojest malo voća, jogurt, kiflu koje sama kupi.
    Svekrva je molila na ulazu u dom da uzmu paket hrane, kupila je nekvarljivo pa da ostave negdi 48 sati i onda joj daju u sobu. Ni čut.
    Onda su im dozvolili posjete, ali na nekoj terasi i nije ima se smjelo ništa donit.
    Pa je baka ispod jakete švercala kobasicu, paket marelica i komad sira koje smo joj nosili.
    I onda netko priča o zaštiti tih staraca?

  39. #6789
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A opcija da baka izađe iz doma? .. ne postoji?

  40. #6790
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače mamina prijateljica je isto u domu, već sam pisala o tome, na proljeće je bilo perioda kad nisu smjeli izlaziti iz sobe.

  41. #6791
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Navodno za ZG
    Bila priča da mogu izaći iz doma,ali smiju se vratiti samo uz negativni test

  42. #6792

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A opcija da baka izađe iz doma? .. ne postoji?
    Ja sam i to predlagala, ali malo su tu zamršeniji obitlejski odnosi pa sam na kraju se odlučila ne petljat.
    Ona je prodala stan, da nije sad bi to sve bilo jednostavnije. Novac od prodaje je dala sinu koji sad od svega pere ruke.
    Svekar mi je 100% invalid, svekrva još radi i uz njega i posao nema mogućnosti brinut i o njoj, a i žive u jednosobnom stanu.
    A i ona se više ne usudi biti sama. Muž i ja smo čak mislili joj unajmit neki stančić, da mi plaćamo, ali ona se ne osjeća sigurno.
    ajde, sad im bar daju dostavit paket pa joj nosimo svako par dana čega se uželi.
    Problem je i to što je ona bila pokretna žena, još izlazila u dućan, u šetnju, sad je ovo baš bacilo, slaba je na nogama, kaže
    da misli da više ni neće vani. Brzo ti stari ljudi propadnu.
    Posljednje uređivanje od naplavomzalu : 29.10.2020. at 13:46

  43. #6793
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Baš razmišljam o tome i pokušavam se staviti u kožu tih starijih ljudi. Da sad imam 85 godina i da mjesecima ne viđam djecu, unučad ili praunučad a realno svaki dan mi može biti zadnji. Katastrofa. Ja bih isto kao i tvoji rekla da me nije briga i da vas želim vidjeti.
    Svi do jednog ljudi u ovoj životnoj dobi s kojima sam pričala dijele to isto mišljenje i ja ih potpuno razumijem. Ok, oni će se paziti, neće ići u gužve, nose maske, ali svoju djecu, unuke i praunuke žele vidjeti i zagrliti.

  44. #6794

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Nas 4 smo imali zelucanu virozu pocetkom mjeseca. Sad si me s ovim zabrinula.
    Prvo je manja jedan dan povraćanje, drugi proliv. Zatim starija i ja, dva dana od prvog povraćanja kod male, ona povraćanje, ja proliv i temp 38.5 prvi dan, 37.4 drugi dan. Poslije me dobrih 5 dana bolio želudac i bila sam jako iscrpljena, sve me bolilo. Jesam i slinila, i bilo mi je čudno što stomačni virus izaziva problem i u tom dijelu.
    Mm samo ga malo stomak bolio.
    Sad se pitam trebam li makar seroloski uradit? Koliko su pouzdani.
    ovako sam i ja

    ja obično skupim takve beštije od djece, ovaj put oni ništa, a ja jedina stalno doma online ... i čudno je to bilo, nije kao inače viroze...

    i baš bih voljela znati

  45. #6795

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Svi do jednog ljudi u ovoj životnoj dobi s kojima sam pričala dijele to isto mišljenje i ja ih potpuno razumijem. Ok, oni će se paziti, neće ići u gužve, nose maske, ali svoju djecu, unuke i praunuke žele vidjeti i zagrliti.
    Ja to savršeno razumijem, i sama bih tako reagirala. Ono što je van njihove kontrole i za što ne mogu preuzeti odgovornost je tijek događaja nakon što se eventualno zaraze. Ja ne bih imala nikakav problem s odlukom da se prepustim smrti, ali rado bih izbjegla ono što joj prethodi kad je u pitanju ova bolest (prema onome što smo imali priliku vidjeti dosad) - tu ne mislim samo na gušenje i simptome, nego na postupke liječenja. Bi li me itko pitao želim li to, i što ako to odbijem? Bi li mi samo dali morfij i pustili da priroda učini svoje?
    Kužite o čemu govorim?
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 29.10.2020. at 14:13

  46. #6796
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Danaka_ ja ne znam postoji li DNR u formularima pri primitku na bolnicko lijecenje. Iskreno se ne sjecam, ali potpisivala sam ih samo na porodu.

  47. #6797
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ovako sam i ja

    ja obično skupim takve beštije od djece, ovaj put oni ništa, a ja jedina stalno doma online ... i čudno je to bilo, nije kao inače viroze...

    i baš bih voljela znati

    Pa napravi serološki test.

  48. #6798
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja to savršeno razumijem, i sama bih tako reagirala. Ono što je van njihove kontrole i za što ne mogu preuzeti odgovornost je tijek događaja nakon što se eventualno zaraze. Ja ne bih imala nikakav problem s odlukom da se prepustim smrti, ali rado bih izbjegla ono što joj prethodi kad je u pitanju ova bolest (prema onome što smo imali priliku vidjeti dosad) - tu ne mislim samo na gušenje i simptome, nego na postupke liječenja. Bi li me itko pitao želim li to, i što ako to odbijem? Bi li mi samo dali morfij i pustili da priroda učini svoje?
    Kužite o čemu govorim?
    Pitanje je još i tko bi odbio.

  49. #6799
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Opet se vraćamo na to da korona nikako nije jedini rizik kojem su izloženi stari ljudi, sve ovo što Danka spominje može se dogoditi i od nekog drugog uzročnika i kako bi se postupalo u okolnostima neke druge bolesti tako bi se valjda i u okolnostima ove.
    Osim toga, korona nije smrtna presuda ni u domu umirovljenika, mnogi stariji ljudi su razvili blage simptome i uspješno se oporavili.

  50. #6800
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali statistika pokazuje da je veliki postotak hospitaliziranih i onih na respiratoru staro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •