Stranica 110 od 383 PrviPrvi ... 1060100108109110111112120160210 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,451 do 5,500 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5451
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim ni zasto svuda pise da bi trebalo to kao standard uvesti odmah nakon uzimanja brisa.
    Dezinfekciju? Vjerojatno zbog toga sto u vrijeme uzimanja brisa, pogotovo u zatvorenom prostoru, postoji mogucnost udisanja virusnih cestica. Ono, nema maske da pokrije nos, a veca je vjerojatnost da virus boravi u zraku, u aeorosoliziranom stanju, u prostoru gdje se radi bris upravo na COVID.

    Mi trenutno kod zubara ispiremo usnu supljinu hidrogenom (u nekom omjeru, ne znam kojem), umjesto klasicnog Listerinea. Ja sam prije i poslije pregleda naspricala nos i progrgljala povidon jod (Betadine). Slusam muza.

  2. #5452

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ovo kod zubara: se to grglja i ispljune ili se grglja i proguta?

  3. #5453
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Britanski NHS je objavio usporednu tablicu simptoma za covid, prehladu i gripu koja može biti korisna:https://www.theguardian.com/world/20...-flu-nhs-guide

    Čudno mi da među simptomima covida uopće ne spominju gubitak njuha i okusa.

  4. #5454
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo kod zubara: se to grglja i ispljune ili se grglja i proguta?
    Grglja i ispljune, kao Listerine.

  5. #5455
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Britanski NHS je objavio usporednu tablicu simptoma za covid, prehladu i gripu koja može biti korisna:https://www.theguardian.com/world/20...-flu-nhs-guide

    Čudno mi da među simptomima covida uopće ne spominju gubitak njuha i okusa.
    Tablicu nije objavio NHS, vec su je sastavili ovi iz Guardiana, a za izvore su naveli NHS, WHO i CDC, tako da vjerujem da su mogli nesto i propustiti.

    Ima uzasno puno takvih tablica, od novina i skola, do medicinskih ustanova ili osiguranja. Svaka se malo razlikuje od sljedece.

  6. #5456
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi najbolje bilo promućkati pa ispljunuti. Ali šteta da se baci dobra rakija pa možda može cijela obitelj promućkati istu, ha?
    može i iz iste boce

    nego ovaj tjedan u dvije različite škole, viši razredi, na roditeljskom sastanku razrednici rekli da će uskoro ići online nastava.
    znači nije rekla-kazala, nego moje dvije prijateljice.
    nakon prve sam ostala malo skeptična, kad mi je i druga javila, baš sam se zamislila.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 19.09.2020. at 14:01

  7. #5457
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    može i iz iste boce

    nego ovaj tjedan u dvije različite škole, viši razredi, na roditeljskom sastanku razrednici rekli da će uskoro ići online nastava.
    znači nije rekla-kazala, nego moje dvije prijateljice.
    nakon prve sam ostala malo skeptična, kad mi je i druga javila, baš sam se zamislila.
    Ja vjerujem da ce se u nekom trenutku prijeci na online nastavu, al sam prilicno sigurna da te razrednice govore iz vlastitih uvjerenja, a ne da su ravnatelji dobili sluzbeni dopis MZOŠ-a.

  8. #5458

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Interesantan članak!

    ovaj dio pogotovo!
    "Proučavanje T-stanica može također pomoći rasvijetliti neke misterije vezane uz covid-19, poput one zašto su djeca iznenađujuće pošteđena ove zaraze, zešto različiti ljudi reagiraju različito i zašto mnoga djeca i mladu ljudi uopće nemaju simptoma."

    https://www.jutarnji.hr/life/znanost...ogada-15019955

  9. #5459

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vjerujem da ce se u nekom trenutku prijeci na online nastavu, al sam prilicno sigurna da te razrednice govore iz vlastitih uvjerenja, a ne da su ravnatelji dobili sluzbeni dopis MZOŠ-a.
    U školi mog sina (gimnazija) od početka godine idu po B modelu i jučer smo upravo dobili plan organizacije nastave do kraja polugodišta prema kojem će se većem broju učenika omogućiti nastava u školi, uživo.
    Dakle, i dalje ide kombinirana nastava, ali po takvom obrascu da što više učenika fizički dolazi u školu.
    Tako da bih se složila s idejom da razrednice govore iz uvjerenja, a ne po službenoj obavijesti.

  10. #5460
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Al koliko sam skužila, škola gost u našoj ima stalno nastavu u učionicama. Ovih naših je očito previše.
    Osobno se nadam da će se brzo za stalno vratiti u klupe

  11. #5461
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Britanski NHS je objavio usporednu tablicu simptoma za covid, prehladu i gripu koja može biti korisna:https://www.theguardian.com/world/20...-flu-nhs-guide

    Čudno mi da među simptomima covida uopće ne spominju gubitak njuha i okusa.
    Ma kako? Pa pise loss of taste and smell- common za covid19!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #5462
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kao da to nije pisalo u tablici kad je popodne tu stavljen link [emoji848]

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  13. #5463

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Al koliko sam skužila, škola gost u našoj ima stalno nastavu u učionicama. Ovih naših je očito previše.
    Osobno se nadam da će se brzo za stalno vratiti u klupe
    Njihovih razreda je 26, naših 32.
    Ali nije to sad poanta, nego da škola očito nastoji što veći broj učenika zadržati u nastavi uživo, što je suprotno od priča da "uskoro svi prelaze na online". Vjerojatnije mi je da se škole spremaju za situaciju da više razreda bude u samoizolaciji, pa da se mogu lako prebaciti s jednog modela na drugi.

  14. #5464
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Kao da to nije pisalo u tablici kad je popodne tu stavljen link [emoji848]

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    99.9% sam sigurna da tog retka nije bilo kad je Jurana stavila tablicu.

  15. #5465
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Njihovih razreda je 26, naših 32.
    Ali nije to sad poanta, nego da škola očito nastoji što veći broj učenika zadržati u nastavi uživo, što je suprotno od priča da "uskoro svi prelaze na online". Vjerojatnije mi je da se škole spremaju za situaciju da više razreda bude u samoizolaciji, pa da se mogu lako prebaciti s jednog modela na drugi.
    X
    Imali roditeljski, prvi razred srednje pa nas je i ravnatelj došao pozdraviti. Oni će nastojati što duže zadržati u nastavi, imaju opcije za razne situacije. Imamo učenicu koja je u samoizloaciji(došla je iz Ukrajine pa je preventivno) ona ima nastavu online. Prof tjelesnog je u samoizolaciji on je se isto online organizirao.
    Po njegovim riječima nadaju se da će sto duže ostati u školi.

  16. #5466
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Sad ne znam kak je to prije bilo
    Ali kod moje cca pol ide na vjeronauk ,a iz drugog razreda isto cca pol,i sad njena polovica je jednom razredu ,druga polovica etičara u nekim drugom razredu,oni iz drugog razreda vjeronauk u trećoj ,a etiketi u četvrtoj učionici
    I sad žena iz vjeronauka trči iz prvog razreda u treći i svakom drži pol sata,žena iz etike isti trči iz drugog u četvrti i svakom drži po pol sati nastave.
    Kod mog velikog prije korone imali su svaki puni sat

    Klinac osnovna imaju mogućnost izborne informatike i sad u učioni SMIJE biti Max 28 klinaca bar tak veli koji,sjećam se da je nekad bilo 21 računalo,i eventualno je bila mix info ,i sad veli on pol ih mora biti SAMI u svojoj učionici ,a pol na informatici i obrnuto,ima ih SAMO 28 u razredu i svi su pisali izbornu info.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.09.2020. at 09:44

  17. #5467

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    nego da škola očito nastoji što veći broj učenika zadržati u nastavi uživo
    Može malo pojašnjenje za ovo?

    Kako, ako škola ima ograničene kapacitete, a epidemiološke mjere se moraju poštivati?

    I naša škola ide po B modelu, pa zato pitam.

  18. #5468
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kako? Pa pise loss of taste and smell- common za covid19!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To jučer nije bilo u tablici!

  19. #5469
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Aha, evo i oni napominju: This article was amended on 19 September 2020 to include a loss of taste and/or smell as a common symptom of people with coronavirus.

  20. #5470

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Može malo pojašnjenje za ovo?

    Kako, ako škola ima ograničene kapacitete, a epidemiološke mjere se moraju poštivati?

    I naša škola ide po B modelu, pa zato pitam.
    Ne znam detalje jer nisam zaposlenik škole, mogu samo zaključiti na temelju onog što piše u mailu koji smo dobili. A u mailu stoji da "prostorni kapaciteti omogućuju istovremeni boravak tri generacije učenika u školi", a da se drže pritom propisanih mjera.
    Očito su, nakon uhodavanja nove situacije u prva dva tjedna, vidjeli gdje ima prostora za poboljšanje.

  21. #5471

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    tako se i meni čini
    maturanti su bili svega dva dana na nastavi, sad će stalno biti u školi

    probali su, pa uvode poboljšanja.
    meni je drago što će sad mjesec dana stalno u školu...
    dva dana onlinea su bila takva da je nakon svakog sata došao u kuhinju i od napora i dosade otvarao hladnjak... ja mislim da bih i ja tako...

  22. #5472

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam detalje jer nisam zaposlenik škole, mogu samo zaključiti na temelju onog što piše u mailu koji smo dobili. A u mailu stoji da "prostorni kapaciteti omogućuju istovremeni boravak tri generacije učenika u školi", a da se drže pritom propisanih mjera. Očito su, nakon uhodavanja nove situacije u prva dva tjedna, vidjeli gdje ima prostora za poboljšanje.
    Hvala na odgovoru. Vaša škola je očito poduzetna i prilagodljiva situaciji.

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    tako se i meni čini
    maturanti su bili svega dva dana na nastavi, sad će stalno biti u školi

    probali su, pa uvode poboljšanja.
    meni je drago što će sad mjesec dana stalno u školu...
    dva dana onlinea su bila takva da je nakon svakog sata došao u kuhinju i od napora i dosade otvarao hladnjak... ja mislim da bih i ja tako...
    Misliš li da bi se isti princip (stalnog prisustva na nastavi) mogao (ili morao) primijeniti i na 8. razrede, koji su pred upisima?

    Nije da me itko pita za mišljenje i da će me itko poslušati, ali, eto, mislim da bi se i njima morala organizirati puna i prava nastava... Čisto da nisu uskraćeni u odnosu na one koji idu po A modelu...

    Naša škola zasad nema za to sluha ...

  23. #5473
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Moram malo pohvaliti moj dragi grad za organizaciju vinkovačkih jeseni. Posvuda punktovi za mjerenje temperature i dezinfekciju ruku, u centar se nije moglo ni ući bez toga. Danas pred mimohod su se dijelile maske i mala dezinfekcijska sredstva, sa grbom grada. Baš prikladno turistički.

    Ali
    Sumnjiva su mi ta mjerenja bila. Meni stalno mjerilo temperaturu 35,2 do 35,5. Mužu čak 34,1.
    Ne mogu reći, u dva navrata sam vidjela da neke ljude nisu pustili jer im je pokazivalo 37,5 ili više, ali ipak mi se čini da je to sve malo namješteno, odnosno smanjeno s obzirom na naše poprilično nenormalne temperature, pa se pitam kolika bi i tim ljudima bila da su mjerili kući na normalan toplomjer.

  24. #5474
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    I meni ti brz kontaktni pokazuju jaako malu temp,u stilu36.3 ,što mi nije nikakva temp bar ne kod mene

  25. #5475
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Vecina beskontaktnih ne pokazuje dobro temperaturu, nesto je i do mjeritelja. Meni na poslu mjere svaki dan. Ako se zbog neceg malo smrznem ranom zorom, imam 34 temp. Vecinom su neke do 36,5 temp. Kod nas ne pustaju iznad 37,2. Mi imamo doma jedan, taj vecinom pokaze 36,5 ili 36,6 C.
    Uglavnom, nema do živinog termometra.

  26. #5476
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Hahaha da, mi smo organizirali nekoliko stvari pa sam se namjerila, neki su pozdaniji od drugih, a mjere su takve da ako je 37,1 - panika, ne ulazi. A ako pokaže da si klinički mrtav, nema problema, samo naprijed

  27. #5477
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ali super za Vinkovačke jeseni, to je to ustvari, skoro sve se može održat, samo uz ograničenja i puno više posla

  28. #5478
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Zanimljivo granični gradići-sela Goričan i Đurmanec s ne baš puno stanovnika,ali velikim područjem postali žarišta.

  29. #5479
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Uvjerena sam da ceoni pistolj toplpmjeri ne mjere vrijednosti ko zivini, tj da su bazdareni / namjesteni na nize, ja na ceonim imam temp 35.6, namjerila sam.se bazalnih temp valjda 10 god zivota na zivinima i znam da to nije moja temp. Zato sam od zene sa ceonim (a bilo 15 stupnjeva, 7 ujutro), s 36.9 bizala ka luda .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.09.2020. at 11:55

  30. #5480
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ma i sama povrsina utjece na rezultat. Mi imamo na poslu laserski za neke pokretne dijelove pa ako ne namjestis parametre za odgovarajucu podlogu, fula desetke stupnjeva. Tako da pretpostavljam da ce i sminka imat neki mali utjecaj, ili masnoca koze, bore i sl. To su male razlike, npr pola stupnja.

  31. #5481
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Al ovdje su razlike desetine stupnja - 37.2 je the granica i nije mala razlika jel neko ima 36.8 il 37.3. Ovi s 39 su valjda ipak vidljivo bolesni, pa ako ne moze mjerit prezicno na desetinu stupnja, sta nije onda pistoljiranje as such besmisleno? Pace, stetno, jer radi besmislene bottleneckove ljudi i procesa. Nesto ko gdpr suglasnosti. Il ja nesto ne kuzim?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.09.2020. at 14:40

  32. #5482
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Al ovdje su razlike desetine stupnja - 37.2 je the granica i nije mala razlika jel neko ima 36.8 il 37.3. Ovi s 39 su valjda ipak vidljivo bolesni, pa ako ne moze mjerit prezicno na desetinu stupnja, sta nije onda pistoljiranje as such besmisleno? Pace, stetno, jer radi besmislene bottleneckove ljudi i procesa. Nesto ko gdpr suglasnosti. Il ja nesto ne kuzim?
    Ako proizvodiš beskontaktne toplomjere, nipošto nije besmisleno

  33. #5483
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pa prilicno je besmisleno. Premda ce detektirat onog s visokom temperaturom koji to mozda negira iz bilo kojeg razloga. Ovi blizu normalne, njih ce veliki dio proci kao OK.
    Jutros sam imala 33,8 C

  34. #5484
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kod nas se ukida za tjedan dana mjerenje, vele.

  35. #5485
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni mjere svaki dan, tjednima, i uvijek imam normalne temperature, 36,2 do 36,6. Znojite li se po čelu, vi ledeni? Trebalo bi obrisati čelo prije mjerenja, i staviti toplomjer dovoljno blizu, do 3 cm udaljenosti, kaže jedan proizvođač. Tvrde da je greška +/- 0,2°C.

  36. #5486
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja silom prilika gledam nove objave, pa sam naletjela na ovo: https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2215564.aspx

    Mijenjaju se kriteriji za prekid samoizolacije - neće više biti 14 dana nego 10.

    Koliko sam shvatila iz članka, nije to još objavljeno, nego samo najavljeno. Tja, vidjet ćemo.

  37. #5487
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To se odnosi na pozitivne na koronavirus, oni neće morati biti 14 dana u izolaciji nego 10. (normalno ako im prođu simptomi)

    Samoizolacija kontakata i dalje 14 dana. Tko je prebolio koronu 3 mjeseca ne mora u samoizolaciju ako je bio kontakt.

  38. #5488
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Meni mjere svaki dan, tjednima, i uvijek imam normalne temperature, 36,2 do 36,6. Znojite li se po čelu, vi ledeni? Trebalo bi obrisati čelo prije mjerenja, i staviti toplomjer dovoljno blizu, do 3 cm udaljenosti, kaže jedan proizvođač. Tvrde da je greška +/- 0,2°C.
    Ja ne. Niti nosim šminku, jer mi sve ostane na maski. Niti sam posebno debela (nisam ni mršava). Zna i meni biti preko 36. Ja mislim da je danas do mjeritelja. Jer nisam uopće išla po vani, nego sam prešla iz jedne zgrade u drugu, znači prije mjerenja sam bila sat vremena na sastanku u drugoj zgradi u kojoj nije bilo nikoga da mi izmjeri temperaturu i prešla 100 m do ove u kojoj radim.

    Doma si uvijek normalno izmjerim s našim, cca 36,5. Mjerim malom za vrtić pa nekad i sebe provjerim. Oboma nam je 36,4 do 36,7C
    Posljednje uređivanje od Jelena : 21.09.2020. at 15:35

  39. #5489
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se ukida za tjedan dana mjerenje, vele.
    Hvala ti boze. Da, smisleno je za proizvifjace toplomjera.

  40. #5490
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znojim se nista posebno po celu (imam masniju kozu) i ne sminkam.

  41. #5491
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas imamo termokameru, pa nece sigurno prestati mjeriti. Znali su neke vratiti s ulaza (obicno ove na biciklu) da se malo prosecu i ohlade pa probaju opet uc. Ne znam kako tocno mjere ali očito ne puštaju sve...

  42. #5492
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Dobro je to znati da ne smiješ doć u zadnji tren

  43. #5493

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Priča mi dete da su drugu na ulazu u školu izmerili temp. 32 C. Onda su se dosetili pa mu sklonili šiške sa čela i ispala normalna t . Onima što uđu trčeći redovno mere 37,3 pa ih šalju na 5 minuta hlađenja.
    Sa druge strane moj mlađi je prošle nedelje ujutru u školi "prošao" merenje, a dva sata nakon dolaska iz škole, kad je počeo da kuka da mu je hladno ,bila je već 38,5. Toliko o efikasnosti i merenja ali i maske kad je samo jedan nosi pravilno. Ovo je neka vulgaris viroza, ali opet... Sad ga dr ne pušta u školu dok ne prođu svi simptomi. S obzirom da počinje da kašljuca, to bi moglo da potraje...

  44. #5494
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Jel je on na flixotide?

  45. #5495

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nije, ako mene pitaš.
    Ali ostala deca koja su izostala iz škole cele prošle nedelje zbog ovakve viroze su danas ipak došla u školu kašljući, tako da očekujem slično i kod njega.
    E sad, da li su oni krenuli u školu uz odobrenje dr, ili na svoju ruku, toliko već ne znam, videću za koji dan šta će meni reći.
    Pre korone za ovakvu virozu nisam sa detetom ni išla kod dr ako se ništa nije komplikovalo...

  46. #5496
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa jesu li testirani na covid?

    Ovdje ne smiju u skolu bez negativnog testa, za takve simptome.

  47. #5497

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jesu li testirani na covid?

    Ovdje ne smiju u skolu bez negativnog testa, za takve simptome.
    Ma da, isto kao i u Hrvatskoj što testiraju svakog ko šmrcne i kašljucne... Ozbiljno misliš da će testirati ikoga škole radi, osim ako su simptomi totalno nedvosmisleni i vrlo ozbiljni?
    Osim toga, simptomi ove viroze osim suvog kašlja i blago povišene temp. nemaju ništa iz one covid tabele - detetu nos curi, oseća normalno mirise i ukuse, nema nikakve čudne kožne promene, niti neke gastrointestinalne simptome, ne deluje ništa posebno niti bez energije niti dezorijentisan.
    Klasična šugava ranojesenja prehlada, možda je nešto iz porodice corona virusa, ali ne liči na the virus. Kada bi sva trenutno bolesna deca bila poslata na testiranje, za dva dana blokirali bi sve kapacitete lokalne covid ambulante. A nekako ne vidim ni sebe niti ostale roditelje da za svaku školsku virozu preplave covid laboratorije i da tako nešto bude održivo.
    Uostalom, bolestan je tek 5 dana. Imamo dovoljno vremena da proverimo eksperimentalno na nama matorima koja je viroza u pitanju...

    Ono što je u svemu zapravo loše je činjenica da je iluzija da se epidemiološke mere efikasno sprovode. Da su efikasne, valjda bi prva viroza nastupila bar nedelju dana kasnije, a ne isto kao i svake godine, treće nedelje nastave (mi smo krenuli od prvog). Eto, sreća u nesreći, kružila je i neka crevna viroza prve nedelje, nju su maske na mojoj deci očigledno sprečile, ali ne i ovu.

  48. #5498
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma, mogu zamisliti da ne testiraju, osim ako ne otegnes prakticki papke, ako je suditi po iskustvu mojih u Hrvatskoj koji su dobili test kad zapravo vise nije bilo ni bitno jer, kad su napokon nasli nekoga da podigne slusalicu, zatim da napise uputnicu, prakticki niti jedan od (jasnih) simptoma vise nije postojao. Testirani su 10. i 14. dan (jedni 'vako, drugi 'nako) i znat ce jesu li imali koronu nikad, pa ni tad.

    S druge strane, mogu zamisliti da testiraju sve s nekakvim simptomima zbog skole, ali istina je da to zamisljam iz ovih tu cipela, gdje se to i dogadja, osim ako roditelj smatra da nije potrebno i ne zeli odvesti dijete na testiranje. A ima i takvih, koji vjeruju ili da korona ne postoji, odnosno se nikako ne moze dogoditi bas njima, ili im nije bitno hoce li je nekome prenijeti pa, opet, nece na testiranje jer to malo pogrebe po nosu i neugodno je. (Vrhunac vrhunca su oni koji ne idu kako bi izbjegli da ih cipiraju ili im odvedu djecu, ako slucajno ispadnu pozitivna.) Stvarno svega ima.

  49. #5499

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    to sa školama će biti baš katastrofa...
    kod nas ne puštaju ni s kašljem... moji znaju kašljati danima, a jedno i mjesecima, čim zahladi krene...
    mogu ih odmah ispisati ili nek uvedu pauzu u školovanju kao na faksu

  50. #5500
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Vrijeska, ja sam tradicionalni kašljač, i isto me panika lovi. Ali mi se čini da je bitno čim krenem s kašljucanjem uzeti sirup za kašalj (uzmem bršljen neki, npr. Prospan) par puta, prije nego se razvije.
    Lani sam otišla kod dr zbog kašlja i kad me pitala otkad kašljem, a ja rekla 3 mjeseca, poslala me kod ORL, na slikanje pluća, vađenje krvi... i ništa mi nije bilo. Ove godine sam krenula kašljucati i odmah sirup uzela i prilično se smirilo, tu i tamo zakašljem. Imam premali uzorak, al ne škodi probati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •