Stranica 226 od 383 PrviPrvi ... 126176216224225226227228236276326 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,251 do 11,300 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11251
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Hvala svima na odgovorima!

  2. #11252
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    znači provjerila sam kod osobe koja radi u labosu.
    Kaže, zna biti malo gužve jer dođu i oni koji nisu naručeni pa malo nastane krkljanac, ali inače sve ide ko po špagi.
    da sve je zaista ok organizirano. Ide brzo.
    Dok sam čekala tatu, gledala sam kako to rade

  3. #11253
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    To je vise zbog toga da bi svi koji prodaju neprehrambenu robu bili u istoj poziciji. Ali svejedno totalno depresivno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.04.2021. at 18:40

  4. #11254
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sputnik V cjepivo se počelo proizvoditi u Srbiji!
    A kod nas?

  5. #11255
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Kaj se tiče Stampara drago mi je da su promijenili. Ja sam naivno krenula autom pa su me lijepo "izbacili" . Srećom sam ja bila u položaju vozača pa sam ostala kod nepropisno parkiranog auta jer parkinga naravno nema

  6. #11256
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Sputnik V cjepivo se počelo proizvoditi u Srbiji!
    A kod nas?
    torlak je vrhunski institut koji stalno radi, mi nemamo funkcionalni pogon za proizvodnju cjepiva

  7. #11257
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Štampar ima drive in testiranje sigurno, imao je prije 2 dana
    Vozila sam tatu na drugu dozu, btw dobio je Phizera točno na datum kad su mi i bili upisali u knjižicu, znači nije bilo kašnjenja kao kod ininog tate.
    Zar se na istom mjestu cijepi i testira?

  8. #11258

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja mama je danas cijepljena isto s drugom dozom po terminu koji je dobila kod prve doze.

  9. #11259
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Da li je se tko cijepio Modernom,jeste imali nekih jacih nuspojava?

    Mama mi sutra pozvana kod LOM-a po 1.dozu.

  10. #11260
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je se tko cijepio Modernom,jeste imali nekih jacih nuspojava?

    Mama mi sutra pozvana kod LOM-a po 1.dozu.
    Nista nakon prve doze, povisena temperatura, umor i opcenito osjecaj kao u vrijeme influenze nakon druge doze. Proslo je za 24h, osim sto sam se dva dana nakon cijepljenja probudila s uzasnom glavoboljom (koju je rijesio ibuprofen u sekundi). Nisam imala koronu, sto je presudna stvar pogotovo kod Moderne, koja ima puno vise (aktivne tvari -- zaboravila sam strucni naziv) nego Pfizer.

    Oko mene je jako puno ljudi primilo Modernu i uglavnom smo svi ovako, osim jedne prijateljice koja je dobila osip na ubodnom mjestu nakon prve doze i potezala ga gotovo puna cetiri tjedna, taman do druge doze. Njena druga doza je, takodjer, donijela temperaturu i do 40, takodjer samo na 24h. Ni ona nije imala koronu, ali inace burno reagira na cjepivo. I kaze da bi se cijepila jos pedeset puta, neovisno o ovim nuspojavama.

  11. #11261

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je se tko cijepio Modernom,jeste imali nekih jacih nuspojava?

    Mama mi sutra pozvana kod LOM-a po 1.dozu.
    Moja mama se cijepila Modernom. Nakon prve nije imala nikakve reakcije. Ko da se i nije cijepila. Danas se cijepila drugom dozom. Vidjet ćemo hoće li biti isto.
    Posljednje uređivanje od larmama : 15.04.2021. at 21:23

  12. #11262
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Hvala.

  13. #11263
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam cijepljena.
    I to na Velesajmu.
    Vjerujem da su me pozvali greškom jer sam poziv dobila u noći s nedjelje na ponedjeljak kad im se ono nešto pomotalo u računalnm sustavu pa su pozive dobivali i mladi i zdravi ljudi.
    Iako nisam ni mlada, ni zdrava, ipak mislim da su me pozvali greškom jer još puno, puno starijih nije cijepljeno.
    Budući da svakodnevno koristim javni prijevoz i ne želim riskirati borbu za život na respiratoru, prihvatila sam AZ cjepivo bez razmišljanja.
    I jučer od podneva kreće moja kalvarija s nuspojavama.
    Složilo me skroz: temperatura 39,5 koja ne pada, tresavica, bolovi u cijelom tijelu, glavobolja, proljev i povraćanje, kći me morala dizati iz kreveta i ona i muž su me vukli do toaleta.
    Uopće nisam mogla na nogama stajati.
    LOM je rekao da imam prejaki odgovor i da je to kod mene normalno jer sam i na druga cjepiva reagirala tako ludo i da bi to trebalo proći za dva dana.
    Danas sam već puno bolje iako kurim i dalje, ali svega 38 C.
    Tako da evo, da znate. Prvenstveno ovo pišem zbog Ine i ostalih koji su alergičari ili imaju inače ovako jake reakcije poput mene.
    Nije ugodno. Ja fakat nisam cmizdra, ali ovo je zbilja bilo grdo no tješim se da je ipak lakše ovo izdurati, nego preboliti Covid.
    Uhhhhh, zagrljaj virtualni! Mm je cijepljen jucer na Velesajmu (narucila ga lom, iako je zabiljezen na platformi, nije mu jasno zasto, ima visok tlak al bila je prije komentirala da to nije probl ako je pod kontrolom tlak- pije lijekove), veceras umor i malo bol glave. Jucer i danas mi je vise muskih frendova cijepljeno na velesajmu, ugl nikoga nije zvala aplikacija, nego upsiivala lom. Neki imaju rubni komorbiditet (tipa astma), neki su zdravi... Jako ovisi od lom do lom.

  14. #11264
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Zar se na istom mjestu cijepi i testira?
    S dvije razlicite strane objekta al fizicki je udaljeno mozda 15ak m.
    No to testiranje je drive in tako da ljudi ne izlaze iz auta osim ako imas budale koji dodju bez maske do ljudi koji cekaju cjepljenje i fino se unose u facu bez maske i pitaju:gdjeeee je ovdje testiranjeee?

    To dozivjeh, skoro pa mu nisam rekla stari aj ti fino odhebi...zamisli ides na testiranje zbog sumnje na covid i prilaziš drugim ljidima bez maske???!!!wtf??

    Ne trebam ni reci da ne moze ni slijepac fulat cijeli tim obucen u bijelo u svoj onoj zastitnoj odjeci i s opremom, al ne i ON.Grrr...

    Nano, moguce da tada nije bilo kad ste vi isli.

    Tanci drz se!!!

  15. #11265
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    S dvije razlicite strane objekta al fizicki je udaljeno mozda 15ak m.
    ...
    Ne trebam ni reci da ne moze ni slijepac fulat cijeli tim obucen u bijelo u svoj onoj zastitnoj odjeci i s opremom, al ne i ON.Grrr...
    Ja sam stalno u nekom strahu da kad mi bude trebalo da nista necu pronaći. Ovo me ohrabruje.

  16. #11266
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Možda to mijenjaju ovisno o epidemiološkoj situacija. Možda kad smo mi išli nije bilo puno zaraženih, kaj ja znam.

  17. #11267
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Tanci, jel bolje?

  18. #11268
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    jel netko zna jel se može doći na Velesajam pred kraj cijepljenja, pa ako im ostane viškova jel ih "dijele" kao što je bilo prvih dana s obzirom na tadašnji slab odaziv? MM je već lud što još nije cijepljen. Zovemo LOM, 0 bodova, na platformi je od 2. dana prijavljen.

    Kod mene na poslu su najavili izgleda neko masovnije cijepljenje. Ništa mi to nema logike, više je MM kao privatnik zbog svog posla izložen nego ja. :/
    Majke mi radije bi da bi on dobije cjepivo nego ja, al očito je kaos i ništa se ne zna.

  19. #11269
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Slovencima su maturanti prioritetna skupina za cijepljenje
    https://dnevnik.hr/vijesti/koronavir...---648079.html

  20. #11270
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko zna jel se može doći na Velesajam pred kraj cijepljenja, pa ako im ostane viškova jel ih "dijele" kao što je bilo prvih dana s obzirom na tadašnji slab odaziv? MM je već lud što još nije cijepljen. Zovemo LOM, 0 bodova, na platformi je od 2. dana prijavljen.

    Kod mene na poslu su najavili izgleda neko masovnije cijepljenje. Ništa mi to nema logike, više je MM kao privatnik zbog svog posla izložen nego ja. :/
    Majke mi radije bi da bi on dobije cjepivo nego ja, al očito je kaos i ništa se ne zna.
    Pa nisu jos cijepljene ni prioritetne skupine, gdje bi svi zdravi i mladi bili.

  21. #11271
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko zna jel se može doći na Velesajam pred kraj cijepljenja, pa ako im ostane viškova jel ih "dijele" kao što je bilo prvih dana s obzirom na tadašnji slab odaziv? MM je već lud što još nije cijepljen. Zovemo LOM, 0 bodova, na platformi je od 2. dana prijavljen.

    Kod mene na poslu su najavili izgleda neko masovnije cijepljenje. Ništa mi to nema logike, više je MM kao privatnik zbog svog posla izložen nego ja. :/
    Majke mi radije bi da bi on dobije cjepivo nego ja, al očito je kaos i ništa se ne zna.
    Ja sam na svom poslu pitala kako stoje stvari s mogućnostima kolektivnog cijepljenja na radnom mjestu. Dobila sam negativan odgovor, kažu da za sada HZJZ to odbija upravo zbog toga što još ni prioritetne skupine za sada nisu dobile cjepivo, ali su ostavili mogućnost da će se kasnije to razriješiti.

    Iskreno, mislim da s tim glasinama o cijepljenju na poslu samo kupuju vrijeme, dok ne vide kako će se stvari razvijati.

  22. #11272
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Kod mene na poslu su prikupili preko upitnika podatke svih zainteresiranih za cijepljenje i vjerujem da će uskoro i biti. Tako je obavljeno i cijepljenje protiv gripe u firmi i svašta nešto.

  23. #11273
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Kod mene na poslu su isto danas skupljali informacije o zainteresiranima, ali to je sada samo stadij "koliko ima zainteresiranih", ne zna se kada će nešto biti. Radi se o turističkim radnicima

  24. #11274
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    kod nas na poslu, jučer je došao upitnik od HZJZ koji moramo popuniti do 16.travnja.
    Visokoškolstvo je u pitanju, također i frendica u Ministarstvu rada, mirovinskog rada, socijale i itd.

    Kad nas je već i prije nego je oživila platforma za prijavu, pričalo o tome da bi Faks pokušao cijepiti sve profesore i administraciju jer iako smo online, mi svakodnevno radimo s studentima.
    Ja sam se prijavila i kod dr. opće prakse, i preko platforme, i evo u ovoj tabličici pa valjda će negdje upaliti.

  25. #11275
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Suprug obavio testiranje kroz drive in, gotov za nekoliko minuta od dolaska. Nalazi u roku 24 sata. Ako je pozitivan treba zvati u ponedjeljak LOM-icu ili nekome prije javiti?

  26. #11276
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Suprug obavio testiranje kroz drive in, gotov za nekoliko minuta od dolaska. Nalazi u roku 24 sata. Ako je pozitivan treba zvati u ponedjeljak LOM-icu ili nekome prije javiti?
    Ne treba nikog prije zvati. Osim kontakata ako su bili u bliskom kontaktu.

  27. #11277
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Pa da oko nas se sve redom cijepila ekipa nasih godina, cak vise cujem za mladje nego za starije da se cijepe.

  28. #11278
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja ne znam nikog tko se cijepio. Osim frendova liječnika

  29. #11279

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Suprug obavio testiranje kroz drive in, gotov za nekoliko minuta od dolaska. Nalazi u roku 24 sata. Ako je pozitivan treba zvati u ponedjeljak LOM-icu ili nekome prije javiti?
    Mislim da se mora javiti svom LOM-u. Ja sam bila pozitivna na brzom testu i u nalazu je pisalo da se sto prije javim svom liječniku.
    Sin je bio pozitivan na PCR testu u subotu, ali niti njegov nalaz nije stigao do LOM-a u ponedjeljak popodne kad sam ih nazvala.
    Epidemiolog nas nije uopće zvao, tako da nam liječnik rekao do kojeg datuma smo u samoizolaciji.

  30. #11280
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj sofia prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se mora javiti svom LOM-u. Ja sam bila pozitivna na brzom testu i u nalazu je pisalo da se sto prije javim svom liječniku.
    Sin je bio pozitivan na PCR testu u subotu, ali niti njegov nalaz nije stigao do LOM-a u ponedjeljak popodne kad sam ih nazvala.
    Epidemiolog nas nije uopće zvao, tako da nam liječnik rekao do kojeg datuma smo u samoizolaciji.
    Pita za javiti prije ponedjeljka. Lom ne radi za vikend.

  31. #11281

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Ups... Ne citam s razumijevanjem.

  32. #11282
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci, jel bolje?
    Je, prošlo je.
    Još sam jučer navečer zakurila, ali sam uspjela spustit temperaturu i za sad je nemam.
    Danas sam i radila, kaj ću, nemrem na bolovanje. Već ova tri dana izostanka su previše.
    Sad još jedino imam oteklinu na ruci kao da me upikuo obad i svrbi me jako.
    Što se tiče cijepljenja:
    razgovaram jučer sa svojim LOMom i pitam ga kad bi mogao cijepiti moju kći, a on kaže da ne zna jer dobiva svega deset doza cjepiva tjedno pa još nije cijepio ni sve starije od 75, kao ni onkološke bolesnike.
    On se čudio i kako sam ja došla do cjepiva, a ja opet ponavljam da je to sigurno bila ona greška u računalnom sustavu i mi svi koji smo dobili pozive u noći s nedjelje na ponedjeljak smo zapravo dobili na lotu.
    Alergije, astma, visoki tlak.. to nisu nikakve indikacije za ranije cijepljenje pa i moj muž se cijepio slučajno.
    Za kći imam plan da odemo u Srbiju.
    Imam neka dobra poznanstva tamo u liječničkim krugovima i rekli su mi da slobodno dođemo.
    Ići ćemo nas tri cure; frendica, kći i ja i baš se veselim jer nisam dugo bila u Beogradu.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 16.04.2021. at 20:06

  33. #11283
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ako je lom poslao uputnicu i sam će vidjeti nalaz

  34. #11284
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Mm i ja smo jučer završili s izolacijom, djeca su dobila još 10 dana. Bili smo kontakt i kad je nakon par dana mala dobila temp svi smo se požurili testirati. Djeca negativna, mm i ja pozitivni. Nikakve simptome nismo imali. Je li netko imao slično iskustvo,imali šanse da imamo nešto antitijela?

  35. #11285
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Vi koji ste bili pozitivni trebali bi ih imati.

  36. #11286
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Jesam vec pisala da pratim koliko ima zaraženih sluzbeno u našoj firmi kao mini lakmus stanja u gradu? Trenutno ih je najviše od početka epidemije. A Jelena salje sve osnovnoskolce u skolu. Bit će veselo kroz koji tjedan...

    S druge strane muz dobio termin za cijepljenje od svoje lom Mislim da cu u pon nazvat ja svoju, da vidim kako stojim i ima li čega i najavi....

  37. #11287
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ivica šalje ,ne moja imenjskinja!
    Gdi bu se muž cjepio?

  38. #11288
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    sestra mi je prebolila koronu prije tocno tri mjeseca
    prije tri dana je opet bila pozitivna na brzom testu
    radila je i antitijela, jer je mislila da ce biti negativna, i rezultat je jako nizak
    danas ponovila pcr, pozitivna
    prvi put visoka fibra i glavobolja
    ovaj put nedostatak mirisa, niza fibra, simptomi slicniji prehladi

  39. #11289
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    sestra mi je prebolila koronu prije tocno tri mjeseca
    prije tri dana je opet bila pozitivna na brzom testu
    radila je i antitijela, jer je mislila da ce biti negativna, i rezultat je jako nizak
    danas ponovila pcr, pozitivna
    prvi put visoka fibra i glavobolja
    ovaj put nedostatak mirisa, niza fibra, simptomi slicniji prehladi
    Baš neobično. Ja mislim da mi,ako i imamo antitijela,vjerojatno je razina jako niska obzirom da baš ništa od simptoma imali nismo

  40. #11290

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I kod nas se zavukla korona prije dva tjedna. MM dobio, imao je blage simptome. Nas dvije smo ostale negativne.

  41. #11291
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    sestra mi je prebolila koronu prije tocno tri mjeseca
    prije tri dana je opet bila pozitivna na brzom testu
    radila je i antitijela, jer je mislila da ce biti negativna, i rezultat je jako nizak
    danas ponovila pcr, pozitivna
    prvi put visoka fibra i glavobolja
    ovaj put nedostatak mirisa, niza fibra, simptomi slicniji prehladi
    Uh, uh, ovo mi se nikako ne sviđa.
    Pitam se je li s cijepljenjem ipak imunitet bolji?
    Mada, rekli su mi prilikom cijepljenja, da postoji mogućnost obolijevanja i nakon cijepljenja, ali da je zaštita od težeg oblika bolesti i smrtnosti 100%
    Posljednje uređivanje od Tanči : 17.04.2021. at 08:22

  42. #11292
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam više gdje sam neki dan pročitala istraživanje u USA, za sad je zaštita od zaraze poptunos cijepljenih bila ca 99,99% a od onih koji su oboljeli (s tim da su računali i asimptotske kojima se testom dokazala zaraza) i nakon cijepljenja mislim da je nekih 1% ipak umrlo. Većina tih koji su se ipak zarazili nakon cijepljenja je bila iznad 60g. Na žalost prepričavam članak (ne spremam linkove).

    Što se antitijela tiče, znam da je od jedne frendice frendica imala covid i to s jakim simptomima (visoka tempertura, malaksalost, pozitivan PCR...) jesenas, mjesec i po dana kasnije su im u firmi radili testove na antitijela tko je htio (neka farmaceutska firma) i ova nije uopće imala antitijela. Naravno to i opet ne znači da nema imunitet ali jasno je da zaštita nikad i ni u čemu nije punih 100%, no za većinu će mislim biti sasvim dovoljno. Uvijek i svugdje netko ima baš peh, kao i s ovim zgrušavanjem krvi
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.04.2021. at 08:35

  43. #11293
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    sestra mi je prebolila koronu prije tocno tri mjeseca
    prije tri dana je opet bila pozitivna na brzom testu
    radila je i antitijela, jer je mislila da ce biti negativna, i rezultat je jako nizak
    danas ponovila pcr, pozitivna
    prvi put visoka fibra i glavobolja
    ovaj put nedostatak mirisa, niza fibra, simptomi slicniji prehladi
    I moja sestra imala dva puta koronu.
    Razmak 4 mjeseca i oba puta dosta zestoko sa visokim temp.i upalom pluca.

  44. #11294
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    eryngium, kako ide?

  45. #11295
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A Jelena salje sve osnovnoskolce u skolu. Bit će veselo kroz koji tjedan...
    Nisam ja, casna rijec
    Racunam na primjeru Zagreba - ima cca 800 000 stanovnika, od toga je 640 000 punoljetno. Preboljelo je vjerojatno preko 100 000, što registriranih, sto neregistriranih, cijepilo se cca 100 000. Ostaje 440 000 ljudi za zaraziti. Brojke rastu, za 3 mjeseca zaraziti ce se svaki cetvrti Zagrepcan.

    Popisuju se po puno firmi, skole, vrtici, fakulteti, ministarstva, nisu jos ni svi umirovljenici cijepljeni. Mi smo se isto zapisali. Ja u to nista ne vjerujem. Mi radimo kontaktno s masom ljudi. Ne svi, al kod popisivanja se o tome nije vodilo ljudi tko je prva fronta.

    Uglavnom, napustio me zadnji tracak optimizma da cu se izvuc nezarazena s hrpom bolestina koje se ne broje.

  46. #11296
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, uh, ovo mi se nikako ne sviđa.
    Pitam se je li s cijepljenjem ipak imunitet bolji?
    Mada, rekli su mi prilikom cijepljenja, da postoji mogućnost obolijevanja i nakon cijepljenja, ali da je zaštita od težeg oblika bolesti i smrtnosti 100%
    Ako moj primjer može poslužiti nečemu (makar i lažnoj sigurnosti) meni se cijepljenje isplatilo. Imala sam temp 2 dana do 37.3 max, spaljeni filing u nosu, bez mirisa ostala 6.dan od pozitivnog testa, kad je temp odavno prošla. Sad me još boli grlo i to je to. Izuzev par psihičkih slomova, dobro sam.
    Kod muža totalno druga priča, temperatura 12.dan i još traje, obostrana upala pluća, trebao bi u bolnicu a nema mjesta za one s oksigenacijom iznad 90. Ja ga doma liječim svim meni dostupnim sredstvima. Tek danas mu je na antipiretike temperatura pala ispod 37. Do sad se vrtila 38-39.5.
    Klinci ok. Svaki po jedan dan temperature i generalno osim mog nekog dojma kao da su prehlađeni niš više.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  47. #11297
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Jel dobio sumamed barem?

  48. #11298
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ako moj primjer može poslužiti nečemu (makar i lažnoj sigurnosti) meni se cijepljenje isplatilo. Imala sam temp 2 dana do 37.3 max, spaljeni filing u nosu, bez mirisa ostala 6.dan od pozitivnog testa, kad je temp odavno prošla. Sad me još boli grlo i to je to. Izuzev par psihičkih slomova, dobro sam.
    Kod muža totalno druga priča, temperatura 12.dan i još traje, obostrana upala pluća, trebao bi u bolnicu a nema mjesta za one s oksigenacijom iznad 90. Ja ga doma liječim svim meni dostupnim sredstvima. Tek danas mu je na antipiretike temperatura pala ispod 37. Do sad se vrtila 38-39.5.
    Klinci ok. Svaki po jedan dan temperature i generalno osim mog nekog dojma kao da su prehlađeni niš više.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Hvala ti na podijeljenom iskustvu.
    Nadam se da će muž ozdraviti što prije i bez posljedica.

  49. #11299
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    I ja sam se zarazila tri tjedna nakon prvog cijepljenja. Kako ne idem nikuda pretpostavljam da je kćer pokupila u školi iako službeno nitko od djece nije bio bolestan ni izostao.

  50. #11300
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Jel dobio sumamed barem?
    Je. I dexamethason narednih 10 dana. Da mu je dr dala dexu 9.dan a ne 11. bilo bi mu možda i prije bolje. I možda ne bi bila upala obostrano. I možda svaštanešto... Inače, kod nas je s bolnicom totalni kaos. Baš kolaps sustava. Npr. bolnica vrati nazad kola hitne pomoći s ulaza ako se čovjek bukvalno ne bori za zrak jer nema mjesta. Svi sa saturacijom iznad 90 su prepušteni sami sebi, pa kako se tko snađe i kakvog dr opće prakse ima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •