Stranica 160 od 383 PrviPrvi ... 60110150158159160161162170210260 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,951 do 8,000 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #7951
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojte se živcirati oko shopping centara, još samo božićni i novogodišnji shoping da se malkice dopuni državna kasa pa idemo u siječnju u lock down .

    Ja sam iz sebičnih razloga bila protiv lockdowna jer kako ću ja raditi od kuće uz troje male djece od čega dva online školarca. Ali nakon ožujka + zadnjih 5 tjedana tijekom kojih sam isto radila od doma i uz djecu, i uz online školu, i uz Covid i upalu pluća (nisam radila svih 5 tjedana u ful kapacitetu 8 sati, ali skoro da nije bilo dana da se ne spojim i odgovorim barem na neki mail koji čeka moj odgovor).
    I sad nakon svega, tako sam flegma da me mogu zaključati s djecom, poslom i online školom na 6 mjeseci, mogu ja to .

    Sto se tiče mjera, iskreno, mislim da nas je jedino lockdown i mogao spasiti. Jednostavno ne postoji niti jedno sigurno zatvoreno mjesto na kojem boravi više ljudi, a da ne postoji vjerojatnost zaraze. Već sam prije pisala, meni je ta priča o žarištima bezvezna. Svaki susret s drugim čovjekom je žarište.

    Potpuno razumijem one koji se ljute jer je jedna stvar zatvorena, druga nije... ali nema tu vjerojatno drugog objašnjena nego da je sve to vaganje i otezanje prije lock down-a, ili neka poluistina da nema lockdowna... ali da nas on na kraju sigurno čeka prije kraja zime.
    Istina, mjere koje su sad donešene neće imati uspjeha, i vrlo je vjerojatno da će se morati ići u strogi lockdown, meni osobno se čini da bi bilo bolje kraće a strože nego ovakvp razvlačenje.

  2. #7952
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Proziva koliko vidim
    Pa to je već potpuno drugačije od diktira.

  3. #7953
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Bas i nije popust to die for.
    Za H&M u Hrvatskoj je, jer oni nikada nemaju u dućanima popust na sve. Isto kao i Zara.

  4. #7954
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ok to je max popust,ali nije popust za umrijeti za njega

  5. #7955
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ok to je max popust,ali nije popust za umrijeti za njega
    U Hrvatskoj očigledno je.

  6. #7956
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja ne bi uspoređivala Zaru i kafiće, u Zari sve možeš odraditi s maskom, možeš držati i razmak, zašto ne? U kafićima si barem pola sata bez maske, najčešće stolovi uopće nisu bili razmaknuti...I, ako djetetu moram ići kupiti jaknu, moram. Na kavu ne moram.

    Netko je spominjao državne službenike i plaće - u proljeće bih bez problema potpisala umanjenje plaća, očekivala sam da će to i napraviti. sada, nakon svega, ne bi potpisala ništa!

  7. #7957
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    BB draga, samo da ti kažem da si me baš nasmijala i da volim tvoju iskrenost.

    Ja se isto bojim da su pogriješili što nisu bar n aneki način limitirali shopping centre jer sad bi se mogla dogodit navala upravo u tom smjeru jer nemaju kuda drugdje.

    Sestra mi kaže da u Njem rade centri al to kod nkih ne izgleda ni blizu kao kod nas.

  8. #7958
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ma možda je ona zaboravila kako je to kod nas

  9. #7959
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    jelena.o mozda to znaci da Đikiću nije svejedno. A sto ce mediji prenositi ovisi o interesu građana. Za đikicevo misljenje ocito postoji interes. A druga je stvar sto se stozer ne osvrce na njegovo misljenje. Tako da ne znam zasto te sekira sto on odgovara na upit medija. Ne mogu ja davati svoje misljenje, nitko me ne pita. Daje onaj koga netko pita.

  10. #7960
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma možda je ona zaboravila kako je to kod nas
    Pa ja sam joj napisala. Kod njih čak nema ni redova ispred dućana, toliko je malo ljudi unutra.

  11. #7961
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Sasa, epidemiologinja Kresic tvrdi da je porast broja zarazenih u Vukovaru zbog svinjokolje i kirbaja, a za velik broj slučajeva ne znaju odakle. Samo znaju da nije zbog kolone sjecanja. Sva djeca u Vukovaru idu od ponedjeljka online u školu. Valjda je to sve bilo vrijedno tog rizika.
    Svasta.

  12. #7962
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja vjerujem, poucena lokalnim primjerom, da kucna, obiteljska druzenja zbog kojih se nikako ne moze (svinjokolja, kirbaj, bozic, uskrs, thanksgiving... sve to spada u te must-have ideje) svakako sire zarazu. Iz najblizeg kruga, prijateljica je pristala na odlazak kod dede i bake, nakon sto su im kakti obecali da su cisti k'o suza. Proveli su vrlo malo vremena skupa u zatvorenom prostoru, spavali su sami u svom kamperu. Long story short, deda je bio pozitivan, dobio na nekom putovanju autobusom u lov (koje nije spomenuo ostatku obitelji), a preko njega su covid dobili: dedina zena, moja najbolja frendica, njena partnerica (ciji tata je ovaj dragi deda), dvoje partnericine djece i jedno od dvoje djece moje partnerice. Vjerojatno ce treci test drugog djeteta pokazati takodjer pozitivan rezultat. Mi nismo dobili vjerojatno samo zato sto je frendica bila umorna (od covida kojeg tad nije bila svjesna) na dan kad smo se trebali druziti. Deda je usr'o big time, ali frendica je inace izuzetno odgovorna. Dogadja se svima, uz puno manje propuste od ovakvog vjerovanja clanu obitelji.

    Tako da sigurno povecanje ima veze i s ovim sto kaze epidemiologica, ali ako su ovi iz povorke sjedili po kaficima, i to je svakako pridonijelo problemu.

    Pisala sam vec da su kod nas ducani otvoreni, a sve drugo je zatvoreno. Osim naknade za nezaposlene, ni tu trenutno nema druge financijske podrske onima kojima je biznis propao ili ce propasti. No nema scena poput one s fotke ispred Zare. Limitiran je broj posjetitelja/kupaca svuda, a izgleda da ljudi nikamo ne idu u tolikim kolicinama da su potrebni redovi. Zapravo sam ih tijekom cijele pandemije vidjela samo ispred Trader Joe's ducana jer je njihov limit uzasno malen u odnosu na velicinu prostora. I navodno je super u Ikei. Nisam bila, ali kazu ljudi da je prekrasno kupovati kad te nitko ne gura i kad nema cekanja na kasi od sat vremena, kao sto je to u doba kad pandemije nema.

  13. #7963
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    evo ja sam danas odlucila riskirati zivot u centru zbog nesto hrane i poklona za rodjendan
    nije uopce bila guzva, mozda nesto manje no inace
    svi nose maske, ima prostora, nisam vidila nijedan red za ulazak u ducan

  14. #7964

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=5X_a...matinskiportal

    Evo zašto se ugostitelji bune. Kome je ovo normalno ja stvarno ne znam

  15. #7965
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto Đikić koji ne živi tu smije prozivati ili diktirati išta?
    Ma kakvi, slazem se, nema on sta pisati i prozivati, a najmanje diktirati! Ali
    cekaj, zar mogu glasovati u rh oni koji tu ne zive? Jel oni onda diktiraju? Hmm...Nesto mu nije logicno tu :/.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.11.2020. at 19:52

  16. #7966
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa sad baš da je centar pun, kako tvrdi ovaj prika na videu, i nije.
    Ali sigurno da ne bi smjeli dozvoliti da ljudi sjede i jedu, niti je to uopće dozvoljeno.
    Centri su puni zaštitara pa nema razloga da se ovo događa.
    Mjere treba i provoditi, nije ih dovoljno samo propisati. To ja mislim ugostitelji najbolje znaju.

  17. #7967
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tiče mjera, iskreno, mislim da nas je jedino lockdown i mogao spasiti. Jednostavno ne postoji niti jedno sigurno zatvoreno mjesto na kojem boravi više ljudi, a da ne postoji vjerojatnost zaraze. Već sam prije pisala, meni je ta priča o žarištima bezvezna. Svaki susret s drugim čovjekom je žarište.

    Potpuno razumijem one koji se ljute jer je jedna stvar zatvorena, druga nije... ali nema tu vjerojatno drugog objašnjena nego da je sve to vaganje i otezanje prije lock down-a, ili neka poluistina da nema lockdowna... ali da nas on na kraju sigurno čeka prije kraja zime.
    Slazem se.

  18. #7968

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad baš da je centar pun, kako tvrdi ovaj prika na videu, i nije.
    Ali sigurno da ne bi smjeli dozvoliti da ljudi sjede i jedu, niti je to uopće dozvoljeno.
    Centri su puni zaštitara pa nema razloga da se ovo događa.
    Mjere treba i provoditi, nije ih dovoljno samo propisati. To ja mislim ugostitelji najbolje znaju.
    Centar nije pun, ali mc donalds radi neometano. Dok moj kolega koji je smanjio broj stolova sa 40 na 16 i provodio sve mjere je zatvoren i to da se ne lazemo sigurno na puno dulje od 21.12.
    Meni su ovo ljeto itekako kontrolirali mjere. Dolazio mi je sanitarac i mjerio razmak i provjeravao imam li na svakom ulazu dezificijens.

  19. #7969
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa svi restorani imaju pravo dostave hrane i prodaje na svojim vratima. Tako i McDonalds. To što ljudi sjede i jedu sigurno nije po mjerama, i to centar treba spriječiti. Normalno, to da restoran u centru smije raditi je loše, jer ljudi čekaju u zatvorenom. Ne bi trebali raditi, a realno iti centri ne bi trebali raditi da je pameti.
    Što se tiče provođenja mjera ne znam kako ja onda od proljeća svojim očima svaki dan gledam kafiće u kojima se ne provode nikakve mjere, a da ne spominjem što se sve priča.

  20. #7970
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    No tako dolaze i provjeravaju mom frizeru i to smatram dobrim a ne lošim, da bar svima provjeravaju i da se svi vlasnici trude da se ispoštuju mjere, to bi bilo odlično.

    Kaae, prošlu sub sam stjecajem okolnosti morala po jednu ploču za našeg stolara u Ikeu.
    Muž i ja smo se ranije digli, da bi stigli doručkovat na vrijeme i bit prvi na ulazu.
    Ispred nas je bio samo 1 čovjek, a iza nas gomilaaa ljudi. Mi smo ciljano uletili po 2-3stvarii brzinom svjetlosti izletili van. Nisam u životu tako brzo preletila Ikeu, doslovce smo za 30 min bilina blagajni.

    Frendica mi je bila jedan dan popodne (vikende da ne spominjem), znači čovjek na čovjeku, cijele obitelji, tamo se i pojede ili ode u slastu...ono gužvetina na kub.i još zaštitar ne dozvoljava ulaz nakon nekog broja ljudi unutra.
    Da izbjegnemo sve to zato smo i došli na samo otvaranje dućana.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.11.2020. at 20:43

  21. #7971

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Kad se izgubi transparentnost u mjerama onda se događa revolt.
    Koji ja osobno ne podupirem, ali sam svjesna da će ga bit.

  22. #7972
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Ne da edit:
    Došli smo PRIJE otvaranja Ikee i čekali da otvore.

    Naplavomzalu, ne znam što bih rekla, zaista suosjećam ali u cijeloj Europi (manje-više) su takve mjere i već traju mjesec dana.
    Jel smatraš da bi nam bilo bolje bez lockdowna ili da je bolje stroži pa kraći lockdown da se bar nekakva kontrola nad virusom vrati?

  23. #7973
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U ovoj priči što se tiče Hrvatske se transparentnost izgubila negdje treći dan.

  24. #7974

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da edit:
    Došli smo PRIJE otvaranja Ikee i čekali da otvore.

    Naplavomzalu, ne znam što bih rekla, zaista suosjećam ali u cijeloj Europi (manje-više) su takve mjere i već traju mjesec dana.
    Jel smatraš da bi nam bilo bolje bez lockdowna ili da je bolje stroži pa kraći lockdown da se bar nekakva kontrola nad virusom vrati?
    Mislim da nam sad kad smo ovoliko dozvolili da se razmaše pomaže samo strogi lockdown. I taj će bit dugotrajan i bolan.
    Da su se u kolovozu počele smisleno provoditi mjere do ovog nije moralo doći

  25. #7975

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj priči što se tiče Hrvatske se transparentnost izgubila negdje treći dan.
    To je ono najgore. A bojim se da nama katastrofa tek predstoji i da će siječanj i veljača biti prepregadni.
    Naši će po mojoj procjeni tek iza Nove u totalni lock a do tada bi mogli imati preko 100 mrtvih dnevno, još kad se spoji sa gripom.
    Volila bi da sam u krivu, ali bojim se da nam predstoji strašna zima. Pogoduje se određenim skupinama, stožer gubi vjerodostojnost, ljudi će sve manje slušati upute.
    Po mojoj procjeni,srednje i viši razredi osnovne neće minimalni do Uskrsa opet u škole(nakon praznika).

  26. #7976
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nam sad kad smo ovoliko dozvolili da se razmaše pomaže samo strogi lockdown. I taj će bit dugotrajan i bolan.
    Da su se u kolovozu počele smisleno provoditi mjere do ovog nije moralo doći
    Onda se apsolutno slažemo.

  27. #7977
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A za restorane mislim da nije nužno crno-bijela slika. Obližnji restoran/pizzerija inače nema svoju dostavu, pa ako požeilmo doma pizzu obično naručim i prošećem se do njih po pizze. Od danas dostavljaju - pretpostavljam da konobari rade dostavu. Snašli su se, oni i inače imaju vrlo velik promet...

    Ja sam odlučila bar 1x tjedno preskočiti kuhanje i naručiti od njih, nije da rade samo pizze

  28. #7978
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    JelenaO Djikic je aktivan na twitteru.
    A nasi mediji se jako trude takve stvari staviti na svoje portale.
    Pa tako npr. znamo sta je radio Igor Kojic, znamo sta je Ella Dvornik odogovorila nekim majkama i sl.

    A Djikic kao i ja, a bome i ti, imanpravo pisafi po drustvenim mrezama, forumima
    E sad zasto mediji ne prenose tvoje ili moje dvojbe ili misljenja bit ce da nismo bas nesto utjecajne u HR drustvu.
    Nit smo znanstvenice Djikicevog, Banovog ili Stagljarevog kalibra, a bome ja nisam ni blizu Doris Pincic, Lidiji Bacic i jos slicnim utjecajnim osobama na drustvenim mrezama.

  29. #7979
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Đikić ima pravo iako mu spočitavaju da je "samo" molekularni biolog i kakti nema pojma o pandemiji.
    On je i vrhunski liječnik i znanstvenik i jako pametan čovjek.
    Između ostaloga, prokužio je i sukob interesa u nabavci cjepiva koji još nije, običnom puku, objašnjen od strane ministra Beroša kojeg iznimno cijenim i znam da je i on vrhunski liječnik, sudski vještak i iznimno vrijedan, sposoban i pametan čovjek, ali ni on onda nema pojma o pandemiji jer je "samo" neurokirurg.
    Što se tiče ovog najnovijeg zatvaranja, ljuta sam jer su mi zatvorili teretanu. S druge strane, odmorit ću se jer sam evidentno preumorna i pretrenirana.
    Dva- tri tjedna odmora od treninga snage si mogu priuštiti bez bojazni da ću izgubiti formu, a za to vrijeme ću trčati i vježbati doma.
    Večeras sam bila u Dechatlonu jer sam htjela kupiti gumene trake za vježanje i nisam ih našla. Rasprodano.
    Ali sam usput čula razgovor prodavača, njih 4-5 mladih cura i dečki kako se dogovaraju kuda će na pivu poslije posla.
    I kaže jedan- idemo na pivu, cura kaže- kuda pa ništa ne radi, kaže treći- na pumpu, koju pumpu- čude se ostali, pa na pumpu, kupimo pivu i tamo cugamo...
    Dakle, druženja se sele na pumpe. Možda će i doček NG organizirati na pumpama.
    Pumpe rade non stop i imaju razne cuge i kave u ponudi.
    Ja mislim da se još nije rodio onaj koji bi Hrvate za.ebao

  30. #7980
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Koliko znam ni na benzinskama ni na kioscima se alkohol ne prodaje iza 22. Samo što kad su završavali više vjerojatno nisu radili dućani pa su im ostali samo ti najskuplji izvori alkohola.

    A to cuganje na pumpama je bilo jako rasprostranjeno i prošli put, nikad više smeća nisam vidjela oko pumpi i u parkićima nego proljetos.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.11.2020. at 08:07

  31. #7981
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Tanči umireem na zadnju rečenicu. Istina je nažalost.

    Đikića iznimno cijenim i mislim da trenutno jedini ima jasnu sliku svega što se dogadja. No, budimo iskreni nije da on samo piše po društv mrežama, on se pismom obratio direktno premijeru odnosno Vladi, želi biti dio tima kiji donosi odluke u RH vezano uz pandemiju.
    Na stranu to što mislim da je definitivno u pravu u vezi korone, ali moramo reći kako stvari stoje.

    Gore netko povuče paralelu s glasanjem dijaspore, eh sad nije baš isto, al ni puno različito.

    Iako kažem on mi daleko mudrije zbori od mnogih naših stručnjaka koji su trenutno u RH.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.11.2020. at 08:16

  32. #7982
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam sasvim sigurna da Djikic nije jedini koji ima jasnu sliku svega sto se dogadja, kao i da ne reagira motiviran zeljom da bude clan znanstvenog savjeta Vlade. Reagira upravo zato da bi ukazao na ono sto je mnogima sasvim jasno. A uvjerena sam da je jasno i Vladi i Stozeru i njihovom znanstvenom savjetu- samo sto im nije bilo politicki oportuno reci da imaju razmahulu epidemiju i uvesti lockdown na vrijeme. Usporedbu s dijasporom uopce ne razumijem jer glasaci dijaspore direktno utjecu na to tko meni odredjuje porez kojeg oni sami ne placaju. A Ivan Djikic ukazuje na znanstveno jasno provjerljive cinjenice- jednako jasno provjerljive iz Hrvatske i iz Njemacke. Dapace trebali bismo mu biti zahvalni da glasno i beskompromisno proziva premijera i demantira lazne interpretacije stanja Stozera.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #7983
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da niti svi ostali članovi tog savjeta ne žive u Hrvatskoj, niti to stvarno ima neke veze. Doduše, ima jelena point, ja se pitam što radi taj savjet? Kakve savjet daje savjete i kome? Tko je sve uopće član? Što je sve savjet savjetovao Vladi i to koji član je što savjetovao i kakvu težinu imaju njihovi savjeti?

  34. #7984
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    trebali bismo mu biti zahvalni da glasno i beskompromisno proziva premijera i demantira lazne interpretacije stanja Stozera.
    x

  35. #7985
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,966

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nam sad kad smo ovoliko dozvolili da se razmaše pomaže samo strogi lockdown. I taj će bit dugotrajan i bolan.
    Da su se u kolovozu počele smisleno provoditi mjere do ovog nije moralo doći
    x

  36. #7986
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dobar
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...manje-15033765

    Mogao bi netko pobrojati tko je sve u zadnjih 30g obećavao tu bolnicu dovršiti... Lista bi sigurno bila impresivna.

  37. #7987
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da niti svi ostali članovi tog savjeta ne žive u Hrvatskoj, niti to stvarno ima neke veze. Doduše, ima jelena point, ja se pitam što radi taj savjet? Kakve savjet daje savjete i kome? Tko je sve uopće član? Što je sve savjet savjetovao Vladi i to koji član je što savjetovao i kakvu težinu imaju njihovi savjeti?
    Znanstveni savjet savjetuje premijera, a čine ga hrvatski znanstvenici biomedicinskih znanosti iz Hrvatske i inozemstva: Alemka Markotić, Krunoslav Capak, Dragan Primorac, Miroslav Radman, Igor Rudan, Gordan Lauc, Nenad Ban, Branko Kolarić i Zvonko Kusić. Meni nije jasno sto tu radi Kusic, btw, njegova specijalizacija je onkologija, a imao je suvlasnistvu polikliniku Aviva. Zanimljivost: https://lider.media/lider-intelligen...e-aviva-129917

    Inace, njihov savjet ne obvezuje premijera, ali njegovim odlukama daje tezinu, jer on svaki put nakon savjetovanja s njima govori 'mi', ali je jasno da se ne obadaje na ono sto su rekli. Osim ako pod 'mi' misli na trojedno bozanstvo sebe, Capaka i Markotic.

  38. #7988
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakvi, slazem se, nema on sta pisati i prozivati, a najmanje diktirati! Ali
    cekaj, zar mogu glasovati u rh oni koji tu ne zive? Jel oni onda diktiraju? Hmm...Nesto mu nije logicno tu :/.
    Pa da, treba oduzeti i glasove i drzavljanstvo, i nekretnine i pokretnine... a onda za dvadeset godina opet vabiti dijasporu da posalje pare.

  39. #7989
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koje pare?

  40. #7990
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    [QUOTE=Lili75;3188460]BB draga, samo da ti kažem da si me baš nasmijala i da volim tvoju iskrenost.

    Ja se isto bojim da su pogriješili što nisu bar n aneki način limitirali shopping centre jer sad bi se mogla dogodit navala upravo u tom smjeru jer nemaju kuda drugdje.

    Sestra mi kaže da u Njem rade centri al to kod nkih ne izgleda ni blizu kao kod nas.[/QUOTE/]

    Kako nisu limitirali? Na šoping-centru Dalmare piše da je ograničen na 3 tisuće posjetitelja.
    Na svoju površinu su vjerojatno mogli napisati i više

  41. #7991

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne znam što misliti o ovome:
    DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU:
    Umrli:
    2010. 52096
    2011 51019
    2012. 51710
    2013. 50386
    2014 50839
    2015 54205
    2016 51542
    2017. 53477
    2018 52706
    2019 51794

    Ukupan broj umrlih od siječnja do listopada 2020 pao je za 0,5% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno umrlih je bilo 232 manje

    Međutim, ako podatke promatramo....

  42. #7992
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A od listopada do danas?

  43. #7993

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne piše.

  44. #7994
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Evo, cipelice, ko da su te čuli: https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2234516
    Posljednje uređivanje od Jurana : 29.11.2020. at 10:39

  45. #7995
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa gledaj, do listopada je u Hrvatskoj umrlo jako malo ljudi od korone. Tako da prezentirati i uspoređivati podatke do listopada nema nikakvog smisla, odnosno koristi samo tome da se pokušava poduprijeti tvrdnja da korona ne postoji/nije značajna/nije opasna i tako dalje. Hrvatska je na proljeće imala strogi lockdown i epidemija se uopće nije razmahala, tako da je bilo i vrlo malo umrlih. To svi znamo. Ljudi su počeli umirati u većem broju zadnjih mjesec dana.

  46. #7996
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa gledaj, do listopada je u Hrvatskoj umrlo jako malo ljudi od korone. Tako da prezentirati i uspoređivati podatke do listopada nema nikakvog smisla, odnosno koristi samo tome da se pokušava poduprijeti tvrdnja da korona ne postoji/nije značajna/nije opasna i tako dalje. Hrvatska je na proljeće imala strogi lockdown i epidemija se uopće nije razmahala, tako da je bilo i vrlo malo umrlih. To svi znamo. Ljudi su počeli umirati u većem broju zadnjih mjesec dana.
    točnije, do 1.10. ukupno je umrlo 284 ljudi, od 1.10. do danas 1371

  47. #7997

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Znanstveni savjet savjetuje premijera, a čine ga hrvatski znanstvenici biomedicinskih znanosti iz Hrvatske i inozemstva: Alemka Markotić, Krunoslav Capak, Dragan Primorac, Miroslav Radman, Igor Rudan, Gordan Lauc, Nenad Ban, Branko Kolarić i Zvonko Kusić. Meni nije jasno sto tu radi Kusic, btw, njegova specijalizacija je onkologija, a imao je suvlasnistvu polikliniku Aviva. Zanimljivost: https://lider.media/lider-intelligen...e-aviva-129917

    Inace, njihov savjet ne obvezuje premijera, ali njegovim odlukama daje tezinu, jer on svaki put nakon savjetovanja s njima govori 'mi', ali je jasno da se ne obadaje na ono sto su rekli. Osim ako pod 'mi' misli na trojedno bozanstvo sebe, Capaka i Markotic.

    U pravu si što se tiče neobadavanja, ali članova je 15, ovo je c/p iz popisa koji je naveden u odgovoru Vlade RH na upit portala net.hr
    https://net.hr/danas/hrvatska/tko-za...i-netko-drugi/

    Moguće je da su neke afilijacije nepotpune, nisam pregledavala detaljno.

    "U Odluci je upisano petnaestero članova Znanstvenog savjeta:


    1. Zvonimir Frka Petešić, predstojnik Ureda predsjednika Vlade RH
    2. akademik Zvonimir Kusić, posebni savjetnik premijera
    3. Damir Truth, pomoćnik ministra unutarnjih poslova
    4. dr. sc. Andreja Ambriović Ristov, znanstvena savjetnica, virologinja s Instituta Ruđer Bošković
    5. prof. dr. sc. Nenad Ban, profesor strukturne molekularne biologije na Švicarskom federalnom tehnološkom institutu iz Züricha
    6. doc. dr. sc. Krunoslav Capak, ravnatelj Hrvatskoj zavoda za javno zdravstvo
    7. dr. Josip Car, direktor Centra za istraživanje narodnog zdravlja i direktor Suradnog centra Svjetske zdravstvene organizacije za digitalno zdravlje i zdravstvenu edukaciju
    8. dr. sc. Petra Klepac, epidemiologinja, docentica na London School od Hygiene and Tropical Medicine
    9. prof. dr. sc. Branko Kolarić, epidemiolog Nastavnog zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” i profesor na Medicinskom fakultetu u Rijeci
    10. prof. dr. sc. Gordan Lauc, profesor molekularne biologije i utemeljitelj biotehnološke tvrtke Genos
    11. prof.dr.sc. Alemka Markotić, također istaknuta članica Stožera i ravnateljica Klinike za infektivne bolesti “Dr. Fran Mihaljević”
    12. prof. dr. sc. Ozren Polašek, genetički epidemiolog, predstojnik Katedre za javno zdravstvo Medicinskog fakulteta u Splitu
    13. prof. dr. sc. Dragan Primorac, liječnik pedijatar, forenzičar i genetičar
    14. prof. dr. sc. Miroslav Radman, molekularni biolog
    15. prof. dr. sc. Igor Rudan, stručnjak za javno zdravstvo, genetičar, član Britanske akademije znanosti


    Također je navedeno da na sastanke Savjeta mogu biti pozvani i drugi članovi Vlade, ali i drugi znanstvenici, odnosno predstavnici institucija."
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 29.11.2020. at 10:48

  48. #7998
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Kažem ja sam sretna da Đikić ukazuje na pravo stanje stvari i proziva Vladu i Stožer, no mislim da je nepobitno i da traži svoj kutak medijskog prostora.

    Oko dijaspore sam dvojaka jer u svim razvijenim zemljama EU (ili bar većini)to pravo postoji. Neće nikad jedan Francuz ili Nijemac koji živi drugdje izgubit pravo glasa al da ne idemo OT.

    Ja sam bila i ostajem pri tome da je trebao puno stroži lockdown i puno ranije.
    Čak bi se usudila reći da i Savjet i Stožer daju svoje preporuke, ali nisam sigurna koliko ih Vlada slijedi iz sebi znanih razloga.

  49. #7999
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mislim da će ekonomski gubici (pod pretpostavkom da zbog prazne blagajne nismo išli u raniji lockdown) biti puno veći i dalekosežniji ovim kasnijim zatvaranjem nego ranijim. O zdravstvenom sustavu da i ne pričamo.
    Uvjerena sam da u Hrvatskoj imamo vrhunske stručnjake u svim područjima, zašto ih se ne sluša gotovo nikad nije mi jasno. Ne samo u slučaju Covida nego i inače. Pretpostavljam da ego naših političara preuzme stvari.

  50. #8000
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Potpuno se slažem mitovski.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •