Stranica 133 od 383 PrviPrvi ... 3383123131132133134135143183233 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,601 do 6,650 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6601
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je užas ova promjena. Prije sam radila do poslije 16 (od doma sam), pa sam uzela klince, išli smo prošeteti, bili na suncu još malo, na dvorištu. Jučer smo izašli, na pola šetnje već padao mrak. Bezveze

  2. #6602
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Mm je prije godinu dana dobio leukemiju,odlično reagirao na terapiju, remisija, no dan prije otpusta moždani, nadošao od moždanog, nastavak terapije kad ono relaps, ponovo uz fantastičnog liječnika se izbore njih dvojica za remisiju. 02.04. u jeku korone, potresa odlazi na transplantaciju, sve donekle ok. U sedmom mjesecu relaps, liječi se na rebru, fantastičan tim, novi lijek i evo nas u remisiji, dobiva donore limfocita da malo tu koštanu potaknu i na to evo jaki gvhd koji se uspjeli stavili pod kontrolu, no još se oporavlja...
    Ja sam sigurna da mu korona jako može naštetiti strašno me živcira neodgovornost drugih ljudi, prešućivanje kontakata ignoriranje i sl. koje je trenutno u mom malom selu jako prisutno.
    Kosijenka, jako mi je žao da je pored svega još i korona tu. Nadam se da će vam sve ipak izaći na dobro.

  3. #6603
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo riječ psihijatra o stanju nacije, a i zdravstvenog sustava. A može se čuti i novo objavljeni podatak o globalnoj smrtnosti od covida.
    http://hr.n1info.com/Vijesti/a568545...trpljenje.html

    Ovo bi po meni bio sažetak:
    S Gordanom Laucom, koji smatra kako ćemo prijeći brojku od 30 mrtvih dnevno za par tjedana se ne slaže, misli da nećemo doći do tako velike brojke. "Globalna smrtnost od korone je 0,2 posto, a u nekim zemljama još i manje. I zdravstveni sustav će izdržati", rekao je.
    "Situacija je teška i u ovom trenutku najvažnije je strpljenje. Pratite upute Stožera. Jedino praćenje zapovjedne linije i discipline mogu dovesti do poboljšanja situacije", poručio je građanima kao psihijatar.
    Kaže da su građani srednje životne dobi veoma disciplinirani i ne slaže se s konstatacijom da se građani ne pridržavaju mjera. "Treba naciju podsjećati, ali ne i plašiti."

  4. #6604
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A s Goranom Laucem se pak ne slaze pola ostalih tipa Djikic, smatra ga politickim igracem koji ima ulogu smiritelja nacije, dakle da umanjuje opasnost svjesno da ne izludi naciju :/. A niko od njih nije u rovovima kao Markotic i epidemiolozi. Neki tim s psihijatrom, epidemiologom nemamo. Imamo min zdravstva, epidemiologa, min policije powered by pr, pa umiritelje i one koji ne umiruju i koji smatraju da je komunikacija prema javnosti losa i nekonzistentna - cas super su brojke, cas grozne su brojke - puno njih iskace s 'pocujte moje misljenje', pa misljenjem na misljenje - slazem se s radmanom / ne slazem se s radmanom / virus je oslabio / nije oslabio itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.10.2020. at 14:02

  5. #6605
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Danas su objavili i broj ucenika u Zg koji su pozitivni. Za osnovne skole je to 21 ucenik, a u samoizolaciji je 503 ucenika. Isla sam skicnuti na DZS i Grad Zagreb ima oko 61 000 ucenika u osnovnim skolama. Tako da 60 500 djece moze ici u osnovnu skolu u Zagrebu. Sto ne izgleda dramaticno.

    https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicati...02_01_2020.htm

    Ali!
    To je cca 34 ucenika na 100 000 ucenika. Nije bas malo. Ako se usporedi s opcom populacijom i tih dobrih 211 danas, u opcoj populaciji je 26 pozitivnih na 100 000. Ne moze se na temelju jednog dana nesto zakljuciti, ali danasnji dan nije bas dobar za osnovnoskolce.

    Neka njemacka dramaticna granica je 50 pozitivnih na 100 000 u 7! dana. Uz puno veci broj testiranih.

  6. #6606
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    I kod nas ima situacija u kojima je učenik
    vrlo vjerojatno
    pozitivan jer su i ostali članovi obitelji pozitivni, ali doktorica nije dala da se dijete testira jer nema simptome. Hoću reći da ima pozitivne djece koja nisu prepoznata u sustavu i nisu uključena u ove brojke.

    Oko mene sve više zaraženih ili onih u samoizolaciji.

  7. #6607
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vidjela sam da je G. Lauc danas na facebooku linkao istraživanje objavljeno u Lancetu o utjecaju mjera na širenje epidemije, i po tome utjecaj zatvaranja škola baš i nije malen.

    https://www.thelancet.com/journals/l...yjNskI_HeOLR1Y

  8. #6608
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas ima situacija u kojima je učenik
    vrlo vjerojatno
    pozitivan jer su i ostali članovi obitelji pozitivni, ali doktorica nije dala da se dijete testira jer nema simptome. Hoću reći da ima pozitivne djece koja nisu prepoznata u sustavu i nisu uključena u ove brojke.

    Oko mene sve više zaraženih ili onih u samoizolaciji.
    Lili, neregistriranih ima u svim dobnim skupinama kad je broj testova u danu ogranicen. Jedino sto su skolarci u kolektivu. I sigurno bas ne drze razmak.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 27.10.2020. at 15:21

  9. #6609
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Logicki gledano, nema nikakve, jel, logike da broj pozitivnih padne s kojeg god broja da je bio (500? 800?) na 200 u jednom jedinom danu. Jedino sto moze direktno utjecati na to je smanjenje broja testiranih, odnosno ono sto se stvarno dogodilo, a to je rezanje radnog vremena onih koji zapravo mogu testirati... sretnike kojima je testiranje dozvoljeno, odnosno financijski prihvatljivo. Ja sam se najezila na komentar u nekim novinama, zaboravila sam kojim, gdje je pisalo da je tih pozitivnih dvjestotinjak u Zagrebu rezultat pridrzavanja mjera. Tesko, s obzirom da se ljudi nisu nezarazili od jucer. Danasnjih 200 pozitivnih su bili izlozeni koroni prosli tjedan ili su cekali 7-10 dana na test.

    Jesu li napokon proglasili obavezu nosenja maski u svim razredima svih skola? Kod nas to stvarno spasava stvar.

  10. #6610
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A za astmu, vjerujem da je bilo kome s dijagnozom u obitelji tesko citati o smrti (mlade) osobe koja ju je imala, ali s druge strane, kod nas su odavno izostavili astmu kao razlog za vecu brigu oko COVID-a ili nosenja maski. Umjesto astme, usla na popisu je pretilost, a to se i jasno vidi iz statistike, posebno unutar pripadnika afro-americke i hispano populacije.

  11. #6611
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nisu Kaae,klinci do 4. razreda ne nose maske,a i neki razredi viših razreda
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.10.2020. at 15:57

  12. #6612
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu Kaae,klinci do 4. razreda ne nose maske,a i neki razredi viših razreda
    Stvarno bezveze. Nikome ne bi pala kruna s glave da se uvede i ta obaveza. U nasih 11 osnovnih skola, 2 middle school i dvije srednje skole, nije zabiljezen niti jedan slucaj sirenja zaraze s ucitelja ili djeteta na bilo kojeg drugog clana kolektiva. Skola traje od 11. rujna, uz obavezu nosenja maske u svakom trenutku, osim u vrijeme rucka ili vani na igralistu (gdje se i dalje druze samo s djecom iz istog razreda). Korona i dalje u skole dolazi iz kucnih uvjeta, gdje se uvlaci kroz neformalna druzenja.

  13. #6613
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Logicki gledano, nema nikakve, jel, logike da broj pozitivnih padne s kojeg god broja da je bio (500? 800?) na 200 u jednom jedinom danu. Jedino sto moze direktno utjecati na to je smanjenje broja testiranih, odnosno ono sto se stvarno dogodilo, a to je rezanje radnog vremena onih koji zapravo mogu testirati... sretnike kojima je testiranje dozvoljeno, odnosno financijski prihvatljivo. Ja sam se najezila na komentar u nekim novinama, zaboravila sam kojim, gdje je pisalo da je tih pozitivnih dvjestotinjak u Zagrebu rezultat pridrzavanja mjera. Tesko, s obzirom da se ljudi nisu nezarazili od jucer. Danasnjih 200 pozitivnih su bili izlozeni koroni prosli tjedan ili su cekali 7-10 dana na test.

    Jesu li napokon proglasili obavezu nosenja maski u svim razredima svih skola? Kod nas to stvarno spasava stvar.
    Kaae, pisu koliko su testirali. Ako ne lazu, nemas sto nagadjati. Onaj najtezi val u Zg je bio krenuo sa svaki cetvrti, pa svaki treci testirani je bio pozitivan, do dramaticnih 2 od 3 testiranih je bilo pozitivno.

    Danas je u RH 1400 pozit. od 8100 testiranih, sto je "samo" 17%. Vidis u Osijeku je znacajno iznad toga 96 pozitivnih od 393 testirana. U Zg je isto kao u RH, 17%.

    Dakle, stalno imamo premalo testiranja. Ne znam otkud tih 200 sad. Ako je delay 1-3 tjedna, ne znam sto je bilo da se stvar popravila. Zavrsile prve pricesti?

  14. #6614
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I jel tvoj krenuo u školu Kaae?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.10.2020. at 16:12

  15. #6615

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Moj je u osmom i ne nose maske u razredu. Samo na hodnicima.

  16. #6616
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, pisu koliko su testirali. Ako ne lazu, nemas sto nagadjati. Onaj najtezi val u Zg je bio krenuo sa svaki cetvrti, pa svaki treci testirani je bio pozitivan, do dramaticnih 2 od 3 testiranih je bilo pozitivno.

    Danas je u RH 1400 pozit. od 8100 testiranih, sto je "samo" 17%. Vidis u Osijeku je znacajno iznad toga 96 pozitivnih od 393 testirana. U Zg je isto kao u RH, 17%.

    Dakle, stalno imamo premalo testiranja. Ne znam otkud tih 200 sad. Ako je delay 1-3 tjedna, ne znam sto je bilo da se stvar popravila. Zavrsile prve pricesti?
    Kod nas je vikend uzrok malih brojeva, mjesecima. Nasa lokalna Mayo klinika ima raspolozive rezultate unutar nekoliko sati, do otprilike 24h. Mislim da ne testiraju nedjeljom--nedjelja je uglavnom samo iz hitnih sluzbi. Onda u ponedjeljak izadju informacije tih hitnih sluzbi, koje se jos provlace u utorak. U srijedu se vracamo na "prosjek". Racunam da je onda takva situacija i sa Zagrebom.

    Jasno mi je skroz da je broj testiranih premalen. Broj stanovnika Minnesote je oko milijun i pol vise od Hrvatske, a dnevni broj testova je i do 35,000 dnevno. Mislim da nam je novi dnevni kapacitet oko 50,000-60,000 na dan, ali valjda nema dovoljno zainteresiranih. Stalno nas podsjecaju da odemo na test i ako mislimo da ne treba, s obzirom da je dostupno (i besplatno, neovisno o osiguranju). Stvarno se trude identificirati asimptomaticne, prvenstveno da ne mora dolaziti do masovnog ili djelomicnog zatvaranja skola.

    Distrikt oko 35 milja udaljen od naseg je prebacio nastavu na online do kraja studenog, ali iz preventivnih razloga. Ruralna sredina, previse antimaskera koji jasno podrzavaju Trumpovu politiku.

  17. #6617
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I jel tvoj krenuo u školu Kaae?
    Ne; ali nadam se da ce skoro. Muza je frka, a meni je zlo gledati psihicke posljedice na djetetu.

  18. #6618
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A za astmu, vjerujem da je bilo kome s dijagnozom u obitelji tesko citati o smrti (mlade) osobe koja ju je imala, ali s druge strane, kod nas su odavno izostavili astmu kao razlog za vecu brigu oko COVID-a ili nosenja maski. Umjesto astme, usla na popisu je pretilost, a to se i jasno vidi iz statistike, posebno unutar pripadnika afro-americke i hispano populacije.
    Ja se do sada nisam zabrinjavala. Evo, danas je i MM na ventolinu. Ne mogu se otet dojmu kad im je astma u stanju u kakvom je trenutno da im korona ne bi dobro sjela. Malo sam ovih dana anksiozna oko toga kao i hrpa drugih ljudi s drugim bolestima.
    Ovaj broj koji je u Zagrebu meni stvarno nije jasan. Nisam pripadnik teorija zavjere, ali danas mi je stvarno prošlo kroz glavu je li moguće s obzirom na stanje u zdravstvu i ekonomiji da nije testirano onoliko ljudi koliko nam se prikazuje. Košmar mi je u glavi ovih dana.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 27.10.2020. at 16:39

  19. #6619
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Klasika sutra će biti višestruko
    Ko i u Istru neki dan mi smo jedini,mi nemamo,a onda dva dana kasnije ohoho
    Trebalo bi davati i tjedne izvještaje

  20. #6620
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja sam otkazala pregled kod oftalmologa na Rebru, koji smo cekali oko dva mjeseca, zbog losih brojki. Zao mi je jako, ali me strah, a kcerima cu zakazati novi termin kad brojke budu bolje.

  21. #6621
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam čula za slučaj kod poznatog - jedno dijete u razredu pozitivno, 3 dana kasnije i drugo dijete pozitivno, obitelj tog drugog djeteta svi negativni. Zaključak se mislim nameće sam...

  22. #6622
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mitovski, malo utjehe. Kod moje prijateljice svi bili pozitivni. Jedini od njih pet koji nije imao bas nikakve simptome je astmaticni djecak, doduse vrlo mal (4 godine).
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 27.10.2020. at 16:57

  23. #6623
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Klasika sutra će biti višestruko
    Ko i u Istru neki dan mi smo jedini,mi nemamo,a onda dva dana kasnije ohoho
    Trebalo bi davati i tjedne izvještaje
    Pa imas tjedne izvjestaje:
    https://www.hzjz.hr/ravnateljstvo/br...po-zupanijama/

    Svaki dan ti kazu koliko je zadnjih 7 i zadnjih 14 dana, po zupanijama.

  24. #6624
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se do sada nisam zabrinjavala. Evo, danas je i MM na ventolinu. Ne mogu se otet dojmu kad im je astma u stanju u kakvom je trenutno da im korona ne bi dobro sjela. Malo sam ovih dana anksiozna oko toga kao i hrpa drugih ljudi s drugim bolestima.
    Ovaj broj koji je u Zagrebu meni stvarno nije jasan. Nisam pripadnik teorija zavjere, ali danas mi je stvarno prošlo kroz glavu je li moguće s obzirom na stanje u zdravstvu i ekonomiji da nije testirano onoliko ljudi koliko nam se prikazuje. Košmar mi je u glavi ovih dana.
    Moguce da su brojke takve jer : a) testira se vise onih kojima firme placaju test ( jasni bez simptoma)
    b) testitiraju se preventivno domovi za starije

  25. #6625
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, rasprava je li umrla od ili sa mi je stvarno ???? Kao da bi neki sad obrazlagali da su ovi koji su u terorističkom napadu na Blizance npr. dobili srčani, nisu zapravo umrli od tog napada. Onda nitko nije umro od napada, umro je od požara, gušenja, srčanog, pada s visine - a sve se to slučajno baš poklopilo s tim napadom, kojeg bi inače preživjeli .
    a da su imali coronu u blizancima? bi li umrli od napada ili od corone?
    slazem se s marijom, vrlo je vazno za odredjivanje smrtnosti, je li sa ili od, jer ima razlike

  26. #6626
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, zato jer nas vecina ne moze zivjet bez zdravstvenih usluga. Ja osobno ne zelim drustvo u kojem ce biti every man for himself i prirodna selekcija, nego solidarno drustvo. Za ocuvat zdravstvo, treba nosit maske, apstinirat od druzenja i putovanjay sto su zrtve. Iskreno, meni si ti zbog onog 'panika' (koja bozja panika, ajmo, budjenje je moj tijek misli) bila prorocica ove mocne struje koja ne zele vidjet opasnost tj budu u denialu da bi je mogli podnijeti jer se inace s tim ne mogu nositi. Ja sam ova druga struja koja pak sizne od negiranja i downplayanja i koju pogodi neka smrt djrteta s istim dg ko moje kceri. Nema the razumnih, ti mogu biti samo nakesani bogatasi, ala Gejc, koji su em fizicki, em financijski neovisni.
    a vidis, kod nekih, meni uopce nije bilo budjenje, vec bas panika
    ja vidim bar tri struje, jednu koja se pravi da korone nema, ne postuje mjere i sve pripisuje zavjerama
    drugu, u koju se ubrajam, a i vecinu mi poznatih, koja po meni ne negira opasnost, vec je uzima s razumom i uz dozu straha koja normalno prati novu i nepoznatu bolest - svakako su za mjere, dezinfekciju, razmak, maske, smanjenje kontakata, ocuvanje slabijih i rizicnih skupina
    a treca struja po meni ne sizi zbog downplayanja, nego bas suprotno, stalno siri strah i paniku koja nije popracena brojkama

    od treceg mjeseca neki zive u tom skoro pa mazohistickom opisivanju ogromnog broja mrtvih, kolapsa, satora i tijela, tada bi nam brojevi koje imamo vec neko vrijeme izgledali kao smak svijeta, a evo djeca su jos u skoli i necemo ni u lockdown
    optuzivali su se ljudi sto su za vrijeme lockdowna setali po ledinama, a onaj cirkus sa kvascem i wc papirom da ni ne spominjem, i tada sam se cudila
    gotovo je, vise nikad necemo npr. putovati, zaboravimo svijet kakav znamo
    doktorica na fejsu u ozujku napise - ostanite doma, pokusajte prezivjeti
    znam da je namjera dobra, ali ton... pokusajte, sanse su sta, skoro pa nikakve?
    o ekonomskim posljedicama da ni ne govorimo
    pojedinacna smrt se rasteze
    naravno da je tragedija sto je preminula cura od 17 godina, uzasna tragedija, ne znam koga to nije pogodilo pa da ovdje proziva one druge
    ali ne vidim ni koristi da se sad svatko sa astmom (a njena obitelj kaze da je bila nazalost jako bolesna i imala opasne napade i ranije, prije corone) nalazi u stanju panike i grca
    ja ne zelim tako zivjeti, dosad nisam, a ni necu
    a vidjet cemo sto nam nose sljedeci mjeseci, puno prognoza se dosad pokazalo katastroficnima bez pokrica

  27. #6627
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...grebu-15028262
    Bandic uvodi besplatno parkiranje oko bolnica. Koliko znam samo su Trauma i Klaiceva u 1. zoni. Kakva je to opet glupost da bude jos gore zaparkirano oko bolnica. I koja je to zona oko ovih bolnica. Ja sam masu puta za Klaicevu stala na Mazurancu. Hoce se samo Gunduliceva i Gajeva naplacivati u prvoj zoni, jer ostalo je "blizu bolnice"?

  28. #6628
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...grebu-15028262
    Bandic uvodi besplatno parkiranje oko bolnica. Koliko znam samo su Trauma i Klaiceva u 1. zoni. Kakva je to opet glupost da bude jos gore zaparkirano oko bolnica. I koja je to zona oko ovih bolnica. Ja sam masu puta za Klaicevu stala na Mazurancu. Hoce se samo Gunduliceva i Gajeva naplacivati u prvoj zoni, jer ostalo je "blizu bolnice"?
    Za Klaićevu i Rebro nisi mogao stati kada se plaćalo, mogu si misliti kako će biti sada.

  29. #6629
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Za Klaićevu i Rebro nisi mogao stati kada se plaćalo, mogu si misliti kako će biti sada.
    Pa zato je i dao da bude besplatno, jer to ionako ne možeš iskoristiti. Eh....

  30. #6630

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Evo me, preboljela koronu.
    Zadnjih dana sam imala prilike svjedociti kaosu u sustavu, citati sve ove zastrasujuce clanke i slicno. Sve sto pisem, mogu napisati temeljem vlastitog iskustva. Poslije svega sto sam prosla, namece mi se pitanje jesmo li sami sebi nepotrebno nametnuli ovaj cirkus ? Da se razumijemo, od samog pocetka sam vjerovala u sve mjere, nosila redovito masku, izbjegavala nepotrebne skupove,itd. Apsolutno nisam pristalica teorija zavjere. Medjutim, citam sve ove strahotne brojke, nagadjanja i predvidjanja i pitam se, cemu histerija ? Npr., zasto se u Arenu stavljaju kreveti za bolesnike s lakom i srednje teskom klinickom slikom (ja sam imala srednje tesku klinicku sliku) ? Zar nije pametnija opcija da ti bolesnici ostanu doma ? Ima li taj potez neku korisnu svrhu ili doprinosi opcoj psihozi ?
    Svakodnevno iznosenje brojki zarazenih, zasto je to potrebno ? Zasto se ne iznose brojke samo zivotno ugrozenih i preminulih, tako da ljudi imaju jasnu predozbu koliko je virus uistinu opasan ? Je li potrebno zaustaviti zivot radi rizicnih skupina ? Npr. u prvom mjesecu u mom gradu je harala atipicna upala pluca. Doslovno je u razredu sjedilo 5 djece od ukupno 20. Jesmo li tada trebali zaustaviti zivot radi rizicnih skupina (ne pricam napamet, imam kcerku koja pripada rizicnoj skupini)?
    Jesu li ostale bolesti (karcinomi, krvozilne bolesti, itd.) izgubile na svojoj opasnosti kad se bolnice posvecuju samo borbi protiv korone ?
    Ukratko, protiv cega se borimo i protiv cega ratujemo na ovaj nacin ?
    I dalje smatram da je virus opasan iskljucivo zato sto nam je dijelom nepoznat. Ne vjerujem u teorije zavjere ali ne vjerujem vise ni u ovu histeriju koja se stvara u svijetu.

  31. #6631

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    od treceg mjeseca neki zive u tom skoro pa mazohistickom opisivanju ogromnog broja mrtvih, kolapsa, satora i tijela, tada bi nam brojevi koje imamo vec neko vrijeme izgledali kao smak svijeta, a evo djeca su jos u skoli i necemo ni u lockdown
    optuzivali su se ljudi sto su za vrijeme lockdowna setali po ledinama, a onaj cirkus sa kvascem i wc papirom da ni ne spominjem, i tada sam se cudila
    Taj cirkus je nastao zbog, u mnogim državama, opravdanog, straha od višednevnog zatvaranja i proste gladi i nemanja, a ne zbog straha od samog virusa, ovo je zamena teza.
    Hoarderi su svakako prošli najbolje, ja sam u prvom policijskom vikendu zbog silne solidarnosti i odbijanja da unapred gomilam ostala i bez pomenutog kvasca i još nekih bitnijih namirnica, a čitavo proleće smo vrteli 4 krpene maskice jer drugih nije bilo, ili su cene posle bile .

    A sigurna sam da i dalje većina nas ima u šteku neku količinu namirnica veću nego prethodnih godina, čak i oni koji inače uopšte nemaju taj običaj. I to iz straha od lockdown-a a ne od virusa.

  32. #6632
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me, preboljela koronu.
    Zadnjih dana sam imala prilike svjedociti kaosu u sustavu, citati sve ove zastrasujuce clanke i slicno. Sve sto pisem, mogu napisati temeljem vlastitog iskustva. Poslije svega sto sam prosla, namece mi se pitanje jesmo li sami sebi nepotrebno nametnuli ovaj cirkus ? Da se razumijemo, od samog pocetka sam vjerovala u sve mjere, nosila redovito masku, izbjegavala nepotrebne skupove,itd. Apsolutno nisam pristalica teorija zavjere. Medjutim, citam sve ove strahotne brojke, nagadjanja i predvidjanja i pitam se, cemu histerija ? Npr., zasto se u Arenu stavljaju kreveti za bolesnike s lakom i srednje teskom klinickom slikom (ja sam imala srednje tesku klinicku sliku) ? Zar nije pametnija opcija da ti bolesnici ostanu doma ? Ima li taj potez neku korisnu svrhu ili doprinosi opcoj psihozi ?
    Svakodnevno iznosenje brojki zarazenih, zasto je to potrebno ? Zasto se ne iznose brojke samo zivotno ugrozenih i preminulih, tako da ljudi imaju jasnu predozbu koliko je virus uistinu opasan ? Je li potrebno zaustaviti zivot radi rizicnih skupina ? Npr. u prvom mjesecu u mom gradu je harala atipicna upala pluca. Doslovno je u razredu sjedilo 5 djece od ukupno 20. Jesmo li tada trebali zaustaviti zivot radi rizicnih skupina (ne pricam napamet, imam kcerku koja pripada rizicnoj skupini)?
    Jesu li ostale bolesti (karcinomi, krvozilne bolesti, itd.) izgubile na svojoj opasnosti kad se bolnice posvecuju samo borbi protiv korone ?
    Ukratko, protiv cega se borimo i protiv cega ratujemo na ovaj nacin ?
    I dalje smatram da je virus opasan iskljucivo zato sto nam je dijelom nepoznat. Ne vjerujem u teorije zavjere ali ne vjerujem vise ni u ovu histeriju koja se stvara u svijetu.

    Ima vrlo korisnu svrhu, naime neki ljudi nemaju gdje ostati. Starci iz staračkih domova nemaju doma. Neki ljudi žive sami. Za neke ljude nema tko brinuti.
    Kao i kod svake hospitalizacije, zdravstveno stanje nije jedini faktor koji odlučuje hoće li netko biti hospitaliziran, jedino što sad nije moguće bolesnike sa slikom koja nije teška ostavljati u bolnici.

  33. #6633

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    rehab, meni je drago što si dobro.
    I isto ne razumem potrebu izdvajanja lakih bolesnika van kuće, meni je to isto samo građenje psihoze i uznemiravanje.
    Za ostala pitanja, ja sam mislila da će ti dati odgovore onima koji još nisu preboleli.
    Ako su bolnice toliko prepunjene ljudima kojima je zbog korone neophodno bolničko lečenje, onda valjda ima smisla sve podrediti njihovom lečenju?
    Ako je u pitanu samo psihoza, onda sigurno da ne treba.
    Mislim ako pitaš da li je bolje da čovek umre od korone ili od srčanog udara, ja prva ne bih imala snage da budem sudija u tome. Zato i nisam lekar.

  34. #6634
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znači, imali smo situaciju da je trebalo čekati u redu ispred dućana, da realno nismo imali pojma koliko je virus proširen lokalno, da su dućani radili skraćeno, da su u nekim dijelovima zemlje ljudi bili zatvoreni tako da nisu mogli doći do većeg dućana, i sad se opet pitamo je li se bilo potrebno ranije opskrbiti. Ok, definitivno nije bilo potrebno za preživljavanje, ali je u svakom slučaju bilo vrlo zgodno. Slažem se da nije trebalo stvarati onakve gužve, trebalo se opskrbiti još početkom godine

  35. #6635

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ima vrlo korisnu svrhu, naime neki ljudi nemaju gdje ostati. Starci iz staračkih domova nemaju doma. Neki ljudi žive sami. Za neke ljude nema tko brinuti.
    Kao i kod svake hospitalizacije, zdravstveno stanje nije jedini faktor koji odlučuje hoće li netko biti hospitaliziran, jedino što sad nije moguće bolesnike sa slikom koja nije teška ostavljati u bolnici.

    Kod nas su u proleće neselektivno izolovali sve u ovakve prostore, čak i asimptomatske. Nije pomoglo. Naravno da imaju svrhu ako nije pod prisilom.

  36. #6636

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Za ostala pitanja, ja sam mislila da će ti dati odgovore onima koji još nisu preboleli.
    .
    Nepismena sam i ćorava . Treba da piše "da ćeš ti dati odgovore"...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 28.10.2020. at 08:43

  37. #6637
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su u proleće neselektivno izolovali sve u ovakve prostore, čak i asimptomatske. Nije pomoglo. Naravno da imaju svrhu ako nije pod prisilom.
    A čuj, to i jest bila neka ideja ispočetka da se zaražene ljude izolira i da se tako spriječi širenje epidemije. I kod nas su prva dva pacijenta zatvorili u bolnicu i to na valjda mjesec dana. Isto tako, spominjale su se i nekakve karantene za potencijalno zaražene. Od tako nečega se vrlo brzo odustalo, i ovo što se sad događa nema s tim veze.

  38. #6638

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj, to i jest bila neka ideja ispočetka da se zaražene ljude izolira i da se tako spriječi širenje epidemije. I kod nas su prva dva pacijenta zatvorili u bolnicu i to na valjda mjesec dana. Isto tako, spominjale su se i nekakve karantene za potencijalno zaražene. Od tako nečega se vrlo brzo odustalo, i ovo što se sad događa nema s tim veze.
    Ma hvala bogu da je bar negde normalnije, pola mojih sećanja i iskustava nema blage veze sa vašima, tim bolje po vas. Kod nas su na proleće zdravi mladi asimptomatski slučajevi sedeli na Sajmu po dve nedelje bez realne potrebe, a epidemija nije baš uspešno savladana onda.

  39. #6639

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ima vrlo korisnu svrhu, naime neki ljudi nemaju gdje ostati. Starci iz staračkih domova nemaju doma. Neki ljudi žive sami. Za neke ljude nema tko brinuti.
    Kao i kod svake hospitalizacije, zdravstveno stanje nije jedini faktor koji odlučuje hoće li netko biti hospitaliziran, jedino što sad nije moguće bolesnike sa slikom koja nije teška ostavljati u bolnici.
    Hajde, to mi donekle ima smisla iako mislim da bi ugodniji dojam ostavila neka volonterska akcija u smislu zbrinjavanja namirnicama, patronaza i slicno.. A sigurno bi se i ti ljudi bolje osjecali nego da leze u Areni.

  40. #6640

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Nepismena sam i ćorava . Treba da piše "da ćeš ti dati odgovore"...
    Ja sam zakljucke vec donijela i mislim da je to vidljivo iz mojih pitanja :D Ali volim cuti tudje misljenje jer jos uvijek nisam nacistu jesam li u pravu ili nisam

  41. #6641

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zakljucke vec donijela i mislim da je to vidljivo iz mojih pitanja :D Ali volim cuti tudje misljenje jer jos uvijek nisam nacistu jesam li u pravu ili nisam
    Vidljivo je , ono što nisam shvatila sasvim iz tvojih pitanja je da li je onda kod vas zdravstvo zaista preopterećeno koronom ili se stvara takva iluzija?
    Recimo, kod nas već kukaju da su bolnice u Beogradu skoro pune, a hospitalizovano je valjda nešto preko 800 pacijenata. Da li je to malo ili mnogo, nemam predstavu. Znam samo da naše seoske lokalne bolnice imaju kapacitet od oko 30-tak kreveta i svaki za koga nema mesta će ostati kod kuće, trebala mu bolnica ili ne.
    Mislim, jel, u kovid bolnicama i na plućnom odeljenju, ukupno kreveta ima više...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 28.10.2020. at 09:19

  42. #6642

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    To je jako dobro pitanje Pulinka. Nisam do sada vidjela usporedbu koliko je vise bolesnika smjesteno u bolnicu u odnosu na sezonu obicne gripe ? Zna li netko taj podatak ?

  43. #6643
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas je nastao kaos od jučer navečer. Od sinoć je troje roditelja javilo da su pozitivni.. jedno dijete pozitivnog roditelja razvilo simptome a u ponedjeljak je bio u školi. Koja je sad uopće procedura? Sad mi direktor javlja da mu je žena kontakt. Krasno je krenulo.

  44. #6644
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kod nas je procedura da se javi kontaktima kontakata, a kontakt ostaje u samoizolaciji.
    Kako je pozitivna teta u jaslicama, sve bebe su 10 dana u samoizolaciji, a koliko sam shvatila, mama mora biti još 10 dana, nakon tih prvih 10.
    Kontakt kontakta(što se odnosi na nas) idu normalno u školu i na posao. Samo sam obaviještena od bebine mame. Beba nema simptome.
    Približila nam se korona. Očekivano.

  45. #6645
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    rehab, ako nije prenepristojno pitanje - znas li koliko si ljudi zarazila, tj jesi li uopce?
    Super da si se oporavila! Gotovo da ti zavidim
    mitovski, drzite se. Nadam se da dijete nije zarazilo nikoga u taj jedan dan.

  46. #6646
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Znam da je na fakultetima, kad je netko pozitivan, cijela grupa u SI. A opet, ako je veliki faks s vise turnusa, isti nastavnik drzi nekoliko turnusa. I taj jedan ide online, a ostali uzivo s istim nastavnikom (naravno, oni koji se jos drze uzivo nastave).

  47. #6647
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je nastao kaos od jučer navečer. Od sinoć je troje roditelja javilo da su pozitivni.. jedno dijete pozitivnog roditelja razvilo simptome a u ponedjeljak je bio u školi. Koja je sad uopće procedura? Sad mi direktor javlja da mu je žena kontakt. Krasno je krenulo.
    Jesu li roditelji imali simptome? Kak to da je došlo do testiranja?

  48. #6648

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je nastao kaos od jučer navečer. Od sinoć je troje roditelja javilo da su pozitivni.. jedno dijete pozitivnog roditelja razvilo simptome a u ponedjeljak je bio u školi. Koja je sad uopće procedura? Sad mi direktor javlja da mu je žena kontakt. Krasno je krenulo.

    Držim vam palčeve da dete ipak nije nikog drugog zarazilo .
    Ceo razred bi trebalo da je u samoizolaciji kao kontakt, to tako ide kod vas, zar ne?
    Ja pojma nemam kakva je kod nas procedura, vidim da bukvalno svaka škola sama procenjuje šta će i koliko odeljenja zatvoriti i izolovati, totalna neorganizovanost, kao da plana nikakvog nije ni bilo (a ne bi me čudilo, niko od nastavnika nema nikakve instrukcije).

  49. #6649
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li roditelji imali simptome? Kak to da je došlo do testiranja?
    Mama je imala samo glavobolju i liječnica ju je zbog radnog mjesta poslala na testiranje jučer ujutro. Navečer je dobila pozitivan nalaz i javila da dijete šmrca i kiše. Juteos javlja da je dijete dobilo temperaturu i da čeka liječnicu da joj se javi. Sinoć je kontaktirala razrednicu. Razred je danas na nastavi. S obzirom na kaos oko testiranja mi sad možemo danima čekati i razred ići ma nastavu ili?
    Posljednje uređivanje od mitovski : 28.10.2020. at 09:55

  50. #6650
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je nastao kaos od jučer navečer. Od sinoć je troje roditelja javilo da su pozitivni.. jedno dijete pozitivnog roditelja razvilo simptome a u ponedjeljak je bio u školi. Koja je sad uopće procedura? Sad mi direktor javlja da mu je žena kontakt. Krasno je krenulo.
    Razrednik je poslao poruku u našu grupu da djeca ostaju doma 2 sata prije odlaska u školu.
    Kroz par sati je zvao epidemiolog i uzeo oib djeteta i rekao kad završava samoizolacija.
    Imali su 10 dana online nastavu.
    Nitko se drugi nije razbolio u međuvremenu.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •