Stranica 134 od 383 PrviPrvi ... 3484124132133134135136144184234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,651 do 6,700 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6651
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ali kod nas je to dijete taj dan imalo pozitivan test već.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  2. #6652
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ali kod nas je to dijete taj dan imalo pozitivan test već.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Da... Kod nas je situacija da je mama pozitivna a dijete razvilo simptome i još nije testirano. Djeca su u školi. S obzirom na kaos u našoj školi inače ne bih se iznenadila da pojima nemaju što sad. Realno, dijete može biti testirano za 3 dana.

  3. #6653
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Djeca tih pozitivnih roditelja idu u samoizolaciju.
    ako dijete koje ima simptome bude potvrdjeno, onda cijeli razred ide u samoizolaciju. do tad skola za taj razred ide normalno.

    ukoliko razred ide u samoizolaciju dobit cete mail od epidemioloske sluzbe, tj. lijecnika skolske medicine.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 28.10.2020. at 10:05

  4. #6654
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.10.2020. at 10:09

  5. #6655
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    K
    Kako je pozitivna teta u jaslicama, sve bebe su 10 dana u samoizolaciji, a koliko sam shvatila, mama mora biti još 10 dana, nakon tih prvih 10.
    .
    Ovo sam i ja čula, ali mi nije jasno. Razumijem da bi mama išla drugih 10 dana ako dijete bude pozitivno. Ali ako dijete ne dobije nikakav simptom, zašto bi i mama još 10 dana morala biti doma?

  6. #6656
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam i ja čula, ali mi nije jasno. Razumijem da bi mama išla drugih 10 dana ako dijete bude pozitivno. Ali ako dijete ne dobije nikakav simptom, zašto bi i mama još 10 dana morala biti doma?
    I od kad kontakt kontakta ide u samoizolaciju? Ovo sam i ja danas čula. Od kolegice prijateljica. Tata je pozitivan. Mama dobila 14 dana a djeca još 14 dana od kad mami završi samoizolacija. Mislila sam da je neka greška.

  7. #6657

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    rehab, ako nije prenepristojno pitanje - znas li koliko si ljudi zarazila, tj jesi li uopce?
    Super da si se oporavila! Gotovo da ti zavidim
    mitovski, drzite se. Nadam se da dijete nije zarazilo nikoga u taj jedan dan.
    Ovako, ja sam se zadnja razvila simptome ali sumnjam da su klice krenule od mene, tj.da me zarazila kolegica s posla. Imali smo obiteljsko druzenje, od nas 20ak zarazilo se cetvero ljudi. Koliko znam, krug zaraze se nije sirio dalje (bila sam u tijeku s pacijentima, obavijestila sam sve kontakte, itd.). Od nas cetvero koji smo zarazeni,bila sam najmanje rizicna a razvila sam najteze simptome. Jako mi je zanimljivo da ni suprug ni sinovi nisu razvili simptome iako smo vec 3 tjedna svi zajedno u kuci, nismo se nimalo odvajali jedni od drugih niti smo ikakve promjene unijeli u svakodnevni zivot. Moja baka (na postelji je, teski srcani bolesnik,87 godina) takodjer se nije zarazila iako zivi s mojim zarazenim roditeljima. Doduse, oni su se odvojili od nje ali tek nakon sto su razvili simptome. Ima tu jako puno slicnih detalja koji su me potaknuli na neko kriticnije razmisljanje o svemu

  8. #6658

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam i ja čula, ali mi nije jasno. Razumijem da bi mama išla drugih 10 dana ako dijete bude pozitivno. Ali ako dijete ne dobije nikakav simptom, zašto bi i mama još 10 dana morala biti doma?
    Moja djeca i suprug vec 3 tjedna sjede doma zbog mene. Savrseno zdravi. Za prvih 10 dana imam opravdanje, za ostale dane ne. Zato sam i pisala iznad - cini mi se da sami sebi nepotrebno stvaramo kaos.

  9. #6659
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Hvala, rehab. Mi se tesko mozemo razdvojiti s jednom kupaonom i jednim wcom. Netko bi morao van iz stana. Malo me muci je li moralno unajmit stan na 2 tjedna za SI.

  10. #6660

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ako imas lovu i logistiku, zasto ne bi bilo moralno ?

  11. #6661
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jelena, carice, sad si mi dala izvrsnu ideju.
    Moj muž ima stan (svoj momački koji je kupio nakon razvoda ) koji iznajmljujemo. Nedavno su otišli dugogodišnji podstanari i u stanu smo neke manje radove radili pa ga još nismo vratili na tržište. Nekidan smo pričali o tome kako bi ga mogli ostaviti još mjesec, dva praznog za potrebe eventualnih samoizolacija, ali da ga rentamo na dva tjedna za samoizolaciju, to mi nije palo na pamet a ideja je odlična.
    Naravno da je moralno, to je nova tržišna niša.

  12. #6662
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    bravo, genijalno, iznajmljivanje uz šifru "ključ je ispod otirača"

  13. #6663
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ako dodate namirnice za deset dana možete i značajno povisiti cijenu

  14. #6664

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Unajmljivanje, iznajmljivanje.. Nek svatko radi sto ga veseli, svaka roba ima svog kupca Ne vidim tu nekih moralnih dilema :D

  15. #6665
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ili bravu sa sifrom koju mijenjas za svakog "turista"

  16. #6666
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, rehab. Mi se tesko mozemo razdvojiti s jednom kupaonom i jednim wcom. Netko bi morao van iz stana. Malo me muci je li moralno unajmit stan na 2 tjedna za SI.
    Ne vidim problem moralnosti unajmljivanja stana na 2 tjedna, aliiii pitanje koje bih si postavila glasi: tko je tu prije bio i kako je obavljeno čišćenje? Manje bi me bilo strah otići u hotel.

    Kako god okreneš, nije to jednostavno. Nas je četvoro, a imamo situaciju da moramo biti na raspolaganju starijim i bolesnim članovima obitelji, pa ne znam kako bi to funkcioniralo... Npr. moj brat je prije par tjedana slomio desnu ruku, a živi sam. Oko puno stvari treba pomoć, jer fizički ne može, a mm ima mamu koja živi sama i koju često obilazi. Moji roditelji su 80+ i ne žive u Zg, ali i njih obilazimo povremeno. I što ako mi završimo u samoizolaciji? Neko rješenje bi se našlo, ali ne bi bilo idealno.

    Dalje - ako iz samoizolacije moraš raditi, treba malo više od četiri zida i sanitarnog čvora. Trebaš stabilnu internet vezu. Štajaznam, ja imam vikendicu blizu Zagreba koja bi eventualno mogla poslužiti nekome za samoizolaciju, ali tamo osim struje i vode nema ničega. Grijanje na drva je problematično za dulje vrijeme (nema drva, ima za dva-tri loženja, ali ne za dva-tri tjedna), dostava namirnica je upitna jer nema trgovine blizu, interneta nema.... A pogotovo nije pogodno ako bi tamo trebala boraviti osoba sa simptomima. Nije lako... Ovisimo jedni o drugima i više nego smo spremni priznati.

  17. #6667
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Osigurana dezinfekcija prije i poslije.

  18. #6668
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li napokon proglasili obavezu nosenja maski u svim razredima svih skola? Kod nas to stvarno spasava stvar.
    Ne! Samo ako nema razmaka. U nasoj skoli ima razmaka, neka djecica su se zalila da ih maske guse i boli glava (guse ih i boli glava samo od roditelja pristasa Slobode), pa dok sjede ne moraju. To se svodi na to da ne moraju, osim na putu od razreda na van i na putu od ulaza prema razredu. Nasi se ne mogu ni mlatit prestat, a kamoli da budu odgovorni oko maski, stalno neki cirkusi specijalni tretmani i beskonacno pedagoski razgovori odgojno challenged djece.

  19. #6669

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne! Samo ako nema razmaka. U nasoj skoli ima razmaka, neka djecica su se zalila da ih maske guse i boli glava (guse ih i boli glava samo od roditelja pristasa Slobode), pa dok sjede ne moraju. To se svodi na to da ne moraju, osim na putu od razreda na van i na putu od ulaza prema razredu. Nasi se ne mogu ni mlatit prestat, a kamoli da budu odgovorni oko maski, stalno neki cirkusi specijalni tretmani i beskonacno pedagoski razgovori odgojno challenged djece.
    Lol, totalno si u pravu ali bas si me nasmijala :D

  20. #6670
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moralna problematika unajmljivanja stana na 2 tjedna je eventualno ako to ne kažeš iznajmljivačima (doduše i nije uobičajeno unajmljivanje na 2 tjedna, ev. na mjesec dana).

    Iz samoizolacije ne moraš raditi, možeš ići na bolovanje. Ako hoćeš raditi, ili ako poslodavac to želi, dobro je unaprijed razmisliti o tome. Ja sam na primjer rekla na psolu da neću moći raditi iz samoizolacije jer neću imati internet, pa je to riješeno.

  21. #6671
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nasi se ne mogu ni mlatit prestat, a kamoli da budu odgovorni oko maski,
    S ovim si sve rekla i mislim da to vrijedi za skoro sve osnovne

  22. #6672
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    To je jako dobro pitanje Pulinka. Nisam do sada vidjela usporedbu koliko je vise bolesnika smjesteno u bolnicu u odnosu na sezonu obicne gripe ? Zna li netko taj podatak ?
    Za balkanske zemlje ne - gripa jos nije pocela. I ne sjecam se da smo citali da se otvara arena zbog nje, event. se zabrane na peaku posjeti bolnicama. Takodjer, da jos jednom ponovimo - cjepivo za gripu postoji cca 50 god, to nije nov virus..Imas na netu za londom na proljece vidljiv godisnji znacajan lporast smrtnosti zbog covida, izgubila sam taj link. Ko sto je danas rekao rijecki dr., ne treba cak toliko ni gledat porast smrtnosti negi opterecenje zdrav sustava, tj broj komplikacija od gripe vs. od covida. Tvoj je odgovor da su zdrav djelatnici diljem svijeta u masovnoj histeriji? Nadam se da nije i blago ti se sto je covid iza tebe, barem 3.mjeseca si i sluzb. mirna vezano za SI i ostalo.

  23. #6673

  24. #6674

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Stan ispod mene se cijelo proljeće iznajmljivao za samoizolacije. Uglavnom su bili pomorci i ljudi koji su se vracali iz inozemstva.

  25. #6675
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim problem moralnosti unajmljivanja stana na 2 tjedna, aliiii pitanje koje bih si postavila glasi: tko je tu prije bio i kako je obavljeno čišćenje? Manje bi me bilo strah otići u hotel.
    Ma meni je svejedno tko je očistio. Ako sam u SI, sama bih si ionako očistila. Uzela bih jedan dan slobodno s posla
    Odred za čistoću. Ja i u hotel nosim sredstva za čišćenje i poslije čistačice svaki dan prebrišem dasku od WC-a. Puno hotela je s tepisonima posvud, to ni ne znam kako bih očistila. Još bih u hotelu morala luftati i čistiti za čistačicom
    Lijepo Barbi, minimalistički stan. Možeš i madrac maknuti, ja ću doći sa svojom vrecom za spavanje

  26. #6676
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eto, sve je već otkriveno

  27. #6677

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    ja isto imam neke simptome već nekoliko dana, ali imam njuh, nemam temp ...
    baš bi bilo zgodno da znam je li to to od mene što se tiče korone ili su u pitanju nek obične boljke koje ne bih ni zamijetila da nije "sezona" korone ...

    da sam kod Kaee, lijepo bih se testirala, a ovdje mi je stvarno neprihvatljivo tražiti testiranje zbog nečega što ne znam ni sama jesam li umislila ili nisam ... ionako sam na poslu online, ne idem ni u dućan već tjedan dana , druženja sam davno zaboravila ...

  28. #6678

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Za balkanske zemlje ne - gripa jos nije pocela. I ne sjecam se da smo citali da se otvara arena zbog nje, event. se zabrane na peaku posjeti bolnicama. Takodjer, da jos jednom ponovimo - cjepivo za gripu postoji cca 50 god, to nije nov virus..Imas na netu za londom na proljece vidljiv godisnji znacajan lporast smrtnosti zbog covida, izgubila sam taj link. Ko sto je danas rekao rijecki dr., ne treba cak toliko ni gledat porast smrtnosti negi opterecenje zdrav sustava, tj broj komplikacija od gripe vs. od covida. Tvoj je odgovor da su zdrav djelatnici diljem svijeta u masovnoj histeriji? Nadam se da nije i blago ti se sto je covid iza tebe, barem 3.mjeseca si i sluzb. mirna vezano za SI i ostalo.
    Ina, jel ti imputiras da sam ja rekla da je sve ovo ni zbog cega ? Nisam. Napisala sam iznad da ne vjerujem u teorije zavjere i da smatram da trebamo biti na oprezu jer je virus dobrim dijelom nepoznanica. Ali evo, spominjes opterecenost zdravstvenog sustava. Ja sam se nahodala po domu zdravlja ovih dana s razlogom ali bilo je i puno onih koji su hodali bez nekog velikog razloga.. Samo zato sto se to sto imaju zove korona, a to sto prakticki nemaju skoro nikakve ozbiljnije simptome - nema veze. To nisu moje rijeci - to su rijeci upravo tih ljudi koji su zbunjeni svim tim pretragama i konzultacijama bez ozbiljnog razloga.
    Ja na to nemam cjelovitog razumnog i logicnog odgovora. Pa ni za Arenu. Samo se pitam moze li se drugacije, efektivnije i konstruktivnije ?

  29. #6679
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Puštaju s koronom u Domove zdravlja? Pa to je odlična informacija.

    Kakve pretrage si radila?
    Posljednje uređivanje od Mima : 28.10.2020. at 11:31

  30. #6680

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Očekujem povećanu količinu nasilja u školama.
    Ne smiju mrdati, stalno im drže predavanja kako su najgori (svakom razredu

  31. #6681

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Puštaju s koronom u Domove zdravlja? Pa to je odlična informacija.

    Kakve pretrage si radila?
    Da, pustaju. Ne u prostorije (osim rengena) nego u satore pored zgrade. Pregled lijecnika, nalaze krvi, snimka pluca i testiranje na koronu

  32. #6682
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je nastao kaos od jučer navečer. Od sinoć je troje roditelja javilo da su pozitivni.. jedno dijete pozitivnog roditelja razvilo simptome a u ponedjeljak je bio u školi. Koja je sad uopće procedura? Sad mi direktor javlja da mu je žena kontakt. Krasno je krenulo.
    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mama je imala samo glavobolju i liječnica ju je zbog radnog mjesta poslala na testiranje jučer ujutro. Navečer je dobila pozitivan nalaz i javila da dijete šmrca i kiše. Juteos javlja da je dijete dobilo temperaturu i da čeka liječnicu da joj se javi. Sinoć je kontaktirala razrednicu. Razred je danas na nastavi. S obzirom na kaos oko testiranja mi sad možemo danima čekati i razred ići ma nastavu ili?
    Kod nas su zaraženi roditelji od dvoje djece iz razreda s tim da su im djeca redovno i normalno išla u školu dok su roditelji čekali nalaz 3 dana.

    Pokušala sam se stavit u istu situaciju. Meni moja osobna odgovornost jednostavno ne bi dala da pošaljem svoju djecu u školu dok ne dobijem negativan nalaz, posebice uz takve simptome koje su ti roditelji imali (tipični koronski).

    Sada naravno liječnici ne daju uputnice da se testiraju njihova djeca jer su asimptomatski. Zaražena mama mi je rekla: a što ako se pokaže da su mi djeca pozitivna (što je vrlo velika vjerojatnost) onda ću morat produžit SI još nekoliko dana Potpuno shvaćam koliko je teška SI u malom stanu, al svejedno ostajem bez texta koliko ljudi mogu biti sebični. Nije ih briga što se možebitno trenutno širi zaraza u razredima njhove djece, al nisu ih mogli/htjeli povuć iz škole tih par dana čekanja nalaza. Baš sam onako razočarana i bolje da mučim i budem "no comment".
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.10.2020. at 11:43

  33. #6683
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja ne mogu reći... Svi roditelji u razredu su ostavljali djecu doma od kad su dobili uputnice za teatiranje. Ova mama konkretno je imala jedino glavobolju i evo jučer je ostavila dijete doma dok je čekala rezultate testiranja. Isto bih napravila i ja jer je to odgovorno. MM-u je u petak curio nos i J. nije išla na rođendan jednoj od najboljih prijateljica. Meni je to normalno.

  34. #6684
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Eh i meni je, al mnogima očito nije. :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.10.2020. at 11:51

  35. #6685
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Evo kaže mi dijete, nekih predmeta neće biti jer su profesori na bolovanju. Pretpostavlja se korona, tako im je rečeno. A na stranicama škole ništa. I razrednik šuti, nikakva obavijest.

  36. #6686
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo kaže mi dijete, nekih predmeta neće biti jer su profesori na bolovanju. Pretpostavlja se korona, tako im je rečeno. A na stranicama škole ništa. I razrednik šuti, nikakva obavijest.
    Očito čekaju rezultate testiranja. Ne mogu reći da je korona dok nemaju potvrđeno.

  37. #6687
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Očito čekaju rezultate testiranja. Ne mogu reći da je korona dok nemaju potvrđeno.
    Sigurno je to. Kod nas ništa ne taje, no naravno prvo čekaju potvrdu.

  38. #6688
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Dijete mi je bilo kontakt s pozitivnim djetetom u petak na treningu, danas mi javili. Imao je 2 dana temper.38 jucer i danas je ok malo promukli. Zvali u pon doktora rekli nam da pratimo. Mladji od danas proljev i malo povratio. Doktore ne mogu dobiti...trener nas nije zvao, zvala me mama zarazenog djeteta. Mene boli glava nq poslu sam.. je moramo svi u izolaciju nemam pojma. I jel moramo svi na testiranje u kuci imamo i stariju osobu... gdje na testiranje jel svuda su guzve? Okolica Zagreb..Karlovac? Jel zna netko kakvo je stanje?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 28.10.2020. at 12:21

  39. #6689

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne mogu reći... Svi roditelji u razredu su ostavljali djecu doma od kad su dobili uputnice za teatiranje. Ova mama konkretno je imala jedino glavobolju i evo jučer je ostavila dijete doma dok je čekala rezultate testiranja. Isto bih napravila i ja jer je to odgovorno. MM-u je u petak curio nos i J. nije išla na rođendan jednoj od najboljih prijateljica. Meni je to normalno.
    Možda nisam pažljivo čitala, ali zar je ova mama koja je imala samo glavobolju odmah posumnjala na koronu i zatražila testiranje? Mislim i mene ponekad zaboli glava, popijem tabletu i bude mi bolje. A tako i MM i djeca. Kada treba posumnjati da je to simptom korone?

  40. #6690
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Kora prvotno napisa Vidi poruku
    Možda nisam pažljivo čitala, ali zar je ova mama koja je imala samo glavobolju odmah posumnjala na koronu i zatražila testiranje? Mislim i mene ponekad zaboli glava, popijem tabletu i bude mi bolje. A tako i MM i djeca. Kada treba posumnjati da je to simptom korone?
    Napisala je da nije imala tipične simptome ali ju je liječnica zbog radnog mjesta poslala na testiranje. Nije išla u detalje.

  41. #6691
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete mi je bilo kontakt s pozitivnim djetetom u petak na treningu, danas mi javili. Imao je 2 dana temper.38 jucer i danas je ok malo promukli. Zvali u pon doktora rekli nam da pratimo. Mladji od danas proljev i malo povratio. Doktore ne mogu dobiti...trener nas nije zvao, zvala me mama zarazenog djeteta. Mene boli glava nq poslu sam.. je moramo svi u izolaciju nemam pojma. I jel moramo svi na testiranje u kuci imamo i stariju osobu... gdje na testiranje jel svuda su guzve? Okolica Zagreb..Karlovac? Jel zna netko kakvo je stanje?
    Karlovac je koma samo 200 uzoraka primaju dnevno.
    Kolone od 6 ujutro a oni rade od 8h.
    https://kaportal.net.hr/aktualno/vij...cinje-tek-u-8/

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  42. #6692
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete mi je bilo kontakt s pozitivnim djetetom u petak na treningu, danas mi javili. Imao je 2 dana temper.38 jucer i danas je ok malo promukli. Zvali u pon doktora rekli nam da pratimo. Mladji od danas proljev i malo povratio. Doktore ne mogu dobiti...trener nas nije zvao, zvala me mama zarazenog djeteta. Mene boli glava nq poslu sam.. je moramo svi u izolaciju nemam pojma. I jel moramo svi na testiranje u kuci imamo i stariju osobu... gdje na testiranje jel svuda su guzve? Okolica Zagreb..Karlovac? Jel zna netko kakvo je stanje?
    Andrija Štampar, preko aplikacije cca za dva dana bude slobodan termin za testiranje https://prijavnicentar.hr/testiranje/stampar

  43. #6693
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kora prvotno napisa Vidi poruku
    Možda nisam pažljivo čitala, ali zar je ova mama koja je imala samo glavobolju odmah posumnjala na koronu i zatražila testiranje? Mislim i mene ponekad zaboli glava, popijem tabletu i bude mi bolje. A tako i MM i djeca. Kada treba posumnjati da je to simptom korone?
    Ovdje je popis simptoma:

    https://www.koronavirus.hr/o-bolesti/103

    Kolega (prvi kontakt) rekao je da je njegova supruga imala povišenu temperaturu, suhi kašalj i nagli gubitak osjeta mirisa i okusa. On se nije zarazio. Bio je u samoizolaciji 14 dana, testiran i negativan.

    Očito puno ovisi i o imunitetu organizma.

    S druge strane, meni bi bilo teško razlikovati ove simptome od obične gripe ili neke druge virusne bolesti.

  44. #6694
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Rehab, drago mi je da si dobro. Koje si simptome imala?

  45. #6695
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete mi je bilo kontakt s pozitivnim djetetom u petak na treningu, danas mi javili. Imao je 2 dana temper.38 jucer i danas je ok malo promukli. Zvali u pon doktora rekli nam da pratimo. Mladji od danas proljev i malo povratio. Doktore ne mogu dobiti...trener nas nije zvao, zvala me mama zarazenog djeteta. Mene boli glava nq poslu sam.. je moramo svi u izolaciju nemam pojma. I jel moramo svi na testiranje u kuci imamo i stariju osobu... gdje na testiranje jel svuda su guzve? Okolica Zagreb..Karlovac? Jel zna netko kakvo je stanje?
    https://www.koronavirus.hr/svi-testn...-hrvatskoj/763

    Ovdje imaš popis..
    Ivanić, V. Gorica, Zaprešić..
    Probaj zvrcnuti koji broj da vidiš da li je isto velika gužva

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  46. #6696

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Rehab, drago mi je da si dobro. Koje si simptome imala?
    Nisku temperaturu (do 37,4 najvise), malaksalost i iscrpljenost. Gubitak osjeta mirisa sam skuzila taj dan kad sam se isla testirati. Ukratko, nalazi su pokazali puno gore stanje nego sam se ja osjecala.
    Moji su imali simptome crijevne viroze (proljev, povracanje, visoka temperatura). Nitko osim mene nije izgubio osjet mirisa a osjet okusa je svima ostao uredan.

  47. #6697
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Mi idemo u Mirojsku 16.Rekao dr.da je tamo najbrže.
    Dogovorila termin online.

  48. #6698
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Puštaju s koronom u Domove zdravlja? Pa to je odlična informacija.

    Kakve pretrage si radila?
    Imam isto pitanje i potpuno sam zbunjena jer ja na jedvite jade ulazim u bolnicu do svog liječnika, a kamoli da bi me IGDJE pustili s potvrđenim Covid testom.

  49. #6699
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Zanemari: gore vidim odgovor.

  50. #6700

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •