Stranica 197 od 383 PrviPrvi ... 97147187195196197198199207247297 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,801 do 9,850 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #9801
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Naši povezuju porast slučajeva s hladnim vremenom mislim. Vidjet ćemo kako ide dalje

  2. #9802
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mene veseli mogućnost dozvola za cvjetne sajmove.
    Da imam razloga ići u Ludbreg, na Bundek i tako. Barem lokalno putovati. Mogu i sad, nije da nisam bila, ali bolje je kad imaš tako lijepi razlog.

    Dok nam ne uvedu kovid- putovnice. Što je sasvim izgledno.

  3. #9803
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ja sam imala dojam da su nakon Velike Gospe u Sinju dugo bili veliki brojevi, a to nije velik grad, ali to je moj dojam. U ovom članku potvrđuju brojeve, ali ne i uzroke. Jedno su dojmovi, a drugo točni podaci.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 22.02.2021. at 12:32

  4. #9804
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    U dosta malo dana je bila i Velika gospa , Alka i 5.8. tako da to treba zajedno gledati ,pa je logično da je dugo bilo veliki brojevi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.02.2021. at 12:37

  5. #9805
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Kako? Imamo usporavanje opadanja broja slučajeva, tj. ne opada krivulja više onako stramo, nego blago (skrolati malo naniže do grafa): https://www.google.com/search?q=coro...hrome&ie=UTF-8
    Porast imamo. Imali bi i vise da se vise testira .
    A biti ce ga i jos vise .
    Skola je pocela ne moze drugacije. Jedino sto mozda porast uspore druge sezonske viroze koje haraju pa ce dio djece ostati doma.

  6. #9806
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Meni poznanica rekla da se malo i Dubrovnik dignuo brojevima nakon Feste

  7. #9807
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A da li to vezemo za neko javno okupljanje, ne mogu povezat?
    Javna okupljanja su kratkotrajni događaji koji ako imaju tako snažan efekt, trebali bi se nekako isto na toj krivulji vidjeti, ona ide gore dolje jer je pod utjecajem brojnih faktora, ali kad se ovaj odjednom pojavi (Velika Gospa npr), a ostali faktori su i dalje tu, onda bi se trebao vidjeti neki efekt. Ima načina u statistici da to pronađeš, uz rizik greške taj i taj.. Baš mi fale takvi podaci, jer mislim da se sve zaustavi na nagađanjima (sad kad bukne!) i zgražanjima.
    Točno, nakon Vukovara je raslo, ali tad je generalno raslo, bilo je puno virusa u populaciji
    A nakon Petrinje, gdje smo isto prognozirali korona katastrofu, je jako palo, kako sad pak to..
    Pitanje je koliko bi trebala biti veća šansa da se neko zarazi na javnom okupljanju da bi se ovisnost porasta novozaraženih o okupljanjima primijetila samo iz ukupnog broja slučajeva. Trebalo bi usporediti unutar par tjedana od događanja koliko je broj zaraženih s nekog događanja (tipa 2 od 100) u odnosu na neku slučajnu populaciju koja nije bila na događanju. Porast može biti i 30, 40% (bez veze nagađam) na toj populaciji u odnosnu na slučajni uzorak; što je značajno, ali nije nužno nešto što bismo primijetili na krivulju ukupnih brojeva - al dugoročno jako utječe na ukupne brojeve. Tipa, općenito se zarazi 2 od 100 ljudi; ali, ako su bili na događanju, zarazi ih se 2,5. To se neće bitno primijetiti na krivulji ukupnih zaraza dva tjedna kasnije, no sve skupa će jako utjecati na ukupan broj zaraženih... Ovo je moj brzinski dojam. Možda pišem i gluposti Ali ne bih očekivala da će skok biti brz, niti da će biti uočljiv u dva tjedna, više kumulativan i postepen.

  8. #9808
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Porast imamo. Imali bi i vise da se vise testira .
    Iako, prema ourworldindata, udio pozitivnih u testiranju nije porastao, zadnjih dana je isti, a konstantno pada od polovice 12. mjeseca

  9. #9809
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Iako, prema ourworldindata, udio pozitivnih u testiranju nije porastao, zadnjih dana je isti, a konstantno pada od polovice 12. mjeseca
    Da , to je dobar znak. To me bas veseli.
    Ali ni to nije 100% pouzdano jer velik broj testiranih su osobe koje idu na zahvate u bolnice, a njihov broj je konstanta gotovo cijelo vrijeme.
    Bilo bi zanimljivo vidjeti kako stojimo sa brzim testovima.

  10. #9810
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    sirius, shvatila sam da imamo porast od prošlog tjedna od 2%. S druge strane, imamo pad od 91% u odnosu na najviši tjedni prosjek koji smo imali 13. prosinca, o tom padanju sam pisala, a koje je išlo kontinuirano, s par grbica na grafu (i momentalnih porasta tada). Nisam bila vidjela zadnje brojke u medijima i nisam sama bila usporedila zadnjih par dana. I da jesam, ne bih odmah zaključila da je taj jednokratni porast od 2% nužno početak uzlaznog trenda (a može i biti). Općenito, ne smatram se kompetentnom za predviđanja o kretanju pandemije, samo dodajem malo protuteže, da se zabilježe i dobri trendovi, a ne samo loši, pa da smo bliže realnosti na temi.
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.02.2021. at 13:44

  11. #9811
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo imali ogromne prosvjede i okupljanja u svibnju, nakon ubojstva Georgea Floyda, ali nije se nesto odrazilo na ukupne brojke. Veci su problem, tad (a i sad) bila manja druzenja po zatvorenim prostorima, pogotovo u restoranima i barovima, gdje se glasnije govori, ako ne i vice.

    Trenutno broj oboljelih pada, konstantno, velikim dijelom i zbog cijepljenja. Mislim da je za HR puno teze reci koliko se sto smanjuje ili opada jer nema velikog broja testiranih, a vjerojatno ni konstantnog.

  12. #9812

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Najbolji pokazatelj je broj hospitaliziranih

  13. #9813

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    vertex X

  14. #9814
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolji pokazatelj je broj hospitaliziranih
    Koji je zapravo neobično velik.

  15. #9815
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ravnatelj Dubrave kaže da stagnira zadnjih dana

  16. #9816
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Bio je u padu broj par tjedana a sad stagnira.

  17. #9817
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A ravnatelj Dubrave kaže da stagnira zadnjih dana
    Vjerujem da je istina. Kod mene na poslu već više od 4 tjedna nema novooboljelih.

  18. #9818
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To što stagnira je loše, trebao bi padati. Hrvatska doduše ima jako veliki broj hospitaliziranih u odnosu na broj oboljelih, totalno nesrazmjerno prema drugim zemljama.
    Taj graf je Lauc neki dan objavio na svom Facebooku (naravno sa ourworldindata je graf).
    Ne znam zašto je to ?! Ne vjerujem da je broj oboljelih značajno veći jer je mali postotak pozitivnih u broju testiranja.
    Hoću reći, broj hospitaliziranih (još bolje zapravo bi bilo znati broj novih hospitaliziranih) je dobar pokazatelj epidemije, ali iza tog broja se isto mogu skrivati neki drugi razlozi.

  19. #9819

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Pada broj hospitaliziranih i to značajno. Split je prije 2 mjeseca imao preko 200 hospitaliziranih, sad ima 60.
    Nije to baš mali pad.

  20. #9820
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kako stagnira?
    Po ovome je jako pao:
    https://ourworldindata.org/grapher/c...9&country=~HRV

  21. #9821
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Govorim o zadnjih tjedan dana, naravno da je i broj hospitaliziranih i broj oboljelih jako pao u odnosu na ono što smo imali u 12. mjesecu.

    Sad se krenulo i kreće se dalje sa popuštanjem mjera, zato je bitno gledati što se sad događa s brojem oboljelih/hospitaliziranih.

    Onaj doktor koji je ravnatelj Dubrave (a neodoljivo me podsjeća na lika iz Sumrak sage ) je jučer rekao da im zadnjih tjedan dana broj hospitaliziranih stagnira, dok je sve do tada stalno padao.

  22. #9822
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Danas me fb podsjetio da sam prije godinu dana bila na Riječkom karnevalu. I ja i desetke tisuća ljudi. U gomili. Zajedno. Kako su nas navikavali čitav život. Da smo društvena bića.

    I idući dan hladan tuš.
    Koji nas još tušira.

  23. #9823
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Govorim o zadnjih tjedan dana, naravno da je i broj hospitaliziranih i broj oboljelih jako pao u odnosu na ono što smo imali u 12. mjesecu.

    Sad se krenulo i kreće se dalje sa popuštanjem mjera, zato je bitno gledati što se sad događa s brojem oboljelih/hospitaliziranih.

    Onaj doktor koji je ravnatelj Dubrave (a neodoljivo me podsjeća na lika iz Sumrak sage ) je jučer rekao da im zadnjih tjedan dana broj hospitaliziranih stagnira, dok je sve do tada stalno padao.
    Ok... al ne pada ni broj novozaraženih izrazito zadnja dva tjedna. Tako da nije neočekivano da se to još manje primijeti na broju hospitaliziranih. Plus što sad vjerojatno zadržavaju neke ljude koje bi prije mjesec dana poslali doma zbog prevelike gužve.

  24. #9824
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Istina, zapravo ne znam kakav je broj novohospitaliziranih. U svakom slučaju, sigurno da postoji neki razlog iza tog totalno nesrazmjernog broja aktivnih slučajeva i hospitaliziranih.

  25. #9825
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolji pokazatelj je broj hospitaliziranih
    I preminulih.

  26. #9826

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    I to. Prijateljicin dida je još u bolnici zbog osnovne dijagnoze, mada bi šta se covida tiče mogao kući.
    Rekli su mu: neka vas još koji dan za svaki slučaj. Da je došao u bolnicu sredinom prosinca ne bi ga toliko zadržali sigurno.

  27. #9827
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, zapravo ne znam kakav je broj novohospitaliziranih. U svakom slučaju, sigurno da postoji neki razlog iza tog totalno nesrazmjernog broja aktivnih slučajeva i hospitaliziranih.
    Da, čini se da je sad 0k0 10%, a prije je bio oko 3%.

  28. #9828
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas me fb podsjetio da sam prije godinu dana bila na Riječkom karnevalu. I ja i desetke tisuća ljudi. U gomili. Zajedno. Kako su nas navikavali čitav život. Da smo društvena bića.

    I idući dan hladan tuš.
    Koji nas još tušira.
    Ajme, da, ja se mislila sta je ovim ljudima, koji karneval? Prosla god, ko da je desetljece.

  29. #9829
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, čini se da je sad 0k0 10%, a prije je bio oko 3%.
    Razlog je što se u Hrvatskoj u broj novooboljelih broje samo oni oboljeli potvrđeni PCR testom.
    Oni kojima je brzi test pozitivan - njih se ne šalje na PCR niti ih se broji u službenu statistiku. A bolesni su i dio njih dođe u bolnicu na liječenje. Tad ih broje u statistiku.

    https://www.telegram.hr/komentari/ov...a-prijavljuje/
    https://www.24sata.hr/news/preporuka...-radimo-733634

  30. #9830
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Osim ovog sto Kajsa navodi, nije svejedno kojoj dobnoj skupini pripadaju zarazeni. Zarazeni iz skupine 25-35 godina idu u manjem postotku idu na bolnicko lijecenje za razliku od onih iz skupine 65+

  31. #9831
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, čini se da je sad 0k0 10%, a prije je bio oko 3%.
    Da, ovo su mi skroz krivi postoci; trebalo bi i jedan i drugi pomonožit s oko 4. Sad zaista ispada da je hospitalizirano 40-ak posto aktivno zaraženih.

  32. #9832

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,407

    Početno

    Gledam slike po portalima, neke izjave koje su novinari skupili (možda i izmislili?) i vidim mlađe ljude na cijepljenju... jedan kaže da ima stare roditelje pa ga doktorica poslala na cijepljenje da može ponovno normalno živjeti ...
    baš se mislim da odem i ja u red pa me možda cijepe ...roditelje nisam vidjela već godinu dana...

  33. #9833
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ono dvoje piše da je dosta da se procijepi 20% populacije u RH i epidemija gotova. Novine pišu da je u Srbiji opet visok porast, unatoč masovnom cijepljenju, od kojeg smo mi još daleko, iako Beroš danas obećava da je cilj procijepiti do ljeta 50 posto populacije - ako je to cilj, mislim da bih onda ja upala "prije ljeta" - ja sam se prijavila iza NG, iako nemam komorbiditet, imam samo želju za cjepivom, a starija sam od 50. Tatu sam vidjela samo 1x u godini dana, mašući ispod prozora, nije htio drugačije. Najgori impact je na dijete koje ne živi normalno, svi ostali su se ipak cijelu zimu družili izgleda družili po kućama i bez maski, ona ne, pa ispala je iz društava toliko da je sad moram natjeravati da ide van u park - tu smo užasan danak pridržavanju mjera platili - njoj je doma "baš super".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.02.2021. at 11:37

  34. #9834

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ispala je iz društava toliko da je sad moram natjeravati da ide van u park - tu smo užasan danak pridržavanju mjera platili - njoj je doma "baš super".
    Ovog sam se pribojavala još prošlog proljeća, s razlogom. Jedva sam dočekala da ih vrate u školu, jer se i moj krenuo razvijati u smjeru da mu je doma "baš super" i da po 2-3 tjedna ne izađe iz kuće. Iskreno se nadam da više neće zatvarati škole jer im je već i ovo dosad nanijelo dovoljno štete.

  35. #9835
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Bome, i mi smo u istoj vreći - ne samo da su se sinovi navikli na kuću, nego i mi odrasli. Užas... Otišli prošli vikend na grunt (kreće sezona rezidbe) i tek tada sam shvatila koliko mi je fizička kondicija spala na niske grane. Radim doma vježbe razgibavanja, ali nije to dovoljno. Toplo se nadam da će otvoriti teretane i fitness centre od početka ožujka, jer ja se doma ne mogu natjerati na kvalitetno vježbanje.

    Sinovi su ipak bolje - povremeno izađu (zabava im je penjanje na Sljeme iz čistog gušta, usred tjedna - iako još nije počeo drugi semestar), našli su si i studentske poslove - ništa posebno, ali tjedan dana rada izvan kuće je dovoljno da promijene okolinu i odlijepe se od kauča. Uskaču jedni drugima (mlađi sin je doveo društvo da mu pomognu seliti glazbene instrumente, a on je k prijatelju išao pomagati u preuređenju). Snalaze se, ali daleko je to od normalnog...

  36. #9836
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kod nas je, ajmo reći, suprotan predznak, mi smo i prije nastojali bit fizički što aktivniji, sad smo zaista svaki vikend u prirodi i cijelo društvo šire se prešaltalo u COVID-izletnike, kako to koji pu posprdno zovu "pravi planinari". Jedino su se djeca pokućarila jako - slušam sada baš audio knjigu iGen (iphone generacija - stariji od iphonea), svi trendovi koji su bili prisutni prije pandemije tek su sad pokazali svoj pravi rasplamsaj u smislu virtualnog života i svih njegovih mana.

  37. #9837

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam slike po portalima, neke izjave koje su novinari skupili (možda i izmislili?) i vidim mlađe ljude na cijepljenju... jedan kaže da ima stare roditelje pa ga doktorica poslala na cijepljenje da može ponovno normalno živjeti ...
    baš se mislim da odem i ja u red pa me možda cijepe ...roditelje nisam vidjela već godinu dana...
    Sad se cijepe i mlađi od 65 koji imaju neku kroničnu bolest, isto i onkološki pacijenti i transplantirani.
    Tako da sama slika mladih na cijepljenju ne treba čuditi.

  38. #9838
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Peterlin, pa rade teretane... samo na ograničen broj ljudi. Frendica ide od kad su ih pustili

  39. #9839
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, pa rade teretane... samo na ograničen broj ljudi. Frendica ide od kad su ih pustili
    Ali moj joga centar ne radi. Najprije su najavili da će raditi od sredine veljače, pa su to premaknuli na početak ožujka.

  40. #9840
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Teretane rade od 15.02.

  41. #9841
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Grupno vježbanje u zatvorenom prostoru nije još dozvoljeno.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  42. #9842
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I evo godišnjice ove teme.

  43. #9843
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Proslavljam godisnjicu teme polubudna za radnim stolom (od doma). Jucer sam primila drugu dozu Moderne, a danas me bole kriza, listovi, rame u koje sam primila injekciju, malo mi je mutno u glavi i povremeno imam temperaturu do 37.3. Nadam se da cu se sutra probuditi kao nova.

  44. #9844
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I evo godišnjice ove teme.
    Kad si je otvorila prošle godine mislila sam da ćemo na njoj pisati par dana i to je to.
    Kina i broj umrih od tog "novog" virusa je bio u postotcima mali, Italija daleko.
    Onda nas zatvorise. Blagi PTSP imam od prošlog marta, zabrane kretanja, izlaska iz kuće, manične kupovine namirnica.
    Kažu da će se početkom 2022 smiriti pandemija, mislim da su to govorili odmah od početka proglašenja pandemije. Sad mi je to sve nešto daleko, ni ne mislim da ćemo živjeti drugačije.

    Kaae, iskreno, zavidim.
    BiH još nije ni jednu jedinu dozu nabavila, nemam šta više napisati

  45. #9845
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sad sam vidjela snimku djeda koji se došao cijepiti misleći da je nakon prve doze već siguran družiti se s unučicama. Kako se razočarao.... pita on zar ih ne smije poljubiti, može li ih bar u krilo primiti jer ih mjesecima nije zagrlio. Tužno, baš tužno.

  46. #9846
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    je taj prilog je bas tuuuzan.

    evo nasla sam ga:
    https://twitter.com/i/status/1364217765918351362
    Posljednje uređivanje od spajalica : 25.02.2021. at 07:44

  47. #9847
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako želimo vesele i zaista dobre vijesti, onda pomislimo na to da je prošla godina dana od otvaranja ove teme, a Kaae je potpuno cijepljena.
    A i ovaj tužni deda će uskoro biti. Znači godinu dana od pojave novog virusa imamo cjepivo.

    (da je svijet još malo pravedniji, da je manje administracije, da vlade troše novce na ono što bi stvarno trebalo, a i da smo malo više riskirali - mogli smo imati cijepljeno puno više ljudi u ovom trenutku, pa čak i preduhitriti mutacije, jer cjepivo postoji još od prošlog ljeta)

  48. #9848
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    je taj prilog je bas tuuuzan.

    evo nasla sam ga:
    https://twitter.com/i/status/1364217765918351362
    Ajme, suze su mi dosle.

  49. #9849
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam vidjela snimku djeda koji se došao cijepiti misleći da je nakon prve doze već siguran družiti se s unučicama. Kako se razočarao.... pita on zar ih ne smije poljubiti, može li ih bar u krilo primiti jer ih mjesecima nije zagrlio. Tužno, baš tužno.
    Moja svekrva je odustala od izbjegavanja susreta s unucima. Ima 92 godine i ne želi se odricati minimuma zadovoljstva koje još ima. Ne idu dečki k njoj više svaki tjedan, ali odu svakih 2-3 gjedna po jedan, da potpuno ne izgube kontakt. Njoj je psihičko zdravlje jednako važno kao i fizičko. Ionako je na rubu depresije jer ne izlazi tijekom dugih vremenskih perioda, viđa nas povremeno, ali sve to skupa nije bogznakaj.

  50. #9850
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    je taj prilog je bas tuuuzan.

    evo nasla sam ga:
    https://twitter.com/i/status/1364217765918351362
    Ajme ja sjedim u uredu i suze same idu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •