Stranica 42 od 383 PrviPrvi ... 3240414243445292142 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2051
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam da su djeca naucena nuzdu obavljati u kuci, ne izvodis ih van pisat/kakat, zar ne? ako da, onda slobodno, na uzicu i uzmi drek vrecice sa sobom
    Ovo je jako ruzno , molim admine da reagiraju na ovo ponasanje

  2. #2052
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je jako ruzno , molim admine da reagiraju na ovo ponasanje
    sto je ruzno? samo replika na tvoje zgrazanje
    ajmo malo drvlje i kamenje po obiteljima sa psima. ja svoju kuju ne isetavam kao prije, izadem da obavi sto treba. dakle ne secem
    isto tako ne idem sad u setnju sa svojim djetetom jer sad nije vrijeme za setnje nego on stoji doma. izade na balkon i vjezba malo u stanu da ne zakrzlja.

  3. #2053
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo s gubitkom njuha je neka novost u simptomatici virusa, zna li ko? Ide li jos koji virus s tim simptomom?
    Ja izgubim osjetilo mirisa, a onda i okusa, uz svaku respiratornu infekciju. Moze biti influenza, moze biti obicna prehlada. Ako se nos toliko zacepi da moram koristiti Afrin (Operil), onda sam dodatno bez njuha i okusa jedno 3-4 dana.

  4. #2054
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto se izlazaka tice, izlazimo redovito, kad god vrijeme dozvoljava (a trenutno nismo bas jako izbirljivi). Trenutno smo pod dvotjednom stay-at-home naredbom, ali smijemo van. Stovise, preporuca se da izlazimo zbog rekreacije i da se drzimo preporuka o social distancingu.

  5. #2055
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene bas zanima dokle će ova naša država se držati ovih mjera ukidanja svega živog i čekati da virus nestane - a neće nestati. Zašto? Jer i dalje ne testiraju sve sa simptomima + sve koji su bili u kontaktu sa zaraženima i ne osiguravaju da se 100% drže izolacije. Pa virus i dalje cirkulira. Čitam danas da je Njemačka odučila krenuti s masovnim testiranjem, slično kao J. Koreja (plan 200.000 testiranih dnevno - to bi za Hrvatsku injen broj stanovnika bilo koliko? reda veličine 10.000 testova dnevno, ne znam jesu naši ukupno toliko istestirali ljudi), pretpostavljam da sad kad je uspjela dić proizvodnju testova na zadovoljavajući nivo i Kina testira sve koji ulaze u zemlju (ako više itko i ulazi) + naravno obavezna karantena. I oni i j. koreja su suzbili zarazu. Mi ćemo provesti 2 mjeseca u izolaciji i čekati da sunce pobije virus, a ako ga neće pobiti - što onda?

    Evo Murter, tipična situacija gdje bi bilo koji imalo bolje opremljeni med. tim s brzim testovima istestirao cijeli otok u jednom danu i nakon toga bolesni u karantenu, zdravi kontrolni bris za X dana i nakon toga kraj. Ovako su zatvoreni na otoku i čekaju vidjet kad će se koji od njih razboljeti...

  6. #2056
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Možda je murter samo proba

  7. #2057
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Negdje sam pročitala da jedan test košta 700 kn pa je možda skupoća testa razlog zašto ne testiraju više.

  8. #2058
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To je kod nas cijena. Prouci koliko kosta u npr Njemackoj.

  9. #2059
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo sad Amerikanci kazu da i konjuktivitis moze biti rani znak korone

    Kao svaki dvadeseti ga je imao

    Sve moze biti korona...

  10. #2060
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    To je kod nas cijena. Prouci koliko kosta u npr Njemackoj.
    Njemačka isto ne testira puno.
    Rekla mi je kuma koja je Talijanka, a živi u Njemačkoj i bila je u Italiji taman kad se tamo počelo zahuktavati da se javila svom liječniku po povratku u Njemačku i on ju je glatko odbio.
    Rekao je da nema veze što je netom doputovala iz Italije, a ako se hoće testirati da mora platiti 200 ili 300 eur, ne ssjećam se više koliko.

  11. #2061
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    500.000 testiranja/ tjedno na 80mil stanovnika
    Na 4 mil stanovnika bi to bilo 500.000/20=25.000 TJEDNO u Hrvatskoj
    Pa si mislite kako "pratimo na satu" najbolje...

    https://www.thelocal.de/20200326/ger...-500000-a-week

  12. #2062

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bas zanima dokle će ova naša država se držati ovih mjera ukidanja svega živog i čekati da virus nestane - a neće nestati. Zašto? Jer i dalje ne testiraju sve sa simptomima + sve koji su bili u kontaktu sa zaraženima i ne osiguravaju da se 100% drže izolacije. Pa virus i dalje cirkulira. Čitam danas da je Njemačka odučila krenuti s masovnim testiranjem, slično kao J. Koreja (plan 200.000 testiranih dnevno - to bi za Hrvatsku injen broj stanovnika bilo koliko? reda veličine 10.000 testova dnevno, ne znam jesu naši ukupno toliko istestirali ljudi), pretpostavljam da sad kad je uspjela dić proizvodnju testova na zadovoljavajući nivo i Kina testira sve koji ulaze u zemlju (ako više itko i ulazi) + naravno obavezna karantena. I oni i j. koreja su suzbili zarazu. Mi ćemo provesti 2 mjeseca u izolaciji i čekati da sunce pobije virus, a ako ga neće pobiti - što onda?

    Evo Murter, tipična situacija gdje bi bilo koji imalo bolje opremljeni med. tim s brzim testovima istestirao cijeli otok u jednom danu i nakon toga bolesni u karantenu, zdravi kontrolni bris za X dana i nakon toga kraj. Ovako su zatvoreni na otoku i čekaju vidjet kad će se koji od njih razboljeti...
    A tko će to napraviti?
    I na kraju, tko će to sve platiti?

    A zašto ne bismo malo više poštivali preporuke i neopterećivali zdravstveni sustav? I ne tražili u svemu teoriju zavjere?

  13. #2063

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    500.000 testiranja/ tjedno na 80mil stanovnika
    Na 4 mil stanovnika bi to bilo 500.000/20=25.000 TJEDNO u Hrvatskoj
    Pa si mislite kako "pratimo na satu" najbolje...

    https://www.thelocal.de/20200326/ger...-500000-a-week
    da svi laboranti (u državi) rade te testove, a ne smiju to raditi, ne bi ih mogli toliko napraviti ...

  14. #2064
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I sto ti to znaci kad si danas negativan, za 2 dana mozes biti pozitivan?

  15. #2065
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da nadodam. Zvala sam prijateljicu liječnicu prije par dana da ju pitam za poznanicu koja je razvila simptome.
    Rekla je da simptomi mogu biti svakakvi.. temperatura, kašalj, kratak dah, gubitak njuha, okusa, glavobolja, mučnina, povraćanje, bolovi u mišićima, grlobolja... dakle svašta.
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    proljev....
    nastavi niz
    Danas pišu i konjuktivitis

  16. #2066

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I sto ti to znaci kad si danas negativan, za 2 dana mozes biti pozitivan?
    tako je

  17. #2067
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije problem ako se ne testiraju ljudi koji nemaju simptome, nego se izoliraju ako im je dokazano da su bili sa zaraženim u kontaktu.

    Problem je ako se ne testiraju ljudi koji imaju simptome, a ne zadovoljavaju epidemiološke kriterije koji su postavljeni - znači kontakt sa zaraženim ili su došli iz nekog područja s puno zaraze. E sad radi li se to i koliko, nemam pojma. Čujem razne priče s raznih strana, a to naravno nije pouzdano.

  18. #2068
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bas zanima dokle će ova naša država se držati ovih mjera ukidanja svega živog i čekati da virus nestane - a neće nestati. Zašto? Jer i dalje ne testiraju sve sa simptomima + sve koji su bili u kontaktu sa zaraženima i ne osiguravaju da se 100% drže izolacije. Pa virus i dalje cirkulira. Čitam danas da je Njemačka odučila krenuti s masovnim testiranjem, slično kao J. Koreja (plan 200.000 testiranih dnevno - to bi za Hrvatsku injen broj stanovnika bilo koliko? reda veličine 10.000 testova dnevno, ne znam jesu naši ukupno toliko istestirali ljudi), pretpostavljam da sad kad je uspjela dić proizvodnju testova na zadovoljavajući nivo i Kina testira sve koji ulaze u zemlju (ako više itko i ulazi) + naravno obavezna karantena. I oni i j. koreja su suzbili zarazu. Mi ćemo provesti 2 mjeseca u izolaciji i čekati da sunce pobije virus, a ako ga neće pobiti - što onda?

    Evo Murter, tipična situacija gdje bi bilo koji imalo bolje opremljeni med. tim s brzim testovima istestirao cijeli otok u jednom danu i nakon toga bolesni u karantenu, zdravi kontrolni bris za X dana i nakon toga kraj. Ovako su zatvoreni na otoku i čekaju vidjet kad će se koji od njih razboljeti...
    Ako sa dobro shvatila test može biti negativan lažno negativan. Ako se ne varam je djevojka od prvog oboljeloga je bila negativna pa na ponovljenom testiranju pozitivna.
    Kaže prijateljica, doduše kirurg je, da sad kada bi se apsolutno svi u RH testirali da to opet ne bi dala pravu sliku, baš zbog tih lažno negativnih.

  19. #2069
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    A tko će to napraviti?
    I na kraju, tko će to sve platiti?
    A zašto ne bismo malo više poštivali preporuke i neopterećivali zdravstveni sustav? I ne tražili u svemu teoriju zavjere?
    Ja ne propagiram nikakvu teoriju zavjere nego činjenice. Činjenica je da bi u hrvatskim relacijama pandan njemačkom broju testiranja bio 25.000 tjedno. To je činjenica. Također ne znam tko su to "svi mi" koji bi trebali "više" poštivati preprouke? Pls pojasni uz konkretne načine na koji bi to trebali ostvariti ti "mi".
    Osim pozivanja na "teoriju zavjere" nema protuargumenta da virus i dalje cirkulira usprkos ovim mjerama jer ionako nitko nema pojma tko je sve zaražen a tko ne, a pogotovo asimptomatski i oni prije manifestacjie bolesti mogu danima npr raditi u dućanu/benzinskoj/voziti autobus/raditi u bolnici i zaraziti 100-ak drugih bez problema.

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    da svi laboranti (u državi) rade te testove, a ne smiju to raditi, ne bi ih mogli toliko napraviti ...
    Naravno, mi ne možemo, mi ne smijemo - uglavnom kao i uvijek neki mogu a mi ne... Hm... možda da država kupi (kad već nema kapaciteta proizvesti) neki brži test? Nije da postoji jedan jedini na svj. tržištu...

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I sto ti to znaci kad si danas negativan, za 2 dana mozes biti pozitivan?
    Pa naravno da se za sve potencijalno zaražene a nakon testiranja negativne radi još jedan kontrolni test, kao i kod izilječenih. A da su do tad u izolaciji. Ali i opet mi to ne radimo jer praktično uopće ne testiramo.

    Vidjet ćemo za dva mjeseca gdje će biti Njemačka a gdje mi.

  20. #2070

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    JTakođer ne znam tko su to "svi mi" koji bi trebali "više" poštivati preprouke? Pls pojasni uz konkretne načine na koji bi to trebali ostvariti ti "mi".
    Osim pozivanja na "teoriju zavjere" nema protuargumenta da virus i dalje cirkulira usprkos ovim mjerama jer ionako nitko nema pojma tko je sve zaražen a tko ne, a pogotovo asimptomatski i oni prije manifestacjie bolesti mogu danima npr raditi u dućanu/benzinskoj/voziti autobus/raditi u bolnici i zaraziti 100-ak drugih bez problema.

    ja sjedim uz prozor i vani jako puno ljudi prolazi ... promet kao u normalan radni dan...

    Za ovo drugo, gore je Kosjenka napisala ...

  21. #2071
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Za izlijecene vise ne rade po 2 negativna testa. Kaze Markotic da ih se smatra zdravima 28 dana nakon dijagnosticirane bolesti. Jucer bio clanak

  22. #2072
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Poznanik je imao full simptome korone..u jednoj drzavi je EU, zdravstveni sustav im puca po šavovima jer je jako puno zarazenih i testiraju samo kritične i jače oboljele...njemu je dr.rekao da ostane doma u samoizolaciji

  23. #2073
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sa dobro shvatila test može biti negativan lažno negativan. Ako se ne varam je djevojka od prvog oboljeloga je bila negativna pa na ponovljenom testiranju pozitivna.
    Kaže prijateljica, doduše kirurg je, da sad kada bi se apsolutno svi u RH testirali da to opet ne bi dala pravu sliku, baš zbog tih lažno negativnih.
    Pa evo od mog klijenta koji je pozitivan, prijatelj koji je bio s njim na skijanju i razvio simptome je na testu bio negativan, kasnije je kćerka razvila simptome i bila pozitivna. Testovi nisu 100% pouzdani.

  24. #2074
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Za izlijecene vise ne rade po 2 negativna testa. Kaze Markotic da ih se smatra zdravima 28 dana nakon dijagnosticirane bolesti. Jucer bio clanak
    Prvo - rekla je da KADA se broj oboljelih poveća da se to više neće provoditi jer se više "neće moći". Znači ne zato što ne bi trebalo nego što neće imati kapaciteta za testiranje. Izvrsno. Drago mi je čitati da mi već nakon 60 izliječenih (a možda ćemo uskoro imati i "izliječene") znamo da u stvari testiranje ne treba, a ne ko ti ostali zdravstevni sustavi koji su to provodili i još uvijek provode...

  25. #2075

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    a ne ko ti ostali zdravstevni sustavi koji su to provodili i još uvijek provode...

    prema mom saznanju provodi Njemačka (oni btw imaju 25.000 respiratora, mi 800...) i Južna Koreja; SAD-u i Trumpu ništa ne vjerujem ... Španjolska je probala, pa su dobili testove s 30% osjetljivosti ...

    i ja bih da se testira, i da se testira sve, i svaki dan ako treba, ali ne može... nema se novaca .... nema testova... ima ona: pokrij se koliko ti je dugačak pokrivač ili tako nešto ... mislim da naši rade u ovom trenutku najbolje što znaju, i mislim da su za sada odlični

    priča o testiranju ima svakakvih, i iskustava, isto kao i s policijom i represivnim mjerama ... sve treba uzeti s određenom dozom suzdržanosti. Netko je čuo da nekoga nisu testirali, ja sam pak čula da su prije mjesec dana testirali i one koji su bili u Sloveniji, i to ne u žarištima...

  26. #2076
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    jeste li ovo pročitale?
    https://www.telegram.hr/zivot/sef-ep...o-da-je-nuzno/

    ispada da su neki jedva dočekali da se nad nama trenira strogoća

    btw. čula sam baš da je epidemiolog rekao kontaktu zaražene osobe (bez simptoma) da dok je u samoizolaciji može u dućan (s maskom)
    znači epidemiolozi ne traže da se kontakti zatvore u kuće a kamoli mi koji nismo (vidno) zaraženi

  27. #2077
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    prema mom saznanju provodi Njemačka (oni btw imaju 25.000 respiratora, mi 800...)
    ako to podijeliš s ukupnim brojem stanovnika, mi po glavi imamo više
    ne zaboravi da Njemačka ima 83 mil stanovnika, a mi - ne znam imamo li više i 4

  28. #2078

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ako to podijeliš s ukupnim brojem stanovnika, mi po glavi imamo više
    ne zaboravi da Njemačka ima 83 mil stanovnika, a mi - ne znam imamo li više i 4
    Imaš pravo.
    Toliko su imali na početku, sad ih imaju sigurno više. Imaju novaca za kupiti još toliko, i tehnologiju za proizvesti ih (ne znam kako mi stojimo s time, je l moramo uvoziti ili može netko kod nas proizvesti)

  29. #2079
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ako to podijeliš s ukupnim brojem stanovnika, mi po glavi imamo više
    ne zaboravi da Njemačka ima 83 mil stanovnika, a mi - ne znam imamo li više i 4
    Sorry ali 25.000/20=1250, znači imaju 50% više respiratora po glavi stanovnika nego mi (800).
    (25.000/80mil=0.3 respiratora na 1000 stanovnika, mi imamo 800/4mil=0.2 respirtora na 1000 stanovnika)
    Nismo loši ko talijani ali smo daleko od nijemaca


    Nijemci i drugi jako povećavaju taj omjer, pretpostavljam da naš tone... Našla sam samo podatak da je "U Hrvatskoj je na ukupan broj testiranih 12,3 posto oboljelih" - znači jako malo...

  30. #2080
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nijemaca ima 83 milijuna, ali nema veze, nebitno. Ako uopće dođeš do faze da ti treba respirator, bojim se da te više ni nema. Negdje sam pročitala da je postotak onih koji se oporave s respiratorom jedva 50% (ne znam više gdje sam to vidjela).

  31. #2081
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nijemaca ima 83 milijuna, ali nema veze, nebitno. Ako uopće dođeš do faze da ti treba respirator, bojim se da te više ni nema. Negdje sam pročitala da je postotak onih koji se oporave s respiratorom jedva 50% (ne znam više gdje sam to vidjela).
    50% je statistička "sarma" - otezavajuci faktori su muško vs žensko, pretili vs normalne težine, stari vs mladi, prethodne bolesti vs prethodno zdravi, i mislim negdje pusaci vs nepusaci. Tak da su mi i na respiratoru relativno bolje šanse

    Inače post mi je ispao krnji, htjela sam reć da omjer testirani vs novozarazeni kod nijemaca se sigurno jako povecava a nas tone.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.04.2020. at 09:37

  32. #2082
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Testiranje je samo jedan element pracenja i suzbijanja epidemije. Nije jedini faktor.

  33. #2083
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Testiranje je samo jedan element pracenja i suzbijanja epidemije. Nije jedini faktor.
    Ja i nisam rekla nigdje da je jedini nego da mislim da je bitni a mi ga provodimo jako slabo, umjesto toga provodimo široka mjere zabrane kretanja i izlaska joj obuhvaćaju cijelio stanovništvo a opet zbog nedostatnog testiranja sigurno stalno imamo ljude koji su izvor zaraze a i dalje imaju kontakte s drugim ljudima... ovako ćemo jako dugo stalno imati nove burstove zaraze...

  34. #2084
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i nisam rekla nigdje da je jedini nego da mislim da je bitni a mi ga provodimo jako slabo, umjesto toga provodimo široka mjere zabrane kretanja i izlaska joj obuhvaćaju cijelio stanovništvo a opet zbog nedostatnog testiranja sigurno stalno imamo ljude koji su izvor zaraze a i dalje imaju kontakte s drugim ljudima... ovako ćemo jako dugo stalno imati nove burstove zaraze...
    Mi se fantasticni drzimo.obzirom na stanje i kapacitete zdravstvstvenog sustava prije epidrmije, potres i jos hrpu stvari.
    Nadam se da cemo povecati kapacitete i povecati broj testiranih u buducnosti jer se sad virus siri u populaciji. Plus, navodno je u Austriji proizveden test i pocinje testiranje ljudi na i antijela . Sto ce dati neke odgovore, i pomoci da se lociraju ljudi koji nemaju opasnost od infekcije.
    I naravno da cemo imati novo zarazene , nismo mi otok nego dio Evrope. To nisi odredene posljedice.
    Naravno da u svemu, pa i u kolicini testiranja ima pogucnisti poboljsanja, ali treba racunati i na resurse kojima raspolazemo. Nazalost.

  35. #2085
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nas usporedivati sa jednom Njemackom , koja ima vrhunske kapacitete, resurse u materijalu i ljudima, uh...
    Dijete mi je bilo mjesecima tamo hospitalizirano nakon operacija i to je drugi svemir.

  36. #2086
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Kako god okrenemo, zaključak cijele situacije je da mi kriminalno malo ulažemo u zdravstvo, a nisu ni mnoge EU zemlje puno bolje od nas.
    Liječnici na rubu snaga, medicinske sestre rade za 5000 kn, sramota.
    Glavno da se svi skupa naoružavamo i spremamo za rat, možda ovo bude pouka da ugroza može doći i u drugom obliku.

    Svih ovih mjera ne bi bilo ili bi bile puno blaže da imamo zdravstvo koje funkcionira.

  37. #2087
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    Kako god okrenemo, zaključak cijele situacije je da mi kriminalno malo ulažemo u zdravstvo, a nisu ni mnoge EU zemlje puno bolje od nas.
    Liječnici na rubu snaga, medicinske sestre rade za 5000 kn, sramota.
    Glavno da se svi skupa naoružavamo i spremamo za rat, možda ovo bude pouka da ugroza može doći i u drugom obliku.

    Svih ovih mjera ne bi bilo ili bi bile puno blaže da imamo zdravstvo koje funkcionira.
    Pa vjerojatno. Treba situaciju gledati kao cijelu sliku.
    Jos vam moram reci da je potres u Zagrebu napravio ogromnu stetu na zdravstvene ustanove. Sad se i ne govori o tome da se ne bi sirila panika .

  38. #2088
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjerojatno. Treba situaciju gledati kao cijelu sliku.
    Jos vam moram reci da je potres u Zagrebu napravio ogromnu stetu na zdravstvene ustanove. Sad se i ne govori o tome da se ne bi sirila panika .
    Baš to je rekao Zovak u zadnoj emisiji PrimeTime na N1.

  39. #2089

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ja baš mislim da nam zdravstvo sjajno funkionira s obzirom kakvi smo ‘mi’

  40. #2090
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Baš to je rekao Zovak u zadnoj emisiji PrimeTime na N1.
    Nisam gledala, ali kako radim u sustavu i kako sam bila na poslu odmah prvi dan nakon potresa prilicno mi je jasno kako stvari izgledaju.

  41. #2091
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Izdvajamo mi dosta, al nas malo radi.

  42. #2092
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako uopće dođeš do faze da ti treba respirator, bojim se da te više ni nema. Negdje sam pročitala da je postotak onih koji se oporave s respiratorom jedva 50% (ne znam više gdje sam to vidjela).
    jučer sam na nekim vijestima čula podatak da je u Italiji, u najzahvaćenijoj regiji - postotak mortaliteta ljudi na respiratoru 60%

  43. #2093
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Tako i za kinu negdje bilo. Sto su ljudi dulje na respiratoru,manja je sansa da se izvuku

  44. #2094

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...luzili-1013190
    A evo zašto Šveđani i još nekoliko azijskih zemalja mogu eksperimentirati...

  45. #2095

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Daleko smo od Švedske... iako me njihov način društvenog života ne privlači, u ovakvim okolnostima je očito olakšavajući faktor...a onda pak kad se sjetim dokumentarca Švedska teorija ljubavi, možda bih ipak birala kave, druženja i koronu,nego da umrem sama i da me nađu nakon godine dana u stanu
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 01.04.2020. at 11:15

  46. #2096
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...luzili-1013190
    A evo zašto Šveđani i još nekoliko azijskih zemalja mogu eksperimentirati...
    Svedani su posebna prica
    Njihov razvoj dogadaja jos cekamo ( iako im je prije tjedan broj umrlih bio skoro 70)
    Kod njih su zatvorili tvornice automobila i povukli medicinsko osoblje iz tvornica ( strance, kojima ocito nije priznato medicinsko obrazovanje do tad) da pimazu u zdravstveno sustsvu.
    ( jesam li to vec napisala na forumu? Upozorite me ako jesam.)
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.04.2020. at 11:16

  47. #2097

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Svedani su posebna prica
    Njihov razvoj dogadaja jos cekamo ( iako im je prije tjedan broj umrlih bio skoro 70)
    Kod njih su zatvorili tvornice automobila i povukli medicinsko osoblje iz tvornica ( strance, kojima ocito nije priznato medicinsko obrazovanje do tad) da pimazu u zdravstveno sustsvu.
    ( jesam li to vec napisala na forumu? Upozorite me ako jesam.)

    Nisam to znala. Znači, da ipak nešto "rade" ... U našim medijima samo vidim "idu po restoranima, sve uobičajeno..."

    Vidjet ćemo kako će se razvijati. Sve su ovo eksperimenti. Vrijeme će pokazati , kada se sve varijable usporede, što je djelovalo, što nije... Iako uz sve moguće varijable (postojeće bolesti umrlih, način života, poduzete mjere...) bit će vrlo teško izvući jedno pravo rješenje za buduće ovakve situacije.

  48. #2098
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Slažem se 100%sa sirius, naš zdravt.sustav je fantastično odreagirao s obzirom na sve.

    Vrijeska ovaj članak je odličan tako razumno rezonira cijelu situaciju i s tim povezane čimbenike. Ne čitam članke već dugo al ovaj jesam i baš mi je drago.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.04.2020. at 12:22

  49. #2099
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Daleko smo od Švedske... iako me njihov način društvenog života ne privlači, u ovakvim okolnostima je očito olakšavajući faktor...a onda pak kad se sjetim dokumentarca Švedska teorija ljubavi, možda bih ipak birala kave, druženja i koronu,nego da umrem sama i da me nađu nakon godine dana u stanu
    Ne bi za sva blaga svijeta živjela takvim životom no way, not my cup of tea, ko voli nek izvoli.

  50. #2100
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Jeste li vidjeli koliko Island testira? Najvise na svijetu. 50% oboljelih nema nikakve simptome. Nas je zdravstveni sustav je odreagirao fantasticno obzirom na to u kakvom je stanju- i koliko malo placa svoje djelatnike. Vidjeti cemo sto ce nakon ovog biti. Izvjesno je da ce zapad poceti ulagati puno vise u zdravstvo i znanost. Sto znaci da bi mnogi od nas mogli dati petama vjetra, ako nasa vlada i dalje misli zdravstvo tretirati kao do sada. Ne treba nama pljeskanje ni moja domovina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •