Stranica 227 od 383 PrviPrvi ... 127177217225226227228229237277327 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,301 do 11,350 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11301
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Strašno.
    I to i dalje nije nekim ljudima dovoljno da shvate koliko je cijepljenje važno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #11302
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Evo da ja napišem svoje iskustvo. Muž par dana temperatura oko 39, kašalj, nakon toga ostao bez okusa i mirisa. Ja par dana nakon njega ostala bez okusa i mirisa. Nikakvi drugi simptomi. Imam astmu. Sin, koji je visoko neurorizično dijete, 2 dana temperatura oko 39. Kćer nikakvi simptomi. Nama je testom potvrđeno da smo pozitivni, djeca nisu testirana. Sve u svemu, dobro smo prošli.
    Posljednje uređivanje od dino84 : 17.04.2021. at 15:05

  3. #11303

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Mislim sa su s ovim mjerama, koje su iste sirom svijeta, malo pretjerali. Uvjek neke zabrane a nikakvog poboljsanja. Najzalosnije u svemu tome sto nas je vecina zeljna svoji najmilijih, zbog njihovih glupi zabrana.

  4. #11304
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas je takodjer bolnica puna, sto zbog britanskog soja, a sto zbog redovnih bolnickih lijecenja i zahvata. Prijateljcin devetogodisnjak s karcinomom nije mogao dobiti krevet neki dan i vozili su ga hitnom (koju su cekali 7 sati jer ni hitna pomoc nije lako raspoloziva za velike udaljenosti - opet zbog prijevoza po bolnicama u regiji) u bolnicu udaljenu oko 150 kilometara.

    A nemamo astronomske brojke zarazenih, samo je problem u tom B-stovec soju koji sprema u bolnice mladje i inace zdravije ljude.

  5. #11305
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Je. I dexamethason narednih 10 dana. Da mu je dr dala dexu 9.dan a ne 11. bilo bi mu možda i prije bolje. I možda ne bi bila upala obostrano. I možda svaštanešto... Inače, kod nas je s bolnicom totalni kaos. Baš kolaps sustava. Npr. bolnica vrati nazad kola hitne pomoći s ulaza ako se čovjek bukvalno ne bori za zrak jer nema mjesta. Svi sa saturacijom iznad 90 su prepušteni sami sebi, pa kako se tko snađe i kakvog dr opće prakse ima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Meni je krenulo na bolje nakon što su mi, pored Sumameda, uključili i Pancef, drugi antibiotik. Ne znam mu generiku, ovo je zaštićeno ime.
    Kod nas uglavnom daju oba ova antibiotika istovremeno.
    Meni je od posljedica ostao užasan kašalj. Bila na kontroli kod pulmologa, čuje neki šum na lijevom plucnom krilu.

    Summer, sad si me zdrmala. Mislila sam da antitijela duže traju. Naravno, opet mi je najveći strah za roditelje, ali ne želim ni ja ovo ponovo proći.

  6. #11306
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Za izbacivanje sluzi i smanjenje kašlja može pomoći da dobro prožvaćete 6 kom stabljika cvijeta maslačka kojeg poslije pojedete

  7. #11307

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    U mojoj okolini vecina ljudi koji su prelezali koronu uz vitamine i cajjeve, navode da nije toliko strasno kao sto se prica, neki cak da se nisu testirali nebi ni znali da je imaju. Znam prije ove korone, u skoli kada bi bila sezona gripe pola razreda bi nedostajalo, al sada nema ni gripe. Mozda su djeca i bolesna, ne osjecaju se dobro, al ne smiju nista ni reci, ne smiju doslovno kihnut.. Zalosno, mnoga djeca ovo sve tesko podnose, bojim se da ce u buducnosti dosta njih trebat psihijatrisku pomoc. Daj Boze da ne bude tako ,al.. Kad cujem misljenja strucnijih ljudi, fakat me strah svega sto nam se iza ledja "kuha" Misljenja Mile Aleckovic i Nade Jurincic mozete i sami preslusat.. http://www.sadrzaj.net/2021/02/koron...a-prevara.html

  8. #11308
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, uh, ovo mi se nikako ne sviđa.
    Pitam se je li s cijepljenjem ipak imunitet bolji?
    Mada, rekli su mi prilikom cijepljenja, da postoji mogućnost obolijevanja i nakon cijepljenja, ali da je zaštita od težeg oblika bolesti i smrtnosti 100%
    Moja mama se danas ide testirati

    Cijepljena 11.03 prvom dozom AZ, 75 god

    Prije tjedan dana suhi kašalj,temp. oko 37.6, 5 dana nakon prvih simptoma gubi osjet mirisa. Nadam se da je to-to.

  9. #11309
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Držim fige.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #11310
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Tanči, jesi ti došla potpuno k sebi? Jel se očekuje isto ovakva reakcija i od druge doze?

  11. #11311

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod nas kreće ponovo uživo nastava za sve.
    Nekim prosvetarima je prvi uživo radni dan počeo tako što su poslali učenika petog razreda odmah kući sa časa jer je javljeno iz bolnice da je izgubio roditelja od korone . Nije bio vakcinisan.
    Moja kućna učenica petog razreda je dobila napad histerije jer joj je dosta kombinovanog modela i hoće svaki dan u školu.
    Ja stvarno ne vidim mehanizam da izbegnemo i koronu i mentalne probleme zbog izolovanosti.

    Pri čemu me najviše razbešnjava sopstvena rigidnost, jer svi ostali deluju da su se savršeno pomirili sa situacijom taktikom "glava u pesak": maske ne trebaju, svi smo imali koronu i nećemo je više nikad imati, ili smo se vakcinisali pa opet maske ne trebaju. Kako god sve je ionako sudbina a oni što su umrli ionako bi umrli.

    Kako se mozak resetuje na ta podešavanja, evo ja ne postižem nikako prirodno tu nirvanu?

  12. #11312
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod mene ljudi primaju goste, planiraju se pričesti i krizme, čak i svadbe, druženja... sve se bojim da brojevi neće skoro ići dolje

  13. #11313
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se mozak resetuje na ta podešavanja, evo ja ne postižem nikako prirodno tu nirvanu?
    Ne znam. Kod mene je čemerna glava u pijesku. Potiskivanje. Zapisana sam doslovno na četiri kojekakve liste za cijepljenje, ne vjerujem niti jednoj od njih.
    Ova 2021. mi je baš jako uspješno krenula, poslovno, puno rada i puno rezultata. Al umjesto veselja, trenutno me muči potpuna nemoć i očekivanja da se izlažem stotinama kontakata, a jednom će i to cjepivo doći. Još da mi kakva lista uleti da se upišem i u petu i u šestu. Kao i taj roditelj kojeg spominješ da je umro necijepljen i ja razmišljam hoće li me se dijete sjećati.

  14. #11314
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Danas priča susjeda o ženi iz njenog rodnog sela (tamo joj brat). Proširila im se korona - donio jedan majstor, a znamo kako to ide, treba se pojesti s njim, popiti
    Žena dobila koronu, završila u bolnici. Pustili ju doma, gdje je nakon par dana dobila moždani. Sad je opet u bolnici, operirana. Rekla bih da je i tu moguće tromb krivac

  15. #11315
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Vrci kao dio terapije koju ti lijecnici kazu kad dobijes pozitivan nalaz je andol 100.

    Sad kad sam se oglasila u vezi toga da napisem i ja svoje vidjenje ove bolesti. Poharalo nas je na radnom mjestu. Kontakti koje sam ja imala su bili svi s maskama.
    Moj tijek bolesti je laksi oblik, ali ne bih rekla nije mi nista. Teperaturu sam imala par dana do 37.5. Nos mije curio, kasljucala sam, a bome i kihala. Sto nije uobicajan simptom. Bolovi u koljenima prvih dana su bili takvi da mi je bilo ugodnije setati nego lezati. A setnja mi nije odgovarala jer zbog umora. Najgori dio bolesti meni je bilo znojenje. U minujtu bi bila skrozh mokra. Znojenje nije bilo vezano uz temperaturu. UZ znojenje je isla i jako velika zedj. Pila sam velike kolicine tekucine.
    Sad sam OK, ali nisam fit, kad me pitaju kako sam rekla bih da sam OK al da mi je bas ugodno lezati. I sad mogu to isto reci.
    Jos tjedana dana sam na GO, nadam se da ce se sve stabilizirati i da cu moci nesmetano na posao.

  16. #11316
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ja sam imala potpuno iste simptome. Zbog kihanja sam prvo posumnjala na alrgiju pa virozu. Po noći am se presvlačila po tri puta a temperatura isto max 37,5 i to samo navečer. Jedino sam bila izgubila okus i miris na nekoliko dana i još mi se nisu 100% vratili. Isto bih to svrstala u lakše simptome koje vjerojatno mogu zahvaliti prvoj dozi cjepiva.

  17. #11317

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ljudi ulaze u stanja nirvane, jer je to normalna reakcija na predugu izloženost stresu. Kad je ovo lani počelo, svi smo bili u ogromnom strahu. Ljudi su bili spremni zatvorit se u bunkere ako treba, jer smo vjerovali da to neće trajati predugo.
    Ljudski organizam ne može biti predugo u stanju straha, obrambeni mehanizam je da se nakon nekog vremena prepustiš, jer moraš preživjeti.
    Moj rođak je sa 18 godina kao ročnik završio u srcu ratnih zbivanja. Kad sam ga jednom pitala kako je bilo rekao je: prvih deset dana umireš od straha, onda ti postane svejedno. Znaš da ne možeš ništa i prepustiš se. Nadaš se da ćeš preživjeti, ali si spreman i ne.

    Tako i ovo. Imamo osjećaj da neki utjecaj imamo, ali je ustvari jako mali. Možeš se cijepiti, ali čekaj ipak ne možeš jer cjepiva realno nema za sve.
    Možeš djecu izvaditi iz škole i vrtića, ali time činiš štetu po njihovo mentalno zdravlje. Neki moraju na posao među velike skupine ljudi, ne mogu svi raditi od doma.
    Moraš se pouzdati u to da onaj do tebe na poslu neće raditi feštu od 100 ljudi za krizmu, opet ti nemaš nikakvog utjecaja. Možda ćeš i sam biti prisiljen prekšiti neke mjere jer ti o tome ovisi posao pa ti je alternativa deložacija iz stana i gladna djeca.
    Znam nažalost i takav primjer.

    Imam ljude oko sebe kojima se život nije previše promijenio, odrekli su se nekih zadovoljstava koji život znače, ali ustvari sve štima, imaju još poslove, djeca su u vrtiću, maleni u školi ili online.
    Najveći im je problem šta ne mogu putovati, odnosno jako je otežano.

    Imam ljude kojima se život urušio. Naši najbolji prijatelji su oboje ostali bez posla, imaju kredit za stan. On trenutno radi na baušteli iako ima velkih zdravstvenih problema i ne bi smio.
    Njemu je korona zadnja napameti iako bi ga s njegovom dijagnozom mogla ubiti. Mislim da će ga prije ubiti posao koji trenutno radi i razina stresa kojemu je izložen.

    Nije svako zabijanje glave u pijesak ignoriranje korone i teorija zavjere. Neki ljudi to rade da ne polude. Nismo svi jednako psihički jaki, kao što su neki rizičniji za korona komplikacije, tako su neki rizičniji za mentalne komplikacije.
    I pomažu sebi kako mogu, isto kao šta ovi prvi pomažu sebi sa maskama i cijepljenjem.

  18. #11318
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jos samo da nadodam, kod mene doma niko drugi nije pozitivan.
    potvrdjeno PCR testom. iako su klinci imali neke simptome, no ta bolest ima toilko simptoma da ih zapravo svi imamo kad god se zapitas.
    ja sam jako dobro bila izolirana od svih. zivjela sam u sobi s vlastitom kupaonom. Ostatak kuce je bio njihov.

  19. #11319
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja se sve više pitam koliko su testovi pouzdani

    https://www.vecernji.hr/sport/mladoj...ovoran-1485543

    Da bi jučer nastupila, na Prvenstvo Europe Karla je trebala putovati u petak i zato je testiranju na COVID-19 pristupila u utorak kada je bila negativna. Zbog potrebe za dvama negativnim testovima, testirala se i u četvrtak kada je pak bila pozitivna. Uvjerena da je to pogreška – jer je COVID-19 preboljela u prosincu – Karla je žurno napravila test na antitijela i dobila potvrdu da je u pravu. U petak ujutro pristupila je novom testiranju i taj test je potvrdio da nije zaražena i zarazna.

  20. #11320
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, jesi ti došla potpuno k sebi? Jel se očekuje isto ovakva reakcija i od druge doze?
    Kod az je jaca reakcija nakon 1. doze, kod pfizera obrnuto.

  21. #11321

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Je. I dexamethason narednih 10 dana.
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Dexametazon je i MM dobio 10. dan, kad je već jedva govorio... Pio ga je 10 dana al već nakon prvog dana uzimanja mu je bilo bolje. Do tada ništa - dajte ibuprofen i paracetamol, a njemu sve gore...

    Njemu je sad prošlo više od tri tjedna, jedva se miče... Još uvijek pola dana preleži, ne može ništa...

  22. #11322

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ljude oko sebe kojima se život nije previše promijenio, odrekli su se nekih zadovoljstava koji život znače, ali ustvari sve štima, imaju još poslove, djeca su u vrtiću, maleni u školi ili online.
    Najveći im je problem šta ne mogu putovati, odnosno jako je otežano.

    Nije svako zabijanje glave u pijesak ignoriranje korone i teorija zavjere. Neki ljudi to rade da ne polude. Nismo svi jednako psihički jaki, kao što su neki rizičniji za korona komplikacije, tako su neki rizičniji za mentalne komplikacije.
    I pomažu sebi kako mogu, isto kao šta ovi prvi pomažu sebi sa maskama i cijepljenjem.
    Sve ja to znam i razumem, ono gore što si napisala, pa sećam se ja i rata i i bombardovanja i gladne krize devedesetih i još svačega sličnog, nisam još posenilila a bila sam taman u godinama moje starije kada je sve onda krenulo polako nizbrdo. Znam da ne možeš konstantno biti u stresu i strahu i da si u jednom momentu ravnodušan i to je u datim okolnostima ok. Uopšte ne mislim na to.

    Ne razumem i ne želim da razumem ove kojima se život skoro ništa nije promenio.
    Sve te koji redovno idu u kafiće, kladionice, na slave, rođendane, žurke, skijanja, itd., itd., sve te koje guši maska na poslu i u radnjama, ali ih nimalo ne guši ideja da svojom bezbrižnošću i punim uživanjem u životu uništavaju život i prave budalama sve ostale koji bi jednako voleli da ponovo osete pravu, a ne tu "glava u pesak" bezbrižnost.
    Ako je to njima neki mentalni odbrambeni mehanizam, žao mi je, ne osećam sosećanje. Ko smatra da će ga nošenje maske ubiti, neka uzme sebi odgovarajući set lekova.

    Svi smo mi negde povukli crtu i rizikovali pa otišli na druženje sa ovim i onim na rizik, na poneki rođendan, poneku proslavu, niko ne sedi godinu dana izolovan jer ne može, i ne treba.
    Ali živeti život totalno nepromenjeno osim ako te tu i tamo na nekom ulazu neko ne natera silom na pet minuta maske, onda povući koronu, zaraziti još ko zna koga, oporaviti se i nastaviti sa jednakom bezbrižnošću trljajući drugima nos svojim superiornim imunitetom - žao mi je ali nula sažaljenja za njihovo mentalno zdravlje sa moje strane. Oni meni deluju totalno mentalno neuznemireni, uostalom.

  23. #11323
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    evo baš me nazvao muž. Njegov tata je završio u bolnici u Zadru, upala pluća i korona. BIli su u ZG za Uskrs, cijepili se baka i on negdje u veljači a AZ.

    jbg....

  24. #11324
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako su bili cijepljeni u veljači, nisu još dobili 2. dozu

  25. #11325
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U Srbiji umrla beba od koliko, 9 dana? Korona, kažu citokinska oluja

  26. #11326
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Naplavomzalu, jako lijepo si sažela sve u jednom postu

    Pulinka, kod nas barem u Zg ljudi zaista nose maske, ne mogu ni zamislit da netko bude u dućanu bez maske.
    Hoci reci taj dio nije problematican, al su problem druzenja ljudi.

    Kad bih sad radila analizu trenutnog psiho stanja clanova svoje sire obitelji, ima svega:

    -od cool stava cuvam se i to je to, ne mogu brinut sto cu ako se zarazim
    -totalnog ignoriranja stvarnosti (uz nošenje maski) i pretvaranja da se zivi normalan zivot
    -krajnje paranoje i anksioznosti radi korone, strah od najobicnijih radnji i povlacenje od ljudi, maltene da u slucaju zaraze nema drugog ishoda do smrti
    - i par nijansi izmedju svega ovoga


    Eto za izludit, ja imam svoj neki modus operandi, sve prodje, pa ce proci i korona. Cuvamo se, a na sto ne mogu utjecat, o tome ni ne brinem. Nema smisla, samo si stetim crnim razmisljanjima i izlazem stresu.

    Spajka drzi se!

  27. #11327

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ipak je umrla, Vrci ? Nisam ni pratila vesti danas, dosta su mi turobne i lokalne vesti . Znam da ima još male dece na respiratorima.

    Među decom broj obolelih uopšte nije značajno pao, nema nikakvog epidemiološkog smisla da se vraćamo na uživo nastavu. Sa druge strane, pošto brojevi ni sa online nastavom ne padaju, nema smisla ni da na njoj ostajemo.
    Otuda moj zaključak da su je većina ljudi upala u čarobnu ravnodušnost prema svemu. Iako pomoći ima, vakcina ima, maski ima, distanca se može držati - od svega što može da uradi naš čovek bira da se prepusti sudbini.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 19.04.2021. at 15:59

  28. #11328
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su bili cijepljeni u veljači, nisu još dobili 2. dozu
    ne, tek su trebali ići po 2. dozu.....

  29. #11329

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam. Kod mene je čemerna glava u pijesku. Potiskivanje. Zapisana sam doslovno na četiri kojekakve liste za cijepljenje, ne vjerujem niti jednoj od njih.
    Ova 2021. mi je baš jako uspješno krenula, poslovno, puno rada i puno rezultata. Al umjesto veselja, trenutno me muči potpuna nemoć i očekivanja da se izlažem stotinama kontakata, a jednom će i to cjepivo doći. Još da mi kakva lista uleti da se upišem i u petu i u šestu. Kao i taj roditelj kojeg spominješ da je umro necijepljen i ja razmišljam hoće li me se dijete sjećati.
    Evo da ne bude sve depresivno, znam nekoliko ljudi koji su koronu prošli doslovno kao malu prehladu, bez posledica, a imali su brdo dijagnoza i faktora rizika - velik višak kg, godine, bolesti itd. Po svemu su trebali da budu teži slučajevi, ali nisu bili.

    Tako da stvarno je sve lutrija, i ima kome se sve prelomi na pozitivnu stranu. Kad razmislim, to su uglavnom ljudi koji su imali mnogo kontakata ali su stvarno dosledno nosili maske i verovatno u startu bili izloženi maloj količini virusa.

  30. #11330

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Oko mene se isto ljudi drže mjera. Nose maske, izbjegavaju gužve, ne znam šta bi vise mogli i trebali. Dječje rođendane oko nas nitko ne slavi već godinu dana. Ja nisam nikoga vidjela bez maske u dućanu ili busu od jeseni. Ispred dućana svi uredno čekaju red i ulazi ljudi koliko smije.

    Ono šta pojačava apatiju je činjenica da se već priča kako ovome nema tako skoro kraja. Nemamo pojma koliko cjepivo štiti, pojavljuju se novi sojevi za koje će možda trebati razvijati nova cjepiva, ovo može trajati još 5 godina, možda i dulje.

    Pustite vi ode nas stare kokoške, mi smo proživjeli onaj najluđi dio života, jel realno da naša djeca od petnaeste do dvadesete godine života ovako žive? Ako ćemo bas po mjerama, znaci bez druženja faktički. Pa toga ni u ratu nema, ljudi nadu način se druže, da se zaljubljuju, jer to je ono šta ljudima treba.
    Život nije samo održavanje zivotnih funkcija, život je malo vise od toga.

  31. #11331
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Naplavomzalu, jako lijepo si sažela sve u jednom postu

    Pulinka, kod nas barem u Zg ljudi zaista nose maske, ne mogu ni zamislit da netko bude u dućanu bez maske.
    Hoci reci taj dio nije problematican, al su problem druzenja ljudi.

    Kad bih sad radila analizu trenutnog psiho stanja clanova svoje sire obitelji, ima svega:

    -od cool stava cuvam se i to je to, ne mogu brinut sto cu ako se zarazim
    -totalnog ignoriranja stvarnosti (uz nošenje maski) i pretvaranja da se zivi normalan zivot
    -krajnje paranoje i anksioznosti radi korone, strah od najobicnijih radnji i povlacenje od ljudi, maltene da u slucaju zaraze nema drugog ishoda do smrti
    - i par nijansi izmedju svega ovoga


    Eto za izludit, ja imam svoj neki modus operandi, sve prodje, pa ce proci i korona. Cuvamo se, a na sto ne mogu utjecat, o tome ni ne brinem. Nema smisla, samo si stetim crnim razmisljanjima i izlazem stresu.

    Spajka drzi se!
    Ja ću samo na svom primjeru reći da mi je djetetu psiha strahovito stradala zbog korone. Na to se nalijepio potres, a kulminiralo je ovom djevojčicom koja je preminula od premlaćivanja.
    Vijesti pratimo što manje, ali čuje sve svugdje, tako da ju od informacija ne možemo u potpunosti zaštititi. Djeca koja su prije imala nekih problema, sada im je strahovito teško. Krenula je na psihoterapije, ali stanje je sve samo ne lako.

  32. #11332

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Oko mene se isto ljudi drže mjera. Nose maske, izbjegavaju gužve, ne znam šta bi vise mogli i trebali. Dječje rođendane oko nas nitko ne slavi već godinu dana. Ja nisam nikoga vidjela bez maske u dućanu ili busu od jeseni. Ispred dućana svi uredno čekaju red i ulazi ljudi koliko smije.

    Ono šta pojačava apatiju je činjenica da se već priča kako ovome nema tako skoro kraja. Nemamo pojma koliko cjepivo štiti, pojavljuju se novi sojevi za koje će možda trebati razvijati nova cjepiva, ovo može trajati još 5 godina, možda i dulje.

    Pustite vi ode nas stare kokoške, mi smo proživjeli onaj najluđi dio života, jel realno da naša djeca od petnaeste do dvadesete godine života ovako žive? Ako ćemo bas po mjerama, znaci bez druženja faktički. Pa toga ni u ratu nema, ljudi nadu način se druže, da se zaljubljuju, jer to je ono šta ljudima treba.
    Život nije samo održavanje zivotnih funkcija, život je malo vise od toga.
    Da, drugo je to kad se svi drže mera, a drugo kad vidiš da se ne drži niko.

    A jel realno da se ne možeš družiti sa maskom? Evo moj mali se u školi sit naigra, napriča, nasmeje, natrči, naskače sa društvom, još se i trkaju ceo veliki odmor - i sve sa maskama do očiju. Niko se ne buni, niko ne pada u nesvest. Jer im je svima to učiteljica stavila kao normu.
    A zašto to tako ne rade i stariji? Pa eto...

  33. #11333
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A kako će piti i ljubiti s maskama :D

    Zato, jer je mladost luda, neuništiva, bezobzirna i bahata u svojoj besmrtnosti. I tako je uvijek bilo, a tako treba i biti...

  34. #11334

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Evo moje mlađe dijete ima jedan oblik socijalnog poremećaja i za njega bi neodlazak u vrtić bio takva regresija da bi to bilo strašno. Ja rade biram da obolim od korone pa koliko god strašno nego da njega ne šaljem u vrtić. Lani nije išao 2 mjeseca, trebalo je sedam mjeseci da se vrati tamo gdje je bio prije korone.

    Isto tako oko mene nema puno teških slučajeva, a ni smrti obzirom na broj ljudi koji su preboljeli to je jako zanemarivo. Ali ima puno onih koji su financijski na koljenima, uključujući mene.
    Tako da je meni jasno da pulinka vise strahuje od bolesti, jer je takvo okruženje.

    Ja trenutno vise strahujem od neimaštine. Svi se mi držimo mantre, zdravlje prvo, ali ja zdravlje utječe puno toga.

  35. #11335

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A kako će piti i ljubiti s maskama :D

    Zato, jer je mladost luda, neuništiva, bezobzirna i bahata u svojoj besmrtnosti. I tako je uvijek bilo, a tako treba i biti...
    Ja sam prešla u namrgođene babe... ne mislim da tako treba da bude i gotovo.
    Zapravo rodila sam se matora, nisam bila naročito ni luda ni bahata ni bezobzirna ni neuništiva...
    Lažem, jesam, ali samo na svoju štetu.
    Ne razumem ja tu bahatost kojom ćeš stući porodicu i svejedno ti je. Eto, jbg, ne razumem. I nisam je razumela ni sa 15. (I bome ima petnaestogodišnjaka koji isto ne razumeju, nego nose maske i biraju koga i kada ljube i sa kim i koliko piju. Jbg, ima i dosadne dece dosadnih roditelja.)

  36. #11336

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo moje mlađe dijete ima jedan oblik socijalnog poremećaja i za njega bi neodlazak u vrtić bio takva regresija da bi to bilo strašno. Ja rade biram da obolim od korone pa koliko god strašno nego da njega ne šaljem u vrtić. Lani nije išao 2 mjeseca, trebalo je sedam mjeseci da se vrati tamo gdje je bio prije korone.

    Isto tako oko mene nema puno teških slučajeva, a ni smrti obzirom na broj ljudi koji su preboljeli to je jako zanemarivo. Ali ima puno onih koji su financijski na koljenima, uključujući mene.
    Tako da je meni jasno da pulinka vise strahuje od bolesti, jer je takvo okruženje.

    Ja trenutno vise strahujem od neimaštine. Svi se mi držimo mantre, zdravlje prvo, ali ja zdravlje utječe puno toga.
    Ne znam kako je vrtić upao u razgovor, ja nikako nisam spominjala neodlazak u vrtić?
    Ne strahujem ja, bar ne za sebe. I strahujem od bahatih ljudi, ne od bolesti.

  37. #11337
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Summer, sad si me zdrmala. Mislila sam da antitijela duže traju. Naravno, opet mi je najveći strah za roditelje, ali ne želim ni ja ovo ponovo proći.
    j-la, prvo, nadam se da ce ti sve posljedice sto prije proci

    drugo, ocito je od osobe do osobe
    meni sestra, ni nakon prvi put preboljene korone, nema (ili joj brzo opadaju) antitijela

    a kolegica s posla mi danas prica kako nije ni znala da je bila izlozena virusu
    radila je antitijela vise iz znatizelje, i imala dobar rezultat
    sad je, nakon sest mjeseci, ponovila test i opet ima antitijela i to 215 U/ml

  38. #11338

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako je vrtić upao u razgovor, ja nikako nisam spominjala neodlazak u vrtić?
    Ne strahujem ja, bar ne za sebe. I strahujem od bahatih ljudi, ne od bolesti.
    Pa to moje isto dijete bi za koju godinu imalo vjerojatno teške posljedice neodlaska u školu i online nastave,
    Ne možeš ti selektivno birat šta bi od mjere, šta ne bi. Zašto su vrtići ok, a škole ne? Zato šta djeca vrtićke dobi ne mogu biti sama kući?
    To nema veze sa mjerama oko korone. Ja to od početka govorim, ne mogu se mjere donositi bez logike i ne mogu se mjere provoditi selektivno.

    Eto u Rijeci trenutno možeš kupiti ručnike, ali ne i čarape. Jel to mjera, jel to utječe na zarazu? Evo ministarstvo turizma priča u nad o lokalima sa naljepnicama gdje su svi radnici cijepljeni. Moji radnici imaju u prosjeku 35 godina, tko će njih cijepit? U mojoj obitelji su cijepljeni dvoje od preko 90, a njih 7 koji imaju preko 60 još čekaju poziv, a ovi pričaju bajke. Oni ljude već godinu dana j.,, u zdrav mozak i onda se čude da opada povjerenje u stožere i mjere. Mislim ljudi možda u prosjeku jesu glupi, to vidimo prema tome tko nam vlada, ali svatko ima svoje granice.

  39. #11339

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Imam osobu u obitelji. 85 godina, fizički u jako dobrom stanju za svoje godine. Zatvarao bi sve, djeci ne bi dao u školu bar još godinu dana. Cijepiti se ne želi jer se boji posljedica. I ne možeš dokazati..

  40. #11340
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to moje isto dijete bi za koju godinu imalo vjerojatno teške posljedice neodlaska u školu i online nastave,
    Ne možeš ti selektivno birat šta bi od mjere, šta ne bi. Zašto su vrtići ok, a škole ne? Zato šta djeca vrtićke dobi ne mogu biti sama kući?
    To nema veze sa mjerama oko korone. Ja to od početka govorim, ne mogu se mjere donositi bez logike i ne mogu se mjere provoditi selektivno.

    Eto u Rijeci trenutno možeš kupiti ručnike, ali ne i čarape. Jel to mjera, jel to utječe na zarazu? Evo ministarstvo turizma priča u nad o lokalima sa naljepnicama gdje su svi radnici cijepljeni. Moji radnici imaju u prosjeku 35 godina, tko će njih cijepit? U mojoj obitelji su cijepljeni dvoje od preko 90, a njih 7 koji imaju preko 60 još čekaju poziv, a ovi pričaju bajke. Oni ljude već godinu dana j.,, u zdrav mozak i onda se čude da opada povjerenje u stožere i mjere. Mislim ljudi možda u prosjeku jesu glupi, to vidimo prema tome tko nam vlada, ali svatko ima svoje granice.
    Potpuno je nebitno sto radi nas Stozer ili oni koji donose mjere. Cinjenica jest da su nase mjere mala beba prema vecini zapadnih zemalja.
    Isto tako nije ekonomija odvojena od virusa. MM se bavi prijevozom i kad je sve zatoreno ( izvan Hrvatske, ne nnuzno kod nas) nema posla.
    Ali isto tako izgubio bi prihode da se razboli. Jer ne moze raditi. Mora u izolaciju. Ako bi se bolest oduzila tada opet ne bi mogao raditi.
    Uopce ne dozivljavam stozer niti ga ne pratim. Pa nisu mjere tu zbog stotera , nego zbog virusa. Da postoji carobna mjera koja bi bila lako dostupna i neskodljiva na drugim razinama valjda bi se neki storer negdje u svijetu vec sjetio. Do tada svi ce balansirati izmedu stete i koristi.

  41. #11341
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam osobu u obitelji. 85 godina, fizički u jako dobrom stanju za svoje godine. Zatvarao bi sve, djeci ne bi dao u školu bar još godinu dana. Cijepiti se ne želi jer se boji posljedica. I ne možeš dokazati..
    Sreca da se njega ne pita. Cijepiti se ne mora. Uvijek moze ostatak zivota provesti u svom dvoristu.

  42. #11342

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Potpuno je nebitno sto radi nas Stozer ili oni koji donose mjere. Cinjenica jest da su nase mjere mala beba prema vecini zapadnih zemalja.
    Isto tako nije ekonomija odvojena od virusa. MM se bavi prijevozom i kad je sve zatoreno ( izvan Hrvatske, ne nnuzno kod nas) nema posla.
    Ali isto tako izgubio bi prihode da se razboli. Jer ne moze raditi. Mora u izolaciju. Ako bi se bolest oduzila tada opet ne bi mogao raditi.
    Uopce ne dozivljavam stozer niti ga ne pratim. Pa nisu mjere tu zbog stotera , nego zbog virusa. Da postoji carobna mjera koja bi bila lako dostupna i neskodljiva na drugim razinama valjda bi se neki storer negdje u svijetu vec sjetio. Do tada svi ce balansirati izmedu stete i koristi.
    Mjere su tu da izgleda da se nesto radi. Ne mozes se ti protiv virusa borit ovakvim mjerama. Ili lockdown, ali brutalan lockdown ili pusti sve pa ko osta osta. Mozes kupit plahtu, a polica dalje sa djecjim bodijima omotana vrpcom? Prije 2 mjeseca ja u restoranu mogu prodavat coffe to go, kafic do mene ne smije. Maturanti koji su najsamostalniji mogu u skolu, a ucenici prvog srednje ne mogu. Obicni ljudi 20 clanova obitelji na sprovodu, Banditosu 1000. Mjere u Hrvatskoj sluze da se Plenkiju ne talasa previse pozicija u Briselu gdje misli smugnit kad s nama zavrsi.
    Druge zemlje balansiraju, mi brljavimo kao uvijek.
    Restoran do mene radi sa totalno zatvorenom terasom, ja ne mogu raditi jer nemam terasu. A on svoju ostaklio sa sve 4 strane. Jucer cistim nesto dole i vidim celnika naseg stozera kako jede unutra.

    Vrlo je bitno tko donosi mjere i kako ih donosi i kako se sam odnosi prema tim mjerama. Johnson porekjucer nije bio na pogrebu priinca da ustupi svoje mjesto nekom iz obitelji. Nasi locu po ilegalnim klubovima.

  43. #11343
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Iskreno , mene nije briga.
    Niti me zanima politika niti politicari.
    Mene je pandemija i potres itekako pogodio. Rado bih da zavrsi i da prestanemo biti tako ludacki preoptereceni na poslu gdje su jedinam mjera -maske.
    Najbolje da sve puste , ritualno spalimo maske, pa da mi u zdravstvenom sustavu jos brze zavrsimo na bolovanjima od covida,iscrpljenosti i kronicnih bolesti.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.04.2021. at 20:02

  44. #11344
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Sirius, ljudi se blesavo osjecaju. I ja koja sam prilicno disciplinirana, osjecam se kao kreten. Sprovodi Bandica i Tudjmana, govorancije gdje Markotic na velikom skupu, naslikavanje Berosa s Ninom Badric, ilegalno okupljanje u Slovenskoj 9, cijepljenje Borasa i ostalih velikana, sve nekaznjeno proslo, to je stvarno za pasti u depresiju.
    Na kraju mi koji radimo s ljudima se nadamo da ce nas obicni gradjani spasiti. U stozer i vladu nitko ne vjeruje.

  45. #11345

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Mene je briga i uvijek ce me bit briga. Meni je zao sto je vama u zdravstvenom sustavu tesko i vjerujem da jest, ali nece vam pomoci ovakve mjere, a nekima ce itekako odmoci. Ove mjere su mazanje ociju. Besmislene,nedorecene, pogoduju podobnima, sve ono sta zdravstvene mjere ne smiju biti. Mi imamo politicke mjere. I to je problem i to veliki problem.
    Evo ja sam u ugositeljskoj bransi. Znas kako se donose mjere za nas? Tako da se balansira sa potporama. Ne sa brojem zarazenih, ne sa istrazivanjima gdje se zaraza siri nego sa time kako ovaj mjesec skinut sta vise subjekta s potpora.
    Nama je i stozer politicki i odgovara samo politici i Plenkijevom imidzu u javnosti. Lani smo pobijedili koronu prije izbora, tako cemo je pobijediti i ove godine prije izbora. Lani su epodemiolozi u dogovoru sa lokalnim vlastima ostavljali restorane otvorene gdje su svi morali u SI da se ne pokvari slika u stranim novinama.

    U nas se provodi predstava za Brisel, da nismo u Eu u nas bi bio raspasoj gori nego u Bosni

  46. #11346
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ljudi se blesavo osjecaju. I ja koja sam prilicno disciplinirana, osjecam se kao kreten. Sprovodi Bandica i Tudjmana, govorancije gdje Markotic na velikom skupu, naslikavanje Berosa s Ninom Badric, ilegalno okupljanje u Slovenskoj 9, cijepljenje Borasa i ostalih velikana, sve nekaznjeno proslo, to je stvarno za pasti u depresiju.
    Na kraju mi koji radimo s ljudima se nadamo da ce nas obicni gradjani spasiti. U stozer i vladu nitko ne vjeruje.
    Pa da se bar mogu zbog toga blesavo osjecati.
    To bi bas bilo oslobadajuce.
    Jer sad se osjecam blesavo samo zbog toga sto na poslu radimo preko svih mogucnosti ( prostorno i sto se ljudi tice) , bez razmaka i bilo kakve mogucnosti za provodenjem bilo kakvih mjera ( osim sto nosimo masku, a ruke smo dezinficirali i prije).
    Pa mi svali dan kroz vrlo mali prostor u nekoliko jutarnjih sati prode 400 +ljudi, barem 50 njih na 20 cm od mog lica. . Jer ljudima ne smijemo uskratiti njihovo pravo na zdravstvenu skrb, zar ne? Sve se moze sad i odmah. Nina Bardic i ljubakanje njezine rucice je totalni nebitna stvar u odnosu na ono sto prozivljavam svaki dan.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.04.2021. at 20:42

  47. #11347
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je briga i uvijek ce me bit briga. Meni je zao sto je vama u zdravstvenom sustavu tesko i vjerujem da jest, ali nece vam pomoci ovakve mjere, a nekima ce itekako odmoci. Ove mjere su mazanje ociju. Besmislene,nedorecene, pogoduju podobnima, sve ono sta zdravstvene mjere ne smiju biti. Mi imamo politicke mjere. I to je problem i to veliki problem.
    Evo ja sam u ugositeljskoj bransi. Znas kako se donose mjere za nas? Tako da se balansira sa potporama. Ne sa brojem zarazenih, ne sa istrazivanjima gdje se zaraza siri nego sa time kako ovaj mjesec skinut sta vise subjekta s potpora.
    Nama je i stozer politicki i odgovara samo politici i Plenkijevom imidzu u javnosti. Lani smo pobijedili koronu prije izbora, tako cemo je pobijediti i ove godine prije izbora. Lani su epodemiolozi u dogovoru sa lokalnim vlastima ostavljali restorane otvorene gdje su svi morali u SI da se ne pokvari slika u stranim novinama.

    U nas se provodi predstava za Brisel, da nismo u Eu u nas bi bio raspasoj gori nego u Bosni
    Hoces o mojim potporama?
    To da radim 30% vise u odnosu na PRIJE pandemije . Jasno, bez adekvatne zastite sto se razmaka i broja pacijenata tice, bez ikakvog dodatka na kolicinu ili bilo kakvu zarazu ( jasno, racunajuci i covid). Ocito se covid ne prenosi u zdravstvenim ustanovama , kao i u crkvi.

  48. #11348
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I da napomenem ja NE radim sa dokazanim covid pacijentima. Samo obicni pacijenti, pretpostavimo bez covida.

  49. #11349
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I da, stvarno me bas briga.
    Toliko sam iscrpljena nakon ovakvog tempa koji samo ide u jos vece ludilo svakog dana da vijesti vise ne pratim. Ni brojeve, ni mjere, ni nista.
    Jer znam da ce me sutra docekati stotine ljudi stisnuti u malom prostoru ko na rok koncertima u najboljim danima.

  50. #11350

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Oprosti jel ti to mene sad prozivas radi potpora? Jer mi sad eto primamo potpore da ne radimo pa nam treba zavidit.

    Ja bi bila najsretnija da mi nikad vise ne dode kuna od drzave a da mi dozvole radit. Meni je rad zabranjen. Dekretom zabranjen. Mozda se to nekome ne cini kao nesto strasno, ali je. Da netko jednostavno jednim potpisom kaze e ti od sutra ne smijes raditi i ne smijes privređivati za svoju djecu. Dok drzaca svaki mjesec salje uplatnice. A provodila sam sve mjere i sigurno se nitko nije mogao kod mene zaraziti. Ali necu u tom smjeru, mislim da vise necu ni pisati na ovoj temi, drzim se upisa u srednju skolu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •