Stranica 228 od 383 PrviPrvi ... 128178218226227228229230238278328 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,351 do 11,400 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11351

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Zanimljive su mi te potpore...
    U zadnjih nekoliko dana sam saznala za konkretne prevare ... dio naših ljudi uvijek nađe načina kako prevariti državu... i u cijeloj situaciji oni nemaju obzira nego uzimaju potpore (to mi je top prevara, u rangu majki odgojiteljica)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 19.04.2021. at 20:05

  2. #11352
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ma u nasoj drzavi uvijek ima zloupotrebe u velikoj kolicini. Jasno, da nekad dopadnu i onima koji imaju opravdano pravo.
    Npr. ja sam cula da poslodavci dobiju potpore pa onda radnicima te iste potpore kao placu uplate tek nakon mjesec i pol.

  3. #11353

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to moje isto dijete bi za koju godinu imalo vjerojatno teške posljedice neodlaska u školu i online nastave,
    Ne možeš ti selektivno birat šta bi od mjere, šta ne bi. Zašto su vrtići ok, a škole ne? Zato šta djeca vrtićke dobi ne mogu biti sama kući?
    To nema veze sa mjerama oko korone. Ja to od početka govorim, ne mogu se mjere donositi bez logike i ne mogu se mjere provoditi selektivno.
    Mislim da me nešto nisi razumela?
    Pročitaj ispočetka šta sam napisala: da nam ne padaju mnogo brojevi bolesne dece i da je svejedno da li smo online ili ne.
    Generalno mi pišemo o različitim stvarima.
    Da li su mere cirkus - jesu, da li su primerene - nisu.
    Da li smo svi jednaki: nismo, naravno. Da li se političarima može da krše mere- može im se. I, šta ćeš sa tim?
    Kad se razbole, oni će dobiti i krevet u bolnici i kiseonik i respirator i nove lekove i možda antitela dobrovoljaca.
    A ti i ja nećemo, prema tome nema svrhe razglabati treba li mi da kršimo mere isto kao političari, samo da bismo terali neki inat -kome?
    Jednako ne razumem kakve veze poverenje u stožer, štab, političare, doktore, ima sa činjenicom da virus postoji nezavisno od svih njih?

  4. #11354

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Napisala sam cijeli post i stisla back i obrisala ga.
    Ipak cu vas pozdraviti na ovoj temi jer ne zelim braniti ni poslodavce ni objasnjavati moju stranu u ovome. Previse smo ionako usamljeni ovih godinu dana svi pa ne treba da sam usamljena i u ovoj raspravi. Niti ocekujem da me netko shvati niti je to na kraju krajeva bitno.

    Bitno je da svi prezivimo i ostanemo zdrave glave sta svima zelim i da ova tema dogodine bude na petoj stranici,negdje u zapucku, davno zaboravljena.

    Sve prolazi, proc ce i ovo.

  5. #11355
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam cijeli post i stisla back i obrisala ga.
    Ipak cu vas pozdraviti na ovoj temi jer ne zelim braniti ni poslodavce ni objasnjavati moju stranu u ovome. Previse smo ionako usamljeni ovih godinu dana svi pa ne treba da sam usamljena i u ovoj raspravi. Niti ocekujem da me netko shvati niti je to na kraju krajeva bitno.

    Bitno je da svi prezivimo i ostanemo zdrave glave sta svima zelim i da ova tema dogodine bude na petoj stranici,negdje u zapucku, davno zaboravljena.

    Sve prolazi, proc ce i ovo.
    Ja ne vidim da su ovdje stavovi bitno suprostavljeni.
    Upravljanje situacijom je ispod svake razine, ljudi pucaju po savovima, a svakog boli vise ono sto ga se direktno tice.

  6. #11356
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I da, stvarno me bas briga.
    Toliko sam iscrpljena nakon ovakvog tempa koji samo ide u jos vece ludilo svakog dana da vijesti vise ne pratim. Ni brojeve, ni mjere, ni nista.
    Jer znam da ce me sutra docekati stotine ljudi stisnuti u malom prostoru ko na rok koncertima u najboljim danima.
    Sirius, žao mi je

  7. #11357
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma u nasoj drzavi uvijek ima zloupotrebe u velikoj kolicini. Jasno, da nekad dopadnu i onima koji imaju opravdano pravo.
    Npr. ja sam cula da poslodavci dobiju potpore pa onda radnicima te iste potpore kao placu uplate tek nakon mjesec i pol.
    Teško... Jer na HZZ treba poslati dokaz o uplati do određenog datuma da bi mogli primiti slijedeću potporu. Dakle, može, ali jednom, a i ako ne isplatiš plaću šalje se JOPPD obrazac s neisplatom plaće i tek si onda u problemu.
    Možda ima pojedinaca koji uspiju zaobić, ali od naših 80 klijenata nitko to ne radi. Dapaće, kad su ugostitelji bili zatvoreni mjesecima, a potpore kasnile po 2 mjeseca, svi su isplaćivali uredno plaće jer je to uvjet da dobiju potporu. Stavljali su pozajmice, neki iz zaliha, a neki mali ugostitelji su morali i posuđivati i snalaziti se na razne načine da isplate plaće.

  8. #11358

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jos samo da nadodam, kod mene doma niko drugi nije pozitivan.
    potvrdjeno PCR testom. iako su klinci imali neke simptome, no ta bolest ima toilko simptoma da ih zapravo svi imamo kad god se zapitas.
    ja sam jako dobro bila izolirana od svih. zivjela sam u sobi s vlastitom kupaonom. Ostatak kuce je bio njihov.
    Isto je bilo i kod nas.Samo je kod mene bio u pitanju MM.

  9. #11359
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Teško... Jer na HZZ treba poslati dokaz o uplati do određenog datuma da bi mogli primiti slijedeću potporu. Dakle, može, ali jednom, a i ako ne isplatiš plaću šalje se JOPPD obrazac s neisplatom plaće i tek si onda u problemu.
    Možda ima pojedinaca koji uspiju zaobić, ali od naših 80 klijenata nitko to ne radi. Dapaće, kad su ugostitelji bili zatvoreni mjesecima, a potpore kasnile po 2 mjeseca, svi su isplaćivali uredno plaće jer je to uvjet da dobiju potporu. Stavljali su pozajmice, neki iz zaliha, a neki mali ugostitelji su morali i posuđivati i snalaziti se na razne načine da isplate plaće.
    Prijateljicin sin dobiva isplatu tako. Ali njegov poslodavac je veliki gazda. Koji ga je otpustio u petak prije zatvaranja u proljece. Zapravo je bio na burzu poslao sve radnike. Tako da ne cudi.

  10. #11360
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Prijateljicin sin dobiva isplatu tako. Ali njegov poslodavac je veliki gazda. Koji ga je otpustio u petak prije zatvaranja u proljece. Zapravo je bio na burzu poslao sve radnike. Tako da ne cudi.
    Jedino ako njegov poslodavac na HZZ šalje krivotvorenu dokumentaciju, a to je kazneno djelo.
    Ne kažem da toga nema, ali uzeti to pod normalno i uobičajeno jednostavno nije tako.
    Radim na tome od kad su potpore krenule i svaku kunu koju je bilo koji poslodavac dobio, a da mu nije pripadala morao je vratiti.

  11. #11361

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Da li su za sve radnike potpore 4000kn? I sta je s doprinosima?

  12. #11362
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    Da li su za sve radnike potpore 4000kn? I sta je s doprinosima?
    Visina potpore ovisi o postotku pada prihoda u odnosu na određeno razdoblje.
    Potpore idu od 2000 do 4000 po radniku ovisno o padu od minimalno 40%. Pad od 60% i više dobiva 4000 po radniku.
    Doprinosi se otpisuju na iznos mjere. Da bi se otpisali, mora biti poslan obrazac o isplati plaće na poreznu. Isti taj se šalje HZZ-u uz izvod o isplati plaća radnicima.
    Bez ovog nema slijedeće potpore.

  13. #11363
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma u nasoj drzavi uvijek ima zloupotrebe u velikoj kolicini. Jasno, da nekad dopadnu i onima koji imaju opravdano pravo.
    Npr. ja sam cula da poslodavci dobiju potpore pa onda radnicima te iste potpore kao placu uplate tek nakon mjesec i pol.

    evo stol do mene obrnuta situacija, potpore kasne a plaća mora ić (i ide) do kraja mjeseca, pa se kolegica crnom magijom bavi

  14. #11364
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    evo stol do mene obrnuta situacija, potpore kasne a plaća mora ić (i ide) do kraja mjeseca, pa se kolegica crnom magijom bavi
    To sam gore napisala. Ovo je češća situacija nego zlouporaba.
    Kriteriji za mjere se mjenjaju svaki mjesec, nekad i nekoliko puta.
    Evo npr. da biste dobili potporu za 3.mj morate dokazati pad 03/2021 u odnosu na 03/2019. Dokazujete ga predajom pdv obrasca. Pdv obrazac za 03/2021 se predaje do 20.04. jer vam i veliki broj ulaznih računa pristiže do 15.04.
    Dakle,danas šaljete mjere koje će vam ako ste sreće isplatiti za mjesec dana. Znači, potporu za plaću radnika za 3.mj možda dobijete polovinom 5.mjeseca.

  15. #11365
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne može se odmahnut rukom na vrlo realne egzistencijalne probleme u kojima se ljudi nalaze. naplavomzalu, nije da te nitko ne razumije, samo je tema takva da je na njoj aktivno par forumašica drugačijih viđenja. Ostalima se ne da pisat.

  16. #11366
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Stigao Pfizer na Velesajam, stigao i kaos
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2270099.aspx

  17. #11367
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ovo s cijepljenjem je stvarno cirkus. Muža je u petak zvala LOM da dođe u ponedjeljak se cijepiti. Bio i cijepio se. Ja zovem svoju LOM i kaže mi da oni nemaju više sa mnom ništa, da su me zapisali i da će me zvat s velesajma. Tko je tu lud? Mislim, ocito mi koji smo još ovdje što vec godinama tu trpimo takvu državu.

  18. #11368
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao Pfizer na Velesajam, stigao i kaos
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2270099.aspx
    E i ovo mi je posebno diglo živac. Znači oni koji su odbili Astru ne idu na kraj reda nego evo njih odmah opet na redu ali za drugo cjepivo? Zašto nismo prvo pozvni svi koji nismo još pozvani bar 1x. Kao što rekoh - glupi smo, najgluplji, što smo još tu.

  19. #11369

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo s cijepljenjem je stvarno cirkus. Muža je u petak zvala LOM da dođe u ponedjeljak se cijepiti. Bio i cijepio se. Ja zovem svoju LOM i kaže mi da oni nemaju više sa mnom ništa, da su me zapisali i da će me zvat s velesajma. Tko je tu lud?
    Ovako je slično i kod nas. Muža je njegova LOM najprije pitala želi li Astra Zenecu, a onda mu poslala obavijest o terminu cijepljenja na Velesajmu. Meni moja LOM kaže otprilike ovo što i tebi tvoja.
    Predbilježila sam se i na neku listu koju su nam poslali na radnom mjestu, ali uopće više nemam iluzija da ću doći na red tako skoro. I dok je ono prošle godine ostavljalo dojam zaraze koja se događa nekom drugom, sad, uz velike brojke i katastrofična upozorenja ("nije pitanje hoćemo li se zaraziti, nego kad ćemo" i slično intonirane poruke koje dolaze iz medija), osjećam se pomalo stjerano u kut.
    Čak se i ne bojim toliko bolesti, koliko činjenice da bih time zaribala ukućane i natjerala ih na kućni pritvor

  20. #11370
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Joj ja jedva čekam da mi mama primi 2.dozu i da prođu ta 2 tjedna da barem netko iz kućanstva ne treba u SI ako se dogodi.

    Po Zg je lako, imaš dostava i hrane, namirnica... kod nas ovisiš o sebi. I eventualno susjedima

  21. #11371
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo s cijepljenjem je stvarno cirkus. Muža je u petak zvala LOM da dođe u ponedjeljak se cijepiti. Bio i cijepio se. Ja zovem svoju LOM i kaže mi da oni nemaju više sa mnom ništa, da su me zapisali i da će me zvat s velesajma. Tko je tu lud? Mislim, ocito mi koji smo još ovdje što vec godinama tu trpimo takvu državu.
    Identičnu priču prodaje LOM mog supruga. Tko je tu lud?!
    Da nisu dobili neke upute koje se dvojako tumače? Ili se radi o konstantnoj inertnosti nekih liječnika?
    Vidim samo da oni kojima LOM zakaže termin, cijepe se u vrlo kratkom roku.

    Ja znam puno ekipe dobrano mlađe od mene, trkači iz mog kluba koji su se cijepili preko LOM-a na Velesajmu a s druge strane još mi svekiji nisu pozvani na cijepljenje a non stop maltraju pozivima svoju dr. Uf....nikakvog reda...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.04.2021. at 11:55

  22. #11372
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U situaciji kad nedostaje cjepiva, a zaraza se galopirajuće širi NEMA biranja cjepiva.
    Zna se tko nije kandidat za AZ cjepivo, a ostali nemaju kaj birati.
    Meni je ispričala sestra od mog Loma kaj se njima događa: pozove gđu od 80+ na cijepljenje koja to odbije, tjedan dana kasnije se predomislila i ona sad ipak bi i kaže sestra da ju mora primiti. Ma zašto?
    Jel’ imala priliku koju je profućkala?
    Je! I sad s njom na kraj reda.
    Ali neee, zbog neodlučnih starčeka koji malo bi pa malo ne bi ispašta kompletno radno aktivno stanovništvo.
    Na kraju će takvi i najgore proći.
    Najviše je i teško bolesnih od 40-60 godina starosti, a njih je vrlo malo cijepljenih.
    Vezano uz Pfizer, sad samo čekam neku aferu i za to cjepivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #11373
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nisu Lomovi krivi.
    Kriv je sustav koji ništa nije napravio kako treba.
    Ima ordinacija koje imaju jako puno pacijenata starije dobi, kao što je kod mojeg Loma i on još nije procijepio 75+ kao ni sve onkološke.
    U ordinacijama gdje su mahom mlađi pacijenti, tamo se već cijepe 45-50 godišnjaci.
    Raspodjela cjepiva je nepoštena.
    Pa ta biranja...
    Sve je krivo, a ispaštaju Lomovi koji su na prvoj crti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #11374
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, jesi ti došla potpuno k sebi? Jel se očekuje isto ovakva reakcija i od druge doze?
    Jesam. Super sam.
    Radim, treniram, sve opet po starom.
    Za drugu dozu AZ ne znam nikog još da je dobio pa ne znam ni što me čeka, ali od par ljudi cijepljenih Pfizerom sam čula da su nakon druge doze imali jake nuspojave.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #11375
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    E i ovo mi je posebno diglo živac. Znači oni koji su odbili Astru ne idu na kraj reda nego evo njih odmah opet na redu ali za drugo cjepivo? Zašto nismo prvo pozvni svi koji nismo još pozvani bar 1x. Kao što rekoh - glupi smo, najgluplji, što smo još tu.
    Gdi piše da su to ljudi koji su odbili Astru? Danas je bila vijest da još pfizer nije došao,nego ga očekuju

  26. #11376
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam. Super sam.
    Radim, treniram, sve opet po starom.
    Za drugu dozu AZ ne znam nikog još da je dobio pa ne znam ni što me čeka, ali od par ljudi cijepljenih Pfizerom sam čula da su nakon druge doze imali jake nuspojave.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moji roditelji su primili obje doze. Nakon prve je mama imala jake nuspojave, tata ništa. Nakon druge, nitko nije imao nuspojave.

  27. #11377
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gdi piše da su to ljudi koji su odbili Astru? Danas je bila vijest da još pfizer nije došao,nego ga očekuju
    Evo tu članak i što kaže netko iz reda
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...oblem-15066681

    Mi smo bili naručeni za AstraZenecu pa smo odustali, sad smo naručeni za Pfizer.

  28. #11378

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može se odmahnut rukom na vrlo realne egzistencijalne probleme u kojima se ljudi nalaze. naplavomzalu, nije da te nitko ne razumije, samo je tema takva da je na njoj aktivno par forumašica drugačijih viđenja. Ostalima se ne da pisat.

    Da, nas par recimo misli da bi virus objektivno postojao i kad ne bismo baš ništa u našem životu menjali da ga zaustavimo.
    Takođe nas par misli da tuđe pravo na bolest mora biti ograničeno našim pravom na zdravlje.
    I pravom dece koju zastupamo kao roditelji, pa na kraju i pravom naših roditelja o kojima smo makar po zakonu dužni da se brinemo.

    Što se realnih ekonomskih posledica tiče, meni je taj deo rasprave potpuno promašen sa ovim trenutnim učesnicima.
    Stvarno ne vidim mehanizam kojim bi mogla nečim opipljivim pomoći ekonomski ugroženim ljudima.
    Mogu da kažem da razumem i saosećam, jer je to istina.
    Ako je jako bitno, mogu čak napisati da treba sve mere ukinuti, ništa me ne košta, ionako je moja mikrosredina već takva (otuda deo razlike u gledištima verovatno).
    Ali da ću napisati da će virus nestati kad ukinemo mere ili da mi se sviđa što ja i moji moramo da se razbolimo jer će inače neko umreti od gladi- žao mi je, teško da ću to napisati.
    Isto kao što ni naplavomzalu nije napisala da je sasvim u redu što ona ekonomski propada ako će to nekome ipak spasti život.

    Što ne znači da ja odmahujem rukom na njene probleme niti ona na moje, nego da je jako teško naći dobar kompromis i ravnoteža se stalno pomera.

  29. #11379
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Što se cijepljenja u Splitu tiče, i muževi roditelji i moj tata su rekli da je bilo ko po špagi, odlično organizirano, bez čekanja i unutar pet minuta od vremena za koje u naručeni.

  30. #11380
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bilo je i u Zagrebu do danas

  31. #11381

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gdi piše da su to ljudi koji su odbili Astru? Danas je bila vijest da još pfizer nije došao,nego ga očekuju

    Piše na portalima (Šostar kaže) se danas i sutra na Velesajmu cijepi s Pfizerom

  32. #11382
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam. Super sam.
    Radim, treniram, sve opet po starom.
    Za drugu dozu AZ ne znam nikog još da je dobio pa ne znam ni što me čeka, ali od par ljudi cijepljenih Pfizerom sam čula da su nakon druge doze imali jake nuspojave.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kažu da se za Pfizer očekuju veće nuspojave nakon druge doze, a za Astru nakon prve

    Kod vektorskih da je veća reakcija odmah, a od mRNA za drugu dozu

  33. #11383

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Joj ja jedva čekam da mi mama primi 2.dozu i da prođu ta 2 tjedna da barem netko iz kućanstva ne treba u SI ako se dogodi.

    Po Zg je lako, imaš dostava i hrane, namirnica... kod nas ovisiš o sebi. I eventualno susjedima

    Joj kad vas čitam... kod nas svi najnormalnije cirkulišu... sakrivaju da su u izolaciji ili ni ne dobiju samoizolaciju ako su samo ukućani a ne i pozitivni... Nikad ne znaš status onog nekog do tebe i zašto nosi KN masku, zato što još nije bolestan ili zato što je već bolestan. Na posao baš neće doći pozitivni, ali u radnju će otići ako znaju da niko neće zameriti a decu će poneki i poslati u školu ili na igru sa društvom.

  34. #11384
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je i u Zagrebu do danas
    Dvoje ih je cijepljeno Pfizerom :D

  35. #11385
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Identičnu priču prodaje LOM mog supruga. Tko je tu lud?!
    Da nisu dobili neke upute koje se dvojako tumače? Ili se radi o konstantnoj inertnosti nekih liječnika?
    Vidim samo da oni kojima LOM zakaže termin, cijepe se u vrlo kratkom roku.

    Ja znam puno ekipe dobrano mlađe od mene, trkači iz mog kluba koji su se cijepili preko LOM-a na Velesajmu a s druge strane još mi svekiji nisu pozvani na cijepljenje a non stop maltraju pozivima svoju dr. Uf....nikakvog reda...
    Ovo i meni nije jasno, doslovno ovisis o lom-u s obz da je na platformi kaos i neki 'red' je neproziran.

  36. #11386
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mene bi zaista zanimala rasprava o tome kako stvoriti uvjete da ljudi, koji su pandemijom najviše ugroženi, normalno rade i zarađuju. Evo, npr. ugostitelji u zatvorenom prostoru, njih je najviše. Ili svi oni koji sudjeluju u organizaciji svadbi za 300 osoba. Kako osigurati da epidemiološke mjere budu koliko-toliko ispoštovane, tj. da se ne krše?

  37. #11387
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu Lomovi krivi.
    Kriv je sustav koji ništa nije napravio kako treba.
    Ima ordinacija koje imaju jako puno pacijenata starije dobi, kao što je kod mojeg Loma i on još nije procijepio 75+ kao ni sve onkološke.
    U ordinacijama gdje su mahom mlađi pacijenti, tamo se već cijepe 45-50 godišnjaci.
    Raspodjela cjepiva je nepoštena.
    Pa ta biranja...
    Sve je krivo, a ispaštaju Lomovi koji su na prvoj crti.
    Ja pretpostavljam da su LOMovi dobivali proporcionalno broju starijih pacijenata. Kod moje je pretežno mlada populacija, a nema šanse da ti da kvačicu da ideš kao prioritet na cijepljenje. Čekaj da te zovu. Možda oni koji imaju puno odbijača imaju više manevarskog prostora. A možda nema nikakvog pravila, nego kakvog si LOM-a dobio. Ako je poštenjačina, onda ti nema preko reda.

  38. #11388
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pretpostavljam da su LOMovi dobivali proporcionalno broju starijih pacijenata. Kod moje je pretežno mlada populacija, a nema šanse da ti da kvačicu da ideš kao prioritet na cijepljenje. Čekaj da te zovu. Možda oni koji imaju puno odbijača imaju više manevarskog prostora. A možda nema nikakvog pravila, nego kakvog si LOM-a dobio. Ako je poštenjačina, onda ti nema preko reda.
    Nažalost ne, ako sam dobro shvatila - dobivali su proporcionalno ukupnom broju pacijenata. Bilo je prekomplicirano napraviti finiju raspodjelu.

  39. #11389
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To da radim 30% vise u odnosu na PRIJE pandemije . Jasno, bez adekvatne zastite sto se razmaka i broja pacijenata tice, bez ikakvog dodatka na kolicinu ili bilo kakvu zarazu ( jasno, racunajuci i covid). Ocito se covid ne prenosi u zdravstvenim ustanovama , kao i u crkvi.
    sirius, zasto ovoliko vise nego prije?

  40. #11390
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, zasto ovoliko vise nego prije?
    Preuzeli smo sve od Dubrave ( koja je covid), jos je to nekako islo do onog potresa u Petrinji. Onda smo preuzeli i sve iz sisacko moslavacke zupanije ( koji su inace isli u Dubravu ili u svoju bolnicu koja je sad valjda na 20%kapaciteta). Osim toga jedino smo mjesto gdje djeca mogu doci bez narucivanja ( srebrnjak i klaiceva imaju liste cekanja od 2 tjedna cak i za svoje pacijente). Plus specijalna stomatologija u dubravi ( opca anstezija za osobe i djecu sa posebnim potrebama) ne radi za ne-covid, sve je kod nas. Sto znaci i priprema za zahvat svakog pacijenta ( vadenje krvi).
    Plus na sve to krenulo je puno ljudi sa post covid sindromom na obrade.
    I sve to u istom prostoru i sa istim brojem ljudi.

  41. #11391

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    http://www.sadrzaj.net/2021/04/premi...o-cjepivo.html Ljudi sirom svijeta umiru od vakcine, al medije to ne prenose. Pa se i oni sto su umrli nakon doze vakcine vode kao da su umrli od korone.

  42. #11392
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sirius, strasno, suosjecam!

    Tanci sorry al nazalost ima svakakvih lomova. Strava!

    Evo primjer ta nasa, koja je uporno tupila kao i inina i mnoge druge, ja nemam vise nista s tim, cekajte da vas zovu na Velesajam bla bla dok mi moja lom jucer nije rekla (isla sam samo po uputnicu za godisnji check up kks) da apsolutno svaki lom dobije odredjeni broj termina za narucit svoje pacijente na Velesajam. I da ambulante jos uvijek dobivaju cjepiva, da se sve odvija ko na placu: kolko oces, koje cjepivo i sl.... Isto mi je potvrdila i dr. na Stamparu kad su cijepili tatu.

    Dakle, sve suprotno od druge lom koja izmislja price svojim pacijentima. Nepodnosljivo neprofesionalno.

    Kad nakon uzastopnih poziva i zamolbi takvoj lomici nije bilo uspjeha jer je uporno tvrdila nesto sto nije istina, jucer je lijepo zaprimila mail malo ostrijeg tona koji navodi sve cinjenice i zasto bi se ta i ta osoba trebala cijepiti odnosno razloge opravdanja sto brzeg cijepljenja.

    I gle čuda, danas je dala termin toj istoj osobi na Velesajmu.

    Ma fuj. Nemam sta drugo za reci.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.04.2021. at 16:44

  43. #11393
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Eh da a lomica od svekija je isto posebna prica.
    Znaci baka je zove non stop al ova ne trza. Ljudi su stari, s dijagnozama,oboje preko 70 god.

    Da bi joj jucer rekla zvat cu vas kad dodju vece kolicine Pfizera i poklopila joj.

    S tim da joj je dr.prvo rekla da nije istina da je stigao Pfizer (moja sveki ne smije Astru zbog odredjenih dijagnoza). Na to joj sveki rekla da joj je susjeda cijepljena Pfizerom, narucena kod svog loma kojeg dijeli doslovce zid od bakine dr., no lomicu cak nije bilo ni sram sto prica neistine, ma uzas! Sveki je morala popit normabel koliko ju je uzrujala da izvoli jos cekat vece zalihe, a ona spada u prioritetnu skupinu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.04.2021. at 16:51

  44. #11394
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Zao mi je samo sto nisu dali neku adresu za prijave ovakvih slucajeva gdje dr. dijele sakom i kapom poznatima, prijateljima, pricaju neistine svojim pacijentima, ne uzimaju u obzir priorit.skupine...a ostali nek izvole moljakat dovijeka ili se snalazit kako znaju.

    Ima divnih lomova, ali ovakvi sramote profesiju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.04.2021. at 16:54

  45. #11395
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Nini 2012 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.sadrzaj.net/2021/04/premi...o-cjepivo.html Ljudi sirom svijeta umiru od vakcine, al medije to ne prenose. Pa se i oni sto su umrli nakon doze vakcine vode kao da su umrli od korone.
    Uzalud se trudis stavljati informacije sa nepouzdanih stranica. Na ovom forumu smo davno pretresli teorije zavjere. Jos dok su u pelenama bile.

  46. #11396
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma skroz je simpatičan ovaj članak neke Samire u rubrici Šokantno!.

  47. #11397
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma skroz je simpatičan ovaj članak neke Samire u rubrici Šokantno!.
    Ima clanak i o cipalama od kruha. Isto pod -šokantno!

  48. #11398
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je samo sto nisu dali neku adresu za prijave ovakvih slucajeva gdje dr. dijele sakom i kapom poznatima, prijateljima, pricaju neistine svojim pacijentima, ne uzimaju u obzir priorit.skupine...a ostali nek izvole moljakat dovijeka ili se snalazit kako znaju.

    Ima divnih lomova, ali ovakvi sramote profesiju.
    Imaš pp.

  49. #11399
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu da se za Pfizer očekuju veće nuspojave nakon druge doze
    Ovo je tocno za Pfizer i Modernu, obje mRNA. Kod osoba koje su imale kovid, reakcija je puno zesca i nastupa obicno i nakon prve doze.

  50. #11400
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Nini 2012 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.sadrzaj.net/2021/04/premi...o-cjepivo.html Ljudi sirom svijeta umiru od vakcine, al medije to ne prenose. Pa se i oni sto su umrli nakon doze vakcine vode kao da su umrli od korone.
    Majket' sokantno. Bas kao sto pise u naslovu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •