Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Uspavljivanje jednogodisnje djeteta bez sise

  1. #1
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno Uspavljivanje jednogodisnje djeteta bez sise

    Procitala sam mnogo toga, no metode mi vecinom ne odgovaraju iz raznih razloga. Ipak, voljela bi cuti vas koji ste imali uspjeha u uspavljivanju jednogodisnjeg djeteta bez sise.

    Ukratko: ona nece ni bocu, ni dudu, ne zeli ni da je nosim, ni ljubim, ni mazim. Ne zeli ni u kolica, ni auto. Ne zeli nikakve sumove, muziku, buku, ni tisinu. Ona zeli sisu da bi zaspala. A kad sise nema, ona ne spava. Posljedicno, imamo dan prepun grinte, nervoze, placa jer je kronicno neispavana.

    4 dana sam joj preko dana makla dojenje i 4 dana nije odspavala preko dana, nego bi se navecer onesvijestila sa sisom u ustima.

    A ja sisu vise ne mogu nuditi jer prestajem s dojenjem.

    Vi koje ste slicno prolazile, molim vas podijelite svoje iskustvo.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja sam samo prestala. Tri dana muke i nakon toga zaborave da su ikada sisali.
    Ali, nisam davala ni jednom djetetu, ni jednom više sisati nakon što sam odlučila da je dosta. Dvoje sa godinu dana, jedno par mjeseci kasnije.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 02.03.2020. at 00:54

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Procitala sam mnogo toga, no metode mi vecinom ne odgovaraju iz raznih razloga. Ipak, voljela bi cuti vas koji ste imali uspjeha u uspavljivanju jednogodisnjeg djeteta bez sise.

    Ukratko: ona nece ni bocu, ni dudu, ne zeli ni da je nosim, ni ljubim, ni mazim. Ne zeli ni u kolica, ni auto. Ne zeli nikakve sumove, muziku, buku, ni tisinu. Ona zeli sisu da bi zaspala. A kad sise nema, ona ne spava. Posljedicno, imamo dan prepun grinte, nervoze, placa jer je kronicno neispavana.

    4 dana sam joj preko dana makla dojenje i 4 dana nije odspavala preko dana, nego bi se navecer onesvijestila sa sisom u ustima.

    A ja sisu vise ne mogu nuditi jer prestajem s dojenjem.

    Vi koje ste slicno prolazile, molim vas podijelite svoje iskustvo.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Kod nas je pomogla tješilica - ovakva igračka: https://republicjewelry.com/images/sniffer.jpg

    Osim toga, dječji krevet je bio do našeg kreveta i kad bi se djeca probudila noću, samo sam gurnula ruku kroz rešetke, dodala tješilicu i gladila klinca po glavi dok ne bi zaspao. Nakon 6 mjeseci starosti, izbjegavala sam ih dizati noću, jer to je značilo nemir i teško uspavljivanje. Isto tako, nije nam odgovaralo zajedničko spavanje, nego ovako - dječji krevet odmah do našeg. Mislim da nam je upravo to spasilo glavu kod odvikavanja od dojenja, jer djeca nisu imala sisu "na izvolte". Starijeg sam prestala dojiti i ranije, imao je 10+ mjeseci (dva razloga - on je teško podnosio nefermentirane mliječne proizvode i tako je i danas, a ja sam ostala drugi put trudna i nekako je to prošlo bezbolno - ni njemu ni meni nije naročito falilo). Mlađi je razvukao dojenje do kraja druge godine (ujutro i navečer, bez noćnih eskapada) i nekako je to samo presahnulo oko drugog rođendana.

    Ali nema tu pravila uklesanih u kamen.... Probaš pa vidiš.

  4. #4
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Marla, nemam savjet, samo susjecam.

    Nasa ima 21 mjesec i apsolutni je ovisnik. Bez sise ne moze zaspati. Gurala sam svakakve plisance, dude, ali sisa je sisa. U vrticu smo u dogovoru s tetama ukinuli spavanje jer je to bila muka za sve oko nje. Svi su mi rekli da ce se naviknuti i poceti spavati u vrticu bez sise, ali nakon 4 mjeseca smo zakljucili da to nema nikakvog smisla. Urlala je i bila jako uznemirena. Zaspala bi u suzama nakon sat vremena, odspavala 10 min i opet urlala. Sad sretna ide u i iz vrtica, jedino se doma onesvijesti cim vidi sisu.
    Sisu ne nudim, ali ona jos uvijek trazi. Uglavnom za spavanje i kad se uznemiri. Neki dan ju je tata pokusao uspavati, ali greska je bila sto je mene vidjela prije spavanja, toliko je urlala i lupala glavom u krevet da vise nije mogla disati. Nakon toga je zaspala na sisi za 2 min.
    Jesi razmisljala o tome da zadrzis sisu samo za uspavljivanje?
    U suprotnom, mozda bi ju trebao uspavljivati i spremati na spavanje netko drugi. Probaj se maknuti otprilike sat vremena prije spavanja da te ne vidi pa ces vidjeti kako ce ici.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moja je u vrtiću s 20 mjeseci spavala,doma samo sa cicom

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    marla.s ako je razlog prelazak na lijekove i terapija, nemamo tu šta mudrovat. Ne daješ više sisu i gotovo.
    Probaj bit što jača u glavi, mama ima pravo na svoje granice. Drž se!

    Ja sam ovako kao Beti3, kad sam odlučila da je dosta (to je kod mene bilo s 15 mj), više nisam dala. Tata je preuzeo na sebe dio tijekom odvikavanja.

  7. #7
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala vam zene, zlata ste vrijedne.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •