Pozdrav svima, otvaram novu temu jer je naš problem složen odnosno nisam sigurna vise o cemu se radi ili je o više toga u isto vrijeme.
Dakle mali, mjesec dana star, vec dobra 2 tjedna ima bijele naslage na jeziku. Probala sam skidat i ne ide dole, a i drugo dijete mi je pa sam prepoznala da je soor. Pedijatrica mi je preko telefona prepisala Rojazol i mažem dobrih 10 dana i sebe i njemu jezik. Bili smo u međuvremenu i na sistematskom ali nije mi ništa konkretno receno osim da mažem dalje.
Međutim, problem je što pomaka nema, naslage su i dalje tu, a on problema s dojenjem ima samo povremeno i to na način da cvili, place, crveni se, znoji, pušta pa lovi opet jest i tako dok se ne umori ili ga dignem i nosim i tako u krug. Zna proci i dva dana bez ikakvih smetnji i zato nisam više sigurna je li soor ili nije.
Poceo je pojačano i bljucati, sto neznam je li razlog nešto sto sam pojela, ili rojazol ili pak d vitamin kapi. Trbuh mu je jucer tvrd bio, cijeli dan je samo plakao, tražio jest i bljuckao. Normalno moci pelene i kaka znači tu je sve ok. Klasični grcevi nisu. Nema vjetrova. Inače imamo i problema s podrigivanjem, dignem ga svaki put i vise puta, i duže nosim tako al podrigne 2 od 10 puta.
Neznam je li ovo sve povezano i zato pišem u istoj temi. Svako iskustvo ili savjet su dobrodošli.