Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Medicinska sestra u vrticu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    2

    Početno Medicinska sestra u vrticu

    Pozdrav, ispricavam se ako sam pogrijesila pdf, trazila sam temu slicnu svom problemu al nisam je uspjela pronaci.

    Jucer sam imala u vrticu neugodan razgovor s medicinskom sestrom.
    Razgovor je trebao biti o zdravstvenom stanju dijeteta, njeni argumenti su bili stvarno nesuvisli da dijete ako kaslje nje za vrtic (dijete nije kasljalo) do toga da ga se treba izdvojiti iz grupe ako je bolesno (dijete nije bolesno. Na sto sam je ja upitala vise puta, da li joj treba donjeti potvrdu od pedijatra o zdravstvenom stanju dijeteta, svaki odgovor je bio ne, ne treba!
    Na pitanje zasto sam ja onda na razgovoru, tema razgovora se prebacila na mene. Da cemu taj moj obramben stav, da puno mimike radim s licem, da se podsmjehujem tokom razgovora?!
    Na kraju je eskaliralo u vrijedanje da nisam dobra majka, na sto su meni krenule suze na oci a odgovor na to je bio da meni sigurno treba psiholog pri takvoj rekaciji.
    Medicinska sestra se nije ispricala do samog kraja razgovora iako sam je par puta to priupitala da li ona vidi koliko me uvrjedila.

    U svoju obranu imam samo reci da me to strasno pogodilo, nisam se smirila do evo ni do danas jer imam djecu palcice koji su rodene u 7. mjesecu trudnoce, bili na intezivnoj njezi 2 mjeseca. U prvoj godini smo prosli doktora i medicinskog osoblja nebrojeno.
    Uz sav silan napor i trud vec u prvoj godini stizu svoje vrsnjake. Upisane su u vrtic (blizanke) kao potpuno zdrave, jedino stoji u podacima da sam imala privremen porod tako da medicinska sestra ni ne zna sto sam sve prosla i koliko mi je ta tema osjetljiva.
    Ma i da nisam to sve prosla, nekome ici reci da nije dobra majka na temelju moga ponasanja, mimike, mislim da ne zasluzuje nitko.

    Kontaktirala sam i odvjetnika, kaze da bi moglo se provuci pod klevetu, ali za tuzbu klevete treba odredena grupa ljudi cuti, sto u ovom slucaju nije.
    Otici cu i kod njega na konzultacije svakako.

    Jos sam pod dojmom i jos ne znam kakve korake poduzeti?
    Da li se zaliti u vrticu (tetama, vrticem, osobljem ma apsolutno svime sam prezadovolja)?
    Da li pisati zalbu udruzi medicinskih sestara?

    Samo da napomenem nije mi cilj da medicinska sestra dobije otkaz, ni ikakve drasticne mjere, al zelim da odgovara za ovakve postupke.

    I molim savjete korisnica foruma sto bi na mom mjestu?
    Ja se ne sjecam da me itko ovako u zivotu povrijedio neukusnim rijecnikom!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Iskreno...iz napisanog mi zaista nije jasno zasto ste pozvani na razgovor. Vjerojatno postoji neki razlog.
    U svakom slucaju ako ti se ponasanje ne cini primjerenim valjda prvo to prijavis njezinom nadredenom ( ravnateljici) , a ne advokatu?
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2020. at 11:19

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Koliko su sad djeca stara? Ti si zaposlena?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I ja bih prvo kod ravnateljice
    pa i da si pozvana na razgovor zbog djece, nije ona tu da ocjenjuje tvoje majčinske sposobnosti, a ni da ti daje takve savjete
    ako ti stvarno treba pomoć, onda nije imala najbolji pristup
    probaj kontaktirati vrtićkog psihologa

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ravnateljica ti je prava adresa. ubuduce razgovor s medicinskom sestrom samo u prisustvu ravnateljice ili nekog drugog djelatnika vrtica poput psihologa.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala Vam na odgovorima!

    Djeca su u dobi od 4 godine.
    Na porodiljnome sam sa 3. djetetom, al sam u radome odnosu.

    Na razgovor sam pozvana, pa ne bi mogla to nazvati pozvana. Sitacija je isla tako da medicinska sestra uvodi drugu medicinsku sestru u posao i ide po vrticima i pita tetu da li u grupi ima djece koja smrcu/kisu/kaslju.

    To mi je sama teta rekla, medicinska sestra ju je dan ranije pitala, teta je rekla da ima jedna curica ali nista strasno (citiram tetu) a medicinska sestra joj je rekla nek savjetuje mami da se dijete izdvoji iz skupine (ostane kuci).
    Ja sam rekla da ne zelim izdvajati izdvajati djete ako je zdravo.
    I docekala me medicinska sestra sutradan na razgovoru.
    Zbog toga sam je i priupitala par puta da li da donesem od pedijatra nalaz, dokaz da je dijete zdravo, nekakv bris?
    Sto je ona izricito par pita rekla da, ne!

    Nakon toga se razgovor premjesta na mene.
    Kako nisam dobra majka, da li vodim svoje djete pedijatru, da li ga inhaliram?!
    Bas jako neugodan razgovor.

    Inace nisam neki njezni cvijet al ovo prelazi svake granice.
    Medicinsku sestru prvi put vidim u zivotu.

    Odvjetnik mi je prvi pao na pamet jer mi je prijatelj i slucajno me nazvao nakon tog razgovora. Prijateljski sam ga upitala.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Razgovor s ravnateljicom, ali prije toga bilo bi dobro imati papir od pedijatra na kojem piše da su djeca zdrava. Kraj priče.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    nivestomic, mislim da se ovih dana svatko trza na kašalj, pa i medicinske sestre u vrtiću. Možda imaju upute da posebno kontroliraju ima li djece koja kašlju, i da preporuče roditeljima da dijete ne ide u vrtić

    tako da ako si doma, a djeca ti kašlju, nije uopće loša ideja da ih ostaviš koji dan doma.

    naravno, medicinska sestra ti nije imala pravo izgovoriti to što ti je rekla, ali mislim da slučaj nije za advokata nego za razgovor s ravnateljicom vrtića.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    U svakom sledećem kontaktu sa bilo kime od osoblja vrtića korisno je imati još nekog svedoka uz sebe. Ili uključen snimač na mobilnom (ne znam kakvi su vaši zakoni po tom pitanju). Iz iskustva.

    Situacija je vanredna i zaista bi bilo bolje da svi koji imaju mogućnost ostave kod kuće decu koja nisu idealno zdrava. Ali način komunikacije u ovom slučaju je neprimeren.
    I baš zbog vanredne situacije, mislim da je bolje izbegavati takve nejasne usmene savete.
    Ako med. sestra procenjuje da dete nije za vrtić ili da detetu treba pregled pedijatra, bilo bi najodgovornije od nje da ima nekakav pismeni obrazac u dva primerka, koji će izdati i roditeljima i sebi u evidenciju.
    Inače je sve to varijanta Brigo moja pređi na drugoga, sa tete na sestru, sa sestre na roditelje, sa roditelja na nesretnog pedijatra, a na kraju se lako može desiti da sestra izjavi da je sve to bio nekakav nesporazum...

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ionako vrtići neće raditi bar iduća dva tjedna, pa zaboravi taj razgovor.i živi dalje.

  11. #11
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ionako vrtići neće raditi bar iduća dva tjedna, pa zaboravi taj razgovor.i živi dalje.
    Ovo je službeno?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Za ZGB da.
    Ali ako nemas di s djetetom onda moze u vrtic.
    Osim na jedan od jarunskih.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Spajka
    A taj lik je idiot koji tako širi zarazu od Klaićeve do djetetovog vrtića.

  14. #14
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Za ZGB da.
    Ali ako nemas di s djetetom onda moze u vrtic.
    Osim na jedan od jarunskih.
    Cek to je jarunski? Taj iz vijesti? Pa i jarunska skola je isto u panici zbog onog 6-aša čiji je tata isto bolestan.

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Cek to je jarunski? Taj iz vijesti? Pa i jarunska skola je isto u panici zbog onog 6-aša čiji je tata isto bolestan.
    Sad sam našla obavijest na stranicama vrtića. U stvari me ne čudi...

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Tako su jucer rekli na dnevniku HRT.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    I ja sam mišljenja da ako djeca kaplju ne idu u vrtić napose ako je mama doma
    Moja su više ne išla u vrtić nek išla dok sam bila na oorodiljnom za mlađima
    Toliko o toj temi

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    I sad se natjecemo ko je bolja mama jer su djeca u vrticu ili ne?

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ne ali zašto AK mama već može biti doma nije i dijete

  20. #20
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Jer djeci treba socijalizacija, jer tamo nauče puno više nego kući pogotovo ako mama brine o bebi. Ako je lipo vrime puno su više vani nego uz mamu koja ima bebu na glavi. Bave se likovnim radom, pišu, crtaju, rade plastelinom. Nauče se sami obut i izut papuče....
    Ja sam na porodiljnom i starija je, kad je zdrava, u vrtiću. I samo ti i slični pametujte, ne možeš ne uvjerit da sam ja lišija majka od tebe jer je moje djete u vrtiću a tvoje doma s tobom. Toliko.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ne znam kome pričaš ali ako dijete kapljica bolje da je foma

  22. #22
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kome pričaš ali ako dijete kapljica bolje da je foma
    Ajde molim te malko jasnije piši. Ako djete kašlje, da doma je jer je osjetljiva na krajnike. I tjedan nakon je bila doma, tjedan iza na moru kod babe, sad 2 tjedna bar nema vrtića. Da doma je, al ne tvrdim da joj je bolje doma nego u vrtiću. I tamo je od 8 do 12, ne spava, iza ručka ju vodim doma. I napokon mi je s drugom djecom počela normalno jest.

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kome pričaš ali ako dijete kapljica bolje da je foma

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •