Stranica 31 od 59 PrviPrvi ... 21293031323341 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #1501
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    svakom nastavniku matematike koji kaže: 1. pročitaj i probaj sam, pa ako ti nije jasno onda 2. pogledaj video tonija miluna i probaj tako, a ako ti ni to nije jasno, onda pitaj mene - bih uzela plaću i dala je toniju milunu.
    čuj to, maltene ti veli pokaži koliko si glup kad ti tri puta treba objašnjavati.
    e, pa ne možemo tako raditi.
    slažem se potpuno!

  2. #1502
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Valjda se svi slazemo da neradnicima treba dati pedalu, bez obzira na sektor u kojem rade.

  3. #1503
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda se svi slazemo da neradnicima treba dati pedalu, bez obzira na sektor u kojem rade.
    slažemo se, ali znamo da se to neće dogoditi i u tome i jest problem.

  4. #1504
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda se svi slazemo da neradnicima treba dati pedalu, bez obzira na sektor u kojem rade.
    Tko su to neradnici?
    Svi profesori moje djece jer niti jedni nije imalo nikakvu video lekciju ( osim linka na Tonija) , a niti sat uzivo?
    Mala dobiva instrukcije kako napisati trazeno iz engleskog preko telefona . I to tek nakon mog opseznog sloma zivaca. U cemu je fora? Osim da barem 50 % profesora smatra da je dovoljno staviti kratke pismene upute sto trebaju napraviti i to se racuna pod odradeni sat.

  5. #1505
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Vjerojatno ste već vidjeli, ali meni je to tako lijepo da moram podijeliti i ovdje:

    Evo što je rekao građanima norveški Ministar zdravstva na konferenciji za novinare, a povodom korone.

    Drago mi je što se najmlađi vraćaju u školske klupe. Ali bih volio nešto reći i o malo starijima. Onima koji i dalje s uzdasima sjede i čekaju...Dragi tinejdžeri, nismo vas zaboravili! Cilj nam je vratiti vas u školu prije ljeta.Zahvalili smo se dosad mnogima na doprinosu i trudu tokom ove epidemije. A sad je krajnje vrijeme da se zahvalimo mladima. Jer, oni su zaista podnijeli veliku žrtvu.Proteklih tjedana odrasli su bili isrustrirani radom kod kuće, zabranom putovanja i odlaska u vikendice. I s njima suosjećam!Ali vikendice će nas čekati kad sve ovo prođe. Na poslu će nam se isto sve vratiti u normalu.A kada ste mladi, ništa kasnije se ne može usporediti sa ovim sad.Proljetni dani, kad imate 14 godina, neće vas čekati da se vratite... Ljeto sa 17 godina je samo jedno.... Maturanti neće ponovo biti maturanti...Mi odrasli možemo lako razglabati o sljedećoj godini. Sljedeća je godina za one koji kupuju mljeveno meso i toalet papir na akciji!Sljedeće ljeto ne postoji kad je čovjek mlad.Mladi razmišljaju samo o tome šta će se desiti danas ili sutra.Mlad si kad maštaš o tome šta će biti ovog ljeta i ovog polugodišta.Kad sanjaš da pobjediš u nogometu i osvojiš ligu s najboljim rezultatom ikad!Kad jedva čekaš ekskurziju gdje ćeš konačno prići svojoj simpatiji.Kad planiraš haljinu za maturalni ples – uvjeravaš roditelje mjesecima da ti kupe baš onu najljepšu – i sanjaš tu večer gdje ćeš plesati do kasno u noć...Ali eto, dođe virus i odnese sve te snove.Nema više turnira, nema ekskurzija. Nema maturalnih večeri i plesova.Paralelno, moraš se skoncentrirati na online nastavu dok roditelji galame oko tebe na Skype sastanku za posao. Nemoguće!Volio bih vam reći da će sve uskoro biti kao prije.Ali neće.Ovo polugodište će biti drugačije. Ovo će ljeto biti drugačije. Cijela ova godina će biti drugačija.Vi ste generacija koja će morati drugačije. Stavili ste svoj život na čekanje da bi drugi sačuvali svoj život.Nadam se da ćete ipak plesati, iako maturalnih večeri neće biti. Nadam se da ćete ipak postići sjajne rezultate – iako neće biti u nogometu.Nadam se da ćete ipak flertovati sa simpatijama – iako neće biti ekskurzije.Nadam se da ćete lijepo proslaviti svoj ispit zrelosti – iako će biti drugačija od onog kako ste navikli.Vaše godine su jedinstvene i neponovljive.Nadam se da će vam biti lijepe i u ovakvoj situaciji.Najljepša vam hvala, mladi ljudi! I hvala maturantima generacije 2020, nećemo vam ovo zaboraviti!
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 12.05.2020. at 15:42

  6. #1506
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja sam sigurna da moj sedmas ne uci koliko bi trebalo
    od nekih profesora dobije zadacu, procitaj udzbenik i rijesi radnu ili pitanja
    on odmah otvori pitanja, i onda po tekstu preskace i trazi samo odgovore
    odgovori budu savrseno tocni, zadaca na vrijeme odradjena
    lekcija savladana - za mene ne
    i sad je jako tesko forsirati ga da te neke stvari prolazi jer on meni tupi da ne treba, pa poslao je sve, i pohvaljen je cak
    a ne kuzi i ne prihvaca da ce mu to gradivo trebati
    ustvari kuzi, al mu se sad ne da

    igrom slucaja dosta vremena se bavim s cetvero osnovnoskolaca, moji i necakinje, treci, cetvrti, sedmi i osmi razred
    nizi razredi nisu imali nikakav dodir s uciteljicama, salju se zadaci roditeljima, oni porjesavaju, roditelji posalju i to je to
    ponekad je lekcija na skoli na trecem pa vide nesto objasnjeno, inace objasnjavam ja

    ovi visi - kako do kojeg profesora, kako ste i same pisale
    neki se stvarno trude, imaju zoom, daju termine za pojasnjavanja, salju videa
    neki samo sibaju procitaj i rijesi tip zadataka

    necakinja je iz fizike dobila zadatak za ispit da u 90 minuta sama sebi osmisli ispit iz cjeline (zadaci rijecima) i posalje rjesenja
    ni broj piotanja, nista, samo cjelina i vrijeme
    Posljednje uređivanje od summer : 12.05.2020. at 15:44

  7. #1507
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da da. Čitala sam Norvežanina. I dalje mislim da je najgore maturantima. A kid nas jedva da ih spomenu - i to šireći dezinformacije ( ministrica).
    Koji ružan kraj srednjoškolskog obrazovanja. Jednog lijepog perioda života. Niš baš niš nisu naoravili za njih. Pa kkaj se fakat njih nie moglo vratit barem na dva tjedna u školu?
    I mene bole uši id otvaranja kafića i shopping centara.

    Pa kad već otvaraju, zakaj ta deca nemaju barem mauralnu večer ili nekaj u školi za oproštaj
    ?
    Ok, škola mog djeteta je " čuvalište" djece iz 6 Oš, a kaj je s drugim školama?

  8. #1508

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Al' se zahuktalo danas ovdje .

    Ništa od prave škole ove školske godine, of course, zbog epidemioloških razloga ('za većinu učenika nastava će završiti online, jer nije moguće zadovoljiti epidemiološke uvjete'). Tako sam dobila odgovor na upit upućen nadležnima. A to što se sve drugo otvara - nema veze.

    Možda da se svi požalimo?

    To što se godišnji dobiva / uzima uvijek u isto vrijeme, rekla bih da je prednost. Bar si unaprijed čovjek može uplatiti putovanje dovoljno rano.

    Ja ga dobijem, ali nikad ne puno unaprijed, pa je tako teško išta planirati.
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 12.05.2020. at 15:51

  9. #1509
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sigurna da moj sedmas ne uci koliko bi trebalo
    od nekih profesora dobije zadacu, procitaj udzbenik i rijesi radnu ili pitanja
    on odmah otvori pitanja, i onda po tekstu preskace i trazi samo odgovore
    odgovori budu savrseno tocni, zadaca na vrijeme odradjena
    lekcija savladana - za mene ne
    i sad je jako tesko forsirati ga da te neke stvari prolazi jer on meni tupi da ne treba, pa poslao je sve, i pohvaljen je cak
    a ne kuzi i ne prihvaca da ce mu to gradivo trebati
    ustvari kuzi, al mu se sad ne da
    isto imam doma, osmas. odraduje skolu. i dobije plusice i petice i zasto bi se trudio vise? sest nece dobit, a preblesavi su jos da shvate vaznost ucenja za sutra. rijetka su takva djeca, vecina nase bistre djece odraduje koliko ih se trazi
    a buduci da kod mojeg nema nikakvog audio/video kontakta s niti jednim nastavnikom, cak ni razrednicom koju su dobili mjesec dana prije pocetka online skole, a osmasi su, i sve se svodi na - pogledaj knjigu i rijesi zadatke, malo je reci da sam razocarana i da svu podrsku nastavnom kadru koju sam davala povlacim

  10. #1510
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Da da. Čitala sam Norvežanina. I dalje mislim da je najgore maturantima. A kid nas jedva da ih spomenu - i to šireći dezinformacije ( ministrica).
    Koji ružan kraj srednjoškolskog obrazovanja. Jednog lijepog perioda života. Niš baš niš nisu naoravili za njih. Pa kkaj se fakat njih nie moglo vratit barem na dva tjedna u školu?
    I mene bole uši id otvaranja kafića i shopping centara.

    Pa kad već otvaraju, zakaj ta deca nemaju barem mauralnu večer ili nekaj u školi za oproštaj
    ?
    Ok, škola mog djeteta je " čuvalište" djece iz 6 Oš, a kaj je s drugim školama?
    a osmasi? jos se maturante spomene, ali osmase niti jednm rijecju. oni ne postoje

  11. #1511
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I osmaši. Sorry, zabiravila sam. Maturante i osma3e bih vratila u školu. S tima da sam se maturanata prvih sjetila jerga imam doma a i zbog norijade i maturalne večeri

  12. #1512

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Još će početak sljedeće školske godine biti pomaknut na kasnije, da se produži turistička sezona, koja sad pati zbog korone...

  13. #1513
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Mislim da su od svih najviše oštećeni maturanti i osmaši.

    Mišljenja sam da bi trebali vratit svu djecu u školu jer situacija je bizarna. Sve je otvoreno a "prave" škole za sve nema :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.05.2020. at 16:07

  14. #1514

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Šta nisu mogli nakon treće faze 'otvoriti' i četvrtu npr. dva ili tri tjedna kasnije (18.05. ili 25.05.) i vratiti ih sve u školu?

    To bi djeci puno značilo i da pokrpaju eventualne rupe i da se još malo podruže prije početka dugih ljetnih praznika...

    Ah, da, kao da je ikome stalo do djece osim roditeljima... Svašta i ja pišem...

  15. #1515
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ali kako ce sad vratiti svu djecu u skole kad ih je od prvog do cetvrtog razreda doslo ovako malo? Da ih se vratio pristojan broj, vjerojatno bi i ostali roditelji pozeljeli slati svoju djecu, a skole i mzo bi vidjeli da postoji interes roditelja i djece za otvaranjem skola... ovako, reci ce, mi smo otvorili skole za najmanje rizicnu skupinu i skoro nitko nije dosao.

    Pri tome uopce ne pravdam mzo i skole, jer oni su napravili lavovski posao da skoro nitko ne dodje u skole.

  16. #1516
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pa sve mogu vrlo lako, stožer je postao bog i batina. Ako oni kažu da se mora u škole, ići će se u škole.
    Ako su mogli cijelu zemlju zatvoriti, mogu je i otvoriti, to je još lakše.

  17. #1517
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sve mogu vrlo lako, stožer je postao bog i batina. Ako oni kažu da se mora u škole, ići će se u škole.
    Ako su mogli cijelu zemlju zatvoriti, mogu je i otvoriti, to je još lakše.
    Da, mogli su. Ali nece. A nece i zato sto skoro nitko nije dosao u skolu.

  18. #1518
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I zato jer ih nemaju gdje smjestiti. Zagreb, s najviše djece, ima puno previše oštećenih škola

  19. #1519
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I zato jer ih nemaju gdje smjestiti. Zagreb, s najviše djece, ima puno previše oštećenih škola
    naslo bi se mjesta, pogotovo za srednjoskolce. ima dvorana po hotelima, pa i crkve. svaki kvart ima bar jednu

  20. #1520
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Preko ljeta imam 3 tjedna. Tri. Tjedna.
    I nikad ne mogu birati pocetak srpnja ili kraj kolovoza npr.
    Ostala tri tjedna imam za Bozic i Uskrs.
    Ne zalim se, da me se ne bi krivo shvatilo. Dosta je to.
    Ali svi oko mene koji su u realnom sektoru imaju isti broj radnih dana godisnjeg. Kojeg vise-manje dogovore s kolegama i poslodavcem. Sto ja ne mogu. Nikad.

    To sto kao narod prihvacamo generacijama da je normalno da se krsi radno pravo i da ti se pise godisnji, a ti radis, zbilja nije nesto sto bi trebao biti standard. Ili jest?
    Na ovo moram reagirati vaša samo 3 tjedna u ljeti većina nije vidjela nikad , a ne jos za Božić i uskrs. Do prije 2 godine nikad nisam bila za Božić i Uskrs na godišnjem , u ljeti su bila 2 tjedna ako ti se slučajno nije netko razbolio i ti ostaneš bez svog termina. Oprosti ali ne žalim vas jer sad mi već tjednima radimo sa djecom gradivo za koje smo dobili stranicu u udžbeniku i radnoj bilježnici . većina ljudi ima ukupno 4 tjedna godišnjeg odnosno 20 radnih dana.

  21. #1521
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Na ovo moram reagirati vaša samo 3 tjedna u ljeti većina nije vidjela nikad , a ne jos za Božić i uskrs. Do prije 2 godine nikad nisam bila za Božić i Uskrs na godišnjem , u ljeti su bila 2 tjedna ako ti se slučajno nije netko razbolio i ti ostaneš bez svog termina. Oprosti ali ne žalim vas jer sad mi već tjednima radimo sa djecom gradivo za koje smo dobili stranicu u udžbeniku i radnoj bilježnici . većina ljudi ima ukupno 4 tjedna godišnjeg odnosno 20 radnih dana.
    Očito nisi pratila pa nisi shvatila na što sam odgovarala.
    No dobro, da ti repliciram: kao prvo, nigdje nisam napisala "samo tri tjedna", nego sam naglasila da se radi o tri tjedna, a ne tri mjeseca, kako svekolika javnost voli misliti. Drugo, zašto bi nas žalila kad sam i sama rekla da se ne žalim.

    Kad bi se i donijela odluka da se nastavna godina produži do 1.8. bilo online, bilo s povratkom u školu, kakva bi tek onda drama nastala. Bilo bi opet udri po prosvjeti jer ne da živjeti ni djeci ni roditeljima.
    Nikako dobro.

    Za kolege koji rade po principu: pročitaj i odgovori sam već rekla svoje mišljenje i niti jednim slovom se nisam i neću zauzeti za takve.

  22. #1522
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    nikako nisam za produžetak ove školske godine, prije bih je srezala do 01.06.

    sumnjam da će vratiti klince 2-3 tjedna prije kraja školske godine, taman da ih pitaju i pišu testove a upitno je kako su savladali gradivo ovim načinom "nastave"

    ali da, dobra ideja da sljedeća školska godina počne ranije a ne još kasnije, mislim da bi trebala početi 07.09.

  23. #1523

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno ste već vidjeli, ali meni je to tako lijepo da moram podijeliti i ovdje:

    Evo što je rekao građanima norveški Ministar zdravstva na konferenciji za novinare, a povodom korone.

    Drago mi je što se najmlađi vraćaju u školske klupe. Ali bih volio nešto reći i o malo starijima. Onima koji i dalje s uzdasima sjede i čekaju...Dragi tinejdžeri, nismo vas zaboravili! Cilj nam je vratiti vas u školu prije ljeta.Zahvalili smo se dosad mnogima na doprinosu i trudu tokom ove epidemije. A sad je krajnje vrijeme da se zahvalimo mladima. Jer, oni su zaista podnijeli veliku žrtvu.Proteklih tjedana odrasli su bili isrustrirani radom kod kuće, zabranom putovanja i odlaska u vikendice. I s njima suosjećam!Ali vikendice će nas čekati kad sve ovo prođe. Na poslu će nam se isto sve vratiti u normalu.A kada ste mladi, ništa kasnije se ne može usporediti sa ovim sad.Proljetni dani, kad imate 14 godina, neće vas čekati da se vratite... Ljeto sa 17 godina je samo jedno.... Maturanti neće ponovo biti maturanti...Mi odrasli možemo lako razglabati o sljedećoj godini. Sljedeća je godina za one koji kupuju mljeveno meso i toalet papir na akciji!Sljedeće ljeto ne postoji kad je čovjek mlad.Mladi razmišljaju samo o tome šta će se desiti danas ili sutra.Mlad si kad maštaš o tome šta će biti ovog ljeta i ovog polugodišta.Kad sanjaš da pobjediš u nogometu i osvojiš ligu s najboljim rezultatom ikad!Kad jedva čekaš ekskurziju gdje ćeš konačno prići svojoj simpatiji.Kad planiraš haljinu za maturalni ples – uvjeravaš roditelje mjesecima da ti kupe baš onu najljepšu – i sanjaš tu večer gdje ćeš plesati do kasno u noć...Ali eto, dođe virus i odnese sve te snove.Nema više turnira, nema ekskurzija. Nema maturalnih večeri i plesova.Paralelno, moraš se skoncentrirati na online nastavu dok roditelji galame oko tebe na Skype sastanku za posao. Nemoguće!Volio bih vam reći da će sve uskoro biti kao prije.Ali neće.Ovo polugodište će biti drugačije. Ovo će ljeto biti drugačije. Cijela ova godina će biti drugačija.Vi ste generacija koja će morati drugačije. Stavili ste svoj život na čekanje da bi drugi sačuvali svoj život.Nadam se da ćete ipak plesati, iako maturalnih večeri neće biti. Nadam se da ćete ipak postići sjajne rezultate – iako neće biti u nogometu.Nadam se da ćete ipak flertovati sa simpatijama – iako neće biti ekskurzije.Nadam se da ćete lijepo proslaviti svoj ispit zrelosti – iako će biti drugačija od onog kako ste navikli.Vaše godine su jedinstvene i neponovljive.Nadam se da će vam biti lijepe i u ovakvoj situaciji.Najljepša vam hvala, mladi ljudi! I hvala maturantima generacije 2020, nećemo vam ovo zaboraviti!
    Napokon da se netko sjetio i onih malo starijih, pa makar i iz Norveške, kad ih se već u Hrvatskoj ne spominje.
    Kad je prije 2 mjeseca sve stopirano, pa i provedba natjecanja u znanju, moj sin je izjavio da se osjeća "pokradeno". I još uvijek to misli. Kad je krenula ona peticija prema AZOO da se natjecanja održe makar s odgodom, prvi put sam ga nakon dugo vremena vidjela da se veseli nečemu vezano uz školu. Naravno da od toga neće biti ništa.
    Nije to sad fatalan gubitak (može mi netko reći da se nemam na što žaliti, lako njemu), ali svejedno mi ga je žao. Ovo je razdoblje kad bi se trebao razviti do svog punog kapaciteta, a imam osjećaj da sve ide ukrivo.

  24. #1524
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    radila sam svoejdobno u školi a sad radim u državnoj službi
    nikad ljepšeg posla nisam imala što tad a sumnjam da ću ikad i imati
    da nije bilo totalne neizvjesnosti oko nastavka smjera za iduću godinu, NIKAD ne bih otišla
    bez obzira na nepuno radno vrijeme i prilično mala primanja

    moje iskustvo je da su ljetni i zimski praznici, svaki slobodan Božić i Uskrs neprocijenjivi
    sad imam skoro duplo veću plaću i volim ovaj posao, smatram da ga dobro radim
    ali se ne može mjeriti s nastavničkim - bome ni po dinamici rada ni po obimu ni po riziku a po godišnjem odmoru da ne spominjem


    apropos teme online nastave, potpisujem Riječanku od priej par strana i sve što je napisala
    ovo je jedno veliko ništa
    rad roditelja i ogroman frustracija
    djeca su ovdje gubitnici
    posebno me zanima jedna stvar:
    ima li ovdje itko od roditelaj djece nižih razreda oš da im djeca imaju ikakvu interakciju s učiteljima?

    kod nas 0 bodova, sva komunikacija (s pojedinim nastavnicima je uopće nema osim što stave zadatak na grupu, riješiti zadatak 5. na str. 55.) se odvija isključivo na razini roditelj-učitelj


    meni nije jasno kako ministarstvo smatra da će ovo završiti, kad će ovo završiti (ovaj način nikakve nastave koji je zapravo samopoduka i hs)
    hoće li će roditelji imati snage hendlati svoje obveze i odrađivati njihov posaodo kraja nastave u lipnju?
    što je ovo sve skupa uopće?

    posebno me smeta što kod nas kad se nastavnik udostoji objasniti u poruci zadatak koji je pogrešno tiskan (nakon što mu se ukaže na to, znači nije sam to vidio ni pročitao akko treba)
    roditelji mu zahvaljuju do neba, šalju srca i jednoroge
    kao, jako je posvećen, vidite kako nam je objasnio, divan čovjek
    jest, ajmo mu odmah spomenik dignuti
    mah

    i ja bih srezala šk.godinu do 1.6.
    ionako nema vajde, samo trošenje energije i živaca
    Posljednje uređivanje od flopica : 12.05.2020. at 19:03

  25. #1525
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    nikako nisam za produžetak ove školske godine, prije bih je srezala do 01.06.

    sumnjam da će vratiti klince 2-3 tjedna prije kraja školske godine, taman da ih pitaju i pišu testove a upitno je kako su savladali gradivo ovim načinom "nastave"

    ali da, dobra ideja da sljedeća školska godina počne ranije a ne još kasnije, mislim da bi trebala početi 07.09.
    a koja je razlika da se veliki ne vrsćsju na 2-3 tjedna u odnosu na neke koji se vraćaju 2 tjedna prije.i za neke je isto tako upitno ko i za velike koliko su znanja upili
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.05.2020. at 19:16

  26. #1526
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mene ovi izbori vesele samo iz razloga da neću više divjakicu gledat.
    Mislim, valjda neću. To je jedna toliko licemjerna osoba da imam fizičku reakciju ako naletim na nju po medijima.
    Otkud joj pravo pričati o "izvjesnoj" online nastavi na jesen? Prije svega, otkud ona to može znati?
    Pa ako se to ne zna, a ne zna se, onda joj je dužnost govoriti optimistično i u smjeru da će se nastava odvijati normalno. Iz kog razloga ona toliko forsira online nastavu? Je li ona nije svjesna da se takva nastava uklapa samo u izraz "bolje išta nego ništa"?

  27. #1527
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Ko vam kaže da divjak neće i dalje biti gdi nalazite tu garanciju*?

  28. #1528
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nema garancije, naravno, ali nadam se da neće.

  29. #1529
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Pa nece jer je HNS na svom kraju. Sumnjam da ce preci 1% glasova

  30. #1530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Može uvijek u koaliciju

  31. #1531
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Flopice, mi nemamo interakciju s učiteljicom, ali jedna Uciteljica u 4. r. u našoj školi svaki dan ima. Podijelila je razred u dvije grupe (jedna ujutro, jedna popodne) i sa svakom ima sat i pol uživo online nastave svaki dan. Zada im zadatke, čeka da riješe i onda svi zajedno komentiraju. Dijete od frendice je u tom razredu, ona ne radi s njim ništa za školu, samo strani jezik.
    Doduše, ona je jedina za koju sam to čula u razrednoj nastavi, ali eto da barem nju spomenem .

  32. #1532

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    svaka cast ovakvom primjeru!

  33. #1533
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mislim da je i do djece, ne samo profesora.
    Moje dijete je danas imalo sat razrednika preko zoom-a. Više od pola razreda se nije priključilo. A moglo se i samo preko kompa bez priče, tipkanjem tko nema kameru.

  34. #1534
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Preko ljeta imam 3 tjedna. Tri. Tjedna.
    I nikad ne mogu birati pocetak srpnja ili kraj kolovoza npr.
    Ostala tri tjedna imam za Bozic i Uskrs.
    Ne zalim se, da me se ne bi krivo shvatilo. Dosta je to.
    Ali svi oko mene koji su u realnom sektoru imaju isti broj radnih dana godisnjeg. Kojeg vise-manje dogovore s kolegama i poslodavcem. Sto ja ne mogu. Nikad.

    To sto kao narod prihvacamo generacijama da je normalno da se krsi radno pravo i da ti se pise godisnji, a ti radis, zbilja nije nesto sto bi trebao biti standard. Ili jest?
    ja poznam puno učitelja
    osnovnoškolskih
    nitko nema 3 tjedna ljetnog godišnjeg već 5 tjedana






    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis pod Tanju i Vertex. Osobno mislim da je emocionalna steta
    ovog settinga po djecu nemjerljiva, i koliko god mi je drago da je moja prvasica sad u skoli, mislim da je steta jos vece po tinejdzere i adolescente. To je takav gubitak u razdoblju kada oni ionako funkcioniraju samo ovdje i sada. Moj je isto cijele dane za kompom, dobro adaptiran, zabrinjavajuce dobro adaptiran. Ja mislim da se isto trebalo razmisljati o produljenju skole do polovice srpnja, ako nam je epidemioloska situacija povoljna.
    I da bi skola uzivo od jeseni morala biti prioritet. Samo ne znam komu- jer Divjakica sigurno tada nece biti ministrica sto mozda objasnjava manjak ambicije u rijesavanju ove krize.
    Osim emocionalne stete- sigurna sam da se cini i ogromna obrazovna steta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    i meni je muka moje adolescentice
    više mi je žao radi društvenog života nego škole

  35. #1535

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    https://www.thesun.co.uk/news/116069...return-school/
    evo Britanci kopiraju


    pogledajte kakve su oznake dobili mali Francuzi https://www.lemonde.fr/education/art...6_1473685.html (Kod njih je 8 max po razredu, otprilike 20% djece nižih razreda je došlo na nastavu; 4m kvadratna za svako dijete; isto novi upisi za dva tjedna; ali nima nastava inače traje do 1.7.))
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 12.05.2020. at 23:21

  36. #1536
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sve je već napisano i samo ću se ponavljati
    vjerujem da se boje širenja zaraze povratkom u škole
    ali ovo naglo otvaranje granica
    šoping centara, kafića.....
    ljudi se ponašaju kao da ništa nije bilo
    još je malo nekih mjera u zdravstvenim ustanovama, maska, razmak
    drugdje se svi ponašaju kao prije epidemije
    bojim se da će to dovesti brzo do drugog vala
    i da je nastavak online škole jako izvjestan

  37. #1537

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    https://www.abc.es/sociedad/abci-cor...4_noticia.html
    ovi pak otvaraju prije kafiće od škola


    čitajući razne portale, mislim da mi i ne stojimo tako loše, dapače među boljima smo
    za sada smo se dobro izvukli i nije bilo puno zaraženih, i umrlih, i pratimo europske trendove

    sada se počelo jako potencirati negativna strana online nastave i sva krivnja se svodi na učitelje ...
    zašto se ne ističu dobri primjeri? uvjerena sam da ih ima u podjednakom broju, i dapače u puno većem nego ovih negativnih
    svima nam je svega dosta i najradije bismo nazad na posao, djeca u škole i da se sve vrati u normalu
    prilagodba je bila brza, ali kao u svemu ima nas koji možemo se brže i lakše prilagoditi, a nekima ide teže ili pak nikako

    meni isto idu neki na živce (učitelji i prof.), ali s druge strane kad se sjetim da neki predmetni nastavnici imaju 3-4 razreda po 25-30 učenika i da svaki taj učenik samo pošalje poruku jednom tjedno, već ima dosta posla s hendlanjem poruka.

    Ako su godinama pripremali nastavu na klasičan način (edukacije o novim metodama i sl. to se provodi vrlo vrlo rijetko...), prebaciti sav materijal na drugu platformu je jako vremenski zahtjevan zadatak i kad već znaš raditi s novim online alatom. A ako pak nikada nisi prije radio na taj način, posao se multiplicira, to je učenje na vlastitim pokušajima i pogreškama ...

    Nemojte misliti da opravdavam loše, ali treba sagledati i drugu stranu.
    (Na početku sam vam rekla da ima djece koja nemaju internet, tako ima i nastavika koji su sa svojom plaćom od 5000-6000kn morali uložiti i kupiti si novo računalo ... )

    (kako ima odličnih medicinskih sestara, tako ima i onih koje će pomiješati kartone što će biti pogubno za pacijenta; kako ima općinara koji će predmet riješiti u dva dana, tako ima i onih koji će razvlačiti mjesecima; tako ima i učitelja koji će raditi sa zoomom, a ima ih i koji neće...)


    I samo dodatak: ja ne vjerujem da "prijateljičino dijete" nije ništa radilo u školi. To je zasigurno dječja percepcija. Možda je dobila zadatak, možda ga je riješila odmah, pa se učitelj trebao baviti s drugom djecom... Prvi dan je bilo uhodavanje, a već se prijeti s prijavama ravnatelju.
    Jeste li pomislili na stres koji doživljavaju ljudi kada su odgovorni za druge, pogotovo djecu? Danima već razmišljaju što ako se neko dijete zarazi, hoće li oni biti krivi, hoće li ih opet roditelji napasti da nisu poštivali mjere, što ako djeca se počnu igrati, dijeliti hranu, što ako Pero kihne, a Marko kaže doma da je Pero cijelo vrijeme kašljao - odmah će svi mediji biti nad njima ... I roditelji su dobili naputke, pa se ko ona iz Splita čudi i žali u ponedjeljak poslijepodne što je morala doći po dijete u školu... što se nije žalila stožeru tri dana prije?? ili tražimo svi prava, a obveze ništa...

  38. #1538

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    a najviše mi smeta ministrica...i ona isto živi u nekom svom oblaku...
    nek kaže da je u početku bilo dobro i brzo je uvedena online nastava, ali isto tako nek kaže da nam je sada već svima dosta, i neka i nas roditelje i djecu potakne da još malo izdržimo ...

    malo prizemne pozitive i patetike norveškog ministra u ovakvoj situaciji će barem mrvicu ljudima dati do znanja da smo svi u istim gov.... i da će nam biti bolje ako zajedno potegnemo još malo
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 13.05.2020. at 00:00

  39. #1539
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nastavnik predmeta koji se održava 2x tjedno ima 9- 10 razreda, dakle bar 200 učenika.

  40. #1540
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    a najviše mi smeta ministrica...i ona isto živi u nekom svom oblaku...
    nek kaže da je u početku bilo dobro i brzo je uvedena online nastava, ali isto tako nek kaže da nam je sada već svima dosta, i neka i nas roditelje i djecu potakne da još malo izdržimo ...

    malo prizemne pozitive i patetike norveškog ministra u ovakvoj situaciji će barem mrvicu ljudima dati do znanja da smo svi u istim gov.... i da će nam biti bolje ako zajedno potegnemo još malo
    Baš imaš pravo za ministricu. Ovako bi izgledalo i u zdravstvu da je ostao Kujundzic. Nadam se da će se naći neki Beroš i za ovo ministarstvo, ako ne prije, onda barem za početak iduće školske godine.

  41. #1541

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    sada se počelo jako potencirati negativna strana online nastave i sva krivnja se svodi na učitelje ...
    zašto se ne ističu dobri primjeri? uvjerena sam da ih ima u podjednakom broju, i dapače u puno većem nego ovih negativnih
    svima nam je svega dosta i najradije bismo nazad na posao, djeca u škole i da se sve vrati u normalu
    prilagodba je bila brza, ali kao u svemu ima nas koji možemo se brže i lakše prilagoditi, a nekima ide teže ili pak nikako
    Nikako se ne bi smjela svaljivati krivnja na učitelje, oni rade svoj posao u datim okolnostima kako već mogu. I kao i u "pravoj normalnoj" nastavi uživo, ima onih koji se jako trude i daju sve od sebe u razredu, a ima i onih koji otaljavaju svoj posao. Kao i u drugim profesijama, uostalom.
    Ali nedopustivo mi je ovo prepucavanje između Ministarstva i lokalnih vlasti. Pogotovo je to upadljivo u Zagrebu, gdje pročelnik Gradskog ureda javno izjavljuje da povratak u škole služi čuvanju djece, a ne nastavi! Pa onda iz MZO šalju začuđene poruke da kako to, nismo mi tako rekli... sve su to politička prepucavanja pred izbore, a ide preko leđa djece za koju inače vladajućoj ekipi puca prsluk.

  42. #1542
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne svaljujem svu krivnju na nastavnike, oni u ovom trenutku ali uopće nisu u fokusu moje ljutnje i nezadovoljstva.
    kakvi su na nastavi u razredu takvi su sada i na on line-u, nema tu iznenađenja.
    topic je on line nastava, ne nastavnici. ako smo ih se dotaknuli, a bože moj, čega se sve nismo po topicima.

    ono što me izvodi iz takta je nečije nonšarlantno podrazumijevanje da ćemo od jeseni nastaviti u revijalnom tonu.
    uza sav rad i trud, takva nastava ne smije trajati niti jedne minute dulje nego što mora, a kamoli još jedno polugodište ili godinu.
    zbog psihičkog zdravlja djece i zbog znanja za koje su zakinuti. on line nastava je držala vodu od 15. 3. do 1. 5., ali ne može biti rješenje za dalje.
    ja razumijem da su se pojedini nastavnici (ne znam, većina?) ubili u ovom period radeći, a da je puno toga ipak trpjelo. puno rada za slab rezultat, to nema smisla.
    mislim da ne smijemo dozvoliti da se u sve pore život vraća, a životi naše djece su na čekanju. pa stalno neki vrag preko njihovih leđa!

  43. #1543
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ima li ikakvih naznaka (po medijima, poznanstvima...) da će se vratiti u škole prije kraja nastave? Netko je gore napisao da je dobio neki odgovor da neće.
    Ja se nekako nadam da će se nešto dogoditi od 25.5. - da će više djece krenuti, od ovih "dvoje-troje"?
    Ima li naznaka da će promijeniti preporuke o mjerama? Ja sam već jedan mail poslala, slala bih još, ali ne znam ima li smisla. Mislim, mogu i hoću.
    Tko treba i gdje vrštiti pritisak da bude barem malo bolje za tih zadanih "14 dana".

  44. #1544
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku

    Ništa od prave škole ove školske godine, of course, zbog epidemioloških razloga ('za većinu učenika nastava će završiti online, jer nije moguće zadovoljiti epidemiološke uvjete'). Tako sam dobila odgovor na upit upućen nadležnima. A to što se sve drugo otvara - nema veze.

    Možda da se svi požalimo?
    Na ovo sam mislila. Lola, tko su "nadležni"? Kome da se svi požalimo?

  45. #1545
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nemam uopće ideju kako diše "opća populacija roditelja", osim što vidim u onoj koronaškola grupi na fejsu da mnogi priželjkuju kraj nastavne godine. Ali da nam hitno treba nova anketa, treba nam. I nove mjere. Pa makar i ostalo po 9 učenika u svakom razredu, ali neka maknu barem da ne mora netko dolaziti po dijete ako ni inače ne dolazi nitko po njega. I to je bolje od jednog ili nijednog djeteta u školi. Za tih 9. Ali to nije dobro, jer radimo još veće razlike, ha? Hm .

  46. #1546
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pitajte na twiteru. stavite #koronavirus #ViliBeros vjerojatno ima i Divjakica......

  47. #1547
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne koristim Twitter . Ali, neka neko pita .

    Inače, upravo sam shvatila da bi ovo moje “opustite barem neke mjere pa neka ih je i samo 9 u razredu”, bilo samo za razrednu nastavu, a želimo i cijelu OŠ i srednje natrag. I još su neke škole stradale u potresu. Ništa od toga onda, ah .

  48. #1548
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Što se tiče odlaženja dolaženja u školu
    Danas prošla slučajno pored škole negdje iza 8,bile tri cure drugi treći razred s torbama na kotače i jedan stariji dečko možda peti šesti razred koji je nagledavao ulazak,možda je koju minutu i bilo kog starijeg ali iskreno trgić ispred je bio prazan a ne vjerujem da su svi brzi ko Lili ,znači po meni cure su došle same,eventualno ta jedna s starijim bratom. Ušle su unutra same,sad možda je netko i pozvao ih unutra ili odšrinuo vrata. Poanta je bila da se mora doći s nekim roditeljem po mogućnosti istim svaki dan,s time da roditelji moraju biti uz distancu,a sad cure dođu same.

  49. #1549
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam uopće ideju kako diše "opća populacija roditelja", osim što vidim u onoj koronaškola grupi na fejsu da mnogi priželjkuju kraj nastavne godine. Ali da nam hitno treba nova anketa, treba nam. I nove mjere. Pa makar i ostalo po 9 učenika u svakom razredu, ali neka maknu barem da ne mora netko dolaziti po dijete ako ni inače ne dolazi nitko po njega. I to je bolje od jednog ili nijednog djeteta u školi. Za tih 9. Ali to nije dobro, jer radimo još veće razlike, ha? Hm .
    Naš razred ima viber grupu. Kad su rekli da će škola početi 11.05. svi su poskakali od sreće..od 28 roditelja možda ih je 5-6 reklo da ne bi slalo dijete. Nakon što su poslali poruku kakvu su poslali nitko nije poslao dijete u školu. Sudeći po ovom našem uzorku, da donesu odluku da se mora krenuti u školu roditelji iz našeg razreda bi bili presretni.

  50. #1550
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Ili možda ne bi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •