Stranica 32 od 59 PrviPrvi ... 22303132333442 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #1551
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam uopće ideju kako diše "opća populacija roditelja", osim što vidim u onoj koronaškola grupi na fejsu da mnogi priželjkuju kraj nastavne godine. Ali da nam hitno treba nova anketa, treba nam. I nove mjere. Pa makar i ostalo po 9 učenika u svakom razredu, ali neka maknu barem da ne mora netko dolaziti po dijete ako ni inače ne dolazi nitko po njega. I to je bolje od jednog ili nijednog djeteta u školi. Za tih 9. Ali to nije dobro, jer radimo još veće razlike, ha? Hm .
    Ako zelis da ti dijete ide u skolu, i, ako zelis da ide samo... onda to mozes iskomunicirati sa skolom. To sa roditeljima koji skupljaju dijete je preporuka, ne uvjet. Ako te odbiju, obrati se Ministarstvu.

  2. #1552
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Slušam sad radio- dozvoljava se ulazak stranaca u Hr jer he turizam važna gospodarska grana. O školi i dalje ni slova.

  3. #1553
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa kad nije gospodarska, a k tome jos vazna, grana

  4. #1554
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako zelis da ti dijete ide u skolu, i, ako zelis da ide samo... onda to mozes iskomunicirati sa skolom. To sa roditeljima koji skupljaju dijete je preporuka, ne uvjet. Ako te odbiju, obrati se Ministarstvu.
    Naša škola nije ni otvorena. Čekam da ju otvore 25.5. Komunicirala sam im da to želim.
    Rekli su mi javiti.

  5. #1555
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Naš razred ima viber grupu. Kad su rekli da će škola početi 11.05. svi su poskakali od sreće..od 28 roditelja možda ih je 5-6 reklo da ne bi slalo dijete. Nakon što su poslali poruku kakvu su poslali nitko nije poslao dijete u školu. Sudeći po ovom našem uzorku, da donesu odluku da se mora krenuti u školu roditelji iz našeg razreda bi bili presretni.
    A sad? Razmišlja li sad netko poslati dijete u školu od 25.5.?

  6. #1556
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Naša škola nije ni otvorena. Čekam da ju otvore 25.5. Komunicirala sam im da to želim.
    Rekli su mi javiti.

    Ako ti posaljes dijete, moraju je otvorit. Doduse, to je sad tek za tjedan i po. Ne mogu oni ne otvorit skolu, ako je mzo rekao da je otvore. Osim, ako je ostecena u potresu, al onda dijete moraju rasporedit u drugu skolu.

  7. #1557
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod nas je bila riječ
    Za dva tjedna ili nastavak ovako ili škola ili zatvaranje
    Znači sve tri opcije su moguće
    Bb si sigurna da škola me radi?

  8. #1558
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A sad? Razmišlja li sad netko poslati dijete u školu od 25.5.?
    Ljudi se intenzivno na grupi raspituju ima li kakvih informacija što će biti za 2 tjedna. Većina bi se veselila normalizaciji nastave.

  9. #1559

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam uopće ideju kako diše "opća populacija roditelja", osim što vidim u onoj koronaškola grupi na fejsu da mnogi priželjkuju kraj nastavne godine. Ali da nam hitno treba nova anketa, treba nam. I nove mjere. Pa makar i ostalo po 9 učenika u svakom razredu, ali neka maknu barem da ne mora netko dolaziti po dijete ako ni inače ne dolazi nitko po njega. I to je bolje od jednog ili nijednog djeteta u školi. Za tih 9. Ali to nije dobro, jer radimo još veće razlike, ha? Hm .
    Moj ide u skolu sam i vraca se sam, isto tako i djeca od susjede
    Posljednje uređivanje od leptirići : 13.05.2020. at 11:31

  10. #1560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sve ok a jel kaj pisalo na izjavi o tome kad ste potpisivali?
    Moram priznati da me to danas jelo začudilo kad sam cure vidla same,u našem razredu je pet roditelja i zbog toga odustalo što reči,?

  11. #1561
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti posaljes dijete, moraju je otvorit. Doduse, to je sad tek za tjedan i po. Ne mogu oni ne otvorit skolu, ako je mzo rekao da je otvore. Osim, ako je ostecena u potresu, al onda dijete moraju rasporedit u drugu skolu.
    To mi je jasno. Ali s jučerašnjim danom sam čula za 8. dijete kojem su rekli da je "jedno od njih par i da bolje da ne dolazi". Zato sam se i najavila i čekam što će mi reći.

    Nisam sto posto sigurna, ali 99% jesam. Nisam vidjela na svoje oči, ali su mi drugi rekli da niti jedno dijete nije krenulo i da nije otvorena. Je l ima na netu popis škola gdje nitko nije krenuo?

  12. #1562
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ok a jel kaj pisalo na izjavi o tome kad ste potpisivali?
    Moram priznati da me to danas jelo začudilo kad sam cure vidla same,u našem razredu je pet roditelja i zbog toga odustalo što reči,?
    ja sam napisala da je ministarstvo reklo da su to preporuke. Dakle ako roditelji zele da im djeca idu sama doma, mogu ici. i to su ravnatelji sve culi na webinaru koji je odrzan prosli cetvrtak.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 13.05.2020. at 11:45

  13. #1563
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je jasno. Ali s jučerašnjim danom sam čula za 8. dijete kojem su rekli da je "jedno od njih par i da bolje da ne dolazi". Zato sam se i najavila i čekam što će mi reći.

    Nisam sto posto sigurna, ali 99% jesam. Nisam vidjela na svoje oči, ali su mi drugi rekli da niti jedno dijete nije krenulo i da nije otvorena. Je l ima na netu popis škola gdje nitko nije krenuo?
    To su (ne bas tako izravno) i nama rekli, al mi smo svejedno rekli da ce dolazit i da nam nije vazno sto je jedan od njih par. Ako ti zelis da ti dijete ide, makar i samo, onda nek oni rasprave otvaranje ili neotvaranje skole za jedno dijete s mzo-om. To nije tvoj problem. A vidis i da nije jedno, nego ih ima bar jos osam. Ne dajte se za...

  14. #1564
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Gle ministarstvo , stožer i ini su mogli štošta reći,ali kad ti pošaljem škola da potpiše neki papir to onda važi ko pravilo ,ipak kod nas je izreka crno na bijelo,i da mnogi od naših su pitali jel mogu /smiju djeca sama i rečeno je ne. Znači onda ne misliš više što je preporuka nego vidiš što je pravilo.
    Malo čudno da je taj seminar bio u četvrtak i da iza njega nije bar mejlom poslana drugačija poruka od one ranije koju su tražili da se potpiše,pa onda i petak jave da neki moraju od pon ured,u našoj grupi je nastala zbrka i pomutnja opet, možda ne toliko radi naših klinaca već radi mlađe subraće.nimalo nisu fer postupili dosta njih i onda se žale kak puno klinaca nije došlo,tj. kak ih je malo došlo.
    Da se sve skombiniralo bolje ili malko bolje bilo ni ih više,jest da bi tad morali misliti koga još možda dići da bude s djecom,ali to su sve čari učiteljstva.

    I da ne bude da pričam radi sebe jer ne pričam ,pričam radi sela.

  15. #1565
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Skola ne moze postavljati pravila ko moze, i kako, a ko ne moze u skolu.

  16. #1566
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Vidiš da može i može napisati da mora imati pratnju jer je tako izjava glasila,ako ne vjeruješ bude Lili potvrdila.
    I ono kaj uvijek velim da meni treba moji bi išli u školu i da su jedini mada i jedno dijete u školi i ne bi me bilo briga kaj netko od društva ne ide ko što me ni prije nije brigalo dok su išli u vrtić,ni s kim će ići u razred,nije da su lako sklapali ili sklapaju ali već nakon nekog vremena su bili ok s grupom koja im je nametnuta. Vidim da većina ipak vas jako pazi na te stavke.
    Istina da pol posta nema veze s online nastavom ali ima s organizacijom prave tako da ima manje one online,bar za one koji ni drugačije odlučili.

  17. #1567
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Pa taj papir kad dobiješ prekrizis one crte gdje piše tko će dovoditi/odvoditi dijete, napišeš dolazi i odlazi samo, potpises i škola ti ne može ništa.

    Ozbiljno. To je onda nova izjava crno na bijelo. Ja sam se takvih raznih izmijenjenih predala i uvijek je prošlo, ponekad uz okretanje ocima

  18. #1568
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Znam ja da su skole trazile da se potpise ta izjava. Trazila je i nasa. No, tko zeli da mu dijete ide u skolu bez pratnje, moze to postic i bez da potpise tu izjavu. Eto to ja kazem.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 13.05.2020. at 12:18

  19. #1569
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa taj papir kad dobiješ prekrizis one crte gdje piše tko će dovoditi/odvoditi dijete, napišeš dolazi i odlazi samo, potpises i škola ti ne može ništa.

    Ozbiljno. To je onda nova izjava crno na bijelo. Ja sam se takvih raznih izmijenjenih predala i uvijek je prošlo, ponekad uz okretanje ocima
    Tocno tako.

  20. #1570
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Po mogućnosti još fotkas i pošalješ im na mail, da znaju da imaš i ti crno na bijelo da dijete ide samo.

  21. #1571
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    jelena ne moze. MZO je reklo.
    lijepo reci ravnateljici, pozovi se na webinar i da vidis kako ce moc.
    to sto skole u ZGB izmisljaju je strasno.

  22. #1572
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Znam ja da su skole trazile da se potpise ta izjava. Trazila je i nasa. No, tko zeli da mu dijete ide u skolu bez pratnje, moze to postic i bez da potpise tu izjavu. Eto to ja kazem.
    Gle onda di mogla slobodno i ručno doktorski napisati izjavu.po meni za nešto prekrižiti u izjavi mora i pisati pozitivno/ negativno pa određeno prekrižiš. To je pravilo koliko ja znam.
    S ovo za okretanje očiju.


    Razlikujemo li mora i može?

  23. #1573
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa taj papir kad dobiješ prekrizis one crte gdje piše tko će dovoditi/odvoditi dijete, napišeš dolazi i odlazi samo, potpises i škola ti ne može ništa.

    Ozbiljno. To je onda nova izjava crno na bijelo. Ja sam se takvih raznih izmijenjenih predala i uvijek je prošlo, ponekad uz okretanje ocima
    silly zbog mene je izmjenjena suglasnost. jer je uciteljici dosadilo moje krizanje i nadopuna, pa ju je prilagodila i za nas.

  24. #1574
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Stavila je mogućnost izbora?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.05.2020. at 12:30

  25. #1575
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gle onda di mogla slobodno i ručno doktorski napisati izjavu.po meni za nešto prekrižiti u izjavi mora i pisati pozitivno/ negativno pa određeno prekrižiš. To je pravilo koliko ja znam.
    S ovo za okretanje očiju.


    Razlikujemo li mora i može?
    Pa s obzirom da su skole iskoristile preporuku HZJZ kao pravilo uklesano u kamenu izgleda da s njihove strane se ne razlikuje moze i mora.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Stavila je mogućnost?
    ko? mislis na suglasnost gore u mom postu?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 13.05.2020. at 12:30

  26. #1576
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gle onda di mogla slobodno i ručno doktorski napisati izjavu.po meni za nešto prekrižiti u izjavi mora i pisati pozitivno/ negativno pa određeno prekrižiš. To je pravilo koliko ja znam.
    S ovo za okretanje očiju.


    Razlikujemo li mora i može?
    Gle, skola jednostavno nema zakonsko pravo to zahtijevat. Ako ustraje, moze se obratiti mzo-u.

  27. #1577
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa s obzirom da su skole iskoristile preporuku HZJZ kao pravilo uklesano u kamenu izgleda da s njihove strane se ne razlikuje moze i mora.



    ko? mislis na suglasnost gore u mom postu?
    Naravno o tome pričamo cijelo vrijeme zar ne?
    Škola ili učitelj ko već ti trebao dati suglasnost na potpis
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.05.2020. at 12:57

  28. #1578
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    jelena ja sam se naodvezala na post od silly koja je napisala da je potpisala niz takvih ispravljenih potvrda.
    kod mene se radilo o suglasnosti koju sam ja pisala za svoje klince vezane uz druge stvari, ne za slanje djece u skolu, jer kako znas moji ne spadaju u kategoriju onih koji mogu ici.

  29. #1579
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ali opet zbog mene su mijenjali formulare
    Pitam jel su dali mogućnost izbora?
    Nema veze sad sa onom ne školom ,pričam o prošlosti.

  30. #1580
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Ja sam, nakon iskomuniciranog dogovora s uciteljicom, izbacila iz izjave da smo oboje zaposleni i da nema tko biti s djetetom, i takvu izjavu sam predala.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  31. #1581
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Zakon razlikuje moze i mora, kao i preporuku i obvezu. Pravo na obrazovanje je ustavno pravo, a ovo sto HZJZ izdaje su preporuke kojima bi se skole trebale prilagoditi kako bi doprijenjele javnom zdravlju. Izjave koje nas tjeraju potpisati nisu zakonom propisane, niti obvezne. Niti igdje pise da dijete ne moze u skolu bez potpisane izjave.
    Iskreno, cisto sumnjam da je ijedna skola sa suvislim pravnikom negdje propisala (gdje, internim aktima? Koje mora odobriti upravno vijece ili skolski odbor, ne znam?) da samo djeca s izjavama smiju u skolu.
    Ja nisam pravnik, ali je cak i meni laiku jasno da je ovo sve pravno vrlo sivo podrucje.
    Ako govorimo o pravu na jednako obrazovanje, onda bi po nacelu koje primjenjuje grad zagreb svaki put kad neko dijete izostane s nastave i sva ostala djeca trebala ostat doma. Po tom istom nacelu, ako uciteljica 2.a koristi teams i konstantno je dostupna svojim ucenicima, to bi trebala napraviti i uciteljica 2.b. Samo tada mozemo eventualno govoriti o jednakom obrazovanju.
    Dok ne uvedu takvu jednakost, grohotom cu se smijati na budalastine gradskog ureda za obrazovanje i impotentnom ministarstvu koje ga pusta da radi sto zeli.

  32. #1582
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam, nakon iskomuniciranog dogovora s uciteljicom, izbacila iz izjave da smo oboje zaposleni i da nema tko biti s djetetom, i takvu izjavu sam predala.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ovo mi je super informacija, to ću iskoristiti za vrtić!

  33. #1583
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ima li ovdje itko od roditelaj djece nižih razreda oš da im djeca imaju ikakvu interakciju s učiteljima?
    Evo kako izgleda online nastava kod nas (2. OŠ)

    - učiteljica svake večeri u grupu pošalje popis zadataka/zadaće za sljedeći dan iz svih predmeta + prosljeđuje zadatke od vjeronauka i engleskog, napiše što joj se mora poslati nazad i to se šalje njoj osobno (fotkanje zadaće ili rada, snimka čitanja, plesa i sl.). Odmah sve pregleda i napiše osobnu poruku djetetu (ne roditelju).
    - dostupna je 24 sata na učenike i roditelje, odmah odgovara na apsolutno sve, bilo kad.
    - par puta je snimila neke lekcije
    - otvorila im je Matific i ubacila hrpu igara
    - šalje ih na worldwall (ali ne radi svoje)
    - imaj stalno neke projekte, umne mape, dane zemlje, vode, plesa; moraju saditi, maštati, izrađivati, uvježbavati ples itd. ...
    - neki dan ih je dvaput okupila preko zooma da ćaskaju
    - sad je u uskoj interakciji s učiteljicom koja drži nastavu pa mi kćer već treći dan dolazi doma s nastave s obrađenim lekcijama i napisanom zadaćom, ovo je godišnji sad...

    Ona je učiteljica srednje prema starijoj dobi, nije previše informatički pismena, ali vidim da uči, trudi se i nadoknađuje pa vjerujem da je to sprječava da izrađuje više lekcija online, ali to nadoknađuje vrlo kreativnim zadacima. I otvorena je za sugestije i učenje, ja sam imala zamjerke na rodne stereotipe u gradivu povom Mačinog dana, popričale smo i otvoreno je rekla da nije to tako gledala, ali da sam shvaća i da će sljedeće godine zadaći ići u drukčijem smjeru. Odlična je učiteljica i stvarno se trudi.

    - učiteljica iz engleskog povremeno snimi lekciju, čitanje i izgovor, šalje super linkove, jednom me kontaktirala da me pita je li previše gradiva... S povratnim informacijama o zadaći ili snimci čitanja također se obraća djetetu...

    Dakle, ja sam zadovoljna učiteljicama, ali sam nezadovoljna Vladom i Ministarstvom kojima su odgoj i obrazovanje zadnji na listu prioriteta za otvaranje i za promišljanje strategije koja ne oštećuje djecu i roditelje.

  34. #1584
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je super informacija, to ću iskoristiti za vrtić!
    Kolegica je prošli tjedan za vrtić (ima 2 djece) pisala izjavu da je otac ostao bez posla u ovoj krizi ali da bi u utorak ili srijedu trebao početi raditi na novom poslu. Zvali je iz vrtića prošli tjedan da ne mogu djeca krenuti ali da čim ga zaposle da se javi, donese potvrdu i drugi dan će ih primiti. Jučer zove vrtić, eto otac se zaposlio...ajooooj ma ne pa tko vam je to rekao, ništa 2 tjedna.

  35. #1585
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ide u skolu sam i vraca se sam, isto tako i djeca od susjede
    I moja, prvi dan sam poslala obavijest školi da će dolaziti i odlaziti sama kao i do korone i sve ok.

  36. #1586
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Vrtići nisu obavezni, dok osnovna škola jest. Svatko je mogao tražiti da mu/joj se dijete vrati u školu, ono su preporuke, barem ma to tako shvaćam.

  37. #1587
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    silly zbog mene je izmjenjena suglasnost. jer je uciteljici dosadilo moje krizanje i nadopuna, pa ju je prilagodila i za nas.
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ali opet zbog mene su mijenjali formulare
    ne znam ko kod vas u skoli pise suglasnosti al kod nas ucitelji i razrednici.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam jel su dali mogućnost izbora?
    Nema veze sad sa onom ne školom ,pričam o prošlosti.
    nije mi dala izobr, vec je ona sama uvela ono sto sam ja zeljela. samoinicijativno.

  38. #1588
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zuska ovo što si navela gore nije interakcija nego ista priča ko gore napiši to i to ispuni to i to i pošalji.možeš me nazvati ,ali koliko je to klinaca iskoristili da čuje glas ?
    Gore se prvenstveno mislilo čuje se i eventualno vidi bar preko elektronike s nastavnikom

  39. #1589
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je super informacija, to ću iskoristiti za vrtić!
    E vidis, u vrtic me s istom pricom nisu pustili, ne daju bez kompletne izjave, odluke stozera, nisu oni to izmislili blabla. Tako da mi je vrticarac doma.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  40. #1590
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, vrtic nije obavezan. Ali moze se svejedno traziti pisani odgovor da ne primaju dijete, uz objasnjenje zasto je to tako, i na koji se svoj (ili drzavni) akt pozivaju kad ga odbijaju primiti.

    Nama su npr. prd koji tjedan javili da nam nece na jesen premjestiti dijete iz jednog vrtica u drugi jer moraju premjestiti djecu iz jaslica. Kad smo zatrazili da nam odbijenicu posalju napismeno, a da nam uz to posalju i dokument u kojem stoji da djeca iz jaslica imaju prednost pri odabiru vrtica u koji ce ih prebaciti, odjednom su nam odobrili premjestaj. Uz "da, da, ipak vi imate pravo, nismo dobro vidjeli."

  41. #1591
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Jelena.o,
    Točno je da je naša škola tražila potpisanu izjavu,medjutim isto tako su nakon sastanka u čet obavijestili roditelje djece da djeca mogu dolaziti/odlaziti sama u/iz škole samo da roditelj tako i napiše.

    Tako je i bilo u praksi cijeli tjedan (ova 3 dana) znam jer ide nekoliko djece naših frendova u ovu našu školu.

    I da, to je zaista zez jer su neki roditelji zbog toga odustali (ne mogu dolazit u 11-11:30h po djecu), a novu informaciju su dobili samo roditelji prijavljene djece. No s druge strane, rok za prijavu djece je već bio prošao, pa su vjerojatno išli i tom logikom da više nema prijava.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.05.2020. at 14:42

  42. #1592
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vrtic nije obavezan. Ali moze se svejedno traziti pisani odgovor da ne primaju dijete, uz objasnjenje zasto je to tako, i na koji se svoj (ili drzavni) akt pozivaju kad ga odbijaju primiti.

    Nama su npr. prd koji tjedan javili da nam nece na jesen premjestiti dijete iz jednog vrtica u drugi jer moraju premjestiti djecu iz jaslica. Kad smo zatrazili da nam odbijenicu posalju napismeno, a da nam uz to posalju i dokument u kojem stoji da djeca iz jaslica imaju prednost pri odabiru vrtica u koji ce ih prebaciti, odjednom su nam odobrili premjestaj. Uz "da, da, ipak vi imate pravo, nismo dobro vidjeli."
    apsolutno, zadnjih par godina na sve takve odbijenice tražim da mi dostave informaciju gdje je propisano da tako mora biti, nevjerojatno je koliko toga se radi na neki način samo zato jer se "oduvijek tako radilo" i slične nebuloze. Mislim da nam svima treba malo tog may-I-speak-with-the-manager garda

    nevezano za temu, jednom sam htjela vratiti artikl kupljen preko weba i nisu ga htjeli primiti jer nisam više imala originalnu ambalažu. Pozivali su se na uvjete kupnje gdje to piše. Pa sam se ja pozvala na zakon gdje to ne piše, nego piše da mogu vratiti iz bilo kojeg razloga, ambalaža se ne spominje. I najbolje je uvijek inzistirati na pisanoj komunikaciji.

  43. #1593
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naše nisu obavijestili već u srijedu je poslan mejl da nitko ne ide na nastavu,i velim dosta njih je samo radi odlaženja i odustala jer nisu mogli skombinirati sve skupa.
    Znači da djeca i u ovom slučaju nisu u ravnopravnim uvjetima
    Ne lajem zbog sebe nek zbog sela. Najveća fora da su i pitali za to. Bar su onda njima mogli javiti da se može.
    Više me muči ona priča o malom splići kak da su prvi dan tražili da dođu po njega a drugi dan je mogo sam. Pa valjda su i na jugu imali neke sastanke,ne vjerujem da je sastanke bio samo za zg.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.05.2020. at 14:58

  44. #1594
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Pa da jelena O mogli su obavijestit i te roditelje ali prekasno je bilo jer se prekasno održao taj webinar.:/

    Mah ništa me više ne čudi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.05.2020. at 16:23

  45. #1595
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma daj prekasno ni bilo u utorak ujutro nikako u četvrtak popodne.

  46. #1596

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo da prijavim da moj trećaš ima svakodnevni zoom s učiteljicom razredne, povremeno s učiteljicom engleskog, četvrtak triput tjedno s učiteljicom razredne,jednom engleskog i povremeno izbornog jezika. Zato moj maturant nema nikakve zoomove ni teamse. U Wordu za matematiku ni link na milina. Kao nastavnik mislim da je to razlog za otkaz ono s datumom 20.3. te povrat plaće državi uz kamate.

  47. #1597
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Dupli post.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.05.2020. at 17:11

  48. #1598
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj prekasno ni bilo u utorak ujutro nikako u četvrtak popodne.
    Ne znam što ti nije jasno. Rok za prijavu djece u školu je bio utorak. Odmah su se formirale grupe/razredi i poslije nije dozvoljeno naknadno ubacivanje.
    U čet 2 dana nakon isteka roka je bio sastanak ravnatelja zg škola i ta nova info da ne morjau roditelji dovodit djecu u školu.

    Dakle, da je ta odluka sa sastanka ravnatelja ranije donesena i o istoj informirani roditelji, sigurna sam da bi bilo više djece u školi.
    Jel sad jasnije?

    Ovo je moj zadnji pokušaj objašnjavanja
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.05.2020. at 17:15

  49. #1599
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nije dozvoljeno u taj razred ako je počeo s nastavom,znači ako je bilo manje od devet klinaca moglo se ubaciti da je bilo sluha .
    Moglo se i formirati neki drugi razred od četvrtka do pon je dosta dana.
    Nemoj biti naivna Lili.

  50. #1600
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Naravno, da je bilo volje da se djecu primi u skolu, sve se to moglo napraviti. Al nije bilo volje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •