Stranica 56 od 59 PrviPrvi ... 6465455565758 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,751 do 2,800 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2751
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi srednje je i inače priličan šok zbog promjene u načinu poučavanja, intenzitetu rada, količini zadaća - a online nastava tu nimalo ne pomaže
    Jesu li se oni unutar razreda uspjeli bar donekle povezati? Mogu li jedni drugima pomoći oko gradiva, tj. ima li volje za to?
    Bistro dijete koje inače nije imalo problema s tim predmetima pohvatat će konce i shvatiti gradivo, možeš biti sigurna, samo mu treba malo vremena.
    X

    Baš sam htjela nešto slično napisati. Ja sam prošle školske godine imala maturanta i brucoša. Moj maturant je bio u školi u kojoj je online nastava bila uglavnom prepuštena samostalnom učenju. Nije bilo isto za svaki predmet - neki su se profesori snašli ok, drugi nikako.... Uglavnom su se mlađi profesori bolje snašli, iako to nije pravilo. To je uvijek tako - kako im padne grah.

    Moj mlađi sin je društven tip koji voli učenje u grupi. Oni su si organizirali "online kružoke", grupe za učenje na Teamsu i tako su savladavali gradivo koje su dobili u školi. Uvijek je netko razumio bolje, pa je objašnjavao drugima i tako su zajedno radili i učili jedni od drugih. Dobro su prošli i u školi i na maturi. Mislim da je rekao da im najbolje ide ako ih je 4 ili 5. I sad radi tako.

    S druge strane, moj stariji je vuk samotnjak - taj sve savladava sam i vrlo savjesno radi. Njemu ne bi odgovarala galama i čoporativno rješavanje zadataka na Teamsu. On se uzdaje u se i svoje kljuse.

    No, uskoro počinju kolokviji, pa ćemo vidjeti rezultate...

  2. #2752

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Kod mojeg sina online nastava isto potiče lijenost, super si ovo rekla
    Sva sreća bili su samo 6 dana online. Osim toga, puno je bolje riješena online nastava u gimnaziji,
    imali su skoro sve sate uživo.
    Moj sin koji inače nema problema s matematikom,
    kaže da je matematika baš teška. Ima dobre ocjene, malko šarene,
    ali kod njega u razredu ima djece koja još nisu dobili pozitivnu ocjenu iz matematike.
    Mislim da se jednostavno moraju priviknuti na veću količinu gradiva i drugačiji način poučavanja.
    Moj je recimo za ispit vježbao matematiku više vremena nego što je tom predmetu posvetio u cjelokupnom osnovnoškolskom razdoblju

  3. #2753
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vezano uz on line nastavu, kod kćerke su odskakala 4 profesora koji su se iznimno trudili.

    Nakon što sam vidjela ovo: http://os-spansko-oranice-zg.skole.h...w=290#mod_news
    Još više sam happy da je prepoznat entuzijazam i trud naše prof hrv a koja je glavna urednica nagradjene knjige za šestaše.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.11.2020. at 19:35

  4. #2754
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Upravo se ovih dana podsjećam proljeća jer mi je mlađi sin u samoizolaciji pa je nastava na daljinu.

    Osim što mi je diglo tlak što je likovni opet neko oblikovanje u 3D, jer bi svijet propao da ovaj jedan tjedan jednostavno nešto nacrtaju, uz to je sve puno uputa tipa: uključi ukućane, organiziraj natjecanje za cijelu obitelj, pitaj roditelje da ti pomognu.

    Ono, u samoizolaciji su?!


    Ni u proljeće nije imalo puno smisla inzistirati da cijela obitelj sudjeluje u djetetovoj nastavi jer smo ionako po cijele dane bili zajedno i potpuno je bila promašena zamisao da se članovi trebaju dodatno družiti, a sad je još gore. Pa kući su zato da se maksimalno SMANJE svi kontakti.

    :ventilana:

  5. #2755
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kod nas bar nemaju takvih zelja. Mi smo upravo preselili komp iz radne u djetetovu sobu. Jos jedna tura samoizolacije i online skole.
    Ali moram priznati nisam jako nezadovoljna skolom.

  6. #2756
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, meni je isto zanimljivo u online nastavi zašto pojedini profesori misle da trebaju zadavati više posla nego u redovnoj nastavi. Onako, tona zadaće iz predmeta iz kojeg inače nikad nema zadaće

  7. #2757

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, meni je isto zanimljivo u online nastavi zašto pojedini profesori misle da trebaju zadavati više posla nego u redovnoj nastavi. Onako, tona zadaće iz predmeta iz kojeg inače nikad nema zadaće
    To smo i mi primjetili. I ne samo to, kod mojeg je škola normalno od početka, nije razred nikako bio u SI. Znači uz redovnu nastavu, neki prof stavljaju dodatne zadatke i projekte na Teams.
    Znači preko vikenda su imali normalni domaći iz mat i plus na Teamsu im je zalijepila još 5 str zadataka.

  8. #2758
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Moje kronicni bolesni dijete ima nastavu na daljinu. Samo ona u razredu . Dobiva materijale na tjednoj bazi i obraduje sama. U teoriji. U praksi joj ja objasnjavam.

  9. #2759
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moje kronicni bolesni dijete ima nastavu na daljinu. Samo ona u razredu . Dobiva materijale na tjednoj bazi i obraduje sama. U teoriji. U praksi joj ja objasnjavam.
    Drž'te se... Valjda će brzo doći bolja vremena.

  10. #2760
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    ...uz to je sve puno uputa tipa: uključi ukućane, organiziraj natjecanje za cijelu obitelj, pitaj roditelje da ti pomognu.

    Ono, u samoizolaciji su?!


    Ni u proljeće nije imalo puno smisla inzistirati da cijela obitelj sudjeluje u djetetovoj nastavi jer smo ionako po cijele dane bili zajedno i potpuno je bila promašena zamisao da se članovi trebaju dodatno družiti, a sad je još gore. Pa kući su zato da se maksimalno SMANJE svi kontakti.

    :ventilana:

    To onda doma trebate preko teamsa organizirati, ili? Svašta.
    Inače sam ja nacrtnu geometriju imala i u srednjoj i na faksu. Toga više nema ni u programu srednje, ni na faksu (s tim da u srednjoj nisam ništa naučila, osim crtati po nekoj uputi, ništa nisam razumjela, premda sam imala 5 iz toga). Uglavnom, mladi danas imaju dosta lošu 3D percepciju, pa možda nije ni loše da rade malo 3D, ali opet ne može samo to.

  11. #2761
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Sad nacrtana je daleko od crtanja iz likovnog ,ne misliš li Jelena

    U našoj osnovnoj jednom višem razredu nije određena samoizolacija a imaju 2+ pozitivna
    Kod curke u srednjoj danas online,dok ne dođe nešto za eventualnu samoizolaciju

  12. #2762
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sad nacrtana je daleko od crtanja iz likovnog ,ne misliš li Jelena

    U našoj osnovnoj jednom višem razredu nije određena samoizolacija a imaju 2+ pozitivna
    Kod curke u srednjoj danas online,dok ne dođe nešto za eventualnu samoizolaciju
    Pa ne moraju prodore konstruirati, ali barem da imaju neku predodžbu o tijelima složenijih oblika.
    Usput, sjećam se svog iznenađenja da prodor valjka u kuglu nije ni krug ni elipsa

  13. #2763
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ma ne, loše sam se izrazila, trebaju nešto oblikovati od raznih materijala, kao malu skulpturu, a to je složenije nego nešto nacrtati na papiru.

  14. #2764
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, loše sam se izrazila, trebaju nešto oblikovati od raznih materijala, kao malu skulpturu, a to je složenije nego nešto nacrtati na papiru.
    A-ha! A ja sam mislila da crtaju s nekim alatom na računalu. A onda zbilja ne znam. Onda mogu i knedle raditi za ručak

  15. #2765
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Zna u uputi pisati da ne smiju koristiti plastelin ili glinamol pa onda ajde po kući traži materijale za izradu.

  16. #2766
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Eto posla knedle ili pimpače
    U proljeće nećak iz kuharstva dobijao smislene zadatke kaj treba napraviti ,ali svaki put zerro kasnije,ono u 11 napravi bažulj na neki način,ili u 15 krmići na taj i taj način. Onda su se dosjetili da će to napraviti prvom prilikom kad će biti priprava za ručak ili desert

    danas na radiju epidemiolog može staviti cijeli razred,neke iz razreda ili čak nikoga ovisi o njegovoj prosudbi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.11.2020. at 12:44

  17. #2767

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, loše sam se izrazila, trebaju nešto oblikovati od raznih materijala, kao malu skulpturu, a to je složenije nego nešto nacrtati na papiru.
    to je moje dijete radilo prošlo polugodište
    imaš ideja na pinterestu i sl.
    on je radio robota
    metalna kutijica tijelo, drveni štapići ruke, metalni vijci noge, kosa od valovite tjestenine

  18. #2768
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Pa može i od tetrapaka mlijeka raditi nebodere. Ne znam koja je dob. Ili od raznih kutijica. Kutiju za čaj izokreneš i zalijepiš, pa možeš s temperama gore nacrtati što hoćeš, autobus ili kuću ili garažu, namještaj, natakne na karton od role papirnatih ručnika pa može i semafor napraviti. Od roli od WC papira se isto svašta može složiti. Ja imam vrtićarca, mi smo cvjetove radili od blazinica.

  19. #2769
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PA možda ne smiju koristiti gotove oblike.

  20. #2770
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    PA možda ne smiju koristiti gotove oblike.
    Pa ne moraju valjda narezivat navoje na metalne šipke, treba i te kutijice i štapiće prilagoditi namjeni. I Džamonja je koristio neke gotove oblike za skulpture, ne moraju svi raditi kao Rodin

  21. #2771
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ne znam kakv je zadatak, moja mala je u osnovnoj imala raditi od papira geometrijska tijela pa onda od toga neku građevinu

  22. #2772
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kod mojih velikih imali su isti profu iz matke u 8. razredu imali su projekt s opipljivim volumenom.svašta lijepog su napravili
    Nešto slično ko kod Mime ali ne strikno građevina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.11.2020. at 14:20

  23. #2773
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    meni se tijekom karantene sin nadobivao zadaca iz sata razredne zajednice
    mislim, sve je to bilo zanimljivo i vjerujem korisno
    ali stalno gledanje nekih videa i onda pisanje svojih intimnih dozivljaja vidjenog, nakon svih drugih zadataka, za njega nije bilo goreg mucenja

    trazio je jednom i od mene da mu pomognem oko neke teme, dala sam mu par hintova, i razrednica me je pohvalila da se lijepo izrazavam i zrelo razmisljam
    Posljednje uređivanje od summer : 20.11.2020. at 16:11

  24. #2774
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Je to je muka i nama velikima

  25. #2775
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja kći za satove razredne zajednice dobije zadaće za koje se mora izaći van iz kuće

  26. #2776
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moje je u proljeće imala likovni zadatak napraviti i poslikati "skulpturu" (postojao je neki naziv...plastična struktura ili tako nekako). Svakako izvadila je SVE stvari iz svih kuhinjskih elemenata (od lonaca i čaša, do kutija s hranom), knjige, usisač, stolce...i poslagala nasred dnevnog boravka u nekakve nakupine. Na koncu je to trebalo prekriti s dvije plahte 220x200 da bi se dobio razvedeni reljef.
    Ne moram reći da se rasula riža i tjestenina, slomila se zdjela...jer je to čudo padalo dok je namještala reljef pod plahtama, pa dok je sve to pospremila i usisala...a sve to dok sam ja imala on line nastavu

  27. #2777
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno


    Vidiš dobro ispalo imala i domaćinstvo

  28. #2778

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moje je u proljeće imala likovni zadatak napraviti i poslikati "skulpturu" (postojao je neki naziv...plastična struktura ili tako nekako). Svakako izvadila je SVE stvari iz svih kuhinjskih elemenata (od lonaca i čaša, do kutija s hranom), knjige, usisač, stolce...i poslagala nasred dnevnog boravka u nekakve nakupine. Na koncu je to trebalo prekriti s dvije plahte 220x200 da bi se dobio razvedeni reljef.
    Ne moram reći da se rasula riža i tjestenina, slomila se zdjela...jer je to čudo padalo dok je namještala reljef pod plahtama, pa dok je sve to pospremila i usisala...a sve to dok sam ja imala on line nastavu
    Takav skoro isti zadatak je moj imao- Mi smo prošli samo sa jednom razbijenom šalicom.

  29. #2779
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne znam kakva je inače nastava za niže razrede, kad je normalna situacija, ali ovo što pišete je suludo. Moje bi djete bome imalo hrpu jedinica da je sad u online nastavi.
    Ja svojima stvarno minimaliziram zadatke i opseg gradiva kad su online jer ne mogu sami kao što možemo zajedno u školi. A govorim o maturantima gimnazije. Ovo što čitam na ovoj temi mi graniči s maltretiranjem djece.

  30. #2780
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kakva je inače nastava za niže razrede, kad je normalna situacija, ali ovo što pišete je suludo. Moje bi djete bome imalo hrpu jedinica da je sad u online nastavi.
    Ja svojima stvarno minimaliziram zadatke i opseg gradiva kad su online jer ne mogu sami kao što možemo zajedno u školi. A govorim o maturantima gimnazije. Ovo što čitam na ovoj temi mi graniči s maltretiranjem djece.
    Treba naći neku mjeru. Minimaliziranje gradiva isto nije rješenje, pogotovo ne za maturante. Treba ih USMJERENO pripremati točno ono što će im trebati na državnoj maturi. Vjerojatno si upravo na to i mislila, ali ne vidi se iz ovoga što si napisala.

    Moj E. je prošle škg bio maturant u tehničkoj školi, dakle već je krenula korona kad se on pripremao za maturu. Bome, dobro su se snašli ti klinci, bolje nego neki nastavnici. U njihovoj školi još nije bilo puno problema, jer ipak je to tehnička škola - većina ljudi nije "na vi" s tehnikom, ali znam po starijem sinu - njega je u toj prvoj sezoni online nastave svako toliko zvala profesorica jezika iz njegove stare gimnazije da joj pomogne, kako riješiti ovo i ono, npr. kako se radi sa zoomom i teamsom, što napraviti kad se laptop ne može povezati i slično. Snašla se. Nije imala puno izbora.

    Uglavnom, kao i sve drugo - online nastava nekim klincima (i profesorima) odgovara, nekima ne. Kratko i jasno - učenici trebaju više volje i unutarnje motivacije da postignu fokus (koncentracija na gradivo), ali ima i dobrih strana, jer razredni ometači manje smetaju, iako su neki to pokušavali i online. Nastavnici trebaju biti u stanju zamisliti kako je njihovim učenicima i način izlaganja gradiva prilagoditi medijima, tj. online nastavi.

    Moj mlađi sin je radioamater i to iskustvo mu je puno pomoglo u usmjeravanju pažnje - zna slušati i izdvajati bitno. Puno mu je to pomoglo. Odlično je napisao maturu, unatoč online nastavi u drugom polugodištu. Trebat će i cijelu "korona generaciju" poučiti kako se snaći u ovakvim uvjetima. E, to je odgovornost nastavnika. Nije to ništa novo. Npr. Australija ima već desetljećima školovanje preko radija, a internet im znatno olakšava. Cijele generacije kod njih to smatraju normalnim. Ne kažem da bi i mi trebali, aliiii nema nam druge nego se prilagoditi.

  31. #2781

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ja sam na proljeće organizacijom u sinovoj školi bila prilično zadovoljna.
    Inače je to jedna dobro organizirana škola.
    Ono šta vidim kao lošu stranu je da je on provodio mnogo vremena nad školskim zadacima, a malo se tu ono baš uzelo knjigu i učilo.
    Nisam mu mogla prigovarat da ne radi kad je on stvarno cijeli dan radio, ali je to bilo, isprintaj, prepiši, riješi pa onda slikaj i pošalji profesoru.

    I tu su se neki prof jako trudili da im ne bude monotono pa su davali prezentacije sa nasnimljenim biljeskama iz engleskog recimo, šta je mome bilo super.
    Međutim, to traje, ne rade se takve stvari u 10 min koliko njemu inače treba za domaći iz eng.

    Na kraju sam ja samo preuzela odgovornost da držim pod kontrolom jesu li svladani kako treba mat, fiz i kem, jer bi mu to ostavilo rupe za dalje.
    Ostalo sam prepustila njegovoj procjeni.

  32. #2782

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Ono šta vidim kao lošu stranu je da je on provodio mnogo vremena nad školskim zadacima, a malo se tu ono baš uzelo knjigu i učilo.
    Nisam mu mogla prigovarat da ne radi kad je on stvarno cijeli dan radio, ali je to bilo, isprintaj, prepiši, riješi pa onda slikaj i pošalji profesoru.
    Točno to sam i ja primijetila kao problem u online nastavi proljetos.
    Cijeli dan bi radio za školu, doslovno od jutra do večeri, ali udžbenike je vrlo malo koristio

  33. #2783
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ide se online u srednjim školama, vjerojatno ćemo samo još ovaj tjedan bit u školi. To vrijedi sigurno za DN županiju, gore za sjever. A imamo neke naznake za cijelu državu.

  34. #2784

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    jao ne... uvenut će ...

  35. #2785
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kažu ZG ne ide

  36. #2786
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo za zg nemam info, za nas dole imam "inside information".

  37. #2787

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...nline-20201125

    Vijest od danas u 15 h, službeno.

    Kad se sjetim kako su pred mjesec dana "svi" predviđali zatvaranje škola nakon Svisveta, pa ništa od toga. Ministar tome očito nije sklon. Meni se čini da će i dalje ostati kao dosad, odlučivanje na lokalnoj razini i povremen prelazak na C model u pojedinim školama.

  38. #2788
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Interesantno je i to da su škole u Austriji online

  39. #2789
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Interesantno je i to da su škole u Austriji online
    Ne znam što mi je gore, da je neinformiran ili da nas smatra ovcama.

  40. #2790
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Zapisuju li se učenici koji nastavu prate online radi samoizolacije (pojedinci, ostatak razreda je u školi)?

    U jednu ruku je logično da se zapisuju kao odsutni jer nisu u školi, ali s druge strane, kako će mu upisati ocjenu iz ispitivanja ako mu je zapisan izostanak?

  41. #2791

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Kod nas u gimnaziji ne.

  42. #2792
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Zapisuju li se učenici koji nastavu prate online radi samoizolacije (pojedinci, ostatak razreda je u školi)?

    U jednu ruku je logično da se zapisuju kao odsutni jer nisu u školi, ali s druge strane, kako će mu upisati ocjenu iz ispitivanja ako mu je zapisan izostanak?
    U našem slučaju se samoizoliran učenik (dakle nije cijeli razred u SI) tretirao kao izostao s nastave; nije bilo online nastave za njega, osim povremeno ukoliko neki nastavnik drži online nastavu zbog vlastite samoizolacije. Za pravdanje izostanka smo dostavili liječničku ispričnicu koja se može dobiti tek kada završi SI.
    Sada je pak cijeli razred u SI, imaju online nastavu preko Teamsa i upute da se izostankom smatra neprisustvovanje na online nastavi.

    Inače, meni je suludo da se nečija samoizolacija tretira kao bolovanje ako osoba za to vrijeme radi; ne znam zašto država nije malo bolje propisala/definirala (pa makar privremeno) u kojim slučajevima se koristi bolovanje.

  43. #2793
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kome je samoizolacija ako radi bolovanje? Nedavno sam imala osobu koja je radila online nije bilo bolovanje kao i osobu koja nije radila doma nego samo bila na bolovanju

  44. #2794
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam bila na bolovanju jer nisam mogla raditi sve svoje poslove od doma. Ali dio koji sam mogla sam odradila.
    Ionako mi je bilo dosadno, a sve bi me to doceklao.

  45. #2795

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, meni je suludo da se nečija samoizolacija tretira kao bolovanje ako osoba za to vrijeme radi; ne znam zašto država nije malo bolje propisala/definirala (pa makar privremeno) u kojim slučajevima se koristi bolovanje.
    Ovako je kod nas za prosvetare koliko čujem od drugih- prvo su im predložili da u SI rade od kuće da ne bi škola uzela zamenu jer ih nema, onda su im uredno tražili da izvade unazad papire za bolovanje i skinuli im sa plate. Iako se naravno online rad itekako može dokazati, ali jbg, sve se raspada pa ko će se natezati za to...
    Sad su 5. -8. na online od ponedeljka, a 1.-4. uživo. Mi ćemo svi biti kod kuće osim klinca, koji živ neće na online iako postoji mogućnost. Ja sam još neopredeljena, žao mi je svih nas kako god okrenem i šta god da odlučimo.

  46. #2796
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Kod moje su bili upisani sati kao izostanci, ali ih je opravdao razrednik kao samoizolaciju.mi nismo trebali nista pravdati

  47. #2797
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ovome se i ja nadam

  48. #2798
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kod moje dvojice sasvim drukčiji upisi u e-dnevniku za istu stvar. jednom upisano kao bolest-opravdao liječnik (iako on nije bio bolestan nego u SI zbog mene), a drugom piše Ostalo - opravdao liječnik.

  49. #2799
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Kod nas je isto tako, pišemo opravdano, samoizolacija i izolacija. Ako donesu od dr ispričnicu, super, ako ne nema veze, ionako smo od dr dobili usmeni naputak.

  50. #2800
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    I bez obzira kolika ta izolacija traje?10,14,20 dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •